Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 07. 11. 09:22
Előzmény: #46719  Placi82
#46720

A mai világ nem arról szól, hogy a jövőre kell gondolni. Most és mindent azonnal! Az egyik bankos ismerősöm fogja  a fejét, hogy a fiatalok mennyire eszetlenül futnak neki jövőjüknek. Huszon évesen akarnak mindent, de főleg jól élni. Még semmi élettapasztalatuk nincs, de a jövőjüket is elköltik. Majd akkor lesz valahogy, mert mindig minden megoldódik.
Az embernek meg vannak az élet ciklusai, ami most felbomlott.
Az élet szakaszok eltolódtak. Valamikor ez lassan épült, először a szülők segítségével, aztán már önerőből. Most a bank segítségével mindened meg lehet fiatalon. Nem kell várni, nem kell küzdeni.
Ennek viszont meg lesz a böjtje, mert a bank is keresni akar és nem lesz elnéző, ha valami megbicsaklik.
A piacgazdaságot, ami elég jól szabályozza magát, szépen megerőszakolták. Mások szabályoznak, a politika dönti el, mit kell futtatni. Ez nem szerencsés, mert az egyensúly felbomlik és elindul egy dominóhatás. Ez olyan, mint mikor a beteg kap egy gyógyszert, de további 5 kell a mellékhatások kezelésére, aztán még további 5 az azok mellékhatásaira. Aztán abba hal bele az illető.
Placi82 2021. 07. 11. 08:54
Előzmény: #46714  Törölt felhasználó
#46719
Igen. Érted hogy mire akartam ravilagitani! :)) 1. Még annyit tennék hozzá, tényleg abszolút politika mentesen, kizárólag gazdasági szempontból, hogy 3 db 7 éves felzarkoztatasi gazdasági ciklus ami kb ciklusonkent 30 Mrd euró minden támogatási csatornát beleszamit a, tehát 90Mrd Eur támogatás aminek nagy részét 2013-2024 idointervalumban hívtak, hívják le. Tehát a magyar GDP kb 70% 10 év alatt. 2.Ehhez hozajott az EKB, monetáris politikája miatt az olcsó államadósság finaszirozas, 10,20 éves kötvények alacsony kamata, hisz Görögország és Portugália is alacsony kamatokon tudja finanszírozni magát, pedig ők tényleg bajban vannak, de most ilyen szelek fújnak. 3.Továbbá az alacsony kamat hitelek miatt, a KKV, és a lakosság rekordszintu eladosodottsag a, további felhajto tényező volt a gazdaság szamara. 4. A vezető gazdasági országok meg akarják szüntetni az alacsony adokulcsolat kínáló országok, Írország, Magyarország, stb lehetőséget, hogy idevonza a beruházásokat, pár év múlva meg is valósítják ennek a megszüntetését. Na szóval ha ezek a "Jó" szelek, megszűnnek  letezni a gazdaságunk szárnyai alatt 3-4 év múlva, akkor abból földbe állás lesz. Ezért gondoltam arra, hogy érdemes lenne se az embereknek, se a cégeknek se az államnak, a lejtőn 2 lábbal taposni a gázt, hanem fekezgetve, tartalékot képezve készülni arra az időre mikor a szerencsés jó szelek megszunnek letezni, mert biztos meg fognak szűnni, a fentiekből egy se lesz meg 3 év múlva és számunkra rossz szelek fognak fújni.  Most habzsi-dőzsi, akkor meg majd sírás-rívas. 
Zedisdead 2021. 07. 11. 00:05
Előzmény: #46671  szieszta
#46718
A FED jun 17 óta 0.05 % kamatot ad a reverz repora,illetve 0.15% kamatot a bankok látraszóló betéteire.
Ez 5 bázispontos kamatemelés. Az interbank rate is kb ennyit ugrott.
Boole 2021. 07. 10. 21:54
Előzmény: #46716  Boole
#46717
NIU-t már régóta nézem, az is jó lehet. 
Boole 2021. 07. 10. 21:36
Előzmény: #46715  Boole
#46716
LAC, OXY is érdekelne megfelelő áron.
Boole 2021. 07. 10. 21:30
Előzmény: #46699  pomperj
#46715
Ezt a két céget én sem venném meg. Péntekig nem volt egy papírom sem, de óvatosan elkezdtem vásárolni néhány részvényt, hogy visszatértem a Balatonról. XPEV-et 29-32 USD sávban is visszavenném. EQX-et 6 USD-ig is érdemes. BABA 187-nél már jó lehet, ha addig lemegy (nem kéne, hogy eddig lejöjjön, mert akkor kiesne az emelkedő trendcsatornából). AUY is érdekelne, de nehéz eldönteni, hogy mi várható tőle. Lemehet akár 3-3,2-ig is. Ha az arany nem megy tovább mint 1900 USD, akkor nem lesz jó hosszúra. KGC-nek is innen fordulnia kellene felfelé legalább 7,2-ig. Ha az arany lemenne 1500-ig, akkor jobban bevásárolnék. KC már nagyon olcsó, vételi szinten van. BEKE 30-nál lenne az igazán jó, de rövidre itt is vehető 44 USD-ig egy felpattanásra. PLTR 22,61-en vételi pont, de 17,31 volt az igazi beszálló, 18,5-20 között vettem bele, de 23-24 körül eladtam, most egy picit visszavettem. PROSY-t meg tartani szeretném és elvileg a fej-váll célárat 18 körül meg is csinálta, de ha a Tencentet tovább ütik, akkor ebben is várható további lejtmenet (A PROSY-nak 30%-a van a Tencentben). Stratégiám, ha elindul fel, akkor 18 alá azért stopot teszek, mert nem szeretném esetleg 10-ig lekísérni. KL, GOLD is érdekel. A SNOW-t 200 körül vettem átlagban és 230 körül adtam el, de 270 felé is ment, ezt elrontottam, mert azt hittem, hogy rövidre drága, pedig a következő célára 372-422 között lehet 2022-re, ha nem omlik össze ez a kóceráj.        
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 20:30
#46714
Kicsit lehet érdemes a sorok között olvasni.
Laci esetében huszadrangú kérdés volt a konnektor lötyögése.
.
A lényeg az volt, hogy egy jegybanki + kormányzati buborék milyen egyensúlyhiányokat alakít ki.
Az ingyenhitel (amit itt röviden jegybanki nyomtatásnak hívunk) iszonyatos ingatlnalufit fújt. Az emberek nagy része befektetésnek tekinti a lakóingatlant, mert hát annak az ára csak emelkedik. Ez irgalmatlan építési boomot indított, ami szakemberhiányhoz, és elszálló szakmunkásárakhoz vezetett. Ez pedig a teljesen és a félkóklereknek is szabad terepet biztosít, merthogy nincs verseny, ami kiszelektálná őket.
Aztán a CSOK, meg miegyéb szintén tovább fújta az építőipari keresletet, ez kiegészült a pokoli mennyiségű Uniós pénzből megvalósított építéssel. Vagyis egy eszeveszetten túlhúzott és mesterséges építőipari boomot látunk. (persze ez sem véletlen, hiszen az építőipar a kurmányuk holdudvarának fő gazdasági hátországa- egyszerűbben ebből lopnak)
.
Miért gond ez? Mert irracionális befektetésekhez vezet (lásd korábban a kínai és spanyol szellemvárosok), jövedelemkiszivattyúzást jelent a szakik részére (akik persze úgy élnek mint a királyok), de ez másoktól meg elveszi a jövedelmeket. (olyan szektoroktól is, amik esetleg tényleg versenyképesek lennének a világpiacon). Sajnos a szakiknak van egy rossz hírem: az építőipar a világ minden országában lokális piac, így nincs nemzetközi verseny, ennélfogva sehol sem a produktivitás motorja... Bármennyire is sokat képzelnek magukról egyes szakik... Továbbá nincs verseny, sok a kókler, szélhámos.
Mivel az építőipar elszívja a munkát, máshol is munkaerőhiány lesz, a produktivitás esik.
Többek között ezért is van, hogy a magyar produktivitás alig nőtt az elmúlt 10 évben.
.
Aztán persze ez a lufi elhitelesít egy rakás családot, mert irreális áron tud óriási hitellel egy nyomorult lakáshoz jutni. Ebből lett egy szép hitellufi. Higgyétek el, hogy ma van egy 20-30%-os réteg, akik nyakig ülnek az adósságban. Egyedül ez magyarázhatja Mo-n azt, hogy a GDP relatív kis növekedése mellett a látható fogyasztás felrobbant, és mellette az össz. hitelállomány kb a 2008-as szinten van nominálisan. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 20:00
Törölt hozzászólás
#46713
frossnag 2021. 07. 10. 19:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#46712

Igazad van, valóban téged gondoltalak a trollnak, de aztán olvastam a hozzászólásodat, és megváltozott a véleményem:
-
"nem lenne egyszerubb megkerni valakit ra a szakmai tanacsait ne ide irja be ?"
-
Most visszanézve bunkónak érzem magam, valóban az lett volna az helyes módja ennek a közlésének, hogy valaki udvariasan megkér hogy hagyd abba.
Akkor most én megkérlek: szerintem engedjük el ezt a villanyszerelő témát mert off és nagyon elszaladt ebbe az irányba a fórum.
Másrészt nem bántásból mondom, de az írási stílusod olyan mértékben igénytelen, hogy a megjelenésed itt a fórumban olyan érzetet kelt mintha egy koszos részeg sétált volna be az ajtón.
Nem vagyok sznob, de szerintem egyfajta minimum színvonalat azért illene fenntartani.
pantya100 2021. 07. 10. 19:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#46711

de kérlek szépen és ebben csak egyetlen kivétel van!!Az pedig a Magyar Egészségügy!!!Az állitólagos Hősök!!!A slendrián nemtörődöm,viháncoló ápolónői magatartás,ahol és Nagyon Sajnos,nincs felelős semmiért!!!Más szakmákban igen!!!mind a nyomdászat,mind pedig az autóalkatrész gyártás,nincsen 98%!!!
Persze maszek kivállalkozók,mint úgy látom te is,szintén megtehetik azt,hogy némileg egy kicsit esetleg kótyagosan elcseszel valamit,azután %-ra elmondod az ügyfélnek,hogy figyi,minden jó lett,csak a a nyavalyás valami nem stimol,de amúgy 98% lett!!:))Vicces egy figura vagy!
ja és a fékberendezés nem a stabilizátorhoz kapcsolódik!!
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 19:41
Törölt hozzászólás
#46710
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 19:39
Törölt hozzászólás
#46709
pantya100 2021. 07. 10. 17:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#46708

na hát ez tényleg nem ebbe a topicba tartozó téma!Én le is zárom ezzel a villanyszerelést!
Természetesen egy átvezetékelésbe,felujitásba én sem nyulnék bele,mivel nem vagyok szakember!!Lehet én nem olvastam végig,én kapcsoló cseréről olvastam,minden esetre elég amatörnek tünik nálam az olyan szaki,aki igy ad át egy munkát,hogy nem rögzíti rendesen!!
De persze ha egy ilyen munka neked 98%,hát már bocs,de akkor látatlan is meg van a véleményem,főleg,hogy %-ra nézed!Mondjuk egy autógyártás területén egy-egy stabiból kihagyjuk a csavart,a rögzítést,az autó szép és müködik,mondhatjuk 98%-os,csak majd a pályán te balesetet szenvedsz vele!:)
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 16:31
Törölt hozzászólás
#46707
Keffer 2021. 07. 10. 16:28
Előzmény: #46699  pomperj
#46706
János, néha felmerül bennem, hogy át kéne transzportálni ezt a fórumot valamilyen ZÁRT (pl Facebook) csoportba. Oda is bárkit beengedhetnêl, de pár destruktív troll-hsz után ki lehetne dobni az illetőt, hogy ne szemeteljen...
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 16:20
Törölt hozzászólás
#46705
Placi82 2021. 07. 10. 16:17
Előzmény: #46699  pomperj
#46704
Megint kérnék tanácsot tőled. :) van nekem egy közepes méretű pakkom, Alumínium China ADR R reszvenybol. Most a Kbc 54.6% nyereséget mutat erre a részvényre. Véleményed? Ez az egy kínai részvényem van per pillanat. Dobjam? 
pantya100 2021. 07. 10. 16:03
Előzmény: #46698  Placi82
#46703

hát figyelj,elég fura ezt olvasni,az ilyen mekk elek tipusú szakemberekkel nem szabad foglalkozni,én biztos nem hívtam volna vissza!És még nem is egy bonyolult munkáról van szó!!!
Én nem vagyok villanyszerelő,de az összes kapcsolót én cseréltem le akkoriban és rendesen működik!!
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 15:30
Törölt hozzászólás
#46702
frossnag 2021. 07. 10. 15:25
#46701
Alert: troll detected.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek