Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 19. 08:34

Felfüggesztették a WorldSpreads kereskedését  

Ugrás a cikkhez
Pénteken a WorldSpreads Group PLC kérésére felfüggesztették a WorldSpreads Group PLC részvények kereskedését a London Stock Exchange AIM szekciójában. A felfüggesztés oka a WorldSpreads Group PLC közleménye alapján az, hogy a társaságnál lehetséges...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=164394
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 03. 25. 20:58
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
1.:
----
"Q. Is my money safe with Tadawul FX?

A. Tadawul FX is a licensed firm that abides by strict European Union laws and regulations. In accordance with our regulatory body (CySec), clients' funds are held in segregated accounts from company's accounts. Retail clients also get additional protection through the Investor Compensation Fund (ICF)."

link

2.:
----
"A Tadawul FX Limited (engedélyszám: CIF 103/09) egyben a Befektetői Kártérítési Alap tagja is, melyet a ciprusi befektető cégek ügyfelei számára a ciprusi Központi Bank és a Cyprus Securities and Exchange Commission (Ciprusi Értékpapír és Tőzsdei Felügyelet) (CySec) hozott létre.

A Befektetői Kártérítési Alap célja, hogy minden biztosított ügyfél - ez esetben lakossági ügyfél - követeléseit fedezze a kártérítés kifizetésén keresztül, amennyiben a befektetői cég képtelen erre:

a) kifizetni az ügyfél felé fennálló tartozásaikat, vagy azt a tőkét, amelyet közvetve vagy közvetlenül a befektetési szolgáltatásért tartottak maguknál, illetve

b) átadni a biztosított ügyfélnek a tulajdonát képező olyan pénzügyi eszközöket, amelyeket a befektető cégnél lévő számláján tartott, vagy a cég kezelt.

Ezzel biztosított, hogy a Tadawul FX ügyfelei akkor is követelhetnek kártérítést, ha a Tadawul FX képtelen lenne kötelezettségei teljesítésére, az ügyfél tőkéje pedig egyfajta biztosításban részesül abban az esetben, ha a TDFX, vagy bármely más, - a befektetői kártérítési alaphoz tartozó - ciprusi befektetési cég fizetésképtelenné válna.

Az alap nem nyújt biztosítást az intézményi vagy a hivatásos befektetők számára. Egy adott (a biztosítást élvező) ügyfélnek kifizethető kompenzáció összege nem haladhatja meg a 20 000 Eurót, függetlenül attól, hogy az ügyfél hány folyószámlát tart fenn, valamint hogy milyen valutában és hol részesül befektetői szolgáltatásban."

link
Törölt felhasználó 2012. 03. 25. 20:02
Előzmény: #55  kaiser1
#59
Az FX Pro ciprusi cég, mint a Tadawul, meg még sok másik. Ott gyakorlatilag nincs tőzsdefelügyelet, és rendes befektető védelmi alap sem. Az XTB lengyel, az Admiral észt. Én ezekbe sem bízok.

Szerintem kizárólag londoni céggel érdemes szerződni, a GBP 50,000 befektető védelem miatt + kizárólag No Dealing desk, ahol a cég nem spekulál ellened. Ilyen az Alfatrader.
Törölt felhasználó 2012. 03. 24. 21:46
Előzmény: #52  kardkovacsi
#58
hidd el az a hetezer euro is faj amire most epekedve varnom kell ki tudja meddig!
Törölt felhasználó 2012. 03. 24. 21:44
Előzmény: #55  kaiser1
#57
a kerdes az szerintem,melyik cegben lehet egyaltalan megbizni? hiszen mindegyik ugyanazt irja ismertetoiben, amit a ws hazudott. persze,kulon szamla, meg nem kezeljuk sajatkent. aha,csak ellopjuk a felet.
lackok 2012. 03. 22. 09:58
Előzmény: #55  kaiser1
#56
Admiral Markets, Alfatrader...
kaiser1 2012. 03. 22. 09:51
#55
Kinek milyen ötletei vannak, hogy hol tradeljünk, most hogy nincs Worldspreads?

Én hirtelen az FxPro-t találtam.
Egyéb ötlet?
BullishVik
BullishVik 2012. 03. 21. 22:56
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
köszi szépen!
kardkovacsi 2012. 03. 21. 22:00
Előzmény: #29  Cimballi
#53
Tegyük hozzá még ha elkezdesz nyerni akkor sokszor mindenféle akadályokat gördítenek eléd. Egy fórumos ismerősöm mondta aki WS-nél nyitott számlát, hogy egy idő után elkezdett akadozni a rendszer, néha nem tudott belépni stb. Biztos az volt a baj, hogy pénzt keresett.
A cél, hogy a nyereséges ügyfelet vagy kizökkentsék a tradelésből vagy csak egyszerűen megunja és elhúzzon.
A végén az illető fogta és bezárta a számláját.
kardkovacsi 2012. 03. 21. 21:54
#52
Lehet, hogy rosszul gondolom de az egész CFD piac az idióta brit szabályozásnak köszönhető mivel ott van egy adó amit minden részvény ügylet után fizetni kell. Stamp Duty Tax a neve és fél % (ez gyakorlatilag Tobin adó). Ezért lett kitalálva a CFD csak aztán a brokicégek rájöttek, hogy többet is tudnak keresni mint a jutalék ha nem fedezik magukat rendesen.
Én azért nagyon bízok abban, hogy nincs olyan magyar illető aki 50e fontnál nagyobb összeget tartott egy ilyen cégnél.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 21:19
Előzmény: #50  BullishVik
#51
A témához ajánlom (még mindig)
Forex Brókerek - avagy kis átverés nagy lóvé (vagy fordítva?)

link

BullishVik
BullishVik 2012. 03. 21. 21:11
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Tud valaki olyan brokert, ahol jutalékos a rendszer, akiknek a segítségével közvetlenül a tőzsdére megy be az ajánlat?

Kb olyan kéne mint az interactive brokers vagy saxobank, csak kisebb összeggel is lehessen számlát nyitni.

Köszi a segítséget.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 16:28
Előzmény: #47  Cimballi
#49
ami azt illeti, az MT4 eléggé elterjedt platform a komoly cégek körében is...

Mindenesetre Lehmanek óta mármi megtörténhet...
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 16:14
Előzmény: #47  Cimballi
#48
Logikus, hiszen az ilyen cégek az akár filléres, netes, szerencsejátékosokat célozzák meg, akik online regisztrálnak, mint egy netes fogadócgnél, aztán megteszik a téteket és kész, más sokszor egyáltalán nem is érdekli őket.
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 21. 16:03
#47
Amúgy érdekes, de érthető, hogy a CFD dealer cég sokkal többet törödik az olyan kezelőfelület kialakításával, amellyel nagyon kényelmesen és egyszerűen boldogul az ügyfél. Amit én láttam, az alapján alakult ki bennem ez az érzés.

A direkt bróker felület használata több tanulást beleszokást, beállítást igényel, de komolyabb a mögöttes funkcionalitás is.

Ismét csak előjön, ki milyen ügyfélkörre specializálódik.

(Elnézést, hogy nem kommentelek minden brókercéget, aminek felmerül a neve de csak párat ismerek mindkét típusból).
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 14:23
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
A lényeg ott van Cimbali írásában.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 13:49
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Ebből a szempontból az összes ilyen cég, akik nem közvetlenül a bankközi piacra juttatják ki az ajánlatainkat, komolytalan lehetne? Ezzel is egyetértek. De azért lehetne ezt normálisan is csinálni. Ami most történhetett, azt előttem korábban már leírták. Nem szándékosan nyúlták le a pénzünket, hanem olyat csináltak, amit nem lett volna szabad és nem jól sült el a dolog, kapzsiság..
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 13:28
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Szerintem az egyik egyszerű módja a szűrésnek, hogy van-e mondjuk volume és más volume based indicator, ha nincs akkor komolytalan cég :)
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 13:07
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Bocs, ha nem voltam elég világos, szóval én az árazásra értettem. Ennyi.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 12:31
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#42
főleg ha korrekt céggel állunk szemben. A worldspreads ilyen téren szerintem nem volt rossz.

mivaaan? most nyúltak le 13 mio gbp-t. ha ez nem rossz korrektség szempontjából, akkor adj má' kölcsön egy kis pénzt korrekten visszaadom. ;)
lackok 2012. 03. 21. 12:16
#41
Azért egyenlőre elég korrekt menetben haladnak a dolgok:

"Tisztelt WorldSpreads ügyfél!

Tájékoztatjuk, hogy a Trade and Win Kft-nek sikerült kapcsolatba lépni a Londoni Felsőbb Bíróság által a Worldsreads Limited-hez vasárnap kirendelt biztosokat adó KPMG-vel, amely az alábbi információkat osztotta meg:

- jövő hét folyamán ki fognak rakni egy linket a worldspreads.com oldalra, amelyen keresztül közvetlenül el lehet juttatni az visszatérítési igényeket a brit pénzügyi felügyeletnek, az FSA-nek
- a link kizárólag a worldspreads.com oldalon lesz elérhető (angol nyelven)
- a Worldspreads Limited-nél elhelyezett ügyfélpénzek 50 000 GBP erejéig biztosítottak az FSA jóvoltából

Az FSCS (Financial Service Compensation Scheme) befektető védelmi alap közleményéből kiderül, hogy felvették a kapcsolatot a KPMG-vel, és dolgoznak a WorldSpreads Limited ügyfelek védelmén.

Az FSCS telefonon megerősíte tte, hogy magyar és angol ügyfél egyenlő elbírálás alá esik.

Felhívjuk az érintettek figyelmét, hogy a Trade&Win Kft., mint a WorldSpreads Limited magyarországi függő ügynöke továbbra is figyelemmel kíséri a történteket és folyamatosan tájékoztatja a magyarországi felhasználókat a fejleményekről és a teendőkről. A Trade&Win Kft. a tőle elvárható mértékben tanácsadást, információt és adminisztratív segítséget nyújt annak érdekében, hogy a magyar felhasználók befizetéseiket mihamarabb visszakaphassák. Amennyiben a kárigény bejelentése kapcsán segítséget kívánnak igénybe venni, azt a Trade and Win Kft. a lehetőségei szerint megadja. A hatékony kapcsolattartás érdekében az általunk ismert ügyfeleknek személyes kapcsolattartót jelöl ki a jövő héten a Trade and Win Kft.

Üdvözlettel
Trade&Win Kft.
A WorldSpreads Limited magyarországi függő ügynöke.
"

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek