Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2023. 03. 28. 20:49
Előzmény: #89102  pomperj
#89120
SPY
egyre veszelysebb, hogy elkezdodik egy downside gyorsulas.
Most nagyon nem volna jo ha  3909 , a LeadingDiagonal alja ala beesne SPY.
Onnan sokan menekulore fogjak, es begyorsulhat az eses. Ezt tegnap is kritikusnak lattam, ma plane.
Ma mar NDX, a BigTech a leggyengebb, -1% korul van, es ez homlokegyenest ellenkezo mint az  utolso
 honapban volt (amikor BIGtech  marc. eleje ota vezette felfele a mezonyt).
Ujra commodity es Olaj tartja magat legjobban. 
himihumi 2023. 03. 28. 20:04
#89119
Indulunk felfele...
kukker 2023. 03. 28. 19:29
Előzmény: #89108  himihumi
#89118

Én ezt mondom:
Most vagyunk "középen".
Állunk egyszerre padlón a gázon és teljes erővel a féken.
És két irány van, és az egyik irány lesz:
Vagy erre a hatásra nem bírja a motor és szétrobban.
És ott fogunk állni egy autóval, amivel csak úgy fogunk tudni továbbmenni, hogy toljuk és ezzel együtt elvesztve a motort meg a többi mindent, ami eddig vitt.
Vagy a másik: hogy lelépünk még időben a fékről, hogy csikorgó kerekkel kilőjünk valami olyan felé, amiről nem hittük, hogy lehetséges.
Én ezt gondolom és ezt érzem.
Ez, amiben vagyunk - "furcsa történések" - és valami "vergődés", ez a hazugságok és szellemi nyomoroncságok olyan mértékű elegye és mennyisége már, hogy innen ez a két út van.
Hogy vagy ez "győz" vagy a másik.
Rajtunk múlik - talán - hogy ezt észrevesszük ezt és megpróbálunk tenni az irányba, hogy ki tudjon lőni az a kocsi.
Tudom, hogy valami elvont nagy szavak ezek.
Meg ez is.
De akár észreveszi innen is akárki - vagy bárki :) - akár nem: az emberiség most lépe be egy fordulópont elé, annak kapujába, ami után sosem lesz vélhetőleg már az, ami ma van.
Úgy hiszem, hogy itt vagyunk ás itt állunk ennek a kapujában.
És nagyon valószínű az, hogy azok az "izgulások" a pénzzel, a profittal kapcsolatban, amik itt - is - vannak, az el fog tűnni.
Hogy mi lesz konkrétan és hogyan: passz.
De én ezt vallom, és ezt gondolom.
Meg vállalom azt, ha ezzel többszöröztem a hátrakötős kezű zubbonyos minősítésemet is.
:)
Béke!
:)
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 03. 28. 19:05
Előzmény: #89114  vvince
#89116
370 re.
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 03. 28. 19:05
Előzmény: #89108  himihumi
#89115
Jóemberkedő,gyökértelen,individualista társadalmak nem is alkalmasak arra hogy uraljàk a vilàgot.
vvince
vvince 2023. 03. 28. 18:59
#89114
EURHUF mar 380, mire szamitotok a folytatasban? TA update-t esetleg tudna valaki feltenni? Koszonom
KrisztinaI 2023. 03. 28. 18:38
Előzmény: #89107  pomperj
#89113
Szerintem ami miatt még kezd ez érdekes lenni, a US debt ceiling, ma a UBS  CIO-ja megint felhozta ezt a témát a szokásos update videójukban.
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 28. 17:35
Előzmény: #89111  nyuszibroker
#89112
Egy százhúszast nem bánnék
nyuszibroker 2023. 03. 28. 17:28
Előzmény: #89110  nyuszibroker
#89111
Kíváncsi vagyok, meddig megy erre a hírre...
cawou
cawou 2023. 03. 28. 17:13
Előzmény: #89097  eurocent
#89109
ahogy az utánam szóló fejtegette abban az esetben nincs értelme a kapitalista rendszerben való hagyományos gondolkodásnak tehát nincs adekvát válasz erre a kérdésre vagy legalábbis én nem tudok adni. Elnagyolt, pontatlan féligazságot tudnék mondani, egyéneknek: ne fektess (túl sok)pénzt magadon kívül semmibe, közösségeknek: ne fektess (túl sok)pénzt a közösségen kívül semmibe, az emberiségnek: fektess minden erőforrást a megfelelő fejlődési út megtalálására. A választ nagyban befolyásolja a befektetés alapcélja valamint hiányos képességeim elmosódó határa. Értem a kérdés jelenre vonatkozó és mindent átható értelmét de a válaszom nehezen tud konkrét lenni. A leghasznosabb gyakorlati választ a végtelen sok elemű esetek mennyiségi viszonyának vizsgálatával kezdeném. Mi a közös halmaz mindkét scenárióban?Mi az amire mindenképpen és mindig szükség van/lesz? Energia, élelem, csere eszköz (arany?/bitcoin?), oktatás és talán a legfontosabb a technológia. Energia? de nem mindegy milyen áron, Élelem? lokális - ezzel szinte predesztináltuk, Csere eszköz? ha egyetemes és levetközte az eddigi rendszerekbe kódolt hibáit, Oktatás? enélkül nincs jövő, Technológia? vertikális fejlődés - monopóliumok előnyben. Érdemes megvizsgálni mi lehet ami kevésbé fontos mindkét esetben miközben két lábbal állunk a realitás talaján: globális piac, pénzügyi kiszolgáló rendszer harmadik fél által ellenörizve, beszállítói lánc, nagy volumenű de nem minőségi ipari termelés. Valahol ezen irányvonalak mentén keresném a választ. Hogy ne mardjak példa nélkül a figyelő listámon van pl. az UGRO. Szépen keveredik benne a tervezés-építés-kiszolgálás lokális pozícionálásra (CEA). Margóra: 2022 Q3-ban 50 millió dollár értékű aláírt projektekben megtalálható néhány kannabisz ügyfél is és bizakodásra ad okot, hogy jelentős részesedéssel a Vanguard Group is jelen van. A bitcoint (csak és kizárólag) mindenképpen megemlíteném mint a jövőbe mutató beruházást erre már kitértem néhány hozzászólásban itt a fórumon. Minden ami AI és ehhez kapcsolódó technológia kiemelten figyelem. Meg vagyok győződve, hogy a technológia lesz ami megváltoztat mindent, ahogy eddig is tette. Megjelent a kerék és felgyorsultunk, megjelent a mobiltelefon és rágyorsultunk. Megjelenik a megfelelő AI és újabb lehetőségek nyílnak meg előttünk. A vertikális fejlődés lehet az egyik kulcsa az emberiség túlélésének.  Nem elhanyagolható részlet, hogy az időpreferenciám 5-10 év, nem érdekel a napi pip vadászat valamint, hogy borús jövőt várok ahol a pénzügyi befektetések inkább erodálódnak sem mint prosperálnak.
himihumi 2023. 03. 28. 17:10
Előzmény: #89107  pomperj
#89108
A világ történései áthelyeződtek Európából és az USA-ból DK-Ázsiába.
Ez nem is lehet másként már csak demográfiai okokból sem.
A demográfia határozza meg a súlypontokat, és az evolúció legyőzi a technológiát...
A most zajló furcsa történések mögött (háborúk, agresszió, pénznyomtatás, társadalmi pótcselekvések - woke, amerikai elnökök romló minősége, európai politikai elit lezüllése, stb.) mögött mind mind az áll, hogy a nyugat veszti el a befolyását, és egyre görcsösebben ragaszkodik a status quohoz.
Más: lassan vége a kamuesésnek, és mehetünk fel új lokális csúcsokra...
pomperj
pomperj 2023. 03. 28. 16:55
Előzmény: #89105  KrisztinaI
#89107
Ja, a heten ez a divat, mert vasarnap Fared Zakaria a CNN-ben ezzel nyitotta a szokasos musorat.
Az nem vitas, hogy amerika vilaghatalmi poziciojanak fontos alappillere a Dollar mint vilagpenz.
Es igaz, a vilagkereskedelemben 20 ev alatt 65% reszaranyrol visszaesett 55% korulre.
De akarhanyszor baj van valahol a vilagban, ott a nepek rohannak Dollart venni.
Az igazi nagy baj, ahogy a klimakatasztrofa idejen mar a Dollar se fog segiteni. De a Yuan se.
kkv14 2023. 03. 28. 16:41
Előzmény: #89105  KrisztinaI
#89106
midnightcoder 2023. 03. 28. 16:04
#89104
LAC-ban szerintem januárban véget ért az ABC korrekció, azóta 1-2 is megvan most indulhat 3 felfelé.
vallfa00
vallfa00 2023. 03. 28. 15:40
#89103
NDX futures -t mi lelte? 15:30-kor jöt valami hír amcsi fronton? vagy csak kinyitott a wall street?
pomperj
pomperj 2023. 03. 28. 15:21
#89102
SPY daytrade
Az eddigi  varakozas es hullam-szerkezet mukodni latszik, maradunk mellette
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230328v01x01vmb.jpeg
KrisztinaI 2023. 03. 28. 14:39
Előzmény: #89099  KrisztinaI
#89101

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek