Topiknyitó: Törölt felhasználó 2016. 11. 28. 09:08

Figyelem! Nagy zuhanás lesz jövőre!  

Kockázati figyelmeztetés!

Minden kopajka rally előtti long poziciómat ajánlásomat fedeztem, zártam. Semmi nemű kockázatot nem kivánok megosztani illetve a piacok irányváltásából eredő kárt enyhíteni!

Hasznos tőzsdézést!

Buxer and Partners.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 05. 22:12
Előzmény: #875  berlini
#880
teljesen normalis emberi reakcio az elutasitas, ill. a hit es remeny...kerdes mire mesz vele a piacon???az hogy mit mond 1 uber driver, pincer ill. a gondolas mondjuk velence-n az nem biztos hogy az en velemenyem, bar te megprobalhatod annak magyarazni...mit ahogy hogyan kezelnek problemas helyzeteket mondjuk Nizzai repteren esetleg Singapoure-ban...ez sem az en velemenyem, hanem emberek zsazainak ill. ezreinek...majd ra jossz te magad is...addig pedig higy a telapoban meg a husveti nyusziban, mert azok aranyos dolgok...;)
berlini
berlini 2017. 08. 05. 21:15
Előzmény: #876  pitcairn2
#879
sajnállak....
Törölt felhasználó 2017. 08. 05. 20:33
Előzmény: #877  Törölt felhasználó
#878
vagy az ázsia topikba :))
Törölt felhasználó 2017. 08. 05. 20:32
Előzmény: #861  berlini
#877
az különösen kacagtató, amikor a maund féle "shill-pumper" monomániáját naponként akár többször is beírja az arany-ezüst topikba, mivel senki se reagál(t) rá. :)))))
pitcairn2 2017. 08. 05. 20:05
Előzmény: #874  berlini
#876
efféle "elmés" kommentek helyett esetleg megnézhetnéd hogy kinek mit írsz...
berlini
berlini 2017. 08. 05. 17:28
Előzmény: #867  Törölt felhasználó
#875
Talén az a különbség köztünk, hogy én nem 38 nap alatt rohanok végig 15 európai várost 15 országban. Mert akkor nekem is csak a legkoszosabb autópálya wc-kről és pályaudvarokról lenne élményem. Voltam én is szegényebb sziciliai városokban, gazdagabb toscanai helyeken, Máltán, Gorogország néhány szép helyén és szerencsére nem voltak ilyen lehangoló tapasztalataim, pedig sehol sem szálltam meg 4 ill. 5 csillagos szállodákban. Amúgy meg Frakfurtban 1984-ben volt egy ilyen repülőtéri rohanásos történetem....jó szervezéssel azóta nem fordult elő, pedig azóta a légiforgalom egy nagyságrenddel nagyobb lett! Nem érdemes külföldre menned, ha mindenhol a negativumokat találod csak meg. Én ha láttam egy kopott kis sziciliai várost, akkor nem azt néztem, hogy vajon miért nem vakolták már végre be az óváros épületeit, azt a hangulatot szivtam magamba amit egy régi olasz filmben láttam csupán előtte...
berlini
berlini 2017. 08. 05. 17:20
Előzmény: #864  pitcairn2
#874
Hagyj már békén a csődbe ment venezuellával, kit érdekel?Csak sajnálni tudlak, hogy hogyan sikerült éppen ott befektetned! Amit én viszont az elmúlt években vettem az reálértéken szépen hozott!
mocskos_spekulans
mocskos_spekulans 2017. 08. 05. 15:12
Előzmény: #872  Törölt felhasználó
#873
Meleg van....
Törölt felhasználó 2017. 08. 05. 13:30
Előzmény: #867  Törölt felhasználó
#872
jól vagy egyébként? )) tiszta káosz amit összeírtál
-pny
-pny 2017. 08. 05. 13:18
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#871
-7000 pont
pitcairn2 2017. 08. 05. 13:17
Előzmény: #868  gyula1971
#870
a klímaváltozás kb. azóta gond amióta van klíma
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 05. 13:13
Előzmény: #849  DAXHU
#869
Köszönöm, FAAG-részvény,nem hallottam róla.
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 05. 13:12
Előzmény: #858  Törölt felhasználó
#868
A klímaváltozás nagy gond lesz. Még a szobában is ver a víz...
Törölt felhasználó 2017. 08. 05. 12:50
Előzmény: #863  berlini
#867
Iden 15 europai varosban voltam a 38napos korutam soran...Szerintem itt volna az ideje kicsit utaznod eu-n kivul is, valoszinuleg tatva maradna a szad...;)La Fayette bevasarlokozpont szinte pang, egyedul a Louis Vuitton bolt elott van sor ahol nehany azsiai turista varja hogy rakeruljon a sor...A Wc elott sor all (ferfi) es amikor belepsz nem tudod hova lepj, mert olyan kosz van...ez lenne Parizs egyik leghiresebb bevasarlo kozpontja...,de elmehetsz Napolyba esetleg madridba is nyugodtan, esetleg a Nizzai reptere, na az is 1 kulon elmeny..nem hiaba jelennek meg videok a youtube-on, szemelyes elmenyem van arrol mi zajlik,de beszelhetsz Parizsban, romaban repuloterekrol, kozponti palyaudvarokrol....esetleg Franfurtban mekkora kaosz van a repteren es ahogy az emberek rohannak a foldalati folyoson hogy le ne kessek a csatlakozast...;)de lehet hogy rossz megkozelitesbol nezem Capri-n a turistak min.30-40%-a azsiai a fennmarado nagy resze az angol nyelvteruletrol szarmazik, esetleg Portofino stb.stb...Pragaban szombat delutan az uber sofor panaszkodik a nyar kozepen hogy szinte senki nincs a varosban, majd beultunk (ill.) kiultunk a kerthelysegbe egy etteremben belul egyetlen vendeg sem volt, az asztalunktol nehany meterre volt 1 masik asztal ahol 4-5 fital srac ult...nehany perc mulva kiderult, hogy ok is au-bol vannak...valoszinuleg rossz helyre mentuk, masnap vasarnap ebednel az etteremben delben voltak vagy ugy 8-10-en az egyik legjobb etteremben, ebbol 1 volt cseh..., de lehet hogy Praga mar annyira nem nepszeru, beszelhetunk Bp-rol...Onyx, Borkonyha es a vendegek osszetetelerol, ott sem sokkal kulonb..."Europa koszoni aggodasomat,de jol van" 1. is nem aggodom Europa miatt, bar az igaz hogy 3 het utan mar alig vartam hogy haza jojjek, ahol rend, tisztasag, kozbiztonsag es szervezetseg van...2. nem vagyok biztos benne hogy az eu-ban levo emberek tobbsege osztja a velemenyedet, mert eleg erdekes reakcioik vannak ill. ahogy viselkednek... Engem nem zavar ahogy latod a vilagot es sok sikert kivanok a befekteteseidhez ill. majd az akcios vasarlasaidhoz,csak nehogy meglepetes erjen (kellemetlen).En picivel tobb mint 17 evvel ezelott ugy dontottem hogy europanak nincs tul fenyes jovoje, es szemelyes tapasztalataim (velemenyem szerint) engem igazolnak, sot az igazat megvallva a valtozas sokkal rosszabb europaban mint vartam...,de valoszinuleg itt a fordulopont es mostantol jon a kanaan, esetleg eppen vegehez erunk egy hosszura sikerult gazdasagi ciklusnak es most jon meg csak az igazi fekete leves... Az ido majd eldonti merre tovabb...;)
pitcairn2 2017. 08. 05. 12:02
Előzmény: #860  berlini
#866
megjegyzem nem tudom, hogy mit olvastál, mivel EBBEN a topic-ban is folyamatosan a venezuelai példát linkelem hétről hétre ami nagyon szépen illusztrálja azt, hogy totál gyagya jegybank mellett akár a KÉTSZÁZEZER-SZERESÉRE is felmehet a tőzsde... Venezuelában ugyanis ez történt...
pitcairn2 2017. 08. 05. 11:58
Előzmény: #861  berlini
#865
eme "bölcsességre" csak egy chartot kapsz... link ezzel vitatkozz ha tudsz...
pitcairn2 2017. 08. 05. 11:55
Előzmény: #860  berlini
#864
soha senkit sem biztattam shortolásra és soha sem vontam kétségbe azt, hogy a jegybankok - ha akarják - BÁRMEDDIG fel tudják manipulálni a tőzsdét... te is megkapod a 20 MILLIÓ százalékos venezuelai ralit... link link szárnyaló tőzsdeindex = pénznyomtatás + kamatmanipuláció...
berlini
berlini 2017. 08. 05. 11:41
Előzmény: #862  Törölt felhasználó
#863
Pont erről irtam az előbb, nagy csapás érhetett, hogy igy látod a világot! Amúgy Európa köszöni aggódásodat de jól van. (Szinte minden európai országban voltam már, elsőkézből tudom, hogy mi van. )
Törölt felhasználó 2017. 08. 05. 11:36
Előzmény: #860  berlini
#862
Az a baj hogy nem latjatok a fatol az erdot!Utazgass csak kicsit europaban; Es ha ezt korabban is megtetted I'll. Utazgatsz kicsit a vilagban, akkor majd rajossz hogy europa Nagy resze kezd "shot hole"-a valni...Persze van a high end ahol Azert meg eleg jol el lehet lenni, I'll. Nehany post szoc-komm orszag, lengyel, cseh, szlovak, magyar ahol meg van novekedes ( kezd csokkeni a kulonbseg a nyugat-europai szinvonalhoz kepest), de nehogy beleess abba az abrandba, hogy ugy fogsz elni mint a hon ahitott nyugat-europai orszagok, OK meg kozben csusznak lefele Es majd valahol feluton egyszer talalkoztok...Nyugodtan elfelejtheted europat Es eszak-amerikat...ha lesz Es van fejlodes az azsia del-azsia, afrika...Ha pedig azt hiszed hogy Te majd jol bevasarolsz a kovetkezo korrekcioban...Akkor fogalmad sincs sem a gazdasagi ciklusokrol, adatokrol, demografiarol es hogy mi is zajlik a vilagban....Tudod nem az az igazan Nagy baj hogy emberek million fognak vagyonokat elvesziteni, hanem hogy utana evtizedeknek kell majd eltelnie hogy az emberek ezt elfelejtsek, ujra az europai I'll. Amcs piacra mereszkedjenek....( Es ez a jobbik valtozat, rosszabbik hogy tinedzserek lovik majd egymast hallomra; az helyet, hogy sport esemenyeken ereznek jol magukat)...Es remenykedek hogy tevedek!!!!De mi van ha nem?!
berlini
berlini 2017. 08. 05. 11:14
Előzmény: #850  pitcairn2
#861
Nem tudom milyen könyvből szeded a tőzsdei alapismereteidet, de hidd el hasznosabb ha elégeted. De köszönöm, mindig felvidámit ha olvaslak.

Topik gazda

Kopejka01
Kopejka01
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek