Topiknyitó: Törölt felhasználó 2016. 07. 05. 14:18

Ez is Magyarország...  

A lónak a bizonyos alkatrészét a fidesz szájába (már ha ez nem volna képzavar) !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2019. 11. 23. 20:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#2340
Montgomery (a Budapestre akkreditált USA nagykövet 1933 és 1941 között) erről egy kissé mást írt:)   "Hungary's entry into the war against Yugoslavia was really the work of an officers' junta, something previously unheard of in the country's history. Count Teleki simply broke down when the disaster was revealed to him. This was no longer his world "
„The cabinet did not desert the premier, but he had been shown proof of an understanding between the German and Hungarian general staffs, thus confronting him with a fait accompli.”
"„I have already mentioned that General Gombos was an ardent admirer of the German army. When he was prime minister, he had packed the general staff with young officers of the same creed and Horthy, relying on the old traditions of absolute loyalty and discipline, had signed those nominations. These men, not familiar with the world abroad, could not understand Horthy's and the government's hesitation to join with Germany. „"   http://www.hungarianhistory.com/lib/montgo/montgo10.htm
nagyonokos 2019. 11. 23. 20:20
Törölt hozzászólás
#2339
pitcairn2 2019. 11. 23. 19:40
Előzmény: #2154  kiegyezo
#2338
a jelek szerint Horthy nagyon jól kijött az amerikai nagykövetekkel
kb. csak áradoznak róla...
nagy mákja volt, hogy amerikai fogságba esett:)
pitcairn2 2019. 11. 23. 19:38
Előzmény: #2154  kiegyezo
#2337
no találtam még egy Horthy rajongó USA diplomatát
az úriember neve:
Nicholas Roosevelt
https://en.wikipedia.org/wiki/Nicholas_Roosevelt_(diplomat)
a Roosevelt család tagja
ő volt 1930 és 1933 között a Budapestre akkreditált USA nagykövet
a Horthy iránti mély tiszteletét jól jellemzi, hogy ő írt 1957-ben Horthy emlékiratainak az angol kiadásához előszót...
http://www.hungarianhistory.com/lib/horthy/horthy.pdf
és ebben Horthyt egyenesen George Washington-hoz hasonlítja...
kb. szuperlatívuszokban beszél Horthy tisztességéről, elhivatottságáról és hazafiságáról
államférfinak tekintette őt
Shut-up
Shut-up 2019. 11. 23. 19:24
Előzmény: #2333  pitcairn2
#2336
Nem meglepő módon most is hazudsz. Mikor lesz az összeomlás?
_Sigorszky
_Sigorszky 2019. 11. 23. 17:11
Előzmény: #2334  _Sigorszky
#2335

Csak azt nem tudom, mi lesz a fideszesekkel, ha ez a vén milliárdos egyszercsak meg talál murdelni! 
_Sigorszky
_Sigorszky 2019. 11. 23. 17:09
Előzmény: #2332  Shut-up
#2334
Ennek a kib...ott Sorosnak rengeteh kottája van, minden pedagógusnak jut belőle. A sok hüle tanerő meg csak atz övéből tud játszani, semmi másból....
pitcairn2 2019. 11. 23. 17:09
Előzmény: #2332  Shut-up
#2333
Kiismertelek már, "berlini" kolléga:)
Shut-up
Shut-up 2019. 11. 23. 15:38
Előzmény: #2327  pitcairn2
#2332
Látom nem akarsz felsülni. A terelés és a hazugság megy csak neked.
molnarmarci 2019. 11. 23. 15:17
Törölt hozzászólás
#2331
molnarmarci 2019. 11. 23. 15:12
Törölt hozzászólás
#2330
euler 2019. 11. 23. 14:48
Előzmény: #2328  novotrade
#2329

De ugye nem a "német" hanem az erőmű, nagyjából 30 évig.
1969-ben kezdett termelni, 1995-ben privatizálták a "németeknek" (25,5 %-os MVM tulajdonrész megtartásával), és az a csúnya "német" 5 éven belül, 2000-ben üzembe helyezte az első nedves kéntelenítőt.
Ahogy az erőmű is írja:
"a társaság 1998-2000 években teljesítmény- és élettartam-növelő felújításokat hajtott végre a 200 MW-os blokkoknál, ehhez kapcsoltan környezetvédelmi beruházásokat végzett el: füstgáz-kéntelenítő berendezést épített és a szénellátást biztosító bányászati fejlesztéseket valósított meg.
... megvalósította és 1999. évtől alkalmazza a korszerű, környezetbarát ún. sűrűzagyos salak-pernye elhelyezési technológiát. A társaság 2003-ban befejezte retrofit programját, melynek keretein belül a 100 MW-os I. és II. blokkokat is rákötötte  a füstgáz-kéntelenítőre."
Hát, valahogy így megy (ment?) ez egy szakmai befektetőnél...
novotrade 2019. 11. 23. 13:08
Előzmény: #2326  euler
#2328
én sohasem írtam, hogy Mészáros építette meg!
.
 szerintem azt benézted!
.
én azt írtam, hogy a német megvette  az erőművet és addig még nem szerelte fel a szűrőt addig KÉNSAVESŐVEL szennyezte a Mátrát!
.
pitcairn2 2019. 11. 23. 12:59
Előzmény: #2324  Shut-up
#2327
keresd meg a berlini kartársnak adott válaszaimat:)
nem lesz nehéz, hisz valószínűleg az te vagy:)
euler 2019. 11. 23. 12:57
Előzmény: #2325  novotrade
#2326
Hát még 16 év, amit megpróbáltál elkenni, csak, hogy Mészáros javára írhasd a Mátrai Erőmű kéntelenítését! :)
novotrade 2019. 11. 23. 12:54
Előzmény: #2323  euler
#2325
látod mennyit számít 1 év!
:)

mert előtte pernyéből készült és más volt a színe is és a szerkezete is.
. .
 Ahogyan a most készülő YTONG már gipszet is tartalmaz.
.
A gázbeton még nem tartalmazott.
.
Shut-up
Shut-up 2019. 11. 23. 12:51
Előzmény: #2315  pitcairn2
#2324
Mi nem beszéltük ki. És még mindig nem válaszoltál. 3 vagy 4 éve? 
euler 2019. 11. 23. 12:49
Előzmény: #2320  novotrade
#2323

Ja, fehér színű gázbetont. Te tényleg hülyének nézel.
Az inkább lehet, hogy '92-ben hoztam el, mert '93-ban költöztünk be a házba.
euler 2019. 11. 23. 12:46
Előzmény: #2319  euler
#2322

A kohósalak alapú gázbetont ugyanis már akkor sem tartottam ártalmatlannak az egészségre.
A homok alapú ytongban, azonos hőszigetelés mellett jobban megbíztam. Egyébként mechanikailag is jobbnak bizonyult.
Leszarom, hogy milyen az összetétele a most gyártotthoz képest. Kínlódj csak! :)
novotrade 2019. 11. 23. 12:44
Előzmény: #2319  euler
#2321
De!   :)))
.
1991-ben még PERNYÉT tartalmazott.
novotrade 2019. 11. 23. 12:43
Előzmény: #2317  euler
#2320
A falazó elemeket gyártó cég is halmajugrai közigazgatási területen működik. A Mátra Gázbeton gyárat 1983-ban kezdték el építeni. Az új gyár színhelyéül azért választották ezt a települést, mert itt a technológiához adottak voltak a feltételek: a pernye, az égetett mész, a cement, a víz, a villamos energia, a gőzellátás, a munkaerő-ellátottság, a geológiai adottságok, a vasúti, a közúti csatlakozások. A beruházást a hőerőműre és a visontai bányára alapozták. Az itt készült termékek a korszerű gyors építkezés alapanyagát adják.
1992. júliusától Ytong Hungary néven folytatja tevékenységét. Újfajta technológiai módosításokat hajtottak végre, amelyek a nyugati szintű tömegtermelést teszik lehetővé. Az YTONG Holding FmbH München Európa egyik legnagyobb építőipari csoportja. A cég sokéves tapasztalattal gyárt energiatakarékos és környezetbarát építőelemeket. Az Ytong termékek alapanyaga a kvarchomok, mész, cement és víz. Halmajugrán csak magyar alapanyagokkal dolgoznak. A falazó elemek köztudottan jó hőszigetelő képességével és előnyös tulajdonságaival az építők körében keresett termék."
.
1991-ben még gázbetont vihettél.
:)))
euler 2019. 11. 23. 12:42
Előzmény: #2318  novotrade
#2319

Na, akkor mégse gázbetonból építkeztem? :)
novotrade 2019. 11. 23. 12:38
Előzmény: #2317  euler
#2318
"Magyarországon az Ytong pórusbeton gyártása (mely már homok alapú és fehér színű) 1991-ben kezdődött meg, amikor a németországi Ytong Deutschland AG 1991-ben Halmajugrán megalapította az Ytong Hungary Kft.-t."
.
 Akkor az 1991-ben előállított termék összetétele és a 2003 után előállított termék összetétele szerinted megegyezett?  
euler 2019. 11. 23. 12:28
Előzmény: #2314  novotrade
#2317

A valóság sajnos nem igazodik hozzád. :) Tudom mi a gázbeton.
"Magyarországon az Ytong pórusbeton gyártása (mely már homok alapú és fehér színű) 1991-ben kezdődött meg, amikor a németországi Ytong Deutschland AG 1991-ben Halmajugrán megalapította az Ytong Hungary Kft.-t. Ahogy a magyarországi pórusbeton előállítás beépült a nemzetközi vérkeringésbe, úgy bővült hazai termékválaszték a cégcsoport más gyáraiban előállított termékeikkel. A Halmajugrán gyártott Ytong falazóelemek mellett megjelentek a vasalt pórusbeton áthidalók, illetve vasalt pallók is. 2003-ban a magyarországi Ytong gyárat több európai pórusbeton gyárral együtt megvásárolta a Haniel család tulajdonában álló Xella Baustoffe GmbH. Az Ytong Hungary nevet így 2003-ban a Xella Pórusbeton Magyarország Kft váltotta fel. A vállalatcsoport 2004-ben megvásárolta az Iszkaszentgyörgy közelében található régi téglagyárat. A gyár korszerűsítését követően 2004-ben megindul a Silka mészhomoktégla gyártása is. Így 2005-ben egy újabb névváltoztatás követően a cég Xella Magyarország Kft. néven működik tovább. 2008-ban egy újabb tulajdonos váltás történt, a Haniel család eladta a teljes nemzetközi építőipari vállalatcsoportot a Goldman Sachs amerikai befektetői csoportnak.
A Xella Magyarország Kft. Ytong falazóelem gyára Gyöngyöstől 15 km-re, Halmajugra és a Mátrai Hőerőmű szomszédságában található."
pitcairn2 2019. 11. 23. 12:24
Előzmény: #2303  signal2
#2316
az 1944-ben 76 éves Horthyt tekintve inkább felettébb könnyű kérdések...
nagyon szép track record-ja volt neki már addigra...
persze vannak olyanok akik szánt szándékkal el akarnak vonatkoztatni ettől és a nemzetközi helyzettől is... 
pitcairn2 2019. 11. 23. 12:21
Előzmény: #2306  Shut-up
#2315
ha berlini urat tisztelhetem becses személyedben, akkor ezt a baromságot már több alkalommal átbeszéltük a short-mániádra is kitérve:)
novotrade 2019. 11. 23. 12:20
Előzmény: #2313  euler
#2314
Az első házamat pedig ytong téglából építettem, amit közvetlenül az erőmű (Gagarin?) melletti gyárból hoztam el, 1991-ben."
.
 az még GÁZBETON volt és nem YTONG.
Tehát 2000-ig a német tulajdonos szennyezte a Mátrát.
.
euler 2019. 11. 23. 12:01
Előzmény: #2312  novotrade
#2313

Az erőmű honlapjáról:
.
"A Mátrai Erőmű ZRt. a tüzelőanyag minőségéből és a termelés volumenéből eredően jelentős kéndioxid-kibocsátók közé tartozott 2000 októberéig. Ezt követően megkezdődött a kéményéből kikerülő füstgáz kéndioxid-tartalmának csökkentését eredményező leválasztó berendezések üzembe helyezése,"
Igen volt akkoriban valami falusi, Mészáros nevű gázszerelő...
.
Az első házamat pedig ytong téglából építettem, amit közvetlenül az erőmű (Gagarin?) melletti gyárból hoztam el, 1991-ben.
novotrade 2019. 11. 23. 11:36
Előzmény: #2311  euler
#2312
Próbálom az információkat értékelni minden oldalról. Azt hiszem előbb felvetettem itt a fórumon mint a sajtó, hogy összefüggés lehet a júniusi halpusztulás és a mostani eset között."
.
 ezen a vízfelületen már a keményítő gyár megépítése előtt is volt halpusztulás.
minden olyan időszakban előfordult amikor leapadt a vízszint és az algásodás, szerves anyag bomlása miatt megváltozott a vízminőség.
.
 csak akkor ez még nem volt hír, mert még nem Mészáros volt az erőmű tulajdonosa....
.
A "fél" Mátra kipusztult a kénsaveső miatt amivel az erőmű szennyezte a környezetet a kéntelenítő felszerelése előtt! :(
.
Csak, hogy érzékeltessem a "mennyiséget"......
 A kéntelenítés után gipsz keletkezik melléktermékként.
Azt a gipszet használja az oda települt YTONG !
 Ahogyan az odatelepített gipszkarton gyár is! 
.
 Előtte ez a mennyiség szépen a környezetbe került!
.
:(((((
.
euler 2019. 11. 23. 10:34
Előzmény: #2310  Törölt felhasználó
#2311

A Viresol egyszer sem lett megemlítve, és úgy néz ki az erőmű sem hibázott.
Sejtettem, hogy efelé fog menni a vizsgálat.
.
Pampa, és a történelmi hűség :) kedvéért idemásolok néhányat a még elérhető hsz-eimből. Milyen sok a feltételes mód! Szeretnék majd ilyen semleges hozzáállást látni néhány elvakult seggnyalótól is:
.
- "A bagatellizálók vegyék már a fáradtságot, hogy hiteles forrásként elolvassák a A Mátrai Erőmű Zrt. biztonsági osztálya által november 13-án kiadott munkavállalói tájékoztatót (PDF)  

- "Ha visszaolvasnál csak kb öt hsz-emet és az ott lévő hivatkozásokat, láthatnád, hogy nem az elvárásaimhoz igazítom a tényeket. (Amik egyébként elég gyengén, egyoldalúan, időnként manipulatívan adagoltak - függetlenül a hírforrástól).
Próbálom az információkat értékelni minden oldalról. Azt hiszem előbb felvetettem itt a fórumon mint a sajtó, hogy összefüggés lehet a júniusi halpusztulás és a mostani eset között.Nagyjából ismerem egy erőmű technológiai folyamatát, mégsem merek előre ítélkezni (talán épp azért). Azt is látom, hogy az erőmű viszonylag korrektül kezeli a problémát, ami a Viresolról nem mondható el.
Annak, hogy az erőmű nem hárít egyértelműen a Viresolra pedig - tetszik vagy nem - egyértelmű oka lehet a közös tulajdonosi kör.
- "elképesztő mértékű környezetszennyezés történt a Mátrai Erőmű területéről (ideértve a Viresolt is) kiindulva. Az erőmű Viresol előtti történetében nem emlékeznek hasonlóra.A hatóságok láthatóan kisebbítik a bajt, hogy a lakosságot megnyugtassák, de nem túl meggyőzőek, mert itt sokan az erőműben vagy a Viresolban dolgoznak, tehát elég sok más információ is kiszivárog.
Egyértelmű, hogy technológiai előírást szegtek meg, egyre nyilvánvalóbb, hogy ez a Viresol volt, és csak remélni tudjuk, hogy ez csak gondatlanságból és nem profitmaximalizálásból történt.
Vizsgálat - büntetés - technológia átalakítása, vagy csak betartása - ellenőrzés. Ezt kellene korrektül végigvinni, már csak azért is mert két ner cég érintett. Lehet, hogy előnyösebb lenne most a közös tulajdonosnak az erőművel elvitetni a balhét (aztán visszadobni jó pénzért az államnak), én ezt az erőlködést is belelátom. De remélem a vizsgálat korrekt lesz, műszakiak talán ritkábban adják el a lelküket, a technológia pedig ha betartják, csak az elfogadható mértékben szennyezi a környezetet a jövőben.
Ennyi a sztori, de még érhetnek meglepetések bennünket."
.
Részemről (egyelőre) a téma lezárva.
De hol a kéntelenítő? :)
Törölt felhasználó 2019. 11. 23. 09:36
#2310
Megvolt a sajttáj erőmű témában.
https://hvg.hu/kkv/20191122_Matrai_Eromu_megszolal_a_katasztrofavedelem
Légszennyezés nem történt, se a dolgozók se a lakosság nem volt veszélyben. Csak a veszélyforrás környezetében zárt térben mértek káros értékeket, távolabb csak az eü. határérték tizede alattit/nullát/.
A tározó használhatatlan, leeresztik, mederkotrás lesz. A szennyezés okának kiderítése még tart. A vízügyes nem nyilatkozott, a Viresol egyszer sem lett megemlítve.
Az üzemorvos érdemben nem nyilatkozott/nem tudja hány dolgozó fordult körzet orvoshoz/, ő a a kezdetektől áttolta az ügyet a munkavédelmi hatóságnak, akik a sajttájon nem voltak jelen.
Környezetszennyezés ügyben a rendőrség nyomoz.
novotrade 2019. 11. 23. 09:07
Előzmény: #2308  Shortelek
#2309
Igen?
.
 mivel a "legegyedibb" a stílusa ezen a fórumon, gyorsan beazonosítható.
Szerinted ki "képében" van jelen a felfüggesztése alatt?
Shortelek 2019. 11. 23. 09:00
Előzmény: #2307  novotrade
#2308
"azt beszéld meg vala, ha visszajöhet"
Neki nem gond, mindig jelen tud lenni!
novotrade 2019. 11. 23. 08:56
Előzmény: #2305  euler
#2307
Az okoskodók kiszűrésére kérdeztem qwarzitól is, hogy hol van a kéntelenítő?Egy szóval lehet rá válaszolni)."

azt beszéld meg vala, ha visszajöhet.
.
de mint olvashatom az általam megfogalmazott kérdésekre nem jött válasz!   :)
Shut-up
Shut-up 2019. 11. 23. 08:49
Előzmény: #2273  pitcairn2
#2306
Nem válaszoltál. Hány éve várod a nagy összeomlást? 
euler 2019. 11. 23. 08:33
Előzmény: #2304  novotrade
#2305
"És megint nem látjátok, hogy ennek lesz következménye.....
Ahogyan minden olyannak ami már súrolja a "törvényesség" határát...."
.
Jól értem, hogy már megint fenyegetőzöl?
Szánalom. Ki a tököm vagy te?
.
(A Wikipedia szintű kérdéseid nem késztetnek válaszra, a terelésed se érdekel.
Az okoskodók kiszűrésére kérdeztem qwarzitól is, hogy hol van a kéntelenítő?
Egy szóval lehet rá válaszolni).
.
Esetleg ha még nem láttad:
https://dw99kd9o82oas.cloudfront.net/wp-content/uploads/2019/11/gyorsinfo.pdf?x11502
novotrade 2019. 11. 23. 07:39
Előzmény: #2254  euler
#2304
Hőerőmű?! :) Tényleg?
Igaz, hogy kapcsolt hőt termel pl. a Virosolnak, de a hőerőmű az más kategória.
Meggyőző vagy tényleg.
Kéntelenítő? :)
.
.
Miből termelik az áramot Visontán?
Mivel hajtják meg a turbinákat?
Hol keletkezik a kén?
A keletkező kén milyen állapotú?
Hogyan semlegesítik a keletkező ként?
Mi a technológiája?
Hová kerül a kén?
.
 ezt nem ártana végiggondolni, rákeresni mielőtt belebonyolódsz ebbe a szennyezés témakörbe!  :(
.
valaki KIEMELTE hogy BEISMERTÉK !!!!! MÉRGES GÁZOK mutathatók ki a levegőben!!!! 
IGEN!
.
 csak..... 
egy újabb példa arra, hogy az IGAZSÁGGAL is lehet manipulálni!!!!   :(((((
.
 HATÁRÉRTÉK !!!!  alatti mennyiségben!
. de..
 amit folyamatosan ELLAPOZTOK Budapest levegőjében IDŐSZAKONKÉNT HATÁRÉRTÉK !!!!!  feletti  !!!!! mennyiségben mutatják ki a MÉRGES GÁZOKAT és más szennyező anyagokat!!!! 
.
Senkit sem érdekel.... pedig ezt kb. 2 millió ember lélegzi be!
Visontán pedig kb. 2 ezer embert ért el ez a mostani SZAGTERHELÉS!  
.
Már lassan EU méretűre "fújjátok" ezt a BOLHÁT!   :(
.
És megint nem látjátok, hogy ennek lesz következménye.....
Ahogyan minden olyannak ami már súrolja a "törvényesség" határát....
.
 szvsz
signal2
signal2 2019. 11. 22. 23:22
Előzmény: #2301  pitcairn2
#2303
Kétségtelenül nehez megítélni Horthy-t. Vajon kijöhettünk volna jobban a 2. vh-ból, vagy megtett mindent az adott helyzetben, de ez is csak erre volt elég? 
Vajon rendbe lehetett-e volna hozni az országot 1920-30 között, a numerus clausus, választási törvénymódosítás és sajtószabadság korlátozása nélkül? Egyáltalán hatalomban tudott-e volna maradni?
Nehéz kérdések. 
pitcairn2 2019. 11. 22. 22:31
Előzmény: #2154  kiegyezo
#2302
1941 után pedig kb. a number 1 "Magyarország szaktekintély" volt az USA külügyben és mint ilyen felettébb szoros magyar kapcsolatai voltak...
"We three, having been friends in Budapest, naturally stayed in close contact after our arrival in America. I kept receiving letters from friends all over Europe. It is amazing that there were so many. The letters came in various ways - - some were simply handed to soldiers after the arrival of the American mission. Letters were given to newspaper men, not necessarily in Hungary, but in Italy, Germany and elsewhere. A number of letters were merely posted in America or Switzerland and other countries where the mails were free, with no indication of the sender. There was a period during the siege of Budapest when none of us could get any information, but letters got through in a remarkably short time after it was over."
HUNGARIAN ATTEMPTS AT MAKING SEPARATE PEACE
http://www.hungarianhistory.com/lib/montgo/montgo13.htm
pitcairn2 2019. 11. 22. 22:20
Előzmény: #2276  gombócból_is_sok
#2301
innentől már csak John Flournoy Montgomery idézgetem:)
https://forum.portfolio.hu/prev/23704/6710863
Montgomery 1933 és 1941 között az USA Budapestre akkreditált nagykövete volt, a korszak kapcsán írt könyve (Hungary: The Unwilling Satellite) rendkívül érdekes ellenpont a hazai - történelmi köntösbe öltöztetett - "II világháborús" aktuálpolitikai picsogáshoz:)
Montgomery mélyen tisztelte Horthy-t és kitűnő jellemzéseket írt róla Roosevelt-nek
elsősorban neki köszönhető, hogy 1945 után komolyabban fel se merült az ex-kormányzó "felelősségre vonása"
Montgomery kulcsszerepet vállalt a Horthy öregkoráról gondoskodó alapítvány megszervezésében is, amelyhez Horthy zsidó barátai is jelentős összegekkel járultak hozzá.
pitcairn2 2019. 11. 22. 22:11
Előzmény: #2151  pitcairn2
#2300
.......
pitcairn2 2019. 11. 22. 22:10
Előzmény: #2276  gombócból_is_sok
#2299
olvasd el a folytatást is:)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 11. 22. 20:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#2298
ha lenne esze, akkor nem ez lenne a foglalkozása
trollbamondo 2019. 11. 22. 20:00
Törölt hozzászólás
#2297
qwrtzq 2019. 11. 22. 19:54
Előzmény: #2294  PusztaPutyin
#2296
vádaskodj csak borz
qwrtzq 2019. 11. 22. 19:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#2295
érdekes, hogy az egész fórumon a baloldal minuszol :)
freudi PNY
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 11. 22. 19:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#2294
Összesen jelenleg hat nem letiltott aktív nickje van, aminek nem vesztette el a loginjét részegen. Jelszóemlékeztetőt meg nem tud kérni mert a beállított egyszeri mail fiók már nem aktív. Szopacs. Lenne ha zavarná.
trollbamondo 2019. 11. 22. 19:49
Törölt hozzászólás
#2293
trollbamondo 2019. 11. 22. 19:48
Törölt hozzászólás
#2292
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 11. 22. 19:35
Előzmény: #2290  qwrtzq
#2291
Haha, de fő az önbizalom.
qwrtzq 2019. 11. 22. 19:29
Előzmény: #2288  PusztaPutyin
#2290
tök jó, hogy nem változtattok a személyeskedési technikáitokon
te az a :______________ nevűnek vagy a klónja
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 11. 22. 19:18
Előzmény: #2288  PusztaPutyin
#2289
Meg mérhető. Amikor abbamarad, akkor ütötted ki magad.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 11. 22. 19:17
Előzmény: #2286  qwrtzq
#2288
A multisunyimínuszt is. Tudom, az már a sarokbaszorult ittastechnikád, úgyhogy inkább jólesik.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 11. 22. 19:05
Előzmény: #2286  qwrtzq
#2287
velem ezeket a trolltechnikákat hiába erőlteted mert leszarom őket
qwrtzq 2019. 11. 22. 19:03
Előzmény: #2285  PusztaPutyin
#2286
:DDD ja és akkor PNy nek lehet
hiszen ő elvtárs
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 11. 22. 18:59
Előzmény: #2284  qwrtzq
#2285
Ez a fiókod is volt 20 napos, meg a többi sok fiókod is. Úgyhogy talán ezzel le is zárhatnád magadban a kérdést.
qwrtzq 2019. 11. 22. 18:57
Előzmény: #2283  PusztaPutyin
#2284
személyeskedés rákérdezni, hogy miért egy 20 napos fiókkal hoz fel sokéves fórumtémákat?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 11. 22. 18:56
Előzmény: #2282  qwrtzq
#2283
én azt nem értem, hogy hogy van az hogy neki nem szabad személyeskedni neked meg kötelező
qwrtzq 2019. 11. 22. 18:55
Előzmény: #2281  qwrtzq
#2282
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-10-31 08:45-ig (8 nap, 1 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés


Tehát nyugodtan visszanyergelhetsz :). 14 napja pontosabban
qwrtzq 2019. 11. 22. 18:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#2281
nincs letiltva már vagy 9 napja

Topik gazda

zugnezeg
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek