Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 09:38
Előzmény: #7377  Törölt felhasználó
#7380
szoda,

egyrészt a sikeresen működő robotoknak nincs ára, másrészt, ha a guru kereskedési módszerét nem lehet algoritmusokkal leírni, akkor ő lutri-guru.

Ha pedig le lehet írni algoritmusokkal, akkor arra már írható program is.
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 09:34
Előzmény: #7376  Törölt felhasználó
#7379
szoda,

"A bemutatott robot grafikonok egytől egyig mind felfelé törnek/ a tiedé is
" .... én nem mutattam semmiféle grafikont.

De hagyjuk is!! Virágozzék száz virág, aki manuálisan akar kereskedni tegyen úgy.

Lehet újdonságként hat rád, de ma már bizony egy közepes sakk-program a sakkozók 90%-át legyőzi. Pedig a kereskedés sokkalta egyszerűbb döntéseket igényel, mint egy sakk lépés. Márcsak azért is, mer a kereskedésben csupán három lehetséges "lépés" van. Ami, remélem ezt Te is belátod, azért nem olyan megoldhatatlanul bonyolult feladat a sakkozáshoz képest.

Vagyis egy "guru" elméjének leképzése, miközben eldönti hogy adjon/vegyen/ne-csináljon-semmit .... igazán egyszerű a sakkozáshoz képest.

Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 09:23
Előzmény: #7377  Törölt felhasználó
#7378
szerintem bokaly nem 200 dodoért, de talán 20 000ért se adná el a rendszerét;-)
Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 08:53
Előzmény: #7376  Törölt felhasználó
#7377
egy guru /egy ember / agyát nem lehet algoritmusokkal egy 200 dodos progiban kifejezni ../ hasonlóra sem

:o))

Törölt felhasználó 2011. 04. 26. 08:48
Előzmény: #7374  Törölt felhasználó
#7376

ugyan hány robot közül válassza ki a halandó a megfelelőt ? Milyen ismérvek alapján ? A bemutatott robot grafikonok egytől egyig mind felfelé törnek/ a tiedé is

a robotot használók véleménye és az erről tartott szavazások alapján választottam ki a robotokat / a progisok is azt a kettőt tartották a két legjobb robotnak / azé annyira ....nem nézzél /

Mi/melyik is a jó, a legjobb robot ? /akkor csak azt vennék /

meggyőző eredmény ? menj föl a robotokról szóló fórumra és keress "meggyőző" eredményeket a sok közül / nehezen fogod megtalálni azt a keveset ..

mi is az a "meggyőző" eredmény ?

pontosan fordítva /és írtam is / : a guruktól a mentalitást és az összefüggéseit kellene hasznosítani, és nem a tényleges működésüket .

ha a "jó" programozó a saját tapasztalai alapján megír egy robotot , akkor az mennyiben működik nyereségesebben , mint más "jó" programozó saját tapasztalatai által megírttól ? Jobban mondva : mennyivel rosszabb vagy jobb ?, és azt ki is dönti el ?

minden programozó a saját cuccára esküszik ..(én tudom a legjobb programot megírni vagy kiválasztani - ezért a többieké kutya fasza az enyémhez képest ...és ez is egy természetes emberi tulajdonság)

egy robot nem fogja megoldani tudni egy guru elméjének a " programját"- még csak hasonlóra sem .

ez mesebeszéd ...
Törölt felhasználó 2011. 04. 25. 20:38
Előzmény: #7373  Törölt felhasználó
#7375
H.S

lehet, hogy félreérthetően írtam. Az én algoritmusaimban még nincs arbitrázs. Egyrészt azért, mert ehhez közvetlenül kell ott lenni a piacon, illetve minden piacon (sőt, nem csak az FX-en, de máshol is, pl. az SWFX-en), másrészt sokkal komolyabb géppark és infrastrukrúta kell hozzá, mint amin mi dolgozunk.

Viszont, mint módszer, sokkal biztosabb, mint a "kereskedés", igaz, itt ezredmásodperceken múlik a dolog. Ráadásul ezeket a lehetőségeket már mindenhol a világon gépek figyelik, ezért gyakorlatilag a gépek "versenyeznek" egymással.
Törölt felhasználó 2011. 04. 25. 20:18
Előzmény: #7372  Törölt felhasználó
#7374
szoda,

nem akarlak én eltántorítani a robotokról alkotott véleményedtől, végülis kinek a pap, kinek a papné. :)

Csupán megjegyzem, hogy amiket felhozol, azt ugyanúgy lehet alkalmazni a robot nélküli trédelésre is. Vagyis, ha feltesszük, hogy 18K-val másfél évig manuálisan kereskedsz és nincs meggyőző eredményed, az nem azt jelenti, hogy nem lehet manuálisan kereskedni, hanem azt, hogy másképp kéne kereskedned. Ezt robotra lefordítva: nyilván nem a megfelelő robottal foglalkoztál másfél évig.

S úgy veszem ki, hogy Te nem saját koncepció alapján megírt robotot használtál, hanem ami más tapasztalatait, szokásait valósította meg.

S ha a guruktól elfogadod, sőt -úgy látom- természetesnek veszed, hogy nem mutatják be a "koppintható cuccaikat", a "kifinomult módszereiket", akkor miért gondolod, hogy egy más által összerakott robottól mindezt megkapod??

Én a lehetőségről állítom, hogy működik, vagyis, hogy a guruk "koppintható cuccait" és "kifinomult módszereit" egy robot sokkal hatékonyabban tudja megoldani.
Törölt felhasználó 2011. 04. 25. 10:58
Előzmény: #7371  Törölt felhasználó
#7373
Hitelesnek tűnsz, azok alapján amit eddig írtál, elhiszem, hogy stabilan nyerő a programod.
Említetted az arbitrázst, ez mekkora része a kereskedésednek? Vagy a kvázi arbitrázs, amikor az egyik piacon beszállódhoz, egy másik piacon a stoplossod az arbitrázshoz hasonló körülmények miatt kedvezőbb szinteken teljesül?

Törölt felhasználó 2011. 04. 25. 09:50
Előzmény: #7371  Törölt felhasználó
#7372
a tényleges guruk azok más kategória ...( mint példáúl Birger Schaffmayer )

ők nem azért tartanak előadást mert ezzel még pénzt is keresnek , hanem pusztán azért mert késztetéssük van arra , hogy bemutassák magukat / nem minden guru szerepel , de sokan szeretnek "híresek" lenni , mert a hiúság legyőzhetetlen / Ő például könyvet is írt , mint sok hasonló kaliberű .

A magyar milliomosok zöme nem szerepel a magyar "forbes" listán , mert nekik nincs késztetéseük erre .. ez ilyen egyszerű .

ha én 18K-val robotoltam majdnem 1,5 évig .. csak lehet róla véleményem , és nem hinném hogy bármilyen progista el tudna attól tántorítani attól amit széles körben tapasztaltam eközben a gyakorlatban ..

nem szkeptikus vagyok hanem kipróbált tapasztalt robotló voltam ,és ez azért ez más ..nem gondolod ?

az igazi guruk a bemutatóikon nem a koppintható cuccot mutatják be , hanem azt a mentalitást és kifinomult módszart ami alapján ők kereskednek .. minden guru más és más természetű , ezért soha nincs két egyforma guru sem - pontosan ez benne a ráció annak aki megfigyeli, olvassa őket .

én TUDOM GYAKORLATBÓL , hogy robotot nem lehet egyedül hagyni ... úgy kell kezelni mint egy félautomatát
Törölt felhasználó 2011. 04. 25. 09:30
Előzmény: #7368  Törölt felhasználó
#7371
szoda,

értem én a szkepticizmusodat. S a magad szempontjából tán igazad is van.

Ehhez csak pár gonodlatot tennék hozzá:

- az un. gurukkról sem nagyon tudsz, hisz akik előadásokat tartanak, könyveket írnak stb-stb... azoknál ugyanúgy felmerül a kérdés, hogy miért teszik, ha a kereskedéssel már olyan nagyon megszedték magukat.

- ettől függetlenül vannak névtelen guruk, aki szigorú stratégia szerint kereskednek. A robot nem tesz mást, csak betartja a szigorú stratégiát.

- ha a starégiát nem lehet szavakba önteni, akkor ott nagyobb a szerepe az intuíciónak, mint a stratégiának, s mint ilyen, valóban olyan, mint a lottó. Ha viszont szavakba lehet foglalni a stratégiát, úgy, hogy akár kinek odaadod akkor nyer vele, ebben az esetben a stratégiát egy robot is végre tudja hajtani.

- a kereskedelemben, vagy bármilyen más módon kapható robotokban valóban nem lehet bízni, ahogy az előadó-körutakat tartó "guruk" sem aranytojást tojó tyúkok.

- az FX kereskedés egyre nagyobb %-át bonyolítják robotokkal. A legtöbb brókercég használ robotot, igaz, ezek többsége az arbitrázsra van kihegyezve, ehhez azonban minden piacon jelen kell lenni.
Törölt felhasználó 2011. 04. 24. 21:48
Előzmény: #7369  Törölt felhasználó
#7370
Szép estét az Uraknak!

Haza térve a kötelező családlátogatásból, gondoltam így húsvét tájékán szokásos sonka, tojás, tepertő, rántott hús ezer féle saláta, töltött káposzta és természetesen a megszentelt kalács egy falatjával megterhelt gyomrom megsegítéseként egy Breezer elkortyolgatása mellett könnyed esti programként elolvasom az elmúlt napok termését...
A könnyed esti programot, mindjárt szoda hsz e megtorpedózta, mely erőteljes gondolkodásra sarkallt...
majd tadzsomaru étvágygerjesztő képeit értékeltem aknamunkának végre kicsit csillapodó hasfájásommal szemben...

Hát így jöjjön ide az ember lánya egy kis könnyed esti olvasgatásra, így Húsvét tájékán... :))

Holnapra jó "túrázást" Mindenkinek és további kellemes ünnepet! :)
Törölt felhasználó 2011. 04. 24. 21:20
Előzmény: #7368  Törölt felhasználó
#7369
Bonászérá Szinyóri!szoda jókat írtál. Az ilyen dolgokon múlik, hogy valaki tréderrré tud válni, vagy gambler marad.

Na és persze azon, hogy mit főz, persze ezt Neked nem kell hangsúlyoznom. :DDD

Én pl. ma egy hidegtállal nyitottam a napot, ami libatepertő, parasztkolbász, és némi primőr nasizásával kezdődött. link

A folytatásban zellerkrém leves, pirított erdélyi szalonnával, ropogós kenyér kockákkal, és ráreszelt parmezán szerepelt.

A főfogásban kacsacomb pékné módra, lila káposztával követte. link

Az édességnél pedig, barackos, vagy epres rizses krém közül lehetett választani. link

A helyzet az, hogy most az asszony kismama nadrágjait próbálgatom magamra, akad-e közte olyan ami feljön rám. Egész kényelmesek, nem is értem férfiaknak miért nem készítenek ilyeneket?!

Azért, hogy az enzimeknek besegítsek a takarításba, kibontottam egy 2005-ös Teleki Cabernet Franc-t, és a desszert után elkortyolgattunk még egy 2003-as Tokaji Furmint.

Most mennem kell, mert még be kell áztatnom a csülköt, és a babot a sóletnak holnapra.

Majd jelentkezem, addig is bonánotte rágácci!
Törölt felhasználó 2011. 04. 24. 15:56
Előzmény: #7367  Törölt felhasználó
#7368
egy gurutól olvastam hajdan

" a lottó telitaláttól a forex egy kicsit közelebb van , de vannak egy páran a sok milliónyi közül, akik folyamatosan tényleg ott is vannak "

azt még nem hallottam , hogy robottal valaki fxguru lett volna ..

majd minden robot vásárló "szerény" nyereséget szeretne produkálni magának :o))

a nagy lópikulát !
ja.. aki lottózik az is szerényen max. hármasért indul :o)

mindenki azért kezd el fx-ni , hogy azon jócskán keressen/ és nem szerényt hanem meséset.. a robottal is , csak a beszálló kis tőkéje révén a "szerénységes " vagyokkal qja át magát .

pedig azt kellene mondania , hogy ennyit szánok rá , ezért nyilvánvalóan kevés lesz a profitom is rajta .

akik azt mondják hogy folyamatosan hoz több hónapja neki , akkor miért elégszik meg 10- 20 dodoval naponta /ha annyira tuti/ , miért nem adja el a házát ,asszonyát anyósostul , vagy akármijétt példul és akkor azon napi 100 -200 netán 1000 -2000 vagy több dodot nyerhetne rajta ..
vagy vegyen fel hitelt .. bőven fedezi a tuti hozam a magas havi törl.részletet is akár.

kamu..kamu... és kamu hegyen völgyön át és keresztül

de azt sem hiszem , hogy valaki azért zárja a longját , mert akkor nem lesz "szerény" a hozama
" nekem elég ennyi is " dumával ..

itt harcsának kell lenni fejben is , mert az ebihalak mindig is vesztettek .

mi lenne, ha az fx-elő legalább sajátmagának nem hazudna ?
attól még nem nyerne ugyan , de legalább nem lenne ellentmondásban a bal a jobb agyféltekéjével ..
Törölt felhasználó 2011. 04. 23. 18:31
Előzmény: #7365  Törölt felhasználó
#7367
Én a pénzügyi tanácsadókkal vagyok így.. ha annyira okosak, miért nem épp hawaii-on nyaralnak a hatalmas profitjukból.. bár vmiből kell tőkét szerezni, az ügyfelekből.. :)
De ez a grafikon, ha nem kamu, és nincs idő figyelgetni a befektetést, akkor szerintem megéri rábízni a robotra, mégiscsak 4% havonta..
Törölt felhasználó 2011. 04. 23. 18:24
Előzmény: #7365  Törölt felhasználó
#7366
látod, Te sem "robotolsz" már...
Az ilyen robot bérlő, kínáló reklámban azt nem értem, hogy hogyha ilyen tuti, pl. link ,akkor miért árulják, én biza felvennék lombard hitelt, oszt adjad neki... dehogy adnék én másnak... :)
ja, hogy nagy az önzetlenség? :) ... hát igen, a nagyhalak már csak ilyen aranyosak... ja, hogy enni is szoktak néha... hát megesik az ilyen...
Törölt felhasználó 2011. 04. 23. 09:56
Előzmény: #7340  Törölt felhasználó
#7365
jujujujjj progisták is vagytok :))

valahol amikor működött még a robotjaim akkoriban fórumoztam is a robotos oldalakon aztán csak egy maradt mert az tuti profi volt / itt le lehetett a legjobb beállításokat másoktól leszopni/ és egy idő múlva tele lett szinte csak profi progisokkal / mivel később lemondtam a robotról sajna az elég kacifántos angol címet is elfelejtettem és a gépről is letörlődött mert nem használtam /

na ott aztán egészen igazán a mélyére is cuccoltak ... lassan úgy nézett ki mint a robot progi írók mestereinek a találkozója ..félkész , rafináltan majdnem kész progik futottak oladalakon keresztül algoritmusok repkedtek néha oldalakon át , egyzserű halandó ott már nem nagyon értett semmit sem .

a lényegi megjegyzést egy odavetődő ártatlan és semmihez nem értő zöldfülú robotoló tette meg /nem pontosan tudom idézni:

"elolvastam minden bejegyzést ami számomra még érthető volt . ha ennyire egyszerű/bonyolult egy jól működő robot megírása és folyamatos javítása,gondozása /karbantartása, akkor alapjában véve a nagyobb tudású és nagy gyakorlattal rendelkező progizóknak már az fx-n mind milliomosoknak kellene lenniük ,de még sincs így .

Törölt felhasználó 2011. 04. 23. 09:25
Előzmény: #7359  Törölt felhasználó
#7364
a szabályzaton múlik .. ez egy verseny és nem annyira direkt üzleti beruházás ( viszont más részből egy promóció-marketing fogás)
Törölt felhasználó 2011. 04. 22. 17:29
Előzmény: #7362  Törölt felhasználó
#7363
Neeeem, igazad van abban, hogy az algoritmus megírása nem nagy programozói feladat. (ha mégis, akkor az algoritmus túl bonyolult)

Csupán mellette, van még egy csomó minden, amire figyelni kell, hogy jól működjön a rendszer, s ez már picit komolyabb tudást igényel. Illetve inkább tapasztalatot.
Törölt felhasználó 2011. 04. 22. 17:15
Előzmény: #7361  Törölt felhasználó
#7362
ööööö
ez sem lett valami elismerő...
Inkább befejezem, azt hiszem ebből már nem jövök ki jól :))))
Törölt felhasználó 2011. 04. 22. 17:13
Előzmény: #7360  Törölt felhasználó
#7361
Bocs, ha degradálónak tűnt amit írtam, nyilván több tudás kell hozzá, mint mondjuk megírni, hogy egy csiga átkúszik a képernyőn.... :)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek