Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 14:09
Előzmény: #10056  Törölt felhasználó
#10060
ezzel egyetértek, ha éppen egy bukó szériával indul a tőzsdei pályafutásod akkor 10szer olyan nehéz dolgod van mintha nyerő szériával indult volna....
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 30. 14:00
Előzmény: #10058  Törölt felhasználó
#10059
Egy érdekes olvasmány a magyar társadalom lelki és egészségi állapotáról, közösségről, stresszről, összetartásról, pszichopatákról és ami mögötte van:

link
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:24
Előzmény: #10055  Törölt felhasználó
#10058
Nagyon jók a beírásaid.
Bírom őket...
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:14
Előzmény: #10054  Törölt felhasználó
#10057
akarhova mesz a vilagba.. jobb ha magyarokkal nem foglalkozol

igaz nem sokat aludtam es raadasul most ket helyi hulye magyar fel is idegesitett

en nem ertem miert nem lehet egy kurva kis kozossegbe a vilag vegen a picsaban egy idegen orszagban bekeben elni miert kell furni amasikat a hata mogott beszelni meg kavarni a szart...

nezzetek meg a kinaiakat akarhol azok mindig osszetartanak mindenhol van kinai bolt egymast alkalmazzak segitik egymast

ezek meg itt... ahhh.. nahh.. megyek valamerre tovabbi szep napot mindenkinek

Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:12
Előzmény: #10055  Törölt felhasználó
#10056
ja... azért kell eljutni egy pozitívot termelő szintre , hogy a veszteségeidet is jóval nagyobb lelkinyugalommal vedd tudomásul ...

akárki akármit ír , ez a cucc akkor műxik ha ez a "fejlemény" már megvan , de akkor valóban jól is műxik .

máskülönben nem .. kacsa, duma ,tévút, semmirevaló és töményen átpalizó
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 13:04
Előzmény: #10053  Törölt felhasználó
#10055
nem izgultam , nem izzadtam ..és máris -1040 dodonál tartok

igaz az is hogy így sem - mert leszarom .

a kognitív szinapszisaim és az agyducos miskulanciáim :) is azt mondja hogy "lesz ez még jobb is" . ha meg nem , akkor meg nem ..

több a pozitív cuccom már ahhoz hogy izzadjak ezért .

na mire leírom ezt már 0ba állok ami meg semmit nem jelent .

:o))
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:51
Előzmény: #10050  Törölt felhasználó
#10054
ne legyél már ilyen negatív, menjél aludni, fáradt vagy, látom rajtad. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:50
Előzmény: #10052  Törölt felhasználó
#10053
pl. van benne egy ilyen is ..

Tőzsdézni csak ésszel lehet
Keresés

A kereskedő agy
2011.04.19. 12:48 BPFX

Az éles kereskedés során sokszor felborul velünk a világ, a rengeteg impulzus -hírek, kommentárok, indikátor jelzések és maguk a másodpercenként akár többször frissülő árjegyzések is - ami ér bennünket sokszor ellehetetleníti a racionális döntéshozatalt. Pedig következetesen hű lenni saját gondolatainkhoz az egyik legfontosabb sikertényező

Ha kigondoltad logikusan (meg a megérzésed is ráerősített), hogy az adott pozíció helyes, akkor ne hagyd magad eltántorítani! Tarts ki az ötleted mellett, még ha a figyelt indikátoraid az adott pillanatban még nem is támasztják az ötletedet alá.

Olvastam régebben egy cikket az emberi tényezőről a kereskedésben. A cikk szerzője azt állítja, hogy nincs csodálatosabb dolog az emberi agynál. Az emberi agy minden kereskedési robotnál jobb, mert agyunk folyamatosan elemzi a lehetőségeket és csak azokkal foglalkozunk tovább, amelynek van értelme az általunk már tesztelt és átélt módszerek szerint.

A robot a döntési fa mindegyik ágát végigteszteli, az értelmetleneket is. És lehet hogy az optimálisnak mondott verzió pont egy paraméter szélsőértéke miatt lesz olyan szép, hogy kiválasztjuk és pont emiatt nem is fog működni az éles kereskedés során (megjegyzem a NanoTrader-ben a paraméter szórás beállításával le tudjuk az extrém beállításokat egyből venni).

Lassan kezdek egyetérteni ezzel a gondolatmenettel. Egy másik cikk (íme: link le is írja az agy működését kereskedés közben. Ha az adott szignál valamilyen visszacsatolást kap az agytól (pozitívat, mert már láttuk ezt a helyzetet és emlékszik agyunk, hogy jó döntést hoztunk, plusz ehhez társul egy pozitív érzelmi visszacsatolás is), akkor megkötjük a pozit. Továbbá a pozíció megkötésekor testünk is pozitívan reagál (nincs túlzott izgalom, izzadás, stb), és tudatában vagyunk, hogy a kötés rosszul is elsülhet. Hiszen volt már ilyen és tudjuk, hogy ez nem kizárt.

Ha nem jön visszacsatolás vagy negatív jön, akkor nem kötjük meg. Minél több gyakorlatunk lesz, annál jobban működik ez a folyamat. A cikk orvos szerzője szerint a tapasztalat 10 év aktív kereskedést jelent (vagy 10-20ezer óra). Ez nagyjából így is van.

Ha kezdő kereskedőről van szó, az agy nem ad pozitív visszacsatolást, mert nem tudja érzelmi vagy kognitív emlékekhez kötni a jelzést, ezért feljebb tolja a döntést a még tudatosabb rétegekbe, ahol fizikai visszajelzések jönnek arról, hogy bizony kényelmetlen helyzetbe kerültünk.

A cikk szerzője, aki maga is hivatásos Futures kereskedő volt, azt javasolja, hogy trenírozzuk a kereskedő agyat azzal, hogy minél többször, minél intenzívebben a fent leírt szituációkba helyezzük magunkat, és megismerünk idővel minden piaci helyzetet vagy legalábbis lesz mindegyikre egy tervünk, amivel összhangba tudunk kerülni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:48
Előzmény: #10045  Törölt felhasználó
#10052
el kéne olvasni az alján a többi felajánlott lapot is ..

ha nem is minden cucc benne úgy van ahogy leírják , de igencsak sok hasznos dolgot lehet olvasni bennük..

(mint sokminden másban is )
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:36
Előzmény: #10040  Törölt felhasználó
#10051
Az is nevetséges, hogy a legnagyobb magyar bankból a forex céghez utaltam eurot az euroszámlámról ( magyar pénzintézetnél vezetik ők is ) , erre csak nemzetközi utalás formájában tudták lebonyolítani egy kis extra díj ellenében :(
Ezeknek mindent szabad még mindig....
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:24
Előzmény: #10044  Törölt felhasználó
#10050
erdekes angliaban en is a barclaysnal akartam szamlat nyitni vagy egy orat el is toltottem a bankfiokban atneztem milyen szamlak vannak es nem volt rajta szamlavezeesi dij de lehet akkor elneztem valamit

mindegy mindenben nektek van igazatok
sziasztok nekem eleg volt
ambrika 2011. 06. 30. 12:22
Előzmény: #10037  Törölt felhasználó
#10049
...hát, ha HU-ban, de kinti (mind 1, h EU vagy sem) számláról élsz, akkor sajna az apek majd megkérdezi, hogy a kalácsra, meg a vajra (amit rákensz) miből telik... és le fog húzni a NAV (apeh)
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:20
Előzmény: #10045  Törölt felhasználó
#10048
Ja, lehet, hogy visszatetszo, de itt legalabb latod, hogy ilyen nincs...

Nem akartam reklamozni, de nem tudtam mashogy belinkelni.

Disclaimer: Nem vagyok es nem is voltam tulajdonosa ennek a brokercegnek:)
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:17
Előzmény: #10024  Törölt felhasználó
#10047
Te phxmike,

nem igazan erted akkor, OTC piac, tehat a delaing desk azt mond neked, amit nem szegyell. Rakot a pozidra, szerintem egyszeru. Te is tudod, a stop-lossok egy szint kornyeken vannak. Es aki rendelkezik az infoval, az ugye azt csinal, amit akar ellened. Es kulonben is: pillanatok alatt lehet olyan szoftvert irni, ami az ilyen kicsiket is konnyen, pillanatok alatt lefejezi.
E targyban erdemes elolvasni a legendas kereskedo konyvenek elso par oldalat, ahol a tozsdei bukmekerek vilagat ecseteli.
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:12
Előzmény: #10038  Törölt felhasználó
#10046
Ez mind igaz, amit írsz.
Erre a következő évtől kezdődik csak az 5 év -re figyeltem fel.
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:09
Előzmény: #10043  Törölt felhasználó
#10045
a qrva anyjukat, ez a re-quote de ismerős... baaaa... rohadt tetvek.

(a végén a reklám amúgy egy kicsit visszatetsző :))
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:06
Előzmény: #10040  Törölt felhasználó
#10044
phxmike,

No, ez kurv@r@ nincs igy. Londonban elek, a szamlam a Barclaysnel van, es bazz, legombolnak minden honapban 12 fontot szamlavezetesre. Kemenyen perkalok ha nem Barclayses ATMbol veszem fel a zsetnt, es arrol mar nem is beszelek, hogy 40 fontba (!!) kerul, ha haza akarok utalni zsetont, nem beszelve ennek adovonzatarol...
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:05
Előzmény: #10015  Törölt felhasználó
#10043
Rebesgettek erről valamit, de ez nagyon durva:

"Össze is jön gyorsan jónéhány ügyfél, akik elkezdenek kötni. Mivel direkt kezdőket toboroztak, ők nagy valószínűséggel buknak a kereskedésük során, mert nagyon könnyen kiszűrhető hibákat vétenek (pl. túl nagy pozíciókat vesznek fel, túl sokáig tartják a veszteséges pozíciókat, stb.).

Ezen ügyfelek kiszűrésére egyébként az MT4-es szoftver backoffice oldalán előre megírt pluginok (!!!) állnak a cég rendelkezésére, amelyek könnyen detektálják statisztikai alapon a vesztő ügyfeleket, a vesztő mintákat, stb."
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 12:04
Előzmény: #10040  Törölt felhasználó
#10042
sot most beleptem hogy megnezzem mi mindent lehet csinalni a kurva bankszamlaval amit kaptam
van rajta telefon feltoltesi opcio barmelyik szolgaltatohoz ezt mar probaltam azonnal megjelenik a love
SSOOttt... es emiatt irok latom hogy van online broker is a szamlahoz
eddig nem is tudtam mire jo mert kaptam valami hulye kodkartyat is amin ossze vissza izek vannak na ebbol kerdezett egy kombinaciot es tessek maris kint vagyok a tozsden latok mindent.... hmm forexet sajna nem... na ezt meg tanulmanyoznom kell

meg ugy latom biztositas is van benne, mar ha lenne nekem de lehet majd lesz gondolom ez kocsira vagy ilyesmire vonatkozik

na tessek ilyen egy jo banki szolgaltatas es nem kell erte kulon fizetni..

a fenebe de merges vagyok... surgosen ki kell mennem a napra vagy a tengerpartra hogy megnyugodjak
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 11:54
Előzmény: #10037  Törölt felhasználó
#10041
na vegre egy ertelmes ember... :) errol beszelek...

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek