Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 19. 08:34

Felfüggesztették a WorldSpreads kereskedését  

Ugrás a cikkhez
Pénteken a WorldSpreads Group PLC kérésére felfüggesztették a WorldSpreads Group PLC részvények kereskedését a London Stock Exchange AIM szekciójában. A felfüggesztés oka a WorldSpreads Group PLC közleménye alapján az, hogy a társaságnál lehetséges...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=164394
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 09. 12. 23:41
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Szamlan a penz, cirka 3 het utan. Az otp 2%ot vont le koltseg es jutalek cimen, igaz, azt kertem, hogy a font osszeget euroban tegyek a naluk vezetett devizaszamlamra. Bakker, tudtam volna masra is kolteni azt a 150 eurot, de mit akarok, alig vartam hogy vegre megerkezzen. Azert akik okoztak ezt az egeszet, szemet banda, remelem ulni fognak erte.
Törölt felhasználó 2012. 09. 07. 08:12
Előzmény: #115  COLPAN
#116
Nekem is megjött-legolcsóbb volt 4 ker.bankból a KH bank...0.3% a beváltás díja, +1 év font dev. számla --kb 3000 ft, viszont ért p számlára utalás internetbankról ingyenes....lehívás kb 30 nap--én ezt választottam
Szép napot
COLPAN 2012. 09. 06. 20:25
#115
Sziasztok! Nekem is megérkezett a csekk. Van már valaki aki próbálkozott a beváltással? Hol érdemes beváltani? Tudtok valamilyen paramétereket?
elloco 2012. 09. 06. 17:13
#114
sziasztok! még nekem sem jött meg a levélke a csekkel. mondjuk pont 2 hét múlva utazom Angliába, így én szívesen felveszem angol fontban az egészet, legalább megúszom az átváltási költséget... vagy inkább Angliában váltsam be?
Törölt felhasználó 2012. 09. 06. 16:11
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Ma nekem is megjött!
Bár egyszerűbb és olcsóbb lett volna, ha utalnak, de ne panaszkodjunk, működött a kártérítés.

Törölt felhasználó 2012. 09. 03. 15:52
Előzmény: #111  COLPAN
#112
Most néztem rá a fórumra.
Én sem kaptam, bár azt hittem ebből már nem lesz semmi. De úgy látszik vannak akik már megkapták, így talán van remény.
Van még olyan valaki, aki nem kapta meg?
COLPAN 2012. 08. 24. 19:28
#111
Sajnos én még nem kaptam meg a csekket! Nem is értem, hogy miért nem átutalással történik a kiegyenlítés /ktg kimélés nekik/. Postai úton kaptátok? Milyen küldemény formájában?
Rajtam kivül van még más is, aki nem kapta meg?
jocinet 2012. 08. 23. 10:45
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Van valakinek tippje hol váltják be olcsón (kis jutalékért) az FSCS által küldött HSBC Bank-ra kiállított kártérítési csekkeket, melyek angol fontra szólnak?
Két oldalon is érdekes a dolog. Egyrészt a devizaváltás miatt is lehúzhat a bank (nyilván Ft-ban kérném a pénzt) másrészt pedig nem mindegy milyen jutalékot vonnak le a leszámítolásért.
Hol a legolcsóbb a beváltás? Nem mindegy hogy 1%-ot vagy 2%-ot szednek le, plusz még az átváltás Ft-ra is szívás...
Törölt felhasználó 2012. 08. 21. 18:27
Előzmény: #108  -bubu-
#109
Sziasztok, az én csekkem megérkezett. Egy lelkileg nehéz időszakot zárt le, már csak be kell váltani, mert fontban fizették ki a kompenzációt. Sikeres kereskedést mindenkinek, és jól gondoljátok meg, kire bízzátok a pénzetek.
-bubu-
-bubu- 2012. 08. 06. 13:34
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
link

azóta van valami?

letelt a riportban említett 3 hónap bőven
Törölt felhasználó 2012. 07. 25. 10:21
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
Szerintem még senki nem kapott vissza pénzt, legutóbb az FSCS kompenzációs kérelmét kellett visszaküldeni aláírva, amiben a volt ügyfelek többek között kijelentik, hogy a KPMG által jóváhagyott kompenzációs összeg kézhezvétele után úgymond engedményezik a követelésüket az FSCS-re, azaz nincs további követelésük és pert sem indítanak.
Törölt felhasználó 2012. 05. 30. 13:17
#106
Sziasztok! Az elején közölt 10 hét letelt, valaki kapott már vissza pénzt?

Törölt felhasználó 2012. 04. 19. 21:14
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Hehe :-) Engem is egy tróger, megbízhatatlan cégtől csábítottak ide, mivel ez egy korrekt, régóta működő vállalat :-) Inkább befizettem volna valami last minute útra helyette :)
Törölt felhasználó 2012. 04. 19. 13:39
Előzmény: #101  kispangit
#104
Ma van -holnap nincs? Ez a World"szétlopjuk a világot"spreads is már több mint tíz éve működött. Miért pont most amikor én is beszálltam????
Törölt felhasználó 2012. 04. 19. 13:37
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#103
Nehogy már az számítson, melyik országban él az ügyfél. Különben is, a bukás után körbeküldte a magyar ügynök, hogy egyenlő elbírálás alá esik minden ügyfél. Feltételezem, eleve a problémamentes, egyenlegüket elfogadó ügyfeleket kártalanítják először. Mondjuk még egy hónap még belefér, május vége felé már el fogom veszíteni a türelmem. 8-10 hét elég kellene hogy legyen mindenre, ha nincs elszámolási vita.
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:42
#102
Mikor szűnt meg utoljára ilyen alakulat, tudja valaki? Kérdésem mellőz minden rosszindulatot, pusztán kíváncsi vagyok.
kispangit 2012. 04. 13. 21:39
Előzmény: #98  upgrayeddAKS
#101
Konkrétan nem tudom, mi a gond a fioval, de ezek mind olyan gyüttment szélhámos alakulatok, ma vannak, holnap nincsenek. Vonatkozik ez a mostanában agyondícsért randomra is!
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 21:27
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Tekintettel arra, hogy két hete gyűjtögetik csak a nyilatkozatokat, szerintem minimum egy hónap még, amire érdemben lehet valami eredménye a dolognak. Plusz a megegyezés után legalább egy héttel számolhatsz mire kézhez kapod a pénzt. Optimista hozzáállással.

Pesszimista hozzáállással azon sem lepődnék meg, ha soha nem lenne belőle semmi. Ha megfigyeltétek, az összes nyelven szerepelt a tájékoztató, kivéve magyarul, amiből nem arra következtetek, hogy mi állunk a kártalanítási lista dobogós helyén.

Tudom, hogy sovány vigasz, és nem sokat segít, de azt tanácsolom, hogy számíts a legrosszabbra, de reménykedj a legjobban. Ha mégis ideges vagy, két-három stampedli házipálinkával kezeld a tüneteket :-D
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 00:08
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#99
van valakinek infója,mikor kapjuk vissza a pénzünk? lassan egy hónapja ülnek rajta. ez az ügyfelek gyors kártalanítása?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 10. 23:34
Előzmény: #96  kispangit
#98
a fio is szélhámos volt? olyan, mint az afin/capital partners, vagy nincs köze a 2-nek egymáshoz? (jogilag valszeg nincs, mert a fio még létezik, de a módszereik attól még hasonlíthatnak)

mi a gond a fio-val? ezt olvastam tőlük most:

link

és ez eléggé korrekt (persze a szerzője/fordítója idehaza nem lesz népszerű, de ez nem rajta múlott... még smittpali phd-jének megírhatja az alapját fenti logika mentén)

de hogy ON legyek: melyik másik nemzetközi brokicég, letétkezelő, stb. adta be a kulcsot mostanság?
Törölt felhasználó 2012. 04. 10. 22:45
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
Általános helyzetben teljesen igazad van. Elvi síkon nem értek, és nem értettem egyet azzal a kialakult helyzettel, ami a WS esetében történt. És igen, a mai fejjel már nem helyezném a bizalmam sem a WS, sem hasonló működésű cégbe sem.

Itt csupán annyi zavar, hogy a pénzünket lenyúlták, és a felajánlott egyenlegből levonták azt a veszteséget, amely az általuk követett magatartásból fakadóan realizálódott úgy, hogy én semmit sem tehettem ellene. Ha tudtam volna, hogy ez fog történni, természetesen teszek ellene.

Véleményem szerint jelen esetben az ügyfél szempontjából bizonyíthatóan legoptimálisabb szituációt kellene figyelembe venni.

Ettől függetlenül osztom a véleményed, normál esetben a nem realizált bukó is bukó, de a szabályok értelmében a várható kimenetel kiszámítható, ergo tehetsz ellene, a döntés a tied, finanszírozod tovább, vagy lezárod, és elkönyveled a veszteséged. Sajnos most nem ez történt, mert kényszerűen, de döntöttek helyettünk.

Minden esetre tanulságnak jó volt, ha vissza is kapok valamennyit, annak örülni fogok. Addig is a kispadról drukkolok :D
kispangit 2012. 04. 10. 22:10
Előzmény: #90  BullishVik
#96
Tul.képpen csak 3 eur-valamennyit, mert csak annyit hagytam rajta - a bukták után...:-((( Én visszaírtam nekik, hogy I agree, aztán többet nem akarok hallani felőlük.
Bár 14 € volt, de az év elején rejtélyes módon ez 3 €-ra csökkent. Egyébként is ott akartam már hagyni őket, mert hosszabb távon a pozi tartása 1általán nem volt olcsóbb, mint pl. akármelyik banki brókernél. Egy DAX-pozi naponta pl. 0,75 € - havonta 20 € - 6000 Ft! Akkor inkább az OTP Bróker.
Egy biztos: soha többet ilyen banda, fio bróker, 500Plus és szélhámos társaik!
Törölt felhasználó 2012. 04. 10. 21:53
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
Likvid pénzügyi termékeknél tudomásul kell venni, hogy nincs olyan, hogy nem realizált bukó nem bukó... De az. Jobb ha minden speki megszokja ezt a hozzáállást, ami egy határidős, napi elszámolású termék esetében evidencia és fizikailag is megtörténik.

Ez egy olyan rendszerben pláne igaz, ahol nem is rendelkezel az adott termékkel, csak "fogadást" kötsz rá. A WorldsSreads ilyen. Ott nem X kontraktus Z instrumentumod volt. Hanem a cég rendszerében valamilyen áron fogadást kötöttél X mennyiségű Z termékre. Ennek a fogadásnak a cég pedig piackövető visszavásárlási lehetőséget adott. Egy ilyen rendszerben egy adott napi "lezárás" teljesen rendben van jogilag. Szvsz.
Törölt felhasználó 2012. 04. 10. 21:38
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Én próba szerencse elsőre emailben válaszoltam. Holnap jár le az általuk szabott 7 napos határidő a válaszra. Meglátjuk mi lesz.

Vis Major?

Amikor még csak szó volt arról, hogy egy szép nap, talán a nyár elején megkapjuk a pénzünket, feltettem a kérdést, hogy mi lesz a kényszervágott pozíciómmal, amit lemészároltak 16-án péntek este fél nyolckor, közel 200 euró minuszban. Mivel a kliens oldal részéről nem történt semmi, ami indokolná a pozíció zárását, így nem igazán érzem magam felelősnek a veszteségért. A Portfoliónál azt a tájékoztatást kaptam, hogy az ilyen irányú megkereséseket elutasítják vis majorra hivatkozva.

Nem akarok hülyeségeket írni, de az, ami történt a WS-nél, ki illetve kik szerint számítanak vis majornak? Ezt leírtam a levélben, várom a várható választ.
Törölt felhasználó 2012. 04. 10. 07:33
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Igen, én egy mondatban leírtam, hogy miről van szó kb, aztán hogy további részletet az emailben. Ilyeneken biztos nem fognak fennakadni.
Ezt nem értem, hogy jön ide a vis major.
Törölt felhasználó 2012. 04. 09. 21:15
#92
Jogban jártas hozzászóló segíthetne abban, hogy szerinte kimeríti-e a vis major fogalmát az, amit műveltek. Józan paraszti ésszel szerintem nem. Azt mondták nekem, hogy erre hivatkoznak.
Törölt felhasználó 2012. 04. 09. 21:08
#91
Hiába nyomtatom ki, ha az indoklásként írt szövegnek csak az első 3 sora látszódik.
BullishVik
BullishVik 2012. 04. 08. 20:14
Előzmény: #88  kispangit
#90
Mennyit vittek el?
BullishVik
BullishVik 2012. 04. 08. 20:13
Előzmény: #88  kispangit
#89
Mennyit vittek el?
kispangit 2012. 04. 08. 17:29
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#88
Fuck you, worldspreads!
Maradok az OTP Brokernél, az legalább nem szívódik fel csak úgy. Végeztem minden ilyen gyüttment szélhámos bandával, akárhonnan jöjjön is.
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 15:17
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Szóval ha valakinek hasonló problémája lesz, úgy kell megoldani, hogy kitöltés után kinyomtatod és úgy küldöd el emailben, csatolva hozzá a szükséges dokumentumokat.

<3 Kornélia :)
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 12:01
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Van olyan akinek nem egyezett a Worldspreads által küldött egyenleg és kitöltötte az erre szolgáló pdf filet? Azért kérdezném mert ami a pdf ben van email küldő ikon, nekem arra azt írja "ez a művelet nem engedélyezett".
Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 20:34
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
random is csak ügynök a fx.ben
ezt jól vésd a fejedbe!!!

+
link
Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 20:12
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#84
én a Randomról csak jót tudok mondani, az elmúlt másfél évben folyamatosan egyre jobbak. (egyébként lényegében az eredeti Equitasról beszélünk, ott is végignyomtam náluk, de a Random jobb mint az eq volt!)
kaiser1 2012. 03. 29. 13:30
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#83
Randomfx-en nyitottam demoszámlát, a carry-ket (kamatkülönbözeti +/-hozam) viszont nem jeleníti meg egyáltalán a demoszámla. Így pedig, hogy nem látom hogy hogyan bűvészkednek a carry-kel nem nyitok éleset.
Ugyanez a helyzet a tadawulfx-nél.
Fxpro demoja jól számol és viszonylag méltányosnak tűnnek is a carry-k. Csak oda meg a be/kiutalás bajos számomra.
Nem egyszerű találni még egy ilyen szuper céget, mint a WS volt.:D
Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 09:55
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
én csak azt mondom Synergon
Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 09:51
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Still, aha 40$ a visszautalás.
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 19:17
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#80
Nekem van számlám a Randomnál, a céggel meg is voltam elégedve csak a magyar piaccal nem. Ezért mentem át a Worldspreads-hez.

Már ha így felhoztad az fxcm-et, meg tudnád mondani hogy tényleg 40$-t számítanak e fel minden utalásért?
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 15:22
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
a random capitallal kapcs. még annyit felejtettem el, hogy új cég, a honlapján sokszor halottak a linkek (amúgy az egészen látszik, hogy low cost, ami még nem lenne baj de nekem negatív az érzés) és nem sorolom a legkonzisztensebb cégek közé. hangsúlyozom, hogy nem tradeltem még náluk, bátran javítsatok ki ha tévedek, nem lejáratni szeretném a céget csak az észrevételeimet írtam meg.

érdemes azt is észben tartani egy brókercég kiválasztásakor, hogy a hazai bef. szolgáltatási piac az elkövetkező 5-10 évben szerintem gyökeresen át fog alakulni, a kisebb, kevésbé tőkeerős cégek ki fognak hullani.
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 15:12
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
én az equilornál és az fxcm-nél tradelek. részvény, árú equilor trader, deviza, index fxcm (hiába fikázzák sokat ezt a céget én tényleg elégedett vagyok velük). eqilornál ha mindent jól tudok nincsen lehetőség a magyar piacot online kötni csak brókeren keresztül (mondjuk a 'blue chipek' nemsokára bekerülnek az eqtraderbe ha jól hallotta). akinek ez nagy érvágás annak tovább kell keresgélnie.
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 07:32
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Tegnap kaptam egy levelet a Random Capitaltól, most indul náluk a deviza és CFD kereskedés, magyar cég, beva garancia 20k EUR-ig stb. www.randomfx.hu

Azért ez a régi Equitasos csapat mindig ügyesen manőverezik meg kell hagyni. Mennék is hozzájuk csak ez a 270$ Dax letét túl sok.

Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 18:04
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 18:04
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 17:58
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
Nekem mindegy, én csak demót nyitottam náluk.

Úgy tudom, hogy a spreadet nem a piac határozza meg, hanem a brókercég.

link
link

Azért ez nem 5-10-es spread tágulás, ráadásul 1 percesen.

Csak gondoltam berakom...

Amúgy szerintem ők sem különbek, utána olvasva az FXCM-nek, voltak ott is visszaélések, és kemény büntit is kiszabtak rájuk.

100%-ig egyetértek Cimbali korábbi írásával.

Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 17:33
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Igen, csak óriási különbség hogyha az otp spread kitágul, akkor az nekem jó is lehet, hoszen nem vagyok köteles a legjobb eladótól venni, hanem beállok legjobb vevőnek, s ha épp elad valaki piacin akkor megkapom, s ha beállok legjobb eladónak már nyerő a trade.. Tehát olyan mintha a kitáguld usdhuf spreadnél a vételi jegyzés árnál vennék, nem az eladás jegyzéstől. S az eladási jegyzésárnál adom el mikor csak a vételi árnál lehet amúgy lezárni..
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 17:10
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#72
nincs ebbe semmi meglepő Brikka,

Bernanke beszélt, vola volt a piacon. A no dealing desk, azt adja, ami a piacon van, a dealing desk néha becsap. Én is kereskedtem, 3 perc után visszaállt az összes piac normál spreadre.

Az OTP spread is változik, az USDHUF miért ne változna? a sok dealing deskes cég elhitette a kereskedőkkel, hogy a spreadek fixek a devizapiacon....
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 17:04
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#71
ez nem,persze,de most senki sem lehet biztos abban,hogy az egyenlege nem csak egy virtuális szám,és tízmillió eurót már rég átutalt magának valami ügyeske brókerecske. majd ül 3 évet ha lebukik.
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 15:19
Előzmény: #50  BullishVik
#70
Szia BullishVik!

A nemzetközi piacokon a Portfolio Global kereskedési rendszerében a SAXO felületét használhatod és viszonylag kis összeggel (500 e Ft) tudsz számlát nyitni. Sajnos az ilyen cégek általában mind a nagyobb tőkére mennek.

A magyar, német és osztrák tőzsdére pedig a Portfolio Online Tőzsde rendszere bizonyulhat megoldásnak, ahol nincs minimális számlanyitási összeg.

Remélem, tudtam segíteni.
Üdv,
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 15:00
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#69
Bankokra pedig ez igaz, hiszen egymással szemben is lehetnek követeléseik. De a WorldSpreads szerű cégeknek pont az a sajátja, hogy nem kereskedő cégek, hanem gyakorlatilag fogadóirodák. Az ilyenek nem kötnek ténylegesen ügyletet, így ezek nem függnek egymástól. A WoldSpreads nem veszélyeztet mást, max. az ügyfeleit.
Denever 2012. 03. 26. 14:53
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#68
Ha az egyik bank borul borulhat a másik is vígan. Egymásnak hiteleznek stb.
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 14:27
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
ez történik akkor, amikor hirtelen megnő a spread, majd visszaáll eredetire? M1-en még "szebb".
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 14:25
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#66
Azért ott sincsenek csodák.

link
link
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 09:52
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#65
ez hülyeség, miért, ha egyik bank borul azUSA-ban, akkor a másik is?
ha az egyik építőipari cég borul, akkor a Masterplast is?
ne írjatok ekkora baromságokat
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 09:12
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#64
"ha az egyik broker borul félő, hogy láncreakció kezdődhet"

Mondjuk pont ez nem következik be. Ezek a rendszerek önmagukban zártak, egymással szemben nincs követelésük, így egymástól nem függnek.
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 09:09
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
pedig én már vagy 10 éve az fxpronál voltam , közvetlenül azután hogy baltimore-ból költöztek ciprusra/ nem is fxpro volt a nevül azelőtt, de már nem emlékszem hogy mi
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 09:07
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#62
én is kivontam minden zsémet az fxproból a hír hallatán , és átmentem, az alfához .

ha az egyik broker borul félő, hogy láncreakció kezdődhet

az alfán marketscop-t használok , sokkal jobb mint a mt4 / nekem nem kellenek indik meg miegyebek amit az mt rendszer kínál , csak az alapvetőkre van szükségem.
Törölt felhasználó 2012. 03. 26. 09:04
Előzmény: #60  szarvasvadasz
#61
Igen, ezt mondom én is. Nem bízok a ciprusí tőzsdefelügyeletben (CySec) + a ciprusi kompenzációs alap 20,000 euróig sem olyan meggyőző, mint az angol, ami 50,000 fontig szól. Ciprusi cégnél kereskedni a bátrak sportja.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 03. 25. 20:58
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
1.:
----
"Q. Is my money safe with Tadawul FX?

A. Tadawul FX is a licensed firm that abides by strict European Union laws and regulations. In accordance with our regulatory body (CySec), clients' funds are held in segregated accounts from company's accounts. Retail clients also get additional protection through the Investor Compensation Fund (ICF)."

link

2.:
----
"A Tadawul FX Limited (engedélyszám: CIF 103/09) egyben a Befektetői Kártérítési Alap tagja is, melyet a ciprusi befektető cégek ügyfelei számára a ciprusi Központi Bank és a Cyprus Securities and Exchange Commission (Ciprusi Értékpapír és Tőzsdei Felügyelet) (CySec) hozott létre.

A Befektetői Kártérítési Alap célja, hogy minden biztosított ügyfél - ez esetben lakossági ügyfél - követeléseit fedezze a kártérítés kifizetésén keresztül, amennyiben a befektetői cég képtelen erre:

a) kifizetni az ügyfél felé fennálló tartozásaikat, vagy azt a tőkét, amelyet közvetve vagy közvetlenül a befektetési szolgáltatásért tartottak maguknál, illetve

b) átadni a biztosított ügyfélnek a tulajdonát képező olyan pénzügyi eszközöket, amelyeket a befektető cégnél lévő számláján tartott, vagy a cég kezelt.

Ezzel biztosított, hogy a Tadawul FX ügyfelei akkor is követelhetnek kártérítést, ha a Tadawul FX képtelen lenne kötelezettségei teljesítésére, az ügyfél tőkéje pedig egyfajta biztosításban részesül abban az esetben, ha a TDFX, vagy bármely más, - a befektetői kártérítési alaphoz tartozó - ciprusi befektetési cég fizetésképtelenné válna.

Az alap nem nyújt biztosítást az intézményi vagy a hivatásos befektetők számára. Egy adott (a biztosítást élvező) ügyfélnek kifizethető kompenzáció összege nem haladhatja meg a 20 000 Eurót, függetlenül attól, hogy az ügyfél hány folyószámlát tart fenn, valamint hogy milyen valutában és hol részesül befektetői szolgáltatásban."

link
Törölt felhasználó 2012. 03. 25. 20:02
Előzmény: #55  kaiser1
#59
Az FX Pro ciprusi cég, mint a Tadawul, meg még sok másik. Ott gyakorlatilag nincs tőzsdefelügyelet, és rendes befektető védelmi alap sem. Az XTB lengyel, az Admiral észt. Én ezekbe sem bízok.

Szerintem kizárólag londoni céggel érdemes szerződni, a GBP 50,000 befektető védelem miatt + kizárólag No Dealing desk, ahol a cég nem spekulál ellened. Ilyen az Alfatrader.
Törölt felhasználó 2012. 03. 24. 21:46
Előzmény: #52  kardkovacsi
#58
hidd el az a hetezer euro is faj amire most epekedve varnom kell ki tudja meddig!
Törölt felhasználó 2012. 03. 24. 21:44
Előzmény: #55  kaiser1
#57
a kerdes az szerintem,melyik cegben lehet egyaltalan megbizni? hiszen mindegyik ugyanazt irja ismertetoiben, amit a ws hazudott. persze,kulon szamla, meg nem kezeljuk sajatkent. aha,csak ellopjuk a felet.
lackok 2012. 03. 22. 09:58
Előzmény: #55  kaiser1
#56
Admiral Markets, Alfatrader...
kaiser1 2012. 03. 22. 09:51
#55
Kinek milyen ötletei vannak, hogy hol tradeljünk, most hogy nincs Worldspreads?

Én hirtelen az FxPro-t találtam.
Egyéb ötlet?
BullishVik
BullishVik 2012. 03. 21. 22:56
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
köszi szépen!
kardkovacsi 2012. 03. 21. 22:00
Előzmény: #29  Cimballi
#53
Tegyük hozzá még ha elkezdesz nyerni akkor sokszor mindenféle akadályokat gördítenek eléd. Egy fórumos ismerősöm mondta aki WS-nél nyitott számlát, hogy egy idő után elkezdett akadozni a rendszer, néha nem tudott belépni stb. Biztos az volt a baj, hogy pénzt keresett.
A cél, hogy a nyereséges ügyfelet vagy kizökkentsék a tradelésből vagy csak egyszerűen megunja és elhúzzon.
A végén az illető fogta és bezárta a számláját.
kardkovacsi 2012. 03. 21. 21:54
#52
Lehet, hogy rosszul gondolom de az egész CFD piac az idióta brit szabályozásnak köszönhető mivel ott van egy adó amit minden részvény ügylet után fizetni kell. Stamp Duty Tax a neve és fél % (ez gyakorlatilag Tobin adó). Ezért lett kitalálva a CFD csak aztán a brokicégek rájöttek, hogy többet is tudnak keresni mint a jutalék ha nem fedezik magukat rendesen.
Én azért nagyon bízok abban, hogy nincs olyan magyar illető aki 50e fontnál nagyobb összeget tartott egy ilyen cégnél.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 21:19
Előzmény: #50  BullishVik
#51
A témához ajánlom (még mindig)
Forex Brókerek - avagy kis átverés nagy lóvé (vagy fordítva?)

link

BullishVik
BullishVik 2012. 03. 21. 21:11
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Tud valaki olyan brokert, ahol jutalékos a rendszer, akiknek a segítségével közvetlenül a tőzsdére megy be az ajánlat?

Kb olyan kéne mint az interactive brokers vagy saxobank, csak kisebb összeggel is lehessen számlát nyitni.

Köszi a segítséget.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 16:28
Előzmény: #47  Cimballi
#49
ami azt illeti, az MT4 eléggé elterjedt platform a komoly cégek körében is...

Mindenesetre Lehmanek óta mármi megtörténhet...
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 16:14
Előzmény: #47  Cimballi
#48
Logikus, hiszen az ilyen cégek az akár filléres, netes, szerencsejátékosokat célozzák meg, akik online regisztrálnak, mint egy netes fogadócgnél, aztán megteszik a téteket és kész, más sokszor egyáltalán nem is érdekli őket.
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 21. 16:03
#47
Amúgy érdekes, de érthető, hogy a CFD dealer cég sokkal többet törödik az olyan kezelőfelület kialakításával, amellyel nagyon kényelmesen és egyszerűen boldogul az ügyfél. Amit én láttam, az alapján alakult ki bennem ez az érzés.

A direkt bróker felület használata több tanulást beleszokást, beállítást igényel, de komolyabb a mögöttes funkcionalitás is.

Ismét csak előjön, ki milyen ügyfélkörre specializálódik.

(Elnézést, hogy nem kommentelek minden brókercéget, aminek felmerül a neve de csak párat ismerek mindkét típusból).
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 14:23
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
A lényeg ott van Cimbali írásában.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 13:49
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Ebből a szempontból az összes ilyen cég, akik nem közvetlenül a bankközi piacra juttatják ki az ajánlatainkat, komolytalan lehetne? Ezzel is egyetértek. De azért lehetne ezt normálisan is csinálni. Ami most történhetett, azt előttem korábban már leírták. Nem szándékosan nyúlták le a pénzünket, hanem olyat csináltak, amit nem lett volna szabad és nem jól sült el a dolog, kapzsiság..
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 13:28
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Szerintem az egyik egyszerű módja a szűrésnek, hogy van-e mondjuk volume és más volume based indicator, ha nincs akkor komolytalan cég :)
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 13:07
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Bocs, ha nem voltam elég világos, szóval én az árazásra értettem. Ennyi.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 12:31
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#42
főleg ha korrekt céggel állunk szemben. A worldspreads ilyen téren szerintem nem volt rossz.

mivaaan? most nyúltak le 13 mio gbp-t. ha ez nem rossz korrektség szempontjából, akkor adj má' kölcsön egy kis pénzt korrekten visszaadom. ;)
lackok 2012. 03. 21. 12:16
#41
Azért egyenlőre elég korrekt menetben haladnak a dolgok:

"Tisztelt WorldSpreads ügyfél!

Tájékoztatjuk, hogy a Trade and Win Kft-nek sikerült kapcsolatba lépni a Londoni Felsőbb Bíróság által a Worldsreads Limited-hez vasárnap kirendelt biztosokat adó KPMG-vel, amely az alábbi információkat osztotta meg:

- jövő hét folyamán ki fognak rakni egy linket a worldspreads.com oldalra, amelyen keresztül közvetlenül el lehet juttatni az visszatérítési igényeket a brit pénzügyi felügyeletnek, az FSA-nek
- a link kizárólag a worldspreads.com oldalon lesz elérhető (angol nyelven)
- a Worldspreads Limited-nél elhelyezett ügyfélpénzek 50 000 GBP erejéig biztosítottak az FSA jóvoltából

Az FSCS (Financial Service Compensation Scheme) befektető védelmi alap közleményéből kiderül, hogy felvették a kapcsolatot a KPMG-vel, és dolgoznak a WorldSpreads Limited ügyfelek védelmén.

Az FSCS telefonon megerősíte tte, hogy magyar és angol ügyfél egyenlő elbírálás alá esik.

Felhívjuk az érintettek figyelmét, hogy a Trade&Win Kft., mint a WorldSpreads Limited magyarországi függő ügynöke továbbra is figyelemmel kíséri a történteket és folyamatosan tájékoztatja a magyarországi felhasználókat a fejleményekről és a teendőkről. A Trade&Win Kft. a tőle elvárható mértékben tanácsadást, információt és adminisztratív segítséget nyújt annak érdekében, hogy a magyar felhasználók befizetéseiket mihamarabb visszakaphassák. Amennyiben a kárigény bejelentése kapcsán segítséget kívánnak igénybe venni, azt a Trade and Win Kft. a lehetőségei szerint megadja. A hatékony kapcsolattartás érdekében az általunk ismert ügyfeleknek személyes kapcsolattartót jelöl ki a jövő héten a Trade and Win Kft.

Üdvözlettel
Trade&Win Kft.
A WorldSpreads Limited magyarországi függő ügynöke.
"
Denever 2012. 03. 21. 08:50
Előzmény: #29  Cimballi
#40
Teljesen mindegy, hogy forex-en vagy normál tőzsdén kereskedsz, a határidős ügyletek egy kezdő számra biztos (95%) bukó. Minden nagyobb trader bevallottan kemény összegeket bukott az elején, de csak akkor tudod megtanulni, ha csinálod.
Rengeteg a visszaélés az ügyfél pénzével, legyen az normál bróker,vagy forex cég.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 08:25
#39
engem a Quantum XXL-be próbáltak berántani, az mekkora MLM-es kamu lehúzóscég.
Törölt felhasználó 2012. 03. 21. 06:26
Előzmény: #37  Cimballi
#38
Köszi aválaszt!
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 20. 23:52
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Magam csak jutalékos brókerekkel dolgozom, akiknek a segítségével közvetlenül a tőzsdére megy be az ajánlatom. És a tőzsde szavatol mindent. Egy USA Dow E-mini index kontraktus, fő időben folyamatosan likvid a vételi és az eladási oldal között egy pont a különbség.

A bróker és a tőzsde együttes díja egy kontraktus után 2.05-2.50 között van irányonként. Az oda vissza 4.10-5 dollár.

Egy Dow pont változás 5 dollár, vagyis 1 tick elmozdulás már kitermelte a költséget.

Magam választásáról tudok beszélni. Én Interactive Brokers és Zaner tréder vagyok. Ezt a két brókert használom. Az IB-hez érdemes valami elemzőszoftvert tartani, amibe töltöd az adatait. Ninja, vagy Amibroker. A Zaner kompletten elemzőfelületet is ad az adat mellé.
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 20. 23:44
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
ez így precíz kiegészítés

nekem a tőzsdei bucket shop-ok jutnak eszembe Jesse Livermore életéről szóló Egy spekuláns feljegyzései c. könyvből

szóval nem új a találmány
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 22:24
Előzmény: #29  Cimballi
#35
Szia! Én is WS ügyfél voltam (vagyok) egy kérdésem lenne "Általában 0,8-1 pip/tick közötti jutalékot kérnek az igazi direkt hozzáférést biztosító brókerek." ezzel kapcsolatban. Kik ők? Mondanál néhány példát ahol kb 5000EUR-val lehet már hasonlóan kedvező díjakkal kereskedni mint a WS-el.

Köszi
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 21:53
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
"Az igaz, hogy fogadásnak hívják, de akkor is a valós termék ára van mögötte"

Ez igaz, csak egyrészt a szabályok nagyon másak, egy brókercég esetében sokkal szigorúbbak, ráadásul, ha baj van, előbb kiderül, mert a brokicégnek naponta el kell számoljon a pozijaival, egy önmagában zárt rendszerként működő fogadóirodának nem. A találmány maga okos és ügyes, mégcsak azt se mondom, hogy eleve ügyféllehúzásra született, de jóval kockázatosabb egy valós kereskedő cégnél (és ugye azok között is van kockázat szerint különbség a mögöttük álló háttér függvényében).
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 21:33
Előzmény: #29  Cimballi
#33
Mindenben igazad van.
Az igaz, hogy fogadásnak hívják, de akkor is a valós termék ára van mögötte, a technikai elemzés szabályai is megállják a helyüket. Így szerintem magával a konstrukcióval nincs gond, főleg ha korrekt céggel állunk szemben. A worldspreads ilyen téren szerintem nem volt rossz.
because 2012. 03. 20. 21:27
Előzmény: #29  Cimballi
#32
az FxPro is ilyen?
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 21:25
Előzmény: #29  Cimballi
#31
Ezt kiválóan leírtad:

"Ez nem brókercég volt, hanem egy szabályozatlan piacon működő CFD dealer. Azt értsétek meg, hogy aki egy ilyen céggel trédel, az valójában sohasem köt a valós piacon, hanem egy mesterséges árjegyzést kap, arra fogad."

A WorldSpread gyakorlatilag egy fogadóiroda, ahol tőzsdei instrumentumokra lehetett fogadni.
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 20. 21:12
Előzmény: #29  Cimballi
#30
Együttérzésem mindenkinek, akit érint az ügy. Kérem, hogy ennek apropóján gondoljátok át, amit itt lejjebb írtam.
Cimballi
Cimballi 2012. 03. 20. 21:09
#29
Ez nem brókercég volt, hanem egy szabályozatlan piacon működő CFD dealer. Azt értsétek meg, hogy aki egy ilyen céggel trédel, az valójában sohasem köt a valós piacon, hanem egy mesterséges árjegyzést kap, arra fogad.

Ráadásul az átlag ügyfélnek veszítenie kell ahhoz, hogy ők nyerjenek. Ezért ügyeskedni fognak. Szemlátomást vágják a sarkokat, ahol lehet.

Ismérvük, hogy spread-ben határozzák meg a költséget és zéró jutalékkal villognak, pedig a jutalékos cégek valójában olcsóbbak.

Általában 0,8-1 pip/tick közötti jutalékot kérnek az igazi direkt hozzáférést biztosító brókerek.

Ráadásul a partnered az üzletben, hiszen azonos oldalon álltok. Az érdeke, hogy nyereségesen sokáig nála trédelj. A dealer-nek ezzel szemben pedig az, hogy elveszítsd a pénzed, mert nem kapcsol össze a valós piaccal, hanem ő áll a kötéseid mindkét oldalán. Csak akkor keres, ha te veszítesz.

A másik ismérvük innen jön, kevés letétet és alacsony számlanyitási minimumot határoznak meg. Miért? Mert az alultőkésített kezdő és tapasztalatlan palánták kizsebelése a legjobb üzlet. Sokszor még azt is felajánlják, hogy adnak pl. +30% -ot a tőkéd mellé. Nos, ekkora az előnyük és egy kezdő ennyire esélytelen náluk. Ha jól csinálják, akkor az ügyfélkörül 92-98%-a veszít.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 20:46
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Kérdés: szerinted, akinek 8000-ről van OTP-je, az:
A.) nem bukott, mert még nem adta le.
B.) lefelezte a pénzét.

Nos?

Szerintem B.). Ez a pénzügyileg helyes eljárás és e szerint hozom meg másnap a döntést: tartani vagy eladni. Nem aszerint, hogy hol vettem, az ugyanis a piacot nem érdekli, ahogy emlékező részvények sincsenek, akiknek muszáj oda visszamenni, ahol én beszálltam...
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 20:43
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
"Neked az összes pozíciót a nyitástól kezdve pluszban van? :)"

Nem. De amikor bukóban vagyok vele, akkor azt úgy élem meg és a döntéseinet (tartani/lezárni) úgy hozom meg, ami az aktuális piaci ár: csak azért nem tartok valamit, mert bukóban vagyok vele. Így aztán olyan sincs nálam, hogy "beragadtam", mert lezárom a bukót és kész. A nem realizált bukó is bukó abban a pillanatban.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 18:28
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Neked az összes pozíciót a nyitástól kezdve pluszban van? :)
Valamekkora bukó (SL) mindig be kell legyen tervezve. Csak azért nem zár be az ember egy pozíciót mert bukó, főleg ha még a tervezett SL-tól messze van, kivéve ha a tervezett időtávot már túllépte a trade.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 17:59
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
"A második állításoddal vitatkoznék, rolling spot devizapárt pl. addig tarthatsz, ameddig akarsz/bírsz"

Világos, hogy ezt megteheted. Megteheted bármilyen derivatívával a kifutása előttig (kivéve a knock out opciók). A szövegem arra vonatkozott, hogy attól, mert nem realizálod, attól azt még bukónak kell kezeld. Ez szemlélet kérdése, de minden más szemlélet szvsz önbecsapás. És részvényekre is igaz ez.

Akinek 2000 Ft-ról van Nutex-e, nem mondhatja, hogy amíg nem adom el, nem buktam, mert attól még csak 150 a piacon, a pénze bő 90%-át bizony elbukta.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 17:36
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
A második állításoddal vitatkoznék, rolling spot devizapárt pl. addig tarthatsz, ameddig akarsz/bírsz, nem számít ha mínusz 1000 euró nap végén a pozid, másnap lehet helyette ugyanennyi a profitod a pozin, ha nem zártad idegből bukóban, ehhez pozi mérettől függően pár forint változás kell a Neked kedvező irányba. Tehát csak a realizált bukó a bukó.
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 16:05
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#23
Szerintem se így kellett volna tálalni a dolgot.

Nem ide tartozik, de az is érdekes volt magyar részről, hogy megszüntették a pénz visszafizetési garanciát, meg ajánlást, miközben külföldön mindenhol élt ezekkel az akciókkal a worldspreads.

Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 15:57
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Nem mindenki napizásra használta, át lehet(ett) náluk vinni pozíciót másnapra, persze némi finanszírozási díj ellenében.

Az persze már más kérdés, hogy bukót átvinni csakugyan nem sok értelme van :)
Törölt felhasználó 2012. 03. 20. 15:48
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
1. Ilyen "rendszerben" sohasem alaptermékekkel, hanem derivatívokkal kereskedsz. Ezek napi elszámolásúak. Így a bukó/nyerő minden nap realizálódik mindenképpen.
2. Ha nem így lenne, akkor bizony ilyen szemléletben kell tőzsdézni: a nem realizált bukó is bukó. Minden más hozzáállás önbecsapás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek