Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2018. 06. 20. 10:29
Előzmény: #1497  Boole
#1500
1)GLD temaban a tiednel valamivel eroteljesebb mozgasokat varok. 
A szukulo haromszogben oscillalas meg honapokig tarthat, az 1350-1150 savban. Most eppen lefele.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180620v00oqom4u.jpeg
.
A hetes chartnak ezt a valtozatat mar sokszor rajzoltam, es most sem tudok mast gondolni : meeg hetekig lefele megyunk, az ABCDE=(B) formacioban a D pont fele. Ami 1160-1210 kornyeken lehet . Onnan meg egy E hullam felfele, talan 1250-80 savba. Nos, azutan az Elliott formacio egy nagyobb, 1-3 eves ujabb esest prognosztozal, a (C) hullamban. 
.
Azt gondolom, hogy lesz majd jo alkalom venni fizikait. De az meg odebb van, majd par ev mulva. Kell meg sok evnyi  ido ahhoz, hogy az inflacio tenyleg fajni tudjon, es meglokje rendesen a GLD keresletet. De  addig a mostani korrekcio tartani fog, es a fo trend lefele van. Szoval bizom abban, hogy 1000 alatt fogok tudni venni fizikait. Nem az iden.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180620v00oz5v74.jpeg
.
2)Az Olaj kilatashoz csak annyit, hogy kizartnak gondolom, hogy OPEC meg egyszer elkovesse azt a hibat, amit 3 eve: hogy megprobaljak ar-versenyben tonkretenni egymast. Az nagyon nem jott be a Saud es Putin csapatnak, csak a fracking mufajosok kerestek rajta. 
.
Ehhez kepest a mediakban ennek a varakozasnak az  echo-jat olvasom most: mindegyikben jo nagy mertekben emelni varjak a kitermelest. 
Nos, az emeles meglesz, de aligha  tobb mint Iran es Venez kieses potlasa. Az nagyjabol 500e-800e hordo. Az iden napi 100M hordo olajfogyasztas van, es van 1% koruli kereslet novekedes. Az ujabb 1.0 M hordo. Tehat ha a kitermeles novekmeny nem tobb 1.5M/nap hordonal, akkor meg csak szinten tartas van.  Ha kevesebb ennel a novekmeny, akkor tovabb szoritjak,  az olajtarolokban a tartalekok csokkennek, az arak mennek ujra fel.Ezzel a szemuveggel kell majd nezni a szamokat.
.
3)Ugyanez a gondolaterosodik meg, ha WTIC arat osszehasonlitom  ARANY es SPY arazasaval.
.
Az olaj sokkal olcsobb mint az arany. Itt az ollo bezarodas iranyu mozgas a valoszinu: arany le, olaj fel.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180605v00oh90fi.jpeg
.
A reszvenyek relative sokkal dragabbak mint az olaj. Itt is a szetnyilt ollo bezarodasara szamitok.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180604v00oefwgj.jpeg
lngnl 2018. 06. 20. 10:00
Előzmény: #1490  Törölt felhasználó
#1499
Mivel energia iparban dolgozom, nekem mindig szurja a szemem amikor ilyeneket irtok:
"Fizikus baratoddal egyetertek uranium ara elobb-utobb fel fog menni mert nagysagrendileg (tobb 10,100 ill. ezerszeres hatasfokkal) jobb hatasfokkal lehet energiat eloallitani vele mint barmi massal amit jelenleg ismerunk."
" Borozgatás közben mindig elemezgetjük a piacokat és mindig megállapítjuk, hogy a villamosenergia előállítására a legolcsóbb megoldás az atomerőmű."
Eromuvi projekteknel az LCOE a meghatarazo, ez mondja meg hogy az eromu eletartamara mennyibe kerul egy kW energia eloallitasa. Ebben az atom egyaltalan nem jobb mint barmi mas. Nezzetek meg egy szimpla LCOE tablazatot, radasul jon ra ugye a risk amit az uran felhasznalasa hoz.
Masik hogy az atomeromuvek hatasfoka a legrosszabb az osszes kozul. Jelenleg ha a megujulokat nem nezzuk akkor a kombi ciklus a lejobb a maga cca. 60% os hatasfokaval.
Egyebkent en szemely szerint az uranra nem fogadnek hosszu tavon. De ugye ez az en sajat velemenyem:)
Boole 2018. 06. 20. 09:34
Előzmény: #1497  Boole
#1498
Az USA indexek időbeli kifutása is azt mutatja nekem, hogy nem ennyi volt a részvénypiaci rally, hanem valamikor 2019. inkább II. felében lesz a megingás, amely már komolyabb eső piacot eredményez. Most 2018. II. félévben inkább csak egy kicsi döccenőre számítok.
Boole 2018. 06. 20. 08:31
Előzmény: #1496  pomperj
#1497
Azért a gold mozgása kezd árulkodni. Nagyon úgy néz ki, hogy ha marad ez a dinamika, akkor valahol 1240-1250 USD között lehet az alja, és akkor kb. júliusban lehet egy felfelé kör, aztán meglátjuk, hogy a háromszöget felfelé áttörjük-e vagy csak egy korrekció volt és kezdődik a lefelé trendelés.
pomperj
pomperj 2018. 06. 19. 21:34
Előzmény: #1489  pomperj
#1496

Ugy tunik juni.14 ota tarto kis wave(iv) korrekcio lefele keszen van NASDAQban es SPY-ban is. 
Innen meg egy par napos rally lehet. NASDAQ-ban uj ATH, az SPY-ban a (iii) hullamcsucsa tehat 2791 szint fole. Legvaloszinubben SPY=2802 kornyekere vagy picit fole. 
Aztan lesz igazan erdekes.
Boole 2018. 06. 19. 20:56
Előzmény: #1492  Tibi0002
#1495
Bár Én Camecoban nem vagyok azért olyan über optimista, mint itt többen is. Szerintem olyan 24,5 USD van benne 1-4 év távlatában. Egyelőre többet nem látok benne.
Boole 2018. 06. 19. 20:51
Előzmény: #1492  Tibi0002
#1494
Ebből csak a Cameco tetszik. Ebből nekem is van hosszúra. Van még RIG, NE, Kinross, Goldcorp, Yamana, New Gold, Anglogold, Mcewen, Barrick Gold, Silvercorp, WATT, Tahoe, LAC. A WATT-ot szerintem ki fogom tenni, mert ha valami nem történik hamarosan, akkor 1-2 év és elfogy a zseton. Komoly stratégiai befektető kéne vagy felvásárlás.
Tibi0002 2018. 06. 19. 18:22
Előzmény: #1488  Boole
#1492
És konkrétan bányászokat vettél, vagy esetleg fémfeldolgozókat? Ebből a szempontból én egy kicsit rokon területre, az újrahasznosításra is koncentrálok, idővel (talán csak recesszióban) vissza szeretném vásárolni a Waste Mgmentet, és hasonló szektorbelieket. Bányászos cégeim: Compass Minerals, BHP Billiton, és a Cameco. :) Hátha van átfedés a tieiddel.
bobsurf
bobsurf 2018. 06. 19. 18:21
#1491
Ha ma is visszarángatják, akkor morcos leszek!
Amúgy mire örömködnek? A parókás paprikajancsi visszavonta a mestertervét?
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 16:56
Előzmény: #1488  Boole
#1490
;)
Fizikus baratoddal egyetertek uranium ara elobb-utobb fel fog menni mert nagysagrendileg (tobb 10,100 ill. ezerszeres hatasfokkal) jobb hatasfokkal lehet energiat eloallitani vele mint barmi massal amit jelenleg ismerunk.
Rezben nem vagyok biztos de kizarni sem tudom, az en hianyos informacioim szerint grafin (graphine)-ban vannak nagyon erdekes lehetosegek, bar az igaz hogy erre akar 20-25evre is szukseg lehet, de gyermekeimnek ezt ajanlanam hogy ezzel kapcsolatban gyujtsenek informaciot ill. biotechnologia.
pomperj
pomperj 2018. 06. 19. 16:45
#1489

Careful, wait a little more to start the SHORT fire. YES, still wait a little.
.
 
In NASDAQ100 the critical is 7100, we are not there yet. 
In DOW we are already overlapped, so probably wave (2) is completed. And  DOW goes hard down in wave (3).
In SPY a close below 2740 would be a critical, safer short signal, we are not there yet. 
.
SO, we have huge divergences now in different Indexes. 
This drop might be the market's last trick to trap  the too-early shorties.
Careful.
.
Boole 2018. 06. 19. 16:03
Előzmény: #1487  Törölt felhasználó
#1488
Teljesen egyetértek. Én egyébként is úgy álltam neki a bányászokhoz, hogy ez egy ismeretlen terület, ezért széles portfóliót alakítok ki. Eredetileg arra számítottam, hogy a portfolóiból 2 cég a futamidő alatt csődbe jut, 2-3 minuszban lesz, 2-3 lemaradó és a többi hozza meg a várt eredményt. Eddig 1 csőd közeli helyzetbe került, de idejében észleltem a várható kimenetelt, ezért ebből 20% veszteséggel kiugrottam, azóta már az 1/7-re esett. Mivel széles a portfólióm, ezért ez a 20% kb. 0,5%-nak felelt meg. A többi várakozásom egyelőre pont helyén van. Úgy terveztem, hogy a portfólió az egészhez mérten 30%-nál több veszteségben ne legyen a legalján, tehát a legrosszabb helyzetben. Az Infineonnál is nagyon sokat kellett várnom. 1 EUR alatt vettem és nem volt jó nézni 0,4 EUR alatt. Azonban amikor talpra állt, mennyivel szebb volt. Nekem egyébként nagyon rossz véleményem volt az aranyról. Három évvel ezelőtt még egy régi letűnt kor vágyakozásának tűnt. Ma ezt már másként gondolom, de még mindig bennem van a régi gondolat alapvető elemei. Fizikus barátom ma is azt mondja, hogy a réz lesz a legfontosabb fém, az aranyat is képes lesz leváltani az ipari felhasználás területén. Az olajról is az a véleménye, hogy 30-35 USD-t ér és nem többet. Borozgatás közben mindig elemezgetjük a piacokat és mindig megállapítjuk, hogy a villamosenergia előállítására a legolcsóbb megoldás az atomerőmű. Az urán egyszer fel fog menni. Az olaj pedig mielőtt a háttérbe szorul, nagyon fel fog menni. A kérdés, hogy az utolsó nagy olajrally volt-e ez vagy még ezt követően fog jönni.  Nekem és neked is nagy szerelmünk a tőzsde és nem csak a pénzért csináljuk. Mindkettőnknek van már annyi tartaléka, hogy ha szerényen is, de már megélnénk. Többet megenni és meginni már nem tudunk a mostani mennyiségeknél. Ami fontos volt már megvettük. Ami meg beesik, azt tisztelettel elfogadjuk. Gondolkozunk, spekulálunk, néha eszünkbe jut egy-egy jó gondolat, pl. kobalt emelkedése a Litium kereslet miatt, stb. 
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 15:28
Előzmény: #1486  Boole
#1487
Szia,
Tudod a kereskedesben az a legnehezebb hogy a piac ujbol es ujbol tesztel, mentalisan, erzelmileg, fizikailag stb.stb.
Hozzam kozelebb all a kereskedesben a short-olas; viszont eleg valogatos lettem az evek alatt es szeretek azon az oldalon poziba lepni ahol a hozam/kockazat arany asszimetrikus es engem segit hosszu tavon.
En shortoltam az aranyat amikor 1700-1695-ot letorte.(ma mar nem tennem ugyanezt).
A nemesfem banyaszokkal en 2014 elejen kezdtem megismerkedni, mert az egyik kvantitiv strategiam folyamatosan aranybanyasz cegek veteli jeleit adta (itt au-ban)
.Mivel feltunt hogy ezek a cegek hasonlo dologgal, es ugyanabban a szektorban vannak ezert utana neztem hogy miert is kapom ezeket a jeleket.
Majd miutan eltoltottem eleg idot informacio szerzessel, ugy dontottem az egyik strategiamat csak erre a szektorra fogom fokuszalni.Tobb mint 300 ora es ket szamitogep tesztelte a strategiamat ezen a szektoron.
Majd az eredmenyek kiertekelese utan ugy dontottem, hogy neki allok kereskedni ezt a strategiat az arany banyaszokon.
Szamitasaim szerint minimum 12-15%-os eves hozam/ev maximum DD:30%; talalati arany 40-45% es a sort folytathatnam.Az elso 9-18honapban ha nem is jartam meg a poklot,de ahogy 1 mehanikus trendkoveto strategiahoz illik folyamatosan zartam a veszteseges pozikat es folytattam a strategia koveteset.A 30%-os DD helyett volt olyan nap amikor a portfolio DD-je elerte a 30,45%-ot.Mar eppen teszteltem az eredmenyeket a laptopokon es probaltam rajonni hol szamitottam el magam (100 portfoliora vetitve a 67. heyen szerepelt az en portfoliom eredmenye) majd jott 6 honap es a 30%-os DD-bol hirtelen lett tobb mint 240%-os profit; arrol nem beszelve, hogy az amcsi piacon levo portfolion kevesebb mint 5 honap alatt lett tobb mint 55%-os profit.
Nyersanyagok es szektorok kereskedese azert nehez mert honapok akar evek telhetnek el anelkul, hogy az ember komolyabb eredmenyt tudna felmutatni, majd jon nehany honap 1-2 ev es az ember kamatostul megkeresi a profitot, penzt.
Mar eleg reg nem kereskedem 1h alatt, sot a kereskedeseim 90-95%-a 2napnal hosszabb idotartamu, ha en zarok egy pozit 2 napon belul, az azt jelenti hogy a piac a piacra lepesem utan azonnal fordult, ellenem ment es a vesztesegbol minden egyes percben oraban a veszteseg novekszik.
Nem tudom, hogy mikor fog az arany ill. arany banyasz szektor ujra szarnyalni, azt tudom, hogy junius szezonalisan a leggyengebb idoszak es en ezt junius vegen es a kovetkezo honapokban vasarlasra forditom.
(rv-ben nem szoktam veszteseges poziciokban novelni a pozicio nagysagat); veszteseges pozikban en csokkentem a meretet vagy zarok.
Azonban ha van 1 poziciom amin nyeresegem van majd a nyeresegem egy reszet vissza veszi a piac es szezonalisan 1 gyenge idoszakban vagyunk, akkor igen is vasarlok a nyereseges es legerosebb cegekbol.
Egy ceg nem csak ugy tudja felulteljesiteni a piacot ill. szektort hogy emelkedesben gyorsabban emelkedik, hanem ugy is hogy esesben, medveben kevesbe esik esetleg felulteljesiti a szektortarsakat.
Mivel mar jo ideje kereskedem, tudom hogy a celomhoz nem egyenes ut vezet, magyarul nem minden evben erek el 12-15%-ot, van olyan ev amikor 50%, van olyan amikor 5% olyan is amikor 200% es olyan is amikor -10,-15 esetleg -20%-os eredmeny.Szamomra 24,30 ill. 36honapos idotav strategiatol fuggoen ahol mar a benchmarkot, szektor atlagos hozamat felul kell teljesitenem.Ez nem jelenti azt 100%-san hogy 24 honap utan biztos profitom van,de az eselyem 75-80% folott van hogy jobb eredmenyt erek el mint mondjuk a benchmark; es ha a benchmark eredmenye erre az idore -10% akkor akar a -5%-os eredmeny is jonak szamit.
Jelenleg az eredmenyem 14,93%-os eves hozam 5 evre (ezzel a strategiaval), ha a kovetkezo 8 honapban semmit nem erek el.
Van olyan strategiam ahol 30honap utan mar 90%-os valoszinuseggel verem a piacot.
Persze mindenki arrol almodik es azt szeretne hogy amikor neki all kereskedni akkor a kovetkezo nehany evben minnel nagyobb nyeresegre tegyen szert, es idonkent belenyul az ember, mert jol idozit es nehany ev alatt keres tobb szaz%-os nyereseget,de az esetek nagy reszeben ez sajnos nincs igy, milyen konnyu is lenne ha ilyen egyszeru lenne ez az egesz, es igen az embert folyamatosan teszteli a piac es aki nem teszi fel idonkent a kerdest: hogy miert is csinalja ezt az egeszet?, mennyivel egyszerubb lenne mondjuk csak meccset nezni, vagy moziba jarni mert vannak idoszakok amikor az ido, befektetett energia, a koltsegek, vesztesegek nem allnak osszhangba az eredmenyekkel; es a masik oldalon ott van hogy vannak olyan hetek honapok, esetleg 1-2 ev amikor szinte barmihez nyul az ember penzt csinal vele, es nem erti az ember hogy miert is nem foglalkozik ezzel mindenki.
2015decemberetol kozel 6honapig ez volt a legjobb szektor, majd 2016juniusatol-2018  akar decembereig lehet hogy semmi erdekes nem tortenik, sot az is lehet hogy 2019 ev vegeig nem csinalunk uj csucsot.
En megtettem a tetet, es a piac mar szamtalanszor turelemre tanitott, aki csak a penzert csinalja az elobb-utobb ugy is feladja,de tudom hogy te es en nem csak a penzert hanem a mentalis kihivasert is csinaljuk.
A penz pedig idovel ugy is jon.
Boole 2018. 06. 19. 12:22
Előzmény: #1485  Törölt felhasználó
#1486
Akárhányszor nézem át a chartokat, mindig arra jutok vissza, hogy ez az egész csak úgy lehet logikus, ha az arany beesik, az USA indexek meg emelkednek tovább még egy ideig.
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 10:28
#1485
Most ahogy nezem jo nehany index elegge gyenguskan kezd, talan nem volt hiba tegnap adni a SPY melle egy kis NDX-et; ami bant hogy nehany napja zartam a Daxli shortom utolso 1/3-at.
pitcairn2 2018. 06. 19. 10:26
Előzmény: #1474  hellforceone
#1484
ha egy kissé találékonyabb lennél akkor megnéznéd a reglapomat:)
+ arról se feledkeznél meg, hogy én nem arról írogatok, hogy mi lesz holnap vagy 2 perc múlva (lövésem nincs róla...), hanem arról, hogy nagyobb léptékben nézve mi van...
afelelől szentül megvagyok győződve, hogy az USA részvénypiac példátlan, extrém buborékban van...
nagyobban mint az 1929-es...
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 10:25
Előzmény: #1479  pitcairn2
#1483
koszi
pitcairn2 2018. 06. 19. 10:23
Előzmény: #1478  Törölt felhasználó
#1482
macrotrends.net
a 4 USD azonban tuti
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 10:21
Előzmény: #1474  hellforceone
#1481
Szia, szerintem ne ird le pitcarn2-ot.
Velemenyem szerint a velemeny kulonbsegek abbol jonnek, hogy kulonbozo elet tapasztalattal rendelkezunk, kulonbozo csaladi haterrel es gondolkozassal.
En 2000-ben kezdtem amikor is aranylag komoly dolognak szamitott ha valakinek a Concorde-nal volt szamlaja az en eletkoromhoz viszonyitva.Nem kellett 9 honap se hogy a brokerem altal javasolt rv-ek erteke 30%-ot essen; nalam ott befejezodott, hogy broker tanacsara hozzak penzugyi dontest; de jobb 20-as evei elejen az embernek 1 ilyen hibat elkovetni mint mondjuk az ember 40-es eveiben.
Az hogy ki hogyan all a piachoz, nem csak a kockazatturo kepessegetol fugg, hanem hogy milyen csaladbol, milyen korulmenyekbol jott, milyen kemenyen kellett dolgozni a penzert es megtakaritasaiert.
Az egyik legfontosabb tenyezo hogy amikor valaki piacra lep akkor az elso 1-3evben milyen tapasztalatokat szerez.A 20-as evei elejen jaro ember mindig sokkal optimistabb mint mondjuk egy 30-as es sokkal de sokkalta mint egy 40-50 eves ember.Fiatalabb korban nagyobb szukseg van onbizalomra, mert az elet tapasztalatot valahogy karpotolni kell, nyilvan igy az ember sok hibat elkovet es az onbizalmat szep lassan az elet tapasztalat altal kialakitott magabiztossag veszi at.
Ha valaki 1987-ben kezdett esetleg 2000 nyaran, vagy eppen a GFC-ben akkor egeszen mashogy nezi a dolgokat, mintha valaki 2010-ben.
Befektetes ill. kereskedes nem csak arrol szol hogy mekkora hozamot erunk el hanem, hogy mekkora kockazattol vagyunk kepesek magunkat tokenket megkimelni.
Hiaba keres valaki 10,20,30%-ot 1 evben ha utana elveszti a befekteteseinek 40,50,60%-at.
Olvass el 1-2 Koszto konyvet vagy hallgas meg nehany regi veterant, ne olyat mint en mert en csak 17eve vallalok teljes felelosseget az osszes befektetesi dontesemert.Olyanokat akik mar 30,40 esetleg 50 eve a piacon vannak.
Pitcarn2-nek igaza van abban hogy egy nap nagyon dragan fogunk ezert megfizetni ezert az almok futasert es a tobbseg felelosokert fog kialtani.Azt hogy mikor senki sem tudja.
En se ertek vele mindenben egyet, na nem azert mert nekem van igazam, hanem en mashogy latok dolgokat es o is mashogy lat dolgokat.Viszont arany-ezust-el kapcsolatban szerintem igaza van mint ahogy a monetaris politika es a jegybanki almokfutassal kapcsolatban is.
En peldaul minden embert felelotlennek tartok aki nem rendelkezik min. 10%-os fizikai nemesfem portfolioval, sot elitelem azokat akik majd a balhe utan fognak karogni.
Kapitalizmus es piacgazdasag megfelelo penzugyi ismeretek nelkul 1 kokorszaknak felel meg.Aki pedig nem rendelkezik megfelelo penzugyi ismerettel (nem rendelkezik fizikai nemesfemekkel) az elobb-utobb komoly vagyon vesztest szenvedhet el.
Sajnos nem csak mo-on,de a vilag nagy reszen az emberek minimalis vagy meg annal is kisebb penzugyi ismerettel rendelkeznek.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek