Topiknyitó: Portfolio 2009. 08. 19. 07:15

Esés jön a Zwack piacán   

Ugrás a cikkhez
A tegnapi kereskedés során lehetett utoljára megvásárolni a Zwack részvényeket a tavalyi év után járó részvényenkénti bruttó 1,000 forintos osztalék reményében, így a papírok a mai napot nagyobb eséssel kezdhetik. A társaság augusztus 31-én kezdi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=116299
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 21. 21:11
Előzmény: #7  tomalex
#9
Mostmár én is ráálltam az osztalékra is, mert MTEL-ről pl. lebeszéltem magam balga módon a zárás előtt 10 perccel.
Pedig osztalék +1 héttel későbbi eladás szép píz lett volna.
Törölt felhasználó 2009. 08. 21. 21:09
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Köszi, igazad van, erre nem is gondoltam. Jogos.
Az az igazság, hogy 07.20-a körül (13900-14200) akatam venni, de béna voltam, aztán meg szabi volt.
Végülis nem adtam el, kiszámoltam meddig eshet (13584 Ft :)), beálltam. Egy kicsit többet esett :), de vettem még hozzá, swing-re jó lesz. :)
tomalex 2009. 08. 19. 23:01
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Wacher nagyon jól összefoglalta. :)

Egyre jobban szeretem én az osztaléklpapírokat. Nemhiába fizetnek osztalékot , hiszen eléggé nyereségesek és jó cégek. Most is sikerült a fél pakkomat viszonylag jó áron eladni. ( pedig tényleg hosszabb távra vettem :) ) És a kulcszó az, hogy csak 10% adó terheli az osztalékot.. Tehát 1000 Ft árfolyamnyereség az csak neked 800. Osztalék 1000 Ft az neked 900 Ft.
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 22:37
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Azért mert osztalékként kiosztott több milliárd forint tegnap még a cég számláján volt, a cég része volt, a céghez tartozott. És mint ilyen, benne volt a részényed által képviselt vagyonelemekben. Ha ezt a cég neked, mint tualjdonosnak kifizeti, akkor a részvény ennyivel kevesebbet ér, hiszen a szóban forgó több milliárd forint már nem a cégé többé, nincs a számláján. Tehát a részényed által képviselt vagyonelemek összértéke osztaléknyit csökkent, a részvény árfolyama pedig követi ezt.

"Akkor minek megvenni?"
1) időben kell megvenni, hogy még legyen ideje azt osztalékfizetést megelőző hajrában felmenni.
1a) ha legalább osztaléknyit emelkedik a vételtől, akkor meg kell várni az osztalékot (mert az csak 10% adó) és másnap nullszaldósan vagy minimális árfolyamnyereséggel el lehet adni
1b) ha nem emelkedik legalább osztaléknyit az árfolyam, akkor E-8 napon, zárás előtt el kell passzolni, mert másnap már csak veszteséggel lehet eladni, így meg némi árfolyamnyereség realizálható.
2) stabil osztalékpapírt nem kell eladni, csak venni :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 20:41
Előzmény: #4  tomalex
#5
Na látod, ezt én sem értettem. Aztán egyszer csak eltünt. :)
tomalex 2009. 08. 19. 11:02
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Én már csak azt nem értem, hogy van eladáson a könyvben 5000 db 14000-en és van vétel 14100-on is. Mégse teljesül a tranzakció. Ez, hogy lehet?
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 10:35
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Most már tudom. Hogy tudjak 13300-on venni :)
Nyami :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 19. 08:26
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ne haragudjatok, de ezt sose tudtam megérteni, hogy miért KELL esésnek következnie.

Miért is?

Azért, hogy a megvett rv. osztaléka elolvadjon? Akkor minek megvenni?

Hmmm?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek