Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 08. 01. 10:28
#11180
Na, "mókamiki" kedvéért felrakok ide is két szabásmintát. Valami hasonló forgatókönyv elképzelhető jelenleg. A H4-es képen amíg a fekete illetve a pink csatornában halad az árfolyam, addig a formálódó (C) hullámnak tekinthetjük a mozgást. Ha nagyjából a piros csatorna szerint megtörik, akkor a bejelölt piros hullámhoz hasonló lefutásra lehet számítani lefelé 1.41 környékére, ahol majd meglátjuk, hogy az M15-ös kép szerint alakul-e tovább a forgatókönyv vagy sem és (C) helyett a kanyargósabb (Y) alakul-e ki magasabb célárakkal vagy mindkét spekuláció megdől. A piac majd dönt, hogy mi legyen, a lényeg, hogy ajánljon föl set-upokat.

H4:
link

H15:
link
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 10:19
Előzmény: #11178  Törölt felhasználó
#11179
igen ..
nagyobb nyereséget produkálni csak nagyobb tőkével és magas tőkeáttéttel lehetséges..

nyilvánvalóan akkor elegendő a 20 -40 pötty vadászat , mivel ezek már bőséges profitot produkálhatnak . /a pozi méretezést is egy vagy több szisztéma alapján kezelik -az éppen adott helyzeteknek megfelelően .

ezért is diverzifikálnak, mert egy irányban a legtöbbször nem egy hanem több cross vagy termék indul meg . pl.euró -dax-snp de akár a határidősek is

annak "ereje" meg a mellette levő adott devtől vagy terméktől is függő
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 09:05
Előzmény: #11151  Törölt felhasználó
#11178
Jó reggelt :)
Schafermaier 100 000 EUR -ral és max. 500x tőkeáttéttel kereskedik/het.
Az 13 MRD-os pozíciót jelent. Ezzel keres havi 1-2 porsche árát...(Ő mondta bele az arcba) ez azért nem olyan sok, csak a dolgoztatott pénz rettenetes nagysága miatt felettébb jövedelmező.
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 00:13
Előzmény: #11176  Törölt felhasználó
#11177
zártam is a péntek 1287-s longom 1310-n.. :) kár, hogy csak mini pozi volt.. na innen lehet rápróbálok egy villámshortra, csak tölt egy kis rést vissza mielőtt nekiindul felfelé..
Törölt felhasználó 2011. 08. 01. 00:06
Előzmény: #11160  Törölt felhasználó
#11176
"Tegnap, 13:27 -
99%, hogy megszavazzák az emelést, még piac nyitás előtt... ők sem hülyék.. csak kellett a feszkókreálás.. piacok réssel nyitnak fel éjjel, talán az arany esik végre.."

eddig tikkre pontosan bejött a tippem.. snp 1308, gold 1614.. :)))
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 23:49
Előzmény: #11174  Törölt felhasználó
#11175
nekem most 4358 csorog lefele
lassan szerintem arra szamitanak hogy lesz egezseg

ahogy talan lesz is megma este

a reutersnel nezem egyebkent
kozvetitik eloben
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 23:44
Előzmény: #11173  Törölt felhasználó
#11174
vicces, de nálam ott áll, ahol pénteken az admiral szerint zárt.. (persze másik platformomon vagy 30 pippel feljebb, na de most az hogy jönne ide?! :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 23:15
Előzmény: #11169  Törölt felhasználó
#11173
hahaha :) gyooooztem! megyek sangriat inni!

bar most nem erek ra mert eppen azt figyelem hogy milyen a nyitas
arra a hetvegi hirre hogy allitolag kozel a megallapodas

vagy 20-25 pipet mar erosodott a dollar de nem eskudnek meg ra hogy igy is marad szoval jobb figyelni
trefas ez
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 23:11
Előzmény: #11170  Törölt felhasználó
#11172
mihaly az a phmadar, ha valaki felreertette. szevasztok.
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 23:10
Előzmény: #11168  szarvasvadasz
#11171
Köszi vadász! Ez a könyv nagy mértékben megváltoztatta a kereskedésről alkotott elképzeléseimet.
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 23:10
Előzmény: #11169  Törölt felhasználó
#11170
jaj.
en itt idegen, csak most raerek.
szoval: dezsavu, vagy harom eve mar tul vagyunk ezen.
bocs mihaly.)
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 23:06
Előzmény: #11167  Törölt felhasználó
#11169
nem pont moltna volt az, akit átzavartál egy másik topicba, hogy ott folytassák a "jó kis beszélgetéseiket"? Most meg mögé akarsz bújni!? A stílusoddal van a baj, pontosabban az a probléma, hogy nincs is stílusod. Tudod mit miki? Örülj a nyereségeidnek, ha van ilyen, kortyolgass egy kis sangriát, és nézd a naplementét a parton, azt hagyjuk lógva egymást. Nekem nem okoz örömet olyat írni, amivel esetleg megbántalak. Te győztél. ;)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 07. 31. 22:47
#11168
Egy ideig elérhető a könyv átdolgozott változata a hiányzó 4 fejezettel és tartalomjegyzékkel együtt:

link
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 22:44
Előzmény: #11165  Törölt felhasználó
#11167
hmm erdekes azert hogy te vagy boldog es kiegyensulyozott en meg szanalomra melto maganyos alak de megis te sertegetsz allandoan kulonbozo szemelyeskedesekkel

en csak azt irtam hogy szaraz es unalmas amit irsz tehat csak az irasi stilusodrol mondtam velemenyt te meg egybol leszanalmasozol

ja igen meg hogy probalok szinesnek tunni hmm

kerdezd moltna-t
o az egyetlen aki eloben is latott :)

engem ugyan nem vertek hulyere a szuleim de sok nehezsegen mentem kersztul es megis tudok orulni az eletnek, a tozsdei nyeresegeknek , egy kis sangrianak vagy ahogy sut a nap csak ugy a parton, vagy mondjuk egy jo kis beszelgetesnek ezen a forumon

sajnalom hogy te nem...
myrath 2011. 07. 31. 21:35
Előzmény: #11160  Törölt felhasználó
#11166
Én is erre tettem pénteken eur/chf long formájában. Vagyis tempós chf gyengülést várok megegyezés esetén.
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 17:11
Előzmény: #11164  Törölt felhasználó
#11165
miki, nem lehetünk egyformák. Ami neked száraz és unalmas, az engem szórakoztat. Nekem az volna száraz és unalmas, ha egy idegen helyen kellene ücsörögnöm, távol a szeretteimtől, barátaimtól. Hidd el nekem nincs az a part. Persze könnyű neked, se kutyád, se macskád. Magányos farkas vagy. Így a stílusodból ítélve, ezen nem is csodálkozok.

Az Öregem pár éve meghalt. Alkoholista volt. Verésen kívül sokat nem kaptam tőle. Nem volt az az igazán jó apa-fiú kapcsolat köztünk.

Neked fontos, hogy érdekes embernek látszódj azzal, hogy Spanyolországban gürizel idegeneknek, és utána a parton ücsörögsz. Én csak egy szánalomra méltó, magányos alakot látok benned, aki nevetséges dolgokkal próbálja felhívni magára a figyelmet.

Minden esetre az már fejlődés, hogy nem sangriát iszol a szalámihoz. Úgy leírva hangzatos, de valójában nagyon furcsa lehetett.

Te arra törekszel, hogy megőrizd azt a látszatot, milyen színes is az élet körülötted, de belülről nagy sivárság érződik belőled. Én pont fordítva működök. Szeretem, ha középszerűnek látszom, hisz az is vagyok. A családom, a barátaim szeretete, megbecsülése tesz boldoggá, kiegyensúlyozottá. Ez minden pénznél többet ér.

"szerintem ugy semmi ertelme hogy kozben nem elvezed amit csinalsz..."

Ebben az egyben egyetértek veled. :DDD
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 16:13
Előzmény: #11163  Törölt felhasználó
#11164
mennyire szaraz es unalmas ez... szerintem ugy semmi ertelme hogy kozben nem elvezed amit csinalsz...

bar persze tudom hogy a penz a fontos vegso soron
de akkor meg figyelj.. nem jobb ha kersz inkabb mindig apuektol egy kicsit :) abban sincs nagy kockazat.. hihi
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 14:34
#11163
Én csak is azt tudom hajtogatni, hogy el kell dönteni, mi a célunk a kereskedéssel. Ha csak hobby, csak egy kis adrenalin löket, akkor nem is kell stopot használni. Számomra a hozamvadászat munka, egy olyan meló, ami rendkívül kényelmes, és szórakoztató. Nem kerülök eufórikus állapotba, ha eltalálok egy mozgást, sokkal inkább foglalkoztat, hogy hónap végén lássam a tőkém pár százalékos növekedését, és ez a növekedés stabil, és folyamatos legyen. A pókerben is leginkább a számolás szórakoztat, nem az ellenfél kifosztása. Minden egyes partiban egy-egy matek példát látok, amit meg kell oldani, és az eredményt megjátszom. A kereskedésben sincs ez másképp, ha a piacon akarok maradni, akkor számolni kell.

Amikor elhatároztam, hogy tőzsdei kereskedésből fogok megélni készítettem egy tervet. Két részre osztottam a tőkémet. 60-40%. A 60%-át alacsony kockázatú termékekben tartom (valójában a magas tőkeáttéteknek köszönhetően a tőke jóval nagyobb része van ilyen termékekben). Ezek nekem egy biztos bevételt jelentenek minden hónapban. Ahogy növekszik a tőke, úgy tolódik ez az arány. Most 70-30%-nál tartok, és a célom egy akkora tőke felhalmozása, ami alacsony kockázaton eltart engem és a családomat. Számításaim szerint ehhez még 5-6 évre van szükség, ha 20-30% között tudom tartani az egész tőke éves hozamát.

Tehát a tőke 30%-ára számolom a kockázatot, és így állapítom meg a pozíció méretét. Nálam alapszabály, hogy ha D1-H4-en határozott trend látható, akkor ellentétes irányban csak félpozival kötök. Ha nem tudok trendet meghatározni, akkor is félpozi.

A money menedzsmentem sem túl bonyolult. Azt már régebben is írtam a kilépési stratégiámban, hogy 1:2, vagy ennél nagyobb RR-t próbálok elérni a kereskedéseim során. Az alap kockázatom 1%, 0.9 veszteség korrekciót használok már az első vesztes trade után, és azonnal visszatérek az alap kockázathoz az első nyertes után. A tőke korrekció 1000$.

Ebben a táblázatban link látható, hogy ez a MM-t 40%-os találati arány mellett is pozitív eredményt produkál, és a DD-t is alacsonyan tartja.

A stopot általában támasz-ellenállás szintekhez igazítom, és csak ez után állapítom meg a pozi méretét.

Gondolom látható, hogy elsődleges célom a tőke védelme, a hozam szinte magától növekszik.
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 14:04
Előzmény: #11160  Törölt felhasználó
#11162
hat pentek ota longban ulok
athoztam a hetvegere mert gondoltam hatha lesz valami
nincs sok de gondoltam hatha alakul valami
este meglatjuk

most mennem kell a partra kicsit pihenni mert mar ram fer...

(sikerult beszereznem nemi keszletet pick szalamibol (6 rud) es tokaji borokbol (16 palackkal) ugyhogy most rendesen magyarosan reggeliztem de aszem ez a keszlet meg kitart egy par napig hehe mondjuk most mar minusz egy uveg meg egy fel :)
forest_30 2011. 07. 31. 13:57
Előzmény: #11160  Törölt felhasználó
#11161
sziasztok.
Én is dolcsi erősödést várok inkább.
de egy jó nagy adag cik-cakk rángatással fel 50 , le 50 pippel
aztán lefelé

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek