Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wyl 2011. 07. 22. 09:03
Előzmény: #10902  Törölt felhasználó
#10920
Molnta,
MT4 platformon az Eszközök > beállítások > DDE szerver engedélyezést jelöld be és akkor menni fog a betöltés.. Ez valóban lemaradt tegnap, bocsika :-)
wyl 2011. 07. 22. 09:01
Előzmény: #10907  szarvasvadasz
#10919
Általában a beírásokat megpróbálom értelmezni, kezelni. Nem vitatom, lehet, hogy voltak/vannak szodának jó beírásai, de a tegnapi szerintem, hansúlyozom szerintem nem biztos, hogy azok közé, a követendők közé tartozott volna.
wyl 2011. 07. 22. 08:58
Előzmény: #10904  Törölt felhasználó
#10918
No fene, már önálló véleményem sem lehet valamiről? Vagy ha van, akkor teritsem ki a magánéletem? Bankkártyám, barátnőm, esetleg a kocsimat ne adjam kölcsön :)
Én sem okoskodásból írtam, amit írtam, csak reagáltam a beírásodra. Amúgy azt sem értettem, mi volt a célod, szándékod vele.
A 32k-s szlád pedig a 300 pipet sem bírta volna ki ellened, nemhogy 600-at.
Nem egy és nem is kettő élő kereskedést csináltam anno a fórumokon is. Amúgy 13 éve aktív trader vagyok, s ebből az utóbbi 6-ot főként fx-el töltöttem… úgy hogy legfőképp nem tanulni járok ide, s az ilyen felelőtlen vélt vs valós tradekre már bocsi, ha reagálok. A fórumokon általában véleményt szoktak írni cserélni a beírtakról. Mégegyszer mondom, egy vélemény volt az enyém is a sok közül…épp annyira nem szentírás, ahogyan a tied sem.Bocs, ha ennyire érzékenyen éríntett a véleményem, de ígérem ezután még ritkábban járok errefelé.
Részemről befejezve.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 08:44
#10917
ezek hülyék?

eddig 74.12 volt az invalidation feltétele, és az a módja, hogy lejjebb vigyék?!

link
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 08:33
Előzmény: #10914  Törölt felhasználó
#10916
hagyd a fenébe, ne húzd fel magad

Te tudod, hogy megy a szekér, más meg mit érdekel. Bánt tudom, engem is bántana, más a stílusuk, a kereskedési módszerük, ők a szabályokat betartók, Te az ösztönösen a saját szabályaid szerint kereskedő vagy. Ráadásul a számlád Téged igazol. Emellett nekik is mehet rohadt jól. Megférünk egymás mellett, de ez nekik szól, ne baszogassuk a másikat, csak kérdezzünk.

Te egy vaddisznó vagy, ráadásul perverz! :DD
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 08:21
Előzmény: #10875  szarvasvadasz
#10915
szia

Már csak vkit kéne találni, aki
"Disciplined Trader"-t lefordítja.:)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 07:33
Előzmény: #10911  Törölt felhasználó
#10914
sztem meg nem kanyarodtunk el semmitől ..

én azokra a megjegyzésekre válaszoltam amik megjelentek az irásodban és más írásában

először is.. minden pozim mindig éjjel nappal ellenőrizve van nagyon egyszerű módon (erről írtam már hogy hogyan ) csak hát ugye a tanultan feszes tradelők elhűlnek ha látnak egy ilyent .. "jaj anyám ! há nincs ott az sl! "/és akkor lökni kezdik azt amit megtanultak ,láttak és azt gondolkodás nélkül.

én ennél már óvatosabb vagyok , nem csak annak hiszek amit látok , vagy elolvasok . először is megkérdezném , hogy miért is /viszont igaz az is ,hogy te nem vagy én , ezért te csípőből és aztán még hozzáfűzöd hogy esetleg a "kabátlopás" is fennforog és mindezt egy anyagban .

a plus500-ról is írtam már a tőke ottani kezeléséről ugyanezt jó egy vagy két hónapja, ezt is simán és lekezelően / sz.vadász tudna utána keresni, nem vagyok egy nagy sz.gép zseni/

cigánykodás .. a tartalom bánt vagy a nyers fogalmazás ? döntsd el.. és ne mellébeszélj újfent hozzáfűzve megint új szarságokat még jobban elmélyítve azt, amit már nem nagyon kellene .

a többi piszlicsáré meg csak a dühöd..

ja.. és pontosan páran , azaz ketten /az meg nem sok /

margin call ? most kacagjak , vagy elhűljek ..

számold ki a zsé után hány pipet kellett volna esnie , és pörgesd vissza m1 -n hogy hol volt ilyen éccaka (10: ?) esnie cirka a 3x -át annak ami most a pozi és a profit szint között van .. ráadásul tudva azt is és főleg , hogy fundásan sincs erre most semmi ok .

sokan a túlzásokból simán meg tudnak élni elég jól /szóban. van egy pár vezető politikusunk ilyen /

a biztosító is simán attól kér el tőlünk havi XXXX forintot , hogy mi van ha a fejedre esik egy tégla .. holott nem ez a legfőbb ok amiért biztosítást kell kötni - viszont ettől a pacinger jól összecsinálja magát.

ne csináld

link

Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 01:28
Előzmény: #10911  Törölt felhasználó
#10913
szerintem meg az a halalunalmas amikor te kezded el irogatni hogy hova mikor milyen stopot vonalat marzsint akarmit tettel es hogy ezt itt zartad azt meg ott mert ellened ment

penzt is kerestel mar ebbol? megelhetesi szinten gondolom

ahh.. fogalmatok sincs andre kosztolany ma is szabadon szarnyalo spekulans szellemisegerol

ha ti beulnetek a borze utan egy jo kis kocsmaba ott is vonalakrol meg hulye stoploss szintekrol beszelnetek .. tisztara mint az eminens diak valami bolcseszkaron...

kosztolany meg ivott egy poharka vorosbort hallgatott melle egy kis filharmonikusokat es elvezte azt amit aznap keresett

es te mit csinalsz? ha nyertel akkor annak orulsz hogy jo helyre huztad a TP-t meg megvedett az SL vagy mi?

szodanak maximalisan igaza van mindenkivel szemben tobbet nem mondom el es ennek nem feltetlenul van koze a tozsdehez
tanuljatok tole amig lehet

es kulonben is hogy jossz te ahhoz hogy igy beszelj vele?
itt hianyol teged napok ota erre visszajossz csak azert hogy ordenare modon rendreutasitsd...??

nahh!
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 01:21
Előzmény: #10892  wyl
#10912
ha lemegy addig ha felmegy addig..?

es ha izland hadat uzen?
akkor mi lesz?

szerintem tanuljatok a konyvbol tovabb a grafikonokat es ha mar mindent meg tudtok magyarazni akkor probaljatok meg egy kicsit elkezdeni elni is

szodarol meg le lehet szallni akinek nem tetszik nyisson magamank kulon technikai topikot de jo szuk marzsinnal hogy lehetoleg kevesen ferjenek bele... :S
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 00:20
Előzmény: #10910  Törölt felhasználó
#10911
szoda, kicsit elkanyarodtunk a témától. Elkezdesz itt cigánykodni, hogy "virítsd a lóvét"? Mi vagy te adóellenőr!? Szerintem itt senki nem kíváncsi rá kinek mekkora a számlája. Arról beszéltünk, hogy nyitva hagytál éjszakára stop nélkül egy olyan pozit, ami igen könnyen margin call is lehetett volna. Ahelyett, hogy úgy vezetted volna fel, hogy ez azért szamárság volt, Te még dicsekedtél is vele. Miután pedig páran megkritizáltuk ezt a manőveredet, értelmetlenül neki álttál gizdázni egy 60 000Ft-os Plus500 számlával. Inkább ejtsük ezt a témát, mert minél mélyebben belemerülsz, annál jobban lejáratod magad. Igaza van vadásznak, remek írásaid vannak, én is élvezettel olvasom - bár a "cucc" helyett kitalálhatnál valami mást is :) - maradj meg ezeknél, nem kellenek a 8 lotos stop nélküli trédek, vagy ha mégis, akkor férfi módján tűrd a kritikát.

Nolite iudicare, ut non iudicemini.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 23:30
Előzmény: #10909  szarvasvadasz
#10910
2x lettem semmi , mind a két válásomnál /és azt mondhatom : jogosan /

már nem akarok senki lenni ..nem olyan sokszor, de akkor aztán igazán nem..nem sok dologhoz ragaszkodom /már

***

a tanult stratégiákon el kellene már valakinek gondolkodni :

ha a tőkédhez méred a méretet , akkor nem a piachoz illetve az adott helyzethez teszel annyit amit éppen kíván .. de mégis beteszik , mert ezt írja a biblia mindenhol.

így viszont 10: X-hez bukni fogsz , mert a piacnak semmi köze semmilyen tőkéhez .

ha nagy a cucc a tőkédhez , akkor meg ne rakj pozit .. ha meg nem raksz , akkor be van lőve a 100 dodos szládhoz a nyereséged mérete is - sosem kászálódsz ki így belőle , kitörni lehetetlen
a legtöbb bifla nem ezt mondja , nem is ezt tanítja ..

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 07. 21. 23:10
Előzmény: #10904  Törölt felhasználó
#10909
Apropó:
To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing.

Avagy:
Hogyan kerülheted el a bírálatot? Úgy, ha nem csinálsz semmit, ha nem mondasz semmit, ha senki vagy.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 07. 21. 23:09
Előzmény: #10904  Törölt felhasználó
#10908
Apropó:
To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing.

Avagy:
Hogyan kerülheted el a bírálatot? Úgy, ha nem csinálsz semmit, ha nem mondasz semmit, ha senki vagy.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 07. 21. 23:04
Előzmény: #10892  wyl
#10907
Nem is kell megfejtened/rájönnöd, olvass vissza pár hónapnyi szoda hozzászólást és majd kialakul egy teljesebb (és hiteles) kép szodaról. Ha nem tetszik ez a kép, akkor viszont ne olvasd. De hát fogod, mert jókat ír ;-)

Na lassan profitot realizálok, a másik ráér 1.45 fölött.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 22:55
Előzmény: #10904  Törölt felhasználó
#10906
Jóvanna, igyál egyet. Nem is, kettőt! Nyugiság van. Engem amúgy pont nem érdekel, h ki mennyivel tolja, milyen kockázatot vállal. Hosszú távon eldől, h bejön-e v sem.
Gudnájt evribádi.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 22:41
Előzmény: #10904  Törölt felhasználó
#10905
Ez most nem neked szól szoda!
Mindenkinek!
Nem szeretnék beledumálni a nagyok dolgába, de olyan rossz, hogy mindig ide lyukadtok ki... így vagy úgy...
Nem tökmindegy ki hogyan és miért és mivel csinálja?
Örüljetek egymás sikereinek és ennyi.
(Megyek vissza a másikba, mert ez már megint nem tetszik) :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 22:36
Előzmény: #10903  Törölt felhasználó
#10904
én nem okoskodok más cuccán sohasem /pedig bőven lehetett volna , csak hát a tisztelet és a barátság megakadályoz és kerülöm a konfliktot is .. naná hogy berágok / ne hogy már bemutassák hogy mi a 5 + 5 dedót

viritson! nem az örökös okoskodós mástól lemásolt betanult egyenduma és ezerrel.. /oda ne csináljak már ezzel az örökös stratégia szarral .. 20 adrangú a cucc.

jó múltkor is beraktam egy másik szlát akkor sem volt az alább 20K dodonál ..de többször nem, mert senkit nem akartam ezzel idegesíteni ... persze azzal is csak szerencsém volt .. évek óta nyomom szerencsével.. má hogyne rágnék erre be ..

vannak , akik el sem tudják képzelni hogy ezt a műsort lehet másképp is csinálni , illetve az a nyerő és csak úgy ahogy a suliban a tanitó bácsi megmondta (a megmondtával most finom voltam)

ok .. akkor viritson tegye be mellé a számláját hogy lássam már én , mire is vitte ő és én hol rontom el én ..

na de mi szokott lenni ilyenkor ?

homály a köbön ..

/az sem gondoltam hogy tadzso megsértődött mert írta azt az ellentétes pozinyítási cuccot, amit én nem annyira helyeseltem feltárni ide - másoknak az óvása az esetleges felelőtlensége miatt.
kár volt ..
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 22:13
Előzmény: #10901  Törölt felhasználó
#10903
Szoda berágott... :)))))
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 22:00
Előzmény: #10899  wyl
#10902
Sokat számolok margint, jól jönne egy táblázat hozzá :)
Nem töltötte be eddig. De nem értem miért. Mindig újra inditgatom ezt is azt is.
Azzal, amit írtál a pozikról egyet értek. Alapvetően trenddel megyek és nem ellene, ez az egyetlen logika, amit ellene használok.
Kis önvédelem :)
A mai kifejezetten trenddel szembemenő logika volt.
Bolli alá/fölé kell zárnia a gyertyának + egy adott indikátornak a megfelelő tartományban kell lennie. Ha ez mindkettő egyben van, akkor a következő gyertya nyitójában kell poziba lépni, ellen irányba (itt szoktam csalni, ha szerintem tovább mozog, mert mondjuk első gyertya, akkor várok és nem nyitok azonnal nyitóban, viszont nyitónál rosszabb értéken soha nem nyitok már inkább akkor hagyom) a logika nem pozíciókban, hanem pozi egységekben gondolkodik. Vagyis ha ez hatszor egymás után történik meg akkor hatszor egymás után azonos pozi méretekkel kell ezt megcsinálni. A logika nem ismer slt, csak tpt. Kis tp vel dolgozik a pozik átlagárát számolva.(itt is szoktam csalni mert azt tapasztaltam, hogy többet is be lehet tenni tp nek, az esetek többségében nem csak az átlagárhoz, hanem a önmagában a pozihoz viszonyítva is eléri a használandó tpt.)
Szóval ez egy direkt széllel szembeni cucc és jól működik. :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 21:54
Előzmény: #10900  Törölt felhasználó
#10901
pl: mutasd a mai szládat ..

dumcsiból sok van itt és másutt is ..

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek