Továbbra is tartom, hogy a célárnak (osztalék nélkül) 500Ft felett kellene lennie. Szerintem a Concordeosok megvárják a Q1-et, hogy lássák a tendenciát és hogy a Lengyel operáció hogyan teljesít (lásd Lengyeleknél csődbe ment az egyik legnagyobb közvetítő cég). .
Ez nem tartalmaz újdonságot. A ~13Ft osztalékelőleg volt, a ki nem fizetett 2019 évi után; a ~25Ft "további" osztalék lenne az "igazi" osztalék. Kicsit félrevezető a cikk címe.
Elvégeztük a Duna House Holding Nyrt. és leányvállalatai (a „Csoport”) 2020. évi konszolidált pénzügyi
kimutatásainak könyvvizsgálatát, amely konszolidált pénzügyi kimutatások a 2020. december 31-i
fordulónapra készített konszolidált mérlegből – melyben az eszközök és források egyező végösszege
21 420 943 ezer Ft -, az ezen időponttal végződő üzleti évre vonatkozó konszolidált átfogó
eredménykimutatásból – melyben az üzleti év teljes átfogó jövedelme 1 360 397 ezer Ft nyereség–,
konszolidált saját tőke változás kimutatásból és konszolidált cash flow kimutatásból, valamint a
jelentős számviteli politikák összefoglalásából és az egyéb magyarázó információkból állnak.
A menedzsment döntése szerint a 2019-ben elmaradt osztalékot kifizetik, és a tavalyi év után összesen 877 millió forint osztalékot utalnak át. Ez részvényenként az osztalékelőleggel 38,8 forintot tehet ki. Az osztalékpolitikájuk hozzájárulhat ahhoz, hogy egyre több befektető vásároljon a Duna House papírjaiból?Bízom benne, de szerintem meglehetősen alulárazottak a papírjaink. Gyakorlatilag alig drágultak a részvényeink a kibocsátás óta, azaz az árazásban egyáltalán nem jelennek meg a csoport eredményei. A tőkehelyzetünk sokkal jobb lett, ha a mostani ingatlanfejlesztéseinket lezárjuk, akkor nagyjából 4 milliárd forint tőke szabadul majd fel, amiből osztalékot is fogunk fizetni. De emellett a magyarországi alaptevékenységünk eredményét több mint 30 százalékkal növeltük az IPO óta, Lengyelországban az árbevételünk most hétszer akkora, mint amekkora a piacra lépéskor volt, és mínuszból jelentős profittermelésbe mentünk át. Mi úgy látjuk, hogy 30-50 százalékkal alulértékeli a piac a Duna House-t. Szerintem a befektetők nem veszik figyelembe a lengyelországi tevékenységünket. Az egy csaknem 40 milliós piac, négyszerese a magyarnak. Mi ott most piacvezetők vagyunk, a kiépített hálózatunk a mostaninál nagyobb forgalmat is elbírna, ráadásul nagyon dinamikus növekedési fázisban vagyunk. Mivel nagy fejlesztéseken vagyunk túl Lengyelországban, az ottani forgalomnövekedés nagy része a profitsoron látszik majd meg a csoport számaiban. A Duna House befektetői sztori most egyértelműen Lengyelországról szól.
DUNAHOUSE részvény