Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2020. 09. 18. 07:30
Előzmény: #28619  stolz
#28620
Továbba megemelte 20%-al a termelési előrejelzést is a következő 3 évre és ezzel párhuzamosan a CAPEX költségek lefaragásár tervezi...jó kis cég, talán az egyik legjobb bányász és a P/E rátája is alacsony a többihez képest...
stolz
stolz 2020. 09. 18. 07:26
#28619
KGC osztalékot fog fizetni 7 év után először...így már érthető, hogy miért állta olyan jól a sarat tegnap...fel is tűnt a relatív ereje a többi bányászhoz képest...
szieszta 2020. 09. 18. 07:06
Előzmény: #28616  Törölt felhasználó
#28618

Nekem a bitcoinról egy kicsit, vagy egy nagyot más a véleményem, de ezt a bitcoin elsöpri-ben fejtegetem, a cointulajdonosok nagy bánatára. Ez egy szuper spekulációs eszköz, semmi fundával, meghatározhatatlan értékkel. Nem hiába nem bántják az államok, mivel egyenlőre nem tudnak mit kezdeni vele.
Én még mindig csak az óriási csodavárást látom mögötte, a meggazdagodás vágyát, de gondoljuk el, mi történne, ha tényleg elszabadulna az ára, de a nagy része egy egy bálnánál összpontosul. Szépen átrendezné a forbes listáját, a gazdagságot de a hatalmat is átcsoportosítva.
Szerintem amint elkezdene túlságosan nőni, jönne a lobbi és törvényekkel megfékeznék. Az egymilliós jósolgatott árnál, satoshi a modern idők leggazdagabbja lenne úgy, hogy nem is tudjuk létezik -e. :-)
Az már látszik, hogy nem nagyon működik, mint menekülőeszköz, mert ha gond van, ugyanúgy zuhan, mint a többi divatrészvény, meg más. Ez csak egy nagyon jó reklámfogás, mivel a fizetési funkció sem működik  a legjobban (csak alapjáraton).Azért megnézném azt a hodler cointulajdonost, mikor jön a végrehajtó, hogy elviszi a házát, mitől szabadul hamarabb.
Tévedés jogát fenntartom, majd az idő és piac eldönti a sorsát. .-)
Keffer 2020. 09. 18. 06:37
Előzmény: #28616  Törölt felhasználó
#28617
Kifejtenéd ezt a stoktufló elméletet, ami alapján értékállóbb lesz, mint az arany? Erre kíváncsi vagyok. Egyébként egyet értek, csak valahogy mindig olyan érzésem van, hogy ha gond van, akkor egy kézzel fogható Ferenc Jóska húszassal a kezemben könnyebben szerzek kenyeret a családomnak, mint egy pen drájvval. :) De nyilván ezer más szempont is van. Egy biztos, a kp, az durván inflálódik, főleg a HUF!
Törölt felhasználó 2020. 09. 18. 00:50
Előzmény: #28611  szieszta
#28616
Erre lehet válasz az agglomeráció, főleg, ha megvalósulnak a vonathálózattal kapcsolatos tervek. Én is fiatal vagyok, szóval nagyon örülök, hogy szóba került az ingatlan mint kérdéskör... Kíváncsi vagyok, milyen jövő áll előttünk. Elképzelhetőnek tartom, hogy Budapest lesz az ország Rózsadombja, ami az árakat illeti, viszont mondjuk Kőbányára továbbra sem szívesen költöznek az emberek, főleg nem családalapítási céllal. 
Az biztos, hogy ha csak fele olyan rossz lesz, mint amire itt egyesek (jogosan) számítanak, akkor vissza fogom sírni azokat az időket, amikor vígan játszottam a homokozóban és nem tudtam, mi az a modern monetáris elmélet. A "menjünk külföldre" jó ötlet lehet, de szomorú belegondolni, hogy itthon, ahová valamennyire mindenki kötődik, ennyivel nehezebb lenne boldogulni. Érdekes lesz majd a negatív kamatkörnyezet, ha bekövetkezik, már most lehet látni, hogy a robinhood mennyire borítja a tőzsde 'rendes' működését, hát mi lesz itt, mikor boldog-boldogtalan részvényekbe fektet? Más: Egyre vonzóbbnak találom a bitcoint, ami tényleg immunis a nyomtatásra, összesen 21 millió lesz belőle (mínusz pár millió lost coin), és nem jön majd egy JPow, hogy ezt megváltoztassa és elértéktelenítse. Újonnan több nagy alapkezelő is foglalkozik a kérdéssel, és 2024-től a stock-to-flow elmélet alapján értékállóbb lesz, mint az arany. Plusz elég divatos, ami talán a legfontosabb faktor jelen pillanatban - ha tetszik, ha nem. 
szieszta 2020. 09. 17. 23:32
Előzmény: #28614  Tibi0002
#28615

Csak ezek általában arról szólnak, hogy már nem vállal semmilyen állast, megél abból, amit megtermel.
Persze úgy könnyű, hogy biztos ami biztos, jópár tízmillió ott pihen a számlán.
Jó éjszakát, szép álmokat!
Tibi0002 2020. 09. 17. 23:06
Előzmény: #28608  szieszta
#28614
Nekem tetszenek az ilyen műsorok. Az élet egyszerű örömeinek nagy része nem kerül pénzbe, vagy megoldható fillérekből. A háznak nem kell romosnak lennie. Ha pedig közel van a vasútvonal, akkor akár nagyvárosban is vállalhat állást.
szieszta 2020. 09. 17. 23:03
Előzmény: #28610  Tibi0002
#28613
Ez ugyan olyan, mint kis maszekként egy multival versenyezni.
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 17. 23:02
Előzmény: #28610  Tibi0002
#28612
oké, ezzel egyetértek, így már értem mire mondod a világvárost. viszont annyiban vitatkoznék, hogy nem hiszem, hogy az elmúlt 5 évben ők szaporodtak volna el. úgy gondolom, hogy nem velük kell most igazán versenyezni, hanem az állami 10M-val. teljesen egyet is értek szieszta ezen mondataival: "A piac irányít, döntse el az, mi életképes és mi nem. A támogatás csak diszkriminálja azokat, akik nem jogosultak, de a többieknek sem nyújt nagy előnyt, mivel torzítja  a piacot."
-
viszont én tovább nem offolnék lakáspiaci témában. köszönöm mindenkinek a gondolatait! persze válaszoljatok nyugodtan, ha van még valaki, csak nem szeretnék a többiek agyára menni, akiket ez nem érint :)
szieszta 2020. 09. 17. 22:50
Előzmény: #28607  mr_bob
#28611

"én úgy gondolom, hogy egy város ingatlanjainak az árát általánosan az ott élők bére kellene, hogy meghatározza."
Budapesten nagyon sok kisnyugdíjasnak van lakása. Még nem jött el az idő, hogy csak az engedheti meg magának a budapesti lakást, aki milliókat keres. Nincs sok hátra, de nemsokára bizony ez lesz. A fővárosban csak a jól keresők fognak lakni,de csak a fővárosban lehet majd annyit keresni, hogy ott lakhass. :-)
Tibi0002 2020. 09. 17. 22:49
Előzmény: #28607  mr_bob
#28610
Ok, akkor elnézést. Szóval, az ingatlanok árát is a kereslet és a kínálat határozza meg. De egy ekkora városnál a keresletet jelentősen növeli, hogy világszerte módos magánszemélyek, ingatlankezelők, cégek, szervezetek egy része Bp-n is szeretne ingatlant vásárolni. Ezek a vevők a 60 km-re lévő Felsőzsebalján nem szeretnének házat venni, így a felsőzsebaljai 10m Ft-os családi házak nem mondhatóak világpiaci terméknek. A budapesti fiatal pár, aki szeretne magának lakást venni, a fent írt vevőkkel kell versenyeznie, és ezért tűnik olyan lehetetlennek lakást venni. 
szieszta 2020. 09. 17. 22:43
Előzmény: #28604  mr_bob
#28609

Szerintem pusztán az árakra gondolt, mivel az ilyen nagyvárosok csak egy szigetet képeznek a "csóró"  országban.
Győrben is és Mosonmagyaróváron is ausztriai árak vannak. A kereslet jócskán felverte az árakat. Pozsonyiak ellepték Rajkát, már követelik a szlovák ovit.
szieszta 2020. 09. 17. 22:33
Előzmény: #28601  JeGeMeLOV
#28608

Mivel nincs más téma, egy kicsit offolom a topikot, egy kis könnyed beszélgetéssel.
Már többször volt riportműsor egy-egy sikeres emberkével, aki feladta jólfizető szakmáját és egy romos házban a világ végén folytatta életét. Micsoda nyugalom és csend! Szerintem ez nagyon egyedi, vagy mese kategória. Aki megszokott egy szintet, az nagyon nehezen adja alább önszántából. Az évek múlása egy kicsit átértékeli az igényeket, ez biológiai folyamat, de mindent feladni nagy törés lenne.
Véleményem szerint a fő bűnös a tesztoszteron, ami az élővilág fenntartását biztosítja. Ezért vannak égbetörő álmai, vagy inkább vágyi a fiataloknak. Ennek csökkenése a megfontolt és kicsit lelassult életmódot hozza magával.
Van mikor a cigányt irigylem, hogy igaz nincs szép háza, se semmije, de életében egy percet sem dolgozott, idegeskedett. Jóbarátom hitelekből él, mindent megenged magának, dorbézol, nem emészti, mi lesz holnap.
Jobb félni, mint megijedni? -mivel így élek, talán nem a legjobb stratégia. Majd az idő eldönti.
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 17. 22:31
Előzmény: #28605  Tibi0002
#28607
egyátalán nem, csak nem értem a világpiaci termékes gondolatmeneted. én úgy gondolom, hogy egy város ingatlanjainak az árát általánosan az ott élők bére kellene, hogy meghatározza. kisebb kilengések, előre árazások lehetnek pl.: debrecen és bmw, de a kettő nem tud elszakadni egymástól, mert egyszerűen eltűnik a kereslet bizonyos árszint felett. de tényleg érdekel és szeretném, ha kifejtenéd, hogy te mire gondolsz!
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 17. 22:27
Előzmény: #28604  mr_bob
#28606
EU-s fövárosok mind felkerültek a világtérképre. Ezt lehet vitatni, de nem érdemes.
Tibi0002 2020. 09. 17. 22:13
Előzmény: #28604  mr_bob
#28605
Úgy érzem, hogy csak kötözködni szeretnél. 
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 17. 22:00
Előzmény: #28602  Tibi0002
#28604
remélem budapest, mint világváros az csak vicc volt... a világpiaci terméket se értem. ennyi erővel a világ összes városa ilyen, mert ha odamegyek kellően sok pénzzel, akkor eladják nekem a házat. sőt, ha elég pénzem van, akkor fel tudom vásárolni az összes biciklit csornán, és akkor onnantól kezdve a csornai bicikli világpiaci termék. nem értem a gondolatmeneted.
szieszta 2020. 09. 17. 21:58
Előzmény: #28597  JeGeMeLOV
#28603

Nem saját tapasztalatomat írtam le, de én 91-től vállalkozom, így valamilyen szinten sikerült megalapozni, amit már nem szívesen hagy itt az ember. Igazából nem is voltam rákényszerítve, hogy váltsak, igaz 3-4 félével is foglalkoztam egyszerre. Több ismerősömtől megkaptam, hogy könnyű neked, de volt az életemnek 20 éves kemény szakasza, ami megtanított egy dologra.
" Ha megengedném magamnak, amit megengedhetnék, akkor nem engedhetném meg, amit megengedek."
Magyarra fordítva, nem abból gazdagszik meg az ember, amit megkeres, hanem amit nem költ el.
Abban igazad lehet, hogy ismerőseim, akik külföldről hazatértek, nem tudtak többet öszzehozni, mint akik itthon maradtak. De ők nem azért mentek ki, hogy ott karriert építsenek, hanem összeszedni jó kis vagyont, amit itthon kamatoztathatnak.
Tibi0002 2020. 09. 17. 21:50
Előzmény: #28601  JeGeMeLOV
#28602
A budapesti ingatlan nem helyi, hanem egy világpiaci termék. A világ összes módos embere/cége megjelenhet vevőként, velük versenyez az, aki egy világvárosban (Bp) szeretne ingatlant. Ehhez kell igazítani az elvárásokat.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 17. 21:42
Előzmény: #28599  mr_bob
#28601
13 év után is ezt érzem... Lassan ott tartok, hogy kiveszem a pénzt tőzsdéről és élek a világba, aztán majd lopok, vagy csalok. Ez így rabszolgaság 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek