Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2021. 01. 23. 16:38
#34840
Max Otte neve nem tudom mennyire mond itt valamit, közgazdász professzor és invesztor, elég jól átlátja a piacokat. Aktuálisan legalább 50% részvény kitettséget javasol, nemesfémek 5-10%, a többi cash, egy esetleges korrekció esetén tovább invesztálni. Cryptok egyáltalán nem, vagy ha valaki mégis belemegy, legyen tisztában a total veszteség lehetőségével. Ingatlant tartásra, vagy inkább eladásra, de vételre csak nagyon óvatosan. Persze ez a német helyzetet tükrözi, ahol nem pumpálják úgy fel az ingatlanárakat mesterséges ösztönzőkkel, mint nálunk, ahol lassanként gyerekenként és fülénként adnak 20 milliót csak csináld már azt a büdös kölköt, de legalább ígérd meg, hogy majd csinálni fogod! Persze a német ingatlanpiac is borzalmas drága, ilyenek nélkül is...
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 23. 16:26
Előzmény: #34838  opandup
#34839
Szerintem a tőzsdei virtuális nyereségek az új status quo a vezetők és a pórnép között. A béke záloga. Amíg a bizalom megvan, nem lesz sell off, és a bizalmat adja a fed pénzzel és marketing bullshittel. 
Gevo van még valakinek trader és ragarda mellett? 
opandup 2021. 01. 23. 15:09
Előzmény: #34837  hellforceone
#34838
Nyilván nem tudom, hogy mi fog jönni és hogy mikor. Ez egy nagyon sokrétű és összetett játék, hiszen az adatokat elcsalják, az inflációs célt kedvük szerint megemelik, az adósság plafont újra értelmezik amikor és ahogyan kedvük tartja...Belátható, hogy úgy alakítják a dolgokat ahogyan azt ők akarják, de ami biztos, hogy ami pénzt a rendszerbe pumpáltak azt maguknak tették. Egyelőre még kölcsön van adva a tömegeknek, de majd visszaszedik, ahogyan eddig is tették...
hellforceone 2021. 01. 23. 14:18
Előzmény: #34835  opandup
#34837
Ok, akkor kérdésem, mi fog jönni szerinted?? Mindenki inflációt vár, sokan olajár robbanást, ingatlanárak emelkedését, kérdem én, ha itt összeomlás jön, akkor honnan lesznek mindezek?? Amíg a tőzsde pörög, az árszintek ott vannak, ahol, addig sokan jómódúnak érzik magukat, mert ülnek esetleg egy nem realizált nagy nyerőn, vagy éppen beszálltak az asztronomikus értékeltségű piacra és bíznak a csodában. De, ha összeomlás jön, akkor ezek a virtuális nyerők elvesznek, az aktuálisan befektetett pénz feleződhet, harmadolódhat vagy éppen tizedelődhet is. Ha az a narratíva, hogy inflációs robbanás jön, akkor megy a tőzsde is, ha az a narratíva, hogy összeomlás jön, akkor felteszem a kérdést, honnan jön az infláció (még nagyobb infláció, mint ami most van, csak éppen lehazudják)??
mr_bob
mr_bob 2021. 01. 23. 13:07
Előzmény: #34774  Törölt felhasználó
#34836
tényleg közeledhet már a mánia vége. több fórumot és csatornát is figyelek, hogy lássam az aktuális piaci hangulatot. egyre durvább dolgok mennek:
- a nyári, őszi pesszimizmus itt is átalakult rövidtávú pennystock felkutató gamblingé, melynek eredménye az új fórumtéma - ne értsetek vele, teljesen jó, hogy van, de számomra ez is egy indikátor
- eddigi permabull youtuberek is, akik saját pár száz/ezer fős követőbázissal és privát fórummal rendelkeznek is kezdenek figyelmeztetni, hogy olyan emberek osztják az észt a "következő tesla", "1000%-ező" részvényekről, akik fél éve még azt se tudták mi az a tőzsde. gyakorlatilag bármelyik penny stock-ot megvetetik mással, fundamentumok nem számítanak csak a story - ekkora cégeknél persze, ha elég "marketinget" kap, akkor ez lehet önbeteljesítő jóslat is
- épp ma láttam olyan szintű hozzászólást, hogy "sziasztok segítsetek nekem GME-t venni, hogy kell?" - majd miután próbálták figyelmeztetni a tapasztaltabbak a kérdezőt, válaszul egy "gay bear" minősítést kaptak
-
a következő pár hétben szerintem én is 1-2 pozíciót csökkentek, vagy teljesen eladok.
opandup 2021. 01. 23. 12:48
Előzmény: #34833  hellforceone
#34835
Szerintem akik a szálakat ténylegesen mozgatják a politikában, azoknak teljesen mindegy, hogy milyen párt alatt érvényesítik az akaratukat. Nekik teljesen mindegy, hogy ez demokrata vagy republikánus zászló alatt történik. Egy biztos, hogy amikor úgy gondolják, hogy esni kell a piacnak, akkor esni fog. Amikor háború kell, háborút csinálnak, legyen ez bármilyen formában. Nyugodtan ellehet felejteni a demokrácia intézményét, mert az csak egy illúzió a népnek, hogy van szabad választása. Most is csak a kitömés folyik, amihez a FED évek óta asszisztál, de ne legyen senkinek sem kétsége afelől, hogy előbb utóbb ez a nagy pénztömeg be fog vándorolni a nagyok zsebébe. Egyébként aki veszi a jeleket, az már láthatja, hogy ez a végjáték, mert amikor 15 éves kölykök adják a befektetési tippeket, ott már régen baj van...
Barcel08 2021. 01. 23. 11:50
#34834
hellforceone 2021. 01. 23. 11:35
Előzmény: #34830  pomperj
#34833
Nagyon jól leírtad a kockázatokat, de most akkor gondoljunk bele abba, mi történne, ha a tőzsde total összezuhanna, egy rakás pénz elégne és akkor gondoljunk abba bele, milyen kihatások lennének, vajon hagyná e ezt Biden? Ha igen, akkor a demokraták a következő évszázadig biztos, hogy nem kerülnének hatalomra a most kezdődő 4 év után. Szóval az apokalipszis szerintem abból a szemszögből is kezeljük, hogy vajon mik lennének a valós következmények. Persze lehet, hogy hagyják összecsuklani... önmagamnak is felteszem a kérdést, mit nem látok jól? Hol van a hiba, amit nem veszek figyelembe? Persze azt én is értem és tudom, hogy a piac nem normális, mégis...
hellforceone 2021. 01. 23. 11:28
Előzmény: #34831  Barcel08
#34832
Mondjuk az ilyen citronos figurák is megérdemelnék, hogy elveszítsék a vagyonukat, a ku.va anyját az ilyen fajtának! Nem azzal van a baj, ha shortol, csinálja, de mikor előkerülnek olyan dolgok, amelyeket bombaként robbantanak, aztán kiderülnek, hogy a fele sem igaz... egyszer én is belefutottam egy ilyen nagy pofonba, pár évvel ezelőtt a német ströer céggel. Jött egy ilyen shortos horda, bedobtak egy "Fake" newst, rögtön 40%-ot zúgott le az árfolyam. 2000 EUR bukóval jöttem ki a dologból. A mai napig nem igazán bizonyítottak semmit, ha jól tudom, a cég pedig köszöni jól van, működik és az árfolyam is szépen visszament. Csak persze néha évek kellenek, hogy egy-egy rágalmat a piac végül "elfelejtsen". Ráadásul ezek a szemetek először jól letörnek valamit, majd aztán amikor lement a szintjükre, jól bevásárolnak és érdekes mód a narratíva megváltozik, bullisak lesznek hirtelen. Erre jó példa pont a citron és abbvie esete, amit vagy 2 éve vettek célkeresztbe, akkor 110 körüli árfolyamról kezdték a támadást, 60-as célárral. Szóval, remélem jól megpörkölődnek az ilyen ge..ik. Tegnap égett a gme-vel, de PLTR-el is, mert abban is shortban ül. Ismétlem, nem azzal van a bajom, ha shortol, még azzal sem, ha beszél róla és elmond valós okokat, hogy miért is shortol egy papírt, de basszák meg, amikor álhírekkel szakítanak be árfolyamokat, akkor elmehetnek a picsába!
Barcel08 2021. 01. 23. 11:11
Előzmény: #34802  drexler76
#34831
Igen, illetve az ezt körülvevő narratívából. Cramer a cnbc-n napi szinten említi már ezt a csapatot és posztol róluk twitteren. A citronos fickó twitterét meghekkelték, családját állítólag megfenyegették, nem is postol tobbet a cégről.
Meglátjuk h a Blackberryvel is meg tudják ezt csinálni. A számok alapján ez a második legtöbbet említett cég. 
https://swaggystocks.com/dashboard/wallstreetbets/ticker-sentiment
https://unbiastock.com/reddit.php
pomperj
pomperj 2021. 01. 23. 10:48
#34830
1) DOW ujra elerte a felso trendvonalat.
Mi is tortent az utolso 3 alkalommal, akkor oda erkezett? 
A hetes es napos  chart is tokeletesen szamozhato Elliott strukturaba, es mindketto keszen van
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210123v00vp2xmh.jpeg
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210123v00vxyysq.jpeg
.
Az SPY es VIX kozotti divergecia, ami a legmegbizhatobb top jelzo signal, 2 honapja villogva jelez,
es kritikus  szakaszba erkezett a szukulo haromszogben
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210123v00v8ypec.jpeg
,
2)A maniakus optimizmus, euforias vetelek egeszen extrem szintre fejlodtek.
A 2000. evben sem lattam ilyent, pedig akkorban Enron es Worldcom hirhedtek voltak.
Most nezzuk meg, szemleltetesnek Teslat es a Gamestop chartot.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210123v00v97u6i.jpeg
.
A legfurcsabb talan az, hogy az utolso heten ez a vasarlasi mania mintha atterjedt volna mar a 
ciklikus/value cegekre is. Nezzuk meg GM es Ford chartjat.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210123v00vwbhkn.jpeg
,
Elkepzelni sem tudom, mennyi penz kell ahhoz, hogy ezt a 42 Trillio kapitalizaciot,
ami az USA GDP duplaja,  akar csak kozeptavon is,  ebben az   eg-fold  lebego allapotban tartsa fenn.
,
3)Most 120-150 ilyen jellegu, maniakus veteli chartot mutato ceg van a Wilshire5000 indexben, 
aminek total kapitalizacioja 42 trill. (4 evvel ezelott, Trump beiktatasakor 19 Trill volt) Ebbol egyedul a FAANGT elso 6 ceg, onmagaban 9 Trill.
Az osszes kapitalizacio az  LPPL parabolas rally cegekben kb. 20 Trill.
Ami penz ezekben van, az a penz szerintem negyjabol eltunik 3 ev mulva, 
es jo ha 10% resze megmarad. Az adossag 100% resze viszont biztosan  fennmarad.
.
4)Ket dolog nincs bediszkontalva az arakba.
Az egyik a kamat. Ami szepen lassan kuszik felfele. Koveti az inflaciot. Es szabad az ut. 
Ki fog nulla kamaton hitelezni olyan cegeknek, amik oriasi eladosodassal, profit nelkul, 
zombikent az euforia hatasra tudtak csak ugy-ahogy tulelni eddig? 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210123v00vmfuqu.jpeg
,
A masik az USA adoemeles. 
Biden nyilvan nem ezzel, hanem a relative kevesbe nepszerutlen lepesekkel kezdett. De beigerte,
es jo az esely hogy betartja, es 2022 elejtol meg is lepi. Az 5Trill idei ujabb deficitet meddig lehet fenntartani?   Az a GDP 25% resze.
A 4 eves Trump era alatt az USA kormany egyedul az adocsokkentessel, es 5Trill penznyomtatassal megnovelte meg a tozsde kapitalizaciojat  19-->42 = 23 Trillioval.
Es ha Biden, ahogy igerte, visszaemeli az adokat?
.
Azt akarom mondani, hogy van 2 katalizator mint fundas ero, ami kepes kipukkasztani a buborekot.
yooio 2021. 01. 23. 09:33
Előzmény: #34822  poreci
#34827
Szia, hol latom hogy veszi? Kapom az ARK hirlevelet de sose latom hogy lenne bennr NNDM, koszi.
lngnl 2021. 01. 23. 09:22
Előzmény: #34822  poreci
#34826
En meg semmi leirast nem talaltam arrol hogy mi van az ARKX ben. SPACE es SRAC ot veszik biztosra. Nekem utobbibol van nem keves.
hellforceone 2021. 01. 23. 07:35
#34825
nem tudom, felbukkant e már itt a név és bár már brutálisan elszaladt, egy visszahűlést követően szerintem érdemes lehet egy vételre, MAXR, ha már zöld (itt a technológia az, ami a környezetvédelmet támogatja, nem napelem, vagy szélturbina gyártás, stb.), meg űr, meg világmegváltó technológiákról beszélünk :o)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 23. 02:20
Előzmény: #34823  upgrayeddAKS
#34824
szóval a jelen az, hogy egyelőre a kevésbé összetett dolgokat már gond nélkül meg tudják csinálni, az összetett még várat magára, ill. a chipek tervezésénél jól jöhet a NNDM nyomtatója, de ez sem akkora durván jó biznisz még, mint az eü.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 23. 02:17
Előzmény: #34822  poreci
#34823
az űrkutatás és a 3d printing között az az összefüggés, hogy az űrállomásokra, Holdbázisra, stb. majd fel kell küldeni ilyen fejlett nyomtatókat, és akkor nem kell nekik folyton alkatrészt küldözgetni, ha eltört valami, meg ilyenek, csak elküldik a SW-t és kész - persze nem ez lesz a fő biznisz, ahnem amikor majd szerveket tudnak nyomtatni, mert már volt ilyen: emberi fülporcot nyomtattak porcszövetből, azt beültették egér hátába, és szépen fel is tudták használni... a 3d nyomtatásnak nem az a fő előnye, hogy űrkutatás, meg ilyenek, hanem hogy nem kell várni, hogy valaki meghaljon, ha donor kell... a várűliosták brutálisak, az emberek fizetni fognak a 3d nyomtatott szervekért, amik egsyelőre kb. ott tartanak, amit írtam az egérről meg hogy ér-támfalat tudnak nyomtatni, amit beültetnek pl. az érrrendszerbe, majd a támfal szépen lebomlik, mert olyan anyagból nyomtatták. Ez a jelen, a jövő meg elvileg az, hogy akár szerveket vagy azok egy részét is lehet majd. Az NNDM egyelőre csak chipeket tud, de jó az irány. 
poreci 2021. 01. 23. 01:48
Előzmény: #34819  Törölt felhasználó
#34822
Nano dimension-t rettentően veszi az ARK azzal a Cathie-vel az élen, aki megalapította ez az új űr ETF-et a mult héten (aki azt jósolta anno, h 7000 lesz a Tesla). Hogy az Űr ETF-nek mi köze a NNDM-hez? Azt olvastam, h ez a 3D-s nyomtatás technológiával tudnak eljutni majd a Marsra.
Én nem tudom valóban mi az összefüggés, de utoljára részvényem nekem a 4IG ment ennyire 3 éve a rallye elején.
Boole 2021. 01. 22. 23:18
Előzmény: #34816  robikovacs26
#34821
A VNET is ment. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek