Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 05:37

GARDÉNIA KAMUZÁSOK  

tudom nem fog tetszeni a Gradénia részvényeseknek, de az ő érdekükben is:
.
a NAPI Gazd. híre arról szólt, hogy
.
A 20-25 m EUR értékű ... bevásárló központ építése .......... illeszkedik azon stratégiába, mely a függönygyártásról az értékestésre és az ingatlan vagyon hasznosítására helyezi át a hangsúlyt."
.
Ingat lanhasznosítás? Kamu. Az eredeti 2002-es terv szerint a győri ingatlant akarták eladni, a SAJÁT GYÁRTELEPET AKARTÁK ELADNI, hogy a HITELEKET VISSZA TUDJÁK FIZETNI.
.
Elnézést ez a Gardénia a II. félévben ismét veszteséget termelt.
.
Ennek a Gardénia vezetésnek nagy része vitte csődbe a FŐNIX Rt-t. Régi tőzsdések még emlékeznek.
.
A HÍR HAMIS DOLGOT SUGALL MÉG EGY HELYEN: A valóságban a függönygyártás helyett már csak értékesítéssel foglalkoznak, amely ismét CSAK VESZTESÉGET termel.
.
Milyen ingatlanhasznosítás? Eladták már amit csak tudtak. (Nyíregyházi ingatlan stb.) Hogy a korábbi veszteséges ausztriai Vossen akvizíciót finanszírozni tudják.
.
20-25 millió EURt honnan szednek össsze? Mi a fedezet? Hihetetlen. Több mint 500 MILLIÓ FORINT JELENLEG IS A HITELÁLLOMÁNY.
.
Tud om mi van a bevásárlóközpont terv mögött.... Meg kellene kérdezni a kirúgott 500 emberből néhányat, mit gondolnak a Gardéniáról.
.
Sok sikert egy olyan spekulációs célponthoz, amely 5 év veszteség után kb. 2 MILLIÁRD VESZTESÉG után 2004 I. félévében 30 MILLIÓ ADÓZOTT NYERESÉGET produkált, hogy 2004. II. félévében ISMÉT VESZTESÉGES LEGYEN A MÁR REORGANIZÁLT CÉG.
.
Pilótajáték lehet, de csak nagyon óvatosan. A Ti érdeketekben.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 11:17
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
Szia Lau!
A mai nap első jó híre ez volt!
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 11:14
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#119
Fiúk,
megható, hogy így aggódtok értem :),
nincs semmi gond, épp a Márki újabb lebukásakor történt valami olyanok részéről, akiktől nem vártam volna, lehet, csak figyelmetlenek voltak, de sz*rul esett, ha rájönnek még kidumálhatják, ha nem, le vannak írva, a labda nem az én térfelemen pattog.
Ma kifejezetten jó kedvem van. :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 10:38
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
remélem nincs semmi baj Lauval

ARP
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 10:26
Előzmény: #116  matteo
#117
LAU, ki volt bukva valami magán dolog miatt - majd előkerül - a magyar tőzsde amúgy sem túl izgalmas jelen állapotában.
matteo 2005. 12. 15. 10:20
Előzmény: #114  bpmcwap
#116
na, Tbarna meg tudta fogalmazni, amit én nem :)
viszont hová tűnt Damon Hill? (Laurion)
Tbarna 2005. 12. 15. 10:20
Előzmény: #114  bpmcwap
#115
Bpmcwap,

Persze tudom Ráadásul ilyenkor marha könnyú "jó" tanácsokat adni. Mikor személyesen éled meg., valhogy nem jönnek ezek a gondolatok. Az elsú null kilométeres kocsimat. Az első éjszakán egy írd és mond egy macska azaz egy macska össze-vissza karcolta. A másodikat két hetes korában feltörték és kilopták belőle a légzsákot.
Már nem veszek kocsikat. Inkább részvényeket. Ezt legalább én "kefélem" el.:))
bpmcwap
bpmcwap 2005. 12. 15. 10:05
Előzmény: #113  Tbarna
#114
mig meg nem huzták nyerőben voltam 33%ékkal...
Tegnap valahogy nem igy hatott barna!
matteo!Thx, legalább ezt a pofont lehuzhatom a listárol...
Tbarna 2005. 12. 15. 10:02
Előzmény: #112  matteo
#113
Én is így értettem.

A konferencia lelke. "A hangulatfelelősök". A szónak kizárólag pozítiv értelmében!

A kocsit meg sz@rd le. Legalább is próbáldd meg. "Csak" egy használati eszköz. 20%-ot már így is buktál rajta . Most mondd már! Hozzájön még 0,4. Egy bróki jutalék.
matteo 2005. 12. 15. 09:53
Előzmény: #92  bpmcwap
#112
Bp,
úgy látszik, rossz kedvedben kaptalak el :(
Rossz poén volt, máshogy kellett volna fogalmaznom, de ne húzd fel magad. :)
Veled és Wedge-el kapcsolatban az a meglátásom, hogy veletek elképzelhetetlen a csend... - és ez így jó :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 04:13
Előzmény: #110  dmz
#111
:)

és

:)

zimmer feri in ungarn :)
ez itt Mo., és ez a tőkepiaca :(

az 1. bek.-hez azért hozzáfűzném, hogy minél nagyobb a cég, ez a spec. amygar 6ás annál kevésbé fontos - MCOMnál, RCH-nél már nem oszt, nem szoroz. (az áramosokba meg úgyis igen bátor ember, aki belenyúl :)

az AH-s "elemzés" a tőzsdefórum.hun (is) volt? mikori?
dmz 2005. 12. 15. 02:50
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#110
Osztalék alapján nem feltétlenül hülyeség árazni, mivel Brealey és Myers urak deklaráltan idealizált helyezeteket vizsgáltak, az Arago, Szibur, Heineken, Leisztinger hatás, illetve egyéb játsszuk ki a kisebbségi részvényeseket / tetszés szerint lopjuk szét a céget nem-piaci anomáliák mellőzésével.

Az AH viszont eladta a Vodafone részesedését és a jókora nyerőből rendkívüli extra osztalékot fizetett, _egyszeri alkalomként_. Mit csinál erre a Márki? Az egyszeri osztalék hozama alapján kezdi el árazni, valamelyik áramszolgáltatóhoz mérve....mint ha minden évben eladná szerencsétlen a Vodafone-részesedését... hát köszönjük szépen, hogy nem néznek hülyének.
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 00:07
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
mondjuk akkor elég kitartó lehet, ha 3-4 éve irogatja a phyl fórumot
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 00:02
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
Ha jól belegondolok szinte semmi nem jött be neki. (graphi, émász marketingek). Van egy sanda gyanúm, hogy a TF erősödő Phylaxia fórumára is ő ír be 5-10 nicken.
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 23:59
Előzmény: #105  dmz
#107
eleve az osztalék alapján árazni hülyeség... ezt a fűrészfogas kérdést még mindig nem sikerült debuggolnom magamban... eleddig úgy gondolom, az osztalékra hajtani is egy urban legend, de persze lehet, az MVP könyvet írták túl régen, és az már obsaláta :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 23:56
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
máma már nem hasad tovább :))))))
dmz 2005. 12. 14. 23:51
#105
Lehetne lassan nyitni egy Márki kamuzások c. rovatot is.

Eddig is eléggé jól látszott, hogy Marques elsősorban illikvid papírokban mondja meg a frankót, nyilvánvalóan manipulatív szándékkal. Egyszerűen kiszállni a generált érdeklődés hátán ( Copyright: Napi Gazdaság). Utána jöhet a prófétastátusz.

Azzal, hogy Marques nyitott még ötmillió bólogató nicket is ehhez, immár vitán felüli, hogy mi is volt a szándéka. Egyébként ha valaki olvasta a TF-en azt, amikor Marques a pozíció hevében egyszeri osztalék alapján árazta volna be az Antennát, annak nem is lehetett különösen nehéz dolga jóval korábban megítélni a módszer tisztességességét.
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 23:22
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
jajaja, lebuktatát, de TUTIRA :))))))
amúgy te is írtad... (najó, csak idéztél)

szóval: mostantól aki leírja azt, hogy "tutira" az tutira márki=AKS... vili??? :)

nnna, legalább máma kiderült, hogy se globust, se ecot nem fogok venni :) - mert márki (=én) ajánlja, és sztem sok nagy akarja megszivatni márkit (=engem :)

na üdv.

AKS=Márki=beteg f@sz ... sick fuck :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 23:10
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
AKS. Na ezt elcseszted vanyek. te vagy a marques-márki. Ő írja hogy tutira. Te is egy beteg f@sz vagy.
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 23:10
Előzmény: #100  bpmcwap
#102
mi, netfüggő f@szok vonuljunk át a többi topikra, amíg smithügynök még nem kopizza oda magát :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 23:06
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#101
tutira
outsider2=B.Z.

és sztem B.Z.=tüske

és sztem tüske nem egyenlő Márki

tehát sztem out=BZ=tüsi nem egyenlő Márki

egyéb tippek? :)

Topik gazda

marques
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek