Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 20. 00:05
#25840
https://bbc.in/2DUURH7
.. 
Valószínűleg nem lesz vakcina
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 19. 23:23
Előzmény: #25834  pomperj
#25839
Érdekes, hogy a LAKE-et ennyire sztárolják, közben egy majdnem teljes profilban maszkos céget még csak nem is követnek elemzők.Ha LAKE sikeresen szerződött évekre előre, gondolom APT-ben is képesek erre. Érdekes lesz 3 hét múlva a jelentés
Placi82 2020. 07. 19. 17:07
#25838
30-40%ot akartam írni. :) 
Placi82 2020. 07. 19. 17:06
#25837
USA összehozott  21% GDP nyi költségvetési hiányt ezen az éven és még csak július közepe van. :). Ez azért nem semmi. Év végéig megkarcolhatjak a 3-40% ot is.  Véleményetek a tőzsdére, és a monetáris politikajukra nézve? 
Rray 2020. 07. 19. 15:30
Előzmény: #25835  kozi723
#25836
Szia Kozi! A RIG chartodon most hol lehetünk, a sáv alján??? Elvileg nem sok mozgástér maradt...
Köszi, 
Rray
kozi723
kozi723 2020. 07. 19. 14:44
Előzmény: #25811  eco500
#25835
Penteken volt az opciok lejarata (honap 3. pentek). Talan ez kozrejatszhatott. Amugy tenyleg fura, mert nekem is ugy tunt hogy a 2,06 feletti zaras rovidtavon kitorest jelenthet, de siman visszacsuszott. A soron kovetkezo heten minden kiderul. 
pomperj
pomperj 2020. 07. 19. 11:35
#25834
LAKE-re megjelent egy uj elemzes, bemasolom
++++++++++++++++++++++
Lakeland Industries• LAKE-Nasdaq  Buy• Price $21.54 on July 16 by Benchmark
We recently hosted investor meetings with Lakeland’s management, which reinforced our belief that the company [which makes garments to protect workers from fires, hazardous chemicals, and diseases] is capitalizing on Covid-19 with a long-term focus.
Lakeland is experiencing strong demand for its personal protective equipment. Additionally, as industrial companies reopen, higher-margin products are slowly being returned to the mix. 
Lakeland was able to redirect and ramp up production and secure raw materials ahead of the competition, due to inhouse manufacturing and direct relationships with its supply chain. It didn’t run out of raw materials and continued at peak production. The company has rolled out a new enterprise resource planning system [tying together various business activities, including inventory management] in the U.S., representing roughly half of revenues. This system has been invaluable during the pandemic for redirecting resources and managing operations.
Lakeland Industries has a significant cash balance of $23 million. We estimate that it will generate $17 million of free cash flow through its fiscal-2022 year, positioning it for expansion and targeted acquisitions. The company has no debt and a $12.5 million untapped credit line. 
Our price target of $31 is 15 times fiscal-2022 estimated Ebitda [earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization], in line with peers.
pomperj
pomperj 2020. 07. 19. 10:30
Előzmény: #25816  JeGeMeLOV
#25833
1)APT-re egy hete csinaltam meg utoljara
(sok munka az adat bevitel), es az eredmeny hetente  nagyot tud valtozni, szoval most meg instabil;
legutobb a kritikus  tc idopont november kozepere jott ki, es a confidencia 32% volt.
Ahogy megyunk elore, ugy a kalkulacionak konvergalni kellene valahova es stabilabb lesz; 
az arfolyam pedig, ha valoban vegig megy az LPPL folyamat, tehat lesz eleg likviditas, es nem veszik at a shortosok a tobbseget mint majusban,
akkor 35 es 52 jott ki az utolso 2 hetben,  szoval meg erdemben feljebbre  becsuli a modszer a csucsot. 
Mindenki maga dontson, senkit nem biztatok,  ez az LPPL sok okbol tud kisiklani, extra rizikos mufaj.
pitcairn2 2020. 07. 18. 20:18
Előzmény: #25781  lngnl
#25832
azért lenne a "világvégézésed" kapcsán néhány reflexióm:
1. a csőd nem egyenlő a világvégével...
2.- ha ez a rendszer nem lenne csődben akkor nem kéne 2008 óta teljesen nyíltan végtelenítve "megmenteni"... (mármint a segghülye és teljesen felesleges eszközpiaci buborékokat...)
3. a csőd beismerése nem a "világvége", hanem az újjászületés kezdete
4. nincs valódi piaci rendszer csőd nélkül, a csőd kb. annyit jelent, hogy szembenézel a kudarccal és a valódi fogyasztói igényekhez igazítod a működést
5. nekem úgy rémlik, hogy nem márciusban "világvégéztem", akkor amikor itt egyesek azért rimánkodtak, hogy függesszék fel a szabadesésben lévő tőzsde működését, hanem most amikor évesítve nézve egy 170-180%-os SPX rali vagyunk túl...
pitcairn2 2020. 07. 18. 20:09
Előzmény: #25830  Törölt felhasználó
#25831
akinek mély tőkepiaci ismerete van az nem szorul arra, hogy értékesítsen:)
Törölt felhasználó 2020. 07. 18. 19:53
Előzmény: #25828  pitcairn2
#25830
Miközben ők hosszútávú befektetéseket reklámoznak. Az Andrássyn lévő iroda egy pár nm-es volt, az út 100 alatti számán sok kisméretű iroda van, nem drága ezeket bérelni, az inwestmentors is ugyanezt csinálja, az összes partnerbank ügynök ilyen, csak értékesíteni tudnak mély tőkepiaci ismeretük nincs.
pitcairn2 2020. 07. 18. 18:57
Előzmény: #25823  Törölt felhasználó
#25829
pl. az általuk hosszú távra ajánlott SPG a cikk megjelenése után szűk két hónap alatt - azaz rövidtávon - 40%-ot ralizott oszt visszaadta ezt
ergo
úgy tűnik, hogy minden OK
ez azonban egy pillanatig sem jelenti azt, hogy ez hosszú távon is nyerő lesz
pitcairn2 2020. 07. 18. 18:53
Előzmény: #25823  Törölt felhasználó
#25828
és az is lehet, hogy az "általuk hosszú távú befektetésre" ajánlott "tuti alulértékelt" termékről végül kiderül, hogy inkább csak néhány hónapos spekulatív játékra volt alkalmas...
yooio 2020. 07. 18. 18:50
Előzmény: #25826  Törölt felhasználó
#25827
Ja hat szarkazmusbol irtam, hogy elniuk kell vmibol. Na de tenyleg, iroda az Andrássyn draga dolog. 😃
Törölt felhasználó 2020. 07. 18. 18:44
Előzmény: #25825  yooio
#25826
Ok, de értékteremtésből éljenek, mert semmi hozzáadott érték nincs a partnerbank és a portfolife szolgáltatásában. Budapesten a San Marco utcában vannak, anno az Andrássi úton is volt egy partnerbankos kapcsolat, ezek a függő ügynökök mind méregdrágák és az egész rendszer a lehúzásról szól, de ugyanilyen a független is, tehát az ovb, mpk, quantis bár ezek főleg unit-linked életbiztosításokat adnak el, hiszen magától ilyet senki nem venné, senkinek nincs rá szüksége, lehúzás az is.
yooio 2020. 07. 18. 18:30
#25825
Ilyen buli, nekik is elniuk kell vmibol. 😀
Oszinten szolva en a magyar alapkezelokon vagyok fennakadva, akarmelyik aktiv alap benchmarknak berakja az Rmax-ot, felette sikerdij 20 % + van vmi alapdij is. 
Nyilvan ugyanazt a kockazatot futod ahol alapkezelo reszveny, kotvenyt, opciot, futurest stb-t vehet, mint egy 3-12honapos allampapirnal😁😁. 
Oszinten szolva, ha en alapkezelo lennek belebasznam a lovet egy etf portfolioba ishares vanguard aztan egesz nap csapnam, atlag 6-7 %t fog hozni, attol fuggoen hogy sulyozod 4-12  ha 70/30 rv/ktv vagy 5-8 ha 70 kotveny/30 reszveny. 
Nem nehez dolog. Igaz, azt hozzateszem, hogy az atlagemberert igyis sokat tennel, legalabb a penzet nem jatszanad el, alacsony szorassal kapna egy kicsit nagyobb hozamot, mint 0 real.
Ezzel mondjuk magasan vernem a unit linkednek nevezett rablóbanda biztositost, es a magyar alapkezelo szektor 80 %t. Kerdes csak, hogy ki szol nekik😀
Törölt felhasználó 2020. 07. 18. 17:40
#25824
Volt is egy cikk a kiszámolo honlapján, ezek alapján egyértelmű h senkinek nem ajánlható a partnerbank, az ETF-ek amelyeket közvetítenek nagyon alacsony költségűek ha te magad veszed meg egy online rendszeren keresztül, de ha a partnerbankon keresztül akkor összesen 7-9% is lehet az összes költség!!!
Törölt felhasználó 2020. 07. 18. 17:38
Előzmény: #25819  JeGeMeLOV
#25823
A portfolife valójában a partnerbank (amely befektetési szolgáltatókon keresztül vesz meg alapokat tehát jó magas jutalékot felszámít) függő ügynöke, nagyon magas jutalékot számítanak fel a személyes értékesítés során, amit persze nem biztos h elmondanak a tárgyalás alatt, olyan pénzügyi termékeket adnak el amelyeket egy online brókeren keresztül sokkal olcsóbban megkapsz hiszen nem kell kifizetni a közvetítő partnerbankot és annak függő ügynökét, a gond tehát h az ügyfél befektetett tőkéjéből túl sok embert kell kifizetni.
pitcairn2 2020. 07. 18. 15:16
Előzmény: #25819  JeGeMeLOV
#25822
max annyit tennék hozzá a kérdéshez, hogy "hatalmas zuhanás után"
pitcairn2 2020. 07. 18. 15:14
Előzmény: #25819  JeGeMeLOV
#25821
irreleváns, hogy ki jegyzi a cikket, a kérdésem teljes mértékben általános jellegű volt
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 07. 18. 13:01
#25820

Global Opportunities FreeWeek June 23 – July 30 
Global insights into stocks, bonds, FX, Euro, US Dollar, cryptos, gold, oil, investor psychology and more for 50+ of the most-watched markets (U.S, European, Asian-Pacific).
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 18. 12:21
Előzmény: #25817  pitcairn2
#25819
A Portfolife-hoz volt már szerencsém, korrekt, szakszerű csapat, csak ajánlani tudom őket. Nyilván nem tévedhetetlenek, de szépen gyarapodnak az ügyfélszámláik. 
pitcairn2 2020. 07. 18. 12:06
Előzmény: #25806  pomperj
#25818
és az mennyire jó jel, hogy az állítólagos "nyitás" alatt sem tud felzárkóznia REIT mezőnyben?
http://schrts.co/hXjfAxcG
ezek persze csak kérdések nem nagyon vagyok benne a témában:)
pitcairn2 2020. 07. 18. 12:04
Előzmény: #25806  pomperj
#25817
az álmoskönyv szerint mennyire jó jel ha egy amerikai részvényt még nálunk is hosszútávra ajánlanak  a kisbefektetőknek?
https://portfolife.hu/hosszutavon-a-simon-property-group-reszvenye-is-belefer-egy-portfolioba/
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 18. 11:36
Előzmény: #25815  pomperj
#25816
Köszi!
Itt a doksihoz a link:
..
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3076609
..
Megosztod velünk mire jutott a kódod APT-ben? Hol lesz, hol lehet a csúcs? Vagy ez így értelmetlen kérdés? 
pomperj
pomperj 2020. 07. 18. 11:23
Előzmény: #25813  JeGeMeLOV
#25815
Ebben a cikkben benne van a matek hozza
On the Predictability of Stock Market Bubbles: Evidence from LPPLS ConfidenceTM Multi-scale Indicators Riza Demirer Department of Economics & Finance, Southern Illinois University Edwardsville, Edwardsville, IL 62026-1102, USA; rdemire@siue.edu. Guilherme Demos1 ETH Z¨urich, Dept. of Management, Technology and Economics, Z¨urich, Switzerland; gdemos@ethz.ch. Rangan Gupta Department of Economics, University of Pretoria, Pretoria, 0002, South Africa; IPAG Business School, Paris, France; rangan.gupta@up.ac.za. Didier Sornette ETH Z¨urich, Dept. of Management, Technology and Economics, Z¨urich, Switzerland and Swiss Finance Institute, c/o University of Geneva, 40 blvd. Du Pont d’Arve, CH-1211 Geneva 4, Switzerland; dsornette@ethz.ch.
.
Irtam hozza BASIC-ben  egy approximaciot, nekem eleg jol mukodik.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 18. 11:11
Előzmény: #25813  JeGeMeLOV
#25814
Ehhez még egy rajz: kérdés, hogy szabad-e így csatornát rajzolni? Log tengelyen szemre egyforma magasak. Így februárra 150 célár jön ki. Merész :-)
..
https://invst.ly/rhgpf
..
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 18. 11:01
Előzmény: #25812  pomperj
#25813
Ebben az a szép, hogy nem lehet előre kiszámolni, hogy hol a vége. Szerintem az LPPL leírásban se volt rá formula, hogy hol lehet a csúcs. A korrekcióra láttam olyat, hogy 80%-ot szinte mindig visszaad. Mondjuk ebből vissza lehet számolni, csak persze utólag ezt is. Nézzük példának az APT esetét és vegyük mellé a bitcoint. Ez egy teljesen kívánságlista szagú gondolatmenet, de érdekelne, hogy ki hova várja az APT csúcsát  február végéig. 
..
Íme a 2 chart egymás mellett, az idő tartomány eltér, de az LPPL-re a bitcoin jó példa. Ha az APT órás chart lenne, jobban hasonlítana a napos btc-hez.
..
https://imgur.com/R2GsNTf
pomperj
pomperj 2020. 07. 18. 10:00
Előzmény: #25810  pomperj
#25812
Meddig mehet meg?
Nos, rajzolja bele mindenki a maga LPPL parabolajat, es hozza, hogy mi kovetkezik a singularitas utan.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200718v00ssn88g.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200718v00ss431y.jpeg
eco500 2020. 07. 18. 09:57
#25811
Tegnapi RIG zuhanásnak volt valami ismert kiváltó oka? Furcsa, h. ennyire eltűnt belőle a vételi erő viszonylag alacsony forgalom mellett. Pedig mintha kezdett volna már felülteljesítővé válni az utóbbi napokban...
pomperj
pomperj 2020. 07. 17. 18:39
#25810
SPY daytrade
Masfel napja szuk savban billeg, es nem tisztult semmit a chart, 
marad a varakozas, hogy meg legalabb egy uj csucsra kellene menni hogy szabalyos alakzat legyen
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200717v00sqh80s.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 14:41
Előzmény: #25806  pomperj
#25809

Nos ezek szerint te is bőven piacverő hozampotenciált látsz a cégben középtávon, szóval a lényegben, mondhatnám az egyetlen dologban, ami számít, egyet értünk.
Ehhez még nálam hozzáadódik, hogy mivel a "hitelátvállalással" együtt is kb. az újjáépítési költség 80 %-a (részvény árfolyamban kifejezve 60 % alatt) körül lehet most megvenni a cég által birtokolt ingatlanokat (csendben jegyzem meg, hogy sehol sincs leírva, hogy ezeket csak és kizárólag plázaként lehet üzemeltetni az idők végezetéig), némi extra biztonsági faktor is jelen van, hisz kézzel fogható vagyonelemekről beszélhetünk, szemben mondjuk a tech óriások goodwill hegyeivel...
A PE-s becsípődésedet továbbra sem értem. Tudom, hogy tudod, hogy az osztalékot nem a PE E-jéből fizetik a REIT-ek, hanem az FFO F-jéből!:) Az ingatlanos cégeknek megvan az a "rossz szokása", hogy az ingatlanokra amortizációt számolnak el..., így aztán a szabad cashflow-juk jelentősen meghaladja/meghaladhatja a számviteli nyereségüket...
Update-eket nem fogok írni, főleg nem havonta.
Egyrészt nem tartom feladatomnak, nem dolgom sem rá-, sem lebeszélni senkit semelyik konkrét cégbe való befektetésről. Mindenki nagyfiú/nagylány. El tudja végezni a szükséges elemző/értékelő munkát. Sőt ahhoz, hogy nyugodtan kockáztathassa a saját pénzét és befektetőnek mondhassa magát, el is kell végezni, szvsz. Különben honnan tudná, hogy mibe tette a pénzét. Mert valaki azt mondta, hogy az jó? Vagy mert valaki más veszi azt a részvényt? Ne már! Így legalább tudja kit kell hibáztatni, ha valami balul sül el:)
Másrészt meg az nálam régen befektetésre nem alkalmas cég, amiről havonta kellene update-eket írni...
Harmadrészt igyekszem megfékezni magamban a hiányos és így esetleg félrevezető elemzések
keltette reagálási hajlamot, hiszen ezzel pont magam ellen dolgozom. Bár amilyen kis halak vagyunk ebbe a nagy pocsolyában, egyikünk véleményének sincs a legcsekélyebb hatása sem az árfolyamra...amire meg lehetnénk (magyar piac szélhámos/speka papírjai) azokhoz úgysem szólok hozzá:)
yooio 2020. 07. 17. 14:33
Előzmény: #25807  AudreyDeak
#25808
Szerintem egy ceg ugyse tud legyartani 8 mrd-t, legalabbis en igy gondolom, hosszutavu hatasait meg nem is tudjak vizsgalni, ugyhogy tobb is gyarthat vakcinat,  lehet liftezes mrna-nal id ha kijon 1-2 eredmenyes trial, de addig meg parszor megtepik szerintem. Igazi momentum papir :)
AudreyDeak 2020. 07. 17. 14:29
Előzmény: #25804  pomperj
#25807
Megfontolom őket, köszönöm. Igen ez mindenféle elemzés nélkül szemmértékre is feltünhet az embernek, hogy  a konkurensek nagyon megsokasodtak a területen az elmúlt években... valami újjal kellene előállniuk a növekedés fentartásához. Nem lesz egyszerű. - Rövid swingre azért így is jó lehet.
Egy vakcinás dolog. Kezdő kérdés a piaci mechanizmusok kapcsán. MRNA -ban vagyok mostani versenyzők közül csak benne. Mi történik szerintetek akkor ha úgy alakul, hogy mégsem az én jelöltem hozza a megváltó vakcinát? Ez még lehet pozitív hatással az árfolyamára és a többi hasonló cégére vagy egyértelműen a győztesé fog elszállni a többieké meg leesni? Sok minden körülménytől függ ez gondolom még, de kiváncsi lennék a véleményetekre....
pomperj
pomperj 2020. 07. 17. 13:42
Előzmény: #25803  Törölt felhasználó
#25806
Koszonom az SPG   kiegesziteseket.
KImondottan orulok, hogy ennyire ismered a temat, hogy meg a CEO frizurat is koveted;-)
Egyetertunk, hogy jobb volt a Taubman akviziciot torolni.
Egyetertunk, hogy  esszeru volt az osztalekot  mar most 38%-al megvagni. 
Azt maskeppen latjuk, hogy a nagyjabol 5 eve 5-6%% koruli REIT osztalekhozhoz, amit SPG fizet,
(2015 ota 6.05 -- 8.30 kozott)
ahhoz  "normalis" az atlagosan 21-31 kozott hullamzo PE, de ez most nem erdekes,
Egyetertunk, hogy a kovetkezo 5 evre osszejohet evi 20% atlagos hozam es arfolyam novekedes,
a potencial benne van.
Jo lenne, ha havonta irnal egy update-et, hatha kedve tamad nehagy kolleganak alaposan megnezni.
 
marte5 2020. 07. 17. 11:47
Törölt hozzászólás
#25805
pomperj
pomperj 2020. 07. 17. 11:39
Előzmény: #25796  AudreyDeak
#25804
Ajanlok 3 megfontolast netflix temaban.
1)vege van a lockdown-nak,  es vele az otthoni letnek, az extrem magas forgalmi/eladasi hullamnak.
ezzel egyutt sem sikerult erdemben profitot novelni. A novekedes mar foleg kulfoldrol jon, de ott a helyiek miatt sokkal lassubb a ternyeres. 
A PE most majdnem 70, de ehhez oriasi tovabbi novekedes (legalabb evi 25%) kellene  hogy megtartsa az arat.
.
2)A Disney verseny nagyon beindult, kellemetlen es eros versenytars,  es nyiltan ambiciojuk hogy levaltjak NFLX-et a vezeto streaming szolgaltato poziciojabol. DIS a 6 honap alatt 23m-->50m ugyfelre futott fel, es nincs vege. Olcsobbak is.
.
3)TimeWarner par ev komatozis utan, az ATT leanyakent szinten ambizcionalja a tartalom szolgaltatast, de a T altal kiepulo 5G halozaton is. Amazon Prime video, sot Apple is piszkalgatja a belepest.
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 11:36
Előzmény: #25800  pomperj
#25803
Megszólíttattam, válaszolok...
Szóval János bátyám, követve a számozásodat, bár ez nem Elliot:
1) a Taubman akvizíció visszamondása zene volt füleimnek. Ha megnézzük, 14-15 P/FFO árazás mellett vették volna meg, miközben a sajátjuk a deal bejelentésekor kicsivel 12 alatt volt. Ezt értelmezhetjük úgy is, hogy a szektorban tevékenykedő REIT-ek piaci (nem tőzsdei, hanem privát) árazásához képest az SPG kb. 20 %-os diszkonton forgott covid előtt...Nyílván ezen a 14-15-ös áron vásárolni amikor gebasz van dőreség lett volna, jól tették, hogy visszaléptek. 
A "igen kevéssé volt képes csökkenteni a Covid hatásait" alapvetően két dolgot jelentett az indoklásban:
a) valamivel indokolni kell a deal felrúgását...
b) a Taubman -  mondván, hogy őket úgy is megveszik, minek törjék magukat - nem erőltette meg magát a költségcsökkentés terén, szemben az SPG-vel. Pl. a CEO a probléma első jelére - hasonlóan mint 2008-2009-ben nullára vágta a saját fizuját, stb.
2) az adósság növekedését ügyesen észrevetted, az viszont úgy tűnik elkerülte a figyelmedet, hogy ezzel párhuzamosan és szint megegyező összegben hízott a cash állomány, szóval a mérleg messze nem romlott annyira, mint ahogy azt érzékeltetni szeretted volna...ja és továbbra is az egyik legerősebb mérleg a REIT-ek világában...nettó debt a békeidőkbeni NOI 6szorosa alatt, miközben az átlag valahol 8 felett van...
A recessziós gondolattal nyilván egyetértek.
A max esés mértéke tényleg elmarad (minimálisan) a 2009-estől. Persze itt is elegánsan elfelejtetted megemlíteni, hogy 2009-ben az év végi záró gyenge 3szorosa volt a márciusi mélypontnak. Mondjuk ennek kb. annyira nincs jelentősége, mint a - 80 % vs. - 73 %-nak:)
Osztalékot már meg is vágták, negyedéves 2,10-ről 1,30-ra, továbbá bemondták ugyanezt az 1,30-at a kövi 2 negyedévre. Ez speciel szerintem erősen megfontolandó, én a helyükben tovább vágnám, és csak a kötelező minimumot fizetném, vagy annál egy kicsit többet, hogy a REIT státuszomat ne veszélyeztessem.
Továbbra sem értem, miért beszélsz PE-ről, amikor a REIT-eket P/FFO alapján értékeljük. Bár ebben az esetben mindegy is, hisz a "száma jóval magasabb volt a többi REIT-nél" kitételed egyszerűen nem igaz.
Persze, ha azt mondanád, hogy a többi retail és mall REIT-nél, akkor igazad van. Valószínűsítem, hogy erre gondoltál, csak nem árt precízebben fogalmazni...
+1) Említsük meg az apró tényt, hogy amellett, hogy most nagyjából ugyanott van az árfolyam, mint amikor legutóbb eszmét cseréltünk, közben volt 90 USD felett is. Persze nem állítom, hogy a csúcson sikerült eladnom, kicsivel alatta kistoppolódtam:)
Az így felszabadult cash várja, hogy visszakerülhessen SPG-be:, ha nem is 42 alatt (legutóbb is megtette az 51) :)
smith83
smith83 2020. 07. 17. 11:24
Előzmény: #25790  JeGeMeLOV
#25802
Jönnek a szigorítások, lazítás elhalasztások, egyre bátrabban gondolkoznak a maszkról a politikusok is...
boxika 2020. 07. 17. 11:19
Előzmény: #25796  AudreyDeak
#25801
Netflix szépen visszamászott vagy 6%-ot a tegnap esti jelentés óta. A bevétele a várakozásokat kissé felülmúlta, csak a nyereség lett kisebb. El kéne olvasni a jelentést. 
pomperj
pomperj 2020. 07. 17. 11:03
Előzmény: #23639  pomperj
#25800
Junius 1.en erdekes vitaba keveredtunk a Simon Property, SPG temaban, es
erdekessegkeppen ujra megneztem, hol tart most. 
Nekem akkor nem tetszett, innerscorecard kolleganak viszont nagyon is.
Hatha eltevedtunk a vita heveben, es talan azota van erdemi valtozas.
.
1)Akkoriban jelentettek be a Taubman Realty akviziciot, 3.6Mrd-ert. Nos, a viatnk utan 10 napra bejelentettek, hogy visszalepnek, es erdekes az indoklasuk: egyreszt a Covid jelentos negativ hatast gyakorolt az egesz REIT szektorra, (igy nyilvan SPG-re is), masreszt Taubman igen kevesse volt kepes csokkenteni a Covid negativ hatasait (!, nocsak !). 
Ezert nem veszik meg.
.
2)A masodik lenyeges valtozas az adossag novekedese. Akkor 24Mrd volt, azota a Q1 merlegben 27.55Mrd, szoval +10%,ami ekkora kamatfizetesi teher, es nehezedo uzleti korulmenyek mellett egyaltalan nem pozitiv.
Nagyon kivancsi vagyok Q2 jelentesre.
.
Szoval ugy gondolom, az SPG menedzsment nehez dontesek elott all, 
mert most mar a recesszio egyertelmu az USAban. 
Es  a 2009es recesszio idejen az teljes SPG eses -80% volt. Most eddig -73%, es a chart alapjan nem latszik kesznek az eses. 
,
Mit tehetnek? Egyreszt nyilvan nemcsak Taubmant, egy jo idore mast sem fognak akviralni,kenytelen a ceg az adossagcsokkentes nehez utjat jarni. Ebbe bele tartozhat az osztalek csokkentese is.Az FFO tavaly 12.50 volt es abbol 8.30 osztalekot fizettek.Az idei FFO becsles 8-9 sav, szoval a realis osztalek4-5 USD korul lehet, es most SPG nincs abban a helyzetben hogy adossagbol fizessen.
.
Most eppen ott van arfolyama, mint Juni elejen volt (62 USD).
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200717v00srd94r.jpeg
.
Azt gondolom, hogy mivel SPG szokasos PE szama  joval magasabb volt a tobbi REITnel, 
ez az extrem kedvezo ertekeles i idoszak elmult. 
Azt gondolom, hogy az eddig alj, 42 USD alatt viszont SPG igen jo vetel is lehet,
 a hosszutavu vetelt es stabilitast preferalok szamara. De itt nem vennem meg, most sem.
.
Placi82 2020. 07. 17. 10:54
#25799
kozi723
kozi723 2020. 07. 17. 10:47
Előzmény: #25794  Rray
#25798
Szia! Jól tetted a LAC zárást, talán kapsz olcsóbban :) én egyelőre tartom, gyorsabb megindulásra csak 5,4 felett számítanék. RIG nagyon bíztató. És bár én pesszimista voltam az elmúlt hetekben, tetszik hogy szembemegy egy kicsit az általános hangulattal. Tegnap rövid távon szerintem ki is tört, mert 2,06-on volt egy ellenállás. 2,3 fölé simán mehet pár nap alatt is. Ami az augusztusi 5 dollárt illeti, hááááát, nem tudom :) ez azért több mint optimista elképzelés. Ha ez megtörténik, akkor nagyon boldog ember leszek. 
.
Más téma, akik kötnek BÉT-en is, mit gondoltok MOL-ról? TA alapján kezd egyre csúnyább lenni, hetek óta csorog és nem igazán látom, hogy miért is kéne fordulnia. Szerintetek meglesz az 1520 újra? 2-3 adagban vennék belőle, szigorúan hosszútávra beleülni. Igazán frankó beszállót 1360-1400 között sejtek, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy lejön addig, ezért a márciusi 1520-on már belecsípnék. Ha valakinek van projekciója és megosztja előre is köszönet érte! :)
AudreyDeak 2020. 07. 17. 10:46
Előzmény: #25794  Rray
#25797
Mi a másik fórum amire utalsz? A Blumen-es?
AudreyDeak 2020. 07. 17. 10:43
#25796
Szevasztok! Tegnapi story a NFLX lefejezése. Mit gondoltok érdemes esetleg belenyúlni , visszakapaszkodhat vagy inkább egy agónia kezdete? Tekintve hogy Nasdaq-on is fordulót várnak sokan. Bár teszem hozzá ha második hullám jön akkor azért jó lehet nekik....
Másik, hogy TWTR miért nem lett véleményetek szerint lehúzva a hacker botrány kapcsán?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 17. 09:29
Előzmény: #25794  Rray
#25795
Szia Rray! Hajrá, sok nyerőt! Spce 15 alatt ajándék volt, de egy seggel nem lehet ennyi lovat megülni 😁
Most minden megindult, kivéve a huamit, de ideális fibo szinten van, szóval azt most pont nem adnám. Apt nyerő megy majd spce-be és esetleg rigbe. 
Rray 2020. 07. 17. 09:19
Előzmény: #25785  JeGeMeLOV
#25794
Szia Jegemelov!
Igen, màr rég írtam ide, a másik fórumba picit gyakrabban... igen a 2,3 as RIG vételem lassan 0ás, kiültem :)
Augusztusban ha az a sok call opció nem hibás, akkor 5 USD felett fogunk zárni, még ha csam rövid időre is...
Eddig vakcina papirokat figyeltem szorosan, SRNE lassan helyreàll és a lelki békém is...
Amit még figyelmetekbe ajànlok, Csilla és Blumen masik forumrol ismeri, a SPCE!!!
Nagy sztori, most indul, kitört, célár 60 USD, most 20 körül vagyunk, új CEO val és nemsokàra újabb tesztrepüléssel....
APT és LAKE ben annyit szívtam az utóbbi 3 hónapban a rossz beszàllók miatt, hogy mostmár illik egy komolyabb ralllyt végigülni :)
Sok sikert mindenkinek :)
@Kozi : LAC omat eladtam, keresem a jó visszaszàllót, mert van benne potenciál, csak elfogyott a tőkém, full poziban vagyok kb 12 papírban...
De ha lesz akkor veszek, meg mostanàban az ezüst birizgàlja a fantáziámat... megpróbálom...
Rray
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 07. 17. 07:53
Előzmény: #25786  smith83
#25793

Mert átfedéses az emelkedő szerkezet, ami ebben a pozícióban azt valószínűsíti, hogy részben vagy egészében ún. diagonal mintázat épül. Ezek jellemzője, hogy szimpla, dupla vagy akár tripla ABC-k sorozatából épülnek.
 
Diagonal mintázatok
pomperj
pomperj 2020. 07. 17. 07:25
#25792

Kina, Japan, HK, talan India chartja is,  valamilyen topot mutat par napja,
de egyelore nem tudni milyen fokozaturol van szo.
A dollar gyengules lassult, most dupla aljnak nez ki.
,
1)Olaj egyelore nem negalta az oldalazo haromszog-vege varakozast, 
ami  hetfon igy igy nezett ki, az mara kozelebb jutott a kitoreshez  felfele
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200717v00su2ij4.jpeg
,
Ha az olaj attor 41.63 fole, (es persze atmegy a kritikus 42.36 szinten is),
akkor remenykedni lehet az elso igazan szep olajtermeloi wave(3)  rallyban is
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200717v00s63hr8.jpeg
,
es az nagyon at fogja rendezni a penzek aramlasat a szektorba.
,
2)A NatGas is biztatoan nez ki, 
ha tenyleg megvan a bottom 1.43nal, ahogy gondolom, akkor valami ilyesminek nez ki
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200717v00sp0mwt.jpeg
.
Az SWN chartja tisztabban bullos, es nem aggodom Gazprom miatt sem
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200717v00swwzuv.jpeg
yooio 2020. 07. 16. 23:34
Előzmény: #25787  smith83
#25791
Az biztos, hogy a fő érdem pomperj-é, ő túrta ki ezt a két céget a small capből.
Köszönet érte! :) 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 16. 22:27
Előzmény: #25789  Törölt felhasználó
#25790
Lehet megindult a nyáj
.. 
https://robintrack.net/symbol/APT
Törölt felhasználó 2020. 07. 16. 22:18
Előzmény: #25787  smith83
#25789
És azt tudjuk, hogy miért indult meg ilyen hirtelen? Nem találtam semmi különleges maszkos stb hírt, a jelentése meg még 2 hét.
pomperj
pomperj 2020. 07. 16. 21:58
Előzmény: #25748  pomperj
#25788
SPY daytrade
Ez a mai nap leginkabb egy (iv) hullam volt, annak valamelyik szakasza,
de nem tudni, hogy abban az (a) vagy (b) vagy (c), es ebben eppen hol tart,
szoval meg legalabb egy uj csucsot varok mire (v) keszen lesz,
de maga a chart lenyegeben marad, ahogy az elozo volt
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200715v00s9pjqb.jpeg
smith83
smith83 2020. 07. 16. 21:53
Előzmény: #25783  yooio
#25787
Én tegnap délelőtt olvastam pomperj véleményét, végül az győzött meg, hogy vegyek APT-t is a LAKE mellé. Úgy tűnik még épp időben, bár tegnap nyoma sem volt a charton, hogy ma ilyen felhúzás lesz mindkettőben (igaz, a LAKE már a 2. hosszú alsó kanócos napot hozta össze).
smith83
smith83 2020. 07. 16. 21:49
Előzmény: #25772  szarvasvadasz
#25786
Az ok, hogy az első hullám 5 alhullámból áll és a 2. és 4. abc, de azt elárulod, hogy a 3. és az 5. miért abc-k sorozata?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 16. 21:47
Előzmény: #25783  yooio
#25785
Zseni vagy, lassan szentírás lesz, amit írsz 💎💎👍😁
.. 
Szia Rray! Már hiányoltalak. Örülök, hogy jól vagy, már az utolsó rig vételeid is jól néznek ki. Hajrá! 
ragarda
ragarda 2020. 07. 16. 21:28
Előzmény: #25782  Rray
#25784
Meg ott van a 21.6 is. Ha ott átmegy még bővítek 
yooio 2020. 07. 16. 21:21
Előzmény: #25780  JeGeMeLOV
#25783
Ha beindul a short squeeze nagyon durva lesz. Tegnap mondtam, hogy buy day van Lake, APT. :) 
Rray 2020. 07. 16. 21:09
Előzmény: #25780  JeGeMeLOV
#25782
Szia Jegemelov!
APT t tartom, ha 20,6 on àtmegy akkot iràny 41,9 USD!!!!
Meglesz hamarosan :)
Rray
lngnl 2020. 07. 16. 21:00
Előzmény: #25777  pitcairn2
#25781
Mar bocs de muszaly  minden aldott heten, 13 egymast koveto posztba beirni hogy itt a vilagvege? Csak mondom hogy total off amiket irsz es marha unalmas is.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 16. 20:46
#25780
APT beindult! Aki tartja, vagy bezsebelte a hozamot, annak grat! 
pitcairn2 2020. 07. 16. 20:17
Előzmény: #25775  Placi82
#25779
2008 óta cirka 15-20 billió dollár internacionalista összeálmodása után kb. a komplett csőd kapujában vagyunk...
hát ez rohadtul megérte...
pitcairn2 2020. 07. 16. 20:15
Előzmény: #25775  Placi82
#25778
no és mi lesz ha megint beszakad ez az elfuserált kártyavár?
akkor még több "pénzt" álmodnak össze?
vagy egészen más játék indul?
pitcairn2 2020. 07. 16. 20:12
Előzmény: #25775  Placi82
#25777
a helyes irány kapcsán csak az ösztöneidre és a tapasztalataidra támaszkodhatsz, hiszen ez a "piac" kb. az internacionalista politbüró döntéseiről szól
az FED-es, EKB-s és egyéb bazi nagy jegybankokat képviselő elftársak ezt a "ralit" cirka 6 billió dollárért hozták össze...
gondolom közben az "Ez a harc lesz a végső!" örökzöldet dúdolgatták:)))
https://www.youtube.com/watch?v=4eTVaPyrH-I
pitcairn2 2020. 07. 16. 20:08
Előzmény: #25774  ThePersistentTrader
#25776
ez kb. annyira egyszerű, logikus és "szép" mint a heroinista útja az aranylövésig...
ideje lenne szembesülni azzal, hogy ezek a "piacok" már semmilyen érdemi információval sem szolgálnak a reálgazdaság állapotáról...
irrelevánssá kezd válni az egész...
szárnyaló tőzsde mellett is lehet rendkívül mély válság...
máskülönben ami a mostani "megoldást" illeti,. az nem egyértelműen inflatorikus, az IT rendszerek térnyerése inkább deflatorikus szokott lenni
persze ebből sem érdemes messzemenő következtetéseket levonni különösen az un. "piacok" kapcsán amelyek rendszer mélységes erkölcsi válságán kívül már nagyon rég semmiről sem szolgáltatnak érdemi információt... 
Placi82 2020. 07. 16. 20:05
Előzmény: #25768  Tibi0002
#25775
Nyugolom, nem epitek én semmit sem 1 fórumra. Csak magamra! :) De azert az ember örül ha másnak is hasonló a véleménye, legalabb nem érzi egyedül magát. Ennyi. Itt ugyis mindent az idő el dönt, hogy mi lett volna a helyes irany utolag:) 
ThePersistentTrader 2020. 07. 16. 18:11
Előzmény: #25755  pomperj
#25774
"4)Ebben a mechanizmusban donto momentum az, hogyan tekinti a potencialis invesztor a kockzatot?
Ha nem akarjak vallalni, akkor a FED hiaba ad kolcson a bankoknak, hogy adjak tovabb invesztoroknak."
Ez korábban valóban így volt, viszont 2020-ban úgy érzem megtörtént a paradigmaváltás a Fednél (is), és most már nem kizárólag a klasszikus monetáris transzmissziós csatornákon áramlik ki a likviditás (jegybank -> bankrendszer -> vállalatok -> kisember), hanem direktben is: elkezdték vásárolni a bóvli kötvényeket, tehát nincs szükség a bankok akaratára a puzzle-ben. Ezen felül a költségvetéseket is direktben finanszírozza a jegybank, a fiskális politika pedig elszállt deficitek mellett osztja szét az így kipumpált jegybanki likviditást.
Persze igazad van, ha mindemellett is tovaszáll a kockázatvállalási hajlandóság, akkor valóban nagy zuhé jönne a részvénypiacokon, csak ez a kérdés, hogy ezt mi válthatja ki, tudván, hogy ha jön vmi gond (mondjuk kiderül h mégsem lesz vakcina csak 2 év múlva), akkor a Fed úgyis nyomtat pénzt, direktben odaadja a vállalatoknak részint, részben a költségvetésnek, ami direkt cash-ben kiutalja az állampolgároknak. Recessziós környezetben ebből még infláció sem lesz (csak ktv-részvény-ingatlan piacokon).
AudreyDeak 2020. 07. 16. 17:52
Előzmény: #25771  boxika
#25773
Igen, ezen én is gondolkodtam. Vajon miért?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 07. 16. 17:40
Előzmény: #25242  szarvasvadasz
#25772

Hónapok óta nagyjából a várt szerint haladunk, 3240-nél elértük a.képen levő szerkezethez tartozó potenciális tetőzési célzóna alját. Amíg 3115 fölött van, a pinkkel bejelölt lefutáshoz hasonló szerkezettel mehet még tovább 3300 felé. Ha most nem menne már fel tovább, kezdődő esés legkorábbi jelének 3115 törése minősülne jelenleg, de 3000 körülig még mindig kis korrekció lehet abból az esésből.
 
Ha a sárga zóna környékéről megcsinálja a berajzolthoz hasonló újabb felfelé kört, utána lefelé a még nem létező pink iv törése után alakulhat majd ki jó short set-up, 3000 körüi célárakhoz - egyelőre tehát még mindig korai, de ha a kép szerint folytatódik, hasonló short fetlételekre lehet számítani.
 
SPX h8
boxika 2020. 07. 16. 17:21
#25771
Érdekes, hogy a Twittert nem büntették ma.
pitcairn2 2020. 07. 16. 12:24
Előzmény: #25765  Placi82
#25770
jól mondod:
ezt max csak kereskedni szabad
már ha olyan habitusod és a kedved
egyébként széles ívben kell rá s...ni...
pitcairn2 2020. 07. 16. 12:23
Előzmény: #25768  Tibi0002
#25769
semmiből teremtett "pénzzel" központilag menedzselt és szubvencionált tőzsde =/= reálgazdaság
máskülönben
pánikhangulat = QE + ZIRP + NIRP
ennek alapján a pánikhangulat már 11 éve tart...
Tibi0002 2020. 07. 16. 12:13
Előzmény: #25765  Placi82
#25768
A fórumon jó megvitatni az álláspontokat és a várakozásokat, de építeni rájuk nem célszerű. Gondolj bele,  mennyire átvette (szinte tankönyvszerűen) ez a topic is a pánikhangulatot, és közben szép csendben új csúcsra ment például a Nasdaq.
Tibi0002 2020. 07. 16. 12:02
Előzmény: #25765  Placi82
#25767
Az én álláspontom ezügyben, hogy az a részvény-cash arány a megfelelő, ahol egyformán közömbössé válsz a jelentős esés, de a jelentős emelkedés lehetőségére is. Ha nézed az emelkedést, és erőlködve ülsz a kezeden, akkor valószínű alacsony a részvényarányod - miközben minden időben lehet találni józanul árazott részvényeket. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 16. 11:53
Előzmény: #25763  Placi82
#25766
HMI visszatesztelte a trendvonalat, Elliott 2.pont is lehetett akár. A 11 körüli fordulóra nézve 38-as Fibo korrekció is kész, jöhet a csúcs támadás. Remélem bejön a sztori és itt sokan jól járunk. 
Placi82 2020. 07. 16. 11:52
Előzmény: #25763  Placi82
#25765
És lehet tévedek, és elmegy az orrom előtt az évszázad legnagyobb ralija a tőzsdén. De az hogy egy ember, hogy kereskedi le az adott időszakot és trendet, azt az adott ember habitusa és természete is meghatározza. :) 
drexler76
drexler76 2020. 07. 16. 11:32
#25764
RIG fleet status report kint van:https://www.deepwater.com/Documents/FSR-July%202020.pdf
nekem pozitivnak tunik, meglatjuk a piac mit gondol...
Placi82 2020. 07. 16. 11:25
Előzmény: #25761  JeGeMeLOV
#25763
Én más szisztémat követek. Figyelek, és csipegetek is közben, lásd a HMI :) (amúgy köszi neked). De a nagyobb vételekkel várok a tűzijátékot még nem gyujtom meg😉
ThePersistentTrader 2020. 07. 16. 11:19
Előzmény: #25758  pomperj
#25762
Több szentiment indikátort figyelek szorosan, a fontosabbak:
 - https://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results?
 - kisbefektetői pozicionáltság az indexekben és a vixben (egy cfd szolgáltató adatai)
 - put/call arány, illetve annak 10 napos mozgóátlaga
 - https://www.investorsintelligence.com/x/free_chart.html?r=101l
 - https://money.cnn.com/data/fear-and-greed/
Mindenhol pesszimista/semleges hangulatot mutat, egy kivétellel, ez pedig a put/call arány, ahol valóban kirívóan optimista hangulat tükröződik. (fun fact: a 10 napos mozgója hasonlóan alacsony szinten van, mint a 2010 májusi flash crash előtt)
Egyébként az elmúlt 15+ évet vizsgálva volt több olyan alkalom, amikor kirívóan alacsony vlt ez az arány, mégsem követte komolyabb esés, ezért én csak közepes előrejelző képességűnek tartom ezt.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 16. 11:18
Előzmény: #25759  Placi82
#25761
Szerintem hiba a kezeden ülni. Jó, nyilván nem indexet kell most venni, de sok egyedi sztori adódik, amihez csak funda és technika kell, ahhoz pedig egyrészt szerintem értesz, másrészt a fórum is elemzi, ha beírod. Szerintem legalábbis. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek