Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2022. 01. 12. 21:00
Előzmény: #5395  zhagar
#5400
""családi pótlék emelés, élelmiszerek árcsökkentését, "
Tévedsz, áFA-csökentést, és a forint leértékelésének megállítását követelik. A kettő együttes hatása ceteris paribus - láss csodát - az árak csökkenése. 
signal2
signal2 2022. 01. 12. 20:59
Előzmény: #5395  zhagar
#5399

signal2
signal2 2022. 01. 12. 20:58
Előzmény: #5396  realmadrid
#5398
Itt az EMMI utasítás arra vonatkozóan, hogy kiknél kell megjelölni a COVID-19-et elsődleges halálokként:
https://pathology.hu/uploads/files/EMMI%20utasitas%20halottvizsgalattal%20kapcsolatban.pdf
.
Azokat, akik annak következtében halnak meg. Szóval azt állítod, hogy magyar egészségügyi dolgozók a protkollal szembe menve töltik ki a papítokat, amivel saját magukat is leértékelik. A semmiért.
.
Aha, tök hihető, ja.
.
Apropó, a többlethalálozás kb. megfelel a covid-19-ben elhunytak számának. 
Arra egyébként van mondásod, hogy a nyáron elhunyt kb 40.000 ember közül miért nem írtak közel senkit COVID-os halottnak?
realmadrid 2022. 01. 12. 20:57
Előzmény: #5395  zhagar
#5397
A másik oldal mindig mindent jobban tud. Ha benzin ár csökkentést akarnak és meglépi a kormány akkor ők azt máshogy csinálnàk. Tipikus van rajta sapka nincs rajta sapka esete. Az máskérdés hogy jó e ha egy kormány beavatkozik bármilyen módon a piaci folyamatokba. Ahogy elnézem mindkèt oldal beavatkozna de ez nem biztos hogy jó.
realmadrid 2022. 01. 12. 20:53
Előzmény: #5383  Peterbond
#5396
A sok halott azért is van mert lassan minden halott covid halott ebben az országban. Kapásból tudok mondani ismeretségi körben 10 olyan ismerőst akinek idős hozzátartozója nem covidban halt meg de aláiratták velük a papírt hogy covid halott a rokonuk. Van olyan ismerősöm aki patológián dolgozik , ő mondta hogy volt olyan nap amikor 15 halottból 15re írták hogy covid halott de valójában 1 volt az. Ez mire jó nem tudom. Ezért is vezetünk a világon covid halálozásban. Másik ország USA ahol azért van a rengeteg covid halott mert mint kiderült a korházak a covid halottak után pénzt kapnak. Nem is érti senki hogy szuper Usaban ahol az egészségügy szuper fejlett hogy lehet ennyi halott. Vannak ott is furcsaságok.
zhagar 2022. 01. 12. 20:38
Előzmény: #5384  Peterbond
#5395

de ha jobban megrágjuk, a helyzet még kínosabb a számotokra, hiszen az elmúlt bő 1,5 évben (covid időszak, de már előtte is), a pártjaitok sorozatban követelték a kormánytól a következőket: "családi pótlék emelés, élelmiszerek árcsökkentését, " és most decemberben pedig már a benzinárcsökkentést, is, bizony! főleg a Jobbik és az Mszp járt élen ebben, jelesül bangóné, Kunhalmi, Korózs elvtárs és jakab Peti!
tehát akkor az összefogás is kommunista, nemcsak a fidesz?
te tehát egy kommunista - ja, bocsánat!: te egy neonáci(jobbik)-kommunista koalícióra szsvaztál az előválasztáson, majd fogsz áprilisban is,?
tudom, most majd gyorsan megmosdatnád a jobbikot (ahogy szoktad), hogy "dehát ők megjavultak ám, meg izé, meg különben is tehát ez már nem az a jobbik" -  de ennek azzal megyek elébe hogy bocsi,
de immár több magyar zsidó szervezet is kinyilatkoztatta azt, hogy nem hisznek a neonáci gyökerú jobbikotok magyarázkodásaiban és hazugságaiban, érted?
szóval ha megkérhetlek, te ne nyilatkozz többé arról hogy a jobbik "megjavult vagy sem", hanem bízd rá a zsidókra, ok?! ők pedig már döntöttek helyetted, és nem hisznek a jobbikos mesékben, mint te!...
zhagar 2022. 01. 12. 18:54
Előzmény: #5384  Peterbond
#5394

látod, megírtam én ezt már neked! :-)
de sosem késő, még mindig Berlint javaslom neked ahol ideálisan letelepedhetnél, ráadásul azóta nagyban pozitív fejlemény is történt, mégpedig az, hogy ott épp egy olyan utópista szoci kormány alakult, mint ahogyan te is gondolkodsz :-)
a legjobb egyébként az egészben éppen az, hogy miközben kommunistázod a fideszt, éppen te fogsz az összefosás néven induló posztkommunista bagázsra szavazni (hiszen hiszel még a mesékben, ugyebár abban, ahogy írtad, hogy 1. "jó eséllyel Mzp-ék jobban csinálnának mindent mint a fidesz, 2. azt már nem merted állítani mint korábban hogy nem lopnának, csak azt hogy 'rendszerszinten biztos nem (mondjuk ebben a városháza gate azóta megcáfolt, ahol épp Bajnai et. kottyantotta el hogy éhes cápákat kell kielégíteni majd a jutalékos rendszerrel tehát ááá, nem, szó sincs, szó sem lenne rendszersazintű lenyúlásokról, és 3. elismerted, hogy hogy az első 2 pont egyikére sem tudnál garanciát vállalni -  ez azért lett volna pedig lényeges, mert hiába nem hiszed el vagy nem érted, de csak akkor tudhatnátok átcsábítani a fidesztől annyi szavazót ami a győzelemhez szükséges, HA, ezt garantálni tudnátok..)
és ez neked egy épkézláb választási program..
tehát van a szerinted kommunista fidesz az egyik oldalon (egyelőre úgy tűnik, tööb szavazóval mint amennyi jelenleg az összefosásotoknak van),
és vannak a pártjaitok az előbb részletezett és általad definiált programmal (épp ebben a topikban írtad meg nekem 2 hónapja), amit én úgy szoktam nevezni, hogy egy NAGY, büdös, SEMMI. a fidesz viszont kormányon van, és nemcssk szavazóból, hanem bizalmi tőkéből is többje van (most úgy tűnik legalábbis)
szóval, jó hely a Berlin, hidd el! ;-)
longforewer 2022. 01. 12. 18:47
Előzmény: #5390  HPeter76
#5393

Akkor miért megyünk vissza, a kommunizmus irányába?
Viktor elismerte vesztésre áll! :D
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 18:44
Előzmény: #5390  HPeter76
#5392
Nekem tetszik :))
HPeter76
HPeter76 2022. 01. 12. 18:37
Előzmény: #5390  HPeter76
#5391
Partizán induló..::)))
HPeter76
HPeter76 2022. 01. 12. 18:37
Előzmény: #5388  Törölt felhasználó
#5390
Piros volt a paradicsom nem sárga Mao. előre megy nem hátra MÁR EZ IS BAJ...
HPeter76
HPeter76 2022. 01. 12. 18:32
Előzmény: #5382  Törölt felhasználó
#5389
ja néztem más Eus országokat Covid elleni oltásokat ott se jelölik, a REGISZTRÁLT BETEGEK SZÁMÁRA VONATKOZÓLAG, NINCS ILYEN AZONNALI FELTÁRÁS GYÓGYSZERGYÁRTÓRA LECSAPNÁNAK,LEHET AZ BÁRMILYEN TÍPUSU!!  (JÓ PERSZE KÁRTYÁVAL ELLÁTJÁK AZ MÁS) Ki van ez találva..::)))
 Egy Eus ország  se bizonyít(hat) semmit. jobb volna azon gondolkoznánk!
 mennyire futnak ki ezek a Vakcína oltások(HATÉKONYSÁGBAN) tényleg olyan házi táblázat azért lehet. Praktizált orvosoknak sokat segít!! 
 Oltunk, oltunk nem tudom már hanyadjára GYAKORLAT MEG MAJD VISSZAKÖSZÖN.. na ez van..
 Előre meg véképp nem adnék véleményt az bíztos,egy Vakcína típusról sem. HA MÉG TÚLON TÚL IS
 LETETSZELTÉK..JAJ,HÁT IDEÁLIS KÖRNYET IS VAN A VILÁGON, AHHOZ A VÍRUS FERTŐZÉSHEZ MIKOR MEGKAPOM
 MEG MÁR MONDHATOM ENGEM EZZEL OLTOTTAK,SENKI MEG SE HALLGAT!! Védelemet(szájmaszk) mindegyik hozzá köti, minden oltóanyaggyártó..
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 18:21
Előzmény: #5386  Peterbond
#5388
Konkrétan melyik ez a jelmondat :))
signal2
signal2 2022. 01. 12. 18:15
Előzmény: #5386  Peterbond
#5387
Szerintem Viktor legbelsőbb köre visítva röhög azon, mit meg lehet tenni a magyqrok relatív többségével. 
Peterbond 2022. 01. 12. 18:11
Előzmény: #5384  Peterbond
#5386
Ja és kihagytam hogy 2022-nek Lenin és Rákosi jelmondatával indul neki mint kampányszöveg.
HPeter76
HPeter76 2022. 01. 12. 18:10
Előzmény: #5376  Törölt felhasználó
#5385
Amit én gyártok emines bármelyik Teszt kapja, jó jövök ki belőle(minden gyártó így van ezzel) Végül is a gyakorlat Dönti ezt el.. életben,hogy köszön vissza, jó persze most is sok a halott pedig már pfizer vakcinával oltanak!!
 Egyik emberbe meg áll a VÍRUS, másikba nem EZ A HELYZET A PFIZER VAKCÍNÁVAL IS!! AMIT ANNYIRA  DICSÉRNEK.. AZTÁN AZT SE LÁSSUK TÜKÖRBE. Mennyire hatékony Regisztrált betegeken mennyi kapot pfizer vakcínát,ma már mind azt kap elvileg!! Ez az egész oltás vita olyan partalan..
 Ne mondja nekem senki Regisztrált betegek mind oltatlan!! Szerintem úgy bújtatja a vakcínáját az amerikai
 is mint a többi gyógyszergyártó cég! AZÉ EZT MEG TUDJÁTOK,KÁR EBBŐL POLEMIZÁLNI,SŐT HÁTRÁNYT FARAGNI AZ SEM ETIKUS!Erről is O.V. Tehet. Én tehetek arról,mert nem használtam SZÁJMASZKOT!!Most betartják a 2m távolságot, aztán fütyülnek az egészre. Könnyű azt mondani,mert ő rajta sincs maszk.
Peterbond 2022. 01. 12. 18:08
#5384
Közben pedig már élelmiszer ár stop is be van lengetve. És még a fidesz a nem kommunista párt :). Lesz 3,60-as kenyér is?
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220112/orban-viktor-elelmiszerarstopot-jelentett-be-520798
.
Komolyan mondom vicc ez az ország. Ha nekem valaki 2010-ben azt mondja hogy a Fidesz, Rezsicsökkentést, benzinár stopot, kamat stopot és élelmiszer ár stoppot fog bevezetni, a közmédiából 80-as éveket idéző propagandát csinál, mindenhova a párt elkötelezett embereit ülteti be, Kazah diktátor elleni tüntetést fog előadni terrorista cselekményként amit imperialista csoportok mozgatnak az alkotmányos rend megdöntésére ( pont úgy impretálva a dolgot mint a sszovjetúnió a mi 56-unkat ) és erre a jobboldaliak azt fogják mondani hogy ez jobboldali és mindenki más komcsi szélsőbalos csak a fidesz nem hát tuti kivándorlok.
.
Szerintem az összes jobboldalival azt csinálták amit a békával lassú vizen megfőzték és most jobboldali lépésként tapsol spőt követeli a legtöbb kommunista intézkedést. Ez amit itt élünk meg a 80-as évek műköése csak az EU-n belül még nem lehet bevezetni az egypártrendszert.
Peterbond 2022. 01. 12. 18:01
#5383
Szóval akkor megállapíthatjuk hogy a magas magyar halandósá nem a keleti vagy nyugati vakcinák használata vagy nem használata miatt alakult ki ( hisz minden vakcina egyforma hatékony volt sotime szerint ).
Tehát a 2-3 szoros halálozás okai között a kormány járványkezelési intézkedéseinek hatása méginkább felerősödött. Köszönöm hogy ezt megbeszéltük. :)
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 18:01
Előzmény: #5379  HPeter76
#5382
Elolvastam.Ami a statisztikát illeti,jó lenne ha lenne egy olyan pontos statisztika,ahol az oltás típusa a felvételének a dátuma alapján lenne meghatározva a hatékonyság korosztályra és betegség típusokra leosztva.
Vagyis önmagában,hogy ki milyen oltást kapott az kevés információ,ha nem tudjuk,hogy mikor kapta 1 hónapja, 6 hónapja ?Valamint természetesen a korosztály is számít, hiszen az idő múlásával az emberi immunrendszer már eleve nem működik annyira hatékonyan.
A másik tényező az éppen aktuális krónikus vagy akut betegség ami a vírus fertőzés idejében fennállt. Ezen tényezők birtokában elég pontos statisztikai eredményt lehetne kapni a különféle oltóanyagok hatékonyságáról.
Peterbond 2022. 01. 12. 17:56
Előzmény: #5361  Törölt felhasználó
#5381
"Az a baj,hogy figyelmen kívül hagyod,hogy mikor és miért rendeltek Orbánék a keleti vakcinákat.Úgy teszel,mint ha nem tudnád,hogy amikor ez történt akkor nem volt egyszerűen nyugati vakcina még kellő mennyiségben akkor kezdték küldözgetni,lassan jött és többszőr szóba került,hogy lehet csúszás a szálitásokkal"
.
Mint mondtam direkt egy aspektusra koncentrálsz és direkt kerülöd a teljes végeredményt mert arra nincs érv ezért kell mindig ezeken a keleti vakcinákon pattogni.
.
Amikor jöttek a vakcinák a Pfizer pontosan úgy jött ahogy meg volt adva a szállítása. Az astrazeneca csúszott csak ( nem mellesleg a szputnyik is pontosan ugyanígy csúszott ). Az oltási programunk pedig már akkor vitattam hogy egyáltalán a vakcinák miatt csúszik hisz sose az volt hogy 1-2 nap alatt eloltottuk és vártunk a következő szállítmányra. Mindig volt a raktáron valamennyi. Persze ráfogtuk a lassú oltást hogy nincs elég vakcina ( azthiszem először azt mondta Orbán hogy 1 hétvége alatt végig tudnánk oltani ha  lenne vakcina, aztán lett 1-2 hét és így toovább lefele ). De gyakorlatban már a napi 20-30.000 is túl sok volt nekünk az elején és ez azon is látszott hogy később még március és áprilisban is volt többszázezer vakcina raktáron mégis napi 30-40 ezret oltottunk naponta még március legvégén is és áprilisban is 50-70 ezerre pörgött csak fel. Úgy hogy a Pfizer ekkor már csak ö maga heti 250 ezer felett szállított.
.
De mindegy is. Akkor is a nyugatit szidták mindennek a keletit istenítették miközben a legtöbbet késő vakcina épp a Szputnyik volt és a legpontosabban szállító a Pfizer és csak utána a sinopharm.
HPeter76
HPeter76 2022. 01. 12. 17:48
Előzmény: #5375  bigyula
#5380
Ilyeneken rugóztok..mért tán a pfizer vakcina különb AZT SE TUDOD MEG HÉTKÖZNAPOK SZÍNTJÉN A gyártó meg se engedi Regisztrált betegek milyen oltást kaptak,vagy oltva se voltak! Teljesen kizárja információ kiadást. Ki akar nyakába pert.  gondolom Te se!! Tudod olyan ez, mikor én rám ez nem tartozik.De azé mondjátok a magatokét. Felelősség mikor kell, rajtam ne keressék.Gondolom ezek a gyógyszer,VAKCÍNA gyártók előre lebiztosítják magukat! Ne mondja nekik senki,hogy került be betegek közé pfizer vakcinával oltott!! Ha meg kukacoskodol gyógyszer szállítás nem fogod elérni!! az meg a másik véglet.
 olyan már az okosságotok..Hu..::)))
HPeter76
HPeter76 2022. 01. 12. 17:29
Előzmény: #5376  Törölt felhasználó
#5379
nézd már meg lészíves írtam, RITKÁN SZÓLOK ILYET Írtam Erről az oltásról ,hogyan lett Európa kísérleti(elszenvedő) alanya az Oltásoknak.. HPéter76 
 Márki-Zayt Miniszterelnöknek! ide írtam. senkit nem érdekel!!
 -nem sok, elolvasod, kérlek szépen 
signal2
signal2 2022. 01. 12. 17:22
Előzmény: #5374  Törölt felhasználó
#5378
De ugye látod, hogy áprilisban is még az volt a WHO ítélete, hogy 60 év feletti korosztályban a hatásosság nem igazolt?
euler 2022. 01. 12. 16:58
Előzmény: #5375  bigyula
#5377
Íme a "világbajnok" védekezés legbiztosabb jele:
"...nem világos, hogy készül-e szó szerinti jegyzőkönyv az operatív törzs üléseiről, nem tudni, hogy ezeken hányszor és miről szavaztak, ráadásul az eddigi több, mint 150 tanácskozás összes dokumentumát azonnal, tíz évre „titkosítják”." (HVG)
.
Áprilisban okosabbak leszünk.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 16:39
Előzmény: #5375  bigyula
#5376
A kínai sinopharm vakcinával február 24 után kezdtek a magyarok oltani,igy értelem szerűen nem a pár hónappal ezelőtti tapasztalatokat kell alapul venni,de ha már idő faktor, az összes engedélyezett EU-s vakcina is csak párhónapos tesztelés után került sürgősségi  engedélyeztetésre és nem pedig pár éves tapasztalat után.
bigyula 2022. 01. 12. 16:10
Előzmény: #5372  Törölt felhasználó
#5375
"2020. november 3-án Bahrein megadta a BBIBP-CorV sürgősségi felhasználási engedélyét a fronton dolgozók számára."
.
"Az Egyesült Arab Emírségekben az oltási program nagyban támaszkodott a Sinopharm vakcinára, amellyel már 2020 vége óta oltanak az országban."
.
Nálunk a döntés az oltások beindításáról 2020 december közepén született meg 2021 elejei indulással. Szóval, mennyi tapasztalat állt rendelkezésre? Semennyi.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 16:05
Előzmény: #5373  signal2
#5374
Mint ahogyan Magyarországon sem adták még januárban.
signal2
signal2 2022. 01. 12. 15:55
Előzmény: #5368  realmadrid
#5373
Januárban még Kínában sem adták 60+ korosztálynak.
https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vaccine-sinopharm/chinas-sinopharm-covid-19-vaccine-safe-for-children-teenagers-state-media-idUSKBN29K0SE
Másjusban a WHO így nyilatkozott róla:
"Use in older age groups (≥60 years) • Clinical Protection • Vaccine efficacy was not demonstrated in Phase 3 trial (0 cases in 415 participants in BBIBP-CorV and placebo groups)"
https://cdn.who.int/media/docs/default-source/immunization/sage/2021/april/2_sage29apr2021_critical-evidence_sinopharm.pdf
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 15:51
Előzmény: #5367  bigyula
#5372
pld, ,Egyesült Arab Emírségek, Bahrein,mind a két országban oltottak sinopharmmal Szerbia mellett.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 15:42
#5371
Fejezd be a trollkodást bigyula
bigyula 2022. 01. 12. 15:31
Törölt hozzászólás
#5370
bigyula 2022. 01. 12. 15:31
Előzmény: #5368  realmadrid
#5369
Te most azt modod, hogy amikor Orbánék beszerezték a kínai vakcinát, akkor az araboknál már mindenki be volt oltva kétszer Sinopharmmal? Mert a harmadik oltás kérdése csak a második után merült/merülhet egyáltalán fel.
.
Viccesek vagytok nagyon... :)
realmadrid 2022. 01. 12. 15:27
Előzmény: #5367  bigyula
#5368
Tudtommal arabországokban, és ott merült fel előszőr hogy kell 3. oltás mert beindult a kínai ellenes propaganda az euban. 
bigyula 2022. 01. 12. 15:25
Előzmény: #5366  Törölt felhasználó
#5367
Azt állítottad, hogy -infóid alapján - más országokban 60 év felettieket oltottak akkoriban Sinopharmmal , amikor Orbánék megvették/engedélyezték. Légyszi sorolt az országokat!
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 15:21
Előzmény: #5363  bigyula
#5366
Nem erre alapozták,hanem más országok tapasztalataira ,ahol volt 60 éven felülieket is oltottak.Mit nem tudok alátámasztani ?A gyártó nem írta,hogy nem ajánlja 60 év felett,mit kellene bebizonyítanom ?Azt lehetett tudni,hogy kevés 60 éven felülin tesztelték.Csak úgy kíváncsiságból a Pfizert hány 60 éven felülin tesztelték az engedélyeztetés elött ha már a számokon lovagolsz.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 15:15
#5365
Ez egy tavaly júniusi hír:Nem pont erre gondoltam,de ez is jó.
Gulyás Gergely azt is mondta: jelenleg minden oltóanyagból többlet van, így aki regisztrál, rövid időn belül múlva bármelyiket megkaphatja.Gulyás az oltottak számát, és közülük a fertőzöttek és a halálozások számát is ismertette, ami alapján a Pfizer teljesít a legjobban, a Sinopharm a legkevésbé jól:Pfizer két adagját 1,5 millióan kapták meg, közülük 3657-en fertőződtek meg és 268-an hunytak el, de azt Gulyás is hozzátette, hogy közülük sokan voltak idősek. A Moderna két adagját 209 ezren kapták meg, az ő esetükben 204 ember betegedett meg oltás után 25-en hunytak el. Az AstraZenecából 181 ezren kapták meg mindkét oltást, 816 beteg és 12 elhunyt volt köztük. Szputnyikot 809 ezren kaptak, a második oltás után 697-en betegedtek meg és 13-an haltak meg. A Sinopharm esetében is megvannak a számok: 850 ezren kapták meg mindkét oltást, közülük 2800-an betegedtek meg és 206-an haltak meg.
Beszédes az adat,a 850 000 valószínűleg nagyrészt idős emberből akiknél azért a legnagyobb a halálozási arány, őszesen 206 an haltak meg.Ennyit arról,hogy mennyire hatékony vagy nem hatékony a sinopharm,és hogy a 206 ember halála mekkora mennyiséget jelent az őszhalálozási adatban,mert szereti az ellenzék úgy beállítani ,hogy a rengeteg halott a sinopharm miatt volt.Az a rengeteg halott 206 embert jelentett június elejéig vagyis akkor már vége volt a 3 hullámnak,és lehetőség volt akár pfizert is kérni.
Ebből is kiderül,hogy mekkorát hazudozik az ellenzéki összefogás és Márkí Zay Péter mekkora egy gazember,Gyurcsány és bandájával egyetemben a hazugságaikkal.
bigyula 2022. 01. 12. 15:12
#5364
Mai hír: az "operatív törzs" összes döntését 10 évre titkosították. Miért is? Ha jók voltak a döntések?
bigyula 2022. 01. 12. 15:11
Előzmény: #5362  Törölt felhasználó
#5363
Most akkor töröld a saját hozzászólásodat is, ha nem tudod alátámasztani ezt az infódat!
.
Ugyanis nem adták 60 év felett (a gyártó tesztjeinek 0.63%-a volt 60 feletti), és ha Orbánék erre alapozták az idősek oldtását, akkor az büntetőjogi kategória.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 14:54
Előzmény: #5360  Peterbond
#5362
Azért nem tettem hozzá,hogy más országokban nem használták 60 év felettieknél,mert erről nincsen információm,tudtommal 60 év felettieknek is adták a sinopharmot,ezeket az adatokat vették Orbánék is alapul.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 14:49
Előzmény: #5359  Peterbond
#5361
Az a baj,hogy figyelmen kívül hagyod,hogy mikor és miért rendeltek Orbánék a keleti vakcinákat.Úgy teszel,mint ha nem tudnád,hogy amikor ez történt akkor nem volt egyszerűen nyugati vakcina még kellő mennyiségben akkor kezdték küldözgetni,lassan jött és többszőr szóba került,hogy lehet csúszás a szálitásokkal, Egy ilyen helyzetben rendeltek Orbánék a keleti vakcinákból attól az Oroszországtól és Kínától akik egyáltalán nem fapadosak vakcina gyártás terén.A saját népüknek is ezeket a vakcinákat adták.Így miért kellett volna azt feltételeznie Orbánéknak,hogy ezek gyenge vakcinák lennének.És én elhiszem,hogy Orbán is a kínai vakcinát választotta,ez alapján úgy tálalni,hogy Orbánék felelőtlenek lettek volna vagy,pláne úgy mint ahogyan MZP akarja,hogy rosszindulatból tették amit tettek az egyszerűen aljasság,már mint amit MZP művel.Orbánék szerették volna ha minél előbb átoltják a lakosságot,abszolút jószándék vezette őket,míg az ellenzéki politikusok megpróbáltak az egészből politikai tőkét kovácsolni és nem érdekelte őket,hogy ezzel emberek halálát okozzák,mert nem veszik fel a rendelkezésre álló keleti vakcinákat,a nyugatiakra meg még hónapokat várhattak akár,miközben tombolt a 3 hullám.A sok halott a harmadik hullámban volt nálunk pont akkor amikor elkezdődtek az oltási kampányok,valószinüsitem,hogy az egyik ok pont ez volt,sokan megkapták az oltást és elkapták mellé a vírust is,ezért írogattak ide be olyanok akiknek pfizert kapott az idős rokonuk és utána meghalt.
Peterbond 2022. 01. 12. 14:36
Előzmény: #5357  Törölt felhasználó
#5360
"Más országokban is használták a sinopharmot nem csak Szerbiában "
.
A legtöbb helyen 60 éves korosztály alatt mondjuk, ezt azért elfelejted hozzátenni, és jórészt ott ahol más nem volt elérhető. Európában pl kb sehol.
.
Magyarországon volt átfogó magánlabori vizsgálat kialakult védettségre. Azok alapján kimutatták hogy 60 év felett 75- sőt feljebb 50% alá eset akinél bármilyen érdemleges védettséget ki tudtak mutatni 2 oltás után.
.
De megint direkt tereled a témát egyetlen egy dologra és nem a teljes képről beszélünk. Direkt a vita a kínain megy nem azon hogy bármi felelőssége lenne a kormánynak teljes jogalkotási kör és vészhelyzeti jogkörök mellett rendeleti kormányzással úgy hogy ellenzéket még meghallgatni sem hallgatja meg járvány kezelésileg.
.
 És ezek után azt mondani a kormány semmiről se tehet mert a magyarok egészségtelenek ( kötve hiszem hogy ennyivel és MINDEN európai néphez képest ), az egészségügyet az ellenzék se hozta rendbe ( 12 éve fidesz kormány van jó hogy nem Mátyás királyon kérjük számon az egészségügyi helyzetet) és amúgy is az ellenzék az oltások ellen buzdít 8 kurvára nem sőt, érdekes mód azóta se írod le egyszer se a Mihazánkat egy kommentbe se aki TÉNYLEG oltás ellen kampányol ).
Peterbond 2022. 01. 12. 14:29
#5359
De Sotime rendben tételezzük fel a Sinoparm a Legeslegjobb vakcina. egyenesen csoda a nyugatiakhoz képest. mi oltottunk vele, nyugat nem. Náluk mégis fele és harmad halotti arány alakult ki. Most feltételezed hogy a keleti vakcina ezen csak segített. Szóval ha nemm lett volna akkor még rosszabb lett volna. Azt mondod a kormány járványkezelése még jobban el volt szúrva hogy jobb vakcinával ért el 3-szor roszabb eredményeket?
.
Érted a problémám?
.
Az ellenzék meg annyira beszélte le a népet a kínai vakcináról hogy én hülye állítólag vérbalos libis ellenzki is kínait vettem fel. Mellesleg az is érdekelne hogy hogy vagyunk akkor MOST is 7. legrosszabbak EZEN a héten is a járványban? Hisz amikre fogod a dolgokat mind 2021 tavaszi események. Márpedig nem csak akkor voltunk rossz pozícióban. 2020 Q2-ben is azaz azelött hogy 1 vakcina megjött volna bárhova, 2021 Q3-Q4-ben is és most 2022 januárban is végig sose szorulunk ki a top 10-ből.
bigyula 2022. 01. 12. 14:27
Előzmény: #5357  Törölt felhasználó
#5358
"A WHO Stratégiai Tanácsadó Szakértő Csoportja (SAGE) a hét elején tette közzé véleményét a Sinopharm-vakcinával kapcsolatban. Közlésük szerint - a klinikai vizsgálatok harmadik fázisának adatai alapján - az oltóanyag két dózisának beadása után 78,1 százalékos hatékonyság várható, és "nagy biztonsággal" kijelenthető, hogy a vakcina védelmet nyújt a 18-59 közötti korosztálynak. Ugyanakkor a SAGE azt is kiemelte, hogy "kevésbé lehet bízni" abban, hogy a Sinopharm-vakcina hatásos a 60 év feletti korosztály számára, és nagyon kevés információ áll rendelkezésre az esetleges súlyos mellékhatások előfordulásáról ebben a korosztályban."
.
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/jovahagyta-who-sinopharm-veszhelyzeti-alkalmazasat
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 14:24
Előzmény: #5356  bigyula
#5357
Te azt írtad nem ajánlott,az nagyon nem ugyan azt jelenti,mint,hogy kevés 60 éven felülin tesztelték.Más országokban is használták a sinopharmot nem csak Szerbiában mielőtt a magyarok engedélyezték volna.Ez annak idején végig lett zongorázva részletesen a covid topikban.
bigyula 2022. 01. 12. 14:19
Előzmény: #5355  Törölt felhasználó
#5356
"betettél egy leírást a sinopharmról"
.
Ami történetesen a Sinopharm alkalmazási előirata. :).Pl. Ez szerepel benne:
.
"Védőoltán 18 évesnél idősebb személyek oltására. A III. fázisú klinikai vizsgálatok adatai alapján ez a készítmény védőhatással bír a 18-59 éves népességnél. A 60 éves vagy annál idősebb népesség arányaalacsony volt a klinikai vizsgálatokban (0.63%)."
.
Ez alapján papagály petike kezdeményezett egy törvénymódosítást (mivel az EU-ban akkor még engedélyeztetés alatt volt a Sinopharm), aminek az elfogadása után a szerb oltásokra hivatkozva engedélyezték itthon (mint egy európai országban már használt vakcinát).
.
Ha nem tesztelték még elegendő 60 feletti mintán a magyar engedélyezés időpontjában, akkor szerinted a gyártó által ajánlott? A kérdés csak költői...
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 13:48
Előzmény: #5354  bigyula
#5355
Azt írtad,hogy a gyártó nem ajánlja 60 éven felülieknek a sinopharm vakcinát.Ezt töröltem,mert ez nem felel meg a valóságnak.Most akkor mi is az igazság,betettél egy leírást a sinopharmról.és ebbe sincsen oda írva,hogy nem ajánlják 60 éveseknek. Ez alapján megkérdezem tőled,miért állítasz egyértelműen valótlanságot a sinopharmmal kapcsolatban mi a célod ezzel !
bigyula 2022. 01. 12. 13:21
Előzmény: #5352  Törölt felhasználó
#5354
bigyula 2022. 01. 12. 13:16
Előzmény: #5352  Törölt felhasználó
#5353
Látom működik a cenzúra. Amikor elkezdték nálunk oltani Sinopharmmal a 60 év felettieket, akkor a kínaiakon, és a szerbeken kívül szinte sehol nem oltottak ezzel. Egyébként több helyen többször megjelent, amit leírtam. Nem az ujjamból szoptam. Keress rá a neten.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 13:12
#5352
Maradjunk annyiban ha valaki bármelyik covid vakcináról állít olyat amit a gyártó mond róla szerinte,akkor mellékelje a gyártó hiteles leírását erről.Mert az egy dolog,hogy valaki véleményt mond ,az meg egy másik,hogy valaki a gyártó állítólagos véleményét adja tovább,Semmi gond vele,de akkor tegye be mellékletként a hiteles gyártói leírást ís.
bigyula 2022. 01. 12. 12:29
Törölt hozzászólás
#5351
Peterbond 2022. 01. 12. 12:29
Előzmény: #5349  Törölt felhasználó
#5350
Ha vannak kérlek linkeljed. Tudod ezt így szokták. én is felhoztam ezer adatot. mindnek utánanézhetsz a KSH linkeken vagy a többi linken. Egyik se valami balos propagnada oldalról vett szám.
.
Nem azt mondtam hogy ki akartak velük szúrni hanem fontosabb volt hogy szép számot mutathassanak fel a nyugatiakkal szemben hogy nálunk már nem 25%-os hanem 32%-os az átoltottság és európa vezetői vagyunk. Ja hoy olyasmivel oltottunk öregeket ami náluk nem ajánlott csak azért hogy ne két hét múlva olthassák Pfizerrel?
.
Még én is a magam fiatal korával kaptam Kínait és 1 hétre már kaphattam volna Pfizert is. Kötve hiszem hogy ne jutott volna akkor időseknek is Pfizer.
.
És ahogy már sokan írták lentebb. A legtöbb országban egyáltalán nem volt engedélyezett se sputnyik se Kínai. Később oltottak pár héttel és keletiek nélkül és fele meg harmad halott számaik vannak. Úgy hogy sokuknál volt első hullám míg nálunk nem.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 12:23
Előzmény: #5336  Peterbond
#5349
A sinopharmmal nem azért oltották az időseket,mert kiakartak velük szúrni,hanem mert akkor kevés volt a vakcina és az idősek voltak a veszélyeztetettebbek, azt azért ne mondja már senki,hogy az lett volna a jobb ha nem oltanak sinopharmal időseket és akkor nem lesz oltásuk,én is a sinopharmot kértem, pár hónapja pedig kérhettem volna bármelyik másikat.Vannak magyar adatok a halottak oltottságáról,a portfolión ott volt,max az ellenzék nem reklámozta mert nem feleltek meg az adatok a hazug  kampányuknak.
Peterbond 2022. 01. 12. 12:20
Előzmény: #5345  Peterbond
#5348
És csak utoljára mert ez nem egy Covid topik, de csak hogy ez a 153 ezres halotti számot érzékeltessük. Ez 15800 halottat jelent egy millió lakosra. Ilyen magas számhoz egészen az 1930-as évekig kell visszamenni ( és akkor a csecsemő halandóság 15%-os volt szemben a mai 0,3%-al ).
.
Nominálisan 1993 volt a csúcs épp hogy 150.000 feletti halottal ( 150.000 feletti számért amúgy a 2. világháborúig kell visszamenni ) igaz akkor jó 700.000 emberrel többen is éltünk Magyarországon. 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 01. 12. 12:03
Előzmény: #5343  Peterbond
#5346
Mondjuk ige nebeb igazad van hogy a nagyobb rendezvenyeket siman megtartottak es persze korlatozasok se hoz csak akkor ha az o erdekeit szoglalja.
Peterbond 2022. 01. 12. 12:02
#5345

Amúgy csak a "mi másként szémoljuk azért olyan magas a szám" érvvel szemben:
.
Heti halálozási adatok ( összes halálozás 2015-től )
.
https://www.ksh.hu/stadat_files/nep/hu/nep0065.html
.
2015-2019 átlag 130.300 fő
2019 ( covid mentes utolsó év: 129 275 fő
.
2020: 143.200 ( +13.000 Halott )
.
2021: ( utolsó két hét átlaggal pótolva ) 153.500 halott ( +23.500 halott )
.
És a 2021-es adatok még nem véglegesek azaz nőhetnek. 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 01. 12. 11:59
Előzmény: #5340  HPeter76
#5344
En pont leszarom milyen vakcinat kapok kaptam mert biztos vagyok benen hoyg a letezo osszes vakcina jo ez ketsegtelen az egyik gyengebb masi kerosebb de z lenyegtelen mert egyi kse ved meg a fertozodestol csak attol hogy ha megbetegedsz akkro enyhebbe klegyene ka tunetek vagy ne legyen szovodmenye.Erre jo a vakcina. A dontes hoyg beoltatod magadat vagy nem az csak a szemelydre nezve fontos masokra ne mfontos ugyanis ugyan ugy ferotzol beoltottan is.Viszont az ha valaki megha la korhazba az sajnos nagyobb reszt az egeszsegugy problemaja Keves az apolo a doktor lepukkantak a korhazaok es a hely is keves.
Peterbond 2022. 01. 12. 11:57
Előzmény: #5337  Csakegyolvaso
#5343
Nem hiszem hogy a szerb vagy a szlovák egészségügy annyival jobb lenne mint a magyar mégis sokkal jobb mutatóik vannak. Ergo igen az egészségügy általános állapota is az oka de ami a legszembetűnőbb valószinűleg az intézkedések elmaradása, nagy rendezvények covid időben is, és természetesen a 10 éve építgetett összeesküvéselmélet mindennel szemben aminek a vége az hogy ma azokat akiket 10 évig  Soros LmbtQ és hasonló összeesküvés elméletekkel etettek nagyon is fogékonyak a Bill Gates-es chipes vakcina ellenes összeesküvésekre is és kissebb a vakcinát felvenni hajlandók száma mint lenne normál esetben és hogy pl a Mi hazénkos oltásellenesség ellen nem lépnek fel félve a népszerűség vesztéstől azok között akik szimpatizálnak ezzel de még Fidesz szavazók.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 01. 12. 11:54
Előzmény: #5340  HPeter76
#5342
a Programot linkelned amibe azt irjak hogy kotelezo lesz az oltas? Koszi elroe is.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 11:54
Előzmény: #5339  Peterbond
#5341
Hányan jönnek le élve nálunk a lélegeztetőgépről? És máshol?  Ez nagyon fontos adat lenne. Tudja valaki a hiteles frankót?
HPeter76
HPeter76 2022. 01. 12. 11:52
Előzmény: #5337  Csakegyolvaso
#5340
Oda van az Oltásért az Ellenzék saját NÉPÉÉRT KÖTELEZŐ OLTÁSÉRT hebegne, habogna. Ez pedig így igaz..
 JAJ EZ A OLTÓANYAG, AZT ÓCSÁROLNI KÖNNYEBB..
Peterbond 2022. 01. 12. 11:51
Előzmény: #5336  Peterbond
#5339
48 európai országból 25-ben lakosságarányosan legfeljebb fele anynian haltak meg mint nálunk. 15 országban harmad annyian. A 7. legrosszabb ország horvátország is 3100 halottat számol 1 millió lakosra míg mi 4200 felett. A különbség a horváthoz képest +35%. A 7. legrosszab államhoz képest! ( mi a 3.-ak vagyunk amúgy a bosnyákok és Bulgárok mögött )
HPeter76
HPeter76 2022. 01. 12. 11:48
Előzmény: #5334  Törölt felhasználó
#5338
Nem is mondta ki(egyszer se) MZP. Én leszek orsz. jövendő Miniszter elnöke arra azért ügyelt.::)))
 azé jó volna széket tolnának,adnának alá.. Tudod,hogy csalással nyertünk, megmondaná a többi neki.
 Áhh félnek Ők még ezt a mondatot kijelenteni is Félnek tégla van köztük.. ::)))
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 01. 12. 11:46
Előzmény: #5329  Törölt felhasználó
#5337
LAtom itt vagy azt is tedd hozza mennyiert hoztak be a keleti vakcinakat azt elfelejted megemliteni.Hogy nem azert hozta be mert hu de jo hanem azert hoztak be hogy penzt lehessen eltenni belole.Es az is erdekes annak ellenere mashova nem vitte kbe a keleti vakcinakat mostanra megis jobban allnak halalesetek szamaba.Kerdezem en akkor mi a problema?Egyszeru valasz.Az egeszegugy lepukkasztasai.Hiaba talplalod a fat ha a gyokere romlott.Szoval ki pukkasztotta le az egeszegugyet?OV tehat ki felelos a halalestek szamaba? OV .Egyeb kerdes? Nem kell ez a vakcina humbuk Ha normalis ellatas lenen az egeszegugybe akkor nem lenen ennyi halott lehet arra fogni hoygaz emberek ne mveszik fel az otlast de z semmit se szamit mashol se vette kfel zt ne mvolt ennyi halott aranyosan.Szoval a kerdesem feled a kovetkezo HA MAS ORSZAG ALACSONYABB ATOLTOTSAGGAL A HALALOZASI ARANY KISEBB AKKOR HOL A PROBLEMA NALUNK?Varo ma valaszod koszi.
Peterbond 2022. 01. 12. 11:45
Előzmény: #5333  Törölt felhasználó
#5336
"Akár igazad is lehetne ha nem lenne arról adat,hogy a keleti vakcinák hasonlóan hatékonyak voltak mint a nyugatiak,a halálozási arányban  pár százalékkal volt jobb a Pfizer a sinopharmnál  és a sputnik még a pfizernél is hatékonyabb volt.Egyébként van tudtommal sputnikból újabb megrendelés.Vakcinából egyébként is van dögivel,"
.
Igen van dögivel. Nyugatiból és nyugatiból ren deltünk. Sputnyikból sincs rendelve egy se. Nyugatiból még vagy 10 milliót rendeltünk azóta is. Nem mondom hogy teljesen hatékonytalan a keleti. egyszerűen hogy semmiféle csodafegyver nem volt és pl a kínai ki lett mutatva hogy 60 felett alig nyújt védettséget mi mégis százezreket oltottunk be vele 60 felett. Persze a többségét fiatalok kapták meg ( én is pl ).
.
Magyar adatok pedig nincsenek a halottak oltottságáról meg úgy általában alig van pár alap adaton kívül brmi is megosztva így pont nem tudod hogy tényleg milyen a vakcinák hatékonységa magyarországon. A szerbeknél az látszik hogy a kínai teljesen jó vakcina 60 év alatt. felette jóval kevésbé ( persze messze jobb a semminél ).
.
"Az az ellenzéki hazugság része ,hogy a nem hatékony keleti vakcináktól haltak meg annyian"
.
1. ilyet az ellenzék sehol se mondott. Én is mint lehetőséget említettem de tényként még én se mert nincsneek hiatalos magyar adatok. csak azt tudjuk a kínai 60 felett nem olyan hatékony mi mégis sok időst oltottunk vele és top 3-ak vagyunk lakosságarányosan a covid halottakban.
.
2 Mint írtam rengeteg ténező befolyásolhatta a halottak számát. A ti általatok annyira emlegetett rossz egészségügyi állapota is a lakosságnak. Én se azt mondom hogy ez az egy dolog ( a keleti vakcinák ) okozza az EGÉSZ halálozást. De hogy a legnagyobb részt igenis maga a járványkezelés kell hogy okozza szinte biztos mivel ennyire elszakadunk mindenki mástól miközben kötve hiszem hogy európa legegészségtelenebb népe lennénk, vagy hogy a 4200 halott per millió és az 1500 halott per millió közötti különbséget az okozná hogy mi másként számolnánk ( nem számolunk másként ) és benne lenének az autóbalesetben meghaltak ( 100 sincs összesen éves szinte millió lakosra vetítve és akkor MINDEN balesetes halottat számoltunk ).
.
Szerintem annak a kormánynak aki teljes felhatalmazást és korlátlan rendeleti intézkedést kért és kb MINDEN járványinttézkedést maga hozott igenis kell hogy felelősége legyen abban hogy 2-3-szor több halottunk van nekünk mint urópa többségének. Akár a szomszédainkat nézzük ( minimum +30% halott sehekhez, szlovákokhoz horvátokhoz románokhoz képest ), akár a tőlünk átlagosan sokkal öregebb nyugati államokhoz ahol elvileg komoly járványok voltak ( minimum +100% halott olaszokhoz, angolokhoz, blegákhoz spanyolokhoz, franciákhoz képest) és a "laborunk"-hoz vagy németországhoz képest meg aztán különsen ( +150-200% halott Ausztriához Németországhoz vagy svájchoz képest )
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 11:44
Előzmény: #5330  SirDMR
#5335
Ezzel a véleménnyel meg kell várni a választások lezajlását. És nem az eredmények, hanem a történések miatt. Előre egy meg nem történt eseményekről véleményt mondani nem reális. Majd akkor, ha már lezajlottak az események. Addig tényleg ne kiáltsuk ki semminek!
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 11:38
Előzmény: #5332  Peterbond
#5334
Az ellenzék egy jelentős része már azt is csalásnak minősiti,hogy 1 fordulós a választási rendszerünk,hol ott ez nyugaton is több országban így van,és milyen érdekes az előválasztáson nem volt vele gondjuk.A körzetek átírását is csalásnak minősitik,hol ott,honnan a fenéből lehet tudni,hogy kire és hogyan szavaznak egy körzetben,addig amig nem volt meg a szavazás.Az is csalás,hogy létezik a kormány média miközben az ellenzéknek is van médiája bőven,az internet elterjedésével és használatával egyébként is röhej azzal jönni,hogy ott az M1,meg a kormányt támogató újságok.A párt hűek úgy is  a saját médiájukat nézik elsősorban,a többieknek meg ott az internet bármit olvashatnak,nézhetnek amit csak akarnak,szabad a választás.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 11:27
Előzmény: #5331  Peterbond
#5333
Akár igazad is lehetne ha nem lenne arról adat,hogy a keleti vakcinák hasonlóan hatékonyak voltak mint a nyugatiak,a halálozási arányban  pár százalékkal volt jobb a Pfizer a sinopharmnál  és a sputnik még a pfizernél is hatékonyabb volt.Egyébként van tudtommal sputnikból újabb megrendelés.Vakcinából egyébként is van dögivel,a szomszédos országokban Ukrajna,Románia meg a kukába kerülnek már a vakcinák mert lejár a szavatosságuk.Az az ellenzéki hazugság része ,hogy a nem hatékony keleti vakcináktól haltak meg annyian,eleve a be nem oltottak haltak meg leginkább,a vakcinák terén meg kiadták a statisztikát,hogy a halottak esetében mik voltak az arányok,ki milyen vakcinát kapott.Egyébként itt a fórumon csak olyan esetről irtak,és nem fideszes emberkék,hogy meg halt a rokonuk pedig pfizert kapott.
Peterbond 2022. 01. 12. 11:01
Előzmény: #5330  SirDMR
#5332
Ezt esetleg tartsd meg magadnak is. Mondjuk érdekelne hogy egy még be sem következett eseményt hogy döntsön el az ember előre. Pl lehet sejteni hogy Észak koreában a következő választás nem lesz tiszta, ahoggy Oroszországban sem, de még ezt se lehet biztosan előre kijelenteni. szóval igenis csakis a folyamat lezárulta után lehet eldönteni hogy volt-e pl egy választáson csalás vagy sem. És ez nem attól függ hogy ki fog nyerni hanem hogy csal-e valaki vagy sem. Csalhat úgyis hogy kikap és nyerhet úgy is hogy nem csal.
Peterbond 2022. 01. 12. 10:59
Előzmény: #5329  Törölt felhasználó
#5331
"Ezzel szemben Orbánék hozták be a keleti igazoltan hatékony vakcinákat az országba akkor amikor még hiány volt a vakcinákból."
.
Ezekből az igazoltan hatékony vakcinákból azóta se rendeltünk egy darabot se. Azok az országok ahol egyszer se használták ezeket csakis nyugatit fele vagy harmad annyi halottat tudnak felmutatni az első hullámmal együtt is amiből mi kimaradtunk.
.
A magyar halálozási számokat az ellenzékre fogni meg a pofátlanság netovábbja. Érdekes a Mi hazánkat az egyetlen TÉNYLEG a vakcinák ellen kampányoló pártot sose említed te se ilyenkor. Miközben az ellenzék végig az oltás mellett kampányolt. És igen elég esélyes hogy az időseknek adott kínai Vakcinák az esetek nagyon magas százalékában teljesen hatástalanok voltak és pl ez is hozzájárult a magasabb halálozási számokhoz, de többek között sok más tényező is. Persze ilyenkor megint sikerül mindenkit hibássá kinevezni csak a járványkezelés végző Teljes körő felhatalmazást kapó kormányt nem.
Az csak addig volt felelős amíg sikerek voltak. Amikor ez átfordult onnantól már nem.
SirDMR
SirDMR 2022. 01. 12. 10:53
#5330
Minek a szócséplés, jönnek a választások, az emberek eldöntik kit akarnak a kormányrúdnál. Többi csak duma. De azt azért kérném itt az ellenéki fórumozóktól, hogy még az eredmények ismerete előtt döntsék el, hogy ez a "demokrácia ünnepe" vagy "választási csalás". Ne csak az eredmények fényében.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 09:51
#5329
Márki Zay ,Gyurcsány kapitánya pont azt teszi mint amit Gyurcsány tett és tesz,hazudik éjjel,nappal.
.
https://www.youtube.com/watch?v=9ItxWKXBxgQ
.
Most éppen azt hazudja Márki Zay ,hogy Orbán nem tett semmit az emberek védelmében ezért haltak meg annyian .Ezzel szemben Orbánék hozták be a keleti igazoltan hatékony vakcinákat az országba akkor amikor még hiány volt a vakcinákból. Márkí állításával szemben pont a cimborái, Gyurcsány és társai voltak azok akik lelketlenül elkezdtek a keleti vakcinák ellen kampányolni amivel rengeteg ember halálát okozták,mivel nem merték felvenni a hatékony keleti vakcinákat.Nem Orbán lelkén szárad ezen emberek halála hanem Márkí Zay Péter elvtársai cinkostársai lelkén.
.
Márky nyilatkozatai alapján már érthető,miért nevezte őt Gyurcsány kapitánynak,hisz a hazugságban már gyurcsányi magasságok ölé tudott jutni MZP.
Peterbond 2022. 01. 11. 18:23
Előzmény: #5324  zhagar
#5328
"te nem értesz semmit - és ezt is sorra el lehet mondani rólatok..(istván78, bugyula, korábban Petzerebond és még sorolhatnám)"
.
Nem lehet hogyha senki se ért semmit csak te akkor olyan vagy int a laposföldhívő aki az egész tudományos társadalomra mondja hogy nem értenek ezek semmit és jönnek a hülye Gravitációjukkal meg heliocentrikus világmodeljükkel miközben a hülye is látja hogy a föld lapos?
Törölt felhasználó 2022. 01. 11. 16:43
#5327
Április 3-án lesznek a választások ,az az kb 3 hónap múlva lesz várhatóan újra 2/3 -a a Fidesznek.
Törölt felhasználó 2022. 01. 10. 16:36
Előzmény: #5325  troli
#5326
Egyértelmű, rendezni kell a pedagógus béreket,mert nevetségesek és megalázóak,ezt én is így gondolom.
zhagar 2022. 01. 10. 16:24
Előzmény: #5321  Törölt felhasználó
#5324

te nem értesz semmit - és ezt is sorra el lehet mondani rólatok..(istván78, bugyula, korábban Petzerebond és még sorolhatnám)
tehát 1. azok többségét kell érteni többségen mindig, akik elmennek szavazni a választáson (nálunk 1990 óta folyamatosan kb. 25-30 % sosem ment el). mert 2. az előző alkotmányunk is szándékosan torzított felfelé (töredékszavazatok és listások felnyomják), azért, hogy stabilan kormányozható legyen az ország és ne juthasson be mondjuk 34 párt (parlamenti küszöb % miatt is). a német alkotmány nagyfokú lemásolása volt ez akkor nálunk! - elenpélda pl. az olaszoké ahol a leadott szavazatok arányában kapod a parlamenti helyet tehát 10% = 10% nyi mandátum, így bejut kb. 6 helyett 18 párt és oda a kormányozhatóság (koalícióban veszekednek), kb. 2-3 évnél nem is bírnak ki a kormányaik többet!
3. teljesen mindenkire kiterjeszthetó alkotmány csak a mesében létezik (tehát olyan, ami 10 millió álampolgár 100 millió különböző igényének és maximálisan megfelel és vegytisztán, úgy is érvényesíthető)!! illetve kivételes történelmi pillanatokban, lásd pl. 1956 amikor példátlan nemzeti egység volt abban a 2-3 hétben, akkor majdnem lehetett volna ilyen alkotmányt készíteni. ehhez képest nálunk 2006-10 ig annyira mély szakadék alakult ki a 2 oldal közt (és van ma is), hogy  a) a konszenzusos alkotmány nem működött (semmiben sem tudtak konszenzussal megegyezni alkotmánybíróság megüresedett helyeire újakat választani pl.).  és b( így egy újnak a konszenzussal való elfogadhatósági esélye = volt a 0-val
ezért dolgozott ki a fidesz mögött kialakult új többség 2010 után egy új, olyan alkotmányt, ami egyrészt kifejezte a többség akaratát (lásd fenti definíció), másrészt pedig működőképessé tette az országot
a fentiek tények, aki nem hiszi utánaolvashat
Törölt felhasználó 2022. 01. 10. 16:08
Előzmény: #5320  Törölt felhasználó
#5323
Ja,hogy neked az MSZP-SZDSZ kormány programja a mérvadó az alkotmányozás terén,háát szíved joga hozzá,de a hatályos jogszabályok szerint ettől még nem az a törvény amit az MSZP-SZDSZ a programjában anno akkor rögzített :)Csak úgy kíváncsiságból, ha a parlamentbe nem jut be 5 párt akkor ugye nem lehet alkotmányozni :))))))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2022. 01. 10. 16:04
Előzmény: #5321  Törölt felhasználó
#5322
A Fidesznek 2/3 a volt a parlamentben,elég nehéz erre azt mondani,hogy nem a többség szavazta meg az új alkotmányt.
Törölt felhasználó 2022. 01. 10. 15:55
Előzmény: #5306  zhagar
#5321

"mutatnotok kéne tudni egyetlen olyan kormányt a világban, amely önként lemondana a hatalomról - tudtok ilyet"
Teljes félreértésben vagy, nem lemondani kell a hatalomról, hanem kiterjeszteni az alkotmányt mindenkire. Nem 49% szavazó nevében kell alkotmányozni, hanem a többség nevében.
Törölt felhasználó 2022. 01. 10. 15:50
Előzmény: #5307  Törölt felhasználó
#5320

Horn Gyula MSZP-je megtehette volna, hogy alkotmányozzon a Szabad Demokratákkal megvolt hozzá a kétharmada, de
"Az MSZP-SZDSZ-kormány programja 1994 júliusában rögzítette, hogy a politikai átalakulás lezárása és a szilárd alkotmányosság megteremtése érdekében a koalíció új alaptörvény megalkotása mellett kötelezi el magát. Társadalmi és politikai konszenzusra fognak törekedni, s ennek jegyében leszögezték, hogy az új alkotmány elfogadásához legalább öt párt egyetértése szükséges." úgyhogy ne írj itt nekem jogszerű alkotmányozásról, mert demokráciából Orbánék buktak meg és nem az ellenzék !
rockmaster 2022. 01. 10. 14:32
Előzmény: #5315  SirDMR
#5316
Inkább neveznélek Titeket LMBTQ aktivistáknak!
SirDMR
SirDMR 2022. 01. 10. 12:13
#5315
Peterbond 2022. 01. 10. 12:07
Előzmény: #5312  1valaki
#5314
Igen ezért szokták 10-20 Évente egyzer frissíteni és széleskörben megszavaztatni ( vagyis inkább ezt kéne ). Nem 8-szor az elmúlt 3 kormányzati ciklusban és csak azért mert épp ütközött volna valamivel amit csinálni akartak vagy mert ( és ez a leginkább lealacsonyítása az alkotmánnak ) hogy jó kis propaganda alap legyen egy semmiből szított politikai ellentétnek.
SirDMR
SirDMR 2022. 01. 10. 11:13
#5313
Első fokon 57 millió: szabálytalanul rúgott ki embereket a tatabányai polgármester:
https://www.kemma.hu/helyi-kozelet/2022/01/elso-fokon-57-millio-szabalytalanul-rugott-ki-embereket-a-tatabanyai-polgarmester?fbclid=IwAR3mNlYs-feHcu8m8E8Y_Hi7PFFeVZ3RJVMjiQiZ-gOw1ufCfmTMsO2K95w
Demokrácia, tolerancia, együttélés stb. DK-s módra.
1valaki
1valaki 2022. 01. 10. 00:42
Előzmény: #5310  bigyula
#5312
Tök mindegy, hogy "gránit" vagy "homokkő", ha jól tartja magát!
Tudod, hogy a csajok is felvarratják néha itt ott, ha nem akarnak aszottul, vagy öregesen kinézni!
Nos ez a helyzet az alkotmánnyal is, vagyis nem tákolmány (mint megállapítod), hanem fiatalítása, modernizálása a magyar alaptörvénynek!
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 22:30
Előzmény: #5309  bigyula
#5311
Konkrétan mikor volt népszavazás az alkotmányról utoljára ha már hivatkoztál erre a lehetőségre,megtudod mondani ?
bigyula 2022. 01. 09. 22:03
Előzmény: #5309  bigyula
#5310
Ez a tákolmány az alkotóik szerint is annyira időtálló, vagy ahogy bölcs vezíretek fogalmazott "gránitszilárdságú", hogy azóta is évente legalább egyszer módosítani kell a pillanatnyi poitikai érdekek szerint. Szerintem ez inkább homokkő szilárdság...
bigyula 2022. 01. 09. 22:00
Előzmény: #5307  Törölt felhasználó
#5309
"Igen,megvolt erre a jogi lehetősége a Fidesznek,alkotmányozhatott."
.
Szerinted egy demokráciában normális-e, hogy egy politikai párt nem csak módosít egy Alkotmányt, hanem egyedül, az ellenzéki vélemények teljes figyelmen kívül hagyása mellett egy új Alaptörvényt fogad el? Ráadásul a közvélemény, a választók véleményére sem kíváncsi, mert fel sem merült, hogy legyen erről népszavazás, ahogy az eddigiek alapján illett volna/szokott volt egy demokráciában?
bigyula 2022. 01. 09. 21:46
Előzmény: #5306  zhagar
#5308
"semmit sem értetek az egészből, bocsi"
.
Ti nem értetek semmit. Az, hogy valaki valamit megtehet, még nem felhatalmazás arra, hogy meg is tegye. Ezt nem érititek.
.
A ti logikátok szerint az MSZP az 1994-es választások után egyedül visszaállíthatta volna a szocialista rendszert. Szerencsére az akkori politikusok nem így gondolták.
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 19:28
#5307
Igen,megvolt erre a jogi lehetősége a Fidesznek,alkotmányozhatott.Érdekes,hogy akik a Fidesztől ezt a jogot elvennék,azoknak semmi gondja nincs azzal,hogy az ellenzéki koalíció egyes pártjai sima feles többséggel is már jogtalanul alkotmányoznának.Vagyis amíg a Fidesz 2/3 os többséggel szerintük nem jogszerűen alkotmányozott, addig ők egy sima 1/2 es többséggel már szerintük jogszerűen alkotmányozhatnának.Erre szokás azt mondani,hogy bolond lyukból bolond szél fúj.
zhagar 2022. 01. 09. 18:51
#5306

szenes és bugyula:
semmit sem értetek az egészből, bocsi
a kulcs a 2010 es választás volt amikor a fidesz 2/3 dot kapott (okok jól ismertek)
badarságokat beszéltek. nem kell ahhoz jogi végzettség hogy aki jól figyeli a politkát az tudja: 1. a 2/3 dos többség az minősített többség tehát bármikor módosíthat alkotányt meg ki is dobhatja a régi és alkothat helyette újat, ha úgy tetszik neki, 2. a mindenekori kormányt a parlamenti többséget összeadó pártok 'dobják össze' tehát az őket képviseli elsősorban és 3: ennek megfelelően a többség kormánya javasolhat de maguk a frakciók is javasolhatnak bármit az alkotmánnyal kapcsolatban és módosíthatják is
ritka az ilyen szituáció, és aki megszerzi annak jóval nagyobb a mozgástere egy 2/3 dal DE a felelőssége is, hiszen ha túltolja a bicajt akkor gyorsan és símán megbüntethetik, -buktathatják a választók
mutatnotok kéne tudni egyetlen olyan kormányt a világban, amely önként lemondana a hatalomról - tudtok ilyet? nem tudtok,  tehát kabaré a köbön amit hadováltok erről (csak akkor mond le egy kormány ha elfogyott a parlamenti többsége)
és e legutóbbi megjegyzés a kulcs a jövőhöz: szerezzenek a pártjaitok akár feles akár 2/3 dos többséget és akkor szabad lesz az út még az alkotmányozáshoz is!
a lehetősége ennek maximálisan adott, mert a törv (manádtumelosztás) egyformán vonatkozik minden pártra!
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 12:23
Előzmény: #5304  bigyula
#5305
Arról nem beszélve, hogy egy kormány soha nem jogosult alkotmány módosítására.
bigyula 2022. 01. 09. 12:09
Előzmény: #5298  Törölt felhasználó
#5304
"Nem ,nem erőszakos politikai cselekmény az amikor egy kormány jogosult az alkotmány módosításra és azzal él is,az teljesen törvényes."
.
Az viszont az, hogy úgy alakítja át a jogrendszert, hogy ne nagyon lehessen leváltani, azaz örökös maradásra rendezkedik be. A figyesz ezt csinálta. Persze van példája Orbánnak: az orosz, és a török példa is a szeműnk előtt játszódott le. Sőt, annó Hitler is teljesen törvényesen jutott hatalomra.
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 08:27
Előzmény: #5302  Törölt felhasználó
#5303
Jelenleg több párt rendszer van a rendszerváltás óta ha nem tűnt volna fel,ez is a demokrácia része.
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 00:34
Előzmény: #5298  Törölt felhasználó
#5302
no igen. ha innen indulunk ki, akkor 89 előtt nem diktatúra volt, hanem demokrácia, hiszen a választáson hatalmas fölénnyel nyert mindig az mszmp.
Törölt felhasználó 2022. 01. 08. 21:58
Előzmény: #5298  Törölt felhasználó
#5301
Volt régen egy jogalkotásról szóló törvény, ami szépen leírta, hogyan kell jogszabályt alkotni.
Na, annak sem felelt meg.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek