Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 12. 10. 16:40
Előzmény: #19598  Törölt felhasználó
#19600
Sosem a mínusz zavar, hanem a poszt szándéka/tartalma és az értékelő közönség (olvasó) közötti "távolság" felismerése. A mértékegység mindegy ;-) De tulajdonképpen hasznos a mínusz, mert ráébreszt, hogy valójában az utcán vagyok, ott sem állsz le beszélgetni valakivel, csak azért, mert melléd sodorta a forgalom.
Nem, ez önmagában nem probléma, Elliott bácsi örülne, hogy a gépek is felfedezték, amit ő 80 éve és túl is léptek rajta. Te mit csinálnál másként, ha nagyon nagy játékos vagy, profitszerzés lenne a célod és olyan eszközöd lenne, amivel pro-aktívan tudsz a piaci szereplők tömegével szemben előnyre szert tenni, roppant nagyban és roppant költséghatékonyan, human traderek tízezreit megspórolva? Szándékosan nem használok más szavakat.
Rotel 2017. 12. 10. 15:46
Előzmény: #19598  Törölt felhasználó
#19599
Néhány nagyhal összehangolta a szoftverét. Szerintem kb. ennyi elég.
Majd pár év múlva megtudjuk (ahogy szoktuk). A felügyeleti szervektől meg kapnak egy kis ejnyebejnyét.
Törölt felhasználó 2017. 12. 10. 15:42
Előzmény: #19595  szarvasvadasz
#19598
“... De kaptam egy "mínuszt", úgy hogy részemről itt a vége.“
 
oh boy, te még (mindig) virtuális plusszokért (aka “lájk“) írsz nyilvános fórumokra?... ez így elég kemény lehet. 
 
“...maguktól rájöttek a hullámelméletre és pro-aktívan alkalmazzák...“
 
és ezt problémaként érzékeled? mit csinálnak másként vagy jobban? felborítják esetleg az EWT szabályrendszerét? Szerintem nem borítják fel, legalábbis standard (növekedési) fraktálpiacon (rv ill rv-index) nem látható ilyesmi.
 
ha a forexen esetleg ezt érzékeled, az nem lehet h. azért van, mert az EWT (eredeti formájában) eleve korlátosan alkalmazható csak a forexre??... hogyan lehet adott deviza értéknövekedését egy másikkal szemben (és ezáltal az eredeti EWT koncepciót, ill. annak foktanát (degrees)) egyáltalán helyesen alkalmazni a forexnél?
Rotel 2017. 12. 10. 15:31
#19597
Néhány főnököm is MI tanfolyamra jár.
Egyikük kb. így fogalmazta meg a lényeget:
MI nem más, mint a betáplált adatok alapján matematikai összefüggéseket keresni, és ezek alapján cselekedni.
A Forex-ben adatokból nincsen hiány. :)
dt7
dt7 2017. 12. 10. 14:59
Előzmény: #19595  szarvasvadasz
#19596
Nem értem hogy miért kell mínuszolni azokat akik segítenek és értéket teremtenek.Szabi nyugi jó úton jársz,és inkább irígykedjenek rád, mint sajnáljanak.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 12. 10. 14:05
Előzmény: #19593  Törölt felhasználó
#19595
"Trading is the ultimate human generated dataset, trading is a social science. Deep learning is perfect for social sciences. Deep learning is about learning the perfect representation of markets on which to make predictive models".
 
Nem buta gépekről van szó, mint 20 éve, amelyek a beléjük táplált fix programlogika szerint cselekszenek, hanem folyamatosan tanulnak és aszerint változtatják a viselkedésüket. Fogalmazhatnék úgy is, hogy a "human generated dataset" tanulmányozásával maguktól rájöttek a hullámelméletre és pro-aktívan alkalmazzák. De kaptam egy "mínuszt", úgy hogy részemről itt a vége.
Femminello 2017. 12. 10. 13:45
Előzmény: #19589  szarvasvadasz
#19594
Régi olvasó vagyok, és most én is kérnék frissítést - ugyiroda@freemailponthu -ra Köszönöm előre is
Törölt felhasználó 2017. 12. 10. 13:25
Előzmény: #19592  szarvasvadasz
#19593
“...Úgy értem, hogy az egyetlen járható út a szofisztikáit gépi (értsd: AI/deep learning) rendszerek használatára való áttérés."
 
vajon hogyan képzeli ezt megvalósítani a szerzõ a kisbefektetõk (tõkeellátottsági) szintjén? 
 
Szerintem meg az egyetlen járható út továbbra is az emberi intuicíó használata... mivel ez hozzáférhetetlen a gépek számára. :)
 
sajnos emiatt, illetve ennek hiánya miatt még az eddiginél is sokkal több kisbüfi fog elbúcsúzni a piactól... de akik képesek lesznek az intuíciójukat használva a piacon maradni, azoknak nem kell tartaniuk a brutális (de alapvetõen buta) erõgépektõl.
 
:))
 
re: a legendás 10k órányi tanulás minden bizonnyal szükséges, de nem elégséges feltétele az intuíció “megérkezés“-ének... éppúgy ahogy senkibõl sem lesz csupán sok-sok gyakorlással jó operaénekes, de anélkül biztos hogy nem lesz.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 12. 10. 11:41
Előzmény: #19589  szarvasvadasz
#19592
Emlékeztek, idén párszor már volt téma a mesterséges intelligenciával támogatott kereskedés szerepe és lehetséges hatása. többek között ránk, a valódi piactól fényévnyi távolságra ülő mezei halandókra  Legutóbb pár hete írtam arról, hogy meggyőződésem szerint úgy egy-másfél éve éve megváltozott valami a grafikonokon. Ma délelőtt két órát töltöttem azzal, hogy körbejárjam, hol tartunk a mestersége intelligencia alapú kereskedési célú megoldások alkalmazásával. Egy kockát és egy idézetet szeretnék megosztani az egyik kiváló előadásból, amely megerősítette és világossá tette mindazt, amit jómagam a grafikonok hullámelméleti alapon végzett tanulmányozása alapján egy ideje érzékelek: valóban új korszak kezdődött úgy egy éve.
 
http://www.kephost.com/image/EM3s
 
"I think the world of investing has reached the complexity level that frankly we should not be trying to battle against machines using our intuition. I mean I think that the only way forward is to use a fairly sophisticated system."
 
avagy
 
"Azt gondolom, hogy a befektetések világa a komplexitás olyan szintjét érte el, ahol őszintén szólva már nem szabad az intuíciónkra hagyatkozva a gépek ellen küzdeni. Úgy értem, hogy az egyetlen járható út a szofisztikáit gépi (értsd: AI/deep learning) rendszerek használatára való áttérés."
shale 2017. 12. 10. 11:39
Előzmény: #19589  szarvasvadasz
#19591
Szervusz, 
Szeretnek levelben kerni egy frissitest ....rfalva76@gmail.com , koszi 
kvnepper
kvnepper 2017. 12. 10. 10:53
Előzmény: #19577  kvnepper
#19590
Na .
Úgy látom a negatív visszajelzésekből, hogy nem jó helyen járok ezen a fórumon.
Mindenkinek sok sikert !!!!!!
Kommunikáció itt beszüntetve.
A telefonszámon és a privát elérhetőségen megtalál aki akar.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 12. 09. 18:08
Előzmény: #19481  szarvasvadasz
#19589
EU: van frissítés mindkét irányra, aki igényt tart rá, levélben jelezze.
kvnepper
kvnepper 2017. 12. 09. 09:37
Előzmény: #19587  szarvasvadasz
#19588
IGEN a pénteki nap végére mutatott fordulós jelet, de számomra ennek a fordulásnak az erőssége, mértéke, titok.
De végül is az én olvasatomban sosem keresem a célárat. 
Az általam figyelt 4óráson a 200as MA-n történt épp ez, akár hozhatja is a fel-irányt.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 12. 09. 09:11
Előzmény: #19586  kvnepper
#19587
Sanszos, hogy fordulni fog.
kvnepper
kvnepper 2017. 12. 09. 08:46
Előzmény: #19585  kvnepper
#19586
Na a tegnapi NFP akadály sikeresen letudva !!!
De a jövő hét lesz a cuccnak a nagyobb falat...megnézzük.
Ja és azt figyeltétek hogy " kilőtt a dodó a héten" ?
  :-)))))))
kvnepper
kvnepper 2017. 12. 08. 22:50
#19585
11.16-0-0%_7000            11.28-1730  +24.73%
11.17-500   +7.14%         11.29-450    +6.42%
11.20-610   +8.74%         11.30-750    +10.71%
11.21-200   +2,85%         12.01-1350  +19.28% 
11.22-860   +12.28%       12.04-410    +5.85%
11.23-40     +0.57%          12.05-850    +12.14%
11.24-300   +4.28%          12.06-115    +1.64%
11.27-530   +7.57%           12.07-200    +2.85% 
                                             12.08-401    +5.72%
Breakeven
Breakeven 2017. 12. 08. 21:14
Előzmény: #19582  szarvasvadasz
#19584
Admiralt nem tekinteném bónuszos cégnek. Az, hogy 25 lot után visszaad 10 USD-t az - mint ahogy írtad is - inkább jelképes. Olyan cégeket sorolnám ide, amelyek a beutalt tőke 20-30-50%-át odaadják "bónuszként". Persze jellemzően ezt is le kell kereskedni, és ezalatt a bróker a markup-ból a két-háromszorosát visszakeresi. De az a modell sajnos olyanokat is beránt a forex piacra,, akiknek nagyon nem kellene ott lennie (pár hónap alatt elbukják a beutalt pénzt). Ezt az akvizíciós stratégiát tekintem én jó erkölcsbe ütközőnek. Sosem nyitnék számlát ilyen brókernél.  
kvnepper
kvnepper 2017. 12. 08. 19:09
Előzmény: #19582  szarvasvadasz
#19583
ezért is kérdeztem rá, mert a bonusz-adás, nekem nem egyértelmű negatív jellemző, az más kérdés hogy prejudikáló lehet ha úgy gondolkodom hogy átvágásra irányulhat másra nem.
pedig ügyfélcsalogató, "ajándékozó" is lehet, főleg ha ez a bonusz értelmes határok közt mozog, nem pedig irreális mennyiségű.
olyan mint a bankkártyás vásárlások utáni visszatérítés, csak ezért nem vásárolsz, de jó ha gyűlik ez ott.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 12. 08. 19:00
Előzmény: #19578  Breakeven
#19582
Ez így azért erős általánosítás. Nem attól lesz a broki jó vagy rossz, hogy él-e valamilyen "kuponakcióval". Minden iparág igyekszik új ügyfeleket/vásárlókat magához csábítani, ez sem kivétel. Maradjunk az Admiralnál, de több brokival is van tapasztalat. Az Admiral ha akarod, ha nem, "bonuszként" ad vissza pontokat, sávosan, a saját magad által kereskedett volumen után, amit aztán saját magad pénzre váltva rávezethetsz a saját számládra (nem kötelező,  rajtad múlik). Jelképes dolognak tartom, mégis barátságossá teszi a céget.
Sokkal többet elárul egy cégről, ha van egy problémád és/vagy kérdezel. Én bárkivel üzletelek, mindig "tesztelek" (kérdezek), személyesen, telefonon, de chaten és e-mailben is. Volt olyan külföldi cég, ahol az ügyvezetőig jutottam három levélváltás után (nem volt cél, a kérdés miatt így alakult) és olyan is, ahol egy rosszul kommunikált félreértésen alapuló árképzés miatt írtam egy levelet és meglepetésemre maga a külföldi központban ülő ügyvezető kért levélben elnézést és ragaszkodott a számomra kedvező elszámoláshoz, pedig nem kértem, nem ezért írtam. Mert érzékelte, hogy olyan dologra hívtam fel a figyelmét, ami nem rólam szól, valószínűleg mással is előfordulhat, ha nem tesz semmit, amivel viszont már az üzleti jó hírét kockáztatja. Mai napig az ügyfelük vagyok, volt pár év elteltével egy újabb probléma, két perc alatt belátták, hogy hibáztak és elnézést kérve azonnal orvosolták. Szerintem ilyen a jó szolgáltató, megtartani akar, nem elveszteni - iparág függetlenül.
 
Szóval hasznos mérce, ha van kérdés vagy probléma. Mert az ti. számukra munka, egy megoldandó feladat, és még akár az ügyfelük sem vagy. A megoldásba fektetett energia pedig sokat elárul a cégről, hogyan közelítik az ügyfelet/ügyféljelöltet: kitől, mennyi idő múlva és milyen választ kapsz a kérdésedre.
kvnepper
kvnepper 2017. 12. 08. 18:18
Előzmény: #19580  Breakeven
#19581
nem is feltételeztem rólad.
De inkább itt adja ki magából , minthogy a kutyát rugdossa meg otthon.

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek