Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 05:37

GARDÉNIA KAMUZÁSOK  

tudom nem fog tetszeni a Gradénia részvényeseknek, de az ő érdekükben is:
.
a NAPI Gazd. híre arról szólt, hogy
.
A 20-25 m EUR értékű ... bevásárló központ építése .......... illeszkedik azon stratégiába, mely a függönygyártásról az értékestésre és az ingatlan vagyon hasznosítására helyezi át a hangsúlyt."
.
Ingat lanhasznosítás? Kamu. Az eredeti 2002-es terv szerint a győri ingatlant akarták eladni, a SAJÁT GYÁRTELEPET AKARTÁK ELADNI, hogy a HITELEKET VISSZA TUDJÁK FIZETNI.
.
Elnézést ez a Gardénia a II. félévben ismét veszteséget termelt.
.
Ennek a Gardénia vezetésnek nagy része vitte csődbe a FŐNIX Rt-t. Régi tőzsdések még emlékeznek.
.
A HÍR HAMIS DOLGOT SUGALL MÉG EGY HELYEN: A valóságban a függönygyártás helyett már csak értékesítéssel foglalkoznak, amely ismét CSAK VESZTESÉGET termel.
.
Milyen ingatlanhasznosítás? Eladták már amit csak tudtak. (Nyíregyházi ingatlan stb.) Hogy a korábbi veszteséges ausztriai Vossen akvizíciót finanszírozni tudják.
.
20-25 millió EURt honnan szednek össsze? Mi a fedezet? Hihetetlen. Több mint 500 MILLIÓ FORINT JELENLEG IS A HITELÁLLOMÁNY.
.
Tud om mi van a bevásárlóközpont terv mögött.... Meg kellene kérdezni a kirúgott 500 emberből néhányat, mit gondolnak a Gardéniáról.
.
Sok sikert egy olyan spekulációs célponthoz, amely 5 év veszteség után kb. 2 MILLIÁRD VESZTESÉG után 2004 I. félévében 30 MILLIÓ ADÓZOTT NYERESÉGET produkált, hogy 2004. II. félévében ISMÉT VESZTESÉGES LEGYEN A MÁR REORGANIZÁLT CÉG.
.
Pilótajáték lehet, de csak nagyon óvatosan. A Ti érdeketekben.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 06:12
#2
Marqves!
Így kell ezt. Végre valaki az igazságot írja le, nem az aktuális részvényeitől függő hazugságra épülő beírásait 'tuti kamuinfóit' mint a tippsarokban. Nekem bejön.
A Forrás OEről mit tudsz, mit gondolsz? 10ig válaszolhatnál amit nagyon megköszönök előre is.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 28. 09:03
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
erről beszéltem tegnap én is! Lehet hogy nagy nyerővel kecsegtet nekunk kicsiknek de akkor gondoljatok bele mekkorát szakitanak ők!!!Tood ki tömi a zsebüket!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 28. 09:05
Előzmény: #3  bpmcwap
#4
azért mindenesetre kiváncsi leszek hogy meddig tolják... ha multkor ők is benne maradtak mint én akkor biztos játszanak majd 4-5százig vele...
Zseton 2005. 04. 28. 10:26
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
Márki!
.
Nem nagyon szeretek kis papírokról pozitív dolgokat írni, mert azzal könnyen futtatás érzetét lehet kelteni.
.
Pár dolgot azért szertnék helyre tenni.
.
A Gardénia nem a függönygyártással hagyott fel, hanem a szövetgyártással. Ez a pár évvel ezelőtti stratégiai váltás része volt, melynek során úgy döntött a cég, hogy igyekszik a csak a nyereséggel kecsegtető üzletágakat megtartani, s nem kíván konkurrálni az alapanyaggyártásban pl. az olcsó kínai termékekkel. De az mondjuk igaz, hogy a klasszikus gyártási folyamatokról (mintázás, varrás, tudom is én mi) a hangsúly a kereskedelemre tevődött át.
A stratégiaváltás eredményeképpen a több száz milliós veszteségről (2002: -562 M) tavalyra nullszaldós (+12M) lett cég, kötelezettségei (mely az egyik legnagyobb teher volt a cégnek) 1,4 Mrd, ról lement 894 M-ra. Ebből - helyesen írod- mintegy 500 M (470) a hitelállomány. Vagyis azt kell mondjam a stratégiaváltás sikeres volt.
.
Maradt viszont a cégnek - részben a drasztikus létszámleépítés eredményeképpen - egy csomó üresen maradt ingatlana, amelyeket - kézenfekvő gondolat - valamiképpen hasznosítani kíván. Tekintve, hogy Győrön belül elég jó a fekvése (közel a városközpont, mégis viszonylag nagy egybefüggő terület), a bevásárlóközpont építésének gondolata tűnt(ik) a legéletképesebbnek.
.
A 20-25M EUR beruházást nem a Gardénia hajtaná végre, erre nincs is pénze. Létrehoztak viszont egy projektcéget melybe a Gardénia az ingatlant apportálja, s részt vesz benne a Gardénia fő tulajdonosa, a Hungarian Industries Gmbh is.
A projekt nagyságából, és mondjuk egy óvatos 10-20% Gardénia részesedésből, vagy akár a helyi telekárakból (50e m2), vagy a bevásárló központokban jellemző bérleti díjakból mindenki kiszámolhatja, hogy mennyit is érhet ez az üzlet a Gardéniának.
.
Kocká zati tényezők persze vannak.
Először is, bár a terv bírja a győri önkörmányzat támogatását (http://www.kisalfol d.hu/cikk.php?id=190 &cid=101294
http://www.kisalfold.hu/cikk .php?id=190 &cid=105170), viszont építési engedély még nincs.
Egy nagyobb kockázati tényező, hogy nem tudjuk pontosan, hogy a projektcégben mekkora hányaddal vesz részt a fő tulajdonos, és mekkorával a Gardénia.
Elvben elképzelhető az is, hogy a főtulajdonos elcsaklizza magának a nagy üzletet, és a Gardénia (és részvényesei) csak keveset látnak belőle.
Ezt a szcenáriót azért nem tartom valószínűnek, mert túl nagy hírverést kapott már az üzlet ahhoz, hogy csak úgy kiszippantsák a Gardéniából a belőle származó nyereséget. Másrészt meg ha ki is akarnák szedni a pénzt, annak legkézenfekvőbb módja a Gardénián történő átfolyatása lehet, mivel a cégnek több mint 700 milliós negatív ededménytartaléka van.
.
Szíves tájokoztatásul: van Gardéniám, de nem ma vettem, s nem tegnap.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 28. 10:37
Előzmény: #5  Zseton
#6
Ha már ilyen jól informált vagy segithetnél nekem egy picit mivel én nem ismerem ennyire se ezt a céget se a projektet, ellenben buktam rajta multkor akkorát hogy azt leirni nem merem,mert a 360on vásárolt papirokat 170körül tudtam apránként kicsopogtetni...
szo val szerinted ha ez a projekt mondujk meg is valosul és mondjuk az adott határidőig(másfél év), akkor a gardeni részvényeit kb hova saccolod?10-20%os gardeni részesedés mellett középtávon akár 6-8száz hosszabtávon 5-6év akár 1000felett is???Kissé futurisztikusanak hat amit leirok még nekem is...
Zseton 2005. 04. 28. 11:12
Előzmény: #6  bpmcwap
#7
Először is: ha egy papírt több napon át kiakasztanak, nagyon óvatosnak kell lenni a beszállással. A hektikus fölfelemozgásokat ugyanolyan hektikus lefelemozgások követhetik.
.
Másods zor: most úgy néz ki, a közgyűlést /és pár újságírói beszámolót:)/ követően a papír megint heves lendülettel elindult felfelé , pedig ott szerintem semmi érdemi új információ nem hangzott el. A legutóbbi felfutáskor már ugyanezek a hírek ismertek voltak.
.
A célárról: nem vagyok elemző, úgyhogy nekem nem kell célarakat mondanom. :)
Az 1000 forint valóban futurisztikusnak tűnik. :)
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 12:22
Előzmény: #6  bpmcwap
#8
Igazából azt kelenne tudni ki a vevő.
Szerintem a multkor is az volt, hogy a "vevő" (a tulajdonosi struktura alapján vmi belföldi intézmény) vette a bel és külföldi magánbefektetők részvényeit.
(Lehet, hogy tette ezt 200-ig) Aztán páran közülünk azt hitték, hogy a napi +20% eltart még 1-2 hétig, és elkezdték vásárolni. Jól fel is nyomták az árát 300 fölé aztán látván, hogy nincs vevő
, (mert hát a "vevő"-nek is van esze és 2 hónapig kivárt), akik felnyomták az árakat kezdtek idegesek lenni és megszabadulni a papiroktól ezzel lejebb nyomták az árat mint ahonnan felnyomták. Örült is a "vevő" és most újra elkezdett vásárolni, mert neki ez nagy üzlet... Kérdés hogy meddig vásárol ő és utána megint jönnek-e az árfelhajtók. Véleményem szerint nekünk most nem szabad már rövidtávra vásárolni. (esetleg még holnap)Hosszútávra (2 év) még megérheti, Akinek meg van az el ne adja.
matgab 2005. 04. 28. 12:28
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
kuko, belföldi intézmény nem foglalkozik olyan papírral aminek napi egy milliós forgalma van...szvsz...
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 28. 12:33
Előzmény: #9  matgab
#10
ha van egy épitőipari BT-m és vásárolom a Gardeniát, mert én szeretnék lenni a főválalkozo a kivitelezésben akkor én belföldi intézmény vagyok vagy sem???:)
Amugy ha engem szavasztok meg a kivitelezéssel akkor árfolyamszintü osztalékot adok...:)))
Már csak hozzákéne jutnom párszázKhoz...
hali
hali 2005. 04. 28. 13:20
#11
Annyit tennék hozzá,hogy jóval többet emelkedett,mint a graphisoft.....Én két hónapja is leírtam,hogy az ingatlan lehet az emelkedés kulcsa!!Ha bejönnek a tervek(valószinü),ak kor nem 200ft körül lesz az árfolyama!!
Még annyit,hogy a favorizált grafi se sok nyereséget termel és csak az ingatlanok ,miatt emelték meg a célárát....
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 13:32
Előzmény: #9  matgab
#12
matgab!
amit irtam a belföldi intézményről az tény. ld.:gyorsjelentés, az hogy ez bpmcwap BT-je-e nem tudom. Pont ez amit szeretnék tudni..., hogy ki az. Bár vszinű, hogy nem fogom megtudni. Az viszont biztos hogy aug 15. fontos dátum. Akkor jön ki a következő gyors jelentés. Két fontos dolog is lesz, az hohy a cég jelenleg nyereséges-e és a tulajdinisi struktúra.
hali! a 200 Ft-ot én rövid távra mondtam, hogy a fölött nem szabad venni.
2-3 év múlva én is 4-600 Ft körülire várom.
hali
hali 2005. 04. 28. 13:44
#13
Kuko!!
Nem a te hozzászólásod zavar....
Veled majdnem egyetértek!!Bár szerintem elöbb lesz 400-500ft az árfolyama!!Úgy mondom ezt,hogy nekem sajnos már nincsen...
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 28. 14:19
Előzmény: #13  hali
#14
hali!tizedakkora forgalom sincs a gardeniában mint a grafiban...
hali
hali 2005. 04. 28. 14:37
#15
...de tizedét is emelkedte...a nagy "ajánlás" óta...az informatika az örökké csak nagy igéret marad...nagy célokkal,tervekkel,a mik soha nem jönnek be...nyereség szinte nulla mindig(esetleg egyik év pozítiv,a másik negatív..)..a dolgozok fizetése gondolom nem rossz azért...értékük a szoftverek,szellemi termékek--amik nem kézzelfoghatóak és évente elavulnak...nekem is van ilyen részvényem,de akkor is azt mondom hosszú távon semmit se érnek(a grafinál az ignatlanok,de semmi más...),akkor inkább globus--enni mindig fogunk....
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 14:42
Előzmény: #15  hali
#16
Ezt már elmondtad a Microsoftos fiúknak is?
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 28. 14:46
Előzmény: #15  hali
#17
:))))
Rosszul gondolkodsz!!!
"éve nte elavulnak" pont ezért lesz mindig munka ebben az ágazatban,mert percről percre fejlődik!
"...de tizedét is emelkedte..." te figyu!Ha te nem jutsz hozzá 150,se180,se 216on se 259en se 310en se 372ön se 446on majd csak valahol 500fölött mert addig olyan kicsi a forgalom hogy az a pár hitetlen eladja a tűzközeli brokik meg egyből felszippantják, akor te mit kerestél azon hogy végignézted ahogy a 125forintról feltépett 500ra és csak ott tudsz venni esetleg kis mákal /ha még szaggatják azok akik végre hozzájutottak/ 600ig elmegy és kerestél 25%ot... ne adj isten megveszed és limittel zug lefele forgalom nélkül ahogy felfele is... akkor ennél még a grafi is jobb(csendben teszem hozzá egy darb grafit nem vettem aszem tán soha,de nem is tervezem...)
Amit pedig az informatikáról irtál az sehogy nem jó,igaz vannak cégek akikre jocskán rálehet húzni ezt a lepedőt is(pl:econet), na de ez igy ahogy irtad nem igaz... bill bácsi se lenne ott ahol van...:)
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 15:00
#18
Szerintem ebbõl a 20% os emelkedésbõl nem kell és nem is lehet semmit sem levonni , bocs azt lelehet, hogy holnap is valószinûleg fog emelkedni , mivel már ezt réggebben eljátszotta.(De nem lehet , hogy valakik csak magas áron adták és vették nyitásban és az feldobta arrra az árra?)nem tudom csak érdeklõdön!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 04. 28. 15:06
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Próbálj venni!Nem tudsz!!!Hozzá sem férsz!!!
Mit gondolsz miért állt ott tegnap is 9től, ma is 9től meg ide a rozsdást hogy holnap is 9től ott fog állni!!!Senki nem ad el ezen a szinten!Annyit hagynak bent hogy legyen egy kis forgalom...
állitom 300alatt nem is nagyon lesz benne adok kapok bár ha jol belegondolok a multkori csereberéből kiindulva 400fölött inkább de akor sem hiszem hogy túl nagy pakkokat kivehetnél majd a könyvből... ahogy most áll a dolog, jövöhét végéra kiderül...
hali
hali 2005. 04. 28. 15:33
#20
100-ból egy bejöhet(inkább 1000-böl egy....),ezt elismerem,de mi van a maradék 99-el(999-el...)???A múgy Bp elismerem,már nehéz venni...,de lehetett volna tegnapig(igaz keveset)!!Nem vitatkozom ezen én így látoma szektor helyzetét!!Synergon kibocsájtás 2700ft-on,nagy tervekkel és mi lett belöle...(igaz a gardéniát is 1465ft-on lehetett jegyezni...),ha fogadni kellene én a gardéniára tennék...(mármint melyik éri el elöbb a jegyzési szintet)

Topik gazda

marques
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek