Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 13:27
Előzmény: #11159  Törölt felhasználó
#11160
99%, hogy megszavazzák az emelést, még piac nyitás előtt... ők sem hülyék.. csak kellett a feszkókreálás.. piacok réssel nyitnak fel éjjel, talán az arany esik végre.. viszont az eur/usd -re kíváncsi leszek, papírforma szerint dollár erősödésnek kellene jönnie, de a franc tudja az hogy reagál...
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 11:52
Előzmény: #11157  rockmaster
#11159
magyar ido szerint ma 19 orakor lesz az amerikai szenatusban a demokratak javaslatarol a szavazas
figyeljetek az eredmenyt.. hiszen este 11 kor meg mar nyit is a bolt es meglatjuk merre rangatjak...
Törölt felhasználó 2011. 07. 31. 11:36
Előzmény: #11157  rockmaster
#11158
na végre ..
/ha lehet a kezdők ezt ne olvassák ! :o))/

tehát akkor egyetérthetünk abban , hogy nem elsősorban a tőke% és annak kockázati aránya játszik csak elementárisan szerepet , hanem azt a felveendő poziciónak a LEHETSÉGES kockázatának ítéljük meg és CSAK.

ha meg eleve így gondolkodunk ..

és ha azt felmértük a piaci körülményeket , akkor dönthető az el egyáltalán , hogy felvehető e a pozició avagy sem .

ha annyira magas hogy a tőkénk valamennyi a számunkra vállalható részét /nem %-t ! hiszen az adott szitu más és más kockázatot követel! /- kockázatát meghaladja (extrém esetben lehet az akár az 50 -100 pöttyöt is !), akkor nem vesszük fel ..

de az a magyarázat , hogy a pozició kockázata , csak és kizárólag úgy vehető fel minden esetben hogy a tőke %-hoz mért számolt kockázatával és kizárólagosan - az sztem hamis .

vagyis az a hamis .. hogy bármely poziciót felvehetünk , csak a megfelelő tőkéhez mért % os kockázattal tegyük meg ezt .
A tőke egy egzakt szám és innentől a % arány is az lesz

sztem és a gyakorlatom is azt mutatta, hogy minden egyes új pozíció új világot teremt , és nem hasonlít az előzőre , ezért sok paraméter megváltozik benne , így a sl és annak a nagysága is , és nem is egészen a tőkémhez képest , illetve ahhoz mérten változott az meg .

tehát az új pozi helyzetét mérlegelve eldönthetem , hogy vállalom e a megváltozott körülmények miatt az esetlegesen nagyobbá vált kockázatot avagy sem . magam döntöm el, és nem egy mindenkori/mindenkorra érvényes egzakt szám lesz ez

itt jön az be , hogy ehhez mennyi tartalékkal rendelkezem is ehhez . de ez így még mindig nem tiszta , hiszen nálam esete bizonyítja hogy a tőkémtől annak nagyságrendjétől x% arányától függetlenül nagyobb, van hogy 100-200 pöttyöt is hajlandó vagyok választani kockázatnak , ha a rr arány miatt ez megéri és bizonyos is vagyok az irányban ( legfeljebb az a gond lehet itt, hogy vajon helyesen határoztam e a meg a belépési pontot - de mivel zseninek meg nem születtem ..) ... de van még más indokok is ..de ezt itt most nem taglalom

itt jön be nekem a képbe a hullám elmélethez egy megjegyzésem ..
az impulzusok , korrektívák lehetnek ilyenek és olyanok sőt... nem egyenes irányú vonalban működnek hanem kisebb nagyobb kilengésekkel - ami csak útólag láthatóak előtte szinte csak egyenes vonallal való iránnyal határozható meg a lehetséges iránya .

ha napi szinten M-n cuccol a pacinger , a h.e természetesnek mondható kilengéseinek a nagysága a jól behatároltak ellenére változóak és meg is engedett a szisztéma szerint azaz, az eltérések mértéke akár a 30- 50- 100 vagy még több egységet is elérhetik a megszabott iránnyal ellentétben ami itt egy természetes folyománynak tekinthetjük . a piacot ismerve ez bizony nagyon sokszor meg is történik .. nemhiába inkább hosszútávú cucc ez , vagy .. jóval nagyobb lesz a kockázata minél kisebb időtávra használjuk azaz,az annál nagyobb kilengések miatt nagyobb sl-re is lehet szükség - de ezt sz.vadász sokkal jobban tudja mint én .. /a hosszútávoknál evidens az egyre nagyobb sl használat /

és itt visszakanyarodok az sl és a tőkekockázat vállalásához , a pozició hitéhez azaz, a pozi felvállalásának a pszichójához ..

ki nem tapasztalta /és ez a leggyakoribb eset/ hogy pár pozitív pötty után a cucc ellenem megy ezért a sl kiütött , de mivel visszavettem /mert az irányban biztos voltam - ami a későbbiekben igazolt is / oszt mielőtt ténylegesen elindult volna , megint lecsúszott és elérte a most már kicsit nagyobbra állított sl-met az előzőekben okultak miatt .

itt már az M -n levő pozi a következőkben a negyedét sem éri annak ami a céláramat belőttem /hiszen 2 spreaddel együtt van már károm/ , bár minden szabályt betartok és elég feszesen is követem a stratégiámat ..

egy M-n levő célár a legeslegtöbbször nem akkora , hogy egy két számunkra nem "egészséges"/ a tőkémhez képest viszont nem rosszul! - / stratégiailag belőtt kocka vállalásom miatt fél délelőttömet azzal kell eltöltenem , hogy a már lecsökkent esetleg a negyedére vált profitomat valahogyan biztosítsam ..

és bizony elsikkadok afelett , hogy bizony ez a stratégia ehhez a helyzethez nem jó - itt legalább is másféle lenne a szükséges ..

a szerencsétlenebbik megoldás az /ez is nagyon gyakori/ .. hogy elveti az egészet , és más crossra vált a pacinger ahol esetleg ezzel a stratégiával nyer is majd többször is ami meg azt jelenti a számára , hogy bizonyosságot szerez egy olyanról innentől /is/kezdve - ami adott esetben nem működő de a figyelmen kívül hagyottság miatt így vésődött be és akkumulálódott ez a stragégiája az elméjébe egy olyan mélységébe , ami később igen nehezen változtatható/módosítható meg és azt is csak nagyon sok küszködés árán arról nem is beszélve hogy igencsak "kardozni" fog mellette mind magával mind másokkal szemben annak a védelmében.

az adott eset innentől kezdve biztosítja , hogy a számlája egy bizonyos nagyságú nyereség elérése után negyedelődjön feleződjön .. és kezdődik elölről minden.

a tradek rákfenéje pontosan a kockázat vállalása és annak a mikéntje .. a többi ehhez képest "gyerekjáték"

számomra a tőke csak egy részvevő a többi más között /egy fal, korlát/ , de- és nem az elsődleges szempont ...
rockmaster 2011. 07. 31. 00:13
Előzmény: #11154  Törölt felhasználó
#11157
Kötésméret... érdekes kérdés.
Én nagyrészt pszihó alapján kereskedek. Ha úgy látom h egy trend (lehet akár napon belüli trend is) erős, vagy éppen akkor kezd kialakulni, bátran nyitok pozíciót trendirányba. Sose számolok kockázatot, mert, ez nálam pont a pszihót kezdi el csesztetni, h mi van ha nem? Célárat azonnal meghatározok, belövöm h hova várom. Tehát a nyereségre fókuszálok. Bővíteni csak trendirányban szoktam (buy stop, sell stop), ahogy egyre inkább megerősítést nyer a trend.
A kiinduló pozi mérete a tőkém méretétől függ, mert igaz h a piac nincs tekintettel a tőkémre, de nekem arra kell lennem, mivel egy helyes trendirányban felvett pozit is lehet rossz helyen felvenni, és akkor adott a nullázás lehetősége.
Maximum a kiinduló pozi méret háromszorosára bővítek, tovább nem, hagyom futni. Figyelni szoktam a kereskedés menetét, hírekre adott piaci reakciókat, amiknél több infó nem is kell nekem.
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 19:24
Előzmény: #11154  Törölt felhasználó
#11156
Előre bocsátanám, hogy véleményem szerint, nincs egyetlen kizárólagosan üdvözítő dolog sem ebben az egész történetben. Hogy kinek mi a jó, a használható és ki mivel tud nyereséget termelni, az nagy mértékben (megkockáztatnám,hogy kizárólag) ember függő.
Nálam ez több összetevős történet.
-Alapvetősen trendkövetésnél az 1. amit írtál. Én viszonylag nagy teret hagyok, 10% ig is elmegyek, ha kell. Hogy ez aktuálisan 3% vagy 10 az sokmindentől függ. (de az általános az 5%)
-Vannak olyan esetek, leginkább m1, m5 ön, amikor olyan stratégiát használok, amelynél nincs stop. Ráadásul trenddel ellentétes mozgásra játszik, sőt az elején azt sem tudom, hogy 1 vagy 20 gyertyán keresztül fogom lekötni... szóval itt nem számolgatok. Olyan méretet veszek fel, ami szerintem az én számlámat tekintve biztonságosan kezelhető. (persze ezen megint lehet vitatkozni, hogy kinek mi a biztonságos)
-Van olyan eset, amikor csak ránézek a számlára, saját tőke, foglalt margin, margin % os állása. És már veszem is fel a pozit, számolgatás nélkül. Egyszerűen látom, hogy mekkora méret fér bele nekem (pszichésen!)
Az esetek nagy többségében nem számolgatok pozíció méretet. Ez pedig azért van, mert azokat a poziméreteket amelyeket a számlám megengedne, pszichésen jelenleg még képtelen vagyok elviselni.
Tudom, hogy ha nagyobbat kockáztatnék be, vagy ha akkora méreteket kötnék, amekkorát a tőke lehetővé tesz, talán gyorsabban haladnék. De nem teszem, nem teszem, mert én így érzem magam biztonságban.
Ráadásul, mivel rendszeresen csinálok stop nélküli stratégiákat, tűrnöm kell az esetleges kilengéseket, mind marginnal, mind pszichésen.
Persze mindehhez az is hozzátartozik, hogy egyszerre összesen maximum a tőke 20-25% a van lekötve, sosem több.
Tehát, én rendszeresen alul pozicionálok, egyrészt mert nagy mozgásteret hagyok a poziknak, másrészt mert tudom, hogy pszichésen hol vannak a korlátaim. :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 07. 30. 18:34
Előzmény: #11151  Törölt felhasználó
#11155
"...de a videon a cucc ahova rakta az nem számolt , hanem a piachoz igazodó volt , amennyit ő ott felmért mint ideális és lehetséges stop helyzet .

én meg pont ezt magyarázom .. a piac szerint kell a stoppot rakni , az aznapi piaci volument votalitás, pszichó szerint ."

Így is van. Jó látni, hogy végre ismét értelmes csevej bontakozott ki.

Birger Schäfermeier a könyvében ezt mondja:

"...Összes trading-döntésem alapját az „Elliott-Hullám" elmélet képezi, amelynek magva az, hogy a piac meghatározott struktúrákban mozog. Ez az elmélet főképpen impulzus és korrekciós mozgásokat különböztet meg; főleg a mozgások természetes rendjéből indul ki. Éppúgy kereskedem korrekciós
hullámokkal, mint impulzus-hullámokkal, emellett többnyire egy trend irányú szempontot követek...

...A piacokat candlestick-chartokon figyelem és megkísérlek Elliott-hullám-mintákat azonosítani. A chartokon változnak az időbeállítások, mindenestre daytraderként legfőképpen ötperces-chartokat használok, de emellett figyelem a 60-perces és napi chartot is..."

Fogadjuk el, ha ő mondja, hogy valóban így kereskedik. Aki a gyakorlatban használja ezt az elméletet, az tudja, hogy a stoploss "szemre" történő (értsd pontos számolgatás nélküli) meghatározása teljesen természetes következménye az EWT alkalmazásának
(implicit módon következik a felismert alakzatokból), "adja magát", amikor kialakul egy set-up. Ez éppen azt jelenti, amiről szoda is beszél.
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 17:35
Előzmény: #11151  Törölt felhasználó
#11154
---------
" de a videon a cucc ahova rakta az nem számolt , hanem a piachoz igazodó volt , amennyit ő ott felmért mint ideális és lehetséges stop helyzet .

"én meg pont ezt magyarázom .. a piac szerint kell a stoppot rakni , az aznapi piaci volument votalitás, pszichó szerint .

mert ha nem , akkor nagyobb arányban üt ki hiszen köze nincs a piacnak a 0.1-0,3% kockádhoz .. 6sztem ez a % szám csak irányadónak kellene lennie - ettől való eltérés lehetséges az adott jól indokolt szituációtól függően /"
---------
Szoda: valamelyikünk orbitálisan félreértelmezni nagyon a dolgokat, lehet én vagyok az, teszek még egy próbát.

Mindenki a piac alapján helyezi el a stopot. Én is csak a chart alapján helyezem el a stopot. Itt még nem játszik semmilyen %. 1,4250-en belépek és eldöntöm a chart alapján a stopot(volatilitás, megelőző völgy, csatorna alja, stb. tökmindegy most), legyen 1,4198. Eddig ugyanúgy csinálom mint te gondolom: eldöntöm, hogy pozíció nyitás van és keresek egy stopot (ami lehet fix, lehet mentális egy jelzőrendeszzer, ahol még mérlegelsz). Ezutám jön be a kockázatkezelés, amikor is meghatározom a kötésméretet úgy, hogyha kiüt a stop, akkor a tőkémnek hány %-át bukjam, tehát meghatározom a kockázatot (lehet 1%-5%-10%, tökmindegy most a szám). Manapság nem kell számolni, vannak erre scriptek, ahol már nem a LOT a bemenő paraméter, hanem a kockázat (fix 1000$ vagy a tőke x %). De ennek nincs köze a stophoz, az technikai elemzéssel kerül meghatározásra. Alapkezelők, nagybefeketetők és Birger sem találomra köt be egy tetszőleges lottal, hanem tisztában van a kockázattal, pontosan tudja, hogy mikor mennyi a kockázata és mennyi lesz a stop elérése esetén. A forexen ez az egyetlen fix dolog, amit ráadásul te határozol meg.

No mindegy, necsak vita legyen, érdekelne, hogy a fórumot olvasok hogyan határozzák meg a lot-ot, a kötésméretet. Ezen már több értelme lenne beszélni, mert ez komoly kérdés:
1. Vállalt kockázat alapján (fent ahogy írtam). Belépés-stop = kockáztatott pip, majd ehhez lot számítás
2. Találomra
3. Amennyi tegnap/múlt héten/hónapban volt
4. Ammenyi az alapértelmezett
5. Nem tudom mi az a Lot
6. Egyéb

Nem a szám érdekelne, hanem a meghatározás módja. No nem hinném, hogy sokan vevők lesznek erre, pedig ezen lehetne normálisan szakmai dolgokról beszélni itt.
wyl 2011. 07. 30. 14:35
Előzmény: #11151  Törölt felhasználó
#11153
Igen vesztett nagyobb összeget 300k körül, de nem azért mert helytelen kockázatot vállalt, hanem a saját hibáján kívül jött össze az a vesztesége. Ez is benne van/lehet időnként a pakliban. De alapból fél millára ezer eur risk-et tesz fel pozinként. Talán ezért is jutott odáig, ahol ma is tart, mert mindig kordában tartotta a kockázatát....

Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 14:03
Előzmény: #11150  Törölt felhasználó
#11152
ok... már abba is hagytam
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 14:01
Előzmény: #11148  wyl
#11151
beraknám neked ide a felvételt , de a portfolio értesített e mailben anno hogy beperel ha "forgalmazom" akár itt a cuccot - mivel ez egy fizetett előadás volt .

kérdezték birgertől hogy mekkora volt a legnagyobb vesztesége ..

válasz : hát volt hogy a tőkém 30%-t is elvesztettem ..

riporter : hát az bizony nem kevés az ön tőkéjét feltételezve .
birger: mosoly..

***

az előadáson mikor birger a pozit felrakta a határidősre , akkor a donchian csati leszálló ágához mérten jóval fölé rakta .

sajna a lotra tőkeáttétre nem emlékszem de cirka óra múlva ott 20K dodo volt a nyeresége/ amiből végül "csak" 6K lett /
ami így tuti hogy nem 0,xx lotot és 50-s tőkeáttétet feltételez

de : abszolut nem számolta ki , hogy mennyi a kockázata a stopjának /még csak pipre sem, semmire ..felrakta oszt kész /

csontra ezután kérdezte meg egy pacinger tőle , hogy mekkora kockázatot vállal ?

válasz az kb. , amit te most itt alant előadtál ..

de a videon a cucc ahova rakta az nem számolt , hanem a piachoz igazodó volt , amennyit ő ott felmért mint ideális és lehetséges stop helyzet .

én meg pont ezt magyarázom .. a piac szerint kell a stoppot rakni , az aznapi piaci volument votalitás, pszichó szerint .

mert ha nem , akkor nagyobb arányban üt ki hiszen köze nincs a piacnak a 0.1-0,3% kockádhoz .. 6sztem ez a % szám csak irányadónak kellene lennie - ettől való eltérés lehetséges az adott jól indokolt szituációtól függően /

de ha csak egy cuccon nyomulok , én nem stoppot hanem alertet használok , mivel a jóval rakott stopp előtt megszólal azaz, mérni tudom hogy mi alapján indult ellenem a piac és milyen hatásfokkal, esetleg milyen hirtelen hír funda alapján .

így adott esetben még a kvázi stop előtt tudom zárni a pozit ha nyomosan indokolva látom a zárást azaz , jóval kevesebb veszteséget szenvedek el, adott esetben még profittal zárhatom ..sima stop esetében erre esélyem sincs

de tudom, hogy ha törik ha szakad neked ez sem jó - már csak azért sem ..
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 13:56
Előzmény: #11149  Törölt felhasználó
#11150
nahat most latom hogy tegnap ota mennyi uj arc van a topikon :)

szoda ne veszekedj mar annyit ezen a hulyesegen meg elijeszted oket :)

ugyse fogjak fel mirol beszelsz

illetve inkabb azt nem fogjak fel hogy lehet ugy is kereskedni ahogy ok kereskednek meg ugy is ahogy te meg esetleg ugy is ahogy en

tegnap utaltam ki magamnak az ehavi nyerot.. szoval.. en mar jol vagyok :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 13:28
Előzmény: #11141  wyl
#11149
igen .. a stílusunk eltérő

nem .. én érvelve vitázok /eléggé hosszan adom elő az érveimet

sok helyen csúsztatsz .. gbp, birger ,stop ..20K-12K xK profit ? .. mintha ez lett volna a vita tárgya /pont a lényeg nem az /

semmit sem tudsz a stratégiámról, de bőven tárgyalsz róla , teszed a megállapításaidat orrba szájba , idézgetsz tőlem összefüggéstelenül a környezetéből kiragadva ..

mindig a magad nevében ... ne hivatkozz hogy hány pár úgy mint te , és hogy te a kezdők védelmének kinevezett prokátora lennél ... ez is eléggé álságos mások mögé bújni ... (kezdő azt sem tudja miről van szó , nemhogy tisztán látna - te ti hívtátok fel a sok cuccaitokkal a figyelmet)

nem hinném hogy ennyire rosszindulatú lennél..

biztos vagyok benne hogy te jó ember vagy :o))
wyl 2011. 07. 30. 13:28
Előzmény: #11141  wyl
#11148
Jah még annyit, ha már Birger szóba került. Az Ő kockázatvállalása pozinként tized százalékok a tőkére vetítve. Tehát 0,1-0,3%-ot !!!!!kockáztat mindössze.
Itt egy régebbi interjú vele..akit esetleg érdekel
link
wyl 2011. 07. 30. 13:24
Előzmény: #11145  forest_30
#11147
ez pl az oanda
link
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 13:23
Előzmény: #11143  Törölt felhasználó
#11146
Ez már volt?
link

Érdemes végigolvasni, illetve követni.
Választ adhat sok mindenre.
forest_30 2011. 07. 30. 13:13
#11145
sziasztok.

Tudtok -e segíteni abban hogy hol lehet figyelni a nyitott short , illetve a long darabszámokat (forex)
pl eur usd

köszi
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 13:10
Előzmény: #11143  Törölt felhasználó
#11144
mind a mai napig is mentek el számomra jó, de részemről még nem tudott érdekes tanulságos megállapításokat .

így sok van sz.vadásztól , tadzsomarutól/ akármennyire genya is volt velem az utóbbiakban :o)) / és másoktól is , de csak azért említem meg őket pont , mert már ismered őket ..

wyl-től még egy darab nincs , hisz a fikázáson túl nem jutott még /de majd megbékél :o))
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 12:17
Előzmény: #11140  Törölt felhasználó
#11143
nem egyhamar .. sohase ..

kérdez meg egy jó matematikust , tuti kiszámolja neked mekkora esélyed van arra , hogy 20:5 -ből 5000 forintot csinálj semmilyen arányúan garantált szisztéma szerint .

lehet eljutni egy darabig , mindenféle tudott vagy megtanult befektetési formációval .. de onnan tovább sehogy sem -- márpedig te sem és senki sem akar leragadni tíz évig ott ahol van /elég ennyi vagy annyi/, hanem fejlődni szeretne ..és ez így is van rendjén..

de az nincs , hogy aki már a lépcsőfokokat megjárta annak te majd megmond mit kérdőjelezzen meg , és mit ne ..

jellemzően : a szlán xx mennyiségű profit volt .. nem azt kérdezte meg hogy hogyan jutott el ideáig hogy ennyi a profit ? áááá dehogy ...

hanem az ő/ők által begyakorlottaik -tanultjaik és működtetettjeik szerint elemezni kezdték azt hogy mit is látnak .

kiszámolták hogy mekkora a kockázatom , mekkora a kockázattűrő képességem ..

konklúziójuk : nagy..szinte végzetes

hát... majd hülyét kaptam
:o))

nem megkérdezték hogyan képzelem sl nélkül , hanem csípőből megállapításokat tettek vagy ezer mindenfélére hivatkozva hogy ez így miért is nem jó ..
(már a szlám sem valódi és mit akarok egy másik 60 ezer forintossal )

mert ... nem ezt tanulták ,nem ezt gyakorolják nap mint nap , nem ezt látták sehol sem .

ami meg ettől eltér : az vagy nincs , vagy hülyeség , vagy pedig a pasi felelőtlen stb,stb.

nincs 4. vagy 5.

***

amikor a kezdő időket tapostam , én bizony a már régebb óta pályán levőknek dehogy mondtam ellent , hanem mindent kimásoltam tőlük , és nyugodt körülmények között tanulmányoztam át őket .ha még "magas" vagy még "érthetelen" netán " megfejthetetlen" volt a számomra , akkor elmentettem rendszerezve őket , és majd egyszer mikor eljutottam már egy adott szintig ,és valamiért nem tudtam továbblépni , vagy az adott szintnek megfelelően emlékeztem a kiollózott szitura , és elővettem újból és átolvastam ezeket ..

ekkor már tudtam , miről is szólt a polémia , és így a számomra eldönthettem mennyire és milyen mélységben hasznos számomra ez az új ismeret .viszont ha akkor válaszoltam volna rá és csipőből, tuti hogy én is az addig tanultakat mondtam volna fel de izibe, és azt megelőzően a még hiányzó gyakorlatomból fakadóan csak az addigi ismereteim alapján vizsgáltam volna a felvetetteket .

sok sok "tudást" szereztem így meg a gyakorlatból merítve mindenhonnan , vagy éppen vetettem el ezáltal az addigiakból jó sokat / ami meg böhöm nehéz volt, mert szinte a véremmé váltak már .
wyl 2011. 07. 30. 12:12
Előzmény: #11107  Törölt felhasználó
#11142
Azért nem kell okvetlen másik broki céghez menni, ha CHFHUF pozit akarsz nyitni…
Ugyanis az alapvető USDHUF majdnem minden platformon megtalálható. Ha megvan, akkor egy diverzifikációval még biztonságosabbnak is érezheted a pozit.
Pl. akarsz nyitni egy
1lot CHFHUF longot akkor az = 1lot USDHUF short + 1lot USDCHF long
vagy 1lot CHFHUF shortnál = 1lot USDHUF long +1lot USDCHF short
Arra figyelni kell, hogy nem minden platform, így az MT4 nem redukálja ki a marginból az USD-t tehát nagyobb marzsot foglal, mint önmagában a CHFHUF azonos méretű pozi.
Ez a saxora nem igaz, de viszont ott van CHFHUF is :)
wyl 2011. 07. 30. 11:56
Előzmény: #11136  Törölt felhasználó
#11141
Eléggé furcsák időnként a megnyílvánulásaid a beírásokra….. főleg, ha az illető nem tud azonosulni a véleményeddel/beírásoddal. Ezen véleményeket pedig „alápakolásnak” érzed/nevezed……
Általában aki beír a fórumra, annak kérdése, válasza, véleménye, megállapítása, közölnivalója, stb. van. A fórum már csak ilyen, nyílt vélemény nyílvánító közösség, mely a beírások okán, reakciók, vélemények jönnek/jöhetnek létre, de nevezhetjük ezt akár vitának is….. Vitának, mely segíti a téma letisztulását, azaz a vita a fejlődés egyik generátora. Szóval milyen reakciókra vártál a beírásaidra ? Dícséretet, vállveregetést, vagy hogy milyen tökös legény vagy? Hogy be mersz nyitni 24lotot/32K account mellett, holott gőzöd nem volt róla, hogy minden negatív pip kb. 1% tőkekockázatot jelent? Tudom az volt a baj, az verte ki nálad a biztosítékot, hogy elmondtam/elmondtuk a véleményünket, mely nem volt paralell a tieddel.….Hát mi már csak (páran) ilyenek vagyunk. Természetesen semmi közöm a tőkédhez, úgy játszol vele ahogy akarsz. Viszont amiért akkor és most is véleményt formálok az, ismét hangsúlyozom a kezdő és tanulni vágyók érdekét , mintsem a trédjeiddel történő ütközést szolgálja.

(#11136)
„lehet nagyon szépeket és jól hangzóakat írni mindenről .. de hogy ezek életszerűek e vagy igazak e - na az egy más tészta.”
Ebben tuti konszenzusban vagyunk :)

(#11135)
„de nem buktam hanem 20K körül nyertem mert wyl szerint -szerencsém volt /”

Elmondom, hogy ezen a tradeden nem volt 20k körüli profitod ! Ez megint csak duma. Amikor belinkelted a szép vonal chartodat, akkor élő volt a pozid és a promt akkor kb. 1,1806-at mutatott. Tehát ennél csak alacsonyabb szinten adhattad el. De tételezzük fel, hogy a belinkelés pillanatában dobtad, akkor az alábbi charton is látható, hogy a profitod max 12.k körül lehetett,… de a gbpjpj is szarul nézett ki ezt követően is link

(#11086)
„írtam lejjebb valahol.. birger sch- devtrader guru nyilatkozata szerint volt hogy elvesztette a tőkéjének a 30%-t is (ami tőkéje meg nem lehet kevés ugyebár ).. ez válasz arra ,hogy hányszor is mehet a piac ellened és mekkora sl-t használsz .
soha nem láttam , hogy guruk élesben! az sl-jük felrakásakor pipet számolgattak volna (semmit nem számolgattak , kivétel nélkül szinte egyik sem ) sőt! - a legtöbb zavarba is esett egy pillanatra amikor rákérdeztek tőlük ezután a kockázat nagyságának a vállalására ../válaszoltak erre ugyanakkor , de kiérezni lehetett belőle az általánosságokat a sematikusságot /
ha táblán magyarázták ugyanezt , ott viszont felkészülten és szépen röpködtek a számok pipekről és a kockázat vállalása % számairól ..”

Ugye nem tőzsdegurukhoz, netán Birgerhez akarod hasonlítani magadat ?

Visszatérve nem az EURCHF-re, hanem a másik kettő a GBPJPY, azaz a feketeöves pozijaidra, ha már itt ismételten hülyeségeket írkálsz a kockázatkezelésről…
Vegyük sorra a GBPJPY pozikat, hogy aki akar, az ismét tanuljon belőle(d).
link

Daily & H1 charton a gbpjpy így nézett ki. link
Lehet osztani szorozni…..Akinek egy kis halovány szellentése van a tőkeáttétes piacokról, az hamar képbe kerül, hogy a pozijaid a SL-t nem tudták volna teljesíteni, mivel már korábban nulláztad volna a pozikat, minthogysem azt elérje……
Ismételten bebizonyítottad a kockázatkezelő képességed nulla, holott a forex No1-ja a kockázatkezelés ! Ez kb. olyan , mint levegő nélkül élni…Lehetetlen…Ha nincs kockázatkezelés, akkor a tőke és a psziché is csődöt mond. Ha egy pipet is fogsz az ilyen kockázatkezeléseid mellett, akkor adj mindig egy hálát fortunának, mert rászolgált. Persze biztos ezt is kimagyarázod majd, csak legyen olyan aki azt meg is eszi.
Amúgy vonalchartot elemzésre nem tanácsos használni, mert az adott TF-en a spike-k mindig lemaradnak, holott azok is lényeges cuccok. Nézd csak vissza, hová is tetted a sl-okat,(persze ezeket line chart nem adja vissza) de a tp-t is az ellenállások főlé raktad, arról nem is beszélve, hogy a 3 perces időközben nyitott két feketeöves (gbpjpy) buy-ra is ellenállás alatt nyomtad meg az entert…… Mit vártál tőlük ?
Na nem folytatom, mert ezzel is megint háborút fogok szítani egyes körökben, de persze ez nem is baj. Ugyanis ez a topik a forexról, és annak megvitatásáról kéne hogy szóljon, de egyre több a lírai monológ, no és persze az egyre több mellébeszélés, majd azok magyarázata.

Jót röhögtem szvadász összegzésén is:)
„szoda kockázattűrő képessége mind pénzügyi, mind mentális értelemben magas.”
Aha, jah …………
Ez a forexesek >90%-ra igaz, ugyanis ezeknek mind magas a pénzügyi, mind a mentális kockázattűrő képességük (legalábbis úgy érzik/gondolják), ezért is bukják el csontig a számlájukat ! Természetesen a tudatlanság nem azonos a kockázatéhséggel

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók