Topiknyitó: kexelo 2015. 03. 06. 20:05

ELLI(o)TT KLUB  

:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KB58 2016. 03. 04. 11:38
Előzmény: #8538  depriv
#8540
Szia!

Nem lecserélni akarom, hanem ha az elkövetkezendő időben az aranyban, olajban emelkedés lenne (mint ahogy már elindultak az aljukról), akkor gondoltam célszerű lenne az ezekkel való kereskedésre rugalmas (nem csak 9-17 óra között munkaidőben), jó feltételeket biztosító lehetőséget keresni. Az indexekkel és CFD-való kereskedésnél a szempont szintén a munkaidőn túli, rugalmas kereskedési lehetőség.
Kontraindikator
Kontraindikator 2016. 03. 04. 11:35
Előzmény: #8538  depriv
#8539
Nekem KB esetében a fő problémám, hogy a tőzsdézéshez, kereskedéshez határozottság kell. Na ez benne annyira nincs meg, hogy ihajj! (ezzel nem bántani szeretném, csak tényként kezelni.) Ezek mellett a többi "apróság" meglátás, elemzés, chartnézés már csak másodlagos...
Én korábban is azt javasoltam neki, hogy nézzen már "hobbi", befektetési forma után, a tőzsdézés neki nagyon nem való... szerintem!
Aztán persze mindenki azt csinál amit akar...
depriv 2016. 03. 04. 11:30
Előzmény: #8537  KB58
#8538
Nem a szolgáltatóddal és nem is azzal az eszközzel van a baj, amin kereskedsz.

Akkor miért ezeket akarod lecserélni?

Bocs, de ez csak pótcselekvés.
Koncentrálj! Törj ki ebből a befixálódott mentális állapotból, mert ez így nagyon destruktív/szuicid.
KB58 2016. 03. 04. 11:05
Előzmény: #8532  kexelo
#8537
Sziasztok!

Arannyal (esetleg olajjal) kereskedtek?
Az FXNET-től (link meg, hogy most érdemes aranyba fektetni, beszállni.

Ismeritek a céget, van róla véleményetek, tapasztalatotok? Érdemes lenne náluk számlát nyitni ha arannyal, olajjal, indexekkel, CFD-vel gondolnék kereskedni vagy az Erste-nél lenne célszerű esetleg kereskednem, ha úgy gondolom, ahol a többi számlám is van?
kexelo
kexelo 2016. 03. 04. 10:58
Előzmény: #8535  depriv
#8536
akkor jöjjön ide ez is, bár ez felmin témában...

"A nemzetközi gyakorlat alapján ugyanis a befektetési társaságok általában két(!!) nemzetközi hitelminősítő osztályzatát veszik figyelembe annak meghatározásához, hogy egy adott szuverén vagy kereskedelmi adós osztályzatát befektetésre ajánlottnak tekintik-e, vagy sem. Ha e két cég felminősíti Magyarországot, azzal a magyar szuverén befektetési termékek potenciális vásárlói köre is bővülhet, számos intézményi befektető szabályzata ugyanis kizárólag befektetési ajánlású papírok tartását engedélyezi."
depriv 2016. 03. 04. 10:32
#8535
Az üzleti ujságírás új csúcspontja
link

Nálam ez még 'pöcök'... De annak is csak kicsi.

Melllékelten Örkénytől a

"Sóhajnak beillő szózat egy ismeretlen rendeltetésű vasdarabhoz, mely a történelem viharain keresztül szép csöndben meglapult egy limlommal tele ládikóban, mert se nagyapámnak, se apámnak, se nekem nem volt merszünk szemétre dobni, és az utánam jövőnek se lesz"
című novella az egypercesek közül:

... –Túlélsz, pöcök.
kexelo
kexelo 2016. 03. 04. 10:30
Előzmény: #8519  kexelo
#8534
e/u fx továbbra is mocorog... ;)
tl12 certin most van nem realizált +10% kedd óta (mnb 1,35% jeligére)...
kexelo
kexelo 2016. 03. 04. 10:09
Előzmény: #8532  kexelo
#8533
nagyobb kép... link
kexelo
kexelo 2016. 03. 04. 10:04
#8532
arany az aranyban... ;)
link
depriv 2016. 03. 04. 10:01
Előzmény: #8530  Zartavszki
#8531
Lehetséges, de nem egyértelmű.
RSI footprint mindenesetre nincs.
Zartavszki 2016. 03. 04. 09:51
Előzmény: #8527  kexelo
#8530
Szerintem egy négyes hullám, és hsz.
depriv 2016. 03. 04. 09:41
Előzmény: #8527  kexelo
#8529
Nekem max az fura, hogy milyen kicsi a sáv.

Időtartam még nyugodtan lehetne hosszabb is, volt már olyan ATH óta.
depriv 2016. 03. 04. 09:39
Előzmény: #8526  kexelo
#8528
Ide is egy kis funda

link

Normális esetben ez ~ úgy működik, hogy a bank betétet gyűjt, amiből a hitelezésen keresztül pénzt 'gyárt' (google: 'money multiplier').
Ebben a rendszerben az új pénz a vállalkozások/háztartások sikerével arányosan jelenik meg, jön létre - a pénzforgalom a gazdasággal ~ arányosan bővül, nem jelenik meg, mint inflációt generáló tényező.

Nomost, itthon a kihelyezett tőke majd' harmada eltűnt a rendszerből (nem fizető adósok, adósmentések), ráadásul az állam is ezerrel feji a bankokat (bankadó), plusz közvetlen konkurensként jelenik meg a 'betétgyűjtésben' (lakossági állampapírvásárlás felfuttatása).

Azaz: a bankrendszer a forráshiány miatt a továbbiakban már nem a 'normális esetnek' megfelelő paraméterek között működik. Ennek közvetlen következménye, hogy a 'money multiplier' elkezd visszafele irányban működni - a pénz nem szaporodik, hanem mintegy varázsütésre: eltűnik a rendszerből/gazdaságból, (google: 'credit crunch', 'deflation').

Tradicionálisan a következő lépcső az, amikor a jegybank a problémát észlelve saját maga kezd pénznyomtatásba - ezzel az a gond, hogy az 'új pénz' nem a gazdaság fejlődésével arányosan jelenik meg, hanem a jegybank kénye-kedve szerint. Ami tradicionálisan kései és túlkompenzált reakció.
kexelo
kexelo 2016. 03. 04. 09:31
#8527
dax 2 napja itt tetőzik/oldalaz...
ez most mi, h1 3/iv? nekem fura...
kexelo
kexelo 2016. 03. 04. 09:12
Előzmény: #8525  Törölt felhasználó
#8526
témához... ;)
link
Törölt felhasználó 2016. 03. 04. 09:06
Előzmény: #8524  Törölt felhasználó
#8525
A ZIRP után jön a NIRP, valamint a 100$-os bankjegyet vissza akarják vonni az USA-ban. ATM-ekenél korlátozzák a felvehető mennyiséget több bankban (szintén USA).
Bagatelnek tűnik, de jelen környezetben ahol a pénz virtuálisan van meg 95%-ban ez komoly dolog lehet.
Az emberek elkezdik kivenni a pénzüket a bankból majd széfet és aranyat vesznek. NIRP miatt Japánban több helyen elfogytak a széfek, 1 hónapos rendelési idők vannak.
Arany ára ha fel fog menni, az is a NIRP miatt lesz.
link

Én nem vízionálok világvégét, csak azt mondom ennek csúnya vége lehet. Megint megszívhatjuk.

[Bocsi az off-ért Mindenkitől, read-only leszek a köv pár hónapban. Túl sokat fórumozok mostanában.]
Törölt felhasználó 2016. 03. 04. 05:07
#8524
Erdemes ez a kis cikket elolvasni
link
15 honapja esik a rendelesek USA-ban es emelett "tombol" a gazdasag.
Igaz masodkezbol hallodtam a tortenetet de abbol az orszagbol ahhonan irok.Random kerdezik embereket az utcan hogy ki mit gondol a nemzet biztonsagarol es a gazdasagi helyzetrol (most itt a fo tema a gazdasagi helyzet olaj miatt) igy a legtobb negativ velemeny gazdasagi visszaesestol felnek.Ha valasz negativ barmivel kapcsolatban automaikusan deportalas es penzbuntetes jar.Nyilvan nem hiszed el mert 3. kezbol hallod.De en el tudom hinni hogy ez a tortenet.
Ezzel csak azt akarom mondani hogy lehet tusolni dolgokat,de minnel jobban ellenkezel annal jobban fog fajni.En nem a globalis visszaesestol felek.Hanem attol hogy nincs jelenleg ra TARTOS ellenszer.0 kamatkornyezet mindenki uszik a penzben.Szoval akkor mi lesz ra a megoldas?
KB58 2016. 03. 03. 23:08
Előzmény: #8512  Törölt felhasználó
#8523
Szia!

Köszönöm a hozzászólásod, egyébként mások mellett én is figyellek és olvaslak téged is. Valóban nagyon sok jó tanácsot kaptam már többektől, de egyelőre tényleg úgy tűnik, hogy nem tudok velük élni és nem sikerül előrelépnem.
Jól látod, saját magam vagyok a sikeremnek az akadálya. Ahogy Ross is írja a könyvében:
"Lehet, hogy te is a saját magad ellensége vagy? ... Sokan közületek mindenáron szakítani akarnak a pénzükkel, ezért szépen elveszítik a piacon."
Egyre többször úgy érzem, hogy tudat alatt tényleg nem akarom visszanyerni, amit elvesztettem, mert már sokszor meg tudtam volna tenni, de valami megmagyarázhatatlan ok miatt mindig kihagytam a legjobb lehetőségeket is.
Nagyon jók a kereskedésre vonatkozó megállapításaid, a legtöbbjével egyetértek és hasonlóan gondolom én is, de a gyakorlatban mégsem így csinálom, nem jutottam el a számomra komfortos kereskedésig, pedig tudom, hogy a legalább néhány hetes swing trade lenne az.

"Én pl rendszeresen gyakorlok a multban több órákat."
Ennek mikéntjéről írhatnál kicsit részletesebben a generally@freemail.hu e-mail címemre, ha nem gond számodra.

A hírek és fórumok olvasását valóban túlzásba viszem a tanulással és a kereskedés gyakorlásával szemben, és valóban nagyon sok, gyakran teljesen ellentétes információt lehet a fórumokon olvasni, de mégis, ennél hatékonyabb információ forrás nem igazán van és bízom benne, hogy az ezeken olvasottak is segítenek előrelépni.
KB58 2016. 03. 03. 22:20
Előzmény: #8520  Törölt felhasználó
#8522
Szia!

Köszönöm, letöltöttem és belenéztem. Én is úgy látom, ahogy fulton, nagyon hasznos lehet.
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 21:54
Előzmény: #8520  Törölt felhasználó
#8521
Ez nagyon hasznos. Magam is elolvasom. Köszönöm.

Topik gazda

kexelo
kexelo
4 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek