Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 10:54
Előzmény: #40018  ammanilecso
#40020
Oszti részvényt tbsz-en érdemes tartani szerény véleményem szerint. adó itt nincs, szocho pedig jövedelem függő
tom19761976 2021. 03. 20. 10:50
Előzmény: #40018  ammanilecso
#40019
Szia!
Randomnál elérhető USD-ben is NYSE-n jegyzett Gazprom is.
(Az Xetra-s Gazprom is USD-ben fizeti az osztalékot .)
ammanilecso
ammanilecso 2021. 03. 20. 10:40
Előzmény: #40016  Törölt felhasználó
#40018
Koszi ezt mar lattam en is. En EURban vasaroltam a nemet tozsden gondolom a Gazprom (randomnal csak ennyi van) ADRt ami 4 orosz rvnek felel meg l. Az osztalek merteke eurban erdekelne illetve mennyi lehet az ado? 
Zita19 2021. 03. 20. 10:37
Előzmény: #39998  pomperj
#40017
Üdv János!
Hogy "jó ingatlanokat lehet venni olcsón" az valóban eljöhet,hogy a fix törlesztő az mennyire az nem tudom,itt biztos ismerni kéne az apróbetüs részt.Bankos ismerős mondta hogy 50-100 milliókat tömegével veszik fel az emberek,havi 300-600 törlesztővel,amit már most se nagyon tudnak fizetni.Jövőre választások,utána lehet hogy új játékszabályok,csupa bitonytalanság,érdekes időszak elé nézünk az biztos.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 10:06
Előzmény: #40015  ammanilecso
#40016
https://www.investing.com/equities/gazprom_rts-dividends
Én úgy látom, hogy olyan 4-7% az oszti, szóval nagyon jó... Jobb, mint albérlővel szerencsétlenkedni :)
ammanilecso
ammanilecso 2021. 03. 20. 09:25
Előzmény: #40014  Placi82
#40015
En csak tegnap valtam tulajdonosa egy nagyobb pakkal. Sajnos az investingen nem talalok infot az osztalekrol az orosz honlappn meg a q4 2020 as eredmenyben 5 rubelrop van szo a 2020as ev 9 honapjara. Ciklukusag miatt a q1 es q4 erosebb. Mennyi szokott az oszti lenni es mennyi varhato a 2020as ev utan annk fugvenyeben hogy emelik a mer5eket 30-50% a korrigalt nyeresegnek. USAban ha jol lattam tavaly 0.45 USD volt.
Placi82 2021. 03. 20. 09:14
Előzmény: #40010  ammanilecso
#40014
Nekem van Gazprom részvényem. Nagyon régről. A lukoil és anglo american mellett ők az örök kedvenceim. :). 
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 03. 20. 09:13
Előzmény: #40009  pomperj
#40013
János,az én várakozásaim is hasonlók:tavaly ,mikor beütött a krach én is arra számítottam ,ami úgy gondoltam általános hatásai a krachnak:órabérek lezuhannak az emelkedő munkanélküliség miatt,a lakásárak is megfeleződnek.Láss csodát;talán a februári átlagórabér 30$ fölé került/5%/év feletti növekedés /,annak ellenére,hogy 10mio fővel csökkent a dolgozók száma,de a lakásárak is a krach ellenére nőnek.Akkor csak én gondolom,hogy itt minden fordítva működik,mint szokott?
Placi82 2021. 03. 20. 09:06
Előzmény: #39999  Alexander_Greybeard
#40012
Nem akarok ingatlan hitelezesbe bele menni. De. A fix, az számomra végig fix. 5-10eves futamidő a mostanában 25 sőt 30 évre felett hiteleknél, az parasztvakitas. Kíváncsi lennék egy olyan táblázattra ami megmutatja, hogy az összes felvett futamidőböl, mennyi a tényleg a futamidő végéig fix. Szerintem érzésre töredéke az egész állományának. Ahogy valaki írta, most a történelmi léptékű paradicsomi állapotban könnyű az MNB nek a feladata. De az olcsó "minden forrást megad" ra a közép jövőben, nem hiszem hogy könnyű és olcsó lesz. 
yooio 2021. 03. 20. 08:51
Előzmény: #40009  pomperj
#40011
Szia!
El tudnad magyarazni, hogy miert varod az 50/60 %s szintet? Alapteziskent mindig azt hallom, hogy infla ellen realeszkozt kell tartani, most is mindenki az ingatlant/reszvebyt veszi. Ha a kamatszintek novekedese miatt, akkor nem lesz hamarabb egy hitelvalsag, mielott lenennenek az arak? 
Jo kozgazdasagi kerdes meg, hogy lehet-e alacsony kamatszint mellett magas inflacio. 
Fontos lenne, lakasvasarlas elott allunk, de Bpn jelenleg 100/120 milla ami valamirevalo + piac sincs. Ehhez kepest berles 200/250 /ho, igy nehezen mozdul keg az ember sajat ingatlan fele
ammanilecso
ammanilecso 2021. 03. 20. 06:11
Előzmény: #40009  pomperj
#40010
Sziasztok! Elnezest kerek higy ide irom mint off topik csak szeretnek erdeklodni hogy kozulettek van e valakinek Gazprom reszvenye? Esetleg van erre egy kulon topik? Randomos vagyok ott vettem tegnap belole es keresek hozza TAt mert ugy gondolom hogy a 2006 os csucs ota tarto medvebol bullba fordulhat.
Koszonom elore is. 
pomperj
pomperj 2021. 03. 20. 06:04
#40009
A kamatok es inflacio alakulasaban maskeppen latom a kilatasokat most, mint barmikor korabban.
A helyzet az, hogy a teljesen megvaltozott a tarsadalom es a kormanyok viszonya az inflaciohoz.
.
A fordulat kezdete 2008 nyara, amikor a valsag megfekezese erdekeben a FED elkezdett nyomtatni,az amerikai allamadossagot monetizalni. Megvette a frissen nyomtatott allampapirokat, es hatalmas mennyisegu penzt nyomott a kormany kezebe, az meg azonnal nekiallt elkolteni.
,
Az  a QE, Quantitative Easing nem mas, mint szandekos inflacio keltesi kiserlet. 
Bush utan Obama kormanya folytatta, jottek a QE akciok egymas utan. 
Aztan jott Trump, rakapcsolt, a kongresszus megszavazta, es meg jobban felgyorsitotta. 
Eddig a pontig volt is ok ra, mert mindig valami konkret valsagot kellett elharitani: vagy a bankok osszeomlasa, vagy tozsdei megroggyanasok sora, aztan a jarvany felfutasa idejen 20% munkanelkuliseg, szoval volt valos, GAZDASAGI  ok  a nyomtatasra, volt egy elharitando katasztrofa.
.
Es a FED csak csodalkozott. Arra szamitottak QE1 utan, hogy elindul az inflacio. ahogy maskor.
 DE nem, sot a kamatokat is le lehett vinni, es megse lett inflacio. Nekibatorodtak, mert a QE2 es QE3 utan se indult be.
Nosza, akkor rajta! A kormany es a FED is mostanra mar abban a hitben el, hogy nem lesz,
soha nem lesz semmi baj azzal az inflacioval. Eljen az unorthodoxia ! NYomtassunk penzt !
.
Csakhogy.  Az uj Biden adminisztracionak most mar konkret ok, BAJ sem kell, es megis nyomtatnak. 
Az USA beoltotta a lakossag 1/3reszet. Es  par honap meg, be lesz oltva mindenki. 
A gazdasag megy fel, mar csak 6% a munkanelkuliseg. Nemsokara 5% lesz, es ez a szam mellett az USA-ban mindenki tud dolgozni, ha akar. De  ez se szamit,  nem fekezi oket a nyomtatasban,  eppen mennek az uj  csekkek a postaladakba.
A trend, ami Greenspan+Bernanke-vel kezdodott, tulfutott minden jozan hataron.
,
A mostani penzszorasnak NINCS GAZDASAGI oka. 
Nincs mar elharitando nagy baj, egyszeruen kell a nepszeruseg, a penzszoras elso szamu politikai hatasa. Es meg is kapja, mar Biden egyre nepszerubb.
Beallt az a helyzet, hogy a kormanyok onkenyesen,  ok nelkul is szorjak a penzt. Sikernek konyvelik el, ha atmegy a parlamentjeiken, az EU-n az uj penzszorasi javaslat. AMi valojaban orszag-eladositasi erofeszites, amit majd ki kell fizetni, kamatostol. Nem most, amikor nulla a kamat, hanem majd 5-15 ev mulva, amikor sokkal magasabb lesz.
.
ES akkor a tenyek?
A kamatok tavaly, epp 1 eve,  US10Y papirban  0.5% szinten voltak a melyponton. Most 1.2%al tobb.
A Bond futures arfolyama 1 ev alatt 182--->153 esett le. Lesz az sokkal lejjebb is.
.
Az inflaciot valodi merteken mindenki erzi. A FED egyelore tagadja, hogy trend volna, "temporary", mondja Powell. Pedig a  rez ara annyi, mint a 2007 evi eddigi ATH csucsan, es tudjuk, dr. Copper nem teved ha inflaciorol van szo. 
,
Hogy mit csinal az Olaj es a Gaz, azt itt naponta targyaljuk. Mennek fel.
Legalabb 5-10 eves, szekularis bull piac indult, es a csucsa? sokkal feljebb van. 
Ugy becsulom, legalabb 2.5-3.0x ennyi lesz, mint a mostani arak. Az Olaj tobb lesz, amint az eddigi 148 USD  csucson. De lehet, hogy sokkal tobb, ha a penz nyomtatasi mania folytatodik.
,
Es a kamatok hosszutavu trendje? Sokkal gyorsabban fognak emelkedni, mint ma barki, mint a FED gondolja. Az  a rengeteg kinyomtatott dollar forog tovabb a gazdasagban, es ki fogja kenyszeriteni.
.
Ezt a 2 chartot erdemes hosszabban nezegetni, Bob Precter-tol. 
Az Elliott szamozast nyugodtan lehet ignoralni. Anelkul is erthetoek.
Bele firkaltam, mit varok a kovetkezo 3 evben.
Az ingatlanok ara? Nem leszek meglepodve, ha a mai arak 50-60% szintjet latom.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210320v00vjzd4n.jpeg
.
Törölt felhasználó 2021. 03. 19. 23:22
Előzmény: #40007  Törölt felhasználó
#40008
Ja, és ott is aláírt, lepecsételt szerződésed volt, amit az állam támogatásával úgy rúgott fel a bank(OTP, mert másik nem volt) hogy öröm volt nézni. Szóval kicsit sajnálom, aki elhiszi ezt a fixált kamat nem változhat mesét:)
Törölt felhasználó 2021. 03. 19. 23:13
Előzmény: #40002  stolz
#40007
Erre már volt példa Mo-on, így nem kell kitalálni, mi lesz.Rendszerváltás előtt fix 3% körüli kamatok voltak ingatlanra. Ezek a futamidő végéig!!! fixált kamatok egyszer csak 3-ról 30%-ra ugrottak.Akinek volt egyben annyi kp-je, hogy ki tudta fizetni a meglévő hitele 60%-át, akkor a maradék 40-et elengedték.(vagy vmi ilyesmi, már kopnak az emlékek)Aki nem tudott fizetni, az harminc akárhány %-on pengette tovább. Ez most is így lesz, a bankokat nem engedik bedőlni, mert bedől a teljes gazdaság.
yooio 2021. 03. 19. 23:10
Előzmény: #40004  yooio
#40006
Arbitral: a bankok korlatlan likviditast kapnak 0,75 eves kamatra 5 evre, mig az allampapir tenderen vett papirt a bank egybol dobja at az MNBnek aki megveszi. Jelenleg 1.8 korul van az 5 eves allampapir referenciahozama... :) VAN ingyen ebed. 
Alexander_Greybeard 2021. 03. 19. 23:04
Előzmény: #40002  stolz
#40005
A meglévő hitelek gyakorlatilag 100%-a forint alapú. A bankok sem hülyék. Azért egyeztek bele a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelekbe mert az MNB garanciákat tud adni arra, hogy forintban lesz elég likviditás. Én nem azt mondom, hogy nem fog fájni. Csak annyi az állításom, hogy tizedannyira sem fog fájni, mint a CHF. Amíg van likviditás és jó a margin, a bankok boldogak lesznek. 
yooio 2021. 03. 19. 23:04
Előzmény: #40003  Alexander_Greybeard
#40004
Hat, mivel most az MNB egyenesen profitot ad a bankoknak arbotrazzsal, ez nem hiszem hogy akadaly lesz. 
Ezt a rendszert a felelotlen gazdasagpolitika es az inflacio elengedese fogja megrogyasztani szerintem, mert ha eleg embernek tunik fel a MAP+ban hogy kifosztjak oket, akkor elkezdodik a megtakaritasok kemenydevizaba konvertalasa. Illetve az ingatlan is olcsobb lesz, debizabol nezve, tavaly + iden egy 10 % csokkenes volt ha csak eurobol nezem, ez az aremelkedes vagy stagnalas ellenere 4/7 % csokkenes. 
Alexander_Greybeard 2021. 03. 19. 22:55
Előzmény: #40001  yooio
#40003
Persze, lefedezik de közben matchelik a futamidőket is. Ha 20 éves futamidőből 25 éves lesz kellően sok esetben, akkor át kell struktúrálni a mérlegeket ezek arányában. Nem nagy ügy de extra likviditás kellhet hozzá.
stolz
stolz 2021. 03. 19. 22:50
Előzmény: #39999  Alexander_Greybeard
#40002
MNB minden forrást megad.- ha lesz majd abban a helyzetben. A mai paradicsomi pénzpiaci állapotok, ha egyszer megváltoznak, akkor sokmindenkinek fog lefagyni a mosoly a szájáról. Azzal pedig, hogy áttoljuk a bankrendszerre a kamatkockázatot, még nem szűnik meg. Legfeljebb majd egy olyan időszakban kell konszolidálnunk a bankrendszert, amikor magas kamat, defláció és 0 likviditás lesz, így a pénzt végső soron majd költségvetési megszorítással kell összekaparni, tehát majd a lakosság megfizeti...
yooio 2021. 03. 19. 22:48
Előzmény: #39999  Alexander_Greybeard
#40001
A bankok lefedezik a kockazatukat, azert bankok. 
Nagy kopkodes volt a bankok fele a devitahitelezes utan hogy elraktak a lovet, holott a kockazatot menedzseltek, kamatswap+ devizaswap.
Ugyanez van a fix forinthiteleknel, sima kamat swap, es le van fedezve nem jelentos koltsegert. 
Fene tudja mi boritja be ezt a rendszert ami itthon van, en az inflaciora tippelnek. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek