Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 10:53
Előzmény: #7419  Törölt felhasználó
#7420
azaz
be ne !
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 10:52
Előzmény: #7418  Törölt felhasználó
#7419
be írj kaját !

fogyózom ...

4 napja alig ettem valamit .. ne qrd el
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 10:32
Előzmény: #7416  Törölt felhasználó
#7418
Sziasztok! Leírtam egy jó hosszú kommentet a robotokról, aztán ki is töröltem az egészet. Felesleges vitának tartom. Jó hogy engedik használni, vannak helyzetek, amikor én is futtatok, de mivel jó a helyzetfelismerésem, és kiválóan kezelem a kockázatot, teljesen feleslegesnek tartom a használatukat. Viszont vannak, akik gyenge érzelmi intelligenciával rendelkeznek, nekik kapóra jöhetnek ezek a lehetőségek, persze így is megfelelő körültekintéssel kell kiválasztani, vagy megírni a robotot. A kereskedők nagy része mentális problémákon bukik el, és ezen valóban segíthet egy jól megírt expert.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 10:31
Előzmény: #7413  Törölt felhasználó
#7417
nézd ... 15 éve vagyok a piacon

biztosan tudom magamról hogy nem értek a programozáshoz , ezáltal a technikai részeihez sem ..de ez nem jelenti azt hogy a gyakorlati meglátásaim ezekkel kapcsolatosan nem jók , ill. rosszak , de a tapasztalásaim átsegítenek ezeken

a trade a piac pszichója nem egészen csak rosszat pszichózist jelent ,hanem a piac lelkiállapotának felmérése és a beépítését jelenti / igen ezt valóban lehet rosszul és jól is felmérni / ..de hogy ez csak negatívumot jelenthetne ? na ne ... pontosan az egyik negatívuma ez a robotnak .

a probléma az : nincs "helyes lépés" , hanem lépések sorozatai vannak , és azok a legtöbb részeiben fejben dőlnek el , amik meg nem egészen robotszerű szabályosságok alapján "termelődnek" az agyban - jók, rosszak .

pontosan a "jók-rosszak" kívánnak tudást és gyakorlatot . erre megint nem képes a robot , hiszen te fejlődsz , és nem az általad a "karbantartott" robot . a fejlődésedet írod át javítod az algoritmusaidban .. fordítva elképzelhetetlen /még ezeddig .

ahhoz hogy a fundát "beépítsd " ahhoz a fundát értékelned kell , tehát "megtanulnod" és használni is azt ..tehát a robot általad fogja tudni a fundát is / mint minden mást is.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 09:58
Előzmény: #7415  Törölt felhasználó
#7416
Értem én, de feltételezem, hogy a tapasztalatot véges időn belül megszerezhető... igaz, a tudás folyamatosan gyűlik.

Nem is gondolom, hogy a robot mellett csak láblóbázgatni, sörözgetni kell a kertben, hanem továbbra is agyalni kell további ötleteken, figyelni új lehetőségekre. A robot csupán a stratégia megvalósítója, de kitalálni nekünk kell.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 09:50
Előzmény: #7414  Törölt felhasználó
#7415
Most nem a "gyönyörűsége" szóba kell kapaszkodni, hanem a tapasztalatszerzés szóba.
Hiába akar pénzt keresni, ha átvágják a palánkon, mint a xart.

Már Kostolany is megmondta, hogy az öreg tőzsdéstől elvehetnek mindent, csak a tapasztalatát nem!
É'ted...
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 09:41
Előzmény: #7387  Törölt felhasználó
#7414
"épp a kerskedés értelme, lelke, az emberi vetület veszik el, a tapasztalatszerzés gyötrelme/gyönyörűsége"

No, ez itt a bökkenő!!!

Ha ezekért az élményekért kereskedsz, akkor beléd van kódolva a bukás.

Itt pénzt akarjon keresni az ember, nem pedig jólérezni magát.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 09:37
Előzmény: #7385  Törölt felhasználó
#7413
szoda,

jól látod a lényeget, csak az ebből levont következtetéseid mások.

"a tőzsde , fx... cirka 20% tudás a többi mentalitás , pszichó és ..."

Bizony-bizony. És a sikeres kereskedőt az különbözteti meg a többitől (a sikertelenektől), hogy a mentalitását mennyire tudja alárendelni a piac mozgásának. A robotokank nincs mentalitásuk, érzéketlen bunkók, csak teszik a dolguk. Igy aztán minden adott, hogy sikers kereskedővé váljanak.

"pszichós, fundás robot meg egyébként sincsen . ..."

Ez igaz is, meg nem is.
Igaz... hisz egyrészt épp a psziché káros hatását kell kiszűrni.

Másrészt meg nem igaz, hisz a technikai analízis épp a pszichére alapoz. Minden indikátor a piaci részvevők magatartását próbálja értelmezni, s "megjósolni" a helyes lépést. A robotok is a technikai adatokból dolgoznak, íly módon más sincs bennük, csak a pszichózis követése, felismerése.

A funda viszont tényleg távol áll a robotoktól. Viszont egy jó robotnak meg lehet adni a "kívánatos" irányt (vagyis a funda alapján várt irányt), ami csupán egyetlen szempont a sok közül, de a döntésben szerepük van.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 09:33
Előzmény: #7411  Törölt felhasználó
#7412
vagy 400 pippel raktam sl-t , és hadd szóljon a usd long .. ha meg kiüti , akkor na bum kap egy rakás pénzt a plus 500 - cirka ennyi pénz van most ezen a szar szlán ... / barom mód "hazaszámol" magának ez a platform :o) de le vannak szarva , ha lenulláza , akkor itt is voltam és többet sohase..

nekem már túl lent van ez cucc technikailag is és fundássan is .. ez már bizony hót szar a svejci külkernek , bármennyire is nyerő deviza ..

meg aztán én vagyok az egyetlen aki bízik a fed-be /sztem az egész világon

:o)
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 07:23
Előzmény: #7409  Törölt felhasználó
#7411
Nem is mondtam, hogy igyon azt :)
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 07:22
Előzmény: #7408  Törölt felhasználó
#7410
Köszi :)
"remek" érzés ja, de már sokkal jobb, rá tudok állni, és sokkal kevesebb fájdalommal jár ha hajlítgatom... Pár nap és már térdelni is fogok tudni újra :)))))
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 07:17
Előzmény: #7404  Törölt felhasználó
#7409
a rostos ivólé meg tele van szénhidráttal :)
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 07:13
Előzmény: #7406  Törölt felhasználó
#7408
háp, háp, tudod... éhes makk, disznókat álmodik :)
Na, komolyra fordítva a szót, jobbulást.
Nekem a derekam szokott fájni a sok ülés miatt, sejtem ez is milyen "kellemes" lehet.
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 22:05
Előzmény: #7404  Törölt felhasználó
#7407
azt csak megérezném ..

hál istennek kajától nem nagyon van gy.égésem ..

de a csajszimnak már nem lehetne ilyent inni.

Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 21:00
Előzmény: #7405  Törölt felhasználó
#7406
Azért... szerintem te nem erre a térdelésre gondoltál... legalábbis első körben... :))
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 20:54
Előzmény: #7403  Törölt felhasználó
#7405
Mondtam én, térdelés... khm...
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 20:46
Előzmény: #7402  Törölt felhasználó
#7404
Viszont a paradicsomlé savas, kimarja a gyomrát.
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 20:44
Előzmény: #7400  Törölt felhasználó
#7403
Áááááhhhh mondhatnám sima háztartási baleset kategória... Mentem lefelé a lépcsőn és a hátra lévő két lépcsőfokkal mit sem törődve, úgy értékeltem itt az ideje térdre borulnom a metróban sorakozó ellenőrök nagysága előtt... nem vacakoltam... se előre se hátra nem dőltem, telibe térdre, úgy az igazi :))
Háááát jelen pillanatban kb az is tíz percbe telik, míg a kb 7 méterre lévő konyháig kimegyek... sebaj, majd meggyógyul. :)
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 20:35
Előzmény: #7398  Törölt felhasználó
#7402
igen, a rostos erre jó. Jól teszed.
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 20:34
Előzmény: #7397  Törölt felhasználó
#7401
Nem, szvsz ez akár egy alap sztori is lehetne... a demó átka szvsz.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek