Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Alexander_Greybeard 2020. 05. 03. 21:14
Előzmény: #22379  hellforceone
#22380
Véleményedre reagálva más is leírta, amit a témában olvasott és ebből kiindulva mit gondol. Egy működő fórum velejárója.
A példám miért nem tetszett?
hellforceone 2020. 05. 03. 21:07
#22379
Srácok, bocs, hogy meg mertem osztani a dolgot, vagy leírtam a véleményem Buffettel kapcsolatban. Tudom, itt mindenki tudja a tutit! A legjobban a "van 20 milliárdod, fektesd be a BÉT-en" példa tetszett. Ismételten, bocsánat!
pitcairn2 2020. 05. 03. 20:37
Előzmény: #21073  pitcairn2
#22378
hát ez a tipp annyira nem jött be
https://forum.portfolio.hu/prev/26797/7053794
de azért az aranybányász indexek, pl. a GDX magasabban vannak 10-15%-kal
http://schrts.co/VQEpfhsJ
szóval az alacsony olajárak csak "visszafogott" aranybányász ralit eredményeztek 
pitcairn2 2020. 05. 03. 20:32
Előzmény: #21073  pitcairn2
#22377
................
pitcairn2 2020. 05. 03. 19:28
Előzmény: #22372  pomperj
#22376
jut eszembe:
az egészségügybe eddig is rengeteg pénz ment - jóformán mindenütt, - a pénz hasznosulása azonban nem volt túlzottan hatékony
az automatizálás és az online megoldások pedig ott is kezdenek megjelenni, amelyeknek elméletileg nem fölfelé kéne vinni az árakat hanem lefelé
persze ehhez mindenekelőtt masszív deregulálás kéne
mondjuk azon a ponton valószínűleg zuhanórepülésbe mennének át az egészségügyi árak
pitcairn2 2020. 05. 03. 19:24
Előzmény: #22372  pomperj
#22375
lehet, hogy nem ugyanazt a műsort nézzük, de szerintem a social distancing leginkább az automatizálásnak és az online megoldásoknak kedvez
és hogy még csúnyább legyen a történet ennek nem kell szükségszerűen tőzsdei ralival járnia mivel a piac már korábban is egy ménkű nagy buborék volt
PS.: az általam márciusban - totál találomra bedobott - TDOC sokkal jobban szerepelt mint a LAKE
eurocent 2020. 05. 03. 18:02
#22374
US500 futures megcsinálta ugyan a várt minimális csúcsot, de nekem ez nem elég. Vagy egy kacifántos átfedéses alakzat formálódik, vagy kitör és nyúlni fog, de jelenlegi állás szerint legalább 3.100 sávig emelkedni kéne.
Alexander_Greybeard 2020. 05. 03. 15:52
Előzmény: #22372  pomperj
#22373
Egy kis kiegészítés: 
Azok a gyógyszergyárak, amiknek az USA a legnagyobb piaca, de csak exporton keresztül, lehet meg fogják szívni a közeljövőben. 
https://www.npr.org/sections/health-shots/2020/04/24/843379899/pandemic-underscores-u-s-dependence-on-overseas-factories-for-medicines?t=1588513450481
A nagy pénz most abba fog menni, hogy visszaépítsék belföldi gyógyszergyártást egy elégséges szintre.
(A gyógyszerárakban meg már amúgy is ezer éve korrekciót követelnek, csak eddig erős volt a lobbi. Ez sem lefutott meccs.)
pomperj
pomperj 2020. 05. 03. 15:34
Előzmény: #22369  frossnag
#22372

"  mi lesz a következő iparág ami fel fog pörögni  "  ?
Az extrem bizonytalansag bullos.
Nemcsak Mo, az tobbiben is allandoan a Healthcare temarol beszelnek, most abba omlik a penz, 
ott van beremeles, ott van korlátlanul novekvo fogyasztas, 
es a jarvany csak fel-erositette ezt a trendet; a kovekezo vezeto szektor a Healtcare es Biotech lesz
Es Azsiaban lehet a legnagyobb novekedes; nezz korul mostanában ebben a mufajban
Par otlet?
,
1)Lattad Reddy Lab, RDY chartjat mostanában? India gyogyszergyar, 100 orszagba szallit, 
legnagyobb piaca az USA, a jarvany alatt  befejezte 3 eves korrekciojat es most mar 
wave(3) hullamban indult, szep hosszu trend johet ebbol, 
es meg az elso korrekciónál, par het múlva a Wave(2 of 3) is jo vetel lesz
.
2)Vagy Kraneshares Healthcare ETF, es annak vezeto cegei?
Pl. Shanghai Junshi biosciences, HK, eppen elindult wave(3),  itt is egy visszahúzódásra varok
.
3)A Japan Takeda, nemrég megvette a brit Shire-t,  szinten befejezte a korrekciót, 
de meg nem is indult meg nagyon, viszont ez biztonsagosabb ceg, 
es benne lesz a NIKKEI wave(5)rallyjában is
pomperj
pomperj 2020. 05. 03. 15:01
Előzmény: #22365  ragarda
#22371

OXY most csodre van arazva a 15 USD árfolyamnál,  mikozben konyvszerint 42 USD-t er
pedig  az elemzok az olaj eves atlag-arat meg most is  45-55 USD koze becsülik;
 es ha igy volna, akkor OXY 20202ban EPS=2,0 korul teljesitene;
AZ OXY profitja 2017-18-19 evekre EPS= 0.89 - 5.02 -  2.05 volt, 
szoval OXY meg gyenge olajarak idejen is egesz normalis profitot mutatott;
de 2020 evre konnyen lezuhanhat zéróra az EPS, ha a recovery gyengebb lesz a vártnál;
,
OXY kozben eladogat kisebb uzleteket Afrikaban, Texasban, es abbol osszesen 15Mrd-ot remel, 
ami nagyjabol felereszben lefedezi majd az Anadarko 33Mrd-os akviziciot, 
amit remesen rosszul sikerult idoziteni; 
Nekem az Anadarko vetel akkor sem tetszett, de erre a olaj ossezomlasra meg WB sem szamitott.
Most azt gondolom, OXY 2023-24 ben 50-70 USD szinten lesz majd;
most a hullámzásban veszek es eladok, de amikor SPY LOW megvan, onnantól tartani fogom
Törölt felhasználó 2020. 05. 03. 14:44
Előzmény: #22368  Alexander_Greybeard
#22370
+++
frossnag 2020. 05. 03. 14:38
#22369

Szerintem a védőfelszerlés gyártás vonatja már elrobogott, és a hype is véget ért. Azon már kár keseregni, inkább azt kellene kitalálni hogy mi lesz a következő iparág ami fel fog pörögni a válság következő lépcsőjén.
Az én tippem talán a nemesfémek lennének, a fiatpénz bedőlése sosem volt olyan közel, mint amilyen most., persze nem biztos hogy eljön, de a fed politikája igencsak megingatja a bizalmat, és a modern pénz mögött csak a bizalom (és az erőszak) áll.
Alexander_Greybeard 2020. 05. 03. 14:23
#22368
WB már rég nem érti, mi történik. 30-40 évvel ezelőtt volt releváns de azóta többször is megváltozott a világ. Amikor viszont értette, mi történik, annyira meggazdagodott, hogy mai napig az élvonalban van. Viszont nem hülye az öreg, ezt már ő is tudja, ezért is marad ki szinte mindenből. Sok interjúban mesélt már a legnagyobb tévedéseiről. Nekem úgy tűnik, megtanulta, hogy felesleges ugrálnia és idegeskednie.
Tegyük hozzá azt is, hogy ennyi pénzt és egyéb eszközt már nem is lehet értelmesen managelni. A legsikeresebb hedge fund managerek, akik 80%-120% között hozamokat értek el az utóbbi 3 évben kumuláltan, azok 1 milliárd dollár környékén vagy alatta tartják az AUM-t. Chuck Akre a legnagyobb kivétel 11 milliárd dollárral (és 81%-os növekedéssel). Ha 100-200 milliárd dollárokat kell elosztanod a piacon, akkor lesz köztük nagy bukás/alulteljesítés mert egyszerűen nincs ennyi pénznek egyszerre jó hely. Tudom-tudom, WB utálja a hedge fund managereket és sértésnek venné ezt az összehasonlítást, de az én példámhoz helytálló. Lényegében ugyanazt csinálják (pénznek keresnek jó helyet) csak WB hosszabb távon gondolkozik és szinte soha nem ad el részvényt.
Mindenki képzelje el, hogy van 20 milliárd forintja, aztán nézzen szét BÉT-en azzal a szándékkel, hogy mindent megvesz, amit jónak talál (nincs politika hátszél, kis huncutok). Kinek mennyi készpénze marad azután, hogy felépített egy diverzifikált portfóliót? Kb. ilyen érzés WB-nek lenni.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 03. 14:23
Előzmény: #22366  Törölt felhasználó
#22367
Ok köszi megnézem! Amugy egyetértek :)
Na kiváncsiságból ránéztem a Delta-ra, ugye 2016-ban szállt be elvileg, nézzük a képet.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200503v00si67ez.png
"Áprilisban kiszállt", azaz pánikban dobta (persze nem döntötte be az árfolyamot) de lényegében realizált egy óriási bukót. Ő döntött..Közli, hogy ez nem jött be. Hát igen, ha megnézzük a chartot kb. igaza van. Mindenesetre eldobta, a légitársaságok papperjeit már nem tartja, meg azoknak kb. vége, nem lesz nyereség, akkor meg ugye minek, a világ megváltozik, mostantól nem repül majd senki.
Aztán közli, hogy majd talpraáll az USA, ő legalábbis bízik benne, szóval tutti.
Mindamellett megnyugtatja a kisbüfiket, hogy az idei bear marketben TARTSÁK a részvényeiket, TARTSANAK KI. Legalábbis az 1ik cikk szerint, a videót még nem néztem meg. Namos akkor mivaaan?
Nem kell hinni senkinek, nem kell követni senkit és kész.
Törölt felhasználó 2020. 05. 03. 12:51
Előzmény: #22363  Cyberslider
#22366
https://www.youtube.com/watch?v=UNeFtyoZoSI
Ha van 2 orad es kicsit beszelsz angolul nezd meg a teljes interjut....majd nezd meg mit csinalt ill. mit mondott!!!!
Azzal semmi gond sincs, hogy valaki atsulyozza a portfoliojat es azzal sem hogy, nem mondja hogy ma eppen mit veszek vagy adok...de hogy felre vezeti a nagykozonseget es eppen az ellenkezojet csinalja mint amit predikal; az azert kicsit megkerdojelezi az oreg hitelesseget...
(csak a legtobb ember mar arra sem emlekszik hogy tegnap elott mi volt nem hogy 2 honapja)...
Sose voltam Buffet rajongo, mert nekem mar evekkel ezelott lejott, hogy valojaban "kedvesen elkacaraszo bolcs oreg ur alarc mogott" egeszen mas szemely lakozik...
Az ujsag irok kozul pedig senkinek nincs eleg gerince szamonkerni ill. nehez kerdeseket feltenni szamara...
u.i.: probalj informaciot szerezni minnel kozelebb a forrastol, mert egyebkent ugy jarsz hogy arrol mondasz velemenyt amit valaki hallot valakitol aki hallotta valakitol es igy tovabb es a vegen az informacio elvesz a kulonbozo emberek velemenye, allaspontjarol fogsz velemenyt mondani anelkul hogy tudnad...
ragarda
ragarda 2020. 05. 03. 12:23
Előzmény: #22364  pomperj
#22365
Olaj cégekről mi a véleményed, véleményetek? Én OXY-ban látom a legnagyobb potenciált közép távon. 
pomperj
pomperj 2020. 05. 03. 11:44
Előzmény: #22359  Törölt felhasználó
#22364

Talan WB eseteben az is fontos, hogy mit csinal es mit nem?
1)Oriasi mennyisegure novelte a cash allomanyat, 137Mrd; szerinte  most  "cash is king"
2)Nem vett eddig semmit belole, tehat meg kivar, ennel  sokkal jobb alkalomra szamit
3)Nem vett Bondokat, a cash allomanya  rovid Treasury papírban van
4)Nem vett  sajat részvényt sem  ! ellentétben mondjuk OTP, OPUSG vagy 4IG -vel 
 Nem probalt BRK arfolyamot tartani, mert a Marc23 LOW szintet nem talalja eleg olcsónak (!)
5) Eladta a legitarsasagokat, ott hosszabb tavon sem szamit recovery-re
6)Az inveszticio nagy resze bank reszveny; azokat akarja a vegen megmenteni ?
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 03. 10:53
Előzmény: #22359  Törölt felhasználó
#22363
https://www.google.com/amp/s/index.hu/kulfold/2020/05/03/warren_buffett_biztos_benne_hogy_az_usa_talpra_all_a_koronavirus-jarvanybol
Átrendezi a portfolioját.
Azt, hogy mit fog venni most, majd a kövezkező időszakban dől el! Talán olyan cégeket vesz meg, amik most alulértékeltek - vagy lesznek még alulértékeltebbek - de hosszú távon fantáziát lát bennük. Ezt mi majd csak később tudjuk meg persze.
pomperj
pomperj 2020. 05. 03. 10:14
Előzmény: #22355  pic
#22362
Abszolút;
1) USA a neki szukseges maszkoknak csak kb  1%at gyartja (ez a riport utolso mondata),
akkor azert van hova fejlodnie  APT es LAKE beruhazasaanak es vele a profitnak, 
ha valoban on-ellatasra akarnak atterni a kovetkezo evekben
.
2)Ha nyitnak aruhazak, uzletek, gyarak, irodak,  munkahelyek?
Akkor ott mindenhol es mindenkinek maszkban kell lennie, ha nem akarnak ujabb jarvany-hullamot;
es akkor meeg sokkal tobb maszk kell mint eddig
,
3)Ez a cikk a vasarnapi WSJ-ben jelent meg, kozvetlenul APT Q1 jelentese elott,
meg lennek lepve, ha ezt a jelentest negativan fogadnaak 
https://www.facebook.com/cnn/videos/300332520935196/?v=300332520935196

Zedisdead 2020. 05. 03. 09:53
Előzmény: #22356  hellforceone
#22361

"légitársaságokat komplett eladta"
Buffett élőben demonstrálta a régi viccet.
How to become a millionaire?
1. Start from a billion
2. Buy airlines

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek