Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2020. 01. 19. 20:21
Előzmény: #14614  pomperj
#14620

folyt.
Lemaradt a 2 chart, ami a P/S mellett Bookvalue es Osztalek% ertekelesi dimenzioban
 mutatja az SP500ertekeltseget. Eleg vilagos: 2019 vegen az egyik legmagasabb ertekeltsegben van a piac, BV es D%   ertekelesi modszer alapjan is.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200119v00rgj9ab.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200119v00r0d95m.jpeg
.
4)Akarhogyan is van az evenkenti  pontos sorrend, a chartbol  nyilvanvalo, hogy valami tozsdecsucs kozelben vagyunk.
A kerdes az, ilyen helyzetben milyen portfoliot erdemes leginkabb tartani?
.
Azt lehet tudni, hogy a kotvenyek, a commodity-nyersanyagok, nemesfemek es a devizak nem kovetik szorosan a tozsdek mozgasat, azokban erdemes alternativat keresni.
.
a)A Kotvenyek az utolso 100 evben a legdragabbak mostanaban 
(mert a  kamatok a legalacsonyabbak), es bar a kotvenypiac csucsok orszagonkent  2-3 eve voltak, a kotvenyek minden orszagban a csucs ar alatt vannak 5-15%-al, szoval nagyon dragak. 
Nem jon szoba tozsde alternativajakent.
.
b)A nemesfemek 2011-ben voltak csucson. Most a csucs arak alatt van 25%-al. Nyilvan nem nagyon olcsok, de nem is extrem dragak. Aktiv  menedzseles eseten lehet jo idoszakokat talalni.
.
c) A commodity/nyesranyag Index viszont mar 13 eve volt csucson, es most alatta van 60% nagysagrenddel. Elso latasra  a commodity kinalhatja a legjobb Alternativ befektetesi eszkozt a tozsde tulertekeltsege idejen..
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200119v00rs7ce9.jpeg
.
5)Ha a commodity piacnak van a legkedvezobb arhelyzetben, akkor  a legfontosabb nyersanyag, az Olaj Tozsde egymashoz kepesti relativ mozgasat kell elemezni. Mert ha egyutt mozognak, akkor nagy baj lehet Olaj mufajban is, ha a tozsdek bezuhannak.
Nos, mit mutat a sokeves tapasztalat? Erdemes alaposan megnezni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200119v00r2olcb.jpeg
.
Az olaj es a Tozsde az idok nagy tobbsegeben szembe mozognak. 
De azokban a rovid idoszakokban, amikor a tozsdek a melypontjuk kozeleben jarnak, meredeken zuhannak, 
akkor az Olaj is esik..
.
Summary.
A tozsdek lemeno trendjei idoszakaban az Olaj talan a legjobb menekulo eszkoz lehet  
2020-21 tozsdecsucs utan.
A masodik legjobbnak a nemesfem latszik.
.
bluefrog
bluefrog 2020. 01. 19. 15:39
Előzmény: #14613  kukker
#14618
már én is néztem, és sajnos volt egy rossz köröm benne, de hamarosan kész a cup, és akkor...
McDee 2020. 01. 19. 11:10
Előzmény: #14614  pomperj
#14617
Nekem úgy tűnik, hogy az átlag félrevezethet bennünket. AAPL jelenleg a 7. decilisben van. Ezzel szemben az összes REIT a 10.-ben (elkészítettem a kimutatást legfrissebb adatokra és a decilisek nagyjából megegyeznek az általad közölttel), ahol már nem is egyszerűen növekedési, de leginkább momentum részvényeknek kellene lenniük. Talán ez is magyarázza részben, hogy a 2008-as visszaesés során a 10. decilis arányaiban kevesebbet eset, mint több alatta lévő (tudom, logaritmikus a skálázás) és különösen az 1., ahol leginkább utility és value részvényeknek kellene tanyázni.
Tibi0002 2020. 01. 19. 10:36
Előzmény: #14614  pomperj
#14616
Én ezzel arra utaltam, hogy álláspontom szerint főleg a jövőbeli pénzáramlás határozza meg az értékét, nem pedig az, hogy 5 éve mit adott el. Egyetértek, hogy vizsgálni kell a múltat, és valamelyest alapozni rá, de továbbra sem értek egyet a konkrétan említett párhuzammal. 
Boole 2020. 01. 19. 09:24
Előzmény: #14614  pomperj
#14615
Egyetértek. Szerintem a reflexitás miatt a legfontosabb az ár alakulása, a prosperitás miatt az értékesítés, a kilátások miatt az eredmény, profit, osztalék. 
pomperj
pomperj 2020. 01. 19. 09:05
Előzmény: #14604  Tibi0002
#14614
A valaszom az, hogy emberek vagyunk, es a invesztalas tevekenysegunkben az elso legnagyobb hibank az, 
hogy felejtunk. Nagyon sokat felejtunk. Harom peldat hozok erre.
.
1)2000-2008 kozott a gaz arak 6-8 USD szinten mozogtak, de pl. 2006ban 15 USD is volt. Ha akkor megkerdeztel volna barkit, hogy el tudje-e kapzelni, hogy 10 evvel kesobb 2.0 USD alatt lesz a gaz ara, akkor azt valaszolta volna, hogy teljesen kizart. Ma ezt mindenki elfelejtette.
El sem tudta senki kepzelni, hogy 4 hullamban zuhanni fog, az zuhanasok egyenkent kb. 2/3 nagysagrenduek, es most azzal szembesulunk 14 evvel kesobb, hogy a gaz ara 1.51 vagy 1.30 lehet iden nyarra?
.
Ami a gazzal tortent,  az nem ismetlodhet meg?
Tudjuk  hogy a gaz letfontossagu szukseglet manapsag, kulonosen az emberi elethez tel idejen,  es az aram termeleshez is,  hiszen kozel 1/4 reszt adjak a gaz eromuvek.
Ekkora bezuhanas , nos,  nem tortenhet meg mas termekkel es cegekkel? 
Mondjuk az egesz Sp500-al?   Dehogynem.
.
2)Az irod, hogy "  Az Apple piaci értéke és az 5 év alatt legyártott telefonjai összértéke között nem vonható párhuzam ".
Nem?  Eddig az osszes konyv amit invesztalasrol olvastam, abban a Price/Sales, P/S mutatot fontosabbnak es erteket a jovobeli ar-alakulassal szorosabb korrelacios kapcsolatunak tartja, mint P/E,  P/B, DCF es mas meroszamokat. Akkor most a "piaci ertek" nem a (P), es az " legyartott telefonjai ossz-erteke" nem a Sales (S)?   Dehogynem.
Es akkor most jon a lenyeg.
.
Vegyuk az SP500 osszes, mind az 500 cegenek P/S mutatoit. Rendezzuk sorba, a legnagyobbtol a legkisebbig. Aztan csoportositsuk  50 cegenkent egy-egy decilis csoportba . Igy lesz 10 csoportunk, mindegyikben 50 ceg P/S szammal. Vegyuk a decilisek atlagos P/S ertekelesi szamat, es rajzoljuk fel, hogyan alakult idoben 1985 ota. Jol mutatja, hogy viselkedik a piac a csucsok es melypontok kornyeken.
Igy nez ki. 
Sok tanulsaggal szolgal arra, hogy ez a mostani csucs formazas hol tart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200119v00rd1uu6.jpeg
.
3)Persze, vannak mas meroszamok a piac ertekeltsegre.  Azok mast mutatnanak?
Nekem regotat tetszik az, amelyk a P/B es az Osztalek hozam alapjan mutatja 2 dimenzioban es evenkent, hogy hol tartunk. Nos, lehet vitazni, hogy most van-e a maximalis extremitasnal, vagy esetleg 2007 vagy 2000 evben volt.
Ez a chart igy nez ki.
folyt kov.
kukker 2020. 01. 19. 08:56
Előzmény: #14611  pomperj
#14613
Én betenném melléjük - vagy inkább az első helyre - az AMD-t is a maga 266-os PE értékével.
kukker 2020. 01. 18. 17:11
Előzmény: #14480  Keffer
#14612

"Mindig, amikor írjátok itt, hogy milyen jó befektetés hosszú távra pl. a gazprom, akkor én mindig arra gondolok, hogy egy rendes globális beomlás esetén ezeknek is esniük kell, max. nem anniyt, mint a vezető usa részvényeknek,"
Nos, én meg ezt tartom, amit leírtam itt: #14476
Egy kis elemzés vagy viszonyítás a tegnapi napot nézegetve, természetesen hosszútávú következtetést nem vonok le, de véleményem szerint azért eléggé a racionalitásokat mutatja:
Natgas - -3,8%
USA olaj és gázcégek nagyjából átlag mínusz 4-5 százalékban zártak.
Gazprom USA-ban - tudom, ott kevesebb a forgalom - +0,22
Hétfőn USA nincs, meglátjuk London mit lép majd aztán meg a további irányt a héten és lehet a következő időszakban viszonyítani amikor konkrétan iparág-specifikus a hatás, negatív irányban USA-nál.
pomperj
pomperj 2020. 01. 18. 14:18
Előzmény: #14604  Tibi0002
#14611

Ha van ceg, amit shortolnek amikor SPY megindul le, 
akkor arra a listara Softbank es Netflix melle  az Apple kerul fel.
pitcairn2 2020. 01. 18. 12:40
Előzmény: #14593  pomperj
#14610
a mesterségesen generált "rákos daganat" mindenhonnan elszívja az energiát...
pitcairn2 2020. 01. 18. 12:38
Előzmény: #14588  Hathor
#14609
egy kissé pontosabban:
jóformán erőszakkal felpumpálták őket oda...
kukker 2020. 01. 18. 12:28
Előzmény: #14607  Sapadtarcuharcos
#14608
Ja, volt már "olcsó" hitel - CHF ugye - aztán láttuk mi lett.
Itt van egy friss hír, mai, ez is abszurd:
Amszterdam átvállalja a fiatal felnőttek adósságait
Amszterdam átvállalja a fiatal felnőttek tartozásait, hogy így vegyék le a terhet azokról, akik munkába állnának vagy a tanulmányaikat kezdik meg. A Guardian cikke szerint a holland fiatal felnőttek közül egyre többen vesznek fel hitelt – hasonlóan egyébként más európai országokhoz és az Egyesült Királysághoz –, ez viszont komolyan hátráltatja őket a munkerőpiacra való belépésben illetve felsőoktatási tanulmányaik befejezésében.  Az adósságok sok stresszt okoznak és a fiatalok esetében az adósságok gyakran meghatározzák jövőjüket – mondta Marjolein Moorman, Amszterdam alpolgármester-helyettese. Hozzátette, hogy ezeknek a fiataloknak a többsége hátrányból indult, és szerencsétlenség vagy tudatlanság miatt olyan helyzetbe kerültek, amiből segítség nélkül nem tudtak kijutni. Az újrakezdésben segít nekik a város.
https://index.hu/gazdasag/2020/01/18/amszterdam_tartozas_fiatal_felnottek/
Ez is semmi más, zabáld fel a jövőt, nem számít.
Majd nyomtatunk(?) pénzt.
Vagy ki fizeti a révészt (itt is)?
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2020. 01. 18. 12:18
Előzmény: #14603  kukker
#14607
Egyelőre a növekszik a pénzbőség a monetáris lazítás miatt. A bankokat ösztönzik a hitelnyújtásra. Az olcsó hitel beruházásokat és a háztartások fogyasztását ösztönzi!
kukker 2020. 01. 18. 12:16
Előzmény: #14603  kukker
#14606

Én anno 2008 előtt úgy egy-két évvel sokat filóztam - persze akkor még nem érdekelt nagyon a gazdaság illetve a világgazdaság - illetve voltak érzéseim a "mindenki vegyen fel hitelt ezerrel" érában, hogy itt valami nem kerek, túl szép minden így a világban, ez így nem biztos, hogy jó lesz.
Aztán jött az, ami.
Persze aztán lehet, hogy tévesen ítéli meg az ember a mohóság és a hype meg a "reklám" értékét és bőven lehet még nyugodtan folytatni ezt, amit csinálnak - Amerikában főleg illetve vezetve így a világot - és el leszünk még így jó pár évig.....
De nem tudom elképzelni azt, hogy nem lesz meg nagyon durván a böjtje.
Egyet tehetnének még meg az USA-ban.
Szerintem nagyon tervezetten és szépen lenne rá lehetőségük leengedni a lufikon, csak ez már megint egy olyan dolog, ami nem jár népszerűséggel és zsíros állással, és ezt nem fogja bevállalni senki, inkább az irány az lesz, hogy pumpa a vezetőség részéről.
De így meg akkor kívülről fog látszani majd, hogy a dollárnak nincs értéke, ezzel meg megint egy ön-tökönlövés lesz.
Erre meg maximum a háború - mi vagyunk az erősebb kutya - lenne egyetlen válasz, de az ma már nem járható út.
Nem tudom, de szerintem elkezdődött inogni az egész, én nem vagyok bizakodó illetve nem látom a reális és észerű, racionális működést, elvárást és konklúziót a piacon.
És úgy 70-80%-ban adom azt, hogy úgy két éven belül vége azzal, hogy elkezdődik egy igény hitelezői oldalról egy adott szegmensben és azzal beborulva az a rész visz majd mindent, ami hatalmasra van fújva.
LBalaton
LBalaton 2020. 01. 18. 12:13
Előzmény: #14598  pomperj
#14605
A piac beomlását kb. senki nem akarja a fejesek közül.
Borulna minden a világban.
Ezért van,hogy minden kissebb esést/korrekciót rögtön megvesznek,mert nagyobb zuttyot már nem tudnának megvenni.Akkor lenne a KO.
Azt,hogy ez meddig mehet??
Kb. az első váratlan eseményig.
Ami 1 nagy USA földrengéstől (Szt.András törésvonal nagyobb mozdulás)a nagy terrortámadásig bármi hasonló kaliberü eseményig bármi lehet.
Jelenleg ez a helyzet.
Orrba-szájba tolják a lóvét a piacba,csak hogy ne dőljön össze a kártyavár.  
Tibi0002 2020. 01. 18. 12:08
Előzmény: #14596  pomperj
#14604
Az Apple piaci értéke és az 5 év alatt legyártott telefonjai összértéke között nem vonható párhuzam.
Abban egyetértünk, hogy elég magasra hágott az árfolyam. De ha ezt a 11-15$ körüli eps-t el tudja érni, illetve fokozatosan növelni képes, akkor még valamennyire érthető ez a 320$ árfolyam. 
Ha emellé még optimista is valaki azt nézve, hogy a népesség nagyobbik fele most jön ki a sárból vert kunyhókból, és emelkednek az igényei - de én nem vagyok optimista. :) 
Szerintem sokkal jobb lenne egy 2000-2500 pont körüli sp500, csak nem biztos, hogy lejön odáig.
kukker 2020. 01. 18. 11:57
Előzmény: #14600  Sapadtarcuharcos
#14603

"A olcsó pénz keresi a hozamot,"
Hozam akkor lenne, ha:
- a vállalat osztalékot fizet
- ha a megvett részvényt valaki megveszi drágábban.
Na most ha az "olcsó pénzesek" beteszik valahol egy nem osztalékosba, akkor most vagy további "olcsó pénzes" csapatnak kell jönnie vagy kisbüfinek.
A kérdés meg az, hogy mikor húzzák ki a kisbüfi lába alól a talajt, illetve meddig tart ez a bizalom.
Vagyis itt a bizalom már idézőjeles, inkább arról van szó, meddig megy még a hit és a hype.
Mikor kér valaki számon eredményt. Vagyis pénzt.
Ahogy eléri a szektorokban a piacon a telített szintet - amik javarészt hitellel megtámogatottak - és ezzel együtt az eufória végét a történet, jönnek majd az olyan reccsek, amik most mennek a natgas ára miatt az USA piacon és USA cégekkel.
Keffer 2020. 01. 18. 11:44
Előzmény: #14592  jamukha
#14602
most válaszoltam
opandup 2020. 01. 18. 11:43
Előzmény: #14599  opandup
#14601
Helyesen mondva túlvett.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek