Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zedisdead 2021. 07. 07. 14:56
#46539
na most már kezdem érteni Mato keménykedését, gondolom amolyan rossz zsaru-jó zsaru játékkal próbáltak piaci bizalmat éleszteni a jegybank felé, mielőtt az EU elkezdi pörgetni a bunkósbotot
 bunkósbotothttps://www.portfolio.hu/deviza/20210707/tovabb-esik-a-forint-357-nel-az-euro-491472
szieszta 2021. 07. 07. 14:45
Előzmény: #46536  pomperj
#46538
A NASA eddig az oroszoknak könyörgött, ha fel akartak jutni az űrbe, még szerencse, hogy musk  dobott össze egy rakétát és már nem kell alázkodniuk. Ráadásul így féláron repülnek.
kozi723
kozi723 2021. 07. 07. 14:15
#46537
WBA-val kapcsolatban hogy vélekedtek? Volt egy nagyon jó köröm benne, 50 felett adtam a 35-ös vételt, de már akkor is elbizonytalanodtam abban, hogy jó ötlet volt-e lezárni. Most viszont már 47 körül jár és talán folytatódik még egy kicsit az esés 46-44,70 környékére. Tart-e valaki, mi a meglátásotok? 
pomperj
pomperj 2021. 07. 07. 14:10
#46536
Amazon tema.
Meg Aprilisban latszott, hogy egy ABCDE oldalazos wave(4) korrekcioban van, es kitorni keszul
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210408v00vm51wj.jpeg
.
es mostanra, a tobb Mrd dollaros Pentagon megrendeles cloud szolgaltatasokra alaposan meglokte,
szoval  megjott a fundas ok is, miert erdemes venni. 
Eleg biztos +10% van benne,   es manapsag az sem szamit, hogy a PE=70 folott van
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210707v01w9wiux.jpeg
.
Amugy meg az uolso 240 evben minden USA hadugyes es tabornok halalra rohogte volna magat, ha azt a viccet mondjak neki:  a vilag legnagyobb hadserege 2021-ben majd egy retail kereskedo szolgaltatasait rendeli meg a hadsereg legfontosabb adatainak tarolasara. 
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2021. 07. 07. 13:53
Előzmény: #46534  Fuleee_Bear
#46535
Hogy óvatos legyek megvárom ezt a 4H-s gyertyát hol zár 16 órakor és inkább utána döntök esetleg újabb shortpoziról.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2021. 07. 07. 13:50
Előzmény: #46533  pomperj
#46534
Köszi a választ. Reggel relaizáltam a short nyerőmet és egyelőre visszaállok 75,42-re short limitre. 77,25-ös stoppal. Ami egyébként az elmúlt 15 hónapos ralliban talán a legszokatlanabb volt, és ami miatt simán el tudom képzelni ezt a tegnapi csúcsot egy topnak, az a mélyről történő indulás (negatív tartományból). Ha meg volt az A pont, akkor pedig a B szerintem simán lejöhet 44-50-es szintig akár, vagy extrém esetben lentebb. Meglátjuk mi lesz. Ha megyünk 77 fölé akkor még valóban nincs kész az emelkedés.
pomperj
pomperj 2021. 07. 07. 12:22
Előzmény: #46528  Fuleee_Bear
#46533

Olaj tema.
Tovabbra sem latom biztosnak, hogy kesz az Olaj rally elso szakasza.
Amig 71.97 support tart, addig a jobb valoszinuseg felfele van.
.
De tegyuk fel, hogy elindult a korrekcio.
Akkor a vart   a-b-c  tobbeves ciklushullam  alakzatabol az (a) hullam kesz,  ami igy 15 honapig tartott. 
Es ha igy van, akkor  elindult a (b) hullam, a tobbeves emelkedes kozepen a  korrekcio.
Nem biztos, de  induljunk ki ebbol, hogy igy van.
.
1) Az olaj 240min  chartjanak akkor igy kellene jol szamozni
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210707v00wjz5vq.jpeg
,
es napos charton  a lenti bal oldali  szamozas volna ervenyes. 
2)A jobboldali hetes charton a vart (b) hullam lehetseges formaja egy hevesen hullamzo WXY lehet.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210707v00wwpksi.jpeg
.
3)Talaltam egy regi chartot, meg 1981-bol, ami talan jobban mutatja, 
hogy milyen az olaj varakozasom 2020-25 kozott.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210707v00wqg7w8.jpeg
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 07. 07. 11:25
Előzmény: #46531  terelemel
#46532
köszönöm,így legalább fundásan is alátámasztotta a TA várakozást...
Zedisdead 2021. 07. 07. 10:55
Előzmény: #46526  upgrayeddAKS
#46530
Szerintem nincs ingyenebéd, főleg a sziliciumlapon nincsen, tehát a nagy számitásigényű problémákat nagy fogyasztású chipek fogják megoldani. Tehát, ha egy RISC procit Data centeres feladtra fogsz, mert miért ne, akkor az kb ugyanannyit fog fogyasztani, mint egy CISC, mert az alaplapon lévő memóriát el kell érnie, a szorzásokat meg kell csinálnia. Ezekre megy el a sok energia, amennyire én tudom. Az Intelnél szerintem nem feltétlenül a proci logikai architektúra a versenyelőny vagy hátrány, hanem inkább az, hogy az AMD áttért a chipletes gyártásra, azaz sok kis sziliciumlapkát raknak össze a tokban, mig az intel nagy monolit darabot tokoz be. A chiplet előnye az, hogy ha a szilicium wafer itt ott defektes, márpedig az, akkor sokkal kisebb részt kell kidobni. Az Intel ezzel küszködött az egyre alacsonyabb csikszélességű technológiákon, hogy a szilicium waferből mennyi chipet tud kihozni (yield). Ezért van az általában, hogy az új csikszélességen az Intel marha gyorsan kijön a pici lapkákkal, de a nagy Data Centeres lapokkal megvan lőve, amig feltornássza a yieldet profitábilis szintre, ahol már gyártani lehet. Ezen sokszor 1-1.5 évet is eltökölnek. Az AMDnek itt van előnye. De az már legalább 2 éves sztori, én ezért vettem régen AMDt, sajnos hamar kiszálltam. Az hogy most az Intel hogy áll, sajnos nem követem.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2021. 07. 07. 07:14
Előzmény: #46524  pomperj
#46528
Véleményed szerint milyen célárral lehet kalkulálni? Te mire számítasz ha elindult a korrekció?
MrSomm 2021. 07. 07. 06:36
#46527
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 07. 07. 01:37
Előzmény: #46522  Zedisdead
#46526

Vitatkoznék ezekkel... de nem teszem, inkább írj még ilyeneket :)  Örömmel olvastam. Nem csak azért, mert lehet belőle tanulni, hanem azért is, mert ezek szerint nem csak engem érdekel a téma :)
Na jó, egy kis vita, vita"indítónak" :)
"Az alacsony fogyasztású ARM lapok erősen kioptimalizált célhardverek, az intel, amd procik általános célú chipek." Ezzel maximálisan egyetértek. Azonban az Intelnek és az AMD-nek haladnia kell a korral (core-ral, hihihi) és a változó igényekkel. Az, hogy a CPU a CISC esetében mennyi mindent irányít pl. az alaplapon, stb., az a usereket nem érdekli, őket az fogja érdekelni, hogy meddig bírja, miközben használja a gépet. (No és persze a teljesítmény is.) Láthattad, hogy még a befektetők is megeszik a marketing rizsát, és hiába fér kb. 20%-kal kevesebb tranzisztor a Samsung 7 nm-esnek elnevezett "technológiájába", mint az Intel 10 nm-esébe, azért csak büntetik ezerrel a céget 2020 nyara óta. (Eleinte jól tették, mert jól lehetett beszálló pontokat találni. :) De tavaly majdnem 40-ig bezúzták, még akartam is venni 35 körül, kis mohó módon... csak addig nem adták le.) Szóval hiába van az, hogy a logikai kapuk mérete régóta nem csökken, azért számít a 7 meg 5 nm mégis. Az Apple is átment a TSMC-hez a Samsungtól pár éve. Pont mert ők megelőzték a többit. (Jó, nyilván a foundry modell is jól jön nekik.) Szóval persze, hogy ez komplex dolog (pun intended), de ettől még a mobiltelefonok SoC-i tényszerűen töredék annyit fogyasztanak, mint akár a subnotebook-okéi. Nyilván ettől még az x TFLOPS-os szuperszámítgépeket az Intel, az Nvidia és az AMD fogja döntő többségében leszállítani, ami jelzi az architektúra teljesítménybeli erősségét... de ez "csak" presztízs, ebből alig van bevétel, és a Data Center-ekre sem véletlenül fókuszál az Intel. Nekem most is van INTC-m, csak szeretném bővíteni, és egy negatív szentiment talán elég lenne a "negatív céláramhoz", de hosszabb távon jónak tartom továbbra is, sőt a sok porhintés, ami a médiában ment róla, az röhej volt. Viszont amikor a világ az alacsony fogyasztású kütyük irányába megy ezerrel, akkor szerintem is meg Mr. Gelsinger szerint is érdemes a RISC irányába nyitni. Ugyebár az Intel Atom lényegében totál kuka, nem vált be. Nota bene: az ARM-ot nem is ismerem annyira, mint az Intelt. (Még annyira sem... csak hogy szerény is legyek.) ARM-ban a marketinges rizsa is hathatott rám. Amennyire tudom, az AMD is csak egy IP lopásnak köszönheti a létét, az Intel 8088-át koppintották le, aztán fizettek is érte... most meg a Ryzen család komoly alternatívája az i9/i7, stb. sorozatnak. Szóval mintha az Intel valóban ült volna a babérjain... ettől még én is a "feltámadásra" szavazok és arra, hogy a CISC-nek is megvan a maga helye. A CPU-k belső működését még nyilván jobban meg kell értenem, főleg a "szoftveres" részét, ami nem az OS-t illeti, hanem ami eközött és a hardware között van. (Tehát az n/p gate részén túlmenően, stb. stb.) Később még folytatom, de késő van :)
franc0 2021. 07. 06. 22:00
Előzmény: #46523  Tabáni Eperfa
#46525
Egyetértek. 
A következő 5 évben 5 eszköz eredményezhet meggazdagodást: olaj, fű, arany, bitcoin, bank. 
Ezt az ötöt tartom magam is, semmi mást.  Nyugodtan alszom. 
pomperj
pomperj 2021. 07. 06. 21:56
#46524
Olajban lehet, hogy megvan a top.
Akkor 76.98 volna az (a) ciklushullam csucsa.
A 71.97 alj leszakitasa mar hatarozottan megerositene ezt a varakozast.
Meg varhatunk vele egy- talan ket napot, hogy eldoljon a kerdes.
Ha igy van, akkor matol induloban van (b) ciklushullam, tobb hetig, sot tobb honapig tarto korrekcio.
Tabáni Eperfa
Tabáni Eperfa 2021. 07. 06. 21:51
#46523
A kanabisz piaccal foglalkozik valaki? Mi a meglátásotok vele kapcsolatban? Nem konkrét cégre vagyok kíváncsi, hanem a vélt potenciálra a szektorban. Meglátásom szerint magas hozammal kecsegtet a téma annak ellenére hogy meglehetősen lassan haladnak a legalizálás útján.
Zedisdead 2021. 07. 06. 20:20
Előzmény: #46513  upgrayeddAKS
#46522
Ez egy elég nagy, leegyszerűsités hogy a RISC procik pl ARM kevesebbet fogyaszt, mint egy CISC x86 vagy x64 architektúra, csak az Instruction Set Architecture (ISA) miatt. Nincs ingyen ebéd. Eleve az x64 architektúrába benne van minden CISC proceszor core mellett egy erős szinkron vektor processzor AVX2 általában, ami alapból az ARMban nincs benne, csak bizonyos speckó konfigurációkban, az ARM procik alacsonyabb órajellel mennek, stb.  Az ARM három termékvonalat futtat (Aplication, Realtime, Microcontroller, ) az Application maxos konfiggal talán utoléri egy ugyanolyan intelt, de a tényleg nagyon alacsony fogyasztású M procik, azok csak nagyon fapados 32 bites mikrokontrollerek, még memóriavédelem sem feltétlenül van bennük.
Alapvetően szilikon felület x órajel megadja a fogyasztást nagyságrendileg. Az alacsony fogyasztású ARM lapok erősen kioptimalizált célhardverek, az intel, amd procik általános célú chipek.
pomperj
pomperj 2021. 07. 06. 19:41
Előzmény: #46519  Kirito
#46521
SPY daytrade
A mai eses szerintem lehet egy wave(iv). 
Ami vagy kesz, vagy ez meg csak (a of iv).
De itt mar meg kellene fordulni felfele, ha meeg akar legalabb egy uj csucsot utni.
Egyelore  szerintem ez a ket ALT a valoszinubb, aztan majd kiderul, hogy hol tevedek.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210706v02w8jg1d.jpeg
,
Az NDX egyelkore eleg eros, semmi jele beszakadasnak

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek