Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 12. 11:59
Előzmény: #37214  Törölt felhasználó
#37220
:))))
Törölt felhasználó 2021. 02. 12. 11:48
Előzmény: #37218  Placi82
#37219
En most is veszegetem a value reszvenyeket, nem ulok full penzben, Isten orizz. Tegnap is vettem pl Teva-t. Fujj, utalatos osdi papir. Gazpromot is vettem amikor ket kezzel szortak. Mondjuk nemreg kiszalltam belole egy idore. Shell detto.Az itteni hazamat 2009-ben vettem, amikor padlon volt minden. Senki sem akart venni. Ugy lehetett alkudni, mint a torok bazarban. Nezd meg most az arakat. Lehet, hogy egyedi lehetoseg volt, de resen kell lenni es szaraz puskaporral rendelkezni ;-).
Placi82 2021. 02. 12. 11:27
Előzmény: #37214  Törölt felhasználó
#37218
😀😀. Áldott jó ember vagy. Hogy segítő szándékkal mejd megveszed tőlük olcsón a részvényeket, mikor megszorulnak, és eldobaljak. 
Mint a kalkutai szent Teréz anya. Komolyan:) 
pomperj
pomperj 2021. 02. 12. 11:00
Előzmény: #37216  kajli_man
#37217
A cikk ugy h@lyeseg, ahogy van.
"Cash on the sidelines", az ocska doma. Errol vagy azt mondjak hogy sok van, vagy hogy keves.
Hogy megindokoljanak egy allaspontot.
.
Nade, ha letrehoznak egy 100 dollarost, es a FED kibocsatja,   akkor az nem semmisul meg attol, hogy a tozsden reszvenyt vesz valaki. Mert valaki mas megkapja erte a 100 dollart. Az a penzmennyiseg stabilan benne marad a gazdasagban, valtozatlanul es fuggetlenul attol, mint csinal vele Joe bacsi.
,
Ha egy penz ( vagy ertekpapir) letrejon, az MEGMARAD. Nem lesz sem kevesebb, sem tobb belole.
Csakis akkor valtozik, ha a FED bevonja (pl kotvenyt ad el, es penzt kap erte).
De ilyent nem csinal most mar jo 20 eve.
,
Ezert ostobasag pl. ha ilyent latsz:  
 “A growth bomb”: 3.5$ trillion of excess cash on the sidelines” – Forbes
szieszta 2021. 02. 12. 10:30
Előzmény: #37204  Boole
#37215
Én nem tudom, hogy mi a helyzet a szabad és a befeketetett pénz arányaiban, de környékünkön minden hitelből fejlődik. A háztartási cikkeket csak részletre árulják.A nővérem éppen autóvásárlásban gondolkodik, de szinte nincs is olyan lehetőség, hogy azonnal kifizesse a teljes vételárat, csak részletre vesznek kocsikat. A dúsgazdag vállalkozók meg hosszútávon bérelnek.
A gazda ismerősömnek a termény leadásakor számolják el az imput anyagokat, műtrágya, vetőmag, vegyszer, de még a dizel is meg van előlegezve. Persze a gépei szintén, meg a földjei is hitelre vannak. Gyakorlatilag semmi sem a saját tulajdona, a bank dolgait használja.
Én nem úgy érzem, hogy mindenki nyakig ülne a pénzben. Persze a spekák várhatják az alacsonyabb árakat, de hidd el, a  Csorda nagy része el van adósodva. 
A barátom azt mondta, hogy autóra sohasem venne fel hitelt, de szinte az összes háztartási eszköze részletre van, meg persze a háza is le van terhelve. Az neki nem is hitel, az természetes. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 12. 10:29
Előzmény: #37212  Placi82
#37214
Az emberek lehet, hogy meg vannak zavarodva, de most komolyan: csak a fizikai arannyal csinaltam 40% adomentes, koltsegek utan elszamolt pluszt 2019 tavasza es 2020 nyara kozott. Ezt most szegyellnem kellene? 
En sohasem a divattal megyek, mas a hozzaallasom.
Vazolom roviden:
Nemtorszagban elek jo ideje. Megvan mindenem. Megis allandoan magyarazkodnom kellene (nem teszem, mert minek?) Magyarorszagon, hogy miert egy atlagos autoval kozlekedek es nem egy sok tizmillios premiummal. Megtehetnem. De!
Latok jonehany szinten migrans (en is az lennek :-)) sorstarsat es nagyon sokuknal az a kozos, hogy minel hamarabb premiumautot vesznek, mert az milyen jol mutat otthon.
Mindket auto 15 ev alatt szetrohad es nem er semmit, ezert a kulonbseget (30-100e euro) inkabb befektetem. Amikor nekifeszul, hogy a premiumato melle egy hazat is vegyen es ezert elkezd tozsdezni (mert gyorsan akarja es a fizetesebol nem is futna ra), akkor szivesen adok az en pakkjaimbol csupan segitseg gyanant es akkor is ott leszek, amikor olcson eldobalja, mert hirtelen szuksege van a penzre. Mindezt csupa joszivvel es segito szandekkal.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 12. 10:15
Előzmény: #37211  ikuvihar
#37213
A penny stockokat nem akarom védeni, sose kereskedtem velük, most ugrottam fel a vonatra és ugyanúgy értéktelen lufikat látok bennük, mint fél éve. Lásd 1 személyes hajóroncsos cég. A társadalmi változásokra szerettem volna ráirányítani a figyelmet, ami nem fogja negligalni az eddigi tudást, de új változókat hoz az egyenletrendszerbe. Ezért nem lesz se 2000, se 2009 válság, hanem valami olyan lesz, ami még nem volt. A másik komoly kérdés az idő Faktor, mert egy életünk van, az idő kincs. Tavasszal még én is másnapra vártam a 20% index esést, minden nap másnapra... Aztán láttam, hogy nincs igazam, lassan venni kezdtem jó fundas cégeket meg a covid cégeket. Aztán jöttek az újoncok milliói, akik teremtettek pár remek lehetőséget spekire. Az imént írta valaki, hogy a következő 5 évben várja ennek a véget. Azért az nem mindegy, hogy 5 évig all az ember cashben, hogy majd egyszer igaza legyen, vagy aktívan lefölzi, amit lehet, ésszerű kockázatvállalás mellett.
Röviden a lényeg: én klasszikus elveket vallok, de szeretnék pénzt keresni. Nekem az kevés, hogy igazam van. És ezért szeretek itt lenni, mert nálam jóval komolyabb tudású emberek véleményét is be tudom építeni a saját gondolatvilágomba. 
Placi82 2021. 02. 12. 10:04
Előzmény: #37208  Törölt felhasználó
#37212
No lássam már azt a kamat emelest. Mert a megtakarítok vannak szivatva. A hitelből dozsolok pedig piedesztara emelve. Amúgy kíváncsiságbol, ha ebben a kamatmentes környezetben, nem emelkedett az arany árfolyama az egekbe, mikor majd minden ath rá ment, akkor mikor? Btc kb 10 szerezett, az arany meg ment kb 25-30% maximum. Szerintem a világ gazdaságnak ez a covid leállás nagyobb pofon volt mint a 2009 es cirkusz. Erre minden tőzsdei mutató hol van?  Soha nem látott csucsokon. Persze hogy meg vannak zavarodva már az emberek. 
ikuvihar 2021. 02. 12. 10:01
Előzmény: #37207  JeGeMeLOV
#37211
Lufinak az egyik jellemzője, hogy meg is magyarázzák az emberek, hogy miért változott meg minden és ezután miért lesz már mindig csak felfelé. A dotcom lufiban is mondták, hogy az internet miatt most már más árazásokat fognak használni. Hidd el, azok a nagy cégek, akik bevásároltak a penny stockokból, nem azért tették, mert azt gondolják, hogy ezeknek megváltozott az értéke és a világ végéig tartani akarják. És ha az egyik nagy cég meglátja, hogy a másik borít, akkor ráfekszenek a sell gombra és le sem szállnak róla napokig. 
tamasm 2021. 02. 12. 09:56
Előzmény: #37183  somebody
#37210

Somebody által linkelt cikk (https://investorplace.com/2021/02/7-popular-stocks-at-risk-of-further-robinhood-restrictions/)

nem adhat aggodalomra okot azoknak, akik még tartanak ZOM-ot? Elvileg a cikk tegnap reggel jelent meg, a tegnapi napon pedig nem látszott a hatása. Csak egy kérdés, nem "pánikkeltés".
Törölt felhasználó 2021. 02. 12. 09:49
Előzmény: #37207  JeGeMeLOV
#37209
Es azt nem tudod elkepzelni, hogy lefele is egymast hergelik? Mondjuk akkor inkabb tapossak ;-), es mire a rendszer ismet mukodokepes lesz a tulterheltseg miatt, addig nem -30% lesz a bukta hanem margincall, vagy ismet a penny szint.
Törölt felhasználó 2021. 02. 12. 09:45
Előzmény: #37201  MrSomm
#37208
Ha homokot ontesz egy vizszintes feluletre egy ido utan a kupac emelkedese nagyon lassuva valik es elkezd terebelyesedni azaz alapot novelni. A tozsde emelkedese sem fog ez egig tartani akarhany nyomdaceget kapcsolnak be, hanem elkezd mashol is megjelenni a penz. Eleg az amazon vasarloi listamon az aremelkedeseket nezni, de jelentkezni fog  a kamatokban, a nyersanyagokban, aranyban, bitcoinban, lesajnalt es leutalt osztalekos reszvenyeknel stb. stb.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 12. 09:33
Előzmény: #37205  Placi82
#37207
Meg is indokoltad miért nem lesz olyan krach, mit akar 2009-ben. Amint leesik valami speki cég árfolyama, rögtön jön a kisember a csekkel és to the moooon! És egymást hergelik, hogy HODL, vagyis tartsd, adj neki időt, nézd meg márciusban, nyáron, jövőre. Éppen emiatt nem fogják tömegekben eladni 50-100% pluszban, mert várják együtt imádkozva a +1000%-ot. Párszor már sikerült, a hitük ezért erős. Itt a borítás szándékos lesz és a nagyok összhangolt munkája lesz, ha lesz. 
pomperj
pomperj 2021. 02. 12. 09:31
Előzmény: #37187  Máté
#37206
Nagyon jo kerdes: hogy viselkednek az olajcegek, ha az Olaj esik?
Az egyik tenyezo a WTIC, a masik az XOP index, szoval nezzuk meg a hanyadosukat.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210212v01v4qyya.jpeg
.
A valasz az, hogy varhatoan szinkronban mozognak, korrelacios jelleggel.
De a valtozasi trend az, hogy  mostanaban az olaj aremelkedesre az olajceg relativ meg kedvezobben 
mozog,  es meg gyorsabban emelkedik. A WTIC/XOP hanyados csak igy eshet 1.05 ---> 0,35 iranyba.
Placi82 2021. 02. 12. 09:23
Előzmény: #37203  szieszta
#37205
Musk túl sokszor csinálja ezt. Lassan hiteltelenné válik. Amúgy musk a tesla rol tereli el a figyelmet, mert ott bajok vannak. Az emberek szépen beáraztak a vállalataba a csodás jövőt. De lassan derül ki hogy nincs csodás jövő a cégben. Nem tudom mi lesz. De látom a világban a hihetetlen mennyiségű  olcsó hitelt, és támogatást, ajándék pénzt ami kering a reál gazdaságban. Ilyen durva sose volt. Mo is ez van. A KKv szektor kimaxolva veszi fel a kamatmogatott hiteleket, sokan vissza se akarják fizetni(nem ér annyit a cégük). Hitelből, autó, lakás, nyaralás. És a moratórium miatt meg a megtakarítás is nő. Túl sok a pénz a gazdaságban, szinte már értéktelen. Régen a tőzsde vmi misztikus valami volt a többségnek. Most meg alkalmazás letolt és hajrá. 
Boole 2021. 02. 12. 08:46
Előzmény: #37203  szieszta
#37204
J. Yellen néhány napja érdekesen fogalmazott, amikor azt mondta, hogy a következő időszakban fel kell készülni a nehezebb időkre (gondolom nem az egészségügyire célzott:)). Egyébként az eredeti szűkített listámon 33 vállalatot vettem és kereskedtem. Ezekből gyakorlatilag mind megfutotta azt amit elvártam tőlük, még néhányban van egy-egy kicsi slukk, de ennyi. Nem tudom, hogy az elmúlt néhány hónap már az olvadás időszaka volt-e, vagy még most jön a végjáték felfelé, de egyre kevesebb lehetőséget látok. Túl hamar szálltam ki a papírokból. Gondoltam, hogy a világ pénzbősége felfelé hajtja majd az árakat, de arra nem gondoltam, hogy ilyen szélsőségek lesznek. Az érdekes, hogy a korábbi piaci csúcsokon általában már mindenki papírban van és kevés a cash. Most ezt nem tapasztalom. Nagyon sok még mindig az a pénz, ami keresi a helyét. Az elmúlt három évben látom, hogy sok gazdag ember annyi új fejlesztést és kutatást finanszírozott, hogy abból még egy sokkal nagyobb bumm is lehet. Most azonban eljött szerintem annak az ideje, amikor a pénznyomtatás mellett a bankoknak is kell egy kicsi lehetőséget adni, egy kicsit a kamatokat normalizálni, mert ha nem teszik, akkor ebből nagy reccs lesz. Jó lenne szépen leereszteni a tőzsdéket is, hogy lassú csorgással megoldják a túlértékeltséget, ahol indokolt. Sok részvényben meg csak annyit, hogy egy kicsi diszkontot adjon a vásárláshoz. Az SP500, ha felmegy még 4000-4090 közé, akkor ott már azért érdemes figyelni.   
szieszta 2021. 02. 12. 08:11
Előzmény: #37190  Placi82
#37203
Én nem godolom, hogy ez nagyon sokáig fog működni. Csak nézzük meg a a twitter király musk (pünkösdi) királyságát. A dogecoinnál megint twittelt, és fel is rántották, de már csak fél napra. Szépen lassan elfogy a bizalom és az ilyen hangulatkeltőknek elfogy a tábora. Elvégre első elbukott ezrest még mosolyogva eldobja valaki, mert jó ügyet szolgált, a másodiknál már fintorgunk, de a harmadiknál már lefagy a mosoly.
Főleg úgy, mikor rájövünk, hogy a vezér a mi pénzünkön hihetetlenül gazdagszik és minket csak az orrunknál fogva vezettek.
casual 2021. 02. 12. 08:10
Előzmény: #37198  JeGeMeLOV
#37202
Ez a probléma a forint visszautalással (tehát, hogy a fel nem használt tőkét kiutalják) még továbbra is adott? Mert így akkor nehezen használható aktív kereskedésre.
MrSomm 2021. 02. 12. 07:58
Előzmény: #37200  MrSomm
#37201
Mintha lassan elkezdte volna szokatni az embereket a kamatemeles gondolatahoz es a nyomtatas csokkentesehez. De lehet csak en akarom belelatni

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek