Topiknyitó: Portfolio 2013. 02. 18. 14:25

Ezt ígéri Bajnai Gordon  

Ugrás a cikkhez
Négy alapvető kérdést járt körbe Bajnai Gordon volt kormányfő a Haza és Haladás gazdaságpolitikai programjának bemutatóján. Előadásában ígéreteket is tett. Bajnai Gordon előadása után részletes intézkedéseket árult el a gazdaságpolitikai...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=179909
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mro 2013. 02. 18. 15:41
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ahogy Orbánék nem készültek fel a kormányzásra, úgy Bajnaiék és az egyéb \"resztli\" mozgalom-egyesülés-koalíció-stb. amorf szervezetek is csak most keztek bele a morfondírozásba. Javukra legyen mondva, hogy ilyen létező legkuszább és legáttekinthetetlenebb ellenzéki összefogással és \"Együtt\"-működéssel úgysem jutnak kormányközelbe, vagy akár a frakcióalkotás szintjére, kár volna érdemben készülődni.
Törölt felhasználó 2013. 02. 18. 16:24
Előzmény: #2  mro
#3
" Javukra legyen mondva, hogy ilyen létező legkuszább és legáttekinthetetlenebb ellenzéki összefogással és "Együtt"-működéssel úgysem jutnak kormányközelbe, vagy akár a frakcióalkotás szintjére"

Ha te mondod, biztos úgy lesz. :)

Csak érdeklődés szintjén, ki jut majd "kormányközelbe"? Orbán elvtársék és csakafidesz?:)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 18. 16:30
Előzmény: #2  mro
#4
szerintem bajnai a mélyponton, tolatva is felülmúlja azt a teljesítményt, amit a mostani bagázs a csúcson ad le

ezt úgy jegyzem meg, hogy nem felel meg a politikai preferenciáimnak az ember és a politikai vonala. de attól még tény.
Törölt felhasználó 2013. 02. 18. 16:39
Előzmény: #4  Bekre_Pal
#5
bajnai?

a mostani bagázs teljesítményét nemhogy bajnai, gyakorlatilag bárki fölülmúlja.
Törölt felhasználó 2013. 02. 18. 17:08
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Azért ne szóld el magadat, az aktuális legrosszabbnál rosszabb mindig létezik...
Törölt felhasználó 2013. 02. 18. 17:13
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
igen, a jobbik-féle "lépjünk ki az eu-ból, aztán majd lesz valahogy" - vonulat még ennél a dilettáns barom bandánál is károsabb lenne, az tény.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 18. 17:43
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
ott van mindjárt a dzsobbik, azok már messziről hülyébbek hozzá még a makurcsinál is
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 18. 17:44
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
nem olvastalak, mielőtt kattintottam a kollégára (lentről felfelé szoktam haladni), de úgy néz ki, egyre gondoltunk :))
kukutyinbenko 2013. 02. 18. 17:51
Előzmény: #9  Bekre_Pal
#10
A Jobbikkal nem viccelődnék, mert könnyen előfordulhat hogy velük koalícióban kormányoznak tovább a fiúk 2014-től.
Törölt felhasználó 2013. 02. 18. 18:01
Előzmény: #9  Bekre_Pal
#11
másra nehéz lenne gondolni :)
rajtuk kívül más nem jut eszembe, tán még thürmer apó is jobb gazd polt csinálna:D
nemgyorgy 2013. 02. 18. 19:16
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#12
Nem elvtársék ,de ez már csak természetes !
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 18. 19:46
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
nem reprezentatív topicfelmérés szerint itt is akad min. 1 dzsobbik fan, ami tekintve, hogy ezt a helyet az átlagnál írástudóbb emberek látogatják, nem kis dolog
Törölt felhasználó 2013. 02. 18. 20:32
Előzmény: #12  nemgyorgy
#14
Rossz hírem van, kedves elvtárs.
Ez jelen pillanatban már csak a birkamenetes agyhalottak körében "természetes", de lassan már ott se.
Törölt felhasználó 2013. 02. 18. 20:34
Előzmény: #13  Bekre_Pal
#15
az a minuszolós hülye?:))
hát, pont leszarom :D nyomogassa, ha jó neki.

legalább van valami, amit nyomogathat :DDDD
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 18. 21:31
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
álmonhalasztotta a kannásbor, vagy el kellett indulni az éjszakai műszakba a gyárba, mert már nem mínuszol
Törölt felhasználó 2013. 02. 18. 21:54
Előzmény: #16  Bekre_Pal
#17
Ne sajnáld tőle, neki is kell valami öröm.
Ha ettől jobb lesz az élete, nyugodtan pontozgassa az összes kommentem, amelyiket csak látja :D

Mondjuk nem csodálom, tudatilag nem lehet könnyű feldolgozni, hogy egy nagy kalap szar, ami mellett évek óta csápolok, és csak egyre dagad.
Az elme védekezik, a tudat bezárkózik... ilyenkor jön az, nyomogatjuk a mínuszt a hsz-ekre, mert megcáfolni nem tudjuk, de valamit mégis tenni kell, ha a mocsok bánccsa' a mi nagyszerű eredményeinket...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 19. 07:18
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
ráadásul most kipluszoltam a mínuszát, hát ilyen könnyű tönkretenni a művét
parkinson 2013. 02. 19. 09:49
Előzmény: #4  Bekre_Pal
#19
2009. április 19-én Bajnai Gordon bejelentette kormánya programját.[33] A költségvetés kiadásait 2009-ben 350–400, 2010-ben pedig 900 milliárd forinttal csökkentik.
 Két évre befagyasztják a közszféra bruttó bértömegét
 Felülvizsgálják a 2009 második félévi keresetkiegészítést
 Megszűnik a 13. havi illetmény, helyette egy általános ösztönzőrendszert vezetnek be
 Csökkentik az önkormányzati támogatásokat
 Előre hozzák a nyugdíjkorhatár 65 évre való emelését, várhatóan 2012-re
 Átütemezik év végére a 2009-re tervezett nyugdíjkorrekciót
 2010-ben elmarad a nyugdíjkorrekció
 2009-ben nem fizetik ki a 13. havi nyugdíj második felét
 Megszűnik a 13. havi nyugdíj, helyette a GDP-hez kötött nyugdíjprémiumot vezetnek be
 Kevésbé éri majd meg a korhatár előtt nyugdíjba vonulni
 10%-kal csökken a táppénz
 Két évre rögzítik a családi pótlék összegét, a korhatár 23-ról 20 évre csökken
 A gyes és gyed együttesen három helyett csak két évig jár (ez a már megszületett gyerekek szüleire még nem vonatkozik), ehhez bölcsőde- és óvodafejlesztést ígér a kormány
 Megszűnik az eddig a lakástámogatási rendszer ("szocpol"), új támogatási forma váltja fel: 35 év alattiak vehetnek igénybe kamattámogatást új lakás építéséhez, vásárlásához, meglévő otthonuk átalakításához.[34]
 Fokozatosan megszüntetik a gázár- és távhő-kompenzációt. (A kormány azzal számol, hogy az év második felében jelentősen csökkenni fog a gáz ára, jövőre pedig a Robin Hood-adóból nyújtanának segítséget a leginkább rászorulóknak.)
 A tömegközlekedés támogatásának csökkentése, a kedvezmények felülvizsgálata
 A közmédia támogatásának csökkentése
 Az EU-s agrártámogatások nemzeti kiegészítésének csökkentése 2010-ben
 5%-os munkaadói járulékcsökkentés a minimálbér kétszereséig
 A személyi jövedelemadó alsó sávhatára 1,9 millió forintra nő
 20-ról 25%-ra nő az áfa, de létrejön egy kedvezményes, 18%-os kulcs a tejre, a tejtermékekre, a pékárukra és a távfűtésre
 5% munkaadói járulékcsökkentés a teljes jövedelemre
 Megszűnik a tételes egészségügyi hozzájárulás
 A személyi jövedelemadó alsó sávhatárának megemelése 4-5 millió forintra
 A személyi jövedelemadó kulcsainak csökkentése 15-17, illetve 33-35%-ra
 Összbruttósítás: a bruttó bér és a járulékok együtt válnak adóalappá
 Általános értékalapú ingatlanadó bevezetése: adómentes lesz a tulajdonos által lakott 30 millió forintnál nem drágább, és egy második, legfeljebb 15 millió forintot érő lakás. Az ingatlanadó három kulcsos: 0-30 millió Ft-ig 0,25%, 30-50 millió Ft között 0,35%. 50 millió Ft felett 0,5%.[35]
 Vagyonadó a nagyértékű lakás, hajó, repülő és személyautó után.[35]
 Egységes, 19%-os társasági adózás, a különadó és a kedvezmények megszüntetése
 A miniszterek és államtitkárok fizetése 15%-kal csökken
 Felére csökken az állami vezetők külföldi útjainak napidíja
 Nem válthatják meg pénzzel az állami vezetők ki nem vett szabadságát
 Maximálják az állami cégek vezetőinek fizetését
 Csökkentik az állami cégek igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjainak illetményét[36]
2008. május 1-jétől, az MSZP-SZDSZ koalíció felbomlásától kezdve csak MSZP-s és pártonkívüli miniszterek alkotják a kormányt. A korábban SZDSZ vezette minisztériumok élére új miniszterek kerültek, de új miniszteri tárcák is létesültek. A korábbi Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM), valamint a Fejlesztési és Önkormányzati Minisztérium fejlesztési részlegeiből létrejött a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium, amelynek élére BAJNAI GORDON került. Ez az új tárca egyesítette magában a gazdaságfejlesztés, a területi, regionális, illetve az európai uniósfejlesztés eszközrendszerét.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 19. 09:52
Előzmény: #19  parkinson
#20
Valami még rémlik, nem volt olyan régen, mit akartál mondani ?
parkinson 2013. 02. 19. 10:00
Előzmény: #20  Bekre_Pal
#21
látom nem kapsz levegőt!
nemgyorgy 2013. 02. 19. 10:36
Előzmény: #20  Bekre_Pal
#22
A kolléga azt,hogy milyen álságos Bajnai minden megnyilvánulása,azt hiszi,hogy mindenki amnéziában szenved.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 19. 11:07
Előzmény: #22  nemgyorgy
#23
a kollégát kérdeztem, de kitért a válasz elől
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 19. 11:07
Előzmény: #21  parkinson
#24
no rizsa, mit akartál mondani?
parkinson 2013. 02. 19. 13:02
Előzmény: #24  Bekre_Pal
#25
-A tényeket nem kell magyarázni.
-Az amnéziás Libajani fanokat kívántam felébreszteni.
-OVI ehhez képest kis kondás.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 19. 13:31
Előzmény: #25  parkinson
#26
még mindig nem árultad el, igen, ez egy valag megszorítás és szerkezetátalakítás, mindenki emlékszik rájuk, aki nem hülye. de mi az üzeneted?

anno mondta a sok fideszes szóvivő és sajtómunkás, hogy ez így szar meg úgy szar, majd ők adnak toronyórát és láncot a zembereknek, meg a kisebb elvonás majd felpörget mindent, és egyszerre fog az állam többet költeni, kevesebbet elvonni meg adósságot csökkenteni a sok-sok plusz bevételből, nem győzzük majd számolni a sok gazdagodásunkat

meg lehet nézni, mi az eredmény. orbánhoz képest bajnai kiskondás? na ja, elvonás tekintetében. tranzakcióadó, bankadó, chipsadó, árnyékadó, kéményadó, adóadó stb., közben meg beállt a gazdaság, mint a jégkorszak, ezt tudta a felcsúti maradona és a kancsal bizalmasa. azért lopni nem felejtettek el közben, vannak dolgok, amik mindig fontosak maradnak.

na nem akarom senki idejét rabolni, lényeg, hogy szerintem nem az a fontos, hogy valaki meghozza-e a népszerűtlen intézkedéseket, hanem hogy van-e koncepciója és kompetenciája, vagy egy hatalomba szabadult suttyógyerek, aki hülye az egészhez, de úgy kísérletezik rajtunk, mint valami tengeri malacokon. aztán vannak olyanok, akik még tengerimalacnak is hülyék, mert mindezt élvezik.

ez az én mondanivalóm, egyszer talán majd te is elmondod a tiédet, de ha csak úgy erőlködtél, azt is megértem, mással is volt már ilyen.
signal2
signal2 2013. 02. 19. 13:36
Előzmény: #25  parkinson
#27
Én pl a lentiek kb. 90%-ával most is egyetértek.
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 13:50
Előzmény: #27  signal2
#28
ezt a topikot is a ron werber nyitotta
signal2
signal2 2013. 02. 19. 14:17
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
és neki ehhez mi köze lenne?
parkinson 2013. 02. 19. 15:59
Előzmény: #26  Bekre_Pal
#30
hogy mi az én véleményem? Ez sehol nem számít, ahogy Bekre vagy Bajnai véleménye sem! pláne itt egy ilyen fórumon.
Az számít, hogy Bajnai mit TETT és most OVI mit TESZ és még TENNI fog.
.....és ezek után az emberek elmentek szavazni és majd megint el fognak menni szavazni és ez fog megint csak számítani.
Pillanatnyilag csupán annyit látok, hogy az ellenzék egymást gyilkolja a pozícióért (a hatalomról csak álmodhat) és csupán az Orbán gyűlöletre tud támaszkodni, minden hihető felemelkedést biztosító program nélkül.
signal2
signal2 2013. 02. 19. 16:05
Előzmény: #30  parkinson
#31
"csupán az Orbán gyűlöletre tud támaszkodni"

Melyik Bajnai előadásban hallotál Orbán-gyűlöletről? És sajnos pont van programja, tegnap mutatták be az első részletét.

A köztéri plakétokon ellenben megtalálod, hogy ki kelt gyűlöletet ki ellen.
bigyula 2013. 02. 19. 16:14
Előzmény: #30  parkinson
#32
"Az számít, hogy Bajnai mit TETT és most OVI mit TESZ és még TENNI fog."

Érdekes álláspont. Az egyik félnél csak azt nézzük, hogy mit TETT (amit most tesz, vagy szándékozik tenni később (ígér), azt ne), a másiknál meg ne beszéljünk arról, hogy mitt tett, csak arról, hogy mit TESZ, és mit fog TENNI...
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 16:19
Előzmény: #30  parkinson
#33
"Pillanatnyilag csupán annyit látok, hogy az ellenzék egymást gyilkolja a pozícióért (a hatalomról csak álmodhat) és csupán az Orbán gyűlöletre tud támaszkodni, minden hihető felemelkedést biztosító program nélkül."

Ehhez képest amint feltűnt a színen Bajnai, egyből megjelentek a plakátjaitok az egész országban, persze az nem volt gyűlölet, ugye?
nemgyorgy 2013. 02. 19. 16:22
Előzmény: #32  bigyula
#34
TENNI csak szeretne!/Álmodik a nyomor/
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 16:29
Előzmény: #34  nemgyorgy
#35
Én abszolút támogatnám azt, hogy legyen 2 párhuzamos miniszterelnök, minden szavazásnál írják fel, ki kire szavazott, és annak az intézkedései vonatkozzanak rá. :)

Nekem Bajnai-Oszkó kitűnő lesz, te meg élvezd csak az idióta Orbán meg a hibbant kancsal tündérmeséjét a következő 20 évben. :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 19. 16:32
Előzmény: #30  parkinson
#36
köszönöm a véleményedet

nekem számított, végülis véleményt cserélni jöttünk
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 16:37
Előzmény: #30  parkinson
#37
"minden hihető felemelkedést biztosító program nélkül."

Ez aranyos:)

Olyan rendkívül kidolgozott, részletes, átgondolt és eredményes programjuk kétségkívül nincs, mint Orbán elvtársnak, de valami itt-ott azért akad.:)

link
nemgyorgy 2013. 02. 19. 16:51
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
"Nekem Bajnai-Oszkó kitűnő lesz" Csak szeretnéd !!!!!
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 16:57
Előzmény: #38  nemgyorgy
#39
Nyilván :P
Természetesen 101%-otok lesz, elvtárs:)

Mindenki, akit átbasztatok, megloptatok, diákok, tanárok, munkavállalók, manyuposok, mindenki rohan majd a vezéredre szavazni :)

Mindenesetre azért foglalj le te is egy szobát Grazban, a vezér szomszédjában arra az esetre, ha ne adj isten valami malőr közbejönne:P
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 16:58
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#40
Jó program, ismét az elszegényedett középosztály kontójára.
nemgyorgy 2013. 02. 19. 17:16
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Ahelyett ,hogy hülyeségeket írnál nézd nagy példaképedet /Gyurcsányi/ az ATV-n,aztán eldöntheted,hogy kinek kell az a bizonyos szoba./Természetesen melletted/
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 17:30
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
adj jobbat.
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 17:32
Előzmény: #41  nemgyorgy
#43
Kedves elvtárs, ez valami kóros téveszme nálatok, hogy mindenki, aki röhög / szánakozik rajtatok meg a hibbant vezéreteken, Gyurcsánynak csápol.

Ha ez így lenne, Gyurcsány nem 2%-on állna, hanem 80-on.

De nem baj, legalább lesz jövőre kire fogni a zakót. :D
fatihszultan 2013. 02. 19. 19:13
Előzmény: #26  Bekre_Pal
#44
OK, csak hogy árnyaljuk a képet. Nem szeretem se OV-t, se Fletót. DE!!!

Röviden az un "gazdagadóról". Én és a feleségem is ebbe a kategóriába tartznánk. Szerencse? Közel az 50-hez, két diplomával, két nyelvvizsgával (mindkettőt jól is beszéljük, munkánkban használju). Ezek egy részét saját pénzen, saját szabadidőben tanultuk (másoddiploma, nyelvek) Namármost, ebben az országban mi vagyunk a gazdagok!!! Hozzáteszen, nem sokat fizetnénk a 2. kulcsban. Ha kell fizetek.

De, emberek!!! Nézzük már meg ki fizet ma magyarországon minimálbért? Ki az az 1,5 M ember? Röhej!!!

A magyar vállalkozók, akik A8-al, Q7-el stb. futkároznak, valamint az ő szerebcsétlen alkalmazottaik. Akik természetesen nem annyit keresnek. A Q7-esek giga többet, az aalkalmazottak egy pici többet.

Ez 1,5 M ember...Ezzel nem foglalkozik senki? Ha ebben a rétegben mindenki megfuzetbé tisztességesen az SZJA-t, akkor nem minket "gazdagokat" kellene immár 20 éve sarcolni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 02. 19. 20:57
Előzmény: #44  fatihszultan
#45
egyetértek, és 14-től más kormánynál én is "gazdag" leszek

de jobb még mindig, mint ha az egész ország megy galyra, mert akkor az egykulcsomat meg még jobban cseszhetem
Törölt felhasználó 2013. 02. 19. 21:25
Előzmény: #44  fatihszultan
#46
Erre utaltam, hogy Bajnaiék programjában Te és a hozzád hasonlóak finanszíroznák újra az igazi gazdagokat és szegényeket.Magyar bérekből,eu-s árszinvonal mellett,svéd szociális háló,szép álom.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 07:34
Előzmény: #44  fatihszultan
#47
100%-ban egyetértek. Ennyi.

A "gazdag" és a "szegény" szavakat manapság (és az elmúlt x évben) csak idézőjelben lehet említeni.
A bajnai-oszkó féle tervezett adórendszerrel az a baj, abból hazugságból indul ki, hogy a bevallott jövedelmek a valós jövedelmeket mutatják, ezért az egész terv hiteltelen.
Közben akit "gazdag"-nak titulálnak, azok 5-10 éves használtan vásárolt autókkal közlekednek, ilyenekkel van tele a munkahelyemen is a parkoló (egy szoftverfeljlesző multi(!)). Pedig ez lenne a középosztály, amely a képzettségével érdemi fejlődést hozhatna, ha nem akarnák megint lenyomni a víz alá.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 07:49
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Bocsánat, nyilván vannak szép számmal, akik 100 ezret vallanak be, és többet keresnek, és az általad említett rétegből szintén sok ügyeskedő van, aki 350 ezret vall be,és többet keres. Értelmetlen kifejezések tartalmát boncolgatni.

Ne aggódj, bárki jön majd 2014- től, egyvalamiben az összes kormány egyetértett, és fog is, hogy tovább kell haladni azon az úton, hogy minden keresőre két adó ellenőr jusson.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 08:45
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Remélem azért Bajnai (ha egyáltalán ő lesz) sem a korábbi rendszerben gondolkozik, miszerint bruttó 210 felett már "gazdag" vagy. Nekem az egy kulcs quasi azt jelentette, hogy lett megtakarításom 33 évesen. Az autó az 15 éves, 50 nm-en lakom, de hitel nincs.
Én is sokszor elgondolkozom, amikor látom az autócsodákat, h mekkora hányaduknál fizetek be több adót.
Az is eszembe szokott jutni, hogy amikor ránézek pérpapíromra és látom a befizetett TB-t, a kórházban (1x voltam az elmúlt 20 évben hál'Istennek) meg a kezembe nyomják vacsorára a szelet kenyeret egy sertésmájkrémmel, hogy bizony nem volt olyan nagy hülyeség Kuncze apó több biztosítós modellje.

Ezzel az 1,5 millió nemfizetővel pedig semmit nem lehet már tenni. Ha 5% lenne az adó, akkor azt sem fizetné be, hanem a Q7-et legközelebb a sportváltozatban venné meg. Az osztrák vállalkozónak nincs Q7-e, mégis mindig ad számlát.

És itt nem csak a vállalkozó réteggel van baj, hanem bizony a nagy magyar, állami megrendelésekkel rendelkező pl szoftverfejlesztő cégekkel (az asszony ott dolgozik), ahol a programozók bruttó 120-at keresnek... de 800k-t visznek haza... És ezek a számok szinte kiabálják, hogy vmi nincs rendben, mégsem tesz az adóhivatal semmit.
signal2
signal2 2013. 02. 20. 08:54
Előzmény: #44  fatihszultan
#50
Szépen levezetted, hogy miért kell a vagyonadó!
Lásd a korábban bevezetni kívánt ingatlan- és luxusadót. A 2/3-nak nem kellett, azaz támogatta az adócsaló minimálbéreseket. (Itt most nem általánosítok, csak az adócsalókra értem).
signal2
signal2 2013. 02. 20. 08:57
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#51
Tévedsz, mert vagyonadót vezettek be (ingatlan 30 millió felett és nagyértékű vagyontárgyakat terhelő adó). Nektek ez nem kellett, holott a hozzászólásodból világosan látszik, hogy ezt kívánjátok!

Matolcsy pedig azokat adóztatja most, akik a létminimumot sem keresik meg! Ez normális?
signal2
signal2 2013. 02. 20. 09:00
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#52
Szerencsére nekik nyugdíjuk sem nagyon lesz.
signal2
signal2 2013. 02. 20. 09:04
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#53
19-es HSZ. Ennyi.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 09:11
Előzmény: #50  signal2
#54
Emlékszem én is a vagyonadó tervezetére, nem hülyeség, csak elég sok benne a vitaható kérdés. Pl mennyit ér az ingatlanom? Ami szerint ki akarták számolni anno Bajnaiék, az én lakásom a 16. kerületben pl 28 milliót ért. A valós 16 helyett.
Mekkora legyen a mértéke? A minimálbéres Q7-es Audis alaphangon nem fizet be kb havi 500k adót, az éves szinten 6 millió, van egy 60 milliós háza, akkor legyen 10%?
Mert a 0,25% az picsafüst.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 09:15
Előzmény: #52  signal2
#55
Szerintem őt ez marhára nem érdekli. Én is belemennék abba, h nem vonják a közterheket, cserébe nincs nyugdíjam.
marcus 2013. 02. 20. 09:17
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#56
Mindenki a jövedelmek adóztatásával van elfoglalva, ez az elmúlt 20 évben egyetlen kormányzatnak sem sikerült igazán éa tartok tőle, hogy a következő 20-ban sem fog, merthogy mindkét fél az eltitkolásban érdekelt : aki adja, az zsebbe fizetéssel jelentős közterheket takarít meg, aki kapja, az viszont többet kap ezáltal, vagyis lehet rágni a csontot, de az ezután is gumicsont marad...
De : lehet adóztatni a fogyasztást, ezért nem Ördögtől való a 27%-os ÁFA , egyszerű beszedni,fizeti boldog-boldogtalan, aki többet fogyaszt, többet fizet, aki kevesebbet az szerényebb mértékben járul hozzá a költségvetés bevételeihez, /aki megkeresi a pénzt az előbb utóbb el is költi valamire/ és nem igaz, hogy az Audis vállalkozók nem fizetnek adót, dehogynem, csak az Audi miatt már vételkor fizetett minimum 3 millát / a 2-300-as bruttó bérből mennyi idő alatt jön is ki a több millás adóbefizetés? /...és ez egyáltalán nem elhanyagolható, hamar kijön itt a vállalkozóknál is az éves több milliós befizetés a költségvetésbe...
Nem a beszedett SZJA a kevés, nem-nem...
A megoldhatatlan probléma az államadósság!...és ennek a terhei tesznek keresztbe bármilyen kormányzat akármilyen programjának, ugyanis a lakosság nagy részét a bankok már lecsupaszították , egyszerűen nincsen kitől elszedni már a pénzt...
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 09:48
Előzmény: #56  marcus
#57
Persze, de az óriási aránytalanság akkor is megmarad:
Keres vki 800k-t, 400k-t hazavisz, befizet 400k-t + kb még 200k-t a munkaadója. A 400k-t elbassza, ebből 100k adó, vagyis befizet 700k adót és amit fogyaszthatott az 300k.
Az Audis meg az 1000k-ból befizet 270k-t (ÁFA)és a fogyaszthatott 730k-t. Ennyi.
signal2
signal2 2013. 02. 20. 09:52
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Ott a pont.
szivacs
szivacs 2013. 02. 20. 11:10
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#59
Nem az a gond, hogy kevés az adóellenőr, hanem hogy nem jó felé sétálgatnak:
ingatlan.com
Eladó házak az ország egész területén
Ár > 500 millió Ft
347 találat
link
hasznaltauto.hu
Eladó személyautók
Ár > 20 millió Ft
235 találat
link
Eladó hajók Ár > 10 millió Ft
65 találat (más hajós oldalakon sokkal több)
link

Mi alapján is válogatnak kuncsaftokat a vagyonosodási vizsgálatokhoz?
szivacs
szivacs 2013. 02. 20. 11:12
Előzmény: #59  szivacs
#60
és ehhez kellett kb. 5 perc...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek