Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 18. 11:26

FHB:Most vedd!  

FHB:Most vedd!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
poreci 2017. 07. 17. 09:40
Előzmény: #42599  gratis
#42600
És mi van, ha ML nem kisbüfiknek adta el a részvényeket, hanem mondjuk 3-3%-ban két stróman cégnek. Láttunk már ilyet.Sőt a BÉT-en olyat is láttam már, hogy az 5% alá vagy fölé menő tulajdonosok nem jelentették be, hogy küszöböt léptek. És milyen retorzió volt? A cég azt mondta, hogy velük nem közölte a tulaj, hogy küszöböt lépett, a tulajt meg abban sem vagyok biztos, hogy az mnb megbírságolhatta egyáltalán, de ha meg is bírságolta, akkor is csak valami mini összegre. A kiszorításról még nem időszerű véleményt cserélni? Technikailag még nem, mert meg kell előzze az, hogy ez az 533 forintos ajánlat tétellel mekkora tulajdoni hányadot sikerül összekalapozniuk a Takarékoknak és az alapján mi lesz a következő lépésük. De a meghirdetett stratégia miatt (100% deklarált megszerzése) a kiszorítás előbb utóbb (és inkább előbb, mint utóbb) jönni fog. A kérdés, hogy akkor már Zrt lesz-e a cég, vagy Nyrt. Tehát ha most csak odáig tekintünk előre, hogy jelenleg ajánlati ár van, akkor azzal úgy teszünk, mint az autós aki felhajt a hídra a zöld lámpán, de nem nézi, hogy a híd közepe fel van hajtva ( mert hajó megy át alatta) és feltételezi, hogy lesz még egy piros lámpa aminél meg kell állni (és nem feltételezi, hogy a lámpa volt rossz). Ja és a számítások során az MNV-t nyugodtan add hozzá a "már megszerzett részvények " csomagjához. Tehát , ha ML 6%-át, meg az MNV 5%-át már megszerzett pakként kezeled, akkor fogunk ahhoz a valóságos százalékhoz közel járni, amit a Takarékoknak a valós közkézből kell felszívniuk. Szerintem az nem olyan sok ahhoz, hogy a 75%-ot elérjék.
gratis 2017. 07. 17. 07:54
Előzmény: #42591  poreci
#42599
..."a stratégiájuk az, hogy el akarják érni a 75%-ot, megszavazzák a kivezetést és a maradék 15%-ot megszerzik azoktól a tulajdonosoktól, akik a Zrt miatt nem tarthatnák meg a papírjaikat". Véleményem szerint az állítás nem helyes, a kiszorításról még nem időszerű véleményt cserélni. A nyilvános vételi ajánlat V. fej. 1.1 és 1.2 pontja rögzíti az ajánlattevő szándékait a vételi jogra a kiszorításra vonatkozóan, ahol a kiszorítási küszöb : 90%. A hivatkozott pontok szerint: Ha az ajánlattevő a sikeres nyilvános vételi ajánlat lezárását követő 3 hónapon belül 90%-ot elérő, vagy azt meghaladó befolyást szerzett (és az ajánlatban nyilatkozott arról, hogy vételi jogával élni kíván), akkor megnyílik a Tpt.76/D.§ (1) bekezdése szerinti vételi (kiszorítási) joga arra, hogy a tulajdonába nem került részvényeket egyoldalú nyilatkozattal megvásárolja. A kiszorítási jog gyakorlása akkor indulhat meg ha azt az ajánlattevő a Felügyeletnek bejelenti( hatóság a jóváhagyásról dönt ) és egyidejűleg közzé teszi a vételi jog(kiszorítás) gyakorlására vonatkozó szándékát, valamint igazolja, hogy megfelelő fedezettel rendelkezik a vételi jog tárgyát képező részvények megszerzéséhez szükséges ellenérték teljesítéséhez. ..." és valszeg már meg is van nekik ez a majdnem 75%." ML. 5% feletti tulajdonát képező 6,5 millió részvényét kisrészvényeseknek adta el. A Bét. részvényesek részvénytulajdonosok oldala alapján lehet ezt a következtetést levonni, ugyanis az 5%-nál kisebb tulajdoni hányaddal rendelkező kisrészvényesek birtokában lévő részvények száma 20,9 millióra változott a 2017. június 28.- án frissített lapoldal szerint. A takarékokat nem számítva az 5% tulajdoni hányadot meghaladó tulajdoni hányaddal rendelkező cégek száma ezáltal kettőre csökkent, a Silvermist Estate SA-ra és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt-re akik továbbra is változatlanul 8,7 millió ill. 4,8 millió "A" sorozatú részvényt birtokolnak. Mindezek után jelenleg csak az 5% alatti tulajdoni hányaddal rendelkező kis tulajdonos részvényesek jöhetnek számításba a megszerzett befolyás mértékéről való vélekedéskor. A 75%-os mérték így csak akkor igazolható, ha az 5% alatti tulajdoni hányaddal rendelkező kis részvényesek részvényeinek legalább 85,8%-át már megszerezte az ajánlattevő mely 17,9 millió db részvényt jelent. Én úgy gondolom, hogy ezt az elmúlt kereskedelmi időszak forgalma és a részvénykönyvbe már bejegyzett adatok sem támasztanák alá!!
borso74 2017. 07. 16. 22:56
Előzmény: #42596  koati
#42598
~9k van kb, lehet még veszek. Felajánlásra veszegettem pár Forint haszonért. Ha megtartom, csak időt veszíthetek az 533Ft hozzám kerülésére, vagy tőkét is? Zrt részvényes semmiképp nem akarok lenni.
LeeHarvey 2017. 07. 16. 21:14
Előzmény: #42571  koati
#42597
5k. szintén tartom.
koati
koati 2017. 07. 16. 19:02
Előzmény: #42595  Törölt felhasználó
#42596
Azért csak kiderül,hogy sokak számláján ott lapul a 10-20-50 ezer FHB részvény,ami ott is marad,míg jobb ajánlat vagy kiszorítás nem lesz. :o)
Törölt felhasználó 2017. 07. 16. 16:28
Előzmény: #42571  koati
#42595
10K tartom.
koati
koati 2017. 07. 16. 16:17
Előzmény: #42593  Mortal_Wombat
#42594
Remélem eljutunk egy új ajánlati árig (amivel legalább 0-ban lennék),bár sajnos vannak itt sokkal,de sokkal magasabbról beragadt Befektetők is.
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2017. 07. 15. 23:53
Előzmény: #42571  koati
#42593
9K, és szintén tartom. Ha 90%-ot akarnak emeljenek. És szvsz ez az ajánlat lejárta után meg is fog történni. Ha megpróbálnak trükközni, az visszaüthet. Már csak a spekik és a beragadtak maradtak, ők meg nem adják oda bagóért. Kérdés, hogy lesz-e egy korrekt emelés, vagy előtte/közben megy a befosatás is. Még lehet, hogy veszek is, ha lejjebb megy!
koati
koati 2017. 07. 15. 22:28
Előzmény: #42591  poreci
#42592
Én még mindig azt furcsálom,hogy folyamatosan adják itt 528 környékén.
poreci 2017. 07. 15. 21:46
Előzmény: #42590  d_mode
#42591
én amondó vgyok, hogy 85% vagy afelett, az nagyon nem lenne jó, mert zrt-vé alakulhatnak és úgy simán eldobnak nekik a nagyobb kistulajok 5%-ot, amire kiszorítanának. Én egy 70-75%-nyi szavazatnak örülnék...Mert ők az egészet akarják,és akkor a következő ajánlatjóval magasabb lenne, hogy reális esélyük legyen megszerezni a 90-et.Szerintem a stratégiájuk az, hogyel akarják érni a 75%-ot, megszavazzák a kivezetést és a maradék 15%-ot megszerzik azoktól a tulajoktól, akik a Zrt miatt nem tathatnák meg a papírjaikat.És valszeg ez is indokolta ezt a pofátlanul alacsony kivezetési árat. Mármint az, hogy valszeg mármeg is van nekik eza majdnem 75%. Azt is eltudom képzelni, hogy ML csak azért szállt be anno az FHB-ba, hogy ha nem lenne meg a 75%, akkor ő azt biztosította volna. De mivel már megszerezték a 75-öt ML részesedése okafogyottá vált és kiszállt.Ez a folyamat nagy árfolyam változásokat okozhat , de lefele korlátosan, mert a kiszorítás során ugyanezt az533 -at legalább meg fogják adni. Ha meg bármiben elszámolják magukat, akkor mehetünk 1000-ig is, hogy meglegyenek a hiányzó %-ok...
d_mode
d_mode 2017. 07. 15. 21:18
Előzmény: #42589  koati
#42590
értelek,de inkább pesszimistább,a jövőbeli árral kapcsolatban így ebben a formában.ugyanis így hosszabbodik az idő,persze ha 80 százalék körüli lesz,vagy alatta,mert adnak egy új ajánlatot,mondjuk és az ismét hónapok. tehát az igazán jó ,az 85% feletti lenne jó nekünk kicsiknek.....
koati
koati 2017. 07. 15. 21:08
Előzmény: #42588  d_mode
#42589
Igen,de azért írtad,mert 87-88%-ra vártad,most meg csak 80-ra,tehát optimistább lettél.
d_mode
d_mode 2017. 07. 15. 20:50
Előzmény: #42587  koati
#42588
én a rövid fehúzást még az ajánlati időszakra értettem....
koati
koati 2017. 07. 15. 20:45
Előzmény: #42585  d_mode
#42587
Egyre optimistább vagy.Múltkor még csak egy rövid felhúzásban hittél a 87-88% miatt.(Ennyire sikeresnek gondoltad akkor az ajánlatot.)Azóta aludtál egy párat rá? :o)
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 20:02
#42586
Köszönöm Fiúk! Ahogy látom, a pénteki záróáron ezen nem nagyon lehet veszíteni. Azt hiszem, én is beszállok. Üdv
d_mode
d_mode 2017. 07. 15. 20:01
Előzmény: #42584  gratis
#42585
véleményem szerint,új ajánlat lesz,mert nem lesz nekik 80 feletti részesedésük.
gratis 2017. 07. 15. 19:43
Előzmény: #42578  koati
#42584
A kötelező nyílvános vételi ajánlat elfogására nyítva álló határídő zárónapját(2017.07.31.)követő 2 naptári napon belül a vételi ajánlat eredményét az ajánlattevő és az általa megbízott befektetési szolgáltató a Felügyeletnek köteles bejelenteni és a bejelentéssel egyídejűleg a kötelező nyilvános vételi ajánlat közzétételére vonatkozó szabályok szerint azt közzétenni. Amennyíben a vételi ajánlati eljárás eredménye szerint a vételi jog(kiszorítás) gyakorlásához szükséges 90%-os mértékű befolyást az eljárás keretén belül az ajánlattevő és a vele összehangoltan eljáró társai együttesen nem érik el úgy az ajánlattevő a további befolyásszerzése érdekében újabb ajánlatot tehet(esetében azonban ez már mellőzhető a Tpt. 78.§-a alapján) avagy a további befolyásszerzéshez szükséges részvényeket a piacon szerezheti be. Az jánlattevő döntésének függvénye lehet a témában, hogy a 90%-os mértékű befolyásának eléréséhez még hány részvény megszerzésére van szüksége. Alacsonyabb mértékű megszerzett befolyás(75-80%) esetén magam részéről a magasabb összegű vételi ajánlat megtételét látom valószínűbbnek - ezzel keretek közé szorítva a vételi árfolyamot - magasabb mértékű (87-88% felett) megszerzett befolyási mérték esetén viszont inkább lehetségesnek tartom, hogy az ajánlattevő hajlandó lesz megfízetni az aktuális piaci árat mely bízonyára lényegesen magasabb lesz mint az ajánlata szerinti 533 Ft-os vételi ár. Kiemelt jelentősége van tehát a vételi ár szempontjából annak, hogy a vételi ajánlati eljárás sikeres lesz- e, vagy sem. Az utóbbi esetben a vételi ajánlatot el nem fogadó és kítartó kisrészvényesek előtt (is) megnyílik a lehetőség a tulajdonukban lévő részvények kedvezőbb áron való eladására.
d_mode
d_mode 2017. 07. 15. 19:39
Előzmény: #42582  Törölt felhasználó
#42583
juli 31.
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 18:40
Előzmény: #42577  koati
#42582
Nekem már nincsen, még az ajánlattétel előtt eladtam - szerencsére. Meg tudnátok mondani, meddig tart az ajánlattétel ideje a májusi bejelentéstől? Lehet, újra beszállok, mert érdekesnek tűnik, hátha nem lesz sikeres itt sem, mint az OPI-nál? Biztos én vagyok a béna, de nem találom a neten sehol a határidőt. Köszi
Schmuck
Schmuck 2017. 07. 15. 18:33
Előzmény: #42580  koati
#42581
... ez sem volt veletlen, marmint az idozites, igy jo nehany fhb-t ki tudtak csalni, majd meglatjuk mi lesz, szerintem marad a tozsden ...

Topik gazda

Kiwin
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek