Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 06. 27. 06:58
Előzmény: #46003  kozi723
#46040
Es van RIG es CLR   kilatasaira utalas, egy-egy extra nagy insider vetel, ezen a heten.
Valami keszul.
.
Transocean director Frederik W. Mohn paid $40.7 million from June 15 through June 22 for a total of 9.9 million shares, a per share average price of $4.11. Mohn made the purchases through Perestroika AS, a Norwegian investment firm of which he is the sole director and owner, according to a form he filed with the Securities and Exchange Commission. Perestroika now owns 77.6 million Transocean shares. It was Mohn’s first purchases of Transocean stock on the open market since 2018.
.
Continental (CLR) founder and Chairman Harold Hamm paid $12.5 million from June 15 through June 18 for a total of 346,486 shares, a per share average price of $36.07. Hamm purchased the stock through a personal account, which now holds 13.4 million Continental shares. He also owns another 283.1 million shares through a limited liability company. It’s his first open-market purchase of Continental stock this year, but he has been a regular stock buyer in the past.
szieszta 2021. 06. 26. 16:44
Előzmény: #46033  Törölt felhasználó
#46039
Olvasd el krida beírásait a profi topikban, ő csipegeti össze az összes morzsát a brutál longjaival és shortjaival. :-)
szieszta 2021. 06. 26. 16:36
Előzmény: #46037  Tazsomaru
#46038

Idesapám volt Mongóliában, lenyűgözte őt, mikor a kis mongol odavezette a csikót az anyjához, megvárta hogy induljon a tej, aztán eltolva a csikót jót szopizott a kancatejből. Apja meg a kumiszt kortyolgatta. :-)
2017-ben ugyan ez volt, aki a cég nevébe belecsempészte a coin szót, többszöröztek, annak ellenére, hogy semmi közük nem volt a kriptókhoz. Akkor ezzel lehetett a címlapokra kerülni.
Lásd futuraqua, kíváncsi vagyok a watereum-mal mi van. Ettől várták, hogy végre nyereségesek lesznek.
"A FuturAqua 2016-ban 8 milliós, tavaly 1 millió forintos árbevételt ért el, a cég működése az elmúlt két esztendőben veszteséges volt. A társaság elnökének várakozásai szerint a kriptovaluta létrehozásával idén már nyereséges lehet a társaság. A teljes tokenmennyiségnek csak egy részét tervezik értékesíteni 2018-ban, amiből legalább 20-30 millió forintos árbevételt és nyereséges éves gazdálkodást remél a vállalat."
Forrás :
https://coincolors.co/2018/07/06/blokklancra-es-kriptotozsdere-kerul-a-magyar-ivoviz/
Hát így működik ez. :-)
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 06. 26. 14:48
Előzmény: #46031  szieszta
#46037
Volt idő, mikor levágták a borjút, kitömték szalmával, bekenték az anyaállat vizeletével és ezt tették a tehén mellé, hogy könnyen fejhető legyen. Most csak villantani kell egy képet egy érméről, ami olyan, mintha aranyból lenne, rajta egy betű 2 vonallal áthúzva, mint a dollár és ennyi. ARANY-ÉRME-DOLLÁR és már tejel is a "marha"! :D
kajli_man
kajli_man 2021. 06. 26. 11:00
Előzmény: #46028  kajli_man
#46036
https://www.marketinout.com/chart/market.php?breadth=mcclellan-volume-summation-index
Bal felső sarok S&P500 McClellan Volume Summation Index. Na valami ilyesmire céloztam tegnap, hogy a piac kis része viszi a hátán az indexeket március óta. Nem tudtam, hogy van ilyen technikai eszköz, de örülök, hogy alátámasztja számokkal, amit én is látok 😀
Máté 2021. 06. 26. 10:58
Előzmény: #46030  pomperj
#46035
Köszönöm ezt a részletes választ! Én most csak rövidtávra gondoltam ezt az UEC pozíciót tartani a chart alapján:
https://www.tradingview.com/x/FqaYlkw7
Eddig háromszor pattant vissza az árfolyam erről a 2,4-2,8-as támasz-sávról. A csütörtöki zöld gyertya alapján gondoltam ismét pattan, de pénteken eléggé beverték. 2,88 dolláros átlagárral vagyok benne, mit gondolsz mennyi esély lehet rá, hogy innen még visszajön? Aftermarketben azért látszott, hogy megjelentek a vevők és szépen kezdték visszahúzni az árat. Szerintem a jövőhetet még kivárom vele, ha nem látom hogy javulna a helyzet, akkor betakarítom a veszteséget. 
Egyébként én a tőke legnagyobb részét MÁP+-ban tartom. Tudom megeszi az infla, de úgy érzem még sokat kell tanulnom a tőzsdéről.
pomperj
pomperj 2021. 06. 26. 10:50
Előzmény: #46032  JeGeMeLOV
#46034
cancer test from blood?
Annak meg csak kb.5  eve, hogy Elisabeth Holmes ugyanezt az otletet megcsinalta,
egy Theranos nevu ceggel, ami apro startupbol indult,  de a csucson mar 10Mrd$ volt az erteke. 
Aztan kiderult, hogy hiaba volt a latvanyos kutato labor es 100 nagyfizetesu  kutato, vegyesz, orvos,
evekig a rengeteg konferencia szereples, es PR marketing, nos, a vegen zero volt az eredmeny. 
A WSJ leleplezte a hazugsagokat, csalast, es a a balhe kitort, es Theranos  osszeomlott.
Azota Elisabeth maradt boldog milliardos, a Theranos megszunt ha jol emlekszem.
Es sehol semmi cancer test a verbol eddig, ami jol mukodne.
Rovid az emlekezet a tozsdeken. 
Persze, hatha majd most vegre sikerul :-)
Törölt felhasználó 2021. 06. 26. 10:10
Előzmény: #46031  szieszta
#46033
Végül is ha azt nézem, akkor a coinok alkalmasak arra, hogy attól a rétegtől kiszivattyúzzák a felesleges jövedelmet, akik a jövedelmük nagyobb részét költik fogyasztásra. Kiváló inflációt visszafogó eszköz. :)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 06. 26. 08:56
#46032
GRAIL pre-ipo:
https://www.marketwatch.com/investing/stock/gral/ipo
https://444.hu/2021/06/25/hamarosan-vervetellel-is-lehet-diagnosztizalni-a-rakos-megbetegedeseket
..
Itt az a kérdés, hogy 51,5% esetben kimutatott betegség elég jó-e ahhoz, hogy alkalmazzák standard módon a tesztet? Ha igen, akkor ez jelentősen elterjedhet
szieszta 2021. 06. 26. 08:56
#46031

A hétvégén mindig csendesebb a fórum, így egy gondolat a kriptopiacról. Az egyik befektetési tanácsadó ismerősöm kriptoszakértő lett. Három hónappal ezelőtt a főnöke elküldte valamilyen iskolázásra, mert felveszik a cégük portfoliójába.
Mondja: Egy kukkot sem értett a technológia részből, az elemzések és az előrejelzések résznél, meg a két órás duma után megmondták, hogy itt minden megtörténhet. Süket duma volt, sokkal több volt a ha, talán és lehetséges, mint az egyértelmű válasz.
A legérdekesebb az volt, mikor a végén leültek vacsorázni, az előadó közelébe került. Végülis kiderült, hogy neki is betanult a szövege, nincs coinja és soha nem fektetett még bele. A működését már tudja, de az ár mozgásáról fogalma sincs, mi irányítja.
Ez tipikus példa arra, hogy aki tudja, csinálja, aki nem, az tanítja.
Az ismerősömnek azért kellett "kriptoszakértővé" válnia, mert akkora lett az érdeklődés, hogy már ezzel is lehet pénzt keresni. Ráadásul, mióta kirakták a bitcoin jelet, kétszer annyian térnek be hozzájuk, így rá lehet őket beszélni más termékekre. Nekik meg dől a jutalék. Most egy kicsit lecsendesültek, az ügyfeleinek 2/3-a 55k felett ugrott bele, de 60k felettiek is vannak bőven.
Volt, aki borítékban hozta a készpénzt, hogy ezért kér bitcoint és várta, hogy valamit a kezébe kap.
Most a srácnak annyi a feladata, hogy az ügyfeleknek a binance-n nyitogat számlát és kötelezően elmondja, hogy van benne rizikó. Általában értetlenül nézik, mikor a webkamerába kell bólogatni :-) -mert a regisztrációnál ezt kérik.
Azt nem árulta el, milyen jutalékért csinálják, de nem szégyenlősek az biztos.
pomperj
pomperj 2021. 06. 26. 07:48
Előzmény: #46022  Máté
#46030
UEC, Uran, es banayszok tema.
A banyaszoknal erosebb volatilitasra szamitok a kov. 2 honapban, tobbre mint SPY a piac  egesze.
AZ arfolyamok elore futottak a banyaszatban a profitabilitas novekedesehez kepest, most ez a korrekcio van folyamatban.
Az auto, epitoipar es mas, pl.  csomagolas szektoroknal tovabbra is tobb nyersanyag kell, ezekben a kereslet alig fog visszaesni. A banyaszok is igy latjak, ezert egy resze eroteljes beruhazasokat kezdett, pl. SCCO 10Mrd programot csinal, amivel megduplazni akarja a rez termeleset.  Hasonlo TECK es FCX terve is.
Kozep es hosszu tavon abszolut bullos a banyaszat fundas helyzete.
.
AZ uranosoknal is javulo a helyzet. Az uran ara visszaallt a Covid elotti 30-35 savba.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210626v00wn2bt4.jpeg
.
Az Uran ETF, URA,  es a legnagyobb banyasz, CCJ ara is megszaladt a COvid elotti helyzethez kepest.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210626v00we4uyk.jpeg
.
AZ Uran arat most tobb pozitiv tenyezo egyszerre nyomta fel. 
AZ egyik a szokottnal hidegebb tavalyi tel, az +20% aramigenyt hozott a nuklearis eromuvekbol is. 
A masik a sok eve tarto folyamat, hogy a tultermelesbol eredo oriasi keszletek lecsokkenteset megoldjak, lassankent sikerrel jar: csodbe mentek masodlagos termelok, sikerult a kazah banyaszokkal is megallapodni a termeles csokkentesrol, nos, a tultermelesi valsag megoldasa sikeresnek latszik.
A harmadik tenyezo, hogy Biden infrastruktura tervebe bekerult a nuklearis energia tamogatasa. A kinaiak is tovabb epitik a 20 uj eromuvet.
Es vegul, a meglevo atomeromuvek licenszet az USA meghosszabbitotta 100 evre. A Fukushima katasztrofa emleke is halvanyloban van 10 ev utan.
.
Ezzel egyutt is, nagy az uran banyaszatban a bizonytalansag. 
A Q1 vart kis  profit helyett egyelore mindenhol veszteseg van.  A szallitasi szerzodesek hosszutavu meghosszabbitasa  folyamatban van, a kereslet 8-10m Pound mennyisegrol 10-12 szintre megnohet...de ez nem eleg 3x ar-ugras supportalasara.
.
En is nezegetem, de egyelore kivarok. Es meretes korrekciot valoszinunek gondolok,
Es nagy pozicio  nem  indokolt,  talan meg jovore sem az uran banyaszatba tenni.
franc0 2021. 06. 25. 23:22
Előzmény: #46027  kozi723
#46029
Derivatív ügyletek elszámolónapja volt, a nagy forgalom borítékolható volt. Külön felírtam a naptáramba hetekkel ezelőtt. 
Kérdés, hogy a nagy volume megöli-e a trendet, mint általában. 
3 alá kéne jönnie, hogy átsúlyozzak full cryptoból. 
kajli_man
kajli_man 2021. 06. 25. 23:16
Előzmény: #46024  kozi723
#46028
BABA jó, de nem ennyiért. Én 180 felett békén hagyom egyelőre. Szerintem még mindig lefele van a fő trend, csak fel-fel szúrogat. Egyébként ezt látom nagyon sok más részvényen is, hogy március óta esik, de az elmúlt két hétben fel-fel jönnek, de közel sem a márciusi szintekre. Bulltrap szaga van a dolognak.
kozi723
kozi723 2021. 06. 25. 22:53
Előzmény: #46017  eurocent
#46027
Tobb mint 100 millios forgalom volt ma (65 napos atlag valamivel tobb mint 19 millio), brutal. 
Oriasi profit realizalas, vagy most szallnak be a nagyok?! Vagy talan Mohn Frederik Wilhelm tud valamit (kozel 20 millio db reszvenyt vasarolt az elmult 1 hetben) es ot kezdik kovetni a nagyok?! 
Peti84
Peti84 2021. 06. 25. 22:12
Előzmény: #46024  kozi723
#46025
Nekem még a BABA pontosabban (HK9988) még nem annyira tetszik. Még nem tiszta, hogy a part vegzett-e az atalakitassal. Pl:https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-06-24/how-xi-and-the-ccp-turned-on-jack-ma-ant-and-china-s-fintech-companies
kozi723
kozi723 2021. 06. 25. 21:58
Előzmény: #46017  eurocent
#46024
Jo latni, hogy kezdenek kozeliteni egymashoz a velemenyek RIG-gel kapcsolatban. 
.
BABA? Nezitek? Az idozitest persze a szerencsenek tudom be, de 209-en alaposan beletenyereltem. 🤑
Máté 2021. 06. 25. 21:51
Előzmény: #46022  Máté
#46023
Csak le kellett írnom és már esik is. Lehet nem volt jó ötlet tegnap belevennem :D
Máté 2021. 06. 25. 21:09
#46022
Sziasztok! 
UEC-ről mi a véleményetek?
pomperj
pomperj 2021. 06. 25. 20:43
Előzmény: #46015  eurocent
#46021
DOW  daytrade
Elegge hasonloan latjuk, ha jol ertelek a napos idotavon.
A 30 perces mozgasban ma is megvolt a szokasos gap-up bullos nyitas, 
de azutan igen keves follow-thru  addicionalis veteli ero latszik. 
De ettol meg, a hangulat szelsoseges bullos allapota valtozatlan maradt
A minuett fokozatu charton,egy felszurassal szebb lenne az alakulo wave(iii) struktura,15-5 percesen.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210625v01wsudbd.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek