Topiknyitó: Portfolio 2018. 07. 06. 08:15

Ez a legnagyobb baj: már 300 ezer ember hiányzik Magyarországról  

Ugrás a cikkhez
A hivatalos adatok alapján 80 ezer dolgozó hiányzik a hazai munkaerõpiacról, ami azt jelenti, hogy a betöltetlen álláshelyek száma 30%-kal emelkedett egy év alatt. A Portfolio friss kalkulációja és munkaerõ-piaci körképe alapján a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 10:25
#40
kitartunk
jézusmárija ))))
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 10:24
Előzmény: #32  pampa
#39
Jobb helyeken az oktatás része a motiválás is, nyilvan reménytelen esetek mindenhol vannak, de kérdezz meg egy átlag magyar diákot, mennyire találja érdekesnek amit és ahogyan tanítanak neki.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 07. 06. 10:23
Előzmény: #37  pampa
#38
Megmaradjon magyarnak?Neked ki a magyar ?Aki magyarul beszél?Merthogy volt itt már évszázadok alatt olyan össze - vissza dugincálás, hogy amilyen magyarra te gondolsz olyan már nincs!Akik több mint 1100 éve bejöttek ide , azok már nem léteznek.Akkor csak a bevándorlás hozza rendbe a népesedési problémákat, majd megtanulnak itt magyarul  és onnantól magyarok lesznek , ahogy a kb. 500 évvel ezelőtt betelepített romák is azok lettek, sőt lehet miniszterelnökök , miniszterek is lesznek többször is, ahogy a romákból is lettek.
pampa 2018. 07. 06. 10:16
Előzmény: #33  Csakisazigazat
#37
200- 300 ezer forintot , évek alatt rádöbbent , hogy soha nem lesz saját semmije, mert az albérlete is 120000 csak havonta és elindul világgá?Nehogy már ő legyen aljas hazaáruló és a nem normális?! 2018-ban szerintem az a hülye aki itt maradt , persze ha nyomorog , szenved azokra értem.".
.
Miért él Budapesten? pl. Olcsóbb az élet távolabb, és bejár dolgozni. Már jobban jár!Mit ér le, ha elmegy?.
.
Nem suzukival fog járni hanam Q7-el?
Nyaralni Bora-Borára megy én nem Hajdúszoboszlóra?
Nem kőbányait iszik hanem coronitat?.
.
Akinek az számít...az menjen....csak az maradjon akinek fontos, hogy MAGYARORSZÁG megmaradjon MAGYARNAK!ÉN, és az ismerőseim maradunk és kitartunk a végsőkig!Próbáljuk megőrizni azt az országot amit HAZÁNKNAK nevezünk a jövő generációi számára aki szintén itt tervezik LEÉLNI az életüket!
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 10:10
Törölt hozzászólás
#36
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 10:08
#35
háromszázezer,majd feltöltik migránsokkal
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 07. 06. 10:05
Előzmény: #33  Csakisazigazat
#34
Ha meg gyereket vállal , akkor 12200 forint a családi pótlék!Ha 3 gyereket vállal akkor kap csokot, de mi van ha valami közbejön  munkavesztés esetén, ki tartja fenn őket?
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 07. 06. 10:03
Előzmény: #32  pampa
#33
Persze hogy el tudnak , ők tehetségesek , kiveszik a részüket, képesek kivenni a részüket bármely országban munkájukkal , itt a Magyar politikusok nem lennének képesek erre amit itt csinálnak sehol a világon , na mondjuk Orbánék nem is akarnak külföldre csak jachtocskázni kimenni.Neked itt is értelmezési  problémáid vannak , látom nem egy iskolába jártunk.Nehogy már az legyen a hülye és dologtalan, aki BP-en él, keres munkával 200- 300 ezer forintot , évek alatt rádöbbent , hogy soha nem lesz saját semmije, mert az albérlete is 120000 csak havonta és elindul világgá?Nehogy már ő legyen aljas hazaáruló és a nem normális?! 2018-ban szerintem az a hülye aki itt maradt , persze ha nyomorog , szenved azokra értem.Meg közben látja , hogy dologtalan senkiházi bűnöző kisebbségek jobbnál jobb autókkal , fukszokkal szaladgálnak ezrével, munkát meg csak dokufilmben láttak.Valami nem stimmel itt a fejekben, akik hasonlóan gondolkodnak mint te.
  Vissza a főoldalra
pampa 2018. 07. 06. 09:45
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#32
Pontosan emiatt lenne fontos itthon az oktatás fejlesztése, "
.
Most értük vissza a kályhához ennél a témánál is.....
.
Oktani csak azt tudod aki AKAR tanulni.
.
Láthatod,hogy a Magyarországon végzett szakemberek a Világ bármelyik részén el tudnak helyezkedni.
Így az oktatásunk világ viszonylatban is megfelelő.
.
Arról pedig nem tehet az iskola, hogy van egy réteg aki ugyan bejár....mert KÖTELEZŐ...de már tanulni nem AKAR!
.
A mai "liberális" világban pedig "ostorral" nem kényszerítheted a "padba" a gyermekeket!
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 09:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#31
ja igen és mennyi ember van bejelentve és mennyi minimálbéren
ébresztő de nagyon
pampa 2018. 07. 06. 09:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#30
Erről beszélünk már mióta!  :(
.
Modern kori "bérrabszolgaság" az ami itt zajlik!!!!
.
Az a nyugat "zsákmányolja" ki a keleti térséget  aki régen mg ugyanazt "erőszakkal" tette!
.
Lehet azt bármilyen "politikai" színezettel ellátni....de értelmetlen!
eredmeny 2018. 07. 06. 09:36
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
jó meglátás, de a politika itt is felülírja gyakran a szakmát...
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 09:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#28
Szvsz az összeszerelés egyre gyorsabb mértkben lesz teljesen automatizálva, mert épp hogy az van, hogy a kínai és indiai munkabérek sem annyira elenyészőek ma már. Pontosan emiatt lenne fontos itthon az oktatás fejlesztése, éppen ezért nem lehet hosszútávon az összeszerelő üzemekre építeni.
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 09:25
Törölt hozzászólás
#27
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 09:24
Előzmény: #22  pampa
#26
Más adó meg emelkedett (pl. áfa).
De nem ez a lényeg, hanem az, hogy 3-szoros bérkülönbséget nem indokol mindez, ha mindkét orszagban ugyanaz a fogyasztói termék ára. Struktúrális problémák lehetnek a gazdaságban, ha ilyen alacsony bérek kellenek a versenyképességhez.
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 09:20
Előzmény: #21  kimpaa
#25
Engem is behívtak olyan helyre, ahol nem is tudtam, hogy mit keresek ott, de olyanra is volt, hogy nem hívtak be, ahová megvolt a releváns tapasztalatom, aztán mégsem. 3 éve sokkal több helyre hívtak be, pedig akkor még csak egy noname cég volt a CV-mben, most meg egy neves multi is. Egyébként épp a GE volt, amelyik pár éve "lenyúlta előlem" a haveromat, akit jó pénzért beajánlottam oda, ahol dolgoztam.
A linkedinen nekem is naponta rengetegen írnak, mikor nem keresek állást, akkor is, de a 90%-ról kiderül, hogy komolytalan, de volt olyan is, hogy beadtam a jelentkezésemet közvetlenül valahová, majd még 3 fejvadász is körbeírta ugyanazt, én meg rákérdeztem, és tényleg ugyanaz volt.
signal2
signal2 2018. 07. 06. 09:20
Előzmény: #22  pampa
#24
2018-as előirányzat:
SZJA bevétel: 2090 mrd Ft
kamatkiadás: 978 mrd Ft
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 09:19
Törölt hozzászólás
#23
pampa 2018. 07. 06. 09:15
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
Számold át ezt a 6-7 %-ot a munkaadók által befizetett összeghez VISZONYÍTVA!
Az összbevételhez képest csak statisztikai adat......
.
Nem pontosak az infóim,de régebben valaki írta, hogy a befizetett SZJA nem fedezi a hitelek kamatait sem!
Azóta csökkent az SZJA mértéke.
kimpaa
kimpaa 2018. 07. 06. 09:10
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#21
"Volt olyan is, akit meg a HR-es nem akart"
 
A HR-s luvnya, mert nem volt eléggé jó pasi? :DD
 
Egyébként én is az informatikában vagyok, s elég sok megkeresés érkezik Linkedin-n. Na nem pályakezdő vagyok, tehát szaréhúgyé nem megyek el sehova, de azt nem tudom ezek a megkeresések mennyire valósak, vagy csak kell a mennyiség, mert a jelölt már azért megvan.
Tavaly kerestem állást s jó nagy összeget mondtam be, a Hays statisztika alapján a max-t az adott területhez expert szinten. Hát valóban volt néha majd értesítjük dolog, de volt egy olyan hely ahova nagyon kellett ember s megadták úgy hogy egy része bónusz 3 havonta odaadják. Így váltás esetén csak 3 hónapot kell kivárnom, hogy ne veszítsem el a bónuszt.
 
Nekem fordított a tapasztalatom. Minden helyre behívtak ahova pályáztam vagy fejvadász kiközvetített, sokszor olyan helyeken jártam, hogy én mit keresek itt, nem is érdekel, meg nem is tudom ezt. Egyedül a GE nem hívott be a telefonos interjú után, valszeg az összeg hibádzott náluk :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek