Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 09:46
Előzmény: #5835  szarvasvadasz
#5920
"A korábbi célár tartomány egyenlőre még él szerintem (d1, w1). Hullámos alapon harmadik hullám érhetett véget (ld. forgalom), negyedik korrigálhat 6650 (24%) - 6790 (38%) közé valahová, onnan az utolsó hullámmal duplaalj vagy 6300 környéke egy lehetséges folytatás. Innen párnapos korrektív szerkezetű erősebb felpatt jöhet (teljes esésre vetített 50-62% esetleg 76%) egy még nagyobb le előtt. Ha mégis csak korrekció volt, akkor 6300 környéke lehet ennek a vége is, akkor viszont onnan impulzív szerkezettel száguldás föl (ez majd akkor kiderül). "

Vadász, csak hogy újraértelmezzem a mondandód, mert picit nem volt tiszta.. 1.)akkor most max 6790-ig még fel, de már most érdemes shortba állni, ami lehozza 6300 felé,
2.) onnan megint megy felfelé, de már magasabb csúcsokra, mint ahonnan most fordul.. (Ez nem volt tiszta.. majd onnan megint le, és utána dől el, hogy tovább megy le, vagy ralli felfelé?!

Gondolom arányosan ez usara is igaz.. ha jól értelmeztem, akkor elég egy igen.. :)) Közben daxon h1-n bearish slingshot formálódik..
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 18. 09:45
Előzmény: #5915  Törölt felhasználó
#5919
Egy kép tegnapról. Azt sugallja, hogy még legalább egy kanyarra lehet számtani, ami potenciálisan új aljra visz.

A hetes és hónapos képen potenciális hullámvég formálódik.

link
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 09:40
Előzmény: #5913  Törölt felhasználó
#5918
hát ejgen ... ami másnak rossz , az nekem meg jó hiszen a tegnapelőtti éjjel zuhárén 77.5 ről inditottamnak jól jön ..

de nem is értelek .. írtam , hogy történelmi mélypont meg ilyenek .. erre te meg shortot ?

hova szeretnéd hogy essen még a dodo?

írtak a japán exportról hogy mennyire gáz már nekik ez a szint .. írtak az Boj esetleges intervenciójáról itt is valahol a hírekbe .. shortot ?
myrath 2011. 03. 18. 09:17
Előzmény: #5916  Törölt felhasználó
#5917
Szia!
Ezt szomorúan látom! :(
Mi csinált ki? usdjpy? Vagy sok volt a pozi?
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 09:10
Előzmény: #5915  Törölt felhasználó
#5916
akkor úgy érzem ma lesz a likvidálásom napja... már rózsaszínesedik néha az egyenlegem :(
... nem utalok rá többet, pedig most is milyen lehetőségek voltak, apám...
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 09:04
#5915
link

Na... ilyenkor kell minden nyitott pozíciót lezárni (robotokat leállítani), s várni a fejleményeket. A következő hét csak a nagyon erős idegzetűeknek való.
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 09:03
Előzmény: #5908  szarvasvadasz
#5914
Én már akár hiszed, akár nem sokat gondolkodtam ezen, hogy mit jelent az, hogy "bekötött szemmel nézi a chart-ot".

Hol az a határ, ahol intelligenciának tekinthetünk egy algoritmust?
Miért gondoljuk azt, hogy egy algoritmus nem olyan jó, mint mi?
Mennyiben számít az input adat milyensége? Szín, hang, érték, irányvektor, stb.?
Bennünk milyen algoritmusok futnak, mert futnak, hogyan lehet "elkapni" őket, értelmezni, akár binárisan, vagy más, pl. fuzzy logika mentén?
Miért gondoljuk úgy, hogy a szemünk által feldolgozott input jobb, mint az azt előállító eredeti input?
stb., stb.

De ez már egy teljesen más, talán filozófikus téma is. Amúgy teljesen komoly, és napjainkban egyre égetőbb kérdés.
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 08:54
Előzmény: #5911  Törölt felhasználó
#5913
pálinkás jó reggelt.
Elfogyott a szabad marginom :)
No, azért nem olyan vicces.

USDJPY-t néztem, hát nem jött be, 255 pipet erősödött az USD. :)
Erről ennyit, speki ez is... :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 07:18
Előzmény: #5906  szarvasvadasz
#5912
hát add el :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 18. 05:48
Előzmény: #5910  Törölt felhasználó
#5911
Üdv.Akkor most visszalapátolták a pénzt éjfélkor?Kiütöttek jó pár shortot?
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 23:58
Előzmény: #5908  szarvasvadasz
#5910
Igen-igen... a range és trend stratégiát érdemes szétválasztani. A felismerés persze már keményebb dió!! :-)

Amúgy úgy látszik, egyelőre elmaradt a tömeges JPY mozgatás. De azért szerintem még jó pár mrd van bekészítve, hogy Japánba menjen.
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 23:47
Előzmény: #5905  Törölt felhasználó
#5909
Igen, ezek mind kecsegtető eredmények, grafikonok.

Viszont a MetaTrader tesztjével valami gond van. Nem elemeztem ki teljesen, mert amikor rájöttem, hogy valami nem stimmel, gyorsan váltottam másra.

Úgy emlékszem, az MT-vel az volt a gondom, hogy nincs külön ask és bid gyertyája. Ott a tick adat egy gyertyát ad, de nem tudni, hogy az épp milyen irányú tranzakció(k)nak az eredménye. Vagyis nyilván a teljesült buy/sell-ek gyertyája, míg a bid/ask gyertyák jobban mutatják a lehetőséged.

Vagyis a Close(0)-ról nem tudni, hogy az bid, vagy ask Close(0). Ez látszólag nem nagy gond, csak épp egy picit adhat fals jelet. A valós kereskedésben viszont, amikor egy stratégia néhány pip-re hajt, az a kis eltérés sokat jelent.

Voltak nekem is olyan programjaim, amik az MT tesztjén nagyon látványosan teljesítettek, de a valós idejű demo account-al már nem tudták ugyanazt hozni, még egyforma időszakra sem.

S igen, egy adott beállítás, stratégia nem örök életű. Mindig alakítani kell a piac karakterisztikájához.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 23:34
Előzmény: #5907  Törölt felhasználó
#5908
Na ilyen az, amikor a robot igen/nem -ben gondolkodik csak, fekete és fehér a világ, vagy még az sem, mert bekötött szemmel nézi a chartot. Számomra a range időszak szűrése a probléma (kinek nem). A robotom ezen verziója ha jól emlékszem, a "látható" trenddel szemben nyit mindig (közvetlen a trendváltás előtt, nagyon korán és ugyanígy zár, de lehet, hogy tévedek, nyár végén írtam, rég volt).

Boka és te kedvet csináltatok hozzá, úgy hogy a napokban leporolom és kis átdolgozás/teszt után ha levizsgázott, kis összeggel beüzemelem élesben, kíváncsi vagyok, mit fut százon az átdolgozott logika.

Léptem aludni, jó éjszakát.
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 23:19
Előzmény: #5906  szarvasvadasz
#5907
Ez nagyon durva! :DDDDD
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 23:10
Előzmény: #5905  Törölt felhasználó
#5906
Óóóó, nézd meg az enyémet, múlt évben írtam/teszteltem, bár már volt róla szó itt is korábban. Ez 5000 USD induló tőkével kb. 2 hónap alatt dinamikus lotkezelés mellett m15-ön kb 400 tranzakcióval közel 200 000 USD-t csinált. Sosem használnám élesben.

link
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 22:58
Előzmény: #5901  Törölt felhasználó
#5905
Bevallom, én sem hiszem, hogy van olyan robot, ami hosszútávon eredményes lenne, de azért én is összeraktam gyorsba egyet. :) 1 év alatt megháromszorozza a tőkét, és csak 15% körüli a DD-ja. Nem csalás, nem ámítás: link
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 22:41
Előzmény: #5903  Törölt felhasználó
#5904
egy két nap és tömegével jelennek majd meg a guruk vészjósló összeomlás elméletei a japán cucc kapcsán ..
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 22:30
Előzmény: #5902  szarvasvadasz
#5903
Köszönöm a kimerítő választ, így már tisztábban látom a helyzetet.Az zavart meg, hogy a Woodie-féle CCI-nél olvastam a slingshot-ról, de teljesen más értelemben. Nem tudtam, hogy ezeket a divergenciákat is így nevezik.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 21:56
Előzmény: #5880  Törölt felhasználó
#5902
"...nem egészen értem mit is jelent a "bullish slingshot"..."

Bullish slingshot (10-6 kép):
===============================
Csökkenő árfolyam mellett a várható emelkedést jelzi előre. Korábbi magasabb MACD aljhoz alacsonyabb árfolyam alj, a korábbinál alacsonyabb aktuális MACD aljhoz pedig a korábbi árfolyam aljnál magasabb árfolyam alj tartozik.

EUR/USD-ben pl. h1-en a tegnapelőtti és a tegnapi aljakkal erre látsz egy példát.

Bearish slingshot (10-7 kép):
===============================
Emelkedő árfolyam esetén a várható lefordulást jelzi előre. Akkor alakul ki, amikor két egymást követő MACD csúcsnál az előző alacsonyabb MACD csúcshoz magasabb árfolyam, az aktuális, előzőnél magasabb MACD csúcshoz pedig az előző árfolyamcsúcsnál alacsonyabb árfolyamcsúcs tartozik.

Megbízhatóságukat annak köszönhetik, hogy nagyobb időtáv adataira épül a jelzés.

link

"mégegy kérdés: osMACD vs. MACD. Mi a különbség?"

Az MACD hisztogram a MACD indikátor "késését" próbálja orvosolni a MACD és a szignál görbe közötti távolság oszlopdiagram alapú megjelenítésével. Ez a megjelenítési mód valamivel hamarabb és "olvasmányosabban" jelzi a trend változását a hagyományos MACD görbe alapú jelzéshez képest.

A divergencia vizsgálathoz mindkettő használható, de a fentiek miatt általában eltérő időpontokban fognak jelezni (pl. a hisztogram jelez, a MACD görbe viszont nem).
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 21:30
Előzmény: #5900  Törölt felhasználó
#5901
:D
Ja-ja.... mert ott nem kell egy percen belül döntéseket hozni.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek