Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2007. 12. 21. 09:50
Előzmény: #3379  Törölt felhasználó
#3380
A Parlamentben nyomást gyakorolnak a frakció társaikra.és most a lakossággal is megpróbálkoznak.

IGAZI ÚRIEMBEREK.
Törölt felhasználó 2007. 12. 21. 09:45
Előzmény: #3378  pampa
#3379
Szia Pampa!
"Mint már mondottam az MSZP piárban nagyon jó."
Itt a válasz!
Ezek a kijelentések már a népszavazásra készítik fel a választókat !
Ügyes!!
pampa 2007. 12. 21. 09:37
Előzmény: #3377  Törölt felhasználó
#3378
Mint már mondottam az MSZP piárban nagyon jó.

A népszavazás nem jelent mást, mint, hogy az eredmény függvényében kell a 2009-es költségvetést összeállítani - mondta. Hozzátette: amennyiben ezek a díjak megszűnnek "senki ne gondolja, hogy a konvergenciaprogram végrehajtása lehetővé teszi, hogy bármelyik kieső bevételt a költségvetés egyéb bevételeiből pótoljuk".

Leszögezte: nem fog olyan javaslatot tenni a kormánynak, hogy bármilyen adó, vagy járulék változtatásával többletbevételre tegyenek szert és ebből pótolják a vizitdíjat, vagy a kórházi napidíjat, vagy a fejlesztési részhozzájárulást. Hangsúlyozta: ha ezek megszüntetéséről szóló döntés születik akkor azoknak, akik ezekkel a bevételekkel most rendelkeznek 2009-től már másként kell kalkulálniuk. Tehát az egészségügyi szolgáltatók, a háziorvosok, a felsőoktatási intézmények ennyivel kevesebbel kell hogy gazdálkodjanak" - mondta Veres János.

A vizitdíj és a kórházi napidíj együtt 17-18 milliárd forintot, a tandíj 2-2,5 milliárd forint éves bevételt hozhatna az érintett intézményeknek. Veres megerősítette: nincs olyan alternatíva ami pótolná az esetleg kieső bevételeket, a költségvetés bevételei és kiadásai ugyanis csak azt teszik lehetővé, hogy 2009-re az államháztartás hiánya 3,2 százalékra csökkenjen, erre elkölthető tartalék nincs.

Csak arról nem szól Veres úr,hogy a 4-es Metró + 25 MRD-ja miből lesz?
Azt ők összedobják?
Vagy csak a lakosságra nincs pénzük?
EÜ-re meg Oktatásra,azon spórolni kell,hogy legyen mit eltapsolni az autópályán és a Metrón....
Törölt felhasználó 2007. 12. 21. 07:01
Előzmény: #3376  Törölt felhasználó
#3377
Szia Drop!
"lenyúlásban, tisztességtelen üzleten pénzt nyerni.......főképp nem szeretnék ellopni"
Ne haragudj, de úgy ítélsz, hogy nem ismered a tényeket.
Teljesen legális, pályázaton elnyert privi volt (ez !!!).
Ezt is elítéled?
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 20:00
Előzmény: #3373  Törölt felhasználó
#3376
"Nem én csináltam (sajnos!). "
Minden világos.

Ellentétben veled, sohasem szeretnék semmilyen lenyúlásban, tisztességtelen üzleten pénzt nyerni, állami pénzt pedig főképp nem szeretnék ellopni.
Tök világos már, miért véded a szocik. A lopjunk-csaljunk értkvilágotok megegyezik, most írtad.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 19:43
Előzmény: #3374  Törölt felhasználó
#3375
2007-12-20 15:10
Egészségbiztosítási törvény: 11 szervezet fordult Sólyomhoz

Nyílt levélben fordult 11 szervezet Sólyom László köztársasági elnökhöz, hogy tegyen meg mindent azért, hogy ne emelkedhessen jogerőre az egészségbiztosítási törvény.

A nyílt levélben a többi között az áll, hogy a törvény következtében a társadalombiztosítás keretében nyújtott egészségügyi ellátás elért színvonala várhatóan csökkenni fog. A jogszabály hatása messze túlmutat a jelen kormányzati cikluson: a társadalmi szolidaritás alapintézményét rombolja le - írják a szervezetek a Sólyom Lászlónak címzett levelükben.

A társadalmi szervezetek úgy vélik, ha a törvény jogerőre emelkedik, gyorsan mélyülő szakadék keletkezik gazdagok és szegények gyógyulási esélyei között, és az egyenlő hozzáférés alkotmányos elve egyre szűkebb körben érvényesülhet.

"Kérjük Elnök Urat, tegyen meg mindent annak érdekében, hogy jogerőre emelkedését megakadályozza. Legyen biztos abban, hogy erőfeszítéseit a társadalom legszélesebb köreinek bizalma és támogatása fogja kísérni." - olvasható a 11 társadalmi szervezet által aláírt levélben.

A nyílt levelet az Élőlánc Magyarországért, a Humanista Mozgalom, a Liga Szakszervezetek, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége, a Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Orvosok Szövetsége, a Magyar Szociális Fórum Kerekasztala, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete és a Professzorok Batthyány Köre Elnöksége írták alá.

link
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 19:10
Előzmény: #3373  Törölt felhasználó
#3374
Akkor most megnézem a másik oldal "szennyesét".
Nehogy elfogúlt legyek.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 18:54
Előzmény: #3372  Törölt felhasználó
#3373
Ez is egy nézőpon.
De én onkább az egri Fidesz vezető ügyességét értékelem.
Szép lesz, ha a Fideszen belül is kemény (anyagi) ellentétek derülnek ki!
Ilyenkor jöhet a magántőke!
Hofi: " hozzá képest , a házatlan mesztelen csiga, egy gerincoszlop".
Ez sem faji kérdés, sem sexuális elferdülés, egyszerűen elképesztő.
Aztán majd megnézem a másik oldalt a HÍR TV-ben. :-)
Azért, mert kiderülnek a dolgok, ne rám haragudj!
Nem én csináltam (sajnos!).
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 18:21
Előzmény: #3370  Törölt felhasználó
#3372
Bolgár György volt komcsi rádió cenzor és a "zsidó vagyok, cigány vagyok, homoszexuális vagyok, Orosz József vagyok " hallgatását is meghagyom neked. Tanuld tőlük is a demokrácia mibenlétét.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 18:19
Előzmény: #3363  Törölt felhasználó
#3371
csendes, már ha nem gátolják a nekik nem testző népszavazás kiírását évekig. Mint jelenleg a kormánypártok csinálják. Ezek aztán az igazi demokraták!
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 18:09
#3370
Cklub rádió!
Most!!
Hevesi kórház, magánkézben, vezetõja Magyari István (Fidesz).
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 17:37
Előzmény: #3368  pampa
#3369
Éretm!

(Éppen az eü.reformról szóló riportot hallgatok.)
Az idő vagy Titeket vagy engem igazil...
Jó pihenést!
Szia!
pampa 2007. 12. 20. 17:26
Előzmény: #3367  Törölt felhasználó
#3368
csendes

Az EÜ reform kapcsán egyedül Akira véleményét tudom elfogadni tényszerűnek.
Az hogy meggyőztek valakiket akik eddig ellenezték és most aztmondják,hogy nagyon jó,hmm tudod az olyan mint Karsai esete.
Ő is ellenezte,de meggyőzték......

Van az a összeg amiért mindenki haja korpásodik... Tudod a reklám szerint...
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 16:10
Előzmény: #3366  Phylaxa
#3367
látom veszed a lapot!
máris szebb a világ! :-)
Phylaxa 2007. 12. 20. 16:07
Előzmény: #3365  Törölt felhasználó
#3366
:)
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 15:57
Előzmény: #3364  Phylaxa
#3365
kb 5 perce hallottam az egyik rádióban, hogy tavasszal lesz.
És szép, kultúrált kampányt ígértek a nagy pártok (2) képviselői.
Csak puszi nem csattant!
Phylaxa 2007. 12. 20. 15:53
Előzmény: #3363  Törölt felhasználó
#3364
Igen.....ez az egy maradt az embereknek. A 4 évenkénti hitgyülekezet egyre többen érzik, hogy csak egy kellemes délutáni parti.....ha szép idő van. De hogy utána mit csinálnak a megválasztottak abba már semmi beleszólásuk sincs. Figyeld majd meg ezt a népszavazást ami lesz. Ahogyan bonyolítják, amennyi időre lesz majd érvényes a erdeménye. Szóval......hát ez a mi demokráciánk. Vegyük tudomásul és ne szépítgessük.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 15:42
Előzmény: #3362  Phylaxa
#3363
Súgok: népszavazás.
Ezt pont erre "találták" ki.
Tudom hogytudtad, én is tudom,
Phylaxa 2007. 12. 20. 15:27
Előzmény: #3360  Törölt felhasználó
#3362
Mondjál légyszíves egy példát a 4 évenkénti szavazáson kívül amikor az emberek elmondhatták a véleményüket egy leendő döntésről. Főleg olyan esetre vagyok kíváncsi amely minden egyes ember életét jelentősen befolyásolta. Előre is köszi.
tomcat1 2007. 12. 20. 15:19
Előzmény: #3360  Törölt felhasználó
#3361
Nem erről beszélek. Amit mondasz egyértelmű, de maszlag is.
Arról van szó hogy az emberek diktatúrában nőttek fel, alkotmány diktatúrában jött létre, pártok nem kaptak felhatalmazást a Buta néptől.
Tehát, teljes káosz van 17 éve.
pl: választási törvény... ezé nincs demokrácia tudod?

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek