Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 13:28
Előzmény: #21698  Zedisdead
#21700
Eszközök értékcsökkentett értéke, Roayalties, know-how-k...ilyesmi.....csőd esetén az nagy eséllyel a banké lesz ha a saját tőke arányos adóssága 0.5-0.7 felett van, nem hiszem maradna több a részvényeseknél: névérték? OTC-n megy pink sheet-ként tovább 10-20 centen? Passz, ennyire nem mentem bele, hátha valaki tudja. Chapter-ek vannak erre vonatkozóan (pl.: chapter 11).
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 13:25
Előzmény: #21695  Törölt felhasználó
#21699
Igen, és történelmileg mennyi volt az átlagos kamatszint? A tőzsdei eséseket és emelkedéseket kamatemelések vagy kamatcsökkentések előzték meg? Természetesen ha most is a történelmi átlag 5-10%-os FED kamatráta lenne, az tőkét vonna el a részvénypiactól, ami miatt egy 5-10%-os kamatkörnyezetben egy 20 P/E értékeltségű részvény is "drága" lenne, de mi van ha a kamatkörnyezetet felviszem 20%-ra? Na és ha leviszem 0%-ra?.....ebben a relációban kell értékelni mi "túlértékelt" és mi nem a részvénypiacon. Nyilván azokat a cégeket érdemes vizsgálni e szempontból hosszú távon amik egyáltalán termelnek/termeltek EPS-t, az elmúlt években. Rövid távon persze a speka olajosok is mehetnek TA-zva tradelni, mert ahogy kozi leírta vagy mind megy a levesbe vagy nem és például a RIG ára kilő. A potenciális esetleges csődösöknél (VAL, DO, NE, WLL, OAS, CPE) fennmaradó könyv szerinti érték meg menni fog a hitelező bankoknak. Persze rövid távon ilyen pár naposra kis tőkével lehet velük bohockodni, valaki egy fél nyaraló árát nyerte nem rég WLL-ben itt, és az volt a titka, hogy nem 2-4 éve vette meg az olajost. A bondok árfolyama pedig a kamatesés mértékével növekszik és fordítva, hosszú távon.
Pontosan: a folyók nem megfordíthatók (tök alapközgazdaságtan interest csökken>>Investing nő, C+I+G=Y), és a FED kamata dominál 50-100 éve, az azt megelőző oldschool közgazdaságtant nem ismerem, egyébként a közgazdasági projekciókkal tőzsdézni bizonyítottan árazásban bukó lesz, ez garantálható, nem véletlen hogy a közgazdászok és pénzügyesek a legrosszabb tőzsdei teljesítménnyel "büszkélkedhetnek". Ahogy mondani szoktam: hozamot akarsz vagy igazadat? Nyilván ha elméleti közgazdasággal foglalkozol azzal semmi gond nincs, de 2020-ban a High-pressure economy van érvényben 2008-tól és aki ez ellen ment a tőzsdében az keményen bukott. Bár mint mondtam, ha csak elméletben beszélünk a gazdaságról és nincs tétje azzal nincs baj, ha -ahogy az evolucióban is- nem vagy rugalmas, és nem ismered az alapvető aktuális törvényszerű folyamatokat az bukó lehet. Annál azonban oldschool-abb alapfeltételt pedig nem tudok elképzelni mint azt hogy ha a nevező gyengül, a hányados emelkedik (lásd részvény/pénz), ez már matek. 
Persze, hogy a blöff, ki mondta hogy nem az? Azóta blöff pont a közgazdaságtan, amióta fiat hitelpénz van a világban és leváltunk az aranysztenderdről, tehát cirka félévszazada már megszokható volt és megtanulható. És lehet újra az 1700-1800-as évekbeli oldschool közgazdaságtan lesz élvényben egy lufi kipukkanása után 2030-2040-ben, de addig mi van? Eddig csak az alapanyagárak durrantak ki, és előbb utóbb mindenkinek igaza lesz, de a tőkepiacon mindenkinek igaza van, csak nem mindegy hogy mikor. Tőzsdén veszélyes dolog a hit.
Az a gond, Te hitvitát kreálsz ebből a dologból, én nem azt ecsetelem mi jó vagy rossz (mint írtam 2017/18-ban én is azt tartottam volna jónak ha kivonják a hitelt, nem így lett), hanem azt, hogy mi minek lesz a következménye, és ha azt látom, hogy hitelt és stimulusokat nyomnak a gazdaságba ott nem lesz keresletvisszaesés. A tőkepiacokon nem hitet kell vallani, hanem reagálni a makroeseményekre, mert azok hatnak ki a mikroszereplőkre, következetes. Ha ragaszkodsz egy elvehez, de kiderül nem neked van igazad, addig nem gond, amíg nincs pozíciód, ha van, az gond. Ha valaki én aztán hitelellenes vagyok, de a tőkepiac nem én, nem magamból indulok ki. És ez teljesen független attól  mit hiszek, tartok jónak vagy rossznak, ok okozati összefüggést kell vizsgálni a dolgokat. A keresletkiesés miért esik vissza? Nem eszünk? Kihal az emberiség fele? Nem lesz munka? Ez nekem zavaros. A kereslet mint tőke máshova fog allokálódni, ahonnan kiesik, megy máshova, lásd: online értékesítés, meg IT....
A jegybankok 2008/09-ben is ezt csinálták és bebizonyosodott, ami történt, hogy jó rossz, azt mindenkire rábízom.....és azért akkor azért meredekebb volt a szitu.....
25 millió új munkanélküli, igen, ez azonnal felére esik következő 2-3 hónapban.....L(s) nő munkabér csökken, megint win-win helyzet a vállalatoknak. Kényszerszünet van a gyárakban , üzemekben, cégekben. Álló cég minek alkalmazzon? No, de a vállalatok nem túltermelés miatt zártak be, és nem ezért rúgták ki a munkavállalókat:)) Nekem logikus folyamat....májustól indítják vissza ezeket, szépen esik a munkanélküliek száma.
Zedisdead 2020. 04. 25. 13:11
Előzmény: #21677  Törölt felhasználó
#21698
Nem tudom hogy lehet értékelni a könyv szerinti értéket egy olajos cégnél. Egy kitermelő fő eszközei a földterület és a kutak. Mindkettő értéke igen erősen az olajár függvénye. Nyilván más értéke van egy kutnak vagy egy olajmezőnek 20 dolláros WTInél, mint 60 dollárosnál.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 12:51
Előzmény: #21681  szarvasvadasz
#21697
A hosszú chartodon azt látom, hogy 666.79-ig még bullish (maradna) az SPX... ;))
Alexander_Greybeard 2020. 04. 25. 12:46
Előzmény: #21679  Törölt felhasználó
#21696
Elméleti árfolyamokat lehet számolni, de a matek nem minden.
Csak röviden:
- Államkötvényekkel már sok éve nem lehet picivel infláció felett keresni (PV-FV flip?!).
- Vállalati kötvények mindig kisebb részét képezték egy tradicionális portfóliónak, jó okkal.
- Commodity szektor egy nagy vicc, legnagyobb része szerencsejáték, valós kereslet-kínálat már rég nem téma.
- Arany historikus és jegybanki tartalék okokból jó irány, de csak hedgenek, mert egy szint felett a tárolás és biztosítás költsége óriási (elektronikus aranyat nem veszünk mert guminőt sem).
- Ingatlan/termőföld: egy tipikus menekülőút jól ismert okokból de a kínálat véges (nem tudod minden pénzed ingatlanba tenni még ha akarod sem és minél gazdagabb vagy ez annál nehezebb is lenne) és minél többet veszel, annál több pénzt és időt visz el tőled a kezelése. Ingatlanalapok leginkább az alap tulajdonosának jelentenek jó befektetést (kezelési és egyéb költségek).
- Tőzsdei termékek: kizárásos alapon ide fog áramolni minden pénz, ami máshova nem tud. Márpedig soha nem látott mennyiségű pénz keresi a helyét. Ha van kereslet, lesz kínálat is, csak egyre magasabb eladási árakon. P/E egy összehasonlításra használt mutató a sok közül. Nincs nagy jelentősége egy diverzifikált portfólióban.
Amíg van befektetési kínálat, ami felszívja a pénzt, addig a hivatalos statisztikákban alacsony infláció lesz mert ez csak fogyasztási árindex, nem befektetési. Ha a pénzt nem lehet hova tenni, akkor lesz infláció, magyarán a kínálatnak kell zsugorodnia először. Ezért (is) ment meg mindenkit a FED már 13 éve például. Kell a kínálat. Ezért van az, hogy mindennek van származtatott terméke a kereskedésben, mindig mindenre lehet fogadást kötni, szinte mindig van hova pénzt tenni.
Szóval szóról szóra igaz, hogy "Az inflációról pedig tévedés azt hinni, hogy részvényár-emelkedést okoz" de azt is tegyük hozzá, hogy a túl magas infláció elleni harc viszont végeredményben nagyon is emeli azoknak a befektetési eszközöknek az árát, aminek van jelentős kínálata. Olyan hülye világban élünk, hogy a nagy kínálat és a szűk kínálat is áremelkedést okoz, ha elérnek egy kritikus szintet.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 12:38
Előzmény: #21686  Törölt felhasználó
#21695

De azok is történelmien túlértékeltek. Még most is. A bondok árazását nem lehet a kamattól (hozamtól) elválasztani, mert egyazon érem két oldala.
A fő véleménykülönbséget én abban látom közöttünk, hogy nem hiszek abban, hogy a folyók megfordíthatóak. Mondhatjuk úgy is, hogy én az oldschool közgazdászok közé tartozom.
.
Azt gondolom, hogy a hitelezés felpörgetése csak rövid távon gyógyír a problémákra, maximum el tud fedni tüneteket. Másként a high pressure econonomy egy blöff. Eredménye egy klasszikus lufi, ami előbb- utóbb kidurran és maga alá temet mindent.
.
Ugyanúgy mint az elemzők többsége Te is neoliberális alapokon gondolkodsz, és nem veszed figyelembe, hogy ebben a válságban nem a termeléskiesés a probléma, hanem az ennek nyomán fellépő keresletvisszaesés, mely néhány hónap múlva fog ütni. Ez fogja beindítani a recessziót, ami a negatív visszacsatolási hurkoknak megfelelően hólabda-effektust fog kiváltani.
.
A jegybankok és az államok ma azzal kísérleteznek, hogy ezt megakadályozzák, de nagyon kicsi az esélye, hogy sikerüljön. Gondolj bele, 25 millió új munkanélküli USÁ-ban. Gondolod, hogy őket a bankok (akin keresztül a FED dolgozik) hitelezni fogja? És ha az ő fogyasztásuk elkezd esni, a történetnek vége.
A magam részéről nem terhelném tovább a fórumot a vélemyéncserével, szerintem itt mindenki inkább kézzelfoghatóbb tippekre vágyik :)  
gou 2020. 04. 25. 12:37
Előzmény: #21681  szarvasvadasz
#21694
Köszönjük!
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 12:20
Előzmény: #21683  yooio
#21693
TEVA-t is a nyerő oldalra sorolom. Nagyon olcsó 3 éve.....de szerintem lassan kikecmergünk az ipari részvénypiaci bearpiacból, ami 3-5 éve tart a világban.
chart-trader
chart-trader 2020. 04. 25. 12:18
Előzmény: #21610  chart-trader
#21692
Felteszem ezt az ath-várós dax-chartot. Rátettem egy mostani korrekciós lehetőséget is a chartra, ami hasonlíthat a 2011-12-es korrekcióhoz. 
http://keptarhely.eu/images/2020/04/25/v00/20200425v00s5pyaa.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 12:13
Előzmény: #21689  kozi723
#21691
Igen én főleg hetes tf-en vizsgáltam főleg az olajosokat, okés, ott korrelált még 1-2 hónapja. Köszi. Hát akkor érdekes lesz a RIG, szűk stoppal, kizárólag TA-val majd bohockodom vele ha látom, hogy fordul. Szeretjük az utált szektorokat. Svájcnak csak könnyebb megmentenie egyetlen olajosát, mint USA-nak a soktizet.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 12:10
Előzmény: #21688  yooio
#21690
Nyilván világszinten ez a lényeg: Nyugdíj, bér, államadósság el lesz inflálva, ezért nem érdekel senkit ha az USA eladósodik dollárban, akár 1000%-ban is, mert a high-pressure economy-nak ez a lényege: saját devizában eladósodni, aztán nyomtatni, leegyszerűsítve. Nyilván a FED sem hülye, hogy akkor mérlegét feltölti 2%-os állampapírokkal (nulla kamat mellett) és high-yield bondokkal, esetleg majd részvényekkel, ha tudja hogy maga generálja az inflát és le fog értékelődni a dollár, azaz mindennek az ára IS fel fog menni.....jó vásárt csinál, miért nem csinálná? Elvégre a FED is részvénytársaság. Szabad piaci szereplő.
kozi723
kozi723 2020. 04. 25. 11:59
Előzmény: #21675  Törölt felhasználó
#21689
Az elmúlt 1 hónapban pl. egyáltalán nem korrelálnak. Ha korrelált volna, akkor RIG tegnapi záróára 35-40%-kal feljebb, kb 1,35 környékén lett volna. Tehát amióta ömlik a szar a piacra, azóta pont semmit nem jelent az elmúlt x év korrelációja. (2020/03/18 alj óta OSX +35%, RIG -5%) 
.
1, vagy előre tudja a piac, hogy RIG leves, ezért látjuk azt amit (pl. nem részesülnek állami segítségben..). 2, nem lesz szüksége segítségre, RIG árfolyama lemaradt a versenytársakétól, tehát rövidesen nagyon szól felfelé. Az egyik persze lehet a másik következménye is, hiszen előfordulhat hogy azért maradt le / azért a magas short állomány, mert nem számít senki arra, hogy mentőcsomagban vagy bármilyen kedvezményben részesülhetnek majd. Így egész egyszerűen senki nem hisz benne, hogy megmaradnak.
.
https://www.tradingview.com/x/3jqpEOtt/
.
Tulajdonképpen azért is érdekes RIG viselkedése, mert ki az aki jelenleg inkább veszi meg WLL-t vagy a hasonló olyan cégeket, akik már vagy csődöt jelentettek, vagy már átstrukturálás alatt vannak a hiteleik. Minden elfogultság nélkül nekem úgy tűnik, hogy sokkal nagyobb szar ömlik az összes versenytársra, miközben az árfolyamok alakulása pont nem ezt tükrözi. Ha RIG csődbe megy, akkor egyben biztosak lehetünk: segítség nélkül a teljes offshore drilling megsemmisül. 
yooio 2020. 04. 25. 11:57
Előzmény: #21687  Törölt felhasználó
#21688
Igen, ezek jellemzoen nyugdijalapok, ha elinflaljak a nyugdijalapok penzet, akkor abbol nyögdíj lesz, nem nyugdíj. Ugyhogy ez is messzire visz, ahogy mondtad. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 11:54
Előzmény: #21685  yooio
#21687
Ott a pont. Pontosan meg is válaszoltad  miért is indulnak el lassan, de magasra a tőzsdei árak TÖRVÉNYSZERŰLEG, hitel van, munkaerő van, se túlkínálat nincs a gazdaságban, sem alulkereslet. Alapanyag van bőséggel 20-30 éves nominális áron, cégek anyag és bérköltségei évtizedes mélyponton vannak, hitel, stimulus meg van/lesz dögivel. Röviden: igen alig fognak megtakarítani azaz bankbetétet venni vagy kötvényt jegyezni. Nyilván vannak alapok/pénztárak/biztosítók akik kötelezően tartanak mínuszos kamatú kötvényeket, ez másik több oldalas téma, ez is biznisz (a kötvénykibocsátónak :))) és konzervatív öreg befektetők. Nem az informált magánbefektetők logikájából kell kiindulni.  Valaki vesz egy portfoliót a szolgáltatónál és ennyi..... 
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 11:47
Előzmény: #21679  Törölt felhasználó
#21686
Részvények, bondok a kamatszint függvényében nem túlértékeltek ami nem high-tech. Mint írtam a pénz hígul, nincs érdemleges kamat a világban ami miatt ne a spekuláció/fogyasztás/hitelfelvétel irányába nyomná a világot a tőkepiacon, és ez már közgazdasági fizika, nem vélemény vagy "tipp". Nem volt árrobbanás a részvényekben, lásd az összes iparágat ami nem dotkom+high tech kombo. Azaz ipar, bányászat, energia, közmű, bankok, gyógyszer padlón évek óta. Nyilván Az inflációt nem a részvények árrobbanása okozza hanem az ami majd végre elindítja a részvények emelkedését, azaz nem az árak nőnek, a pénz értéke esik, aminek a karmestere a dollár. Azaz amíg a dollár-index 100 dolláron púposkodik, addig valóban ilyen alacsonyan tartozkodnak a részvények árai, mint most, nyilván ez (azaz az erős dollár) tered ad a monetáris és fiskális stimulusnak, ahogy így is történik (csak csendben jegyzem meg, hogy talán nincsenek véletlenek, hogy itt vagyunk, kellett valami ok, ürügy ami miatt lehet hígítani), hogy inflával nem kell bajlódni "papíron" és a munkanélküliség is egekben van. Valaki kérdezte 1 hete hogy érti ezt valaki? Szarvasvadász ennyit válaszolt: igen. Ő valamit tud. 2019-ben kezdtek bajban lenni a FED RT-nél hogy baj van, mert növekszik az übermanipulált infla is, és csökken a munkanélküliség, gond van, baj lesz a Wall streeten. "Szerencsésen" ez megoldodott a FED RT-nél és nyilván a Wall street örül, hogy bezakózott a kereslet, az alapanyagárak, és a bérköltség. Ezt most nem vezetem le, de szerintem sokan értik itt, miért lesz brutál bika hamarosan (legkésőbb ősszel).
yooio 2020. 04. 25. 11:43
Előzmény: #21684  Törölt felhasználó
#21685
Nekem annyi kérdésem lenne a gondolatmenethez:
Ki az a hülye, aki ebben a helyzetben betétben vagy kötvényben tartja a pénzét? Egy idő után brutál tőkekiáramlás indul meg ezekből, persze azt is megveheti a jegybank, és mindenkit beterelónk tözsdére, de vajon hova fut ki ez? Alapból azt se értem, ki veszi meg a minuszos német kötvényt, és a 10 éves amcsit 0.6-n. Nekem nem nagy a kötvénykitettségem, kb 20 %, és az is alacsony duration, mérsékelve a hozamgörbe változásait. Tudom én hogy kis minusz reálhozam az 1,5-2,5 % közti hozam, de mégis akkora lufi van itt is, hogy nem tudod mikor add el. (persze jót mentek, miután mindenki levágta a kamatokat) Mindenesetre, az kb lakásvásárlásra van félrerakva, úgyhogy jogos hogy oda került.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 11:33
Előzmény: #21680  Törölt felhasználó
#21684
Pontosítok, sorry: tőzsdei árazásról beszéltem VÉGIG. Jól teljesített az autóipar (bár én az autóipart sosem szerettem mert kb. 10 évből 3-4-ben nyereséges, alacsony a margin, és azonnal beesik ha van egy technikai recesszió. Én a mostanit is technikai recessziónak nevezném mint válságnak (még)), de az autóipar tőzsdei árai teljes bearben vannak évek óta (lásd Daimler, Ford stb...Teslával meg az autótulajok 0.00001%-a jár), most meg kapott egy gigapofont a tőzsdei árazás, a behatárolt ugyanakkor manuális kényszerleállással (nem hitelválság okozta, ez nagy előny!!!!), amit már be is áraztak a tőzsdei árak, de legkésőbb be fognak júniusra. Tehát a reálgazdasági nyereségesség, az értékeltség, és az árazás 3 különböző (!!!) téma, nem feltétlenül korrelálnak ezek egymással, sőt! Én most csak a tőzsdei árazásról / esetleg értékeltségről ejtek pár gondolatot. Tehát igazad van, nem volt depresszió az iparágakban, ellenben tőzsdei árazása totál depresszió volt.....még amikben pozitív is az EPS (ez lehet a growth vonal tőkeelszívása). Ellenben egy olyan speciális "9/11 kettő pont nullában" vagyunk aminek a végét lehet látni közepesen magas kockázatokkal. Q1-Q2 kuka, ezt kb június közepére beárazza a tőkepiac.....Q3: so-so. Kiújulás veszélye fennáll. Gyógymód kérdéses (még). Vakcina tuti lesz kérdés mikor. Ez amiből dolgozunk, ez amit "tudunk" bizonytalan faktorokkal....ezen kétségeket könnyen beárazza az olaj, autóipar, bankok (igen és az általad említett alacsony kamatkörnyezetet, ami valóban negatívan hat a bankokra), mert azokban már nincs potenciális eladó (lásd olajosok, nem estek nagyot a -40$-nál sem)  , mert 3-5 éve kiábrándultság van bennük már, giga KO 2020-ban. Az a baj az általad említett Growth/Value ETF-ekkel hogy nem rosszak de azok is művi nem reprezentatívan súlyozott, érdek alapú "indexek" amikben 15-25%-ban olyan cég van, ami nem reprezentatív.
Árazási anomália okában egyetértünk. A FED nélkül a Tesla és Amazon stb. sehol nem lenne. 2017/18 volt az utolsó év (szvsz) abban hogy kamatot emeljen és tőzsdei esést bevállalva nagy levegőt véve lehetett volna egy 30-80%-os indexkorrekció (ez lett volna egészséges). Nem így lett, nyomták tovább a monetáris kokszot/drogot a tőkepiacra. Eldőlt, ezen az úton maradnak és ha leállnak a cuccról nagyobbak lesznek a következményei  mint 2008/09-ben. Tehát Hatványozottan nő a FED pénz (rate cut +QE), az EKB pénz, az MNB...stb pénz...és a fiskális stimulusok már lassan egálban lesznek a monetáris lazítással (ennyit arról hogy nincs tere a monetáris politikának). Sőt: átkötőkön (értsd "strómanok"), keresztül (ker.bankok állampapír vétele példul) a monetáris politika finanszírozza a fiskális stimulusokat, ha valakinek nem esett volna le. Ez újabb vonal. A nulla, mínusz jegybanki alapkamat, az elsődleges jegyzéseket kinyírja (értsd kötvények ELSŐDLEGES jegyzési piacát), nem lesz rájuk igény, még  a másodlagos piacon (értsd: tőzsde) a kamatcsökkentések miatt szép  kör van/lesz hozamban. Akkor mi lesz ezek okán? (kényszer) Beruházás, (kényszer)befektetés, (kényszer)hitelfelvétel, (kényszer)fogyasztás. Azaz megtakarító (kötvény, bankbetét) MARGINÁLIS LESZ (!!) az alacsony kamatkörnyezet okán, hanem a korábban látott brutális spekuláció/fogyasztás/beruházás/befektetés indul meg egy monstre giga brutál irányba, na mai majd indukálja a monstre inflát évek multán (tőkepiac látenciája). Friss hír csak Mo-n: a befektetési alapok (!) is kapnak MNB-s stimulust (!). Lehet csak én nyeltem le a kiskanalat, de nekem a FED high yield junk bond közvetlen vásárlások okán kristály tiszta mi is lesz. Akkor: költségvetési hiány átléphetőek mostantól, bankok tőkekövetelményeit nem kell tartani....nem tudom kiben fagyott meg a vér, bennem igen. Azaz a 2008 utáni lazítás szárnypróbálgatás volt, mert most az a politika hatványozódik és ötvöződik a 90-es évek végi utáni deregularizácóval, ha ismerős ez még valakinek. Ez brutál tőzsdei (jobban kifejezve: másodpiaci) árazáshoz vezet MATEMATIKAILAG. Arany, olaj, aluminium, réz, részvény, ingatlan, mind eszeveszett rallinak néz elébe. FAANG+Teslat elvből utálom mert egy  (ingyen hitelből nőtt) lufik, és nem fektetnék beléjük, de azok is tovább fújódnak. Ellenben amiknek konstansan negatív az EPS-ük és magas a hitelkitettségük, azokat már érdekből is "megeszik" a nagyobb konkurenciái (Olajosok negyede veszélyben), na ez valóban vezet(het) a 100$-os olajárhoz.
Tehát a Dotkom 2.0 nagy meglepetésemre jól bírja, lehet túl is éli és túl foga a nulla kamat+stimulus kombo után, de mint mondtam ezek valós részvétele a reálgazdaságban "marginális", helyettesíthető....
Sum up: Don't fight the FED ;-) kb ennyi és mindenki érteni fogja ezt az ősi szabályt.
yooio 2020. 04. 25. 11:25
Előzmény: #21678  Törölt felhasználó
#21683
Szia, csak a TEVA-ra tudok reagalni, mert az van nekem is, és ott kb tudom mi folyik.
A cég kb 25 mrd adósságon ül, debt/ebitda alapon is 5 körüli,  interest coverage 3( az összes megtermelt nyeresége 3x fedezi csak a kamat(!!) törlesztést. Volt egy nagyon rossz aktivárálása 2017-ben, illetve az USA államai beperelték a gyógyszergyártókat hogy addiktív fájdalomcsillapítokkal árasztották el a piacot, nem hangsúlyozva a kockazatokat. Emellett trump hangzatos nyilatkozataiban olcsóbb gyógyszerárakat akar, ami a teljes szektorra margin nyomást helyez, kezdve az integrált gyógyszer kisker-nagykerről(CVS,WBA), vagy csak nagykertől(CAH), egészen a gyógyszergyártó cégekig. Valószínűleg ezt az opioid crisis-nek nevezett dolgot elfelejtik a válságban, és olcsó pénz miatt a nagyon eladósodott vállalatok is valszeg kikecmeregnek, főleg az olyan szektorokban, ahol nem gyakorol komoly hatást COVID. Generikus gyógyszergyártóknál ezt felteszem így van. Szóval en hosszabb távon jónak látom TEVA kilátásait, ezért is tartom kb 12 bazisárral.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 10:48
Előzmény: #21679  Törölt felhasználó
#21682

Amiket említettem cégeket vastagon alulértékelten 15 alatti P/E -n forognak, ha egyáltalán lehet mérni P/E hányadost a negatív EPS okán (fele mínuszos EPS-sel forognak). A reálgazdaságot ténylegesen átfogó cégek nagyon is alulértékeltek de minimum nem túlértékeltek. A túlértékelt és nevetségesen túlhypeolt FAANG+Tesla-t én nem tekintem annak, mert ezek nélkülözhető iparágak. A tőzsdei indexek komponenseinek jelenléte nem tükrözi a valós reálgazdasági iparágak tükrét. A "valós" iparágak tőzsdei árai pedig szörnyen alulértékeltek már pár éve (2020-ban meg hatalmas vételi lehetőség, köztük a nem csőd közelében levő olajosokat), lásd amiket említettem. Magyarán: nincs Teslam, Apple termékem, google, fb-ra nem fizettem, netflix előfizetésem sincs és Amazonról sem rendeltem életemben. Ellenben tankolok, élelmiszert veszek, áramot fogyasztok, banki szolgáltatásokat veszek igénybe és biztosítást kötök, gyógyszert vásárolok. Magyarán amire költöttem (és költ az emberek 99%-a) azok bear piacban vannak vastagon 4-5 éve már. Nem látok túlértékeltséget, max a művi cirkuszi indexekben.
https://en.wikipedia.org/wiki/Historical_components_of_the_Dow_Jones_Industrial_Average
Érdemes milyen iparágak voltak 1930-ban a DJ-ban ennek alapján elég világos hogy megtörtént a 60-90%-os bear tőzsdei depresszió így 2015-2020-között. Mert ezek a tőzsdei cégek jobban reprezentálják a reálgazdaságot.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 04. 25. 10:43
#21681
SPX: JabbahWashington kérésére felteszek két képet. A nagyobbik az SPX teljes történetét mutatja számozva 1789-től máig (a képen 1891-től látszik), ilyet nem nagyon lehet máshol találni. A másik képen csak az utolsó két év látszik közelebbről. A képek alapján korai temetni a bullish folytatást és rövidebb távon van hozzá egy jó kulcsszintünk, amihez ez köthető.
 
A nagy kép alapján hullámelméleti alapon értelmezve ez egy irgalmatlan nagy több száz éves szerkezet, aminek a tetőzése önmagában évekig tart és egyelőre támogatott, hogy bár közel van, de még a képen látható legkevésbé bullish scenario sem tetőzött. A másik rövidebb távú képen a szerkezet mutatja az okot két jelenleg lehetséges értelmezéssel, hogy miért (ez az ok hullámelméleti alapon értelmezhető csak).
 
2191 a kritikus kulcsszintünk, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy amíg 2191 fölött megállnak a kisebb-nagyobb esések, új csúcs felé tartó szerkezet épülhet tovább, ami végül összességében 3500 - 4000 közé tarthat.
 
Ha a következő 1-2 hétben a jelenlegi szintekről mély korrekció indulna, akkor a halványpiros zónáig teljesen normál korrekciónak minősülne a hármas jellegű esés. Ekkor ott long set-up alakulhat ki, amivel 3000 fölöttre lehet spekizni - de 2191-es stop mellett. A képen kékkel berajzolt emelkedés ezt a scenariot mutatja nagyjából tájékoztató jelleggel,  más ritmusban is formálódhat. Ha esetleg már most egyből megy még tovább fel, akkor 3100  3200 közöttről indulhat nagyobb korrekció és arányosan magasabbra kúszna ez a piros korrekciós célzóna is. 
A bullish folytatást és új helyzetet jelenleg tehát kizárólag 2191 törése teremt csak, onnantól valóban jelentős további eséssel lehet számolni, de valószínű, hogy 1800 körül az is megállna ismét és újabb döntési pont állna elő.
 
SPX havi (1789 - 2020) 
SPX napos (utóbbi két év)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek