Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 07:45

Fotex 2006 Q1 eredmény  

Hosszú adatgyűjtést követően újra és újra számoltam a várható első negyedéves eredményt.

.

Megnéztem a negyedéves gördülő árbevételt, üzemi eredmlényt és nettó profitot, fellehető adatokbók a reorganizáció elészámolt és várható költségeit.

.

HA nem számolnak el komoly rendkívüli költséget, (ami ismert gazdasági esemény hiányában nem valószínű) akkor igen jó lehet a negyedév.

.

Eur/Huf kedvező volt a bérleti díjjaknak, bérköltség legalább 30-40 %-al csökken tavalyi q1-hez képest.

.

Az Equilor múlt heti 1.200-as célárfolyamát író elemző szerint idén nem lesz profitrobbanás a folytatódó reorganizáció miatt.

.

Ehhez képest a VALÓSÁGBAN a legjelentősebb reorganizációs költségeket már a tavalyi évben elszámolták..

.

POZITÍV MEGLEPETÉS JÖHET:

MERT:

1.) MÉG ! alig van elemzői lefedettsége a Fotexnek

2.) mivel az "általános" vélemény miatt a reorganizációs költségek jelentősek lesznek még idén is, így nagy esélye van egy pozitív meglepetésnek

3.) a veszteséges üzletágakat már tavaly elszámolták + 1100 embert már tavaly leépítettek

4.) a 2005 Q3 és Q4 alapján az üzemi eredmény is igen kedvező lehet

5.) a tavalyi második félév igen jól sikerült rendkívüli bevételek NÉLKÜL is, PEDIG egyszeri tételeket akkor még bőven elszámoltak


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 07:52
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Szumma engem a Graphisoft 2003. második negyedévi eredményközlést megelőző kereskedésére emlékeztet a Fotex KERESKEDÉSE ezekben a napokban, amikor is a Graphisofttal 900-950 Fton kereskedtek. Eredmény után robbant.
.
A Graphit 2003 augusztusban eredményközlés UTÁN hirtelen az elemzők erős vételre ajánlották. 1400-ig meg sem állt.
.
A Graphi akkor 2003. januárban 550 körül volt, a reorganizáció 2003. második félévre ért be.
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 07:53
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Ez a topik természetesen nem a másik "konkurenciája", itt csak az eredményről szeretnék írni jövő hétig.
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 08:09
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Úgy legyen , jöjjön be a graphisoft példa !
Én is bízom benne,már lassan egy hónapja alig mozdult ,ez is jelzi,hogy robbanhat az eredményre.

GO FOTI !
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 08:26
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Igen Linda, egyetértek.

Az lenne talán a legjobb, ha a Fotexben péntek 16:35-ig sávos kereskedés lenne. Innen indulhatna pozitív eredményre.

Synergon, Egis stb. eredményközlés előtti napokban általában jelentős emelkedés van, és így egy jó eredményre is profit-taking a piaci reakció.

Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 09:49
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Marqves,
abból a topikból receptklub lett, úgyhogy nem is árt egy ilyen topik MOST...
Tegnap ugyanezzel kapcsolatban kérdeztem a "népet" , de csak a hasukon jár az eszük...
Szóval 99% hogy árfolyamrobbanás lesz a Fotexnél?
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 11:00
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Számszerűsítve mit jelenthet ez a meglepő eredmény?
Emlékeim szerint az éves jelentés közzétételekor részvényenkénti 50Ft éves eredményt tartottak kitermelhetőnek a cég számára, az 10-15Ft/negyedév. Eszerint 15-20Ft/share már kiváló lenne.
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 11:32
#8
Mikor lehet a fotinál árfolyamrobbanás,ha jó az első negyedéves eri,milyen árfolyamot jósoltok?
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 11:47
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#9
K. labbancz! Receptkubnak vége. Go to back!
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 11:58
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Köszönöm kuku! Igazán kedves vagy :)
Zsolika 2006. 05. 10. 12:06
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
HAL Investments the ultimate mother company of Grandoptical and Fotex, the leader in the optical retail market in Europe with more than 2 500 stores decided to reinforce its positions through rationalization of its activities in the Czech Republic. The concerned parties have agreed that Fotex Ceska Republika s.r.o. buys 100% of the shares of Grandoptical s.r.o.with the ultimate goal of merging the 2 businesses into one entity.
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 12:56
Előzmény: #11  Zsolika
#12
kadizol,
.
Nagyon nehéz becsülni , mert tavalyi Q1-hez képest egy teljesen más cég. (Pont ez adja a nagy pozitív sokk lehetőségét.) A tavalyi utolsó negyedév eredményében pedig ott van a rendkívüli pénzügyi bevétel.
.
VÁRHATÓ EREDDMÉNY:
.
Fontos, hogy 2005. IV. negyedévhez képest jelentős árbevétel visszaesés aligha lehet, hiszen akkor már a kiskereskedelemből alig volt árbevétel.
.
Üzemi eredmény: legalább ! 450 millió (adózatlan)
.
Pénzügyi eredmény a 2005. IV. negyedév 10 milliárdos növekménye miatt 2005. negyedik IV-hez képest legalább + 200 millió
.
Személyi költségek miatt a 2005. IV. negyedévhez képest további legalább + 250 millió ereemény
.
ADÓZÁS UTÁN LEGALÁBB !!! 700-800 millió nettó profit nagyon könnyen elképzelhető. Ez a várakozásom LEGALJA. VÖ. tavaly i. negyedév erős mínuszával. A várakozásaim tetejéről nem szeretnék írni. Legyen esetleg egy nagy pozitív hétfői meglepetés.
.
LÉNYEG:
.
1.) ne legyen 2006 Q1-ben nagy leírás, rendkívüli költség. (Elvileg nem lehet, hiszen a reorganizáció nehezén már túl vannak.)
.
2.) ELEMZŐK NEM FOGLALKOZNAK (NEM MERNEK) FOGLALKOZNI VELE EREDMÉNYBECSLÉSBEN, MERT MOST ELŐSZÖR LESZ MEGFOGHATÓ AZ ÚJ FOTEX EREDMÉNYE
.
3.) Mivel sokan nem foglalkoznak vele, pozitív sokként érheti a piacot, ha meglátja a 2006. Q1 téynszámokat a tavalyi gyenge Q1-el.
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 13:03
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#13
madmax,
.
SENKI nem tudja Neked megmondani, hogy hétfőn mennyi lesz a Fotex árfolyama.
.
EGY DOLOG OBJEKTÍV, MEGTÖRTÉNT TÉNY:
.
Az elmúlt 3 évben MINDEN !!! BÉT részvényt beárazott a piac a könyv szerinti, illetve a nemzetközi összhasonlítás alapján a vállalatértékelési mutatók szerinti reális értékére.
.
KIVÉVE AZ ÚJ FOTEXET.
.
A Fotex reális ára a piaci és nem könyv szerinti érték alapján legalább 1.200 Ft. Ezt az összeget IDÉN - szerintem - valószínűleg eléri. (+ ott van a sztori az 50 millió eurós ingatlanberuházásról, amit idén megcsinálnak)
Zsolika 2006. 05. 10. 13:18
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
itt nem az a kérdés h a mostani q1 magasabb lesz a 05q1-nél - ez csak természetes. Mind mindegyik gyjelentésnél a legfontosabb túlszárnyalni a várakozói elemzéseket.
szóval reménykedjünk h VG meglepivel álljon elő ...
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 13:27
Előzmény: #14  Zsolika
#15
Zsolika,
.
A Fotexnél pont az a helyzet, hogy MÉG !!!!! nincsen elemzői lefedettsége. Azért ilyen olcsó.
.
Ha bizonyítja egy transzapens mérleggel és kitűnő eredménnyel, hogy igen ez már egy ingatlanhasznosító cég, akkor és csakis akkor lesz reális értékű 1200 Ft az árfolyam, akkor jöhetnek a nagybefektetők. Akiknek teljesen mindegy hogy 800 ért vesznek vagy 950 Ft-ért csak tegyen le egy transzparens eredményt és mérleget a cég.
.
Én azért szálltam be 700 on, mert biztos vagyok benne, hogy ezt idén megcsinálják.
.
Erre eljött az idő a Q1 közlésével.
.
Én nem is figyelem percenként az árfolyamot, 1000 alatt biztosan nem adom el.
Zsolika 2006. 05. 10. 13:31
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
marqves. próféta szóljon belőled és jő világosság mely tarnszparensé tenné a Fotit (csak ne legyen túlságosan lyukacsos:) )
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 13:38
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#17
Zsolika,
.
Ha olyan lesz az eredmény mint amit várok, akkor hidd el nekem, sok nagyon komoly bácsi oda fog figyelni a Fotexre.
.
Én azt mondom sok dolgot ki lehetett olvasni a tavalyi mérlegekből és eredménykimutatásokból. Én olyan dolgokat láttam meg bennük, amelyek az eredményben csak most fognak megjelenni. Amelyekkel legalábbis én megelőztem a piac MOZGATÓ erőit.
idmat 2006. 05. 10. 13:44
#18
Szivesen elolvasnám wedge1 véleményét is!
HOL VAGY HE ??
Zsolika 2006. 05. 10. 13:46
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
fotit a 05q3 után vettem 320-on mert én már akkor láttam benne a csodát. azótta kiszálltam beszálltam vettem eladtam; most megint van egy jó kis pakkom (sajna nem akkora mint 320ról). ezzel azt akarom mondani h én is láttok még benne még fantáziát de azért most már sokkal óvatosabb lettem. kérdés h hól pukkan a lufi? az is lehet h sohasem pukkan. meglátjuk.
Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 13:51
Előzmény: #18  idmat
#20
Ja és még valami Zsolika,
.
ami kimaradt a hírekből.
.
Az öreg Várszegi tavaszig Los Angelesben nyomta. Most jött vissza nem rég Budapestre azért, hogy áprilistól vigye a Fotex igazgatótanácsát. Kenedi Róbertet ezzel a naptól mentették fel (= mondott le). Az Öreg mindig akkor folyt bele a napi munkába ha vagy:
.
1.) jól ment a cégnek
vagy
2.) vagy nagy dobásra készült a Fotex

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek