Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 01. 23. 16:28
Előzmény: #14699  boxika
#14700
Nekem az a meglátásom, hogy nem a solar cégek mennek általában, hanem ott is a növekedésiek (pl. SEDG, megtámogatva rózsás elemzői véleményekkel), melyek speciel solar szektor tagok.
boxika 2020. 01. 23. 15:50
#14699
Olajos cégek esnek, ilyenkor a solar cégek mennek. Lásd tavaly nyáron is.
kukker 2020. 01. 23. 13:21
Előzmény: #14697  Törölt felhasználó
#14698

Oké, a manipuláció azért mindig létezett, de nem hiszem, hogy ennyire erős lenne és ennyire számítana.
Bár ki tudja, régen azért volt ellenállás a negatív hírekre mert majd jön a FED bácsi és megment, de úgy hiszem, most átment nagyon pesszimistába minden, most lehet majd bármit mondani, nem gondolom, hogy fordítani lehet azon, ami el fog most kezdődni.
Egyébként meg az értékalapú és hype alapú elkülönülést teljesen így látom már nagyon régen, a híreket és a hangzatos jövőt veszik meg iszonyú pénzekkel és tolnak némely vonatot tovább és tovább....
Viszont úgy gondolom, hogy ha most megindul minden, akkor az visz mindent - ugyan úgy értékalapúakat is - és a visszarendeződésnél/letisztulásnál fognak most szerepet kapni.
Csak ez nem egy-két nap vagy hónap lesz....
Törölt felhasználó 2020. 01. 23. 12:58
Előzmény: #14689  kukker
#14697
A mesterségesen alacsonyan tartott ár esetében nem feltétlen (csak) direkt piaci manipulációra gondolok. Pl. nálam ebbe a körbe tartozik a shale-hype, amikor a shale kitermelésbe ömlik a pénz, úgy, hogy tudván tudott annak gazdaságtalansága, és az egyszeri elemzők "kissé" részrehajló módon tolják a kereékpárt. Vagy az ominózus Goldman elemzés, amiben a randomname().virus miatt kijelentik, hogy 3$-t fog a WTI esni. lol
Az meg, hogy az olajszektor viccesen alulértékelt, kit zavar... Maximum a a befektetőket, de ugyebár a békákat sem kérdezik meg, hogy lecsapolható-e a mocsár. Néhány felszámolás nem tragédia...
A mesterségesen lenyomott olaj (és gázárhoz): ha ugyebár ezen fosszilis energiaforrásoknak nem lenne jövője (mint ahogy a jelenlegi narratíva és árazás mondja), akkor ugyebár mondjuk a solar szektornak kellene a maihoz képest 10-20-szorosan árazva lennie. Mert hát energia mégiscsak kell valamilyen forrásból, ha csak perpetum mobile-t nem találtuk fel időközben. Nézd meg a JKS-t, P/BV=0,75, vagy CSIQ, valahol a P/BV 1 körül van. Túlárazásról nemigen lehet beszélni. Kétségtelen van olyan solaros cég, ami magasabban árazott, de messze nem annyira, ahogy az olaj-gáz forgatókönyvek sugallnák.
Tibi0002 2020. 01. 23. 12:57
Előzmény: #14686  Törölt felhasználó
#14696
Szerintem a gondolatmenet minimum egy helyen, az összeesküvés elméletnél hibás: miszerint egy láthatatlan kéz képes a világpiaci alapanyagárakat tartósan befolyásolni. 
jamukha
jamukha 2020. 01. 23. 12:35
Előzmény: #14689  kukker
#14695

Ezt 2 dolog döntheti romba:
-munkanélkülíség emelkedése, ami tovább terjed, amit nem tud megvenni az állását vesztett, annak az előállításához nem kell melós és így tovább
-infláció elszabadulás, az már semmivé teszi a mérlegfőösszegek és a jegybanki kamatok ösztönző hatását
1929 után 1937-ben jött a recesszió, számoltam a 8 évet, 2008 + 8, mi történt, semmi, teljes az USA-ban a foglalkoztatás és ennek ellenére szinte bérinfláció sincs, amikor magasabb bérekkel lehet kifacsarni a dolgozni sem akarók közül hajlandókat
Boole 2020. 01. 23. 12:34
Előzmény: #14693  kukker
#14694
eddig bejött... sajnos
kukker 2020. 01. 23. 12:28
Előzmény: #14691  Boole
#14693

Jamie morin
Nov 27, 2018 6:16PM ET
Big crash is coming in 2019...Global markets are over supplied with NG ....
kukker 2020. 01. 23. 12:27
Előzmény: #14686  Törölt felhasználó
#14692

"Aki készített már vállalatértékelést, az tudja, hogy az Excel minden elbír, és a legkönnyebb a vállalatértékelési modelleket úgy manipulálni, hogy a növekdésre irreálisan paraméterezzük. Így rögtön magyarázható a 300-as P/E mutató, csupán évi 100%os EPS növekedéssel kell számolni..."
És tudjátok mi a baj ezzel?
Így átszocializálták az embereket is, elképesztő, hogy leírsz egy józan rendszert egy fórumon, hogy  a mínusz 5 EPS, a 3-4-5 év veszteség meg mellé a jelenlegi 0,5-ről 2 dollárra - majd háromra - felszaladt ár nem realitás, nem jön ki, az nem érdekli az embereket, mert a "jövő" és itt vannak a "hírek" és te shortolsz, szóval csöndbe legyél.
Mindenütt ez van, erre lettek 2008 óta trenírozva az emberek és ezt látják csak. 
Semmit nem akartak javítani a rendszeren 2008-ba, hanem még rontottak csak rajta azért, hogy a haverokat kihúzzák meg kitömjék még jobban, a nagy része - a kisember - meg most fog egy sokkal nagyobbat cumizni, mint 2008-ban.
És nem, nincs normális eszköz semmilyen, mert eddig sem az volt, ami történt.
A király meztelen.
Boole 2020. 01. 23. 12:23
Előzmény: #14688  kukker
#14691
Utazom, mobilon nem látom (nagyon kicsi) mi van leírva? Köszönöm.
kukker 2020. 01. 23. 12:19
Előzmény: #14689  kukker
#14690
Hát ahogy nézegetem a hangulatot, szerintem ma újból esélyes 4-5 százalék mínusz az USA - főleg a kicsi - olaj és gázos cégeinél.
kukker 2020. 01. 23. 12:03
Előzmény: #14686  Törölt felhasználó
#14689
"Csak arról nem beszél senki sem, hogy miért nem lett infálció: szerintem azért, mert az alapanyagárakat mesterségesen alacsonyan tartják. Ennek legszebb példája az olaj. Ahogy a WTI 60$ fölé megy -bármi is történjen a világban, azt hihetetlen agresszivitással visszaütik. Azt hiszem itt zárul be a kör.
Szerintem a nyomott alapanyagárak nem a véletlen művei, hanem egy tudatos gazdaságpolitika eredményei: a high pressure economy elv megött az áll (csak erről nem beszél senki), hogy monteráis lazítás + alacsony alapanyagárak = gyors növekedés+ stabil infláció."
Na de most az összes olajos és gázos USA-ban küszködik illetve haldoklik az adósság és alacsony ár kombinációjában. 
Mit fognak csinálni?
Nekik nagyobb ár kell, az meg szembe megy azzal, amit vázoltál.
Ha meg nem lehet nagyobb az ár?
Csődbe mennek, ami megint banki problémát okoz, a hiány meg akkor visszaállítja az árat.(?) Vagy nem engedik?
Muszáj, mert aki megmarad a piacon annak törleszteni kell, még ha egyedül is marad, nem maradhat ez az összeg sem gáz, sem olaj árában.
Nem jó ez így sehogy sem, nem adja ki a matek.
Plusz minden más eszköz meg ott van a végső buborékban, az ép elme határán túl.
Az sem jó.
Ez sajnos "elcseszték, nem kicsit, hanem baromi nagyon....
És nem látszik más egyéb, mint az, hogy aminek kell, annak csődbe kell mennie.
kukker 2020. 01. 23. 11:51
#14688
2018-as hsz az Investingen - jobb oldalt sárgával körberajzolva - tegnap futottam vele össze, érdekességképpen:
http://keptarhely.eu/images/2020/01/23/v00/20200123v00ryonqd.jpeg
pomperj
pomperj 2020. 01. 23. 11:45
Előzmény: #14686  Törölt felhasználó
#14687

Koszonjuk, hogy megosztottad a gondolataokat.
Sokan gondoljuk hasonloan.
Törölt felhasználó 2020. 01. 23. 11:41
#14686
Eddig nem írtam a fórumra, de régóta olvaslak Benneteket.Szerintem nem kérdés, hogy egy pénzügyi lufin ülönk egy jó ideje. A montetáris lazítás  (bárminek is hívjuk, quantitative easing, vagy akármi) mindig pénzügyi lufit fúj, csupán az a kérdés, mely területen dudorodik ki a legjobban a lufi felülete.Én a mostani lufit bitlufinak hívom, mert a növekedési részvények, és azon belül is az informatikával kapcsolatban álló cégek a legtúlértékeltebbek. Egészen szürreális számokat láthatunk, és az áremelkedés lassan függőleges irányú lesz.Szerintem az ábra elárulja a lényeget.
http://keptarhely.eu/images/2020/01/23/v00/20200123v00r91j8g.png
A value részvények és a növekedésiek valahol 2014 környékén kezdek divergálni. 2016-tól a bitszektor már a növekdedésiekhez viszonyítva is fénysebességre kapcsolt (100-200-300-as P/E mutatók). Ugye ezt erősen gerjeszti az "elemzők" véleménye. Aki készített már vállalatértékelést, az tudja, hogy az Excel minden elbír, és a legkönnyebb a vállalatértékelési modelleket úgy manipulálni, hogy a növekdésre irreálisan paraméterezzük. Így rögtön magyarázható a 300-as P/E mutató, csupán évi 100%os EPS növekedéssel kell számolni...
Valószínű, hogy hol fog kiszakadni a lufi, a kérdés most már csak az, hogy mikor. Szerintem ez még akár 1-2 évig is eltarthat, és a divergencia egyre megveszekedettebb lesz. Hogy miért? Szerintem a kulcs 2018 december 24: itt tényleg úgy nézett ki, hogy a lufi kippukkad, de látható volt, hogy valakik a piac hóna alá nyúltak. Hogyhogy nem pont akkor hangzott el Trump szájából: kiváló vételi alkalom ez az alulértékeltség. A szóbeli intervenció tipikus példája és csodák csodája, a DOW a történelem legnagyobb abszolút emelkedését produkálta 2018 december 26-án 1086 pontos száguldással. Nem furcsa?
Látható, hogy a piac beomlását mesterségesen megakadályozzák, ameddig bírják (FED, Trump, valakik).És Trump(li) tovább nyomja a gázt. Minekutána a fiskális mozgástér elfogyott (110%-os államadósság), most már csak csak nitrot lehet adagolni a benzinhez, és így lehet gyorsítani. Pisztolyt kell a FED fejéhez tartani, és további monetáris lazításra kell rábírni. És még van némi mozgástér. Másrészt azt is látni kell, hogy a monteráris lazításnak azért van tere, mert az infláció kordában tartható.
Én pár évvel ezelőtt azt gondoltam, hogy a montetráris lazítás miatt az infláció elszalad. Nem ez történt. Csak arról nem beszél senki sem, hogy miért nem lett infálció: szerintem azért, mert az alapanyagárakat mesterségesen alacsonyan tartják. Ennek legszebb példája az olaj. Ahogy a WTI 60$ fölé megy -bármi is történjen a világban, azt hihetetlen agresszivitással visszaütik. Azt hiszem itt zárul be a kör.
Szerintem a nyomott alapanyagárak nem a véletlen művei, hanem egy tudatos gazdaságpolitika eredményei: a high pressure economy elv megött az áll (csak erről nem beszél senki), hogy monteráis lazítás + alacsony alapanyagárak = gyors növekedés+ stabil infláció. (Rövid távon, de ugye mint a klasszikustól tudjuk, hosszútávon mindenki meghal, tehát a többi nem számít) Plusz van még egy előnye a fent vázolt gazdaságpolitikának: alacsony alapanyagárakkal jól kordában tarthatóak a jellemzően alapanyagkitermelésből élő második és harmadik világbeli rezsimek (Putyin, Közel-Kelet, Afrika), legalább el lesznek foglalva belső ügyeikkel, amikből lesznek bőven, hiszen a szűkösség mindig problémákat szül.
Mindenesetre meglátjuk, hogy a gondolatmenet igaznak bizonyul-e.
Boole 2020. 01. 23. 10:06
Előzmény: #14677  pomperj
#14685
A TNOTE megy fel, az arany meg nem. Mi van itt?
kukker 2020. 01. 23. 09:44
Előzmény: #14683  Tibi0002
#14684

"Too big to fail"
Na, de ha ezt eljátsszák minden eseménykor, akkor mi értelme annak az adott cégnek? 
Vagy csinálunk egy olyat, hogy mondjuk csőd, megmentjük, 5 év múlva kifizeti a "megmentési pénzt" majd aztán 5 év múlva megint csődbe megy, megint megmentjük és a lemez forog körbe körbe.
Akkor nevezzünk át mindent "BKV"-nak, csak számozzunk, nincs szükség magánszektorra és felelősségre és elvárásra illetve teljesítményre.
BKV1, BKV2....stb-stb......
Tibi0002 2020. 01. 23. 09:37
Előzmény: #14682  kukker
#14683
A Too big to fail jelenséggel (megmentik, mert túl nagy) annyiban egyetértek, hogy ezzel közvetlenül és közvetve (dolgozók + beszállítók + ezek családja) több százezer ember nehézségén enyhítenek. 
Részvényesi szempontból pedig egyáltalán nem olyan kellemes, mint amilyennek tűnik. A Boeingnél ilyen bajnál lecsorogna az árfolyam 150$-ra (csak példa), aztán bejelentik, hogy 100$-on tőkét emelnek, és a következő évekre ez lesz a bázis. Sokan, akik 300-400$-on vettek, a bukóval mind finanszírozzák a megmentést.
kukker 2020. 01. 23. 09:21
Előzmény: #14681  Boole
#14682

"a TA nyugodtan kidobható, mert döntés kérdése lesz, hogy mi meddig megy, nem a TA és a fundamentumoké."
És innentől mi várható majd a tőzsdéken akkor, ha ezt meglépik?
Mi várható el az USA gazdaságtól?
Ez a "mindent és mindenkit megmentünk aki hibázik, és ez a jövőben megtérül valamikor"  hozzáállással felborítunk mindent a gazdaságban.
Nincs a hibás döntésért következmény, nincs számonkérés, a teljesítő számára meg nincs "jutalom", és ez a szemlélet megy az egész társadalomban, ami szétrombol mindent, ahol megjelenik.
Ami rossz, azt ki kell dobni, el kell felejteni.
Most a Boeing történet van itt például, ha ezeknek is betolnak pénzt, az is megint egy gazdasági torzítás, egy  romboló hatás.
Boole 2020. 01. 23. 09:15
Előzmény: #14677  pomperj
#14681
Egyébként most árulja el majd magát a FED, mert ha az SP500 egy 161,8%-os fibot is simán átvisz, akkor a TA nyugodtan kidobható, mert döntés kérdése lesz, hogy mi meddig megy, nem a TA és a fundamentumoké.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek