Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 17:33
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
ha van kérdésed válaszolok szívesen arra amit már tudok. Amit nem tudok arra úgy is azt irom: - ezt nem tudom..
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 17:35
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
gratula nálam átmentél a vizsgán nagyon jó ember vagy,kár hogy ezt nem vettem elöbb észre
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 17:42
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#203
kiemegyek fénymásoltatni egy anyagot , addig /ha van / kérdésed fog.meg .. Kb 6 ig ráérek , mert megyek a fiammal egy kis szórakázásra mert igényli .. Ha sok kérdés van , akkor este nekiülök és a legjobb tudásom szerint válaszolok rá. (én azért nagyon jól emlékszem még : de jó lett volna valaki az elején aki foglalkozik a kétségeimmel a kérdéseimmel, de sajna csak vagy nagyon bonyolult, vagy nagyon rövid válaszokat kaptam attól , aki éppen szóba állt velem. Ott is , akkor is úgy volt - a guruk többnyire egymással voltak elfoglalva )
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 17:55
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#204
ja.. most már azért szigoruan ideírom: csak azt tudom leírni, hogy én hogyan működöm. Egyáltalán nem biztos hogy ez a jó , és ez a követendő.. De nyilvánvaló az is , hogy minden olyanból amit irok abból lehet hasznosítani bizonyos dolgokat és talán segít abban hogy valamivel könnyebb legyen Neked . jegyezd meg : a tuti szentenciákat és a bifla dogmát nem én írom - az tuti . De az hozzátartozik , hogy én még nem láttam gurut aki őszintén leírta volna azt , hogy ő hogyan működik követendően és tutimindent . Illetve csak fizetős helyen van ilyesmi, de az sem biztos , hogy ő is csontra "megmutatja" magát :)) Nem tudom hogy miért .. Valamikor pókereztem , és volt ott egy fazon: azért mutatom meg a csínját-binját a pókernek , mert 10 sulisból 8 nem lesz zseni, tehát ha játszanak akkor a pénzük az én zsebembe vándorol. A maradék fele gyengébbek nálam, ugyhogy úgyszintén.. Aki meg jobb nálam , azt meg kerülni fogom :)) A deviza speki ugyanez , hiszen egymás pénzét "nyerjük" el , Nemdebár?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 18:15
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
teljesen igazad van ,szerintem az öszinteség majdnem bántó és szerintem soksan gondolják igy
én csak azt tudom mondani ha igy mész elöre messzire jutsz

egyébbként apókert én is kedvelem igaz ezt pénzben sosem játszom ez elvi kérdés nálam

de mivel a pókert kockázatkezelési stratégiai játkéknak tartom ezért ezzel mérem mennyir evagyok készen:)
sokan örültségnak tartják de én nem:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 18:27
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#206
Aki pénzért árulja a tutit, az a legrosszabb, mert az annyira gyenge, hogy nem tud megélni abból a "tutiból". Kicsit más ez, mint a póker, ahogy én látom. (Ja, és pókerezni sem tudok.) Szóval itt az a helyzet, hogy iszonyú nehéz még csak a közelébe is jutni azoknak a módszereknek, amikkel konzekvensen pénzt lehet itt keresni. Rengeteg elvetélt kisérlet, sokszor hiszed azt, hogy most megvan, aztán mégsem, újra nekiállsz, megközelíted a kérdést erről, meg arról. És ha ötvenedszer is van erőd nekiveselkedni az útkeresésnek az újabb zsákutca után, és elég eszed, logikád, rendszerező agyad van, akkor esetleg találsz egy olyan módszert, ami nevetségesen egyszerű, és mégis biztosan termeli a pénzt. És rájössz, hogy minden út ide vezet a végén.

Namost ha ezt elmondod bárkinek, akkor az olyan, mintha pénzt szórnál az emberek közé. Mert ha elmondják neki, akkor még a hülye is tud így pénzt keresni. Tehát nem arról van szó, hogy valami hűde komplex tudást kell felépíteni, és annak segítségével tudnak csak a legjobbak kemény munkával pénzt keresni, úgyhogy nyugodtan segítheted a többieket, mert nem igazán jelentenek konkurrenciát. A tudás és tapasztalat ahhoz kell, hogy magadtól rájöjjél a dolog nyitjára. Ha elmondják, onnantól bárki tudja csinálni.

Na ezért nem beszélnek a profik, legfeljebb csak port hintenek, nehogy valaki a titkuk közelébe jusson. Ezzel most nagyon sokan fognak vitatkozni, de a saját tapasztalatom mégis ez.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 18:34
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#207
na igen
nkem van egy nagyon egyszerű elméletem:) húzz amonitorra egy tetszőleges vonalat ha alatta van az árfolyam short ha felette long:) szerinted ezt hányan képesek megtenni,?

nagyon kevesen mert sokan azt gondolják minnél bonyolultabb egy stratégia és minnél nagyképűbb annál jobb:)

pedig ez nagyon egyszrű játék ha trendhatárokban gondolkodol
innnetől short innentől long ha az árfolyam a másik irányba megy

sajnos az emberi elme olyan hogy nem az egyszerű utat keresi.és ez a komoly munka hogy ezt megtaláld:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 18:39
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
Pontosan így van, és ennél nem is bonyolultabb a dolog. Én azért vagyok a teljesen egzakt, mechanikus módszerek híve, mert így nem kell megküzdeni a saját emberi gyengeségeimmel minden alkalommal. Egyszerűen végrehajtom a stratégiát gondolkodás nélkül.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 18:42
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
jó hallani hogy nem azt teszem vagy nem ezt teszem::)hanem ha ez van ezt kell lépnem ha meg az akkor azt kell lépnem:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 18:54
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#210
Még jobb, hogy beteszem a megbízást előre, aztán rá sem nézek. Egy darabig EA-t akartam rá íratni, hogy ne kelljen vele foglalkozni, de ahogy próbáltam leírni a programozónak, hogy mit is szeretnék, rájöttem, hogy a dolog annyira lecsupaszítható, hogy azt már fölösleges leprogramozni.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 18:58
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#211
jó neked te megtaláltad a szent grált én sajnos még nem tartok itt de igyekszem:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:00
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#212
hogyan adozol? vagy viszi a nyereseged 36%-at allambacsi?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:01
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#213
ahan
na es hol legyen az a ket vonal
mert elmondani konnyu de a valosagban minden nap mashol van nem?
az esz ahhoz kell hogy jol huzd be nem ahhoz hogy tartsd magad hozza de azert kosz a tippet :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:02
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#214
vonalat bárhová húzhatod legfeljebb vársz az árfolyamra hogy utolérje:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:05
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
persze
ma pl nem huztam volna 2900 fole vonalat az otp-nek
a mol nem lepett meg annyira mint az otp menetelese

nem tudok egyelore mit kezdeni az ilyen kiszamithatatlan folyamatokkal
ilyenkor azt erzem hogy duhos vagyok mert nem kerestem rajta semmit
vagyis
nelkulem ment az arfolyam 200 ft-ot mondjuk
tehat pazaroltam
itt ulok egesz nap a monitor elott es errol megis lemaradtam

te hogy kezeled ezt?

en megszokom lassan hogy nem mindenbol lehet es kell is uzletet csinalni
ezzel nem csak a tozsden vagyok igy
jellemhiba hogy mindig elore akarok menni es nyerni :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:07
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#216
link

usd/jen elemzés én ráérek majd ha felette lesz lépek mert alatta már túl veszélyes

egyébként már az a vonal lejjebb van valahol 92,70 körül
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:08
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#217
Azért egy kicsit bonyolultabb a valóságban, mert néha módosítgatni is kell azokat az előre betett megbízásokat. :-) Erre limitfigyelőt használok, küld egy SMS-t, ha munka van, így nem kell egész nap ezt bámulni, lehet mozogni.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:10
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#218
ha csak mindig elöre akarsz menni és nyerni nem kell sok hozzá azt mondják törtető vagy és elforduljanak töled:) nem épp nemes emberi tulajdonság:) de az igazat megvallva ki nem sza,,,,,ja le?:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:36
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#219
nezd a tozsdeben az a szep hogy nem kell ezt megbeszelnem senkivel
a monitorom, meg az arfolyamgorbe ami visszanez ram nem tart tortetonek :)

Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:37
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#220
igen ez tényleg nagyon biztató:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:49
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#221
André Kostolany az ilyen emberi gyengeségből eredő "elcsábulást" úgy oldotta meg, hogy megtiltotta a brókereinek és az asszisztensének, hogy rossz hírrel zavarják....érthető a technikája...biztos elkapta volna őt is egy párszor a pánik és menetközben elcseszte volna a stratégiáját...így viszont ki tudott tartani mellette..
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:55
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#222
"bocsi.. hogy lehet másokat látni demón is, oszt utána élesben is ? /Ez nem keno hogy tömegével egymás asztalára is átbámulhatunk ./"

én tömegével átbámulok mások asztalára
onnan tudom
és mégsem kenó

te komolyan gondoltad, hogy egy topikot nyitsz, és minden oké lesz?

nem lesz semmi oké.
beszélgetni viszont baromi jó erre a net

de ne várj tőle semmit
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 19:57
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#223
Szia DLPH.
Blogodon olvastam OTP eladtad.
Reménytelen?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 20:08
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#224
azt nem mondtam
nincs már rendes kapcsolat a dolgok közt
év vége van
átviszi a 3200 körül rést mehet a móka

meglátom
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 23:41
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#225
ez annyira szép hogy legszívesebben elraknám :) Naná hogy mindenki a titkot keresi ,de a hót egyszerűnek tünő vonalas megoldás is tetszik . Felül long alul short. Az egyszerűség az amire a legkevésbé számít itt az ember. Mindig bonyolultan és nyakatekert módon akar a célhoz eljutni. Egyedi elmés megoldások mindig lesznek , ami viszont nem tanítható , és nem is másolható . Hogy ülnek a kulcson a profik ? Hm... . Valószínű lehet az is , hogy kulcs a sikerhez csak egy kulcs a sok közül, és egyáltalán nem biztos hogy minden zárat nyít .. Gyanítom, hogy minden "kiválasztottnak" más és más zárhoz való kulcsa van , ami egy helyre vezet , de különböző szobákon át. Ez már szinte akár egy életeszme is lehetne ami már nem is nagyon a fémérmék gyarapításáról szól..

Sokat olvastam sok helyen erről a pénzkakiló automata vágyálomról, de eddig ez volt a legokosabb , de ugyanakkor a legmegdöbbentőbb , és egyben a legéletszerűbb írás amit ebben a témában olvastam . Kösz .

- de azé mond csak: annak a vonalnak mégis milyen vastagnak kell lennie ? :)))
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 23:59
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#226
akkor szerencsés vagy/ bár ..na mindegy / de el nem tudtam képzelni, hogy hogyan lehet látni azt , hogy mások hogyan dolgoznak ...Akkor neked mégis csak olyan lehet , mint a keno. Én nem nyitottam topikot , és a neten vagyok most is.. Miért te nem "beszélgetsz" a neten amikor pld beírsz valakinek egy fórumban ? Mi az hogy oké lesz minden ? Ez mit jelent? Attól ha topikot nyítnék /sosem nyitottam még/ , még mitől lenne minden oké ?
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 00:29
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#227
most esett le.. Tehát ha számukra nekem semmiféle tudásom nincs , de valami olyasmibe trafáltam bele amit nekem nem szabadna .. ? ( Ettől lenne a hót ideg , az ellenszenv ? Feltűnő az volt, hogy csak tőlük )
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 03:55
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#228
a topicot en nyitottam es nem tonic ugyhogy feleseges bantani
nezd mi azert jottunk ide hogy errol a temarol beszelgessunk de ha te nem tudsz mast csak kotozkodni akkor miert nem mesz vissza a sajat blogodba?
ott legalabb kitorolheted majd tonicot ha esetleg oda is irna de nem tetszik neked
stimt? :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 09:43
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#229
nagyon köszönöm , de szükség van itt TP-re /vagy ahány nick néven fut tökmindegy ) és a többiekre is , mivel tudnak valami mást is ,és ha nem is mindig , de le lehet csippenteni a tudásukból akkor amikor megfeledkeznek magukról egy két pillanatra.. TP ..a net vagy a fórumokon még mindig jobb az arány .. Kb 20%. akik ugymond .... nehéz emberek , a többség nyiltabb , egyenesebb és jó szándékúakból áll .Igen, ezért érdemes

Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 09:54
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#230
már annyira nem is akarok profi lenni.. ( valamiért elment tőle a kedvem )
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 10:47
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#231
Ne vedd magadra a fontoskodók sértegetését, nagyon sajnálom hogy ez meg történt. Mikének külön köszönet. Te nagyon jól meg tanultál kereskedni, nekem ez már az OTP hsz-aidból is kitűnt, jók voltak előrelátásaid. Az OTP részvény pedig a szeszélyes kiszámíthatatlanságáról volt mindig híres, bizonyítja az is, hogy ezen a legnehezebb a stop-ot jól elhelyezni. Még most is sokszor Géza-bá jön velünk szembe, jó volt a piaci látásmódod és a döntési képességed. Hálás vagyok, amiért egyszer nekem is nehéz helyzetben nagyon jó tanácsot írtál, önzetlenül segítettél, figyelmeztettél előre a veszélyre. Szerettem volna továbbra olvasni a hsz-aidat. Amiket most leírtál, azok is nagyon értékesek, és serkentően hatnak, sokat segít, jobban el tudom képzelni mi vár ott rám, milyen az a másfajta kereskedés. Tudom, miről beszélsz, én is részt vettem már azon „izén”. Hálás köszönetem érte. Nagyon nagy dolog, amit csinálsz, jó volt a meglátásod, mozdulni kellett és Te léptél, kimozdultál a holtpontból, szívből kívánom, hogy eredményes legyen az előre haladásod. Akarj, profi lenni!
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 12:20
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#232
hát... komolyan ...majdnem elérzékenyültem, de nagyon köszönöm . A problémát nem abban látom hogy mit kell megtanulni és mihez , hanem abban , hogy azé rengeteg ember itt a chartok fölé görnyedve nap mint nap mennek tönkre . Soha nem lesz úgy hogy minden tradelőből jó tradelő (nem profi ) lesz , és ezért barom nagy árat kell megfizetnie ..Több közt az Önbecsülését , ami a legfontosabb . Azt hiszi hogy megméretetett . Pedig nem így van .A veszteséget kivétel nélkül minden "játékos" megtapasztalta . Csakhogy vannak itt olyanok is ám, akik mindenüket tönkreteszik, magukat családjukat , gyermekeik jővőjét is kockáztatják , és még csak nem is hibáztathatóak érte / hosszú lenne az okfejtés hogy miért is gondolom így /. Aki viszont ezt a crahcot kiheverte , mert más adottságokkal és körülményekkel bírt , bír, érthetetlen hogy ha nem is seperc alatt gazdaggá, de legalább elviselhető mértékű veszteségre minimalizálhatja mások látható tragédiáját /pláne aki még rá is lát erre/. A másik probléma az elsőből adódik: az őszintétlenség az állandó gyanakvás azt szüli, hogy nem tudjuk itt a környezetünkből ki szorul erre a segítségre , mert félelem fogja el az akár egyetlen öszintétlen között az embert a nyiltságra az őszinteségre . Soha nem olvastam egyetlen gurutól azt , hogy MOST HAGYD ABBA és mélyből jővően igaz módon elmagyarázná hogy miért is . Pedig sajna ez is egy választási formula , és pontosan nem az én , hanem az Ő legnagyobb érdeke ez . A tőzsde és a devizapiacon résztvenni olyan mint az egyik legkeményebb drog. Aki belekóstolt az nem fog többé szabadulni tőle , és ez nagyon borzasztó/ csak az Alzheimer kór vagy az 50 dioptria "segít"/ ..A többség végkimerülésig nyomja akkor is, amikor már nagyon jól tudja belülről hogy menthetetlen az ügye . Warren Buffet könyvféle annyi mint a szemét, de erről a témáról szinte semmi. Szép csöndbe tünnek el az emberek a süllyesztőbe nap mint nap , igen kilátástalan módon , és ki tudja mennyien . Guruk és profik. Guru nekem az, aki megszűrve és uralva a dumapiacot kiokít rendre oktat , elhajt ha neki kedve szottyan , sunyin hülyének néz , titulál , amiben aztán nagyokat sziporkázni is tudnak /egyszóval: elméskedik/, és persze igen keveset ad át tudásából . Profi az, aki nagyon tisztában van vele hogy honnan hova jutott , és csendesen szemléli némi szomorúsággal a küszködöket, mert nagyon jól tudja, hogy képtelen úgy segíteni rajtuk ahogyan szeretne . Ezért aztán a profikat mi nem is láthatjuk . Azt hiszem most már kitünik az írásaimból: talán azért vagyok picit eredményesebb, mert én nem annyira a tudás , hanem a psziché felöl közelítve figyelem a chartot . Viszont ezt nagyon nehéz átadni/átvenni . A profi ezt tuti hogy észrevette már , mig a guru egyszerűen csak hülyének néz /XOM /
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 12:35
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#233
hat en is ezt mondom hogy szukseg lenne ha a tudasarol beszelne es nem vitatkozna
vitara, szemelyeskedesre nincs szukseg akarmilyen profi az illeto akkor menjen inkabb
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 12:40
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#234
Nagyon okos. A veszteseget mindnki elszenvedi. Ki elobb ki utobb tanul belole. En ezt mindig a lovaglashoz szoktam hasonlitani. Le kell esned a lorol ahhoz hogy igazan megtanulj lovagolni. Ha nem esel le akkor ugyanis az nem lovaglas. Csak kapaszkodsz es cipel a lo de nem iranyitod. Leesni akkor lehet ha elkezdesz lovagolni iranyitani kiprobalni a tanultakat es nem jon be. Valami hiba csuszik kozbe. Viszont ezek a hibak jelzik hogy haladsz egyaltalan hiszen csak az nem hibazik aki nem is csinal semmit.
A tozsden is csak annak nincs vesztesge aki csak ul es nezi a dolgokat es kozben lelkesen forumozik. Inkabb arra kell torekedni hogy a megfelelo poziciot tudd mindig felvenni, aztan azt kihasznalni maximalisan.
Ez azzal jar egyutt hogy a felismert vesztesges pozicikokat zarni kell tudni gyorsan.

Igen mtbgy ez nagyon nehez az OTP-nel mert ha manipulaljak akkor ugymond szandekosan lemennek az ismert vagy varhato stop poziciokba. AMi amugy egy likvid eros piacon mint pl a devizak nem tortenhetne meg. En ezert fordultam a deviza fele.
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 13:45
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#235
azt hiszem nem értettél meg. Megprobálom a saját utamat bemutatni. Nem a pénzért tőszdézem , v. devizázom.. Kiváncsi vagyok arra hogy én milyen vagyok.. Nem tradelek minden nap, mert elvisz ez az egész oda , ahova én nem akarom. Amikor már a tőzsde rángatja az életedet , akkor már megette a fene .. Azt gondolod hogy a profik v. a guruk most nem a híreket és a múlt heti összegzéséket bújják , nem e jegyzeteik a kigyűjtéseik felett osztályoznak , rendszereznek , válogatnak és semmi egyébre " nem érek rá !" felkiáltással a szobájukba zárkozva töltik a "maradék"napokat a nyításig? .. Vagy ez már beívódott családjukba , hogy Sz.Vasárnap x óráig nincs apu , mert " tőzsdézik" Mert hogy profi légy , az nem ám ingyért van ! Nem a kisujjukból rázták ki amit megtanultak , hanem baron nagy befektetéssel juttottak el oda ... De hova is ? Ez tök olyan mint a "fenntarható fejlődés" nevű maszlag .. oszt már nem 20 hanem 5000 atombombánk van , és pénzünk is van,de időnk és kedvünk sincs rá hogy elköltsük mert vissza kell érnem a zárásra /azaz az ötödik monitorra amit a Hang Seng /. " bocs drágám most megszakítjuk , de látom hogy az egyik laptopomon éppen zuhan a XOM "

pozició ? elvileg és gyakorlatilag bárhol fel lehet venni, de ha mákod van , akkor 5 -10 100 perc múlva zárhatód, vagy várhatsz mig odaér majd. De van erre az utobbira időd? Ugyanannyira nehéz a pozit ZÁRNI , mert az is egy kicsi művészet ..

15 re rakom -- most nem nyitok mert csúnya ..Látom te gané hogy merre mész behúzom meg ezt azt még csinálok vele )
5 re rakom , ok itt egy jó közepesen nagy sáv ettől-addig behúzon , és itt van most . átnézek a többire nem e történt valami állatság a bambula közben - nem történt . Vissza , -most ideért közben ticken nézem ki milyen erővel mozog a választott cuccom - jól mozog -nyitok . Drukkolok hogy ezalatt a kb,10 -15 perc alatt James most ne vegyen többet csak ugyanannyit mint az elmúlt negyedórában . tididim ..tadadam..tididim ...tadadam ..na jó itt kiszállok 285 pip megvan . Jöhetne visszafele is , de egyszer volt kutyavásár , ugyhogy nem adom vissza ami már az enyém . Mivel ez az Elliotnak ez már a harmadik szánkája nem kockáztatunk .De az is le van tójva ha továbbmegy / na ez a hiba !/ Mi a franc ebben olyan nehéz ? :))))
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 14:02
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#236
persze ez így dúrva , mert azé van még számos finomság , figyelni való ebben, és valójában ezért nincs közben nagyon tididim...tadadam :))
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 15:38
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#237
Ez megint egy nagyon jó felvetés, hogy mennyire uralja az életedet a kereskedés. Akiknek nagyon, azok még csak keresik az utat. Én szoktam azzal viccelődni, hogy megélni a tőzsdéről még csak hagyján, de mindezt család mellett, na az az igazi teljesítmény. Merthogy egész nap itthon vagyok, nincsen irodám, nincsen munkaidőm. Ebből következően én vagyok a puffer, akit mindig lehet ugrasztani, ha valami rendkívüli esemény történik. Márpedig az gyerekek mellett igen gyakran történik. Ha a család itthon van, akkor meg úgysem hagyják, hogy tartósan mással foglalkozzak. (Nem vagyok az a despota típusú családfő, aki bezárkózik a szobájába, és megtiltja, hogy zavarják.) Ezért a kereskedési rendszerem megalkotásakor komoly szempont volt az is, hogy bármelyik pillanatban határozatlan időre magára hagyható legyen. Ez hihetetlenül megnehezítette a dolgomat, rengeteg lehetséges utat eleve kizárt. Nagyon sokat dühöngtem ezen, mert sokáig úgy tűnt, hogy nem is tudom áthidalni ezt a problémát. Most viszont, hogy csodával határos módon mégis sikerült, nagyon örülök, hogy így alakult, mert így tényleg szabad maradtam, nemcsak a családi kötelezettségek irányába, hanem a saját szabadidőm is sokkal több, és gondtalanabb lett. Úgy érzem, hogy nem uralja az életemet a kereskedés, legalábbis rossz értelemben nem. Mert az természetes, hogy szinte mindig ekörül jár az agyam, nekem ez az élet legizgalmasabb szellemi kihívása. Meg az is igaz, hogy ha van nyitott pozícióm, akkor mindig jöhet az SMS, hogy lépni kell. De ez elég ritkán fordul elő, és kizárólag néhány megbízás módosítását jelenti, technikai dolog, semmiféle döntéshozatalt nem igényel.
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 17:20
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#238
Phxmike

1, nektek nem tetsző véleményt írtam, ez volna a kötözködés? semmi értelme ennek a topiknak, elhihetnéd, ettől még élesben ugyanolyan gyorsan lenullázódtok, mint ha nem lenne - de úgysem hiszed el ezt sem

2, valahogy úgy jön le ez az egész, mintha kikövelnétek a segítséget. pld :

"hat en is ezt mondom hogy szukseg lenne ha a tudasarol beszelne es nem vitatkozna
vitara, szemelyeskedesre nincs szukseg akarmilyen profi az illeto akkor menjen inkabb"

ezt mégis hogy gondolod? ha már pld Jegenye ír, elzavarjátok, mert olyat írt ami nem tetszik? ebből akartok tanulni? el innen aki nem azt mondja amit hallani szeretnénk?
gratulálok, ez valóban ígéretes koncepció

szükség lenne arra, hogy a tudásomról írjak? kinek? neked? neked, aki azt írja, hogy én állandóan kötözködöm, és mást sem tesz, mint kötözködik? herceggel, aztán a blogban is elkezdted (volna), ha nem használok radírt...szerinted az a leghőbb vágya bármelyik devizásnak, hogy itt most a ti kikövetelt segítségvárásotokat kielégítse?

legalább kérjétek meg az embert...aztán ha idejön valaki, tudjátok meg róla mennyire kompetens a véleménye, ha pedig olyat ír, ami nem tetszik, akkor ne intézzétek el azzal, hogy ez személyeskedés és kötözködés, és kiutáljátok, mint nem tetsző véleményt

3, segítettem már...észre sem vettétek...továbbra is pancsoltok a 36 %-ban , megköszönni nem kell...észrevenni illett volna, nem szoktam a levegőbe dumálni, viszonzásképp velem fölényeskedsz?
.
4, ezen a fórumon találhattok több topikot, ahol évek óta ezzel foglalkozók írták már véresre az ujjukat, nem említek meg senkit, annyi fáradtságot sem vettetek, hogy ennek utánanézzetek....

Eltakarodtam. Boldog karácsonyt.
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 19:32
#239
Köszönet jegenye és inflexió, hogy olvashattunk Titeket. Jó lenne többször is.

Boldog Karácsonyt!
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 21:24
Előzmény: #237  Törölt felhasználó
#240
"játszva" valamivel /bármivel/ élni , vagy a "meg akarom" , "muszáj nekem is" - nagy a különbség ... Emlékszem arra , hogy az orosz nálunk az ált. isk és a gimiben kötelező volt .Alig tanulta meg közülünk jól , beszélhető szinten valaki . Ma a fiam 12 éves 7 -kes és angolból azért kitünő , mert a nettes játékok miatt szinte észrevétlenül megtanulta az angolt szinte folyékonyan no és persze amerikai érthetetlen hülyén :)) . Lányom 16 évesen a középfokut tett le három hete immár , ugyhogy érettségiznie sem kell belőle . ugyanakkor svédül is jól tud , és mint az isk-jában kötelező a franciából is kitünő.. És mindezt azért mert érdekelte , majdhogynem szórakoztatta őket . . Tehát aki görcsöl és muszájból, annak sem elérhetetlen, csak jóval nehezebb, izzasztóbb a dolga ..

A tőzsde vagy a forex nagyon sokszor ténylegesen az ember natur természetével ellentétes dolgok megtételére sarkallja . Olvastam valahol: a szüleink arra neveltek bennünket , hogy mindig nyerjünk , lehetőleg az elsők között legyünk . Hacsak egy ponttal is, de mindig nyerjünk . Legyünk jók és tünjünk ki a többiek közül az előírtak produkálása által. Éppen ezért a long az ember természetéhez sokkal közelebb áll, mint a short . Nyerni jobban szeretünk, mint tartozni..

Az ember individualista / és főleg akik tőzsdével foglalkoznak/ és nehezen hajlandók követni a trendet vagyis a csoportszellemet. Úgy gondolják , hogy ennél -és csak ők - valamivel többet látnak a világból , ezért mindezektől eltérően hajlamosak a nem trendkövető pozit is felvenni a legtöbbszőr . Ezért itt bukik el a legtöbb ember .

Régebben demóban kiprobáltam : nem nyitottam ki semmit és vettem ezt azt , összesen háromfélét , három pozit nyitva / nem is emlékszem hogy mit /. Pontosan egy óra múlva az összt bezártam . Majdnem fele arányban nyertem, ill. veszettem . Megcsináltam az akkori tudásommal ugyanezt mégegyszer . Az eltelt óra múlva az eredmény brutális volt : akkorát buktam mindegyiken mint ide Lacháza..Aztán ez nem hagyott békén és újból majd újból és újból de nagyon sokszor megcsináltam ugyanezeket . Az eredmény az lett, hogy jóval több veszteséget produkáltam érdekes módon akkor, amikor a tudással probiztam, mint amikor vaktában . Ekkor tanultam azt meg : a saját énem, természetem az , ami a pozi felvételét a legnagyobb részt befolyásolja . Tehát mig a véletlenszerűnél 0 volt a tudás szerepe , addig a tudásommal ami mondjuk legkevesebb 0,5 volt - jóval többet vesztettem . A nagyon sokszori próba azt szűrte ki, hogy ugyan a véletlenszerű ,de viszont az anyagtalan "tudás" is becsúszhatott a véletlenek közé . Ez nagyon furi egy tapasztalás volt .. Pedig az alapvetőket tudtam, mert a rv. piactól ebből a szempontból nincs ez azé olyan messze .
A flash trade az amikor ott abban pillanatban érzed az árat, de ahhoz meg minden kell , és elmondhatatlan hogy abban a pillanatban amikor elhatározod , mennyi az annyira sok az amit figyelsz egyszerre . Úgy az utsó és azelötti gyertyák szinének összesége és különbözősége a kanócától vagy fazonjától kezdve az együttállásokig trend képe a volumen a sávon belül /és még sok más is /. Nos ...ahol éppen az ár tickkel egyet aztán mégegyet ... arrafele amire várod és .... És ez az a pont ahol az összesürűsödött összegyűjtott anyaggal a fejedben nyomod , vagy nem a egereden azt a gombot . Ha viszont ebből az anyagból egy is bizonytalan, akkor el fogod mulasztani a megfelelő időpontot . és ha néhány tizedmásodperccel is, de késöbb klikkelsz ami az addigi rendedet felborítja .De ekkor már tudod is : ami eddig 100% volt, az most már 50 de lehet hogy még kevesebb a megjátszható esélyed . Ekkor már elöbb fogod a pozidat zárni , és stb,stb, stb. Nos ezen is elspekiztem.. hogy miért a klikk utsó tizedmsperce elött bizonytalanít el az az egy , ami soha nem elöbb , hanem mindig pontosan akkor, és abban a helyzetben jön elő.. És igaz e az az egy ? / ismerős?/

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek