Ezt most magam sem tudom. :)
A jó, hogy a cég pénzügyileg megerősödött, lehetőségek nyíltak meg előtte,
Jó a kormányzati kapcsolatai vannak. :)
A rosszat meg majd megláthatjuk. Talán az, hogy 10 %-ot kell fizetni az államnak minden évben. Osztalék, míg az állam itt van, senkinek nem valószínű, hogy lesz, csak neki. Továbbá, hogy mennyire fog beleszólni a cég működésébe.
A lényeg, szerintem az, jelenleg a cég stabilitásá nagyban nőt, ebben a vészterhes időben ez nagyon fontos.
Én is ezt mondom. Ezért nem értem miért jönne felvásárlás?
Mit vásárolna meg, kitől?
Talán majd 2013-ban, ha ki lesz fizetve az állam. Akkor érdemes lehet valakinek foglalkozni vele. Vagy esetleg hamarabb, ha lesz lehetősége az FHB-nak visszavenni az állami részvényeket.
A cég idővel azzal járna legjobban, ha megerősödne, és hamarabb tudná csökkenteni az állami részvételt.
honnan veszitek ezeket a hüleségeket?
oszt elsöbbségi papírokkal emelt tőkét az állam amikkel nem lehet szavazni (+1 különleges papír vetó joggal) és nem lehet átalakítani rendes rv-vé (650 Ft)
5 év múlva ezeket a papírokat bevonják,
Azokat a részvényeket ami az államé, mármint a mostan emelésből, azt az FHB fogja visszaavenni 2012 novemberéig 8 egyenlő részletben. Azok nem kerülnek a piacra.
"Ki részéről jöhet felvásárlási szándék? Az állam 43%-os tulaj, de szinte ő fog diktálni, a közkéz igen kicsi."
Most igen. Addig diszkontot érdemel az állam részvétele. A részesedésüket viszont egyszer el fogják adni, akkor viszont újra indulhat a pár évvel ezelőtti felvásárlós sztori.
Arra gondolok, hogy ahol az állam a legjelentősebb nagytulajdonos, és igen sokat szeretne kivenni a cégből, ott vonzó lehet-e a magántőkének? Pláne, hogy az Alianz is ragaszkodik a részvénypakkjához. Mivel kicsi a közkéz, ha azt felszippantja valaki, az nem sokra megy vele.
A világgazdasági hatásokat persze nem lehet kikerülni , de az FHB - nak nincsenek olyan toxikus elemek a portfoliójában amik a válságot kirobbantották !
Azért arról ne feledkezz el, hogy az FHB:
1. részvény;
2. bankszektor;
3. Magyarország
A globál válság éppen bankválságból indult, a bankokat ráadásul a most mélyülő (és még nem tudjuk meddig tartó) reálgazdasági válság is érzékenyen érinti profitilag. Az FHB árazása az OTP-jéhez képest pedig jelenleg magasabb. Miközben az állam jelenléte diszkontot, az állam felé való kötelezettség (jelentős osztalék) jelentős diszkontot érdemel. (ezzel párhuzamosan az állami csomag viszont újraindíthat egy felvásárlási sztorit, ez is igaz, ez pozitív).
Nincs benne forgalom, hiszen nagyon kevés van a kisbefektetőknél.Amikor a nagyok profitálni szeretnének
jól feltudják húzni a bekerülésük fölé ami kb 2300 körül volt.Igy az igazi befektető" aki ért is hozzá" minimum duplázni szeretne, ha nem triplázni. De a bank is nagyon jó eredményeket hoz.Ezért aki befektet most az hosszútávon 2-4 év szerintem 5-6 szorozhatja a tőkéjét.
Az állam a segítség mellet jelentős terhet is tett a cégre:
"A részvényesi vagyon 20%-os növelése is szerepel a célok között, ami a vezérigazgató szerint azért jelentős kihívás, mert az államnak számottevő osztalékot kell fizetni."
FHB:Most vedd!