Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:55
Előzmény: #3638  pampa
#3640
Orvos azért csak lesz.
Nem mindenki vág neki a világnak, mégha dupla pénzt kereshetne is (nem csak a pénz számít, hanem a rokonok, családtagok, barátok, megszokott környezet is ). Másrészt a külföldön praktizáló orvosainknál is megfigyelhető, hogy néhány évi kinti munkavállalás után hazajönnek, miután egy kis pénzt félre tudnak tenni. Ráadásul most zártak be néhány kórházat, onnan is van utánpótlás. Aki elmegy az sem örökre.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:53
Előzmény: #3637  Törölt felhasználó
#3639
Betiltani. Persze. Ez jó duma. Mert ez már csak így működik...
Feljelenteni meg minek? Jó orvos, és pénzért megkapom, amit akarok. Ennyi. Pont ezért nagy hazugság az ingyen egészségügy, meg az egyenlősdi. Mi lenne, ha legálisan az lenne, ami már most is megvan - féllegálisan, zavarosan, mutyizva, lenyúlva, elcsalva, összehazudva, stb.? Fel kell fogni végre: nincs egyenlősdi. Ahogy nincsen az autók között, ahogy Kanyisz és Akira példáiban, ugyanígy nincs az egészségügyben sem. Most sincs, hiába álmodoztok róla sokan.

És plusz egy szempont, ami az előző oldalakról kimaradt: a járulékfizetési hajlandóságot szerintetek mennyiben növelné egy átlátható, korrektül működő vegyes rendszer?
pampa 2008. 01. 04. 14:47
Előzmény: #3637  Törölt felhasználó
#3638
penznyelo

És még ennek tükrében is ezt az öszvér rendszert erőltetik.
Ha valakinek van magánrendelője, ne lehessen állami is.
Ennyi.
Ne lehessen állami ill. önkormányzati intézményben magánrendelő.
Soroljam még?
Mindent meglehet oldani,ha akarják,de ők nem akarják.

Mert,ha ezeket bevezetik nem lesz orvos az állami rendszerben.
Csak hülyítik az embereket,és túlélésre játszanak.
Nem a megoldást keresik,hanem az életbenmaradást.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:34
Előzmény: #3636  Törölt felhasználó
#3637
Ki mondta, hogy fizesd? jelentsd föl!
Ezért kellene a hálapénzt betiltani. Mellesleg megjegyzem, hálapénznek az számít, amivel nem jár különleges előny (pl. soronkívüliség). Amit leírtál az munkaköri visszaélés!
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:29
Előzmény: #3633  Törölt felhasználó
#3636
"A jó orvosok elmentek magánprakszisba, az okos orvosok pedig az SZTK-ból -ahol jó hosszú a lista- a magánrendelőbe irányítják a betegeiket. Itt már aznap délután -délelőtt az SZTK-ban "betegirányít"-tud "soronkívül" fogadni.... Na ez pl. egy klasszikus példa a "hogyan húzzunk le 2 bőrt a járulékfizetőről"!"

Nem is kell magánrendelőbe irányítani. A legjobb, ha ott van a magánrendelője is egyben. A párom nőgyógyásza is rendkívül kedvesen, soron kívül fogad minket magánpraxisként pénzért az állami kórház állami rendelőjében állami munkaidejében miközben megkapja az állami fizetését. Tehát tulajdonképpen kétszer fizetek neki.
Jó ez így Cetas, Winner, Pampa és a többiek?
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:18
Előzmény: #3633  Törölt felhasználó
#3635
Az x a "prakszisba" kellett volna!
Látod ezért is ódzkodok a tőke eü-be áramlásától, mert ahova beteszi a lábát, ott minden többe kerül és onnantól nem az dönti el, hogy milyen kezelést kapsz és hol, hanem az, hogy melyik magánzó miért fizet kinek, hogy hozzá irányítsd, vagy hogy ne küljenek sehova (ez utóbbi a pénztárak esetében).

A háziorvosokon kívül az eü keretein belül kizárnám a magántőkét, ha akarnak csináljanak saját rendelőt, de ne TB alapon, aztán ott kaszáljanak, ne a járulékainkból.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:12
Előzmény: #3632  Törölt felhasználó
#3634
Magyarázat az előző hsz-ben!
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:11
Előzmény: #3631  Törölt felhasználó
#3633
Winner!
Te vagy nagyon naív vagy nagyon primitíx vagy (már megbocsáss!)
A várólisták a szaporodó magánorvosi rendelők miatt alakúltak ki a járóbwetegellátásban!
A jó orvosok elmentek magánprakszisba, az okos orvosok pedig az SZTK-ból -ahol jó hosszú a lista- a magánrendelőbe irányítják a betegeiket. Itt már aznap délután -délelőtt az SZTK-ban "betegirányít"-tud "soronkívül" fogadni.... Na ez pl. egy klasszikus példa a "hogyan húzzunk le 2 bőrt a járulékfizetőről"!

ui: bocsi, ha a lelkedbe gázoltam
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:10
Előzmény: #3631  Törölt felhasználó
#3632
És megjegyzem, ez olyan esetben is igaz volt, amihez nem kellett háziorvosi beutaló (pl. szemészet, fogászat). Most meg 1-12 hónapra vannak emberek előjegyezve!
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 14:02
Előzmény: #3630  Törölt felhasználó
#3631
A várólista azért hosszó, mert kialakították teljesen fölöslegesen. Ha sztk kezelésre mentem régebben, elég volt odaülni a rendelő elé és egy-két óra múlva egészen biztosan sorra kerültem, még akkor is, ha du. fél 3-kor értem oda, bele fértem a 4-ig tartó rendelési időbe (ez mindíg így volt, mindíg bekerültem komoly késés nélkül).

Mióta bevezették a várólistát egyfolytában tolódik, mert elég, ha a betegek 10%-a nem megy el a vizsgálatra vagy kezelésre és az orvos meg a nővérek tétlenül ücsörögnek, várják a behívottat.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 13:54
Előzmény: #3628  Törölt felhasználó
#3630
Például a várólisták rövidítésére lehetne fórdítani ebből az ÓRIÁSI összegből (azt nem is remélem, hogy valaha is járulékcsökkentés lesz(!), ami esetleg jót tehetne a vállalkozások versenyképességének ).
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 13:50
Előzmény: #3628  Törölt felhasználó
#3629
Elírtam, a kórházak gazdálkodásában kell a szigor és odafigyelés.
Kórházak helyett pénztárakat írtam.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 13:48
Előzmény: #3627  Törölt felhasználó
#3628
Na, nem meg mondtam már tegnap.
Nem hogy veszteséges, hanem inkább nyereséges az eü, elégséges volt ehhez az eddigi reformok.
És ne feledjétek, hogy 2008-tól még egy csomó ember jött be fizetőként a rendszerbe, kényszervállalkozók, akik eddig nem fizettek és alkalmazottaik, akik után mostantól már pengetnek.
Még egy kis plusz szigor és odafigyelés a pénztáraknál és jövúre már nem 28, hanem 200 milliárd lesz a többlet. Minek kellenek ide biztosítók, hogy lenyúlják a többletet?
link
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 13:32
Előzmény: #3625  pampa
#3627
Pampa!
Igazad van!
Úgy is lehetne fogalmazbi:
a reformra azért van szükség, hogy azt a bizonyos 2 milliót tovább lehessen életbhentartani, hogy tudjanak fizetni.
Ez nagyon dúrva, de nem áll messze az igazságtól.
Phylaxa 2008. 01. 04. 13:30
Előzmény: #3625  pampa
#3626
Teljesen korrekt.
pampa 2008. 01. 04. 13:22
Előzmény: #3622  Phylaxa
#3625
Lehet itt vtázni önrészről,bármiről csak nincs értelme.
Addig még kb. 2 Milla dolgozó teremti meg a többi ember fizetését,ellátását addig itt nem fog javulni semmi.
Az egész változás feltétele az ,hogy legyen egy olyan jövedelemmel rendelkező társadalom aki tudja vállalni a terheket.Ez a mostani jövedelmi viszonyok mellett még nem reális.
Kb. 1 Milla az a réteg aki csak segélyekből él és tartja el a családját.
Bevezethetünk bármilyen rendszert és szigort, ők akkor is csak támogatásból képesek létezni.
Tehát minden emelés a produktív rétegre csapódik vissza.És az ő számuk napról napra csökken,és egy rétegük a segélyezettek táborához csatlakozik.
Aki ebből a helyzetből megtalálja a kivezető utat az minden tiszteletet megérdemel.
Phylaxa 2008. 01. 04. 13:19
Előzmény: #3623  Törölt felhasználó
#3624
Ezért is írtam, hogy több országban is működik. Egyiket sem akarom hozzánk hasonlítani. De ne mondjuk már, hogy nem lehetséges! Költséges, de lehetséges.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 13:11
Előzmény: #3622  Phylaxa
#3623
Phylaxa!
Országokat ne is hasonlítsunk össze: két tyúktojás sem egyforma, bár hasonló.
A dolog azért nem egészen korrekt, mert a két ország legalább a következőkben tér el:
- állam anyagi helyzete
- állampolgárok nettó jövedelme
- befizetők aránya az össz népességhez képest
- intézetek gazdálkodási fegyelme.
A többi eltérést (földrajzi elhelyezkedés stb.) jelen esetben azt hiszem mellékes.
Phylaxa 2008. 01. 04. 12:57
Előzmény: #3615  Törölt felhasználó
#3622
"Határozottan állítom, hogy jelenleg azért "nem jut" elegendő pénz a leukémiás és rákos gyerekek gyógyítására, mert a társadalom nagy része még mindig annyira ragaszkodik ahhoz, hogy minden egyes orvosi kezelés (beleértve a recept és beutalóírást, vagy az 5 perces torokfájás-vizitet) teljesen ingyen legyen és politikai néphülyítés megy az önrész eltörlésére.

Na én pl. ezt tartom dilettáns "nemzetellenes" politikának..."

Semmi probléma nincs a vizitdíjjal és a kórházi napidíjjal. Bár lehetnének korrektebbek és ha lehet nem a 300 huf-t hangsúlyozni a valós 900 helyett. Itt az egészségbiztosításról van szó. Én saját tapasztalatból mondom, voltam már influenzás is és más okból kerültem már kórházba is Svédországban. Dolgoztam és ugyanúgy vonták az eü. járulékomat mint itthon teszik. Kifizettem a vizitdíjat és kifizettem a kórházi napidíjamat is. Viszont elláttak és meggyógyultam. És az eü hozzájárulásom fedezte. Vagyis biztonságban éreztem magam....tudtam, hogy miért fizetek.

Ezt csak azoknak írom akik azt mondják, hogy ez nem megy. De megy. Működik....és jól működik. De így van ez több országban is. Bár máshol nem voltam beteg....tehát az nem saját tapasztalat.

Nagyon fontos, hogy nem akarok országokat egymáshoz hasonlítani. Csak a tisztánlátás végett írom.....de működik és több országban is működik. Csak el kellene végre dönteni, hogy mit akarunk.....nem feleslegesen szórni a pénzt.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 12:21
Előzmény: #3620  Törölt felhasználó
#3621
Kösz!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók