Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 27. 08:16
Előzmény: #41077  Törölt felhasználó
#41080
Ugyanide jön még a "röghözkötés" tudod az, hogy fogták egyik év szeptembertől megemelték a szemeszterenkénti díjjat 50-100% al és utána azt mondták hogy kaphatsz rá "rész"ösztöndíjjat (ami nem volt tanulmányi átlaghoz kötve) és akkor az eredeti áron ment tovább. 
És a lényeg, hogyha elvégzed és magyarországon dolgozol x évet akkor nem kell visszafizetni. Mi ez ha nem nyíltan ideláncolás ? Pontosan tudják, hogy adandó alkalommal az ember dobbantana. És ezt csak ilyen erőszakor módon akadályozzák.
Amit én látok egyetemi szinten az egy erős lezüllesztés. Ahogy hunynak el a régi kollégák csökkentik a adagot, de mindig úgy, hogy megmaradjon az első éves szórás. ( első éveseket fejpénz miatt felveszik de mint 50% ki is bukik az első évben ). 
kkv14 2023. 03. 27. 08:04
Előzmény: #41077  Törölt felhasználó
#41079
Normális szülő, erkölcsi normájának megfelelően milyen párt szavazójának neveli gyermekét?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 27. 08:02
Előzmény: #41030  Törölt felhasználó
#41078
A Zalazone projekthez volt szerencsém. Adtunk le pályázatot a látványtervre, több körön keresztül, de a végén valaki külsőből úgy beelőzött, hogy csak lestünk. Az akkor megjelent látványterve a miénk nyomába se ért... De biztos haver volt... 
Törölt felhasználó 2023. 03. 27. 07:59
Előzmény: #41072  kissat
#41077
Bizonyára a nyelvvizsga nélkül osztogatott diplomák elkerülték a figyelmed. Normális szülő nem fideszszavazónak neveli a gyerekét még ha a kormány azt is szeretné. Legfeljebb azért mert nem csak az érdeke kívánja de az erkölcsi normájának is megfelel.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 27. 07:59
Előzmény: #41023  Törölt felhasználó
#41076
Most komolyan. Sorold már milyen nagy tevékenység az ami high tech ? Mert hogy a narancs propaganda agyba való sugárzása profin megy azt látjuk .
Mi az a nagy gazdagodás ? Mármint a NER-re Lölőre meg a többi újgazdagra gondolsz ? Abban tényleg profik. Visztont a polgári lét újra teremtéséhez annyithozzá fűznék, hogy valóben az történik, az eddigi közép decilit úgy ahogy van lezüllesztik és a helyükre tesznek olyanokat akik nekik megfelelően tudnak felfelé nyalni, lefelé rúgni. 
Légyszíves keresd fel az orvosod, mert amit most szedsz elég vivid halucunációkat okoz , tények, és valós információ hiányában is.
tom6210 2023. 03. 27. 06:53
Előzmény: #41074  Rincewind2
#41075
Szerintem felesleges ezen dillemmázni. A gyerekeket leterhelik az iskolákban a tananyaggal nem a probléma megoldásra tanítják őket.
Egyszerű mátrix műveletekkel meg lehet oldani több ismeretlenes egyenletrendszereket is de a gyereknek ezt nem mutogatják meg. 
Szerintem azt a tananyag mennyiséget amit a 80-as évekbeli gyerekekkel lenyelettek azt ma már elég nehéz egy mostani gyerekkel. Ösztönösen érzi a gyerek, hogy nem ez kell. 
Egy itthon elvégzett szakma után is vért kell izzadni, hogy élvonalba kerüljön az ember. USA - ban  lehet nem tudják hogy Hungary az nem egyenlő a hungry- val , de ha valami szakmát elvégez akkor meg tud élni belőle. 
Itthon még pályaválasztási tanácsadás orientáció sincs. A gyerek meg szorong, hogy nem tudja évekig hogy mivel akar foglalkozni. Nekem is annyi volt ,a pályaválasztási tanácsadás, hogy megnéztük a középiskolák standjait , hol lehet tovább szenvedni. Gimiben meg adtak egy könyvet , hogy na saccold be magadnak hülye gyerek hova fognak majd esetleg felvenni ha egyáltalán eléred a ponthatárt. Aki meg esetleg szakmát akar tanulni as looser.
Rincewind2 2023. 03. 27. 06:11
Előzmény: #41073  Mammabear
#41074
Van jelenleg is több ismeretlenes egyenlet, legfeljebb 10-ből kilenc gyerek nem tudja megoldani. Ha a saját gyerekemmel nem foglalkozok napi szinten matek-fizika-kémia területen akkor elveszik az oktatásban.
Mammabear 2023. 03. 26. 23:13
Előzmény: #41068  emerald
#41073

"Magyarországon, a nyolcvanas években, világszinten hetedik legjobbak közé tartozott az oktatás."
Forrás??
Később is volt többismeretlenes egyenlet általánosban és szerintem ma is van 😃
kissat 2023. 03. 26. 22:28
Előzmény: #41070  Törölt felhasználó
#41072
Az idegennyelv-tudás valóban nagyot lépett előre az eliten belül. 
Nem tudom, mi a te időd, de az enyémben az egyik az orosz volt, németből meg úgy érettségiztem le, hogy először 7 év múlva hallottam hangzó szöveget (amikor a nyelvvizsgámra kellett készülnöm).
Ehhez képest a gyerekeim már nagyon magabiztosak több nyelven is. És ezt látom a környezetemben mindenkinél.
kissat 2023. 03. 26. 22:23
Előzmény: #41069  Mammabear
#41071
A tárgyak közül tényleg a kémia bukta a legnagyobbat.
A tanárképzés, korfa, utánpótlás, óraszámok mellett a gyerekek motiváltsága tekintetében is.
Törölt felhasználó 2023. 03. 26. 21:48
Előzmény: #41069  Mammabear
#41070
Az én időmben a gimiben is legalább kettőt kellett a magyaron kívül. Most a magyar sem megy sok diplomásnak.....
Mammabear 2023. 03. 26. 21:32
Előzmény: #41066  Rincewind2
#41069
Nem ismerem ezeket. Utána kellett keresnem.
Megjegyzem az, hogy valami 30 éve működik nem érv, mert túlméretezek neked valami szart oszt csókolom. A jó termékek pont hogy szét vannak optimalizálva. 
A nagy ipari cègekre biztos igaz amit írtam pl Ganz, Ikarus, Bakony Művek, Mezőgèp ès társai. 
Több ilyen céget belülről is ismerek. A "fejlesztést" is. Amennyire annak lehet nevezni azt a 10 fő alatti osztályt. Ezek az emberek tényleg jók szakmailag de ezt vesd össze a Bosch most talán ~3000 fős magyarországi fejlesztőközpontjával. Ilyenhez hasonló sem volt korábban magyarországon. Az akkori emberanyaggal biztos nem lehetett volna ezt feltölteni, nem is velük töltötték fel a cégek. 
"Ja és a több ember képzésre annyiban felhívnám a figyelmedet, hogy egy jelenlegi diplomás vegyész talán eléri a 80-s évek Irinyi kémia versenyes 100-ik helyezett szintjét.:)"
Mese mese mátka :))
És ezt mire kellene elhinni? Bemondásra? 
Régen talán 5% ment egyetemre, most 30%. Az akkori 5%ot hasonlítsd a mostaniak felső 10-15 %-ához. Tudod almát az almához és akkor más eredmény jön ki. Régen egy végzős mennyi nyelvet is tudott? 
emerald 2023. 03. 26. 21:23
Előzmény: #41066  Rincewind2
#41068
Magyarországon, a nyolcvanas években, világszinten hetedik legjobbak közé tartozott az oktatás.
A felsőoktatás, egyetemek, világhírűek voltak.
 Én a nyolcadik után, kétismeretlenes egyenleteket gyakoroltam a középiskolai felvételi előtt :)
Hát hol van ma, ilyen szintű tanítás?!
Amerikai szinre züllesztették az oktatást. Ott azt sem tudják hogy a hungary az ország, nem pedig hungry azaz éhes :)
bronz 2023. 03. 26. 19:59
Előzmény: #41056  tom6210
#41067
Hát, igen. A nagyotmondó verseny egyik eredménye. Elcsesztek rá egy csomó pénzt, felelős pedig nincs és nem is lesz, ez nem az az ország, ahol az értelmetlen pénzszórásnak következményei vannak.
Rincewind2 2023. 03. 26. 19:49
Előzmény: #41064  Mammabear
#41066

Ebben sincs igazad, a MOM készülékei jobbak voltak, mint az akkori nyugati készülékek optikában a szoftveres fejlesztésre nem volt pénzük meg marketingre sem. A radelkis elektródái világbajnokok voltak, (nekem van 30 éve  működő), de nem volt pénz és lehetőség az elektronika fejlesztésére. Akkor is ugyan ilyen helyzet volt mint most.
Ja és a több ember képzésre annyiban felhívnám a figyelmedet, hogy egy jelenlegi diplomás vegyész talán eléri a 80-s évek Irinyi kémia versenyes 100-ik helyezett szintjét.:)
Amikor engem felvettek az egyetemre akkor a most felvettek 90%-a nem is jelentkezhetett volna.
Szerinted normális, hogy a kémia alapjai gyakorlat előtt felmérést kell íratni a felvettektel és a technikusi végzettségűek sem felelnek meg?. Én sok végzett vegyésszel beszéltem és szomorú a tudásuk.
kissat 2023. 03. 26. 19:47
Előzmény: #41063  kkv14
#41065
Mert kinek is kell akkor?
Mammabear 2023. 03. 26. 18:37
Előzmény: #41061  Rincewind2
#41064
Lehet igazad van. Inkább arra gondoltam, hogy règebben kevesebb embert kèpeztek, a felsőoktatási expanzió biztos szerepet játszott abban hogy ezek a cègek ekkorára tudtak nőni.
Ahhoz is kellett idő, hogy ezeket felfuttassák/beintegrálódjunk. 
A bezárt magyar cègek nagyrèszt gyártó üzemek voltak vagy kohászat ès társai. Tevèkenysègüknek/büdzsèjüknek ès szemèlyzetüknek a 95%-a valamilyen gyártási tevèkenysèghez kapcsolódott. Nagyon kevès vagy egyáltalán nem lètező fejlesztèssel. 
Ma meg az ipari tevèkenysèg nagyobb rèsze fejlesztès vagy szolgáltatás. 
A leèpülő nagy állami iparvállalatok dolgozóiknak sajnos az útja többnyire biztos nem a motorfejlesztő központba vezetett. Ez egy szomorú törtènet. 
kkv14 2023. 03. 26. 18:31
Előzmény: #41058  Sony123
#41063
Vicces fiú , neked kell megfelelni ?
Törölt felhasználó 2023. 03. 26. 17:43
Előzmény: #41060  Verona
#41062
Hit ellen érvekkel tényekkel ? - falra hányt borsó. Ha nincs más lehetőség a magyarázkodásra akkor jön az ha nem orbán lenne rosszabb lenne. 
Rincewind2 2023. 03. 26. 17:37
Előzmény: #41050  Mammabear
#41061
A 90-s években rengeteg mérnököt leakasztottál volna. 90-93 között voltak a nagy gyárbezárások. Nekem több olyan gépészmérnök ismerősöm van aki 1 percet sem dolgozott a szakmában, mert nem volt munkahely. Kapcsolat ismeretség nélkül nehéz volt álláshoz jutni.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek