Topikgazda: Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 11:50

Felvásárolják a Graphisoftot? Polak-venger dva bratanki!  

Ugrás a cikkhez
Információink szerint előrehaladott felvásárlási tárgyalásokat folytat egy lengyel társaság a Graphisofttal. A portfolio.hu tranzakcióhoz közel álló forrásai alapján a magyar cég átvilágítása már elkezdődött, s az ügylet létrejöttének valószínűsége forrásunk szerint magasnak tekinthető. Amennyiben ezen tranzakcióra valóban sor kerül, az megítélésünk szerint - több tényező következtében is - akár jelentősen a piaci ár feletti szinten is megvalósulhat. A harmadik negyedéves gyorsjelentés azonban akár jelentős mértékben is befolyásolhatja a helyzetet.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=76043
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 11:27
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#400
ja és berak az eladói oldalra jó nagy puffereket, ijedjél meg
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 11:17
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#399
nem tudom mennyi az olcsó, de ha leesik naponta egy bizonyos szintig, és onnan nem esik tovább, akkor mindig odagyűlnek a vevők
fölcsipeget minden lehulló morzsát
figyuzd a könyvet
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 11:10
Előzmény: #397  Törölt felhasználó
#398
Kösz, Kata!

Mennyi az olcsó?
Lassan egy hónapja ülök benne, és már kezdtem gondolkodni a realizáláson. Nem tudom meddig érdemes várni, mert nagy a csönd mostanában, komoly hír nem is várható.
Vagy igen?
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 10:55
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#397
pakolássza a könyvet napok óta dirib-darabokkal, záróra mindig lehúzza, akinek esze van nem adja olcsón
minden6ó 2006. 11. 30. 10:37
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#396
Nincs valóban eladó darab,ezért manipulálják a könyvet jobbra, balra...
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 10:33
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#395
head:
Ezért nem veszek befektetési alapokat, magamban jobban bízom. :-)

Kata: Mennyivel erölködik (darabszám)?
Tegnap szánalmasan gyenge forgalom volt, délig szinte nem is volt kötés.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 10:19
Előzmény: #393  matgab
#394
valaki nagyon erőlködik, venni akar, de akkor fizessen érte
matgab 2006. 11. 30. 10:05
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#393
na mi van?
Valaki többet tud már nálunk?
Törölt felhasználó 2006. 11. 28. 10:15
Előzmény: #390  Törölt felhasználó
#392
Lamann

Nem az ő pénzük, úgyhogy nekik simán belefér... még a duplája is :-)
Törölt felhasználó 2006. 11. 28. 10:14
Előzmény: #389  lopez22
#391
A felvásárlás szó kommunikációs szinten telejsen tabu eddig még senki sem beszélt róla (Portfolio.hu kivételével), ami viszont többször is elhangzott, az a fúzió és a pénzügyi befektető bevonása a cégbe. Elképzelhető, hogy a közeljövőben lesz olyan ár, amelyen egynéhány korábbi nagytulaj csökkenti részesedését, vagy kiszáll a cégből ez elképzelheztő, valószínűleg ezért módosítottak, hogy 50% helyett25%-nál szavazatképes legyen a közgyűlés és döntést tudjon hozni…
Ha mégis felvásárolják (én kétlem!), akkor nem 3000 ft-ban kell gondolkodni, az tutti.
Nemetschek: 3000 ft-os ár mellett (11.5 eur) 122,670 000 eur a Graphi kapitalizációja!
A Nemetscheknek nincs ennyi pénze, jó ha a harmadát összekaparja! 4 évvel ezelőtt a Nemetschek árfolyama 0,98 euro volt, igen-igen nem ért 1 eurót sem!!!!! Mert úgy növekedett, hogy összevásárolt minden szart, majdnem csődbe ment! A mai napig tele van olyan cégekkel, amelyek finoman szólva gazdaságtalanul működnek (lásd 4x akkora árbevétel, mint a Graphinak és „csak” dupla profit.
Konkurenciának pedig szerintem jócskán felárat illik fizetni, ha meg akarja venni…

Bojár Úrnak ez a cég az élete, lásd Graphi Story című könyv! Vagyonos ember, őt már nem a pénz érdekli….
Törölt felhasználó 2006. 11. 28. 09:52
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#390
Üdv!
Nekem csak egy kérdésem lenne:
"Az MKB nagy vagyonkezelõ, többszáz milliárdot kezel, simán belefér 600 milliónyi grafi."

És az is belefér neki, hogy bukik 10-20%-ot rajta? (Hiszen az utóbbi hónapban 30%-ot ugrott a Graphi, biztos info nélkül elég rizikós ilyenkor belevenni.)
Vagy nincs igazam?
lopez22 2006. 11. 27. 22:51
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#389
Ja, amúgy meg van értelme a piaci vásárlásnak, hiszen jól tudja a felvásárló, hogy X ár (aminek a nagyságrendjét informálisan már éreztette vele a management) alatt valszeg úgysem kapja meg a céget, így eddig a hozzávetőleges árig gyüjtögethet.
Ráadásul a Graphi esetében ez az ár(szvsz min.3000Ft) elég magasan lehet ahhoz, hogy akár 20-30%-ot is megvegyen a cégből addig is, ha elég ügyes. Szóval szerintem a management az esetlegesen általa eszközölt kiszivárogtatással, a gyüjtögetésben akarta egy kicsit megnehezíteni a felvásárló(Nemetschek) dolgát...
lopez22 2006. 11. 27. 22:41
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#388
Egyszer-kétszer írtam már ide is...Amúgy, mint minden összeesküvés elméletnek, így ennek sincs túl nagy valószínüsége, de ebben a műfajban az általad említett 10-20% esély már komoly fegyvertény, így azt hiszem, megérte ezt a pár sort!
Amúgy meg a felvásárlás esélyét ennél jóval nagyobbra becsülöm, 600millió forintért nem szoktak kamura költeni, pláne egy ilyen kis papírra, ilyen rövid időn belül, miközben ráadásul az árfolyamon is húztak vagy 20%-ot...
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 20:11
Előzmény: #385  lopez22
#387
Nekem elsõ blikkre tetszett Lopez összeesküvés elmélete, hiszen benne van minden ilyen sztori lényege, azaz vannak igaz részei.
Egy kis gondolkodás után azt gondolom, hogy összeesküszik, mert komoly felvásárló nem szórakozik azzal, hogy vegyen 2-3 százalékot, ennek semmi értelme, ráadásul, ha késõbb ajánlatot akar tenni, maga elõtt hajtja az árat. Ennyire nem lehet hülye.
Az MKB nagy vagyonkezelõ, többszáz milliárdot kezel, simán belefér 600 milliónyi grafi. Ezzel sem éri el a kezelt vagyon 1 %-át.
Összefoglalva 80-90 százalék esélyét látom, hogy nincs igazad. Egyébként írtál már ebbe fórumba? Olyan ismeretlen a neved.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 18:05
Előzmény: #385  lopez22
#386
érdekes amit mondasz
lopez22 2006. 11. 27. 17:40
#385
Én a papírral kapcsolatban annyit láttam az elmúlt hetekben, hogy az MKB már legalább
300ezer db részvényt összevásárolt.
Következtetések:
Az MKB nem túl aktív a részvénypiacon, egy papírba ilyen arányú( mint tudjuk, a Graphi
3%-ról beszélünk) beszállását még sohasem láttam, külföldi alapok, hedge fund-ok nem nagyon kötnek nála. Így azt gondolom , hogy felvásárlásról lehet szó, méghozzá valószínüleg valamelyik nagy ügyfele részéről.
Ezzel kapcsolatban meg csak annyit, hogy az MKB anyabankja a Bayerische Landesbank, a Nemetschek ugyebár pedig szintén bajor illetőségű, müncheni cég, így jó eséllyel a fent említett banknak is az ügyfele.S mint ilyen, valszeg őket bízná meg a vásárlással.
További összeesküvés-elméletem:
Bojáréknak, amikor formálisan vagy informálisan kipuhatolták a Nemetschek érdeklődését, érdekében állt felverni az árfolyamot, így el tudom képzelni, hogy ők szivárogtatták ki a hírt a Portfólión keresztül(máskülönben egy lojális, részvényopcókkal bőségesen lekenyerezett dolgozó, miért fecsegne a sajtónak) a kamu lengyel érdeklődésről. Ezt az elképzelésemet viszont csak annyi támasztja alá, hogy az MKB pár perccel a Portfólión megjelenő hír után, nagy tételben vásárolni kezdett(valszeg meg akarta előzni az árfolyam emelkedését, nem hiszem, hogy a Nemetscheknél bedőltek volna a "lengyel-sztori"-nak, bár ki tudja...).
Amúgy jó esélyt látok arra, hogy Bojár Úr a tevékenységek szétválasztásával is már a vevők érdeklődését kívánta tovább fokozni, mivel egy szakmai felvásárlót kizárólag a Graphi termékek, illetve azok piaca érdekel és nem az ingatlan, hiszen a software tevkenységet valszeg hazaviszi.
Tehát amire jó esélyt látok az a Nemetschek felvásárlási kísérlete, valszeg valahol 3000Ft és 5000Ft között(kétezres szinteken szvsz a management nem adná),az ellenséges felvásárlásnak ugyanis nincs esélye, amennyire a tulajdonosi struktúrára emlékszem, bár ennek nem néztem utána.
Úgyhogy a közeli hetekben várom a BÉT bejelentését a Graphi kereskedésének felfüggesztéséről...
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 13:22
Előzmény: #382  minden6ó
#384
de ha bejön egy negatív hír, (pl. a felvásárlás egyértelmű cáfolata), akkor akár le is eshet 2000 alá
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 13:01
#383
tozsde555!!!!!

:))))))))))))))))))
minden6ó 2006. 11. 27. 11:36
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#382
Na jó akkor komolyan.

Én 1-2 hetes,akár hónapos távlatban 2100-2200 közötti sávot látok benne,persze csak ha nem lesz valami poz. ill. negatív hír.
Ami már önmagában is szép lenne, mert ha itt épít egy újabb bázist , akkor szépet emelkedhet(2800) talán még idén...
Ez a technikai része a papírnak...
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 11:32
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#381
ez is ertelmes csak te nem erted .....

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek