Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 16:48
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#401

Ez csak természetes, hogy a kínai pont olyan hatékony. Sőt! Ha a propaganda úgy akarja akkor még sokkal hatékonyabb is! Csak az a kérdés, hogy milyen sokkal legyen hatékonyabb és akkor olyan sokkal lesz...
Azt meg úgysem érted, hogy egy élő vírus beadása milyen következményekkel járhat és különben is ki a francot érdekelnek a következmények.
Személy szerint mindig rühelltem a vírusokkal való találkozást, de most, hogy így mondod, kezdem megszeretni őket.
globaltrend 2021. 03. 25. 16:50
Előzmény: #397  signal2
#402

ajajj..! tudod sokan és nagyon jól tudják, hogy egy gyerek igazán csak akor jár jól ha saját szülei nevelhetik fel - ha nem, akkor veszélybe kerülhet, és soha nem fogsz tudni gazdagabb országokból sem olyan rendszert, ami ezt a hiányt tökéletesen és maradéktalanul, hibamentesn pótolhatná! tehát ha azt hitted hogy ezzel most nagyot mondtál, akkor nagyon nagyot tévedtél, meet tökéltes megoldás ebben a kérdésben nincs, azzal egyelőre csak próbálkozni lehet és sok ellenpélda is van, képzeld el, ahol ez már jól űködik és gyerekek jobban jártak!
"2. az újságírói függetlenség az aktuális hatalomtól és politikai pártoktól való függetlenséget jelent"
elmélitelileg igen, de csak felerészben!: merthogy a 444 pl. lehet hogy független az orbánkormánytól - ám ahogy más alább már rámutatott - , az hogy ő "független", ez természetesen nem igaz, hiszen ha G Soros nem pénzelné, már régen megszűnt volna! a "függetlenezés" a részeretkről azért álszent és demagóg, mert azt akarja elhitetni a magyarokkal, hogy a 444 és mások esetében is a "függetlenség" azt jelentené, hogy az adott orgánum pártsemleges!, - ám erről persze szó sincs!!! (ez ugynaz mint a "civilszervezetekről " szóló demagógiátok, amikor a civil szóval azt mesélitek sugalljátok be a gyanútlan képzetlen tömegnek, mintha valódi civilekről lenne szó a Tasz, a Helsinki B. stb. esetében, holott erről persze szó sincs, hiszen ezek is G Soros zsoldjában állnak!..
végül apl. az Mtva-ról szólva megemlíteném, hogy legalább olyan szinten le szokta hozni híradásaiban az ellenzéki véleményeket is (sőt!), mint teszi azt a magát "függetlennek" hazdó 444 (amit csak sorosblognak nevez egyébként sok budapesti)
sokadszor kérem, hogy nem kéne hülyének és madárnak nézned itt sorozatban a fórum olvasóit, jó??!!
globaltrend 2021. 03. 25. 16:53
Előzmény: #402  globaltrend
#403
pontosítás: " mint teszi azt a magát "függetlennek" hazudó 444 kormánypártok véleményének ismertetésében"
hajrámagyarok71 2021. 03. 25. 16:53
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#404
Élő vírus beadása???? Te szándékosan írsz valótlanságot vagy komolyan gondolod, hogy élő vírust adnak be. Az a baj a jelenlegi ellenzékkel és a szavazóikkal, hogy az sem igaz, amit kérdeznek.
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 16:54
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#405
Nem politikus ,hanem virológus írta,de pld egy másik immunológus meg bírálta a kínai vakcinát,érdekes,hogy az ő állításai valahogy a "független"ellenzéki médiákban terjedt el,míg az előbbi szak véleményt nem reklámozták,én nem mondtam,hogy jobb,csak utaltam rá,hogy van ilyen szak vélemény .A kínai vakcina nem élő hanem elölt vírust tartalmaz.
Peterbond 2021. 03. 25. 16:55
Törölt hozzászólás
#406
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 16:57
#407
Egy örökbefogadásra váró gyereknek,szerintem is joga van egy férfi-nő által alkotott családban felnőnie,mert ez a természetes,és nem gondolom,hogy a meleg vagy leszbikus pároknak bármilyen joguk is lenne ezt a jogot elvenni egy gyerektől.
SirDMR
SirDMR 2021. 03. 25. 16:58
#408
Tényleg nem hiszem el, h még 2021-ben is lehet nyomatni a fidesz média túlsúly van hüpphüpp mantrát. Index, telex, 444, hvg. Fb-on szemérmetlenül cenzúrázzák a jobboldali tartalmakat, közéleti figurákat. Érdekes módon amikor én reportolok egy buzipropagandát hirdető/ fideszesek akasztását követelő közéleti személyt, akkor valahogy a banhammer elfelejt lecsapni és csak egy szerény üzenet fogad: nem találtak a jelentett tartalomban semmi kivetnivalót.
Bezzeg, ha leírod, hogy csak két nem van, férfi és nő, na azt bizony nem lehet tolerálni. Speciel ezért kaptam 72órát...
Az az igazság, hogy online térben tájékozódik a nép és ott kemény szélsőliberális túlsúly van. Lehet persze nyomtatott sajtóval, meg frekvenciákkal érvelni, de a 80 éves mamáü is fbról olvassa a híreket..
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 16:59
Előzmény: #404  hajrámagyarok71
#409

Altatottat adnak be, nézz utána és megtalálod.
A kínai vírus már több mint 100-éves technológia, olvass utána és érteni fogod.
Peterbond 2021. 03. 25. 17:00
Előzmény: #385  hajrámagyarok71
#410
Azért imádom hogy a történelmet is átírjuk és az RTL Klub már 1998 óta Sorosista Fideszellenes szervezett lett :). Volt kb 2 óra politika egy héten benne. A Heti hetes elött meg talán egy órával Fábry köpködte a Gyurcsány képét főműsoridőben. Az RTL klub egy kereskedelmi tv volt. most attól lesz ellenzéki a kormányoldal szerint mert nem akkor propaganda tv lett mint a TV2. Vicc az egész.
Peterbond 2021. 03. 25. 17:05
Előzmény: #408  SirDMR
#411
"Tényleg nem hiszem el, h még 2021-ben is lehet nyomatni a fidesz média túlsúly van hüpphüpp mantrát."
.
Tényleg nem hiszem el hogy valaki az orránál előrébb nem lát és bármit ami nem propaganda egybemoss azzal hogy az bezzeg ellenzéki. És ammit írsz lényegében egyetlen piacon van az online piacon amit nem tudd kontrolálni a kormány. Minden más amit tudd az bedarálva. Írott sajtó, rádió, TV, plakát.
.
Amúgy csak szólok az Indexnél most tartanak ott ahol az origo 2014-ben. De kár is belekezdeni. Nektek akkor is ellenzéki média túlsúly lenne ha 3 darab ezres nézettségű honlapon kívül minden az Fidesz propagandát fújná 24 órában. Mert akkor is biztos lenne kiss Jakab a facebookon aki szólni merészelt az Orbán ellen és nem kapott egyből 5 év zárkát.
hajrámagyarok71 2021. 03. 25. 17:09
Előzmény: #410  Peterbond
#412
A Heti hetes előtt, azaz 98 előtt nehezen köpködte Gyurcsány képét Fábry, mert se RTL nem volt, se Gyurcsány :)
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 17:09
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#413

Lényeg, hogy egy legyengített vírust kapsz a szervezetbe ami elvileg képtelen a további szaporodásra és a két egymás támadásával annyira legyengül, hogy az immunrendszer már képes lesz leküzdeni.
Van olyan orvosi vélemény is, hogy az altatott, leölt vírus is képes még több év után is problémákat okozni.
Szerintem az egésznek az a lényege, hogy senki nem tudja mi lenne a helyes, mindenki mást gondol erről a vírus problémáról és vakcinákról, de még az orvosok között sincs ebben teljes egyetértés.
Peterbond 2021. 03. 25. 17:10
Előzmény: #412  hajrámagyarok71
#414
Azt írtam a heti hetes elött 1 órával. Ugyanazon napon volt a két műsör ( de lehet tévedek ). Arra célzok hogy volt a csatornán mindkét irányba kriika. De 99%-ban egy kereskedelmi tv volt ami heti 2-3 órával letudta a politika tartalmat és heti 50-el mondjuk a bulvárt.
hajrámagyarok71 2021. 03. 25. 17:11
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#415
Elhalt vírust adnak be, pont olyat mint sok más betegség ellen, többek között az influenza ellen is. Vagy hogy érted az altatottat. Elaltatják a vírust, beadják, az emberi szervezetben meg felébred és betegséget okoz?:)
Peterbond 2021. 03. 25. 17:16
Előzmény: #412  hajrámagyarok71
#416

Pl 2008-as termés
https://www.youtube.com/watch?v=eZrawAIgY4E
.
A köpéses videót sajna nem találom pedig én magam is láttam anno. És érdekes senki se nevezte az RTL klubbot Gyurcsányellenes ellenzéki médiának akkor. ( nem is volt az de ugyanannyira fidesz ellenes se )
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 17:18
Előzmény: #415  hajrámagyarok71
#417

Nem az altatott vírusnak azt hívják amit már jelentősen legyengítettek és képtelen a további szaporodásra (elvileg!)
Az influenza elleni vakcinák többsége meg nem vírust, csak annak genetikai kódját tartalmazza így károkozásra már teljesen képtelen. Ez miatt megy a kapkodás akkor is, ha egy új influenza mutáns jelenik meg mert ott is gyorsan kell fejleszteni az új vakcinát és mindig az a biztonságos ami csak genetikai kódot tartalmazó vakcina.
SirDMR
SirDMR 2021. 03. 25. 17:20
Előzmény: #411  Peterbond
#418
Megint elbeszélünk egymás mellett. Én nem cáfolom, hogy írott sajtó, tv, rádió a fideszé. Az én állításom az, hogy a szavazókorú népesség döntő többsége már az online térből tájékozódik. 60+os szüleim okostelefonnal ülnek be slozira és olvassák el, amit feldob a hírfolyam, vagy amit benyomtak maguknak kezdőlapra. Úgymond a médiát súlyozod fogyasztásuk szerint, akkor rájössz, hogy durva balos fölény van. Ezt látta Amerikában Trump is, és ez is lett a veszte. Amikor twitter végleg tiltott egy neki nem tetsző megválasztott amerikai elnököt, akkor hol voltak a nagy sajtószabadságot védő aktivisták. Néhány konzervatívabb demokrata szenátor írt pár cikket hogy enyje ezt nem kéne és elült a por. Pont azért fáj a bolsiknak egy Rákay Philip egy Bayer Zsolt, mert ők online térben lettek igen népszerűek és ismertek és nem a multikulti balos mantrát fújják. Fidesz felismerte, hogy a jövő választásai bizony online térben dőlnek el, és ezt a baloldal nagyon nem tudja lenyelni. Garantálom Neked, 2022-ben legtöbb botrány az ilyenekből lesz. Letiltott hirdetések, közszereplők fb algoritmusok, amik hátrasorolják a "nemkívánatos" tartalmakat a megjelenítési listában. Ha annyira ki van tömbe a Fidesz és oly csórók az ellenzéki pártok, hogyan lehet, hogy én az elmúlt egy hónapban bármikor nyitottam meg fb-ot, mindig egy DK-s vagy Momentumos fizetett hirdetés vágott arcon? Amikor elvileg fb algoritmus látja milyen csoportoknak vagyok tagja, miket osztok meg stb.
Peterbond 2021. 03. 25. 17:24
Előzmény: #418  SirDMR
#419
"Megint elbeszélünk egymás mellett. Én nem cáfolom, hogy írott sajtó, tv, rádió a fideszé."
.
Akkor lényegében arról vitatkozunk hogy a Titanic még nem süllyedt el mert a zenekar még játszik.
Peterbond 2021. 03. 25. 17:26
Előzmény: #416  Peterbond
#420
Egy kérdésem lenne csak. Egy ilyen 2008-as termés lemehetne-e ma szerinted a TV2-n az M1-en? És ha igen az elmúlt 10 év alatt miért nem ment le 1 !! se.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 03. 25. 17:26
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#421
Az egyik beirásoddal megcáfolod a másikat:D
De legyen.Az idézet illetöről sok minden nem derül ki.Például ért e valamihez mert akkor a 160 is sok lehet..Ha meg hasznos munkaerő akkor kaphat a Dunántúlon is melót, az állam 6 havi lakbérét kifizeti(ilyen sem volt azelött)
SirDMR
SirDMR 2021. 03. 25. 17:50
Előzmény: #419  Peterbond
#422
Akkor átfogalmazom ilyen egyszerű példára:
Adott társadalom 100 fővel, 60 közösségi médiából, online felületről tájékozódik, 20 tv, 10 rádióbolond, 10 még mindig a ropogós lapokat olvassa. Narancs Párt megvett kb. minden rádiót, nyomtatott sajtót, tv csatornát. Online térben azonban az emberek túlnyomó többsége a Moslékok Pártjának orgánumait olvassák. Kérdés: Kié a médiafölény ebben a társadalomban, ahol várhatóan az arányok tovább billennek az online lét felé?
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 17:57
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#423
Jó, akkor maradjunk 21 napnál de az 1. után eltelik 28 nap, utána még legalább 14-21, ez gyakorlatilag 2 hónap mire védett leszel.
Az Astra Zeneca az első oltást követő 22. nap után bizonyítottan hat, 100%-ban elkerülték a súlyos, kórházi kezelést igénylő megbetegedést, a brit mutáns ellen is úgy néz ki, hogy hat. (lásd Nagy-Britannia) 
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-56521166
A Pfizer, Moderna pedig bizonyítottan hat még valamennyire a dél-afriai ellen is, bár kevés az adat és most nem az terjed.
Csak ennyi a különbség a kínai és a nyugati között.
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 18:12
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#424
ezt honnan veszed?A vakcinákkal kapcsolatban max annyi infó adott,hogy ,hány nap múlva várható a második dózis beadása.Az,hogy mikor éri el a maximum hatását egy oltás,arról annyit lehet tudni,hogy pár nappal a második oltás után a két dózisúaknál. Ez egyformán vonatkozik mindegyikre. Az a plusz 14-21 nap amire úgy utalsz,hogy a második dózis után még ennyi idő amíg eléri a kínai vakcina a max hatását,ezt nem olvastam sehol.Nem tudom,hogy honnan vetted ezt.Egyébként ez nem kőbe vésett,minden embernek más az immunrendszere így a védettségi fok sem egyformán fog mindenkinél kialakulni.Az egy általános vélemény,hogy a második dózis után pár nappal van aki 1-2 hetet mond alakul ki a max védettség,de ez nem csak a kínai vakcinára hanem az összes vakcinára vonatkoztatva igaz.Azért azt sem árt tudni,hogy mivel nagy pénzről van szó,így a vakcina gyártók egymás konkurenciái ezért megpróbálják a másik gyártó vakcináját lejáratni,persze ezt nem nyíltan fogják tenni hanem,szakmainak tűnő cikkekben.
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 18:23
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#425
A kínai vakcina elölt vírust tartalmaz és nem  mRNS (Pfizer, Moderna) és nem is vektor vakcina (Szputnyik és Astra Zeneca). A hatásossága megkérdőjelezhető, mert nincsenek adatok róla, pontosan ahogy írod !
Belinkeltem a használati utasítását, amelyben pontosan leírják mikor alakul ki a védettség, akkor ragaszkodjunk ehhez, ha nincs más bizonyítékod !
bigyula 2021. 03. 25. 18:25
Előzmény: #422  SirDMR
#426
Figyu! Ha van 5 csatorna, amiből 4 a kúrmány/kúrmánypárt ellenőrzése alatt áll, akkor a csatornák hány százaléka van a kúrmánypárt ellenőrzése alatt?
.
Arról nem az az egy csatorna tehet, hogy azt olvassák/nézik az emberek, amit nem ellenőriz a kúrmány/kúrmánypárt. Az nem az "ellenzék médiafölénye", hogy az értelmes emberek nem kíváncsiak a propagandára. Akkor sem ha a csapból is az folyik.
SirDMR
SirDMR 2021. 03. 25. 18:43
Előzmény: #426  bigyula
#427
Értem, tehát ha az szja 15% de az effektív adó 0% mert egész adóalapodat leírtad, akkor mennyi bevétele van az államnak?  Nyilván Te logikád mentén 15%...
Az emberek nem azért tájékozódnak online térben, mert annyira utálják a jobbos tvt, rádiót, hanem mert ezek elavultak a felgyorsult világunkban. Súlytalanok. És nem, én sem azért olvasok indexet, telexet, 444et, mert a függetlenség és objektivitás zsinórmértékei ezek a lapok, hanem mert ebbe szocializálódtam bele. Persze mostmár szerencsére megindult az egyensúly megteremtése, hirtv adásait bármikor megnézhetem vonaton, metrón. Elolvashatom Rákay Philip velős hozzászólásait,vagy ha index azt írja: egy fiatalkorú megkéselt egy idős asszonyt, 2 perc böngészéssel megtalálom a valódi hírt, miszerint egy semmirekellő cigány pulya hogyan kaszabolt halálra egy ártatlan embert. És persze értem én, hogy baloldal félti az utolsó kis mentsvárát, mert itt egyeduralma volt hosszú évekig. És persze mi a reakció? Jelentgetik ezeket a profilokat, arcátlanul cenzúrázzák a nemtetsző hozzászólásokat. Mindezt persze a sajtószabadság utolsó hirnökeiként. :)
bigyula 2021. 03. 25. 18:50
Előzmény: #427  SirDMR
#428
"Az emberek nem azért tájékozódnak online térben, mert annyira utálják a jobbos tvt, rádiót, hanem mert 
ezek elavultak a felgyorsult világunkban. Súlytalanok"
.
Akkor miért vásárolták fel az összeset közpénzen? Miért kellett az összes (megyei)napilapot bekebelezni? Miért kellett az Indexet is tönkretenni, ha nincs súlya? Mi értelme a KESMA-nak, ha az csak a "súlytalan" csatornákat uralja? Ugye ezt Te sem gondolod komolyan... :)
bigyula 2021. 03. 25. 19:07
Előzmény: #427  SirDMR
#429
"Értem, tehát ha az szja 15% de az effektív adó 0% mert egész adóalapodat leírtad, akkor mennyi bevétele van az államnak?  Nyilván Te logikád mentén 15%..."
.
Attól, hogy vannak megkerülö, adócsökkentő lehetőségek, az SZJA kulcs még 15%. A kúrmány sem azt hirdeti, hogy a 0%. Pedig a 3 gyerekeseknek gyakorlatilag annyi.
bigyula 2021. 03. 25. 19:08
Előzmény: #429  bigyula
#430
Példa: mennyi a vállalkozások nyereségi adó kulcs? És TAO-val?
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 19:42
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#431
Az összes vakcinánál a második dózis után alakul ki a teljes védettség,a kínai esetén 21-28 nap elvileg a második beadása ha nem tolták most ki,a többi vakcina sem jobb ennél,ha már az első után kialakulna védettség amire próbálsz utalgatni a nyugati vakcinák esetében,akkor mi a fenének kellene a második dózist is beadni ?Egyértelmű,hogy nem így van,van valamennyi védettség az első dózis után is az összes vakcina esetében a kínainál is természetesen, ez lehet,hogy vakcinánként más és más de az,hogy a nyugati ebben jobb lenne mint a keleti vakcinák,arról még soha sem hallottam, hivatalos forrásból,ami nem is meglepő,hisz még csak most pár hónapja használják a vakcinákat majd talán egy 6-12 hónap múlva lesz ilyen összehasonlító adat is.
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 19:52
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#432
Ha nem hallottál róla, akkor nem figyeltél eléggé. (Szerinted miért tolták ki az AZ esetén a második dózis beadását ?) nézd meg, hogy Nagy Britannia hogyan teljesít a járványban és oltási hatékonyságban ! Az első dózis beadására összpontosítottak (Izrael, Pfizer szintén).
A kínai vakcináról nincsenek adataink csak erre hívtam fel a figyelmet, csak ami szerepel a használati utasításában. A nyugati vakcinák már megjárták a frontvonalat !
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 19:56
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#433
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 19:59
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#434
:)))))))))A második dózist azért tolták ki,hogy a második dózisnak félretett raktárkészletet bizonyos fokig felszabadítsák,és elkezdjenek vele is oltani első dózisként.De ezt már jó párszor leírtuk a corona vírus topikban.Ami Izraelt illeti,panaszkodtak is arra az elején, amikor elkezdték az oltást,hogy sorra betegszenek meg az emberek,pedig az első oltást már megkapták.
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 20:01
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#435
Nézd meg a cikket amit belinkeltem. Féligazságot írsz ! Igen, kevés volt a vakcina, de ugyanakkor hatásos az elős dózis. Fogalmad nincs az egészről !
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 20:05
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#436
A megbetegedés az első dózis után azért van , mert vagy ráoltanak a vírusra, ami már benne van a betegben, vagy még nem alakul ki megfelelő védeleme az oltás után és az illető megfertőződik. Ezért kellene jobban odafigyelnünk nekünk is az oltópontokra, hogy a megfertőződés esélyét csökkentsük és a tesztelésekre és tünetekre jobban kellene figyelnünk az oltás beadása előtt.
A magyar járványkezelés katasztrófa !
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 20:07
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#437
A halálozásunk is azért ennyire rettentően magas, mert későn vesszük észre ha valaki már beteg. Valaki úgy esik át a betegségen, hogy egyetlen teszt sem lett rajta elvégezve, a háziorvosa semmit nem tesz. Amikor észrevesszük már leesett a véroxigén szint és mentőt kell hívni, utána pedig jön a lélegeztetőgép !
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 20:13
Előzmény: #435  Törölt felhasználó
#438
Én meg forditval gondolom,szerintem kevered a dolgokat és ezért hamis következtetésekre jutsz,mindenesetre túl tárgyaltuk szerintem a témát,mindenki elmondta a saját nézőpontja alapján a véleményét,így részemről ennyi :)
Törölt felhasználó 2021. 03. 25. 20:21
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#439
Van olyan ismerősöm aki kérte, hogy teszteljék, de ez nem történt meg. Saját magának kellett a gyógyszertárban tesztet venni - arról már nem beszélve, hogy oda valakinek el kell menni, tehát nem tudhatod, hogy a családodból ki a fertőzött, de valahogy el kell jutni a gyógyszertárba - újabb esély egy esetleges fertőzés átadására. Rohadtul "el van engedve" a betegek keze, rá van bízva az illető immunrendszerére, hogy ez most súlyos eset lesz vagy sem. Felismerni sem ismerik fel az állapot romlását, mert véroxigénszint mérőt vajon ki tart ebből a célból ? Az emberek nem orvosok...
Az egészségügyi rendszerünk vajon miért van ezen a szinten ? A kérdés költői, de nem "az ellenzéki összefogás hazugságai"-ban található rá a válasz ! 
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 08:15
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#440
Az egészségügyi rendszerünk azért van ott ahol van,mert a rendszerváltás óta egy kormánynak sem volt fontos,hogy rendbe tegye,az orvosok bére most rendezve lett de szakápolókból kellene sokkal több elsősorban és nem orvosból.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 09:07
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#441

Természetesen ez csak a fidesz propaganda védekezése arra, hogy a világelsők leszünk a népességarányos halálesetek számában, amiben egyértelműen szerepet játszik az alulfinanszírozott egészségügyi rendszer is.
Lényeg, hogy ismét megy a másokra mutogatás.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 09:18
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#442
Az egészségügyi rendszer nem csak az Orbán kormány alatt volt alulfinanszírozott ha nem az előző kormányok idejében is,pld a Gyurcsány kormány esetében,egyébként nem az alul finanszírozás hanem sokkal inkább az egészségügyi rendszerünk szerkezetével van a legnagyobb baj,ezért sem szívesen tettek bele pénzt sem Orbánék sem az előző kormányok,mert az olyan volt mint ha egy lyukas zsákba dobálnák bele a pénzt.A szerkezeti átalakításban pedig az orvosok  egy része nem volt érdekelt és azt ezért nem támogatták
Peterbond 2021. 03. 26. 09:20
#443
Orban ma reggel is bejelentette hogy mi mindent tokeletesen csinaltunk. Mar novemberben lattuk elore hogy mi lesz es hogy Brusszel hibas mindenert. De mi vilagelsok vagyunk megint valamiben amiert Orbaneke az erdem. Vannak rossz dolgok is de arrol ne beszeljunk egyebkent is brusszel miatt van es Europanak sokkal szarabb nyara lesz.
.
3 honap mulva megint valamiben nyerni fogunk amit mar most elorelatott Orban de azert pobt az ellenkezojerol dont most. Es biztos hogy barmi rossz lesz akkor arrol Brusszel vagy valaki mas tehet.
.
Csodalom hogy nem beszelt arrol hogy tegnap miatta vezettunk 2 gollal de aztan a gonosz brusszel miatt kiegyenlitettek a lengyelek.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 09:20
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#444

Az orvosok, ápolók bére sincs rendezve! Javasolom, hogy kérdezd meg erről néhány vidéki intézmény orvosát és ápolóját. Az ápolok vastagon 200 alatt keresnek vidéken! 
https://www.fizetesek.hu/fizetesek/egeszsegugy-es-szocialis-ellatas
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 09:25
Törölt hozzászólás
#445
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 09:29
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#446
Nem tudom ezek mikori adatok,mennyire friss adatok,most lett fizetés emelés az egészségügyben.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 09:35
Törölt hozzászólás
#447
signal2
signal2 2021. 03. 26. 09:38
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#448
Inkább majd a következő 2 évben fog jelentősen emelkedni. Itt vannak a bértáblák:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201128/itt-a-lista-ennyit-kereshetnek-az-orvosok-2021-ben-2022-ben-es-2023-ban-459438
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 09:39
Törölt hozzászólás
#449
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 09:50
Előzmény: #448  signal2
#450
csak előfizetéssel lehetne látni a cikket a bértáblákról
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 10:03
#451
Ami számomra nagyon ellenszenves az ellenzékben,hogy amíg élen jártak abban,hogy a rendelkezésre álló keleti vakcinákról lebeszéljék az embereket addig most a csapból is azt folyatják,hogy milyen magas a halálozási szám hazánkban.Arról bezzeg mélyen hallgatnak,hogy ebben jelentős szerepük van nekik is azzal,hogy emberek tucatjai nem fogadták el a rendelkezésre álló keleti vakcinákat és ezért nem voltak beoltva.
SeldonKuper 2021. 03. 26. 10:15
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#452
Irsz már ellenőrizhetetlen okosságot, hazugságnak!
A logikának semii esélyt nem adtál! Mégis leírtál egy propaganda szöveget, amit egyes vakcinákról terjesztenek ellenőrizhetetlen személyek nevében!
A délafrikai meg sem volt, de mikor megjelent a Pfizer azonnal igazolta, hogy az övé arra is hat.
Hát ilyen egy tudományosan hazudott propaganda is!
signal2 2021. 03. 26. 10:17
Törölt hozzászólás
#453
SeldonKuper 2021. 03. 26. 10:24
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#455
Látom nagyon otthon vagy a vakcinák elméleti hasznosságában!
Egyet kérek: 
A technológiai folyamat érdekel!
Győzzél meg engem arról, hogy hogyan lehet a Pfizer vakcináját előállítani, hogy gond nélkül megbízzak benne!
Azt mondjad el a saját szavaiddal, hogy a vírust hogyan azonosítják, hogyan, hol lesz belőle mRNS vakcína? 
A gyártási folyamatot modellezzed!
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 10:31
#456
Az agyon dicsért mRNS vakcinákat éppen most tesztelik az emberiségen,pár évtized múlva kiderül,hogy vannak-e mellékhatásai vagy sem,az elölt vírussal dolgozó vakcináknak már megvan a több évtizedes tapasztalata ezzel szemben.
SeldonKuper 2021. 03. 26. 10:32
Előzmény: #443  Peterbond
#457
Ezt az ügyetlen kritikát már nem először alkalmazod, alátámasztva a saját feltételezésedre adott saját válasszal!
Eleget beszéltél a rossz dolgokról is, de azt is az Orbán nevében.
Mi lenne, ha egyszer a saját kritikádat a magad nevében tehetnéd meg? N em más szájával érvelni!
SeldonKuper 2021. 03. 26. 10:43
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#458
Karikó professzor asszony is azt nyilatkozta, eredetileg lokazizált vírusok azonnali "védőoltásaként", de nem (világ)járványok megelőzésére alkalmazták volna!
Azt a biológiai elméletet még senki nem említette, hogyy baktériumok ellen vannak az antibiotikumok, de vírusok ellen nincs még hatékony "virusölő"!
Vannak a vírus fertőzést gyengítő "gyógyszerek", de a vírust azok sem tudják megsemmisíteni, csak a szervezetet segítik a védekezésben!
Shortelek 2021. 03. 26. 10:47
Előzmény: #454  signal2
#459
Nem értem minek, nyomjátok.
SeldonKuper 2021. 03. 26. 10:47
Előzmény: #455  SeldonKuper
#460
Na látom 10-en tudják már a választ! Csak nem mondhatják!
SeldonKuper 2021. 03. 26. 10:48
Előzmény: #459  Shortelek
#461
Azért mert a jövőt nem látják, de szeretnék már most kritizálni!
Kvazir 2021. 03. 26. 11:40
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#462
Számodra mi nem ellenszenves az ellenzékben?
SeldonKuper 2021. 03. 26. 11:49
Előzmény: #462  Kvazir
#463
Ez jó kérdés!
Olyan nincs már, ami nem ellenszenves az ellenzékben!
Ami nem ellenszenves, arról órákon belül gondoskodnak, hogy ellenszenvesek legyenek!
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 12:11
Előzmény: #462  Kvazir
#464
Ez jó kérdés,most megfogtál :) Jakabnak volt annak idején egy tv-s szereplése,amikor a pólójára az volt írva,hogy ez aTV hazudik,az mondjuk tetszett:)Persze ezért még nem szavaznék rájuk,de poénnak jó volt :)Az ellenzéki kétfarkú kutya párttal például semmi bajom,pl ott több értelmet és főleg őszinteséget vélek felfedezni,mint a többi ellenzéki pártban:)
Peterbond 2021. 03. 26. 13:12
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#465
"Arról bezzeg mélyen hallgatnak,hogy ebben jelentős szerepük van nekik is azzal,hogy emberek tucatjai nem fogadták el a rendelkezésre álló keleti vakcinákat és ezért nem voltak beoltva."
.
Mondom en minden rosszert brusszel es az ellenzek a hibas, minden jo Orban erdeme. A kevesebb mint fele halottu ausztria es nemetorszagban nincs keleti vakcina. Oszt megsincs ennyi halott. Akkor talan nem ez a kamu hulyeseg az oka es megse az ellenzek miatt hallnak meg annyian. De rafogni persze ra lehet. Amugy milyen fideszest sikerul lebeszelnie az ellenzeknek mert oroszbol 100.000 embert se oltottak.
Peterbond 2021. 03. 26. 13:23
#466
Egesz heten meleg ido volt es sutott mindig a nap. Jobban mint brusszelben. Ez Orban erdeme. Aki azt allitja hogy nem remhirt terjeszt es a jo idojaras ellen kuzd. Amugy meg bar vegig jo ido van hala Orbannak a fagykarert az ellenzek a hibas. Kb ez most akommunikacio szinvonala.
SeldonKuper 2021. 03. 26. 13:32
Előzmény: #465  Peterbond
#467
Azt is fejtsed ki miért kevesebb a halottak száma a németeknél, osztrákoknál?
 Csak azért, hogy igazolhasd az felvetésedet, ne csak úgy idedobjad!
SeldonKuper 2021. 03. 26. 13:33
Előzmény: #466  Peterbond
#468
Már megint az Orbánnal mondatod ki, amit neked kellett volna kimondani?
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 14:21
Előzmény: #466  Peterbond
#469
miért az ellenzéki kommunikáció színvonala szerinted milyen?Mikor bírálta önmagát az ellenzék bármiért is vagy Brüsszelt ?Bármi rossz van ebben az országban az az ellenzék szerint Orbán miatt van,ha meg valami jó dolog történik,akkor azt magyarázzák,hogy az nem Orbánnak köszönhető hanem csak Brüsszelnek meg a jószerencsének :)
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 14:27
Előzmény: #469  Törölt felhasználó
#470
Az ellenzék dolga egy normális demokráciában, hogy a kormányt bírálja. Ez alapvető, csak itt csúszott ez is félre Magyarországon, mert aki a kormányt bírálja az "hazaáruló".
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 14:34
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#471
Igen az ellenzék dolga az egy normális demokráciában,hogy a kormányt bírálja,de az nem a dolga ,hogy a saját népének kárt okozzon,a keleti vakcinák elleni uszítás pedig egyértelműen erről szólt részükről.Az nem bírálat volt,hanem bírálatba csomagolt hazaárulás az ellenzék részéről.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 14:38
#472
És ha már hazaárulás,akkor az MSZP és Gyurcsány is hazaáruló volt amikor azért kampányolt,hogy az igazságtalanul elcsatolt területeken élő magyarok magyar állampolgárságot kapjanak,szégyen és gyalázat és hazaárulás volt ez a részükről .És most ez az ember akar az ellenzék hátán újra hatalmi pozícióba kerülni,remélem a magyarságban lesz akkora józanság,hogy ezt nem engedik meg neki még egyszer.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 14:44
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#473
Pedig igenis dolga az ellenzéknek, hogy foglalkozzon azokkal a vakcinákkal amelyek más nyugati országokban még nem engedélyezettek. Ugyanis nem mindegy , hogy mivel oltják be az embereket és ez nem oltásellenesség ! Erre felhívni a figyelmet is az ellenzék dolga.
A hazaárulásról is más a véleményünk. Én hazaárulásnak azt nevezném, amikor külföldi, brit később szlovák, cseh adatok alapján nem zárjuk le az országot időben !
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 15:00
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#474
Az ellenzéknek nem az lenne a dolga,hogy a nyugati gyógyszergyártók zsebéből kampányoljanak a nem nyugati vakcinák mellett.
Kvazir 2021. 03. 26. 15:18
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#475
Persze, logikus lépés, hogy miért vegyünk klinikai vizsgálat III. fázisán átesett nyugati oltóanyag helyett ötször drágább, hiányos dokumentációval rendelkező,  a III. fázison nem vizsgált keleti oltást. Aki ezt megkérdezi az már hazaáruló.
SirDMR
SirDMR 2021. 03. 26. 15:31
Előzmény: #475  Kvazir
#476
Ja bocsi, ha 10 000 Ft egy emberélet az okés, 50 000 Ft már túl sok érte... Értjük.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 15:37
Előzmény: #476  SirDMR
#477

ja bocsi, ez a lényeg"III. fázisán átesett"
a másik amit felvetsz: nem az 50.000 sok, hanem nyerészkednek rajta.
A PCR teszt drága volt igaz, ahhoz kellett az állami szabályozás !
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 15:40
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#478
Igaz azóta sem tesztelünk normálisan, vajon miért ?
SirDMR
SirDMR 2021. 03. 26. 15:52
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#479
Amúgy örülnék, ha belinkelnéd a forrást, ahol a beszerzések hivatalos árait találjuk, szerződések, árajánlatok vmit szívesen látnék, hogy állításodat elfogadjam.
Soha senki nem mondta itt a fórumon, hogy az a gond, hogy felhívják az emberek figyelmét arra, hogy a keleti vakcina terén még nem befejezettek a vizsgálatok. A probléma  a kommunikáció stílusa. Én nem azzal próbálnám segíteni az embereket, hogy: 
FEKETE-GYŐR ANDRÁS- „KÍNAI VAKCINA: ELŐBB A KORMÁNYTAGOKAT OLTSÁK BE!
KÁLMÁN OLGA- „Jobban bízok az Európai Gyógyszerügynökség politikai függetlenségében.”
MOLNÁR CSABA- „ Amatőrizmus, a szokásos hozzá nem értés? Bosszú azok felé, akik nem akarják Orbán kedvenc kínai vakcináját? Zsarolás, kész helyzet elé állítás, hátha így többen fogadják el az EU által nem engedélyezett oltóanyagokat?”
Vagy Te tényleg úgy gondolod, hogy ilyen megnyilvánulásokkal nem a politikai haszonlesés a cél? Tényleg elhiszed, hogy az emberi életeket féltik ezekkel a mondatokkal?
Peterbond 2021. 03. 26. 15:53
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#480
Na vegre talaltal valamit ami rendes kritika. Egyetertek. A szoveged elso felevel mindenkepp. Mondjuk arrol is megvan a velemenyem ahogy a Fidesz is kikozesitette a hazafi fogalmat es aki nem fideszes az mar nem is magyar. 
Peterbond 2021. 03. 26. 15:55
Előzmény: #469  Törölt felhasználó
#481
A vicc az hogy "Brusszel" nem keves hibajat beismeri probal azon javitani. Merkel messze jobb halalozasi es betegedesi mutatok mellett is tobbszor beszelt az elkovetet hibakrol es elnezest kert ertuk. Az ellenzek meg majd elnezest kerhet ha kb barmihez lesz erdemi valtoztatasi kepessege. Mert most kb semmi se mulik rajtuk semmire sincs fikarcnyi rahatasuk se.
globaltrend 2021. 03. 26. 16:00
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#482

ez már lerágott csont: Szerbiában már tízezrével voltak beoltva (magyarok is) az orosz vakcinával akkor, amikor a Dk nevű pártotok az orosz vakcinával riogatta az embereket - ám amikor az angol szaklapban is megjelent (a legnevesebb szaklapban) hogy szputnyik v-vel a világon semmi gond nincs, akkor kénytelen voltak ezzel elhaggatni
ugyanez történt a kínai vakcina esetében is - ki kell mondani: akár emberéletek százereinek a feláldozása árán is hajlandó a mygar ellenzék azon demagógiára, ami Krekó elszólásából is kiderült, arra, hogy "minél több magyar hal meg annál jobb, hiszen akkor orbánra lehet majd kenni a propagandával", ahogy ez az Usa ban is történt!
kár mentegetnetek az oltásellenes ellenzéket!! - tudod a hozzád, -tok hasonlók akkor persze egész mésként beszélnének, ha személyes érintettségük is lenne a témában, és közeli családtagjuk/rokonuk/barátnő/barát került volna be tegnap du. az intenzívre!!!!!!!!!
Peterbond 2021. 03. 26. 16:03
Előzmény: #479  SirDMR
#483
"Vagy Te tényleg úgy gondolod, hogy ilyen megnyilvánulásokkal nem a politikai haszonlesés a cél?"
.
Miert a Fidesze mi? Az oroszok 1.5 milliot igertek marciusig. 800.000 jott. Pfizer 1.3 milliot igert marcius vegeig. 1.3 millio jon. Kommunikacioban viszont oroszrol egy szo se nyugatit meg szapuljuk. Oszt itt senki se mobdja hogy a nyugati vakcinaba vetett bizalmat rombolna a kormamy vagy a vedekezesbe. Mert kurvara nem errol szol a dolog.
.
Pl most az a kommunikacio hogy brusszel sokalta az arat bezzeg mi nem. Jobb lett volna ha mindenki kulon szerez be. Kepzelem jogy ment volna az. A gazdag allamok felvasaroltak volna keszleteket mi meg azon sirnank hogy nekunk nem jutt csak horror aron.
.
Egyenlore tegyuk ossze a kezunk hogy EU tagok vagyunk es az EU gazdag orszagai nem akarnak akkora parasztok lenni hogy pl letiltanak a vakcinak exportjat amig nalunk nem oltottak be mindenkit vagy vasaroljak fel a keszleteket aranyaron. Nekik beleferne.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 16:08
Előzmény: #482  globaltrend
#484
"közeli családtagjuk/rokonuk/barátnő/barát került volna be tegnap du. az intenzívre!!!!!!!!!"
Ne haragudj, ha tényleg bekerült sajnálom és jobbulást kívánok Neki, Nekik. 
Nem beszélnék másképp róla, mert a véleményem szerint ez Orbánnak, a FIDESZ-KDNP kormány politikájának a hibája és nem az ellenzéké. Nem az ellenzék kormányoz Magyrországon.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 16:13
Előzmény: #482  globaltrend
#485
"tudod a hozzád, -tok hasonlók akkor persze egész mésként beszélnének, ha személyes érintettségük is lenne a témában, és közeli családtagjuk/rokonuk/barátnő/barát került volna be tegnap du. az intenzívre!!!!!!!!!"
A másik pedig, hogy egyébként ezt kikérem magamnak, nem ismersz és én pedig nem akarlak Téged ismerni ezek után !
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 16:15
Előzmény: #482  globaltrend
#486
"tudod a hozzád, -tok hasonlók "
Gusztustalan általánosítás.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 16:17
Előzmény: #482  globaltrend
#487
Nincs veled mit tárgyalnom ezek után, esetleg a moderátorral !
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 16:23
Előzmény: #482  globaltrend
#488
Tudod, jó lenne ha egy kicsit gondolkoznál, mielőtt írsz !
globaltrend 2021. 03. 26. 16:26
Előzmény: #484  Törölt felhasználó
#489

jaj de unalmas már ez az álszent és ügyefogyott típusduma és mellébeszélés az ellenzék oldaláról és a részetekről is, akik itt ezt visszamondjátok!
itt arról van szó amit világosan leírtam, de úgy tesztek mintha nem értenétek:
az angol mutáns olyan nagyon gyorsan terjed és könnyedén, h. így bármely ország bármely ellenzékének - ha szorult bele némi humánum és jóérzés - ilyen helyzetben NEM az lenne a dolga hogy az oltások ellen hergeljen és riogasson (Dk: volt pofájuk emberekísérletnek hazudni az orosz vakcinát!!), hanem az, h. minden erejével segítse akár önkéntesek küldésével is a védekezést, hiszen a vírus nem válogat, nem kérdezi meg amikor belibben az orrodon át hogy te orbánra szavazol vagy az ellenzékére, ok?!
de, másképp beszélnél ha személyes érintettséged lenne, ezt garantálom! úgyhogy kikérhetsz magadnak bármit, sajnos ezen senki sem fog itt elérzékenyülni, hiszen ezt a védhetetlen, arcátlan, vérdemagóg és felelőtlen ellenzéki oltáspolitikát próbálod itt védeni, miközben ezeknek a Dk soknak akik itt "emberkísérlette" fenyegették a magyarokat az orosz vakcina kapcsán, igazából bíróség előtt kéne már lenniük és ítéletre kéne már várniuk rémhírterjesztés miatt!! hiszen nem is kevesen lehetnek a mai napon is az intenzíven olyanok, akik épp azért nem regisztráltak az oltásra, mert nekik hittek és elkezdtek félni az oltésoktól!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 16:30
Előzmény: #489  globaltrend
#490
Az orosz vakcinát lehet a legkevesebb embernek beadni, tessék :https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/fertozo-betegsegek/koronavirus-kinek-nem-ajanlott-a-szputnyik-v-orosz-vakcina/qymtk9l
de nincs mit "beszélnem veled" - mondom, a moderátorral viszont van.
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 16:31
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#491
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 16:31
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#492
Jópár ellenjavallat.
SirDMR
SirDMR 2021. 03. 26. 16:41
#493
Vakcinatéma lerágott csont, lépjünk tovább. Ma már hírfolyamban a normális ellenzéki politikusok mind-mind oltásra biztatnak és igyekeznek nem uszítani kormány ellen. A szélsőliberális 444, azonnali propagandistáit, Fegyőrt, Bernikét, Vadaiféléket meg egyszerűen ignorálni kell, nyilvánvaló, hogy nagy ívben sz*rnak az emberekre.
globaltrend 2021. 03. 26. 16:48
Előzmény: #492  Törölt felhasználó
#494

az az ellenjavallat kimaradt, hogy az ellenzéki politikusoknak SENKI EGY SZAVÁT SE HIGYJE EL mikor vírusügyben megnyilatkoznak, íme egy példa:
Saziszló a rosszarcú Dk-s polgármester a 18. kerületből, ezeket mondta/posztolta:
2021. március 18.: „Több száz adag kínai koronavírus vakcinára nem volt jelentkező a XVIII. kerületben. […] Levélben kértem Kásler miniszter urat, a kieső oltóanyag mennyiség azonnali pótlására, olyan, az unió által engedélyezett vakcinával, amelyik iránt megvan a közbizalom.”
erre nagyon sok kerületi lakos háborodott fel és tiltakozott és a helyzet annyira kellemetlen pár óra alatt, hogy kedves elvtársad másnapra levette ezt a posztot és feltette a következőt, hogy mentse a menthetőt:
2021. március 19.: „Több ezren vannak, akikért küzdenek a szakszervezetek, hetek óta, […] közvetlen veszélynek vannak kitéve, nekik mindegy, hogy milyen vakcina lenne, csak sorra kerüljenek végre. […] Nem érkezik kellő mennyiség. […] Van egy fontos még, amit szeretném, ha tudnának, a XVIII. kerületben igenis oltáspártiak vagyunk. Megkockáztatom, a kerületek közül a legnagyobb oltáspárti kampányt azt éppen mi hirdettük meg. […] Bízunk benne, hogy mindenki meg is kapja azt a vakcinát, ami a betegségéhez (sic!) szükséges.”
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 17:21
Előzmény: #475  Kvazir
#495
több milliós beadott vakcina után elég röhejes arra hivatkozni,hogy az annál jóval kisebb számarányú 3 teszt fázis hol is van :)
janosvitez 2021. 03. 26. 17:27
Előzmény: #489  globaltrend
#496
és az intenziveken kb 5x annyian vannak olyan betegek,amelyek a késői helyzetfelismerés 
és zárás következtében kerültek oda...
Gondolom erről is az ellenzék tehet...
Ezért meg nekik kéne ülniük a vádlottak padján..Azt is követeld...Már ha az  igazságot szereted... 
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 17:30
#497
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 17:30
#498
Törölt felhasználó 2021. 03. 26. 17:30
Előzmény: #481  Peterbond
#499
Merkel nem egyenlő Brüsszellel és a magyar ellenzékkel sem,Ami azért Merkelt illeti,talán bocsánatot kérhetne azért is,hogy ide csábította a sok menekültet az EU-ba.Ha az ellenzéken ahogy mondod semmi sem múlik ,akkor nincs is rájuk szükség ,a fizetésüket inkább adják az egészségügyi dolgozóknak,majd ha kormányra kerülnek és kormányoznak és múlik rajtuk valami akkor kapjanak fizetést.
SirDMR
SirDMR 2021. 03. 26. 17:36
Előzmény: #496  janosvitez
#500
Erős megint az összemosó változó hatása. A járvány rámutatott, hogy  a magyar ember nagyon unhealthy életvitelt folytat, dagik vagyunk, legvégső esetben megyünk orvoshoz stb. Ennek következménye a magas halálozási arány. De persze ellenzéknek ezt is sikerül kormányellenes propagandára felhasználni. Pl mellesleg itt lett volna egy magas labda: Emberek, a járvány rávilágított, hogy egészségtelen nép vagyunk, egészségügyünk reformra szorul, azt a célt tűzzük ki, hogy megpróbálunk egy egészségesebb generációt felnevelni, tudatos táplálkozás, szűrések fontosságának hangsúlyozása, orvos-beteg viszony javítása stb.
Ehelyett megint micsoda: Fidesz sz*r, Orbán takarodj, miattatok halnak meg ennyien... És én tényleg nem értem, aki ellenzéki gondolkodású, nem ezt várná a képviselőjelöltjeitől? Víziót? Jövőképet? Célt? 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek