Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2019. 03. 29. 12:08
Előzmény: #9819  pomperj
#9820

kieg.
itt van a 2Y-5Y inverzio
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pl8p9v.jpeg
.
Es van egy fogadasom. AMikor 1-2 heten belul a 2Y-10Y inverzio is meglesz, akkor az ujsagok cimlapjara kerul
pomperj
pomperj 2019. 03. 29. 12:01
Előzmény: #9817  kiegyezo
#9819

Biztos lattad a Bond es kamat gorbeket. 
Inverzio van az USA piacan, mar 4 kulonbozo idotavra. A 3m papir tobbet fizet a 10 evesnel, meg meg jopar masiknal. Hogy lehet igy penzt keresni?
A nemet kamatok mennek le. A DE10Y Bund negativ ! A nemet bankok evek ota doglodnek, kinlodnak.
.
Ebben a kornyezetben a bankok sehol nem tudnak penzt keresni. Talan az India bankok.
Tradelni rovid tavra lehet. De invesztalni??
Az USA Bank index par napja volt itt, ujra.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190323v00po8hbm.jpeg
.
es az EUFN sem nez ki jobban. SOT ;-) 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00p6eq5i.jpeg
Boole 2019. 03. 29. 11:58
Előzmény: #9816  uhu20
#9818
Egyáltalán nem vagyok a magyar piacon 2005 óta. Amit olvastam más fórumon ezekről a termékekről, hogy nem egészen a valós piac diktálja a feltételeket (árazást).
kiegyezo 2019. 03. 29. 11:38
#9817
Bank részvényekről, vétel szempontjából, mi a véleményetek? Európa? USA? Más? Kicsi? Közepes? Nagy?
uhu20 2019. 03. 29. 11:07
Előzmény: #9813  Boole
#9816

A BÉT arany certifikátjairól van tapasztalatod?
https://www.bet.hu/oldalak/ceg_adatlap/$security/EBGOLD02
Ez lejár idén szeptemberben.
https://www.bet.hu/oldalak/ceg_adatlap/$security/RCGOLD
Ez viszont nem.
Azaz spread, valódi likviditás (árjegyzés) kapcsán van neked, vagy másnak tapasztalata? Ez ugyan nem aranybányász, csak arany, viszont  - mivel forintos - egész kis tételekben is lehet(ne) csipegetni.
Boole 2019. 03. 29. 10:58
Előzmény: #9814  pomperj
#9815
Aranyban a hosszú eső trendvonalat felülről megint érintettük, de egyelőre erről emelkedni látszik.
pomperj
pomperj 2019. 03. 29. 10:45
Előzmény: #9812  eurocent
#9814
1)Az SPY kilatasai.
Egeszen elkepeszto hasonlosag van a 2000. evo triple-top, es a mostani, 2018 evi triple-top kozott.
A topping process szinte napra pontosan ugyanolyan. 
Azonosak az alakzatok mert mindketto S-H-S forma, es azonosak az idobeli aranyok is.
Igy neznek ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjtwwm.jpeg
.
A konkluzio vilagos: a mostani napok az utolso igazan jo Selling Opportunity.
.
2)GOLD kilatasai.
.
Vegre szepen megindult GLD tegnap lefele. Ahogy vartuk.
A  vart (E)=a-b-c hullamnak most mar a (c) szakaszaban vagyunk.
Ha a szokasos meretarany, c=a alakul ki, akkor igy nezne ki a projekcio:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00p24g5.jpeg
.
Es persze az aranybanyaszokra is vetni kell egy pillantast:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00p2shcn.jpeg
.
Ha ugy fordul, ahogy most varni lehet, akkor nem erdemes kimaradni belole.
Boole 2019. 03. 29. 08:13
Előzmény: #9809  kozi723
#9813
Volt belőle két adag, de három napja eladtam. Az AG-t is akkor adtam el. Csak közben rövidre is játszottam benne, dt-t is egy kicsit. Az AG-t csipegetem, tagnap is vettem egy kicsit. Élvezem az USD TBSZ számla minden előnyét. Itt nem napokra előre gondolkodnom, hogy hosszabban érjek rá, mert 2-3 óra mire beszállok és mire kiszállok, nem kell az EURUSD-t néznem, hogy mikor lenne a legjobb, nem kell a költségek miatt telefonálni, hogy 100x elmondtam már állítsák be, megint nem jó. Szóval 1 másodperc alatt adok-veszek. Ezt a szabadságot semmi nem pótolja. Mindent lefejlesztenek, amit kérek. Bővítik a részvények körét. A Barrickban dupla lehet, de vannak ennél jobb hozam lehetőségek is. Kb. 2-3 hete mikor elemeztem a lehetőségeket, akkor jutott eszembe, hogy másra lecserélem. Ezután mikor pomperj is írta, hogy a rallyban majd lecserélné jobb hozamú bányászra, akkor már kerestem a kiszállási pontot.
eurocent 2019. 03. 29. 08:07
#9812
Jelenlegi chart szerint nekem úgy tűnik, hogy US500 futures legalább 290x-ig elmegy.
Törölt felhasználó 2019. 03. 29. 04:27
Előzmény: #9806  Boole
#9811
Arany es ezust nagyot gyengult par nap alatt, de ha figyeled a piacot, akkor lathatod hogy a DXY ill. az USD jo par masik devizaval szemben erosodik.A torokoket elkezdtek megint utni, kevesebb mint 2het alatt tobb mint 10%-ot esett a TUR etf, kicsit hosszabb idotavon pedig 20% korul jar az eses.A lirat is adjak.(talan mert jelenleg ok az egyik leggyengebb lancszem ill. ezt feltetelezi a piac).
EUR,GBP es AUD is kozel jar a melypontjahoz az USD -al szemben.
Ha az USD tovabb erosodik, errol en is beszeltem veled korabban es pomperj is jo parszor irt arrol hogy USD erosodes eltarthat 1 ideig, akkor a fejlodo piacokon es gazdasagokban a valsag tovabb fokozodik (a nemzetkozi valsag egyre fokozodik).
Ebbol pedig egyre tobb helyen valsag utheti fel a fejet a vilagban.
Ez tovabb fogja fokozni a gazdasagi lassulast a vilag kulonbozo reszein, ami amcsira is tovabb terjedhet.
Korabban targyaltuk hogy mekkora erosodesnel milyen problemak merulhetnek fel ill. milyen inflacios hatasai lehetnek a fejlodo orszagokra az USD erosodese.
Hivatalosan a FED pedig nem akar vagni, sot osszre 1 ill. jovore meg 1 emelest terveznenek,de en nem tartom kizartnak hogy meg iden osszel esetleg decemberbe vagni kenyszerulnek, hogy megnyugtassak majd a volatilis piacokat.
Szoval a piac arazasa es a FED tervei kozott  eleg nagy a kulonbseg.Mondjuk az olaj az USD erosodese mellett eleg jol tartja magat, bar azt nem tudom, hogy a vilaggazdasagi lassulassal hogyan fog megbirkozni, nalunk a gazdasag lassul egyre alacsonyabb a novekedes, es egyre tobb negativ adat jon, szerintem julis-december kozott itt recesszio lesz (au-ban) persze lehet hogy errol majd csak jovo tavasszal ertesitik a nagyerdemut.
velemenyem szerint Matolcsy jol tette hogy emelt, es szepen lekommunikalta ill. nyugtatta a piacot, hogy ez nem 1 kamatemelesi korszak kezdete; persze ha beindul a USD erosodes, akkor emelni kell majd; de ezzel raerunk kesobb fogllkozni.
Figyeld a brazilokat, nekem ugy tunik mintha felulteljesitenek a feltorekvoket, szoval nagyobb ontesben akar erdekesek lehetnek, mint ahogy a torokok is 15-20%-al lejjebbrol.
pomperj
pomperj 2019. 03. 28. 23:40
Előzmény: #9803  kozi723
#9810
Ujabb bull hir az olajszervizrol.
++++++++++++++++++++
Offshore driller CEOs say revival underway, overshadowing shale
Mar. 28, 2019 12:56 PM ET|About: Diamond Offshore Drilling, ... (DO)|By: Carl Surran, SA News Editor 

Deepwater oil and gas explorers including Royal Dutch Shell (RDS.A, RDS.B) and Talos Energy (NYSE:TALO), along with contractors such as Ensco (NYSE:ESV) and TechnipFMC (NYSE:FTI), told the Scotia Howard Weil Energy Conference this week they see a revival coming, a message in stark contrast to a subdued outlook for shale at the event. 
.
Hess (NYSE:HES), which has assets in both shale and in offshore, offered the starkest contrast between offshore and shale when CEO John Hess showed a slide about what it would take to get the same amount of oil from the Permian Basin vs. Guyana, one of the biggest offshore discoveries of its kind: the remove 120K boe/day of oil, the Permian Basin would need a $12.8B investment compared to $3.7B for the first phase of the Liza section of the Guyana project, where Hess is teaming up with Exxon (NYSE:XOM). 
.
"Take a look back from when we were at this conference one year ago today and we’re up 25% just in terms of the number of open tenders that are out there year over year," ESV CFO Jon Baksht said. 
"We are seeing that increase in spending and increased activity in the offshore space today." FTI has said it expects to total a quarterly record for inbound orders of subsea gear during the current quarter. Other offshore drilling contractors include RIG, NE, DO, SDRL, RDC.

kozi723
kozi723 2019. 03. 28. 17:36
Előzmény: #9806  Boole
#9809
Barrick-ed is van? Ha megvan az arany korrekció jó lehet? Annyiszor beszéltek az aranybányászokról, valamit cápáznék már :)
.
RIG-nek itt valahol lassan fordulnia kéne. 8,46-8,5 még belefér, de nagyon nem fincsi, hogy egy hete szünet nélkül pakolják lefelé. Ami látszik, hogy gyalázatos a forgalom, a kutyát sem érdekli, és szépen csordogál lefelé.
.
https://www.tradingview.com/x/aKUtQmVG/
.
LAC-ra várok még, 3,6-3,7 zónában csippentek még egy adagot hosszabb távra. 
Boole 2019. 03. 28. 16:47
Előzmény: #9807  pomperj
#9808
Az arany fej-vállból akár 1219 USD is lehet.
pomperj
pomperj 2019. 03. 28. 16:07
#9807
SPY daytrade.
Meg mindig az utolso 2 szelso ertek kozott (2860 es 2785)  tancol az SPY. 
Idoben eleg soka tart mar, szoval, valami koplikaltabb korrekcios alakzat van,es egyelore a lenyegen nem valtoztatok a 15min charton.
De a le-fel hullamazosokat ujabb a-b-c sub hullamokra osztom. 
Ha ez jo, akkor most wave(c of (ii) ) emelkedesben vagyunk. Deleht, hogy keszen van?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00p0uy79.jpeg
Boole 2019. 03. 28. 15:55
Előzmény: #9803  kozi723
#9806
Arany szépen beesett. Meglátjuk, hogy megnézi-e a 1280-1240 közötti szinteket.
pitcairn2 2019. 03. 28. 15:45
Előzmény: #9798  pomperj
#9805
a tether pumpával nem nehéz "szép szerkezeteket" rajzolni:)
pomperj
pomperj 2019. 03. 28. 15:22
Előzmény: #9795  eurocent
#9804

1)Igen, a dollar eros maradt, es egyelore tovabbi erosodes az en varakozasom is.
Pillanatyilag ugy latom, az ero-sorrend,  a kovetkezo par hetre,  igy nez ki szerintem:
USD   AUD   EUR   CHF  JPY   GBP
.
2)Igen jo meglatas, hogy gyenge a kisker szektor. De nemcsak az.
Nekilattam, es a Factset-et atneztem, Azt latom, hogy mig 2018-ban a Trump adocsokkentes hatasara a Q1-Q2-ben jelentosen javult a cegek profitabilitasa, ugy +25% korul, addig Q4-re ez mar lassulo tempoban emelkedett, es mar csak  +(8-10)% volt.
.
De most jon a meglepi. Mert Factset szerint a mindjart, 2 het mulva kezdodo 2019 Q1 profit jelentesek meeg gyengebbek lesznek. Abszolut ertekben!, nem relative, hanem nagyjabol 3-4%al alacsonyabb profit lesz, mint Q4-ben volt.
Sorban vagjak vissza a varakozasokat. Retail szektorban  most meglepoen eros visszavagasnak latszik. 
Ugy tunik, Wallstreet probalja annyira lenyomni elore, hogy a tenyleges szamok pozitiv meglepetesnek latszanak majd, ha a "consensus" varakozashoz hasonlitjak.
.
De nemcsak a Retail Food szektor, hanem a tobbi Retail szektor is gyenge. 
De talan a Retail Building Supply jobb a tobbinel, mert ahogy a lakas-eladasi piac gyengul ugy erosodik a barkacsolasi kenyszer is. Ahhoz meg muszaj a boltban szerszamot es anyagot venni.
.
Amugy, ha a retail szektor gyenge, es halmozodnak a a boltban a keszletek? Akkor 1-3 honap mulva nem lesz  ujrarendeles, es atterjed mas szektorokra. Az a franya Yield-gorbe inverzio egyenesen recessziot szokott jelenteni, es az megvolt eloszor februarban,  es aztan marciusban is,  es mas bond-parosokra is atterjedt. 
Azt meg tudjuk, hogy az inverzio utan 6-12 honappal bekoszont a recesszio, ahogy szokott. 
Valahogy kezdenek osszevagni a jelek.
kozi723
kozi723 2019. 03. 28. 14:25
Előzmény: #9790  kozi723
#9803
Very important that OPEC increase the flow of Oil. World Markets are fragile, price of Oil getting too high. Thank you!— Donald J. Trump (@realDonaldTrump). Tovább erőlködik az öreg. Mikor unja meg a piac ezt az állandó szájkaratét?!
Boole 2019. 03. 28. 13:17
Előzmény: #9797  pomperj
#9802
Ámen
Törölt felhasználó 2019. 03. 28. 10:56
Előzmény: #9798  pomperj
#9801
Szia, egyetertek a velemenyeddel, hogy a szentiment kezdi elerni a melypontjat, ill. a negativ szentiment a csucson van.
Abban is egyetertek, hogy a jovoben nagy valoszinuseggel fog novekedni a BTC ara.Inkabb az idotavban latom hogy kulonbozik a velemenyunk; szerintem a nagy penz nem a kovetkezo 6-18honapban hanem inkabb utana (18honapon tul) fog megtortenni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek