Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 14:55
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Kiváncsian várom az újabb show-t. :)
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 16:01
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Azt hittem mar, hogy Phil Collins csapatarol lesz itt cseveges :((
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 18:42
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Majd a Novo énekli hamarosan ,hogy I
Can't Dance, I Can't Sing :DDDDDDDD

Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 14:10
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Sziasztok!
Átnéztem a Genesis Capital honlapját.
Nem egy kezdővel van dolgunk.
Ha változik a Novotrade neve(jól tudom?)Genesis-re akkor valóban a figyelem középpontjába kerül(het).
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 14:26
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Ahogy mondod BB, innentől nem kispálya.
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 15:20
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Jól eldumálsz magaddal igy ebéd után... :-))
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 10:03
#8
Mielőtt minden pénzeteket beleölnétek:

link
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 10:56
#9
már van jegy :-)

www.lorincijegyiroda.hu
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:26
#10
Sziasztok!

Megnéztem a Genesis Capital M. Ltd. honlapját, elég komoly cégről van szó.
Jelentős szakmai agytröszt-bázis és pénzügyi háttér áll mögötte.
Ezért nem is izgulok, 100 %, hogy tartom a részvényeket még jó pár hónapig, vagy lehet, hogy 1-2 évig is. :-)
Jó lesz nekem az a pár 100 %-os árfolyamnyereség 1 éven belül! :-)

Holnap közgyűlés és az árfolyamot a Rendkívüli közgyűlés utáni hetekben, hónapokban kell igazán figyelni, na majd akkor lesznek nagyobb mozgások a részvényben!
Nem szabad 1-2 napot kiemelni és ez alapján ítélkezni egy részvényről!
Globálisan kell figyelni a történéseket és az árfolyammozgásokat is!!
1 kereskedési nap alapján nem lehet hosszabb távú következtetéseket levonni.

Lamann:
A Te általad belinkelt cikk már 1-2 alkalommal megjelent a Novo-topicban, szerintem tudják ezt az emberek..
Már akkor is írtam, hogy a cikk - konkrétabban a Szilícium hiány - megerősíti a Genesis iránti igényt, az új technológia iránti igényt, melyben más összetvőkkel, kémiai anyagokkal helyettesítik a Szilíciumot, mely tényleg fogyóban van!
Ezért megnyílik a tér az új vékonyfilm napelem technológia felé és a most alakuló ilyen végek "úttötőnek" számítanak, mivel a legtöbb cég még most is a klasszikus- szilíciumot igényló technológiával dolgozik!
Ez egy korrekt szakmai vélemény!
Utána lehet nézni az általam elmondottaknak!
Tágítsuk a látökört is és ne csak egyoldalúan állítsuk be a dolgokat!
Ha tényleg szakember vagy, akkor amit írtam, meg tudnád erősíteni, hisz ennél egyszerűbb szakmai érv nincs is!
Persze sokkal többet is tudnék erről írni, de nem kívánok oldalas hozzászólásokat írni, mert még a végén megkapom, hogy elfoglalom a topicot.
Mindenki nézzen utána az általam elmondottaknak, ezt tudom mondani és elemezze az új technológiát, hogy miért is lesz ez egy dinamikusan növekvő piac - a közeljövőben!

Jó, hogy belinkelted a cikket, kösz iamúgy!
Így lehet szakmai alapon beszélgetni normálisan!

Egyébként meg holnap közgyűlés, ott felvázolják a jövőt is, elmondják a lényeget!
Majd hozom az új infókat! :-)

Minden jót!

Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:28
#11
ilyen cégek "úttörőnek"
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:33
#12
Ja, és persze hozzátehetjük, hogy néhány esetben a portfolio.h manipulatív szándékból, akár tudatosan, vagy tudatlanul, de egyes tőzsdei társaságokról, tevékenységükkel kapcsoltbn olyan cikkeket jelentet meg, mely a vevők egy részét elijesztheti, de ennek megvannak a jó okai!
(lásd a portfolio.hu Econet- , Graphisoft-írásai)

Nincs kizárva, hogy "valakik', egyes befektetők nagy jövőt látnak a Genesisben és a céljuk a kisbefektetők elriasztása és minél tbb rézvény begyűjtése.

Persze ez csak feltételezés és nem ténymegállapítás!
Azét nekem gyanúsak ezek a portfolios cikkek.....pl. Econet, Graphi, Novo-Genesis
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:34
#13
kapcsolatban
több részvény
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 14:47
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
"Nincs kizárva, hogy "valakik', egyes befektetők nagy jövőt látnak a Genesisben és a céljuk a kisbefektetők elriasztása és minél tbb rézvény begyűjtése."

ehhez nálad megfelelőbb embert keresve sem találtak volna, dörzsölgethette is Rényi a tenyerét, valahányszor olvasta a humoreszjeidet.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 21:00
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Vékonyfilm téma!

Nos, valóban, a vékonyfilmes PV elemekhez jóval kevesebb szilícium kell, mint a "hagyományos" polikrisályosokhoz.

Pontosabban több féle vékonyfilmes PV anyag van, az egyik szilícium alapú (bár kevesebb kell hozzá), a többi ennél csak ritkább anyagokat használ (méregdrága kadmium-tellurid vagy réz-indium).

És valóban a szilícium alapú vékonyfilmes PV-k ki fogják szorítani a most még (relatív) elterjedt polikristályos PV elemeket.

Ez annyira igaz, hogy a legnagyobbak, a Sharp, a Kyocera, az Uni-Solar, stb. már sorozatban gyártja. Ezek a cégek olyan összegeket fordítanak egy évben K+F-re, amennyit nehezen tudunk magyar viszonyok között elképzelni.
Tehát ez a piac is kezd telítődni, a Novo-nak/Genesis-nek bele kell húznia, ha még részesedést szeretne.

Lassan tényleg ki kellene jelölni, hogy hol legyen az a gyár...
Törölt felhasználó 2006. 11. 28. 22:47
#16
Sziasztok!

Jó hír jött a Genesis háza tájékáról!
Mindenki örömére elmondható, hogy a mai közgyűlés napirendi pontjait illetően egyhangú határozatokat hoztak!

Bővebben lásd:
novotrade.hu - News címszó alatt

Ezzel egy lépéssel előrébb került a Genesis a napkollektor gyár létrehozásában!

Jó éjt mindekinek!

Üdv.
BB24

Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 09:09
#17
na mi újság?
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 09:46
#18
na,talán
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 10:20
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
Felmentük, megint!!

BB24: valami egyéb jó hír?

autofan 2006. 11. 29. 10:22
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Válaszolj már magadnak,vaze!!!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 10:25
#21
eltünt bigbroki,szerintem eladta pakkját
autofan 2006. 11. 29. 10:35
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Azt a 20 darabot...
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:03
Előzmény: #22  autofan
#23
Szerintetek mikor szakad be?
Monster 2006. 11. 29. 11:11
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#24
Én elolvastam a közgyűlés határozatait, de semmi olyat nem látok benne, amit eddig nem tudtunk, tulképp semmi újdonság nincs benne.
Vagy csak én nem vettem észre valami fontosat?
Ha ezt se fogadták volna el, akkor komoly gondok lennének:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:19
Előzmény: #24  Monster
#25
Hol vagy BB?Add meg nekünk az irányt,el vagyunk veszve nélküled!így nem lesz 2000Ft!!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:25
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:40
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Hát itt vagy drága!mondj vmi bíztatót!:DD
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:42
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Ajaj baj van!

Ez minden !
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:46
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Baj?miféle baj Biggy?nem veszik a pappert?hol vannak a spanjaid BB?átba**tál minket?kiszórtad a pakkod?egyelőre ennyi
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:48
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
így történt :(
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:51
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Nagyon mélyen csalódtam benned,nem is tudom mit mondjak...tudod mit?kapd be!:DDD
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 11:54
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
:))

jogos :DDDD
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 12:10
#33
Nem akarok vészmadárkodni már megint, de is figyelemre méltó cikk (ha a német kormány foglalkozik vele, akkot komolyan kell venni) :
link

Nos, itt megint a koncentrált napenergiás áramtermelésről van szó (a tükrös), az Si-kristrályos vagy a vékonyfilm technológia szóba sem jött.
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 12:16
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
hát igen.
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 12:18
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Hát akko most ennek annyi???
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 12:25
#36
ne temessétek még!!!
én 100 db-ot megtartok egy pár évre
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 12:26
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
úgy tűnik.

csengettek.

Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 12:28
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
Rájöttem!!! Csak a folyamat felgyorsító hatása lesz. Ok: 50 évet mondtak, ergo a Novoka(genesis) 50 éven belül kell hogy kiemelkedő profitot termeljen, hogy amikor ezt a tükrös megoldást "bevezetik" akkor már mint piacvezető vegyen részt a projekben!!!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 12:42
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
kardj: Nem rossz a logika! :)

Komolyra fordítva: Csak az Észak-afrikai projektet szeretnék 50 éven belül, de a tükrös (CSP) megoldású naperőműveket már szépen építik pl. Kaliforniában, tehát a technológia is megvan, már erőművi méretekben is alkalmazott.
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 12:44
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
hát akkor gyorsan még vagy két-három tőkeemelést :-DDD Nincs már sok időnk úristen beelőztek a szemetek :-D
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 16:11
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Forgalom nő,árfolyam csökken.:-((
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 16:16
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Ha jól emlékszem, akkor BB hatalmas pakkot halmozott fel a barátaival egyetemben.
Most modta be a rádió, hogy egy skizo suhanc menekül a magyar-román zöldhatár felé...lehet, hogy "ők" azok.
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:33
#43
Sziasztok!

Semmi ok a pánikra.
Volt pár kisbefektető, aki megijedt és eladta pakkjait, de be is álltak vételre egyesek és be is gyűjtötték az eladott részvényeket!
Aki most eladja, az nagy butaságot csinál, aki meg beáll vételre, annak van igazán sütnivalója és igaza!
Ez az én véleményem!
Azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy akik nem bíznak a Genesisben nyugodtan adják le, akik meg bíznak úgy is megveszik tőlük itt 900 és 1000 Ft környékén.
Ez egy reális álláspont.
Egyesek nagy jövőt látnak benne, mások pedig nem.
Annyit mondok, 1 éven belül kiderül, kinek lesz igaza. Az alaptőke-emeléseket szerintem érdemes lenne megvárni, minimum!!
Én 2-3 éves távra fektetek be, de az 1 éven belül megvalósolú tőkemelések hatására is szép növekedések lesznek a részvény árfolyamában középtávon!
1500 és 2000 Ft körül lesz az alaptőke-emelés.

Kiemelem nem a következő 2-3 hétben várható az alaptőke-emelés!
Jövő évbeen!!!!!

Genesist főleg annak érdemes venni, aki nem rövid távra, 1-2 hétre, hanem közép- és hosszabb távra tervez!
Azért rövid távon is jól lehet vele keresni, aki jókor vásárol és jó alkalommal ad el, de így persze nehezebb kicsit.

Ez az én véleményem.
Nem biztatok senkit vételre!!!
Minden egyes embernek legyen önálló véleménye és jövőképe.

Egyébként a Lamann által belinkelc cikk elég érdekes, ugyanakkor a távolabbi jövőről szól!
Még a vékonyfilm napelem technológiának elég nagy jövője van!!

10-20 évig biztos!!
Szerintem nem kell aggódni semmi miatt.
A távolabbi jövő még odébb van!
Genesis meg 2008-ban beindítja a termelés, és ha csak az első 3 évet nézzük (ami kimagaslóan nyereséges lesz), akkor is még csak 2009-et írunk, van még jövője a napenegiának, főleg a vékonyfilm technológiának!

Minden jót!

Üdv.

Minden jót!

Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:35
#44
adják el
belinkelt

csak 2011-et írunk!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:47
#45
www.solarbuzz.com

Itt egy érdekes honlap a napenergiáról, ezen belül a vékonyfilm technológiáról is sok érdekes dolgot olvashat az érdeklődő.

E honlap egyes tartalmaiból kiderül, hogy az új technológia előtt nagy növekesé van, és a vékonyfilm technology paiaca még elég szűk!!

A teljes napenegia piacon belül még 10 %-ot sem tesz ki az új technológia!!
Azaz több, mint 90 %-ban a klasszikus napelem technológiát használják a gyártók.
Innen is látni, hogy van és lesz is még igény új gyártók megjelenésére!

Nem beszélek már többet, mindenki nézzen utána!
Kell persze nyelvismeret is hozzá, az sohasem árt.

Üdvözletem!
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:49
#46
növekedés áll
piaca
Törölt felhasználó 2006. 11. 29. 17:56
#47
autofan 2006. 11. 29. 19:12
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Te Big Broker!
Legalább olvasd el miket írtál régebben te barom!
Hogy hónapon belül 1500 meg 2000 meg ilyenek.
Legalább ne csinálj úgy mintha akkora spieler lennél!!!!!!!!!!

Még jó, hogy nincs ilyen papírom :-))))
zepi
zepi 2006. 11. 29. 20:20
Előzmény: #48  autofan
#49
Még jó, hogy nincs ilyen papírom :-))))
:((( akkó vögyé. mostan óccsó.
csaxoltam
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 13:18
Előzmény: #49  zepi
#50
Sziasztok!

jó rég nem írtam. még nem is reagáltam azon kedves emberek kedves asszociációjára, miszerint én BB24 vagyok csak más néven. Kedves ilyenek! Ha olvassátok ezt, ki kell, hogy ábrándítsalak titeket: sem a stílus, sem semmi nem olyan, mint BB24-é. Bizony, egy különálló lény vagyok!:-) saját gondolatokkal....

abból következtetést levonni, hogy néha én is többet írok 5 sornál, elég buta dolog.

Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 13:19
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
élénk a forgalom a múlt hetekhez képest. adják-veszik, spekuláns piac ez most. de jó kis kereset....

Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 13:21
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
egyébként beindul ez majd, csak kell egy kis marketing és dátum (gyár, tőkeemelés)

aki hosszú távon tervez, várjon. a támasza már úgyis megvan a részvénynek. ez már nem megy 900 alá tartósan.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 14:25
#53
Sziasztok!

Úgy látszik beindul a Genesis.
Hamarosan kikapják a 980 Ft-on lévő tételeket, majd a 990 Ft-on lévő eladókat is.
Elég jó, hogy van azért eladó, hisz bőven be lehet vásárolni most. :-)
Teljesen nyugodt vagyok a részvényt illetően, vevők is lesznek még bőven!!
Még én is bevásárlok itt 930 és 1000 Ft között, hisz van még lóvém..

Ezen a szinten bázist épít a részvény.

Minden jót!

Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 11:29
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Igen, én is ezt mondom. Megint felfelé az irány. Ha lenne pénzem, én is vennék még.
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 13:11
#55
News - 01.12.06 07:47
IRW-News: Novotrade Investment AG

IRW-Press: Novotrade Investment AG: Genesis Energy Investment AG (früher Novotrade): Genesis Solar (Ungarn) GesmbH hat Antrag zur Nutzung der Regierungs-Entwicklungsfonds in Ungarn eingereicht!

Genesis Energy Investment AG (früher Novotrade): Genesis Solar (Ungarn) GesmbH hat Antrag zur Nutzung der Regierungs-Entwicklungsfonds in Ungarn eingereicht!

Die Tochtergesellschaft der Genesis Energy Investment AG, Genesis Solar (Ungarn) GesmbH, hat bereits den offiziellen Antrag, der mit Hilfe von Ernst&Young erstellt wurde, zur Nutzung der Regierungs-Entwicklungsfonds in Ungarn eingereicht, mit dem Ziel, ähnlich zu den spanischen Plänen der Genesis Energy AG, eine Produktionsstätte für Photovoltaic Solarelemente zu errichten.

Aussender Genesis Energy Investment AG

Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 13:21
#56
A Genesis Energy Befektetési Nyrt. leányvállalata, a Genesis Solar (Magyarország) Kft. benyújtotta kérelmét a kormányzati fejlesztési alapok használatához Magyarországon!

A lényege ez!!
Azért érdemes elolvasni az Ernst&Young-os második részt is. :-)

Minden jót!
Nem árt egy kis német tudás! :-)
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 08:54
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Sziasztok!
Egy kis konszolidáció csak jót tehet az árfolyamnak.
Ettől nagyobb volumenű hírek is fognak jönni szvsz.
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 16:05
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
...támogatás is lehet.
link



































Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 16:31
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Találtam egy jobbat.
link >
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 09:56
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Kitűnő linkek, legalább visszatérhetek a korábbi témákra.

Első linkre:
Az Intelligent Energy már elég régóta (2003) futó támogatási lehetőség. Abban különbözik a többi (Struktúrális, Kohéziós Alap, stb.), hogy közvetlenül az EU-ban, magyar közvetítő intézmények (NFÜ, GKM, KvVM, stb.) nélkül bírálják el. Benyújtási nyelve angol.
El tudod képzelni, hogy a bácsi a tanyájára szeretne PV napelemeket és összedob egy 150 oldalas angol pályázatot költség-haszon elemzéssel, mindennel? A Genesis meg pályázhat, mert ő gyártó (lesz), nem felhasználó.

Második linkre:
A miniszter ezt mondta:
"A II. Nemzeti Fejlesztési Terv mintegy 600 milliárd forintot irányoz elő a megújuló energia-beruházásokra uniós, költségvetési és befektetői forrásokból."

A kulcs a befektetői forrásokból, mert a valóság ezen a linken megtalálható:
link
Akik olvasták az NFT II.-t ezt mondják:
"Magyarország az elkölthető 22,9 milliárd euróból csak 0,24 milliárd eurót tervez energetikai beruházásokra fordítani"

Ezt már korábban is leírtam, tehát támogatási (nem befektetői pénzekből) ~60 mrd HUF lesz 7 évre összesen, ebből 15-17 mrd HUF energiahatékonyságra (ablakcsere, fűtéskorszerűsítés, stb.), a maradék ~43-45 mrd HUF-ot osszuk 7 évre = 6,43 mrd HUF/év.
Ebből nem tudják a Genesis-t megtámogatni, az fix.

Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 10:23
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Bocs, az előbb elgépeltem, helyesen:
A Genesis meg NEM pályázhat, mert ő gyártó (lesz), nem felhasználó.
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 11:02
#62
Lamann hozzászólásából idézem:

"El tudod képzelni, hogy a bácsi a tanyájára szeretne PV napelemeket és összedob egy 150 oldalas angol pályázatot költség-haszon elemzéssel, mindennel? A Genesis meg pályázhat, mert ő gyártó (lesz), nem felhasználó. "

Válaszom: Igen, el lehet képzelni, de a gazda nem hiszem, hogy fog pályázni, mivel a Genesis 99 %-ban exportra termel!!
Ezt azért nem árt fejben tartani!
A Te mondatod meg azt sugallja, mintha főleg belföldi értékesítés lenne, legalábbis számomra így jött le..

Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 11:04
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Sziasztok!
Hová várjátok az árfolyamot néhány hónapos időtávban?
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 11:19
#64
"Ezt már korábban is leírtam, tehát támogatási (nem befektetői pénzekből) ~60 mrd HUF lesz 7 évre összesen.."

„Beszéljünk a pénzről!
Kóka a 600 Mrd-ot (te is idézted) BEFEKTETŐI pénzzel együtt értette. Az NFT 2-ben EU és Magyar Állam összesen 60 Mrd-ot tud megújulókra adni, 7 év alatt összesen. Ezt nem fogják ajándékba adni a Novo-nak, mert akkor be is zárhatják a kasszát."

Az általad leírt szám téves!!!!
Múltkor is pont ugyanebbe a hibába estél Kedves Lamann!!

A 600 milliárd helyett egyfolytában 60 milliárdot emlegetsz!
(Igaz Kóka János gazdasági miniszter szavait, számadatát helyesen idézed)

Ez fontos észrevétel!!
Te múltkor is éves szinten 8,5 milliárd Ft-ot említettél (A Te 60 milliárdodat elosztottad 7-tel)

Helyesen:
600 milliárd/7 év=85 milliárd Ft!!!!

Azért ez nem mindegy!!
"Szakértőként" jobban figyelhetnél a tényekre, legfontosabb számokra.
Persze biztos csak fáradt voltál és elírtad.
Na mindegy.. Megbocsátható. :-)

Múltkori véleményem fenntartom és idézem is a tényadatok kedvéért:

"Először is a Novotrade Nyrt. „max. 40 millió EUR állami, európai uniós és kormányzati támogatást” kíván igénybe venni a teljes finanszírozás megvalósulása érdekében. (lásd a 2006. június 27-i közgyűlésen bemutatott tájékoztató anyagban is)
Mai árfolyamértéken számolva: 40 mill. EUR x 260 Ft/EUR= 10,4 Mrd. Ft
Azaz a megújuló energia-beruházásokra fordítandó teljes összegből (600 Mrd. Ft) a Novotrade 10,4 Mrd. Ft támogatásra számít.
Ez a 10,4 Mrd. Ft a teljes keretösszeg 1,75 %-a!!!
100 %-ból 1,75 %-ot kíván majd pályázat útján elnyerni a Novo, ez teljesíthető és megvan a reális esély a támogatás elnyerésére!
Úgyhogy kicsit túlzás volt az a mondatod, hogy „Ezt nem fogják ajándékba adni a Novo-nak, mert akkor be is zárhatják a kasszát.”
Tehát szó sincs ajándékról és kasszabezárásról, vagy kiürítésről!
Aki nem hisz nekem, a számolást saját maga is elvégezheti, egyszerű számolás!"

A számok alapján könnyen belátható, hogy a keretösszeg nem fog kiürülni, ha a Genesis beadja a pályázatokat és el is nyeri a támogatást.

Én azt mondom, legyünk türelemmel és várjunk!
Kiderül jövőre, hogy megkapja-e a támogatásokat!

Nem lehet kizárni semmelyik lehetőséget, az is elképzelhező, hogy megkaja, de az is, hogy valami szerencsétlen véletlen miatt nem..

Minden jót!

Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 16:28
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Lehet, hogy nem vagyok elég érthető?

Azért írtam másodszor is a 60 mrd HUF-ot, mert ennyi lesz állami és EU-s támogatási forrásokból összesen 7 évre.
Tehát kivonásos alapon, Kóka 540 mrd HUF nem állami, nem EU-s, hanem MAGÁN BEFEKTETŐI forrást vár.
(Ilyen lenne pl. a Genesis, ha nem kérne pénzt, hanem hozna.)

Mások sem értik? Tényleg ennyire nehezen érthetően fogalmazok?!

Tehát a 60 mrd HUF-ról ne vitatkozzunk, az általam előbb belinkelt oldalon olvashatod (0,24 mrd EUR). Az eddig nem nyílvános anyagról a kötelezően bevont civil szervezetek véleményét olvashatod.
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 16:39
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Nyugi, érthető volt:)
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 17:04
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Kösz! :)
Nem lennék jó tanár, mert ideges leszek, ha valaki nem érti, amit mondok. (BB24, ne sértődj meg)
Törölt felhasználó 2006. 12. 04. 17:09
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Én meg szvsz ezért lennék jó tanár, mert 100-szor 100 féleképpen is van türelmem elmagyarázni ugyanazt:)
(egyébként sokat és sokmindent tanítottam)
Törölt felhasználó 2006. 12. 05. 18:07
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Sziasztok!
Ebben az évben megtudjuk az építendő gyár helyét?
Üdv.:L.
Törölt felhasználó 2006. 12. 05. 19:27
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Levis65:
Ez jó kérdés! :)

Szerintem a következő a helyzet:

Megújuló energiára fordítandó EU-s támogatást nem kaphat a Genesis, mivel ő egy gyártó lesz, ugyan olyan, mint aki gumiabroncsot, gumicsirkét, dugattyúperselyt, malacperselyt, bármit gyárt.

Viszont kaphat olyan támogatást, ami munkahelyteremtés, beszállítói környezet fejlesztése, hátrányos helyzetű rétegek képzésével, barnamezős beruházás, stb. témájú (ezeket szereti az EU).
Nos, ezek a keretösszegek nem minden régióra egyeznek. Pl. a Közép-magyarországi (Bp., Pest megye) jóval kevesebbet fog kapni, mint az Észak-mo.-i (Nógrád,Szabolcs, BAZ megye) régió, mivel az utóbbit jobban kell fejleszteni.

Szerintem azt nézegetik, hogy milyen (hátrányos helyzetű) térségben tudnának jó területet találni, amire lehet vmilyen támogatást is szerezni.

Ez csak az én elméletem. (Más nagy befektetők legalábbis így csinálják.)

Ha ez így van, akkor lassan (1-3 hónapon belül) kiderül. És persze, csak ha tényleg lesz gyár!
Törölt felhasználó 2006. 12. 05. 19:35
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Lamann!
A gondolatmeneted logikus.Hallottam néhány potenciális helyszinről.Persze a támogatások is fontosak.Ettől azonban fontosabb az infrastruktura,logisztika stb...
Volt egy ppt.anyag aprojektről.
Ismered?
Üdv.:Levis65
Törölt felhasználó 2006. 12. 05. 19:39
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Levis65:
Nem ismerem, elérhető valahol?

Pontosan, az infrastruktúra is nagyon fontos, ezért nem megy olyan gyorsan a helyszínt kijelölni, területet megvenni (bár nem tudom mikor kezdték keresni).
Törölt felhasználó 2006. 12. 06. 10:13
#73
Sziasztok!

Köszi Lamann a pontosabb fogalmazást! Nem kötekedni akartam én, de számomra tényleg nem volt egyértelmű a mondandód. Most már értem, bár azt nem tudom, hol olvastad, hogy Kóka János 540 milliárd EUR-os befektetői forrást vár. Dehogy sértődöm meg, olyannak ismersz? :-)
Hiszek én Neked és igazad is van nagyjából. Egyébként most gondoltam át 1-2 dolgot, úgy tűnik itt a topicban néha sötétben tapogatózunk, mivel találgatjuk az uniós támogatásokat, hogy van-e esélye a Genesisnek elnyernie, stb.
Visszaolvastam Rényi Gábor elnök Úr nyári hozzászólását még a Novotrade-topicban, nekem is teljesen kiment a fejemből. :-)
Na mindegy, senki sem tökéletes.
Idézem a hozzászólást:

"Re: Köszönöm megtisztelő válaszait Rényi Úr! Elözmény válasz erre 07.28.
A napelem gyárnak semmi köze az alternativ energiákkal kapcsolatos kormányzati preferenciákkal, illetve csak annyiban van, hogy meglévő kormányzati alternativ energiatermelést elősegitő program segítené a napelemek hazai piacának bövülését. Mi elsősorban exportra kivánunk termelni, mert néhány fejlettebb országban már vannak olyan kiterjedt kormányzati programok, amelyek keretében az állam részben megtériti a hagyományos energiaforrásokból előállított elektromos áram piaci értéke és az alternativ energiatermelés költségének különbségét.
A mi általunk megcélzott állami támogatás elsősorban a munkahelyteremtés, az átképzés , a beruházás nagyságrendje és az exportra gyakorolt hatása miatt számithat magyar állami és esetleg brüsszeli támogatásra. Remélem az információ segít az eligazodásban. Üdvözlettel Rényi Gábor"

Úgy tűnik a Mikulás meghozta a megvilágosodást. :-)
Így már szerintem egyszerűbb és érthetőbb a helyzet.
Ezek alapján elég valószínű, hogy a Genesis és más intézményi befektetők hozzák a magántőkét a napkollektor gyár megépítéséhez, és Rényi Úr szavaiból ítélve nem kívánnak pályázni a Te általad is említett (600-540) 60 milliárd Ft-os alternatív energiákat támogató forrásra.
Most már teljesen nyugodt vagyok a finanszírozást illetően, tartom a részvényt az már 100 %, még vagy 2-3 évig. :-)
A Genesis és egyéb első befektetők hozzák a magántőkét a napkollektor gyár létrejöttéhez és uniós, állami támogatásra NEM az alternatív energiákkal kapcsolatban kíván benyújtani pályázatokat! (hanem: munkahelyteremtés, átképzés, stb.)
Úgyhogy e nagyberuházás során nem kell izgulni az alternatív energiákkal kapcsolatos uniós támogatások szűkössége miatt.
Most valahogy leegyszerűsödni látszik a képlet.

Minden jót!

P.S.: Mindenkinek Boldog Mikulást Kívánok!
Remélem senkinek sem ad virgácsot Mr. Mikulás! :-)

Törölt felhasználó 2006. 12. 06. 10:17
#74
Bocsi a levél hosszúsága miatt, az idézet miatt lett ilyen hosszú.
Lamann: novotrade@freemail.hu
jelszó: novoka

Itt megtalálod a PP-bemutatót, melyet a 2006. június 27-i közgyűlésen mutattak be.

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 12. 07. 10:37
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Sziasztok!
Némi forgalom,esés...
Várakozások ?
Törölt felhasználó 2006. 12. 07. 11:02
#76
vegyetek inkább ÉMÁSZ-t elég jó hozam lesz belőle jövőre.
autofan 2006. 12. 07. 11:06
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Big Broki hol vagy???
Miért nem tartod meg az árat a klónjaiddal???
autofan 2006. 12. 07. 11:07
Előzmény: #77  autofan
#78
Levis te is Big broki vagy??
Ez a "némi forgalom" kicsit sokszorosa a Big broki által nevezett vevői rohamnak.......
Törölt felhasználó 2006. 12. 07. 11:14
Előzmény: #78  autofan
#79
Szega!
Amikor írtam elég kleine volt a forgalom.
Most már grosze...
autofan 2006. 12. 07. 11:19
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Most meg mondom:Célár 520-550
Ha a felvásárlás 500 akkor kb 20-50 ft plusz lesz a tőkeemelésnáél,nem több .

MMeneküljön mindenki!!!!!!!!!!!!!
Nincs benn vevő??
Az gáz.......................... :-))
Törölt felhasználó 2006. 12. 07. 12:48
Előzmény: #80  autofan
#81
Autofan!
Van egy jó és egy rossz hírem.
Melyikkel kezdjem?
Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 12. 07. 17:45
#82
Sziasztok!

A mai nap forgalma elég magas volt az előző napokéhoz képest!
Kijött valami új hír?? Volt eladó is elég sok, viszont vevők is akadtak bőven!

Kiváncsi vagyok kinek lesz igaza a végén...
Akik most eladtak, vagy akik vettek! :-))

Én szívesen fogadnék az egyikre... :-)

Minden jót!

Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 12. 10. 09:42
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
BigBroker24!
A piacnak lesz igaza.(a végén)
Névváltoztatás mikor jelenik meg a tickeren?
A gyár várható helyszine mikor dől el?
Kellemes hétvégét!
Törölt felhasználó 2006. 12. 12. 13:44
#84
Sziasztok!

A mai forgalom elég kicsi, a tegnapi is az volt.
Igaz, ma csökkent az árfolyam, de szerintem nincs ok a pánikra, mivel egy 75 db-os eladással ment le az árfolyam.
Levis65:
Igazad van, majd a piac eldönt mindent a végén. A piac előbb-utóbb beárazza a részvényt. Egy éven belül sokkal magasabb árfolyamok várhatók. Az alaptőke-emelés után lesz ez 4000-5000 Ft is!
Max. egy hónapon belül jelenik meg az új tickernéven - Genesis. Szerintem legkésőbb január elejéig meglesz.
A gyár helyszínéről folynak a tárgyalások, elképzelések összevetése, szerintem.

Nem kell aggódni senkinek, legyen mindenki nyugodt, a közgyűlés is sikeresen lezajlott, a névváltozás is hamarosan megjelenik a tickeren is...stb..

Ez egy közép- és hosszabb távú befektetés, elég jelentős árfolyamnyereségekkel!
A jövő év nagy történéskeet hoz majd a Genesis életében!
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a 2007-es év a Genesis éve lesz!!
Bár szerintem a 2008-as is!!!
Ez a két év kulcsfontosságú lesz a társaság működése és az árfolyam szempontjából is!!!

Én minimum 2008-ig tartom a részvénypakkomat, és nem kizárt, hogy még veszek itt 900 és 1000 Ft között.

Kedves részvényesek, befektetők, érdeklődők!

Mostanában elég sok dolgom van (munkahely, üzleti tárgyalások, stb.) és nem tudok túl gyakran a topicba írogatni, idő hiányában főleg..
Hetente egy, max. két alkalommal fogok ezentúl hozzászólásokat közölni e topicba..
Főleg hétvégente érek majd rá ide benézni..
Megerősítem még egyszer, hogy tartom mindenképpen a részvényeimet, mielőtt valakiben az a gyanú merülne fel, hogy megijedtem volna és eladtam volna részvényeim... Nincs így természetesen..

Egyszerűen csak nincs sok időm és amúgy is türelem kell ehhez a részvényhez, az én stílusomnak nagyon is megfelel egy ilyen 2-3 éves befektetés... Amúgy egy éven belül is benne van min. a 100 %-os hozam, aki előbb szeretné eladni, mivel a tőkeemelés 1500, de inkább 2000 Ft körül várható..
Persze nem fontos hinni nekem..
Majd a piac eldönt mindent!!

Továbbra is maradok hű Genesis-befektető!

Várjuk az újabb infókat, híreket!
Nem hiszem, hogy nagyon sokat kell már várni.. :-)

Üdv.:
BB24
Törölt felhasználó 2006. 12. 12. 13:47
#85
történéseket
Monster 2006. 12. 12. 14:18
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
Hát, sztem ha minden megy is rendesen, a nagyobb durranás akkor is legkorábban 2008-ban lesz.
Addig még a gyár sem épül fel, termelés 0, bevétel úgyszintén, esetleg akkor lehet benne rallye 2007-ben, ha már lobogtatnak aláírt zsíros szerződéseket 2008-ra, és a gyár el felépül időben.
Ha csúszás van az építésnél (ha emlékeim nem csalnak, 2008 második félévére ütemezték a gyár elkészültét), akkor a termelés csak 2009-ben indul, árbevételek szintén.
Az viszont még nagyon messze van, és sok a bizonytalanság.
Törölt felhasználó 2006. 12. 17. 11:46
Előzmény: #86  Monster
#87
BB! Mindjárt évvége!!! Hol a 2000??? Hol vannak a vevőid? Hol a giga genesisrally? Hisz még vki ebbe a szarba?
Monster 2006. 12. 17. 12:21
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Attól függ miben?
Én abban hiszek, hogy ha minden jól alakul, megéri majd befektetni a cégbe. Abban viszont nem hiszek, hogy az elkövetkező egy évben komoly árfolyam emelkedés lesz:)
Szal mire vonatkozott a kérdésed?
Törölt felhasználó 2006. 12. 18. 22:05
#89
Sziasztok!

Az utóbbi napok nem nevezhetők túl mozgalmasnak a Genesis-befektetők, -részvényesek, -érdeklődők számára.
Az 2006-os év azonban tartogat még izgalmakat, úgyhogy nem kell elásni a részvényt!
Szerintem ezen a szinten (930 és 1000 Ft között) lesznek még különféle történések..
Bár nem fontos hinni nekem, én csak a véleményemet, megérzéseimet írom le...
A piac majd eldönt mindent.

Sultan: A 2000 Ft meglesz egy éven belül, ezt még most is tartom!!
Az időpont lehet január is, de lehet, hogy tavaszra vagy "csak" nyárra éri el a 2000 Ft-os szintet.
Mivel az alaptőke-emelés 2000 Ft körül várható..

Monster:
A véleményed tiszteletben tartandó, hisz ez egy demokratikus topik és mindenféle, különbözű tartalmú hozzászólások megférnek itt.
Van, aki úgy gondolja, ahogy Te is, mások meg úgy gondolják a Genesis-sel kapcsolatos történéseket, ahogy pl. adra, vagy én.

Szerintem a közös pont, amiben egyetérthet mindenki, hogy majd a piac fogja alkítani az árakat.

Mindenkinek jó éjt kív.!

Üdv.: BB24

Törölt felhasználó 2006. 12. 18. 22:44
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
Vége a papírrnak!!!!!!Meneküljetek!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 12. 18. 22:46
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
el persze csak nehogy ez is idő előtt felbomoljon mint az együttes :)))
Törölt felhasználó 2006. 12. 18. 23:38
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
:DDD
Törölt felhasználó 2006. 12. 19. 09:51
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
Viccelsz?!

A Genesis most fog visszatérni!
Nyáron koncert (nálunk is), Peter Gabriel kibékült Phil Collins-szal, lehet, hogy új lemez, mi kell még? Én beszállok! :)
Törölt felhasználó 2006. 12. 19. 09:55
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Lamann, meggondoltad?
ha mindenáron be akarsz szállni, szvsz inkább várjál vele
Törölt felhasználó 2006. 12. 19. 10:11
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
Kata: A zenekarra gondoltam. Tudok gitározni. :)

Nekem a Genesis papír egyelőre extrém spekulatív, és kockázatkerülő természetem miatt mostanában nem tervezem a vételt. Már korábban leírtam/tuk sokszor, amíg nincs konkrétum (gyár, szerződések, stb.), addig csak figyelgetem.
Törölt felhasználó 2006. 12. 19. 10:12
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
már megijedtem, hogy beleveszel :)))
Törölt felhasználó 2006. 12. 19. 18:06
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
"A Genesis Energy Befektetési Nyrt igazgatósága közli, hogy 2006 december 18-án hétfőn a cég szerződést kötött az Andalúziai Kormány Ipari és Innovációs Fejlesztési Osztályával. Ennek a szerződésnek a keretében a Genesis Energy Befektetési Nyrt illetve leányvállalata igen előnyös feltételek mellett vásárlási jogot szerzett az El Puerto de Santa Maria helységben működő Bahiacadiz Technoparkban ( Jerez és Cadiz környékén) egy 2,2 ha nagyságú ipari terület megvásárlására, amely telek az ipari parkon belül az EADS Casa, az Airbus repülőgépgyár spanyol részlegének ipari épületei mellett helyezkedik el. A megfelelő opciós ár kifizetésre került, amely része és feltétele volt annak, hogy a Genesis Energy Befektetési Nyrt 100 %-os tulajdonában lévő Genesis Solar (Espana) beadhasssa a kormányhoz a 80 Mwp teljesítményű napelemgyár létesítésével kapcsolatos állami támogatás iránti kérelmet."
BÉT
Törölt felhasználó 2006. 12. 19. 18:11
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
Börse
Frankfurt

Aktuell
3,85 EUR

Zeit
19.12.06 17:09

Diff. Vortag
+4,05 %

Tages-Vol.
15.372,00

Gehandelte Stück
4.000

Geld
3,70

Brief
3,85

Zeit
19.12.06 17:09

Spread
--

Geld Stk.
1.000

Brief Stk.
3.000

Schluss Vortag
3,70

Eröffnung
3,73

Hoch
3,85

Tief
3,71

52W Hoch
4,60

52W Tief
0,35

Split
--
Monster 2006. 12. 19. 19:02
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#99
Eszerint spanyolországban lesz a gyár?
Akkor a spanyol támogatásokra lehet hajtani, és a spanyoloknál létesülnek a munkahelyek. Fura lesz ez, meddig marad ez a cég a magyar tőzsdén?
Törölt felhasználó 2006. 12. 19. 19:04
Előzmény: #99  Monster
#100
Az csak az egyik gyár, lesz magyar gyár is :-))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek