Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lesipuskas 2011. 07. 24. 13:14
Előzmény: #10979  Törölt felhasználó
#10980
Melyik felületet ajánljátok forexre, Fx, alpari, esetleg Saxo bank, spread, gyorsaság, átláthatóság szempontjából? Ft cucc mind1iknél van :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 24. 10:51
Előzmény: #10977  szarvasvadasz
#10979
okos írás ...

de gyarló emberek vagyunk mi is ..tele ,vagy sok ugyanolyan emberi hibákkal vagyunk megáldva mint bárki más .

ez van ..

/nincs új a nap alatt /

Törölt felhasználó 2011. 07. 23. 23:16
Előzmény: #10977  szarvasvadasz
#10978
Szarvas, ámen!

Én meg direkt nem írtam, csak olvastam h miket vágtok egymáshoz és nem értem. A fórum nyitása óta nem volt ilyen mértékű faszkodás (bocs) itt, mint ezen a szoda által feltett - ha jó emlékszem - 2 képen. ÉS nem is értettem.

Már ne is haragudjatok, de ha nem tesz stoppot, na akkor mi van? Ki nem szarja le? Ő baja. Vagy nem baja. Nem azért tette fel, hogy kielemezzük (és direkt fogalmazok T/1-ben, bár nem vagyok érintett).

Mindenkinek a saját dolga és felelőssége értelmezni az fx-et, a hozzá tartozó irodalmat, fogalmakat, K.O.C.K.Á.Z.A.T.O.T. Kedve, tudása, kockázatvállaló hajlandósága szerint. Mindezt egy dolog miatt. A saját pénzével játszik. Pont.

Röviden tehát, eddig ez jó hely volt, személyeskedésektől és köcsögölésektől mentesen, jó lenne, ha az elkövetkezendő 10k hsz.-ben nem lenne ilyesmi, és mehetne minden a maga kis posványos medrében.

Mindenki moderálja magát, mert csak.

Na.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 07. 23. 22:52
#10977
Bekukkantottam és látom, zajlik az élet. Pár gondolat hozzá, általánosságban mindenkinek címezve.

Idővel mindenkiről ítéletet mond a környezete, az alapján, amit az ember a környezetének ad és ahogyan ezt teszi/bánik vele.

A valódi világban az emberek közötti kommunikációban a tartalom pontos értelmezéséhez a hang- és vizuális élmény adja azt a pluszt, amitől pontosan (mondhatjuk úgy is, hogy helyesen) értelmezzük a tartalmat. Ehhez elég egy hanglejtés, egy mosoly és máris más értelmet kap ugyanaz a tartalom.

Pontosan azért szeretünk könyveket olvasni, mert éppen ezt a két fontos elemet az elménk szabadon gyárthatja le és társíthatja az olvasott tartalomhoz olvasás közben, egy teljesen személyes és egyedi virtuális világot és elképzelt karaktereket teremtve. Ettől van íze, ez a varázsa (és mellesleg éppen ezt a varázslatot veszi el tőlünk a kész film, amely a rendező olvasatában látott képet próbálja megmutatni).

A fórumozás az olvasáshoz hasonló élményt ad, megfűszerezve azzal, hogy bele is szólhatunk, miről szóljon az a "könyv". Izgi. Az egyetlen dolog, ami rajtunk múlik, hogy milyen tartalmat és milyen tálalásban teszünk hozzá. És ez mindig olyan, amilyenek igazából vagyunk. Az egyes hozzászólások mögötti karaktereket kép és hang híján az olvasó ugyanígy "legyártja" hozzá, mint amikor könyvet olvasunk és a tartalom egyszer csak "megszemélyesedik" és így születnek a kissé nagyképű, fölényeskedő, enyhén pökhendi figurák, mint "mókamiki" meg tehnicista tadzsok, "cuccos" szodak, beszólogatós akárkik és persze a nagyon okos(kodó) és tévedhetetlen szarvasvadászok.

A gond mindig a negatív töltetű hozzászólásokkal (tartalommal) van, amelyet az jelez, ha többen ugyanazt teszik szóvá, vagyis amikor az elképzelt karakterünk kinek-kinek a saját virtuális világában hasonló negatív vonásokkal ölt testet nagyjából ugyanazt a kevésbé szimpatikus értékrendet/üzenetet közvetítve. Ez persze eredhetne önbizalomból, a birtokolt erő által táplált magabiztosságból vagy határozottságból, amelyet éppen a kép és hang hiánya ferdít csak negatív üzenetté/figurává - hiszen ez is csak egy könyv, hang és kép nélkül.

Csakhogy az igazi erő alázatos, sohasem kérkedik, nincs benne felsőbbrendűségi érzés, az "erős ember" nem szólogat be másoknak, nem provokál, nem kötözködik. Nem akar nyilvánosan bizonyítani semmit, nincs rá szüksége. Él és élni hagy, beszélget, mint szoda, tadzso és sokan mások, vitázik maximum, de nem vitatkozik. A vita a tudás cseréje, a vitatkozás a tudatlanságé.

A beszélgetés azt jelenti, hogy képesek vagyunk úgy egyet nem érteni, hogy a beszélgetés azért folytatódik - bántás, fölényeskedés, önelégültség és piszkálódás nélkül. A jó beszélgetés alkotóelemei az igazság, a jó érzék, a humor, és a szellemesség. Ettől többre - a másik ember tiszteletén kívül - nincs szükség sem itt, sem a való életben.
Törölt felhasználó 2011. 07. 23. 21:47
Előzmény: #10975  Törölt felhasználó
#10976
de az is lehet

viszont ha mar konkretumokrol beszeltunk akor valaszolnal arra amit kerdeztem?

hogy tolem mikor lattal ilyet uezenetben mint ettol a gyerektol?

maradjunk mar ennel a konkret temanal mert ha lebaszast kapok akkor legalabb tudjam hogy miert is
Törölt felhasználó 2011. 07. 23. 17:16
Előzmény: #10974  Törölt felhasználó
#10975
de ha talán túl sokan mondják, akkor nem lehet, hogy inkább az felállás, hogy "te mész szemben a forgalommal az autópályán, anyázva a többi autósra, (az általad baromnak hitt közlekedőkre,) akik (csak szerinted) mennek szemben a forgalommal"?!
Törölt felhasználó 2011. 07. 23. 14:00
Előzmény: #10973  Törölt felhasználó
#10974
telleg?

mutassal mar egy olyan hozzaszolast tolem az elmult 3 evbol amiben olyat irok mint ez a gyerek a vegen!

onvizsgalatot? miert? tan zavar hogy jokedvem van kellemesen elek es nem begyepesedett a felfogasom? vagy nem ertem mi zavar

mindegy mert ez tul offtopic csak neha tenyleg megutkozessel olvasom az ilyen velemenyeket

komolyan mintha egy masik vilagban elnek neha... hat...el se hiszem
Törölt felhasználó 2011. 07. 23. 11:56
Előzmény: #10971  Törölt felhasználó
#10973
hát mondjuk nem azért, de te akár egy nap alatt termelsz 10 olyan hozzászólást, amiért moderátori kitiltás járna, így nem igen értem a hisztidet... tehát, hogy mi "jogon" veted fel ezt másoknál, amikor te akár 10x vagy akár 100x érdemes lennél rá az eddigi "itteni munkásságod" okán...

szerintem érdemes lenne már némi önvizsgálatot tartanod.. (talán akkor némileg változtatnál a hozzáállásodon) bár attól tartok túl sokat kérek tőled és neked az nem fog menni..
kecsagy
kecsagy 2011. 07. 23. 11:34
#10972
Sziasztok!A future-szök napos chart-ján remekbeszabott fülescsésze alakult ki.Szerintetek mennyire van realitás alapja...célár 1420/13150 körül....köszi.
Törölt felhasználó 2011. 07. 23. 01:43
Előzmény: #10964  Törölt felhasználó
#10971
haha

piti kis alak vagy ocsisajt.. :)
de attol szep az elet hogy valtozatos alakok vannak a foldon mint pl te is :)

amit mondtal azert monderatori kitiltas is jarhatna de kar lenne egy ilyen erdekes kedves kis buta szinfolttol megszabadulni mint amilyen te is vagy :)

puszi :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 23. 01:40
Előzmény: #10967  Törölt felhasználó
#10970
en is szeretlek :)
ez az igazsag
igy probaltam udvaroni
buktam...

leugrom inkabb az otodikrol szegyenemben :)

forest_30 2011. 07. 22. 22:51
Előzmény: #10966  myrath
#10969
nem , nem vagyok az a "fotelos fazon" pláne Én nem, szinte kifolyik a szemem már itt hetek óta.
Csak van olyan amikor igen is kihasználnám ha jobban ismerném a csúszkát.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 22:32
Előzmény: #10966  myrath
#10968
Én pedig a túrót mindig csuszával. ;)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 22:29
Előzmény: #10963  Törölt felhasználó
#10967
mike, látom mások is szeretnek (xenosz2), sőt úgy vaszem észre, már egy mike-free topicot is nyitottak, a rajongóid. ;) Azért arra figyelj, hogyha minden kommentedben velem példálózol, az nekem jó marketing, veled viszont könnyen előfordulhat, hogy rólam fogsz álmodni. Elalszol, és jönnek majd a stop húzó robotok tadzsomaruval az élükön, Te próbálsz eliszkolni, felkapaszkodni egy trendvonalon, hogy elérd a célárat, de hol egy bollinger szalag tekeredik rád, hol egy keltner csatornába zuhansz, a robotok meg csak jönnek, jönnek... :DDDDDD
myrath 2011. 07. 22. 22:13
Előzmény: #10958  forest_30
#10966
Én a profitvédőt mindig csúszóval teszem be!
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 21:31
#10965
Baxátok meg!! tadzsomaru,szarvas, szoda,wyl.Van 1 példám,:Kedvenc zanekaraim:Beatles,Cream,J.Hendrix,Pink Flojd,Rolling Stones.Mind az 5 etalon!Nem kell döntenem,hogy ki a jobb.Maguk stilúsában a legjobbak.Ti is igy vagytok itt a fórumon,a tőzsdén kaszáltok,külömböző útakon.Grat!És ez a lényeg!Szvsz.Ne marjátok egymást,Védjétek az álláspontotokat,úgy,hogy az 1szerü fórumolvasó is épülhessen! Üdv! Ui:Azért LENNON a Főisten! Az első mondatért elnézést!
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 21:19
Előzmény: #10962  Törölt felhasználó
#10964
Azt hiszem egy elég egyszerű kérdést tettem fel.Mivel konkrétan a portfolio.hu-n nem olvastam olyan hírt,ami a hirtelen forintgyengülést ma délután előidézhette,ezért tettem. Aztán a Kossuth Rádióból meg is tudtam ,hogy mi okozta.
De ne aggódj. Az ilyen hányinger alakokkal nem szoktam túl sokat foglalkozni.
Kellemes nárcizmust.
Faszfej.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 20:48
Előzmény: #10958  forest_30
#10963
en nem, hasznos lehet ha olyan kenyelmes fotelrobot akarsz lenni mint maru
mert itt eloadja egyreszt hogy akkor jo ha nincs gep elott masreszt meg hogy csak ebbol el nincs mas munkaja tehat valoszinuleg ugyis eltartjak tehat ulhet a gep elott egesz nap megis betesz mindenfele robotot

annyira latszik az ilyen tanfolyamvegzetteken hogy tanfolyamvegzettek :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 20:43
Előzmény: #10960  Törölt felhasználó
#10962
sajnos ki kell abranditsalak
nem az vagyok
azt se tudom kicsoda..

nekem sajat kulonbejaratu visszatasszito modorom van ;)

nem volt baj a kerdeseddel ne aggodj, csak nagyon mulatsagos volt nevetni meg nem szegyen
ha kinevetnek mert kurva nagy baromsagot mondaz vagy kerdezel es kurva szarul erzed magad az ingyen van

ha viszont hulyeseget csinalsz a tozsden akkor nemcsak kurva szarul fogod erezni magad hanem meg kurva sok penzt is veszitel

remelem ez hasznos volt
de ha te is a vonalhuzogato robotok taboraba szeretnel tartozni mint tadzsomaru akkor kerdezd ot
minden a fejeben van...
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 19:09
Előzmény: #10947  wyl
#10961
ennek az egésznek nem lett volna semmi értelme , ha rákérdeztél volna , hogy ugyan miért nincs, nem látsz sl-t berakva ... és előadhattad volna azt is, amit most is leírtál- a meglátásaidat hogy miért is tartod veszélyesnek ezt, és mind a görögökkel kapcsolatban is ..

ekkor én válaszoltam volna azt , hogy a látszat csal mert figyelve van az euchf csak nem sl -l hanem alert van a megfelő helyre oda berakva ..és a görög okfejtésedre is adtam volna választ
itt és a cucc le is zárodott volna esetleg és ... pont

***
de nem ez történt , hanem valami egészen más

ehelyett fika orrba szájba olvasd vissza magadat és ezt kapásból és csipőből .. paralel tadzsoval aki még rátett egy két lapáttal / hogy álljam a cuccot férfiasan , demó , 60 ezres szla, mocsár és még minden más is ami hirtelen nem is jut eszembe./
te szerinted mit kellett volna válaszolnom , vagy éppen nem reagálnom mindezekhez és azt hogyan ?

később megmagyaráztam , hogy van ott felügyelet , de mint olvasom még most sem veszed ebben az írásodban ezt tudomásul -eltekintesz attól amit írok , annak a tartalmától ..

az alertet mindig jóval de jóval az elképzelt vagy rakott stop előtt már használom , pontosan azért hogy lássam mi miért és hogyan történik és legyen időm arra is hogy adott esetben és időben cselekedjek ..(sztem 5x jobb így mint a sima stop , de semmire nem akarlak én sem rábeszélni ) innentől egy script és a felugró zárásra engedélyező kis ablakkal várom a történéseket ..

mi lenne ezzel a problémád?

ja.. és ne -tegyük fel… , meg - mi történne amennyiben … és - mi történne ha .. ennyit vagy annyit esik…. és így vagy úgy döntenek ..

/a sok ha-ra … akkor szól az alert – és hangsúlyozom megint /

az eu csúcs az én véleményem szerint csak egy kamu ebben a témában , mert az elejétől fogva az volt a meglátásom , hogy az egész görög cuccot nem fogja engedni veszni az eu , mert annak sokkal nagyobb mindenféle tovagördülő kockázata van és sokminden szempontból .. viszont a görög parl.-ti szavazás -na az volt számomra a necces !
mike ezt közvetítette is itt egyenesben (köszönet érte) – ott barom mód figyeltem , hiszen a görög utca embere volt ott a döntő tényező –igaz , közvetve .

ha meg valamiben hiszel , akkor úgy fogsz pozit is rakni, vagy éppen hagyni azt kifutni /de megint hangsúlyozom - nem ellenőrizetlenül.

igen vannak szélsőséges esetek , de én ezt nem annak vettem a fentiekben taglalt okok miatt . ha nem tudnám azt mit gondolok erről vagy arról , és nem is úgy cselekednék , akkor bezárhattam volna már rég a boltot.

a chf-ről/svejcről) is írtam egy magamfajta összefoglaló véleményt , hogy mit is gondolok róla mint összefüggő egészről a valutáján keresztül ..

azt viszont ne várd tőlem , hogy a te vagy mások véleményei után rakjam a pozijaimat , mert te vagy más esetleg szöges ellentétesen gondolkodik erről/ mindezekről mind fundásan mind technikailag .. , mert akkor ki is rakja fel a pozit ? én sajátmagam , vagy az általános megmondó emberek egyike vagy a másika ?

hogy minek a 22% - a .. na ebben van az a szögesen más nézetünk egymással , amit itt elő sem adok , mert egy eléggé meddő dolog .. hogy ez mennyire engem igazol az pedig az , hogy ezzel a -22%-ból jóval több mint 22% profitot csináltam .. de persze mondhatod erre hogy szerencsém van vagy volt ..na ja .
igaz is lehetne , de akkor meddig bírnám időben ..a számláimról nem is beszélve ?

nálam ha nem is gyakori az ilyen kockázat használata , de bizony ha a meggyőződésem ezt kéri tudomásul venni , akkor nem a pozit vonom kétségbe , hanem tudomásul veszem azt pl. , hogy bizony ez a pozi képes ide is leszállni .. de fogalmazhatom ezt más oldalról is : túl korán vettem , ezért természetes számomra a dolog hogy most ennek a hozadéka - ez a nagyságú lemenetel ..

sztem máshogy látunk rá egy chartra te meg én .. máshogy látjuk a lehetőségeket is benne ..de ez is okés , hiszen mitől is látnánk ugyanúgy egyformán bármit is ..

te viszont azt sugallod felém , hogy egyféle mód létezik ahogyan ezt/ezeket kezelni kell , mert máskülönben millió fittyfene az ami ELŐFORDULHAT .- ezért eleve védeni kell mindenféleképpen a tőkét és igen szigorú szabályok közepette.

én meg azt mondom : ha előfordul az előfordulható , akkor azt majd lezárom ott ahol én gondolom , és nem a tőkém x +%-ra vetíve az magától csukódjon be .. az lehet akár -22% is sőt ! még ott sem zárom le mint jelen eset ezt bizonyította is . De ha le kell zárnom mert én /nem a tőkém!/ azt kilátástalannak tartom , akkor el fogom viselni annak a nagyságát is, hiszen ennyi idő alatt ha akarom hanem ,kénytelen kelletlen meg kellett tanulnom –elviselni a veszteségeimet , annak a nagyságát is /azzal együtt hogy a tőkém korántsem ennyi - te csak ennyit láttál az egy db számlán / .
az esetek nagyobb többségében azért nem így működöm , de te kikaptál látványként és gyakorlatban pont egy ilyent tőlem..

ha elő kereshető a jó múltkori szla , ott láttál volna sl-t .. de sztem akkor meg elámélkodtál volna annak a nagysága láttán /hacsak már akkor feljebb nem húztam – nem emlékszem már/. de ez is okés.. el is hiszem a csodálkozásodat , mivel te másképp asszimilálódtál a kereskedéshez , vannak szabályaid amiket magadnak felállítottál és minden ezzel ellentétesnek hatottat a haláltuti érveiddel /számomra : ?/ véded .. gilt .. tök rendben is van ez így

na most képzeld azt el , hogy nekem is vannak szabályaim ,csak éppen teljesen mások mint a tiedéi . te győzködsz engem a magad szabályairól rávetítve az enyémre /ami utóbbiról ugyebár fogalmad sem lehet /én meg nem annyira a tiedéről hanem magyarázom kellene mit miért is teszek a sajátomén , de mintha betonfalba ütköznék és folyamatosan.

mitől döntöd el , hogy közép hosszabb távon melyik az eredményesebb szisztéma és az egyértelmű ?
hát pontosan az eredményességén .. és itt nem bankszámládra gondoltam , hanem a bróker számládra ..

birger sch. elmondta egy előadásán hogy volt olyan , hogy egyetlen nap alatt a tőkéje 30%-t is elvesztette. - hogyan is lehetséges ez ?
de ha 30% mint magasnak tartott , akkor valószínűsíthetően voltak más olyan napjai , ahol ha nem is 30 de lehetséges akár 20-25 ..vagy éppen 15 stb % a napi vesztesége is ..

én azt mondom , hogy nagyobb összeget nem lehet mindig 20 - 50 pip alacsony kockázatokkal nyerni /rengeteg az ilyen tévhites propaganda / , és nem azért nyüstöljük ezt a kereskedési formát , hogy havi lotos 100 -200 pipel megelégedjünk az idők végezetéig /én aztán tuti nem/ márpedig ingyenebéd az nincs ..

ha nem tudsz szembenézni azzal , hogy nagyokat is bukhatsz /bármennyire is tudsz és vágod előlről hátulról ami az alap és a stratégia mm és rr meg még kiskutyafarka is / akkor azzal is tisztában kell lenned hogy igazi nagyobb nyereséget sem tudsz produkálni az olcsó de tuti biztonságos agyonvédelmezett filléreiddel ..

de ha lehetne , akkor csak meg kellene tanulni egy füzetből vagy éppen a you tubról és máris dőlne a lé ..

a dev könyvek és ismertetők tanfolyamok olyan mint az ált. jog .. körülölelnek mindent , de igazából a szemléletük az ami alapján kell hogy működjünk .
nem lehet betű szerint mindent belőlük végrehajtani nap mint nap /nem is erre valók/, ráadásul némi szabadságot is adnak arra és azzal , hogy ami nem tilos azt csinálhatod a saját kereteiden belül akár változatos formában is azt megkonstruálva ..
én azt gondolom, hogy a jól megtanult feszes játéknak az a hozadéka, hogy ne bukj annyit, és valami nyereséget is produkálj vele nap mint nap ..

de igazán „keresni” vele sztem csak ezzel – nem lehetséges ..

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók