1/ altalanossagban irtam, mint jelenseg azert irtam le, mert szemelyes tapasztalat, hogy (csak) csartra alapozva eroltettem egy iranyt, mert abba az iranyba "jol nezett ki" a csart tobbszor visszanyitva-kistoppolva pozikat, szepen lehet daralni a szamlan altalanos jelenseg, hogy CSAK a csartra alapozva gondolkodunk szvsz amig nincs meg az irany fejben, addig a csart csak masodlagos irany nelkul nincs kereskedes nalam ami a csarton eljonni latszik az meg vagy (a tenyleg megvalosulo mozgas) iranyba all vagy nem az elemzeseknel megadott szcenariok/iranyok nem lekereskedesre szolgalnak, hanem azt mutatjak, hogy a csart adott allasabol mi kovetkezik a legnagyobb valoszinuseggel /ezt igazandibol azoknak irom, akik idonkent beirnak elvarasokat megfogalmazva, vagy teszik ezt szamonkero hangnemben/ - 2/ az egesz topiknak a gerincet "pomperj bejegyzesek" adjak ezek nelkul ez a topik nem az a topik lenne, amiert sokan jarunk ide nap mint nap olvasni sok munka van benne (ido+energia), erteket kepvisel, hasznalhato informaciok jol osszerendezve reszemrol csak koszonni tudom, hogy van egy ilyen plusz tampont, ami segit ertelmezni/latni a piacot
A kérdés az, hogy a kinyomtatott pénzmennyiségnek mekkora a gazdasági hozadéka és mekkora kamatösszeg keletkezett, amely a gazdaságban tud keringeni. Nem lehetetlen, hogy ez akkora pénzmennyiség volt (mennyiségi lazítás vagy pénznyomtatás), amely hosszabb távon képes fenntartani egy kiegyensúlyozott, de hibahatáron felüli növekedést, de nem jár robbanásszerű inflációval. Ez viszont az aranynak nem lesz aranykor.
Nem tartom ördögtől valónak, ha a pénznyomtatás a GDP arányában növekszik. Ez így akár kívánatos is lehet. Akkor van a probléma, ha nem nő ilyen ütemben a GDP, de mégis nyomtatnak.
mindenekelőtt szoros együttműködésben a többi nagy jegybankkal különösen a EKB-val és a BoJ-al https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=krGt nélkülük egészen biztosan nem tudta volna eljátszani a tapering + kamatemelsé bohózatot, illetve az un. "nagy ralit"... az EKB és a BoJ QE azonban a végéhez közeledik és ebben a játékban vkinek mindig kell nyomtatnia... https://i.pinimg.com/originals/4f/8e/e7/4f8ee77e1c9554ce926ab28fe490cf94.png hiszen a 2009 óta tartó konjunktúraperiódus lényegében csak a QE-re épül...
Összekotorásztam tegnapelőtt egy 5,59-es SWN pozíciózárást. Nem a chartot néztem, ja de mégis. . https://invst.ly/7zs5x . Gondold ezt újra, kérlek. Épp, hogy a chartban van benne minden, hiszen a "befektetői" viselkedést és reakciót jeleníti meg. Az általad említett hókuszpókuszról pedig annyit, hogy senki nem állítja, hogy egy részvényt azért kell megvenni mert esik mint a kő és beszállok mert látok benne egy fülescsészét vagy bármi mást. De ha a fundamentumok megfelelőek akkor magas esélye van, hogy bizonyos szinten áll meg az esés vagy fordul meg vagy tör ki egy részvény árfolyama. Ezt miként állapítod meg 'csárt' nélkül? Vagy hol mérsz fibonacci-t (ami köztudottan a befektetők/tréderek közkedvelt elemző eszköze)? Nem azért fordul ám fibo szinteken az árfolyam mert 10 tréderből 2 ráhúzza, hiszen akkor nem fordulna. Lehet, hogy azért reagál rá úgy az árfolyam, mert a többség azt nézi?! . Ahogy a világ az internet használata és az okos eszközök irányába halad, úgy az emberek nem a teletext 884 alapján trédelnek, hanem igenis 'csárt' mutatja meg az irányt, egybekötve mindezt egy passzoló funda elemzéssel.
Gondolkozzunk egy kicsit közösen. A FED egészen pontosan hogyan is biztosítja a pénzpiacoknak pénznyomtatással és más módon a likviditás bővítését? Leírnád ennek folyamatát, hogy leképezzük a következő időszakban mire is számíthatunk? Semmi bonyolult leírás nem szükséges, csak az, hogy pl. háromféle területen milyen eszközökkel, megoldásokkal biztosították a kellő likviditást. Erre kigondolok egy gyakorlati példát és következtetünk arra, hogy ennek milyen kihatásai lehetnek a likviditásra. Valami eszembe jutott és szeretnék biztos lenni abban, hogy az elméletem nem hibás.
A RIG érdekes lehet. Arra leszek kíváncsi, hogy ha netán az olaj nagyon beesne és egy alacsonyabb értéken maradna, akkor a RIG árazása ehhez képest hogyan alakulna középtávon.
Azért Én még ezeket a cégeket is alaposan megnézném, mert akár lehet közülük egy felpattanó részvény is. Bonanza Creek Energy, Inc. (BCEI) Capstone Turbine Corporation (CPST) Comstock Resources, Inc. (CRK)
Huu, nekem nagyon nincs időm mostanság írni, de mindig érdeklődéssel olvasom a tartalmas hozzászólásaidat. Szóval, ha van időd, jöhet az előkotorászott anyag:)
úgy vélem, hogy több chart-ot kell nézni egymással párhuzamosan különböző időhorizontokban + jó nagy adag tapasztalat és háttérismeret is kell persze ezzel nem állítom, hogy nekem ilyen van, csak az utóbbi években megtanultam a "chartológia" tiszteltét:)
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.