Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kvnepper
kvnepper 2017. 11. 30. 12:50
Előzmény: #19347  Törölt felhasználó
#19360
na szóval a hozam-elvárás.
előbb 1tanmese: olvastam régebben 1fickó blogját akinek szimpatikus volt az írása, gondolkodása.Ő azt írta napi 1.5% a célja, de 1%-nál sincs hiányérzete.... Ha ez nap végére jön össze akkor is boldog, de ha kötéstől számított 2órán belül teljesül , akkor becsukja a gépet és elmegy kávézni a kedvenc helyére és a kisfiával tölti a napja egészét, nem érdekli hogy lehetett volna aznap 5%, ha megvan a terv----onnantól élni kezd.
Rettentő szimpatikus ez nekem.Mondhatom úgy is hogy ez a célom ,de úgy gondolom h a havi 10% teljesen elfogadható nyereség.Tehát ezt célzom meg, de dolgozom az előbbin...:-))))))
Persze hozzá kell tennem ő 5m ft-os tőkével dolgozott.
Ez ( a gyenge matekommal) is 75e ft./day.
Mindenki döntse el ez elég-e.
Ez 30%/hó. vagy 1.5m ft/hó.
Ha tőkeépítés fázisában vagy akkor is jó lehet, de akkor jobb a több....mindig hozzá kell tennem bármiről mondasz véleményt az mindig viszonylagos.
Én úgy gondolom ha valaki havi 2% akar keresni , az ne a forexen tegye, sokkal egyszerűbb,és biztonságosabb módjai vannak annak. 
Vélemény?
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 12:40
Előzmény: #19357  Törölt felhasználó
#19359
Jó ez a mai téma! Most táblagépről írok, mert a laptop eljutott a használhatatlanságig. Most dolgozok rajta. Megjegyzem nem szokott ilyet csinálni! Blokkolnak engem is mint Luxxa-t. :)) Segítség!!! Már írni se merek lassan! :)
heureka58 2017. 11. 30. 12:12
Előzmény: #19356  kvnepper
#19358
kvnepper ma, 09:38 előzmény: #19330  Csoli72 #19334 
 4. mi van akkor ha ez nyilvánossá válna ??????? és holnaptól a trédelők 80% így kereskedne??? (nem fog, elvi a kérdésem) 
nem gondolkodtál még azon hogy minél többen  játszanak 1féleképpen az épp hogy segíti az alapelv beteljesülését?? önbeteljesítés esete.
többen is válaszolhattok e 4pontra , nemcsak Csolinak szólt.
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 12:08
Előzmény: #19355  Törölt felhasználó
#19357
Remek, egy darabig el sem küldte, most meg már kétszer is! Kész, feladom! :(
kvnepper
kvnepper 2017. 11. 30. 12:06
Előzmény: #19353  heureka58
#19356
melyik 4.es pontban? volt több is.
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 12:05
Előzmény: #19352  Törölt felhasználó
#19355
A forma 1-es mondat természetesen kérdőjeles akart lenni!
A tököm tele van a Firefox-al, mai frissítés után már harmadszor lassítja szarrá a gépet, még írni sem lehet rendesen! :(
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 12:04
Előzmény: #19352  Törölt felhasználó
#19354
A forma 1-es mondat természetesen kérdőjeles akart lenni!
A tököm tele van a Firefox-al, mai frissítés után már harmadszor lassítja szarrá a gépet, még írni sem lehet rendesen! :(
heureka58 2017. 11. 30. 12:01
Előzmény: #19335  kvnepper
#19353
Üdv. kvnepper! Engem érdekelnének a 4. pontban leírtak, akár privát formában is: heureka58@gmail.com
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 11:48
Előzmény: #19337  kvnepper
#19352
Erre azért még válaszolok, hogy ne csak mi kérdezgessünk! Lehet, hogy újat is fogok mondani a válasszal valakinek.
Én azt menedzselem a számlámon, hogy ha kifogok egy szar szériát és egymás után akár jó sokszor beleb.szok, akkor is életben maradjak! Az összkockázat a lényeg (egyszerre futó pozik + esetleges sorozatos bukók esetében), nem pedig a trade-enkénti kockázat. Baromira nem érdekel, hogy az x összeg, vagy éppen a számla 0,5 vagy 2 %-a, csak az érdekel, hogy a dolog folyamatában fenntartható legyen és az extrém esetekre is fel legyen készítve. Éppen ezért soha nem is számolok pozícióméretet. Adott helyzetekre, adott nagyságú pozíció méretek vannak, ha esetleg nagyon mellélövök a nyitáskor, akkor korrigálom. Amikor a pozíció megnyitásával foglalkozok, akkor csak arra koncentrálok, nem vonhatja el a figyelmemet semmi felesleges dolog! Hogy én is egy szemléletes példával éljek: Amikor Hamilton rajtol a forma 1-ben, akkor vajon azon szokott gondolkodni, hogy majd hogyan előzi meg Vettel-t az utolsó előtti körben. Azt sem tudja mi lesz akkor és odáig el is kell jutni. Szerintem max. az első kanyarig gondolkozik, vagy még addig sem, minden idegszálával kizárólag a rajtra koncentrál. Hát így valahogy nyitok én pozíciót! Aki meg a célárat számolgatja, az meg a Vettel-es példa szerint. Ennyit arról, hogy mennyire nem számít a pszihé!
A másik a lebegő DD. Miért ne lehetne adott esetben akár 20%? Én nem szeretek eddig felmenni, mert extrém esetben kinyírhat, de ha van módszer a rendszerében ennek a kivédésére, akkor mi ezzel a baj? Még ha be is kell realizálnia, mert a helyzet úgy hozza, vagy a szabályrendszere ezt diktálja, de előtte egy héten át 5%-ot keresett naponta, akkor még mindig pluszban van! Itt is bejön azonban a pszihé, ezért is veszélyes ez a szint szerintem! Meg fogja tudni lépni, amit a szabály parancsol? Mi van ha ráköt, amikor vágni kéne? Mechanikus rendszerek, érzelem nélkül! :)) Na ja!
kvnepper
kvnepper 2017. 11. 30. 11:27
Előzmény: #19350  Törölt felhasználó
#19351
ok
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 11:16
Előzmény: #19348  kvnepper
#19350
OK! Akkor az eddigi amire jutottam: Hasonló gondolkodás mentén raktunk össze valamit. A tiéd lehet, hogy hatékonyabb, de még nem rég óta fut, nem tudni, hogy hosszabb távon hogyan teljesít. Az enyém jó eséllyel kisebb hatékonysággal működik, de elég rég óta fut és nem panaszkodhatok! :)
Továbbra is a talit javasolnám és legalább a részleges "hírzárlatot"!
kvnepper
kvnepper 2017. 11. 30. 11:09
Előzmény: #19343  szabota
#19349
késóbb bővebben erre. jövök....kösz.
kvnepper
kvnepper 2017. 11. 30. 11:08
Előzmény: #19342  Törölt felhasználó
#19348
utolsó mondatodhoz .: lásd 19340 szösszenetem....
előbb adom a választ mint ahogy teszitek fel a kérdést.
szaporábban a kerekekkel srácok.....
de örülök h valaki életet lehelt ide.
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 11:01
Előzmény: #19346  kvnepper
#19347
Rendben, elnézést! Akkor egy újabb kérdés: havi hány százalékot tartasz reálisnak, vagy mennyi az elvárásod? Hosszú távon fenntartható átlag érdekelne!
kvnepper
kvnepper 2017. 11. 30. 10:58
Előzmény: #19342  Törölt felhasználó
#19346
később hosszabban, ...
de a napi 10% elvárást annak fogalmazd meg aki ezt a szót leírtam , nem én voltam.
én sosem mondtam ilyet.
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 10:52
Előzmény: #19344  heureka58
#19345
Szia! Igen tudok róla és nem is lett elfelejtve! Csupán annyi történt, hogy nem igazán tudtam eldönteni, hogy mi az amit leírhatok és mi az amit nem. A mai napi csevejből kiindulva pedig arra a következtetésre jutottam, hogy amit eddig esetlegesen publikusnak találtam, az sem az! Ezért kérlek ne haragudj meg és a többiektől is ezt kérem, de egyre nyilvánvalóbb, hogy nem babra megy a játék! Nem szeretnék itt ilyen titokzatos/misztikus illuminátus-féleséget játszani, mindenképpen nyilvánosságra fog kerülni a dolog (és nem csak a belépési rendszer, bár kétségtelenül az az egyik kulcs), csak innentől az a kérdés, hogy ezt milyen folyamatok fogják megelőzni és hogy milyen formában lesz a nagy, vagy esetleg csak egy kisebb nyilvánosság elé tárva.
Addig is gondolkodjatok, olvassátok vissza amit kvnepper az utóbbi napokban írt, azok mentén el tudtok indulni. Szerintem már így is túl sokat írt, ezt már kifejtettem - ha az üzlettársam lenne már bepereltem vagy megfojtottam volna! :)) A megoldás egyszerűbb mint gondoljátok, utólag jót fogunk röhögni rajta, érdekes lesz!
Ha ővele tudok egyeztetni és formába tudjuk önteni a dolgot, akkor a következő trader talira beneveznénk és ott már akár vita tárgyát is képezhetné ez az egész.
Addig is forogjanak a kerekek, én is azt mondom! :)
heureka58 2017. 11. 30. 10:30
Előzmény: #19331  Törölt felhasználó
#19344

Üdv. Csoli72! Korábban Te is ígértél további részleteket. Segítségedet előre is megköszönnénk.
"Csoli72 szombat, 19:14 előzmény: #18696  heureka58 #18698
"Részletesebben írok majd róla később"
szabota 2017. 11. 30. 10:22
Előzmény: #19337  kvnepper
#19343
Manuális kereskedésnél 20% DD rengeteg, ha tényleg az összes pénzed ott van a brókernél amivel kereskedsz. Ha csak egy bizonyos része akkor persze nem mond semmit...
én sem százalékban szoktam meghatározni  a kockázatot hanem x$-ban. Mindenkinek más a kockázatvállaló hajlandósága. van aki úgy el tud veszíteni 500$-t mint ahogy más csak 10$-t. A lényeg hogy a fokusz és a tiszta fej megmaradjon... De nem is kockázatnak hívnám hanem információ vásárlásnak. Megkérdezem a piacot, hogy Ő is úgy gondolja-e ahogy én... Technikailag meghatározott stop helyszínt használok és célárra megyek. Ha a célárig alakul új stopphelyszín akkor azt felhasználom...
Törölt felhasználó 2017. 11. 30. 10:15
Előzmény: #19341  kvnepper
#19342
Így még érdekesebb lehet, mert én is tudnék hozzátenni jó eséllyel. A megközelítés jó, a napi 10% sok! A kockázatkezelés lesz a gyengéje a "találmányodnak", ez most már egyre inkább lejön. De ha napi 10% helyett, átlag havi 30-40-el megelégedsz, akkor akár hosszabb távon is működőképes lehet a dolog.
Az üzleti részéhez: az általad leírtaktól sokkal hurkább stratégiát oktattak itt Mo.-on éveken keresztül, 200ezer/kopp, 60-80fö/tanfolyam, a tanfolyam 3 nap volt (nem voltam rajta, de amit tudtam összeszedtem róla, van amit használok is mind a mai napig). Számold ki! A mai piacon szart sem érnél vele, de akkor működött (a gondolkodóknak). Fizettek is érte mint a katonatiszt!
Még egy kérdés (már ha volt már tesztelve): amit csinálsz az működik a normál és a kifacsart piacon is?
kvnepper
kvnepper 2017. 11. 30. 10:01
Előzmény: #19339  Törölt felhasználó
#19341
ez a mondatod nem időszerű a jelen állapotban, de ha mondjuk 1év múlva is él a számla, akkor fogok egyetérteni veled.
szerintem te is láttál már egysmást, és tudod hogy 1számla (többekközt) nem a normális napi viszonyok közt szokott elvérezni, hanem extrém napokon.
barát a volatilitás , de ellenség is a mérete alapján.
barát a trend, de csínján bánjunk vele, mert elaltathat.
nekem a számla-próba majd 1pénteki NFP vagy 1gombafelhő korea felett-hír lesz.
illetve ez a kettő egyszerre ....:-))))

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek