Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 01. 08. 16:56
Előzmény: #14353  pomperj
#14360
pitcairn2 2020. 01. 08. 16:54
Előzmény: #14354  Keffer
#14359
kb. egy grafikon elég ennek a cáfolatára
https://ourworldindata.org/grapher/global-primary-energy?stackMode=relative
+ tedd még ehhez hozzá azt, hogy az agyba főbe szubvencionált megújuló izébizé elképzelhetetlen kisegítő - jobbára gáz- - erőművek nélkül
az olajár gyengélkedése inkább a világgazdaság gyengélkedését mutatja...
pomperj
pomperj 2020. 01. 08. 16:36
#14358
SPYdaytrade.
A piac kenyelmesen ignoralta a futures-beli esest,  es ugy nezem, keszen van wave(E) pont is az ABCDE alakzatbol. Az (E) egy kicsit szokatlan oldalazo haromszog lett.
.
Innen felfele kellene megindulnia,  wave(iv) van keszen,
 es bizony, ujabb 5 subhullamos rally lehet belole.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200108v00rm2rl0.jpeg
Keffer 2020. 01. 08. 14:43
Előzmény: #14355  eurocent
#14357
Erste wti TL 80, gyanítom, a legrosszabb lehetőség a piacon, de az utóbbi 2-3 évben jelentősen leépítettem a tőzsdei jelenlétemet, mivel biztonságba menekültem, és csak az Erste-nél marad némi NYESZ számlám, azon meg ezt érem el.
opandup 2020. 01. 08. 14:12
Előzmény: #14353  pomperj
#14356
Na igen, az olaj demonizálása egy jó ideje velünk van bizonyos gazdasági érdekeknek köszönhetően. Az erre megbízott propaganda meg teszi a dolgát. Gondolom a szaudiak sem táncolnak örömükben az Aramco mélyrepülését látva és talán a következetesség okán nem véletlenül csak náluk jegyzik a papírt...
eurocent 2020. 01. 08. 14:12
Előzmény: #14354  Keffer
#14355
Olajat milyen instrumentummal longolod?
Keffer 2020. 01. 08. 13:58
Előzmény: #14353  pomperj
#14354
"Olajnak vege van. Orokre."
Mikor rengeteg helyen arról olvastam, hogy nulla dollár lesz az olaj rövidesen, el kezdtem figyelni. Majd, amikor egy gazdasági szakportálon egy komoly olajipari közgazdász szakértő teljesen logikusan, közgazdasági összefüggések felhasználásával abszolút logikusan levezette, hogy miért lesz rövidesen negatív az árfolyam, azaz miért fognak még fizetni is a kitermelők, ha elviszed az árut, akkor én azt mondtam (szintén közgazdászként), hogy ok, meggyőztél, de lépjünk egyet hátrébb, és nézzük meg a piac, és a közgazdaságtan nulladik törvényeit, miszerint első a profit, és, ha nem éri meg termelni, akkor nem fizetek, hogy elvidd az árumat, hanem becsukom a boltot. Ez a szakértő is azt mondta: "Olajnak vege van. Orokre."
Én meg azt mondtam, hogy akkor most kell venni. Ez volt életem első olaj vétele 2016-ban, mint később kiderült, gyakorlatilag a mélyponton.
Most szintén longban állok 59-környékéről.
Viszont az, hogy egy ilyen pattanásig feszült helyzetben is ekkora a tőzsdei optimizmus, sőt, még az olaj sem robbant fel, a reggeli felszúrást is semmi perc alatt visszakorrigálta, engem maximálisan meggyőz arról, hogy már nagyon a végén vagyunk a boldogságnak, és, hogy nagyon nagy lesz itt a sírás rövidesen.
Nálam a portfólió jelentős része aranyban van, kissebb részes ezüstben, meg kp-ban, meg most már olaj longban. Nem kizárt, hogy hosszabb ideig nem változtatok ezen.
pomperj
pomperj 2020. 01. 08. 13:44
Előzmény: #14350  opandup
#14353

Igen, meg egy Olaj-obolbeli haborus kilatas sem  izgatja az  Olaj piacat elegge 
egy 3 napos rally erejeig,  akkora az optimizmus.
Epp ma jelent meg egy szuperbear elemzes  az Olaj kilatasairol: a fracking, a Tesla es mas e-autok, a klima-valsag,  plusz az OPEC tehetetlensege  egyutt katasztrofalis hatasu, es erre alapozva az allitasa az, hogy Olajnak vege van. Orokre.
.
Ehhez kepest Napoleon azt mondta, a " hadsereg a gyomraval  masirozik". Nos, az analogia szerint a gazdasag meg az olajjal …. szo szerint. 
Ez a cikk nem olyan nagy baj, sot jo contrary signal. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200108v00rnkbnw.jpeg
.
A hetes WTI charton most az volna lenyeg, hogy kitorjon 66.60 fole, 
es azzal a  (B of B)korrekcios alakzatot vegleg maga mogott hagyja. 
Akkor mar vita nelkul (C) hullamban emelkedunk.
Onnan mar egeszen tiszta az ut 80 USD szint, sot az fole.
opandup 2020. 01. 08. 13:18
#14352
Ismét egy ékes bizonyítéka annak, hogy amint eltűnőben van a felelősségvállalásnak nyomasztó súlya, azonnal kommunikálható az igazság...
Mark Carney, aki márciusban távozik a brit jegybank éléről, volt kedves elismerni, hogy a világgazdaság likviditási csapda kialakulása felé tart, ami azt jelenti, hogy a nagy jegybankok szinte üres monetáris eszköztárral lennének kénytelenek szembesülni egy esetleges recesszióval.
Ezt vajon miért nem hallani a FED-től?
bobsurf
bobsurf 2020. 01. 08. 10:56
Előzmény: #14349  kozi723
#14351
Én tegnap adtam el a rig et és vettem belőle még EROSt. Meglátjuk mi lesz😃
opandup 2020. 01. 08. 10:49
#14350
A határidős piacon jól látszik, hogy eddig nem értékelik eléggé aggasztónak a hajnali eseményeket...Vagy a FED féle likviditás vagy a piaci játékosok magas ingerküszöbéből fakadó érdektelenség az ami tovább emeli a piacokat....de az is lehet, hogy "ha nincs emberi áldozat, akkor nincs semmi" pszichológiai sík mentén mozognak a szereplők...
kozi723
kozi723 2020. 01. 08. 10:44
#14349
Sziasztok. Egész jó felfutáson vagyunk túl a szervízesekben, az éjszakai hírek tükrében pedig kezd az eddiginál is kiszámíthatatlanabbá válni a szitu. Egyelőre úgy látom, hogy SP esetleges korrekciója kevésbé érintheti érzékenyen a szervízeseket, ezért őszintén szólva inkább türelmesen tovább tartanám a dolgokat, de megfordult a fejemben egy kiszállás, majd a korrekció utáni visszavétel. RIG december eleje óta +45%-nál tart, ami azért nem rossz már. Aki érdekelt milyen véleményen van? 
Keffer 2020. 01. 08. 10:37
Előzmény: #14347  Boole
#14348
Ezzel nagyjából egyet értek, bár az általad említett fordított fülescsészét én nem említettem, viszont szerintem is sokal hasznosabb a mozgó átlag és a fibó szint. Egyébként a fentiek alapján szoktam én előre tudni a lottó számoknál a nyerési esélyeimet: 50-50%, mert ugye vagy nyerek, vagy nem...
Boole 2020. 01. 08. 08:57
Előzmény: #14346  Keffer
#14347
Igen vannak sajnos olyan emberek, akik láttak valamit és kitaláltak valamit, mert azt hiszik, hogy az van, mert ők találták ki. A TA elemzés szabályai elég régóta kialakultak, pl. Babics Egon is többször elővette a fordított fülescsésze alakzatot, de ennek semmi köze nincs a szakmához. Ennyi erővel az oldalazást (amely szépen hullámzik) én meg elnezem gyémántkígyó alakzatnak. Ez innentől igen fontos alakzat lesz, és nagy eséllyel 50/50%, hogy le vagy fel lesz belőle. Hát ez nem igazán szakmailag megalapozott. Nekem ez a véleményem, meg az EW-ről is. Annyi permutációja van, hogy előre senki nem tudja megmondani, hogy mi várható. Utólag meg könnyű rajzolgatni, hogy ez meg az volt. Én is használom, mert esélyeket latolgatok, de nem veszem annyira komolyan. A fibo szintek és a mozgóátlagok, indikátorok viszont matematika és érdemes rájuk figyelni.  
Keffer 2020. 01. 08. 08:50
Előzmény: #14344  Boole
#14346
Fordított fülescsészéről nem olvastam még, de gyémántot és sima fülescsészét több TA-könyvben láttam már, persze ettől még lehet városi legenda, de az aranynál nem is fordított fülescsészét írtam, hanem olyan hagyományosat.
Keffer 2020. 01. 08. 08:48
Előzmény: #14343  Boole
#14345
Ha a B-D-t összekötöd fent, meg lent a C-ből elindulsz a mostani pozíció felé.
Boole 2020. 01. 08. 08:29
Előzmény: #14343  Boole
#14344
Gyémánt és fordított fülescsésze alakzat csak városi hülyeség, valójában ilyent nem ismer a TA elemzés.
Boole 2020. 01. 08. 08:27
Előzmény: #14342  Keffer
#14343
milyen gyémánt?
Keffer 2020. 01. 08. 08:06
Előzmény: #14340  Boole
#14342
Ezt nézhetjük úgy is, mint egy gyémánt, amiből kitört lefelé, és most éppen visszateszteli a letörést, vagy nézhetjük úgy is, hogy "megfújták a trombitát"... (egy fórumtárstól idézve)
Keffer 2020. 01. 08. 08:03
Előzmény: #14336  Boole
#14341
Valahogy mindig akkor ébredek fel, és kukkantok rá a telefonomon a tőzsdére, amikor ezek balhéznak. Múlt hét csütörtök éjszaka (vagy péntek hajnalban?) is nagyjából a lokális csúcsok környékén néztem rá, és kezdtem el keresgélni a hírekben, hogy mi a fene történt, és ma hajnalban is, mikor ránéztem, látom, hogy wti 65 felett jóval, arany 1600 felett egy kicsivel, sp 311x, na mondom, megint nem bír az adrenalinnal valaki... :D
Ehhez képest reggelre egészen vissza-konszolidálódott a világ...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek