Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 10. 12:39
Előzmény: #7037  pomperj
#7040
Tudom nem erre koncentralsz, es valoszinuleg erre egyelore kicsi vagy nagyon alacsony eselyt adsz; de erdekelne a velemenyed, hogy 40-45$-os olaj arnal mely olajos cegekben latnal komolyabb fantaziat es miert.Melyek a legellenallobbak mondjuk 40$-os olaj arnal ill. az alatt?
Ha esetleg lenne 1 hasonlo visszaeses az olaj araban mint ahogy az arany es ezust araban tortent; es az olaj ara probalna egy higher lowt csinalni (a 28$-os olaj arhoz kepest).
Miben mely cegekben latnad a legnagyobb fantaziat, lehetoseget ill. melyekben legjobb a hozam/kockazat arany?
Törölt felhasználó 2018. 12. 10. 12:33
Előzmény: #7038  Tazsomaru
#7039
Felre ertettel!
Nem kivanok senkit meggyozni; egyebkent egy egeszseges felnott ember kepes sajat elet tapasztalatai alapjan megfelelo donteseket hozni; majd a hibaibol tanulva fejlodni es jobb es jobb dontesket hozni ahogy a tapasztalata novekszik.Ez nem csak rad vagy ram hanem mindenkire vonatkozik, aki kepes teljes feleloseget vallalni minden penzugyi donteseert.
(mi ertelme barkit is barmirol meggyozni???)
Hidd el nagyon sajnalom, hogy az helyett hogy kulturaltan velemenyt cserelnenk (kulonbozo velemennyel nincs baj) a hsz-ok 90%-a arra megy el hogy felesleges vagdalkozasokat teszunk.
Ha erdekel a velemenyem kerdezd meg, esetleg hogy hogyan valtozott az elmult hetekben, honapokban, napokban vagy evekben a kulonbozo dolgokkal kapcsolatban.
(a rosszindulatu linkelgeteseknek es feltetelezesek senkinek sem segitenek)
Ha jol emlekszem en gratulaltam amikor feltetted az opcios szamlad eredmenyet, sot ha olyan informaciot olvasok ami szamomra ill. ugy gondolom masok szamara hasznos lehet akkor attol fuggetlenul hogy ki irta, meg szoktam koszonni esetleg +++++ jelekkel latom el.
lasd tberki hsz-t az autokkal kapcsolatban (az az o szakterulete) az hogy milyen velemenyt alakitottunk ki egymasrol az evek alatt nem valtoztat azon hogy erteket, informaciot osztott meg a topikban amivel masok es en is akar penzt kereshetunk.
(nem annak van jelentosege szamomra, hogy en eppen penzt fogok keresni ezzel az informacioval); hanem hogy az extra informaciok birtokaban nott az eselyem hogy jobb dontest hozzak!
Engem nem zavar ha masnak mas milyen portfolioja van, es nagyon orulok ha jol teljesit a befeketese, kereskedese, spekije...ha rosszul teljesit azt sajnalom; nem kivanom senkinek hogy penzt vesszitsen; mert tudom milyen erzes penzt vesziteni a piacon...
Sok sikert kivanok a befekteteseidhez es opciodhoz!
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 10. 11:42
Előzmény: #7031  Törölt felhasználó
#7038
Mint írtam, engem nem kell meggyőznöd. Vagy csak azért írod le ennyiszer ilyen terjedelemben, hogy inspiráld magad? Portfolióm value topikban megtalálod. Év végén megint teszek fel összesítőt.
pomperj
pomperj 2018. 12. 10. 11:42
Előzmény: #7036  Törölt felhasználó
#7037
A FED-nek tenyleg nagy dilemmaja van.
Egyreszt, nekik jo lenne most feljebb lenni a kamatokkal, mondjuk legalabb +1%al feljebb, ugy minimum 3.3% korul. Mert ha/amikor beut a recesszios vilag, akkor 3.3% kamatcsokkentes mar szamitana, es egyenerteku volna kb. 1Trill/ev penz tozsdebe valo bepumpalassal. Az mar szamitana a tozsdeken is, talan fekezi az esest. Kritikusnal kisebb adag nem sokat hasznal.
.
Dehat most 2.30%-2.40% savban tartanak. Ez meg nem lesz eleg nagy csokkentes, ha a tozsdevel baj van. Raadasul vilagmertekben is kusznak fel  a kamatok. Kina talan az egyetlen, ahol az ev eleji 4.0%--->3.3% szintre nyomta le mostanra,  hatalmas penzboseget csinaltak. Tenyleg  erofeszitenek, hogy ne essen tovabb Shanghai. Eddig nincs sok siker, es ez elore vetiti a hasonlo US intezkedes kudarcat is.
.
De masik oldalrol, mindenhol mashol emelkednek a kamatok. Ha a FED meghatral most, es tartja a kamatot emeles helyett, akkor egyreszt USD esik  egy nagyot, amit egyebkent nem fognak banni. De masreszt szembe mennek a sajat Bond piacukkal. Akkor hogyan vonnak be ujabb 1.5 Trill dollart 2019ben a Trump adocsokkentes potlasara, ha nem adnak kamatot? A szep Trump szemekert nem ad a vilag, csak kamatert. 
Nincs mzogasteruk. Bernanke es Yellen ellottek az osszes puskaport, tul soka tartottak lennt a kamatot, buborekot csinaltak SP500-bol, es 2 eve bejott Trump az 5% deficittel, igy most nincs merre lepni.
Ha majd valasztaniuk kell, az USA allam finanszirozasa fontosabb lesz mint a tozsde. 
En egyelore erre a fo iranyra allitom be a sajat pozicioimat.
Törölt felhasználó 2018. 12. 10. 11:05
Előzmény: #7035  pomperj
#7036
Jo nehany indexben sikerult lower low-kat csinalni.
Nekem nagyon ugy tunik mintha a piacok a Fed-re "probalnak emelni" magyarul probaljak a Fed-bol kicsikarni a turelmet es jelezni hogyha a Fed emel akkor a piacok esni fognak hasonlo stilusban.A tobbseg meg mindig ~70%-ra teszi az emeles eselyet en ma mar csak 65%-ra tennem; ha pedig mai napon megszolal ujabb Fed igazgatosagi tag dovish stilusban akkor az emeles eselyet mar csak 55-60%-ra fogom tenni.
Nalunk a bankok 2-3%-al estek, kozel ill. alatta a korabbi melypontoknak.
Nagyon kivancsi leszek a mai zarasra ill. a holnapi nyitasra; van 1 olyan erzesem jo nehany FED tag kenyelmetlenul fog uldogelni a szekeben.Kivancsi lennek egyebkent Yellen-re ill. hogy tovabbra is yg gondolja hogy a mi eletunkben nem lesz gazdasagi valsag?
pomperj
pomperj 2018. 12. 10. 10:25
#7035

1)Azsia  esesben van. Az indexek 1.0-1.8% MINUSZ-t mutat.
A dollar ujra erosodik, az Azsia devizak gyengulnek. Yuan 6.85--->6.92 fele, es a tobbiek par napos erosodese is megallt es ujra gyengulesbe kezdett. A Saudi Tadawul (oil proxy) kis oldalazos korrekciot mutat, de nem esik.
.
Ez esemenydus es ideges het lehet. 
Egyelore sokkal tobb a bizonytalansag mint eddig volt. A Huawei affer vegkepp nem hianyzott, mert mii van, ha Kina is elkezdi ezt csinalni? A kemenyvonalas USA magatartast ugyan Trrump felfuggesztette marciusig, nade ha mas modszerekkel folytatjak, plusz bevonjak a 2 brit nagybankot ebbe,  akkor keves eselye van egyezsegnek.
A brexit bizonytalansag miatt a penzuk, GBPUSD ujra teszteli a kritikus 1.27 supportot. Nagyon ugy nez ki, leszakad a heten. Persze, ha beindul a Londoni zoldsegeseknel az inflacio, es  az EUR-al szemben is atesik 1.11 supporton, akkor megszagolhatjak mi var rajuk a kovetkezo 5 evben.
.
2)Az EU indexek nyitas utan gyengek. STOXX es DAX esik. Most is a gyengebb tozsdek neznek ki rosszabbul.
Az mindenkepp erdemes figyelemre, hogy a Russia MICEX index, mikozben az egesz vilag esik okt. elej ota, az orosz inkabb  oscillal, es alig van lejjebb...mi a frasz, nem menekul a penz onnan ?  sot, a RUBUSD feljebb van oktober ota 3%-al??
Nagyon nehez maskepp latni az EU indexeket, mint egy wave(3) hullamban esnek, ami kitartoan lefele megy, es a vege sokkal lejjebb van. DAX nagyon csuf.  A BUX is a vegen jar a 2 honapos gyors MNP-penzes buboreknak felfele, kovette az oroszokat...nocsak, nem Europat?.
A Francia Bond piac emeli a kamatot, az utolso napokban az 5 eves kamatok negativbol pozitivba valtottak at. 
.
Tovabbra is: ha osszehasonlitom a tozsdei eses valoszinuseget es varhato karat, ahhoz kepest amit most a piacokon nyerni lehet, akkor a portfoliomban az extrem nagy cash reszaranyt nem erzem tulzottnak.
pitcairn2 2018. 12. 10. 10:24
Előzmény: #7022  Idea
#7034
persze lehet más ügyfelek pénze is a JPM mögött, de azért ennek a valószínűségét nem túloznám el, mivel az ezüst finoman fogalmazva közutálatnak örvend mostanság
és továbbra is áll a kérdés:
miért kellett a spekulatív pozíciókhoz pont 2011-ben vault-ot nyitni  a COMEX-en?
különösen ha 3 USD-s árakat vizionálnak?
és mi magyarázza azóta bekövetkezett fenomenális felfutást a JPM által kezelt fizikai fém mennyiségében?
miért kéne ez a fém shortolásához?
röpke 7 év alatt toronymagasan a legnagyobb szereplő lett a JPM a COMEX fizikai ezüst szekcióban
ami az általad vizionált 3 USD-s árakat illeti csak csendben jegyzem meg, hogy az ezüstárak már a XIX. században is 1,3 USD körül voltak
pitcairn2 2018. 12. 10. 10:17
Előzmény: #7022  Idea
#7033
"Az nem lehet, hogy a JPM a 2008-s csúcsot - megfontolt, gondos, értő elemzés után - hasonlónak ítélte mint az 1979-1980-s csúcsot, és 3-4-5 usd-s árra számítva elkezdte beshortolni? "
köze nincs a két csúcsnak egymáshoz...
http://schrts.co/rLJjTy
a 2011-es csúcsot szerintem leginkább még az 1968-as felfutással lehet rokonítani (ami sajnos nem látszik ezen az 1970-től induló chart-on)
pitcairn2 2018. 12. 10. 10:13
Előzmény: #7023  Idea
#7032
a "Hunt manipuláció" a fő hibája az volt, hogy fizikai fém helyett papírinstrumentumokra alapoztak
oszt a CFTC 1980-ban szépen átírta menet közben a szabályokat és a többi spekulánssal együtt kikényszerítette őket a pozíciójukból
egyszerre!!!!
pontosan ezért érdekes a JPM 2011-es vault-nyitása
ők nem ugyanis nem papírinstrumentumokat halmoznak fel hanem fizikai fémet
Törölt felhasználó 2018. 12. 10. 09:55
Előzmény: #7025  Tazsomaru
#7031
Nem gyozkodom senkit, mivel mas portfolioja, tokeje nem az en problemam!
heti 200$-ert vasaroltam BTC-t (a pontos szamot nem tudom fejbol de ha akarod utana nezek hogy pontosan hanyszor vasaroltam 200$-ert).
Teljes mertekben igazad van a BCH 10-delodott; viszont nem mindegy hogy a tizedeles mekkora osszegnel tortent?
Ha a BCH erteke 0-ra esik akkor ~7600$ veszteseg erhet.
Mint emlitettem ha a kovetkezo 12 evben minden evben annyi penzt kryptokba fektetnek mint amennyit eddig bele tettem akkor is pluszba lennek!
Iden (ugye az egyik legnagyobb krypto crashban 2-szer annyi realizalt nyeresegem van mint vesztesegem, es ha a nem realizalt nyereseg es veszteseget nezzuk mar kozel 50%-os plusszban vagyok); de hagyjuk a kryptokat mert te az ilyen digitalis dolgokban nem hiszel.
En tobbszor leirtam a multban hogy a portfoliomban milyen rv-ek, fizikai nemesfemek es kryptok vannak.Nem azert mert hu de zseni vagyok hanem mert teljes vallszelesseggel kiallok a meggyozodesem mellett.
Egyebkent te is megteheted leirhatod hogy a portfoliod osszetetele milyen ill. milyen osztalek fizeto rv-ben van mar ami nem SPX-ben van.
(legalabb evekkel kesobb osszehasonlithatjuk) es en nem fogom megkerdojelezni, hogy az allitasod igaz-e vagy sem?
;)
Soha nem irtam hogy majd kiulom, ezt te irtad kerlek figyelj oda jobban!
Rosszindulattal kapcsolatban, ha en rossz indulatu akarnek lenni, akkor mar reg felhoztam volna, hogy te egyszer azt irtad, hogy a toked 80%-a SPX/kotveny portfolioban van es csak a fenn marado 20%-al spekizel....(de en nem feltetelezem meg akkor se hogy ezen ne valtoztattal az elmult evek alatt),nem ugy mint te feltetelezel es olyan allitasokat probalsz beallitani igaznak amik evekkel esetleg honapokkal vagy negyedevekkel ezelott volt.
Ugyancsak felmerulne a kerdes ha rosszindulatu akarnek lenni hogy a passziv rv/kotveny portfolioba valo folyamatos befektetesre hogyan huztad ra a value investor jelzot....(vagy nem vagy tisztaba a value investor es passziv investment kozotti kulonbseggel, vagy magadnak mondasz ellent, magyarul valotlansagot allitasz (irhatnam erosebb jelzovel)!!!
Legutoljara pedig halkan megjegyeznem, hogyha esetleg SPX/kotveny portfoliod van az azt jelenti hogy reszesedesed van XOM-ban mivel az a SPX-ben a 8.-ik legnagyobb komponense.
Mivel en nem vagyok rosszindulatu, nem feltetelezem hogy tovabbra is SPX/kotveny portfoliod lenne?!
"es a vilagossag a sotetsegben fenylik de a sotetseg nem fogadta be azt!"
Ezt a hsz-t azert irtam mert megjegyzest tettel arra hogy a fizikai nemesfemekre nem kapok, kapunk osztalekot...(egyebkent ezen mar sokadszor vegig mentunk, hogy ez biztositas ill. a vagyon ertekenek megorzeset szolgalja).
Nekem nincs XOM-om, mert en shortolgatok ill. shortolom az amcsi indexeket...
Bar emlekszem sikerult igencsak provokativ megjegyzest tenned az AMZN longomra amit junius-szeptember kozott kereskedtem (momentum alapon) azota mar amazon shortal is kerestem penzt, meg mielott bele magyaraznad a hsz-ba hogy junius ota longolom az amazon-t...
Legyen szep napod ill. heted!
Boole 2018. 12. 10. 09:20
Előzmény: #7029  Tazsomaru
#7030
Természetesen értettem a gondolatmenetedet. Nem gondoltam, hogy Te bolondnak tekintesz, hiszen nem is ismersz. Én általánosságban írtam kisvuknak, mivel egyes ciklusokban, korábban voltak ilyen esetek. Nekem is volt olyan portfólióm, amit régóta tartottam. Általában ezeket a papírokat akkor is eladnom, ha nagy medvepiacra számítok. Most longra csak bányászokat tartok. 2015-2017 között szinte minden hosszú pozíciómat eladtam. Talán túl korán is. Rövid és közép pozíciók voltak, de 2018-ban már csak bányászok, kitermelők maradtak.    
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 10. 08:54
Előzmény: #7027  Boole
#7029
Én nem tekintelek bolondnak.  Az elméletet nevezték el így. Spekulálsz. Megveszel valamit, hogy azt drágábban rásózd valakire. Nincs ezzzel nekem semmi bajom. Csak annyit írtam, hogy nem mindenki vásárol azért, hogy azt utána eladja. Ilyen is van. 
Boole 2018. 12. 10. 08:51
Előzmény: #7025  Tazsomaru
#7028
A Bitcoint nem látom jó befektetésnek és nem is ajánlanám senkinek sem. Nem lehet a valós értékét megállapítani. Ezt már nagyon régen is leírtam. Annyi más remek lehetőség van, minek ilyennel foglalkozni.
Boole 2018. 12. 10. 08:48
Előzmény: #7024  Törölt felhasználó
#7027
Már megszoktam, hogy egy darabig bolondnak tekintenek bennünket, amikor az átlagos gondolkodású spekulánsokkal szemben az alulárazott részvényeket, instrumentumokat vesszük. Esetleg akkor leszünk megint népszerűbbek (már nem bolondok), amikor egyes papírjaink 2-3x profitban lesznek. Amikor Infineont vettem 1 EUR-tól kezdve lefelé, akkor a brókerek is azt mondták, hogy mindenki tudja a cég teljesen tönkrement, csődbe fog menni. Minek veszem? Tény, hogy nem volt szép látni, amikor a 0,7 EUR átlagommal végignéztem, amint kb. 0,37 EUR-ig esett az ára.
Akinek csökkenésben nincs részvénye, annak nem lesz mersze már csak a túlárazásban venni. Az pedig nem jó üzlet, akármennyire is osztalékot fizetnek. Csak ennyit mondtam a brókereknek. Nem hiszem, hogy Angela Merkel pénzügyes csapatával azért megy a céghez, hogy 40 ezer munkatársának vigyen egy elköszönő szép üzenetet. A cég problémája a nagyobb hitelállomány, és a visszaeső rendelésállomány, amelyben most segítséget kap a német államtól, a cég a szorító adósságtól enyhülve ismét tud prosperálni. Jó szektorban dolgoznak, amelyben a pénzügyi egyensúlyt sokkal könnyebb elérni, mint egy bankszektorban. A válságot követően az eredménye majd rohamosan tud növekedni, és a vállalat elkötelezett a kiadások csökkentésében. Kell még több indok? Szerintem nem. Mikor felment 8 EUR-ig, akkor kérdezték meg először tőlem, hogy honnan tudtad előre? Ahonnan tudni feltételezem azt, hogy lesz 16 EUR is. Na ekkor vettek a brókerek is. Az pedig már történelem, hogy 25 EUR felett is volt.
A RIG-ben is látom, hogy egyesek nagyon rövidre játszanak, ami szerintem nem jó elgondolás. Én az ünnepek alatt jobban megvizsgálom a céget, mert szeretnék minden lehetséges eszközzel meggyőződni arról, hogy a vállalat nem csak pusztán előre menekül és esetleg nem józan számításokra alapozva bővítette az eszközparkját, jelentős adósságállomány felhalmozásával. Álláspontom szerint, ha az olaj árfolyamában nem lesz tartós felemelkedés és nem marad magasan (bőven 70 USD felett a brent), akkor a RIG-nek semmi esélye nincs. Azonban az már látszik, hogy szinte bármit tehet az USA, ha a kitermelés így marad és a korlátozások is, akkor csekély mértékben, de 8 hónapon belül a kínálatban deficit jelentkezhet. Nem számolok most egyéb kiesésekkel, mert ha lenne ilyen, akkor nagyobb kínálati hiány és nagyobb olajáremelkedés is lehetne.      
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 10. 08:31
Előzmény: #7025  Tazsomaru
#7026
Jaj! Már bánom, hogy ezt leírtam, mert jön a 150 soros, hogy te mekkora ász vagy és hiába tizedelődött le a kriptoportfóliód, közben még így is halálra kerested magad. Szépen kérlek ne írd le! Ezt már mindenki tudja. Csak széthúzod a topikot.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 10. 08:25
Előzmény: #7024  Törölt felhasználó
#7025
Szeintem ennek fuss neki mégegyszer. Ezüstről beszélgettünk pitcairnnel, nem XOM-ról. Szerintem neki és nekem sincs XOM-ban részesedésem. Rosszat álmodhattál. Egyébként már 2016-ban is ezt a bikapiac vége süketdumát nyomtad a value topikban. Emlékszem tibit győzködted, vissza lehet olvasni. Különben is mindenki ül valamiben. Nem? BTC-d 20-ról lejött 3000ezerre, BCH-d tizedelődőtt. Hogy is írtad itt lent? "Sot biztos van kozotuk olyan is mint te aki orul, hogy most mar meg olcsobban tud beloluk vasarolni." Olyat is olvastam tőled 8--10ezer környékén, hogy heti 200-ért vásárolod. 5000 alatt lapátolod, de "majd kiülöd, mint én" (ezt kitöl is idéztem?) A legtöbb rosszindulatú dumád magadra is érvényes, csak azt nem látod meg. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 10. 07:22
Előzmény: #7011  Tazsomaru
#7024
Ez megint a te ertelmezesed ill. forditasod.
En is kapok evek ota osztalekot kulonbozo cegektol (aranybanyasz) neha novelik neha pedig csokkentik eppen az uzleti eredmenyektol fuggoen.
nem ertem mi abban a value investor hogy mondjuk a XOM hitelbol fizet osztalekot a reszvenyeseknek nem pedig a ceg negyedeves ill. eves eredmenyebol ill. negativ eredmenynel is fizetett osztalekot!
Azt se igazan kapizsgalom, hogy amig en, Bolee es sokan masok olyan cegekbol vasaroltunk amiknek a rv arai extrem alacsony szinten vannak hiszen olyan nyersanyagok kitermelesebol szerzik eredmenyeiket amelyek tobb eves ill. evtizedes melyponton vannak; ezzel szemben te mint value investor egy olyan piacon vasarolsz (altalad nevezett value alapon) ahol az arak 5-8 esetleg egy 10 eves bika piac vege fele jarnak.
MI EBBEN A VALUE???
(elmagyarazhatnad nekunk)
Az hogy a portfoliomnak van olyan resze (fizikai nemesfemek) amik nem fizetnek osztalekot; de pont olyan esetekben novekszik az ertekuk amikor a rv piacon es kotvenypiacon felfordulas van.(Ez tokeletesen eleget tesz a kockazat kezeles szabalyainak hiszen egymassal negativ ill. nem korelalo eszkozosztalyokban van a tokenk).
Ez pedig olyan lehetoseget hordoz, hogy amikor a vilagon az emberek ill. cegek 95-98%-a likviditasi problemakkal kuszkodik, mi kepesek leszunk vasarolni a "sale of our lifetime" idoszakban.
Nem kivanok bolondot talalni a piacon mert sokkal tobb piaci szereplo tartozik az alatalad nevezett "bolond" kartegoriaba mint gondolnad; nehogy 1 nap kideruljon hogy te is kozejuk tartozol.
Az elmult 4-6 honapban en a portfoliom eleg jelentos reszere osztalekot fizettem az ugynevezett "value investor" legalabbis akik azt hiszik ill. annak kepzelik magukat.
Lasd CBA,WBC es ANZ kereskedeseket a kulonbozo CFD es brokerszamlakon; hiszen Mum&Dad imadja az ausztral bankokat hiszen komoly osztalekot fizetnek; annak meg mi jelentosege hogy az osztalekhoz viszonyitva a rv araik 2-3-szor annyit estek mint amennyi osztalekot fizetnek.
Sot biztos van kozotuk olyan is mint te aki orul, hogy most mar meg olcsobban tud beloluk vasarolni.(es nem gondolja hogy beragadt; hiszen fel evente megkapja az osztalekot).
azzal meg minek is foglalkozni hogy az osztalek fizetest nem csak emelni de csokkenteni is lehet esetleg fel is lehet fuggeszteni); de ez legeyn a jovo meglepetese.
Majd kiulik mint te is!
Idea 2018. 12. 09. 16:15
Előzmény: #7022  Idea
#7023
("feltéve, hogy jók az adatok, mert a határidőre 55 usd-t ír, a fizikaira meg 116-t,"
.
Igazából nekem nem tiszta mi volt a csúcsokon a fizikai és határidős árakkal, milyen különbözet volt, volt -e egyáltalán, szinte ahány régi chart annyi érték. Mind máshoz viszonyít, azt kibogozni nincs energiám. De mindegy is, az alapelképzelést nem érinti. Csak emlékszem, hogy 100 feletti prompt ezüstárról olvastam a Hunt manipuláció kapcsán, plusz arról is, hogy szétszakadt a piac, az investing chartján meg 55 van határidőre ami ezt alátámasztani látszik, de az is már lehet, hogy vmi átszámított, viszonyított "adjusted" érték. De minek... )
Idea 2018. 12. 09. 15:40
Előzmény: #7007  pitcairn2
#7022
"mi a fenének nyitott 2011 áprilisában a JPM vault-ot a COMEX-en?
igen érdekes egybeesés, hogy jóformán azóta tart az ezüstlejtmenet..."
"a JPM remekül elvolt a naked short-jaival 2011 előtt
2011-ben azonban vault-ot nyitott és rövid idő alatt a number 1 szereplő lett a COMEX-en... "
.
Érdekelt amit leírtál, arra alapoztam, hogy a JPM úgy járt el ahogy írtad.
Az ezüstben a hónapos charton két komoly csúcs van, az egyik a Hunt testvérek manipulációja 1979-80-ban, ott úgy látom a fizikai és a határidős ár elszakadt, a határidő nem értékelte a fizikai felfutást, úgy gondolta nem lesz tartós(feltéve, hogy jók az adatok, mert a határidőre 55 usd-t ír, a fizikaira meg 116-t, el nem tudjuk képzelni mi lehetett ott - homályosan rémlik mintha olvastam volna róla valamikor, de nagyon homály). A másik komoly csúcs az 2011 április, ott is leszakadt a határidő a fizikai mögött, de csak kisebb mértékben.
.
Írod, hogy a JPM shortolta az ezüstöt 2011 április előtt. Az igen fasza üzlet lehetett, mert 2008 októberétől folyamatosan emelkedett, 10-ről 50 usd fölé (2011 áprilisára). 1998-99 és 2008 között felment 4-5 usd-ről 20-ra 2008 februárjáig (itt is mintha a fizikai 25, a határidő 20 körül lett volna).
.
Az nem lehet, hogy a JPM a 2008-s csúcsot - megfontolt, gondos, értő elemzés után - hasonlónak ítélte mint az 1979-1980-s csúcsot, és 3-4-5 usd-s árra számítva elkezdte beshortolni? Azután egy ponton elszakadt a cérna, visszavette a shortot - ezzel hozzájárult a 2011 áprilisi csúcshoz -, majd tanulva az előzőekből elkezdte felhalmozni az ezüstöt, újabb, ezúttal gigantikus csúcsra számítva, ami - mondjuk - az 1979-80-s csúcs reálértékének felel meg?
.
Tehát úgy járt el mint egy normál kisbüfi, esetleg nem is ő, hanem a megbízója ami lehet egy állami intézmény is, nem érzékenyek arra, hogyan fogy a pénz, mennyit kell beleölni, stb. Vagy valamelyik nagy egyetem/közszolgáltató/állami vállalat vagyonkezelője/nyugdíjalapja ahol régivágású öregurak döntenek és nem forognak a piaccal, szilárd meggyőződésük van. Esetleg meggyőzhettek néhány(sok)  hasonló módon működő vagyonkezelőt is. Vagy más kultúrájú ország a megbízó. Nyilván ez csak egy ötlet. /Hawai-i Közalkalmazottak Nyugdíjalapja - ideális balek lenne ha van ilyen/. A short persze kicsinálta őket, akkor váltottak, oda tolni kellett a pénzt, nem tudtak ülni az ezüstön mint most.
.
Ha ez igaz lenne, akkor kell ezüstöt venni, amikor generációváltás lesz és a fiatalok látván az eddigi teljesítményt kivágják a hóra az ezüstöt, úgy, hogy az megint lesz 3-4-5-6-7 dollár, de legalábbis 10 alatt. Ha így van, ez fokozatosan történhet meg. Tehát akár más pénzét kezelő hülye ügyfelek szilárd meggyőződése is lehet a JPM mögött.
.
Nyilván ez egy cinikus megközelítés ami a fundamentumokkal nem foglalkozik. De sokszor van ilyen - nem látszik az a profi spekuláció a JPM részéről.
.
Azaz akkor kell venni az ezüstöt miután a JPM kitárazott?
(Mindentől függetlenül, akár a jövő héten is duplázódhat az ezüst ára természetesen.)
pomperj
pomperj 2018. 12. 09. 11:27
Előzmény: #7002  pomperj
#7021

1)Az elozo bullos "Ha gaz emelkedik, a Brent is fog"  gondolatmenethez,
aminek a lenyege hogy a GAZ a Brent elott menetel par honappal, nos, ehhez hozzatennek  egy trading ideat.
.
Az egyik a NATGAS daily chart (lasd elozoleg az aktualis hetes chartot is.)
NG-ben az eddig szabalyosan formalodo wave(4) haromszog alakzat majdnem kesz. Es ha kitor 4.60 fole a haromszogbol, onnan meg sok van benne felfele, hiszen ket 4-5 hullam van hatra (ha a szamozas jo) . 
Es a commodity mufajban a wave(5) gyakran a legnagyobb. Szoval NG Target joval 6.0 folott lehet.  
Weekly
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181208v00p41mq6.jpeg
Daily
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181209v00pgi8xj.jpeg
Persze, UNG ugyanugy megy mint NG. Igen szep bull. (Igazabol par honap mulva ugyanilyent varok az olajosoktol)
.
2)Ha Gaz dragul, akkor az olajosokhoz hasonloan levert gaztermeloknek is ideje megindulni. Meg nem tortek ki.
A 2 legnagyobb, SWN es CHK nem reagalnak jol, sot inkabb esesben vannak...nyomja oket is SPY, meg aztan nincs keszen a bear market alakzatuk sem, pl. SWN le akar szurni. De CHK majdnem kesz a (C) hullamaval, es napokon belul meglehet a dupla-alj.
De latok 2 kozepes, egesz jol kunkorodo gazos ceget. Oneok (OKE) es National Fuel (NFG)
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181209v00pzs0y8.jpeg
.
3)A masik hasonlo parallel a Palladium-GOLD paros.
Palladium (auto katalizator fem) oriasi rallyt csinalt egy ev alatt. Ez a PALL ETF, de a cegek kozott is lehet valogatni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181209v00pqsgg3.jpeg
Ha PALL ilyent tud, ami nemesfemnek szamit, akkor GLD is tudni fog ilyent.
.
AMig SPY esik persze ezek sem birnak szembe menni. De amikor lazul a nyomas, ezek jok is lehetnek.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók